Xeach-in over boodschap van 3S\erken te Noordwijk aan Zee Maatregelen tegen de bouw an geheime zomerhuisjes? NS: meer treinen in de spitsuren TOP. er Wethouder: k weet iet hoe" Excessen S lok in ndere ectoren The Chums maakten eerste single Sonny Boy Williamson samen met Yardbirds LEIDSE COURANT DINSD AG 9 MEI 1967 In Noord wijk bouwt men maar raak •i (Van aen onzer redacteuren.) 'OORDWIJK Mede naar aanlei- g van de kerkelijke boodschap iristen-zijn in een toeristenplaats" artikel van enige tijd geleden de bevoegdheden van de ge- •Oilentebesturen bij de beteugeling van huurexcessen, is in gemeentelijke ,OC,lf opnieuw van gedachten gewis- over de mogelijkheid maatregelen emen tegen de clandestiene bouw zomerhuisjes anto )eze zomerhuisjes sahietien als pad- toelen uit de grond. De zaak is het ïeentebestuur in de loop der jaren emaal uit de hand gelopen. )e grootste moeilijkheid is de con- e. Soms wordier aan een, bes'tagmd lerhuisje in-:één nacht tijds een uw stuk fiöböiivnd. waak nog met: materiaal, zodat na een paar wo men al gaat twijfelen of het altijd o geweest is of dat er een nieuw ieelte is biiigökomen Directieketen !r zijn Noordwijkers die directie- m op hun erf hebben geplaatst, rdoor samen met hun andere bii- de hele tuin praktisch vol is nen te staan. Volgens de bouwverordening mogen jebouwen ten hoogste 25 vierkante ter meten. Achter tal van huizen de laatste jaren echter bij'gebou- n verrezen met een oppervlakte van vijftig vierkante meter. en moeilijkheid voor het gemeen- estuur is ook, dat als er een offi- le aanvraag binnenkomt voor de een zomerhuisje van bij- i)-beeld 26 vierkante meter, dit •zoek moet worden afgewezen, wijl intussen in het geheim aller- veel grotere bouwsels worden letrokken. wethouder van openbare wer ken, de heer J. de Geus, ontkende van morgen desgevraagd, dat het gemeen tebestuur al uitgewerkte plannen heeft om het euvel van de clandestiene zomerhuisjesfoouw tegen te gaan. „Natuurlijk hebben wi dit probleem meermalen met elkaar besproken, ook in de commissie van openbare werken, en aan elkaar gevraagd: kunnen wij hier iets aan doen? Maar hoe dat zou moeten, is voor mij nog een grote vraag. Ik weet het echt niet. Het is een heel moeilijke, heel in gewikkelde en heel gevoelige mate rie. Wanneer we, zoals in de Volks krant van vanmorgen wordt gesug gereerd, maatregelen gaan treffen, zou de gemeenteraad een beslissing moeten nemen op een voorstel van Markt- en visserijbericbten AMSTERDAM, 8 mei Veemarkt, i aer: 279 runderen, prijs 3.505.10 per geslacht gewicht. ROELOFARENDSVEEN, 8 mei Bloe menveiling: Am Anjers Sim Rose 3312, Sim Rood 29—34', Sim Wit 35—37. Keefer 32 —35, G J Sim 3335, Princes Ann 32, Red ïond 33, Déslré 32, Gerbera 25—29. Ko- Zorina 24-^-28, Garnette en1 Carol 1824. Coral Princess 33—35, Elsbeth 21—29, Towny Góld 19—21 'Carla 47—52, Baccara 555», Tradition 22—25, Bregina 20—25, Violieren 14 —19 Lelies Fire King 108 per tak; Tros- chrysanten Luyona 250—255, Tokio 225, In dianapolis 90—340, Angel Face 260, Duizend schoon 110165, Trollium 40—51, Bruidsan- jers 50—'100, Dhoronicum 3953, Margrieten '60—100. Ixia's 75—140, Pyrethrum 160—170, KDodney Ijój.tlóa 2ëi.iP.-tfó6 LEI Colvilleis Nymph 245—305 Spitfire 215—280. Floriade 210, My Fair Lady 290, Anemonen 53—84, Lathyrus 70—95, Irissen Wedge wood 160220, Yellow Queen 195125, Dominatox 230—245. van Vltet 145, White Excelsior 135 —145, Fresia'e Golden Yellow 150—220. Snow Queen 130—140, Stockholm l'lO. Blauwe Wim pel 205315. Tulpen lang 80—140, idem één blad 42—85, Narcissen 4045 per bos RIJNSBURG. 9 mei Groenteveiling: peen BI 12.50—14 70. AI 10.50—12.80, waspeen 4.75—9.40 per kist; prei 61—1.00 per peterselie 1011, radijs 16—25. bosuiti' 27. selderij 27 per bos TER AAR, 8 mei Groenteveiling: kas- i ij bonen 2 703.40. snijbonen stek 1.00 2.30, andijvie I 44—59. II 3644, peulen 3.30- 4.70, postelein I 20—34. II 10—23. spinazi» 17—34- rabarber I 47—55, n 50—51, kromm< komkommers 50. komkommers stek 25. alles per kg; selderij 17. radijs afw. 811 Hes per stuk. UTRECHT 8 mei markt. Op de nuchter Utrecht zijn 121 dier prijzen per kg waren 1 30—45 Handel matig C 30—31 E 16—22 onze kant. Maar ik weet niet, hoe dat voorstel zou moeten luiden", aldus de wethouder. Bejaarden Katwijk verstuurden drie telegrammen KATWIJK Vanmorgen zijn driehonderd bejaarden in vijf bussen en twintig personenauto's vertrok ken voor hun jaarlijkse uitstapje, dat ditmaal naar Bergen voerde. Via De Zilk reed men naar Heem stede, waar in het recreatiepark Groenendaal koffie werd gedronken. Vandaar reed men over Egmond en Bergen aan Zee naar Bergen-Binnen om te lunchen en een paar uurtjes te wandelen in de duinen. Terug in Groenendaal zou men een glaasje drinken en dineren. Loco-burgemeester C. van der Plas was van plan aan het diner deel te nemen. De reizende bejaarden verstuur den drie telegrammen: aan burge meester Duiker en de bestuursleden W. van Duivenvoorde en A. Schelvis, die alle drie ziek zijn. Hun werd van harte beterschap 1toegewenst Door de ziekte van twee bestuurs leden hébben de heren C. Ver- plancke, J. van Rijn en L. van Oever deze keer bij de voorberei dingen exitra veel werk moeten ver zetten. Vanavond om acht uur arriveren de bejaarden bij het gemeentehuis, waar ze met muziek zullen worden ingehaald. Vandaar rijden ze naar de Boulevard. Foto D. Kruyt Dividendvoorstel De Cura?aosche Handelmij zal 22 juni over 1966 (1965) 15 pet. dividend voorstellen (12 pet. plus 2 pet. uit divi- dendreserve). Kwartierdienst Amsterdam-Dordrecht UTRECHT In de nieuwe dienst regeling van de Nederlandse Spoor wegen, die op 28 mei ingaat, zijn meer treinen opgenomen in de spits uren, zowel op korte als op lange afstanden. De belangrijkste wijziging is wel de kwartierdienst die wordt ingesteld op de zogenaamde oude lijn tussen Amsterdam en Dordrecht Deze dienst wordt de gehele dag m beide richtingen gereden. Deze uitbrei ding is mogelijk door een aantal stoptroi nen te vervangen door snel optrekkende elektrische treinstellen. De Spoorwegen hebben terdege reke ning gehouden met het forensenverkeer dat steeds omvangrijker wordt. De rei zigers uit Heemst ede-Aerdenhout voor Amsterdam en die van Dordrecht en Barendrecht naar Rotterdam gaan 's mor gens profiteren van meer reismogelijkhe den. Ook wordt in de forensentijd de dienst Arnhem-Amsterdam uitgebreid met een trein De uitbreiding geldt ook voor de lijnen Venlo-Helmond-Eindho- ven, Zwolle-Groningen/Leeuwarden. Dor. drecht-Gorkum, Amsterdam-Hoorn, voor de van Utrecht uitgaande lijnen naar Den Haag en Rotterdam, alsmede Leiden Voorts zullen zes treinen per uur gaan rijden tussen Haarlem en Amsterdam Ook zal een halfuur-dienst worden on derhouden tussen Haarlem en Zandvoort Stimulans De dienst tussen Tilburg en Den Bosch wordt buiten de spitsuren uitgebreid met vijf treinen. Men verwacht daarvan een sterke vervoersstimulans tussen het Bra bantse industriegebied en het midden en westen van het land. In Den Bosch ge ven deze vijf treinen namelijk aanslui ting op de sneltreinen van en naar Am sterdam. In Utrecht kan men bovendien overstappen naar het noorden van land. Het toenemend wcekendvervoer heeft geleid tot uitbreiding van het aantal treinen op zon- en feestdagen tijdens de avonduren. Ook zullen er op sommige trajecten op vrijdagavond en maandagmorgen meer treinen r den ingezet. Wat de lange afstandstreineni betreft: De randstadexpres zal om tien voor vijf 's middags, dus twintig minuten later dan nu, uit Den Haag vertrekken Hierdoor ontstaat in Utrecht een goede aansluiting op de Noordzee-expres van Rotterdam naar Hamburg. Ook is de verbinding van het westen met Twente hiermee gediend Splitsing In het noorden zal het systeem splitsing in snel- en stoptreinen worden toegepast. Dit systeem zal in Zeeland nog worden uitgebreid. Reizigers van ei naar Brabant profiteren door de geboden aansluitingen in Roosendaal tevens de Zeeuwse sneltreineni De vijf via Utrecht naar en van Hoek van Holland rijdende internationale trei nen zullen na 27 mei niet meer in Rot terdam-noord stoppen, maar in Schie dam. Dit station zal voortaan Schiedam- Rotterdam-West worden genoemd. Het zal betere accommodatie en veel frequen tere aan- en afvoerverbindingen in d* diverse richtingen bieden. 1/wizen verh uurelets al in de verdediging staan. De televisie zal worden ge- aagd ook aanwezig te zijn. Gisteravond is al flink over de bood schap gediscussieerd op de in Seinpost gehouden vergadering van villa- en huizenverhuurders. Dat was kort na dat ds. Van Bottenburg, ds. Keuning pastoor Voortwist voor de televisie :n nadere toelichting hadden gege- Inmiddels wordt in gemeentelijke kring opnieuw gedacht over gemeen telijke maatregelen tegen de bouw van clandestiene zomerhuisjes. Daarover leest u elders in di blad. NOORDWIJK AAN ZEE Uit irkelijke kring is het plan naar >ren gekomen volgende week een ach-in (open discussie) te honden de kanselboodsclxap van de ge- imenlijke kerken Christen-zijn in '■ii toeristenplaats". Dit besluit is '.nomen gezien het vele stof dat de oodschap heeft doen optvaaien. dere Noordwijker die daaraan be sefte gevoeltzal er nu zijn zegje Mier kunnen zeggen, waarbij het he- jm 'maal niet erg is als de meningen therp tegenover elkaar komen te Eenzijdig Voorzitter G. Crama van de villa- en huizenverhuurders gaf als zijn me ning te kennen, dat in de kanselbood- schap eenzijdig de nadruk wordt ge legd op de sector particuliere verhuur. Ook de middenstand en de Horeca pro beren immers in de paar maanden dat het seizoen duurt met alle midde len hun inkomsten te vergroten en het noodzakelijke gevolg daarvan is, dat ook daarbij excessen optreden, evenals bij de particuliere verhuur. De heer Crama noemde het evenwel onjuist, zoals in sommige perspubli- katies is gedaan, deze excessen als maatgevend te beschouwen. Boven dien moeten wc niet vergeten dat het verhuren vaak uit bittere noodzaak geschiedt, omdat men bijvoorbeeld door de woningnood gedwongen is een duur huis te kopen. Dit levert natuurlijk bepaalde pro blemen op, maar de heer Crama vond het overdreven hierbij te gaan spre ken van de „Noordwijkse ziekte". Het is echt niet zo, dat de wachtkamers van de psychiaters na het seizoen vol zitten met alleen Noordwijkers. In het hele land waar toerisme is, komen problemen voor en daarom vond de heer Crama het onjuist dat dit als een specifiek Noordwijkse aangelegen heid werd geannonceerd. Aan de andere kant meende hij dat deze boodschap die aan de eigen leden van de kerken gericht is. daar ook had moeten blijven. Onjuist De heer Crama protesteerde tegen de suggestie dat men in het algemeen in Noordwijk aan de toeristen hogere prijzen in rekening brengt dan elders in het land. Dat is pertinent onjuist, want bij een door ons ingesteld on derzoek is gebleken dat men in andere gemeenten even veel betaalt als in Noordwijk. De heer Crama concludeerde dat dit herdelijk schrijven moet worden gerespecteerd, maar dat het te be treuren is, dat dit niet binnenska mers is gebleven. Bepaalde uitwas sen mogen niet als norm worden ge nomen voor een gang van zaken die over het algemeen goed is. De principiële kant van de zaak, de zondagsrust en wat daarmee sa menhangt wenste de heer Crama bui ten beschouwing te laten omdat dit niet op de weg van de vereniging ligt, die leden telt van zeer verschillende overtuiging. Discussie Er werd over deze openingsrede nog. een tijdlang gediscussieerd, waarbij bleek dat de aanwezigen zich met de visie van de voorzitter konden vereni gen. De begroting die een bedrag van fg 17.500 vermeldde, werd vervolgens aangenomen. Als bestuurslid werd gekozen de heer R. Claus en als vertegenwoordi ger van de vereniging in het bestuur van de stichting VVV herbenoemde men de heer J. Koemans. Tot slot werd door de Noordwijkse Flimclub de fraaie kleurenfilm Noord wijk, honderd jaar badplaats ge draaid Folk Club 65 propageert volksmuziek FOLK CLUB 65 is de naam van een veerkrachtige vereniging in Amsterdam, die onder leiding van het echtpaar Fikkerman hard werkt aan „een brug tussen de liefhebber van de volksmuziek en de we tenschappelijke benadering daar van". Het Amsterdamse duo geeft een ongesubsidieerd, uitstekend blad uit: „Folk Sounds" en orga niseert regelmatig tal van aantrek kelijke, volksmuziek- en verbroede ring propagerende bijeenkomsten in alle delen van het land. „Ons nieuwste lid", aldus Fikker man, „is een John Coltrane i muziek zijn de leden allerminst. Wie de volksmuziek ter harte gaat, nu er juist in deze tijd door ondeskundlgen zo mee gesold wordt, kan bij Thon Fikkerman te recht voor alle Inlichtingen, in clusief over de platen en boeken rond dit onuitputtelijke onderwerp. Geïnteresseerden kunnen contact op nemen via het adres Corn. Antho- niszstraat 65 II, Amsterdam-Zuid. Ronnie Tober achter de bar Ronnie Tober wordt van zanger bar-nachtclub-exploitant. Komende zomer laat hij do microfoon de mi crofoon om zich op ander amuse- mentsvlak te gaan bewegen. Ronnie Tober de Amerikaanse jongen van Nederlandse afkomst gaat in het Strandhotel te Zandvoort de club exploiteren. Mogelijk dat hij er nu en dan een liedje zal zingen, zijn beroep als zanger geeft hij er echter aan. Deze onverwachte sprong brengt met zich mee dat Ronnie een zesweekse tournee door Rusland zal moeten laten lopen. Hij zou optre den in Moskou en Leningrad en de Russen hadden hoge verwachtingen van hem, nadat ze Ronnie in Polen hadden gehoord. De verandering komt vooral hard aan voor mana ger Frans van Klingeren, de man die in Oost-Europa contakten aan het leggen is voor onze artiesten. Hij zorgde ervoor dat Ronnie Tober enkele maanden geleden voor de Poolse televisie kon optreden. Ronnie Tober heeft in enkele ja ren tijds veel succes in ons land behaald. Hij kwam destijds tijde lijk naar Nederland, maar bleef hangen toen hij zag welke mogelijk heden er hier als zanger voor hem lagen. Hij vertegenwoordigde Neder land op het Songfestival in Knokke en had eigen t.v.-shows. De Tilburgse beatgroep The Chums klimt met de eerste single die ze gemaakt heeft („She'll marry me" en „You're the sweetest girl" - Philips JF-333686) langzaam de Ne derlandse hitparadeladder op. In april stonden The Chums wat lou ter Nederlandse nummers aanging op de 19e plaats. De nummers zijn composities van zanger/gitarist Ber ry Westerburgen, met teksten van resp. Hans van der Kuip en Peter Schouten. The Chums zijn in enkele maan den tot de populairste beatgroepen in het zuiden van ons land gaan behoren. Het begon toen ze in sep tember vorig jaar deelnamen aan het beatconcours van de Intertone- jaarbeurs voor muziekinstrumenten te Utrecht. In een sterk bezet veld van maar liefst 38 Nederlandse beat- orkesten wisten The Ohums door te dringen tot de laatste zes ver der schiftte de jury niet en daar mee een platen-auditie bij NV Pho nogram en een t.v.-optreden met de toen in ons land optredende Moody Blues te verschalken. Een ander feit dat de kwaliteit van The Chums nog beklemtoont: Karin Kent wil voortaan nog maar met een beperkte staf van begelei dingsorkesten optreden, omdat ze in het verleden meermalen compleet de mist inging. The Chums behoren bij die kleine staf! De muziek van de groep wordt gekenmerkt door een volkomen nieuwe en eigen stijl, die vooral wordt bepaald door de geraffineer de vierstemmige samenzang, droog en zonder kunstmiddelen. De samenstelling: de 24-jarige dfunimer van het orkest, Jan van Ganzewinkel, Is niet alleen de lei der van het orkest, hij is ook de spil, waarom alles draait. Jan is freelance etaleur en decorateur en besteedt de schaarse vrije tijd die daarna nog overblijft geheel aan de muziek. Berry Westerburgen (22) is kan toorbediende. Behalve dat, is hij de muzikale leider, de man die de num mers componeert en ook arrangeert, samen met Dephlie. Behalve lead- singer is Berry ook een heel ver dienstelijk gitarist en pianist, hoe wel hij voor het bespelen van die instrumenten maar weinig tijd en gelegenheid vindt Dephlie van der Meulen is met zijn 18 jaar de benjamin van de groep. Hij is daarom echter niet minder aktief en heeft dan ook heel wat geweldige composities uit het repertoire van The Chums op zijn geweten. Dephlie studeert nog en weet nog niet wat hij worden wil. Het liefst blijft hij in de muziek. Hans Franken is 24 en de „ge trouwde lap" van het orkest, een bijnaam waarmee hij nogal eens door de rest van het orkest wordt geplaagd. Hans is kantoorbediende. Ruud van Rijthoven is 22 jaar, film- en geluidstechnicus en re gie-assistent in een studio, en de filosoof van de groep. Nu de eerste plaat is verschenen hebben The Chums zich laten por tretteren door kunstschilder Jan As- selbergs. Van de prent hebben ze hun nieuwste 1 "-kaart l,aten ma ken, waarschijnlijk een primeurtje in de Nederlandse bea,-wereld. Het zijn v.l.n.r. Ruud van Rijthoven (bas), Hans Franken (begeleidingsgi taar), Jan van Ganzewinkel (drums), Berry Westenburgen (leadsinger) en Dephlie van dei Meulen (sologitaar). Op verzoek van vele Tnem- fans kwam deze week het nummer „It's all over now, baby b'. e" van de Them Again lp op single nit. Er is voor de liefhebbers van deze Ier se groep nog meer goed nieuws: er werden in Engeland onlangs nog vier nieuwe nummers ontdekt, die hier binnenkort op een lp uitge bracht worden. Na twee grote succesnummers van de Amsterdamse groep HET, werd het wat rustiger rond deze pop-art groep. Hun vele fans ble ven echter om een nieuwe plaat vragen en onlangs verscheen hun nieuwe single. Het opvallende, in het Nederlands gezongen nummer „S.O.S." wordt ongetwijfeld eender de HEThit; het is een waardige op volger van „Ik heb geen zin om op te staan" en „Spat niet met pap". Na een aantal rustige maanden is Crispian St Peters (de zanger van o.a. „You were on my mind" en „The pied piper") weer in de running. Voor zijn nieuwe plaat nam hij het nummer „Almost persu aded" op, waarvan de Engelse mu- ziekpers hoge verwachtingen heeft. „Almost persuaded" kreeg in 1966 een Grammy Award als beste Coun try Western Song van dat jaar. Eddie speelde met Cuby and The Blizzards Jays-Jays met nieuwe plaat De Jays-Jays zijn met een nieu we plaat (single) op de vaderlandse markt gerold. De groep speelt sinds enkele maanden met veel succes iiv een nieuwe samenstelling, met o.a orgel en tenor-saxofoon. De Jays-Jays leggen zich vooral toe op rhythm en blues muziek. Onder leiding van Phonogram- producer Tony Voss nam de groep de nummers „Respect" en „Cool jerk" (met een geweldige Memphis sound) op. In de Willy en Willeke Show van de Avro-t.v. zul len de Jays-Jays op 20 mei hun nieuwe single spelen. De Amerikaanse blueszanger en boogie-woogic-pianist Eddie Boyd heeft een langspeler opgenomen met de Drentse beatgroep Cuby and the Blizzards. Binnenkort is de l.j. in de platenwinkels tc verkrijgen. Er zit een wat merkwaardige geschiedenis aan vast. Cuby, alias Harry Muskee uit Grollo in Drente, is in de door „Jazzwereld" gehouden populari teitspoll 1967 gekozen als de beste Nederlandse blueszanger. Zijn vrien den Elco Gelling, Hans Waterman, Willy Middel en Hans Kinds (in middels vervangen door Herman Brood, omdat Hans het vaderland moet verdedigen), gevieren de Bliz zards vormend, mogen er eveneens zijn. Dat werd opgemerkt door Ed die Boyd, die zich in België bevond en daar de Cuby LP hoorde. Om een overigens avontuurlijke geschie denis kort te houden: Eddie bereik te de Hondsrug, was enthousiast over de Grollo'se boerderij van Cuby en trok onmiddellijk muzikaal van leer. Er is een (Drentse) kei van een lp uitgekomen. Wie een fijn uurtje met Eddie Boyd solo wil doorbrengen, kan luisteren naar zijn in Engeland ge maakte Fontana-LP (Londen, okto ber 1965). Eddie wordt ritmisch be geleid door soliede swingende jon gens uit de American Folk Blues groep: gitaristen Buddy Cuy en Jim my Robinson, met drummer Fred die Below. Genoemd naar Eddje's bekendste bluesnummer: „Five Long Years" (JCY 883905, Jazz Club serie). Steeds nauwer wordt de band tus sen de echte muzikale beatgroepen die op de blues gericht zijn en Ame rikaanse negermusici uit de blues- hoek. In Nederland is er hecht contact ontstaan tussen Eddie Boyd en Cuby and the Blizzards, in Enge land is zoiets al een paar jaar aan de gang. Een opvallend goed resultaal daarvan is nu op de plaat versche nen: The Yardbirds en Sonny Boy Williamson, opnamen die twee jaar voor diens dood gemaakt zijn. Son ny Boy was met zijn mondorgelas sortiment in de American Folk Blues Festival groep 1963 naar Londen gekomen en hield zich in de vrije uren al gauw op in de clubs „waar wat gebeurde". In de Craw-Daddy Club sloot Sonny Boy vriendschap met The Yardbirds; daar werd een live-recording gemaakt, waarvan de tapes door bemiddeling van Horst Lippmann (van het theaterbureau dat het A.F.B.F. jaarlijks naar Euro pa haalt) op Fontana verschenen. Enkele nummers schreef Sonny Boy Williamson speciaal voor deze gele genheid: „Baby don't worry" en „I don't care no more".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 15