r Zeemansgezin niet gebaat met de automatisering Schepen korter wij ven binnen v. d. Mey's Zelfbediening Nieuw orgel in de Chr. Geref. Kerk Hillegom Waarschuwing voor overstekende eenden 1 NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 MEI JEU Zeelieden bijeen in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Op de za terdagmiddag in de oranjezaal van het jeugdhuis gehouden jaarvergadering van de Nederlandse christen-zeelieden vereniging is in gesprekskringen van gedachten gewisseld over de al dan niet vermeende geïsoleerdheid van het zeemansgezin. De vraag kwam naar voren of er behoefte is aan een delijke organisatie tot bijstand vai zeemansgezinnen. Algemeen was men van oordeel, dat een dergelijke organisatie niet nodig is. Het is de plicht van de omgeving het zeemansgezin met raad en daad terzijde te staan, waarbij vooral ook de kerk een taak heeft Winstpunt Een ander probleem dat aan de orde kwam, was de automatisering en de gevolgen daarvan voor de zeelieden en hun gezin. Door de automatisering krijgen de zeelieden meer vrije tijd aan boord en ontstaat meer gelegen heid voor bijbelstudie. Een duidelijk winstpunt dus. De gezinnen zijn echter niet mee gebaat, doordat schepen steeds korter binnenblijven. Een derde vraag was, hoe kunnen de NVZ-leden vandaag-de-dag de bij belse boodschap het best verbreiden en elkaar tot steun zijn. Het per soonlijke contact werd voor dit doel het belangrijkst geacht. De bijeenkomst stond onder leiding vaart van de geref. kerken, de herv. kapitein H. J. Korver. Bestuurs lid C. de Jager legde er de nadruk op, dat de vereniging voor alle zeelie den en dus ook voor de vissers onen- Het materialisme wint ook in de we reld van de zeeman veld en daarom is het goed het vlaggesein I.N. in het oog te houden: Laat ons bij elkaar blij ven tot wederzijdse steun. De heer C. Varkevisser, oud-direc teur van de Katwijkse visserij school, vertelde wat over de geschiedenis van de school. Hij beklemtoonde de bete kenis van het geoefendzijn van de zee man. Quo Vudis Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat het maandblad Quo Va- dis een bredere opzet heeft gekregen. Van 1 jan. jl. af zijn erbij betrokken de deputaten van koopvaardij en kust- Zeemansraad, de Nederlandse Zee manscentrale en de Nederlandse chris ten-zeeliedenvereniging. Het ledental liep een weinig terug. Er was een financieel tekort van f 2000, maar door enige extra bijdra gen, waaronder een legaat van f 1000, konden de boeken sluitend worden ge kregen. De bibliotheek voor zeevarenden had een gunstig jaar. Zij telt ruim 58.000 boeken en er zijn 1304 boeken kisten. De komende activiteiten zullen zijn gericht op uitbreiding van het leden tal, abonneewerving voor Quo Vadis, versterking van het contact tussen de leden en tussen de zeemansgezinnen. Kapt. Korver werd als voorzitter op gevolgd door de heer J. Kuyper, gezag voerder in dienst van de Holland- Amerikalijn. De heer J. A. Nap trad af als tweede voorzitter. Zijn plaats werd ingenomen door kapitein Korver. Lachen om tante Jutta LISSE In een geheel bezette zaal van het K.A.B.-gebouw heeft de buurt vereniging „Wilhelmiina" haar voor- j aarsfeestavond gehouden. Voorzitter P. van Beek zei. dat er voor de kinde ren in de pinkstervakantie op woens dag 17 mei een groot feest zal zijn. De eigen toneelvereniging van „Wil helmina" bracht onder regie van de heer A. in 't Veld het toneelstuk „Tan te Jutta uiirt Canada" op de planken. Na het stuk. dat vele keren lachsalvo'3 ontlokte aan de toeschouwers, volgde nog een gezellig samenzijn. LISSE Nu in de Poelpolder steeds me,er woningen gereed komen, achten burgemeester en wethouders het ge wenst met de bewoner® nader contact te hebben over de opbouw van de wijk. Het gemeentebestuur nodigt alle bewoners uit voor een bijeenkomst op vrijdagavond 12 mei, 8 uur, in de zaal van Rehoboth, Adhterweg 1. Er be staat volop pelegeriheid tot het stellen van vragen. LISSE De afdeling Lisse van de christen-vrouwenbond houdt woens dagavond 10 mei de feestelijke jaar vergadering in gebouw Rehoboth. 8 uur. LISSE Woensdag 10 mei geeft de zangvereniging De Lofstem in de kerk aan de Tulpen® tra at de jaarlijkse zangavond met medewerking van Ad- vendo van de geref. gemeente Haar lem. om 7.45 uur. Rijnsburgse Marktdagkoopjes Literpot zure augurken 1,19 3 gezinsflessen cider 1, Literblik aardbeien 1,89 (Bovendien nog sleutelhanger gratis) Bü aankoop van 5, Pot poederkoffie 50 gr. voor 0,89 Kassakoopje: pak Choco-Ass van 1,25 voor 0,98 Alléén maandag en dinsdag IN DE HOFTUIN Visserij school Katwijk tweede bij het roeien DEN HAAG De hogere zeevaart school van Terschelling is zaterdagmid dag b(j de nationale sloepenwedstrijden in de eerste Schevenlngse binnenhaven Nederlands kampioen geworden. Op de tweede plaats eindigde de school van Delfzjjl, derde werd Amsterdam. De ho gere zeevaartschool van Scheveninecn kwam op de vierde plaats. De visserijschool van IJmuiden won de wedstrijden voor ploegen van vls- serijscholen, gevolgd door respectieve lijk Katwijk en Seheveningen. Honder den toeschouwers gaven door ge schreeuw en met behulp van toeters blijk van hun medeleven met de roeien». Het was de eerste maal dat de na tionale sloepen/wedstrijden niet gehou den werden in het kanaal bij Hout- rust. Voor het eerst ook was de af te leggen afstand 500 meter niet recht, maar moesten de sloepen twee maal een afstand van 250 m via een door een boei aangegeven keerpunt af leggen. Wethouder B. Bol van Den Haag reikte na afloop de prijzen uit in de kantine van de Scheweningse vis- afslag. Lezers schrijven ons: Beschuit met muisjes te Katwijk aan Zee Naar aanleiding van het ingezon den stuk van de heer J. Mos te Kat- twijk aan Zee het volgende: In de week voorafgaande aan de geboorte van het prinsenkind hebben wij, als personeel van de mr. v. d. Brugh- enschool in de Jan Tooropstraat te Katwijk aan Zee, de leerlingen steeds gezegd, dat mocht 's avonds of nachts de blijde gebeurtenis pla..._ hebben, de kinderen wel de volgende morgen op school moesten komen. Er lagen nl. feesthoedjes klaar, die zij zelf hadden gemaakt en tevens dach ten we aan de bewuste beschuiten met muisjes. Op onze school is het dan ook niet ..mosterd na de maaltijd", maar „bo ter bij de vis" geworden. Vrijdagmor gen 28 april heb ik de beschuiten, de muisjes en de boter bij d« huishoudschool gehaald en met het ge hele personeel klaar gemaakt. Zodoen de behoefden onze leerlingen niet tot dinsdag te wachten om de traktatie 'in ontvangst te nemen. E J. de Geus Afbouw in Katwijk Urker liekkotter KATWIJK AAN ZEE Machine fabriek Zwitser zal de grootste Urker hekkotter. de UK 64 Wouter en Klaas, gaan afbouwen. Het schip is tewatergelaten scheepswerf Voorwaarts te Westgraft- dijk. Het meet 28 x 6.40 x 3.40 meter en zal worden voortbewogen door een tien cilinder Bolnes-dieselmotor van 500 pk. Man twee weken na ongeluk overleden NOORDWIJKERHOUT In het academisch ziekenhuis in Leiden is za terdag de 43-jarige C. J. Kamp uit Noordwijkerhout overleden aan de ge volgen van een ongeluk dat hem od 21 april overkwam. De heer Kamp botste toen op de Zilkerduinweg in ijn woonplaats met zijn bromfiets tegen een tegemoetkomende auto. De ge volgen lieten zich aanvankelijk niet zo ernstig aanzien. Vliethof in ban van The Jurs RIJNSBURG Het was een hippe boel zaterdagavond in de schaars ver lichte zaal van Vliethof tijdens een door de heer C. W. Groeneveld georga niseerde beat-avond met medewerking in the Jars uit Wassenaar. Aangevoerd door de geestdriftig zin gende dienstplichtige sergeant Franck Verbeek brachten zij een programma dat bruiste van ritme en enthousiasme. Ze begonnen hun optreden (een beetji aarzelend) met „Somebody hurt me" bang misschien dat het een pijnlijke zaak zou worden deze avond, omdat de zaal bij dit eerste nummer nog slechts spaarzaam bevolkt was, maar deze vrees bleek ongegrond. Langzaam aan begon de zaal zich te vullen en met de binnenkomende jon gelui kwam ook de stemming erin. Weldra daverde de zaal van de muziek de enthousiaste dansende jongelui. let was zoals een jongeman tegen het eind van de avond zei, toen hij zijn jas afhaalde bij de garderobe: muziek en de band zijn oké, maar het s een beetje stil, er zijn zo weinig vrouwen" LEIDERDORP Het Hervormd jeugdgebouw aan de Eikenlaan te Leiderdorp staat er weer als nieuw bij. Drie weken lang heeft een aan tal vrijwilligers onder deskundige leiding het exterieur een grondige opknapbeurt gegeven. De kerk voogdij was wel blij met deze op lossing. want daardoor leverde deze post haar een aanzienlijke besparing op. Er zijn nog genoeg (te veel!) plannen waaraan dit geld nuttig kan worden besteed. Zater dagmiddag kon het werk worden afgesloten. Allen waren tevreden over het schone resultaat. Nieuwe boompjes flankeren de ingang van het gebouw. (Foto N. van der Horst). HILLEGOM De chr. gereformeerden van Hillegom luisterden zater dagavond met blijde aandacht naar het spel van Piet van Egmond, die hun nieuwe unit-orgel bespeelde. Hel was een avond van weinig woorden. mooie muziek en oi&tig zingen. Bromfietsers kwamen frontaal in botsing LEIDERDORP Op de Zijldijk zijn gistermorgen op het rijwielpad twee bromfietsers tegen elkaar gebotst. De oorzaak is niet bekend. De 20-jarige K. Sierat uit Leiderdorp kreeg een vrij ernstig hoofdletsel en de 20-jarige R. Rietveld uit Den Haag eij zware hersenschudding. Beidén zijn naar e ziekenhuis in Leiden overgebracht, Waspeenprijzen stegen op veiling Katwijk KATWIJK Er was In de afgelopen weck aan de Katwijkse groenteveiling weer een behoorlijke aanvoer van was- peen, maar die aanvoer lag toch wel op een lager niveau dan vorige week. De dagaanvoerén bedroegen in de afge lopen week 183.000 kg en vorige week 216.000 kg. De prijshoogte was echter be langrijk beter. Wellicht was de grote vraag van de Franse marloten hier wel oorzaak van: de Franse peenvoorraden zijn namelijk de laatste weken snel afge nomen, wat gunstige voorwaarden schiep voor de peen uit Katwijk. Door de koude in geheel West-Europa wordt de aanvangsdatum van nieuwe peen daarnaast belangrijk verschoven. Verder kochten West-Duitsland, Enge land en België weer belangrijke hoeveel heden. De aanvoer van jonge een uit Zuid- Europa en Noord-Afrika verloopt nog niet in grootse stijl. De eerste jonge peen denkt men omstreeks half mei veiling te zien. De industrieën lieten het afweten. De voor de eigen consumptie bedoelde tijer deden het goed. De noteringen ren als volgt: A extra £13,30 tot f 14.90 per kist van 20 kg, A I f 7.30 ott f 14.90 B extra f 14 tot f 17.40. B I f 11.50 to f 18,10. B II £2 tot 16,90, C I fl.l f 8.50. C II f 1.40 tot f 5.40 De tomaten werden opnieuw afgevoerd over de grenzen: de prijzen waren gemid deld iets lager: f6,10 tot f 11.20. Rabarber was hoger genoteerd, van f55 tot f81. Radijs, bij toenemende aanvoer, ging voor betere prijzen weg, van f 13 tot f65 per 100 bos Prei. ook voor export gevraagd, noteerde ook hoger voor f 50 tot f 97. Spinazie, ook van de koude grond, no teerde f22 tot f45. Sla deed van f12 tot £30. peterselie f 10 tot f18, krulpeferselie f14 tot £20, selderie f40, uien f4 tot f8,10. Ds. W. van Dijk opende kort en ted. De heer W. van der Neut, voor zitter van de commissie-van-beheer haalde de voorgeschiedenis op. Som mige gemeenteleden vonden het na de kerkrestauratie eigenlijk al welletjes; anderen zagen, gelukkig, verder. Het eindresultaat is nu, met dit mooi» orgel, bereikt. De heer Fonleyn, van de Amster damse firma Fonteyn en Gaal, hield vervolgens een populaire causerie over het, naar verhouding, veel vermogende instrument. Hij beperkte zich tot, ook voor de leek, interessante zaken. Het unit-systeem is zeer geschikt voor beperkte kerkruimten, omdat het in staat stelt, met zo weinig mogelijk pijpen betrekkelijk veel te bereiken. Uit drie grondkleuren kan de organist allerlei combinaties samenstellen. Alle andere registers zijn van dat drietal stemmen afgeleid. Piet van Egmond speelde gemakke lijk verstaanbare muziek, geschikt om alies, wat het orgel kan, te demonstre- Zelfs een Buxtehude-fuga, de luchtige, snelle in C-groot, leverde geen moeilijkheden op. Deze Concertgebouw-organist is technisch zeer vaardig speler en ras-echte muzikant. Om strenge regels bekommert hij zich niet altijd. Dit hier bijvoorbeeld het geval, in eer tieme omgeving, waar men wel graag naar mooie orgelmuziek luistert, als de concertgever maar niet „te hoog" gaat. Welnu, Van Egmond heeft contact met de mensen gemaakt, en het ook behouden Hij deed nergens zwaar wichtig, joeg hier en daar het tempo zelfs op, deed soms bepaald opzichtig, blijkbaar om de aandacht te bliiven boeien. Hij beleidde de zang pittig en voort varend; zijn lange voorspelen waren allerminst klassiek, eerder gTillig en fantastisch, maar ze sloegen kennelijk i. De vijf coupletten van „Lof zij de Heer" (gez. 136) lagen telkens halve toon hoger. Door het concert met zingen af te wisselen, bleef de ze vaak voorkomende luistermoeheid ge weerd. Joh. v. Wolfswinkel VOORSCHOTEN In Voorschoten zijn op een tweetal plaatsen algemene waarschuwingsborden geplaatst met de afbeelding van een jonge eend. Op de Veurseweg en op de Leidseweg sneuvelen ieder jaar vele jonge een den. In de bossen van De Horsten en Duivenvoorde broeden de eenden op beschutte plaatsen. Da water- en hout rijke gebieden zijn uitstekende broed plaatsen. Door de sierke concentratie van deze dieren krijgen zij snel een voedseltekort en de eenden gaan met hun jongen de skren afzwemmen naar de polder. Zij laten zich niet op houden door de drukke verkeersweg zoais de Veurseweg en steken in deze week veelvuldig die weg over. Ditzelf de geschiedt ook op de Leidseweg. De natuurlijke broedplaats „Noord-Hof land" wordt ieder jaar kleiner door de woningbouw. De eenden blijven ae natuur volgen en kruisen de Leidseweg. Alleen de Korte Vliet is voor deze dieren nog over gebleven. De vroegere polder is thans Leiden Zuidwest en geheel vol- Eerste prijs voor brandweer V'schoten VOORSCHOTEN De vrijwillige brandweer nam zaterdagmiddag met een nieuwelingenpioeg deel aan de provinciale brandveerwedstrijden te Leiaschendam. Uitgekomen werd in de klasse IH met nog 13 andere ploe gen uit de provincie Zuid-Holland. De Voorschotense ploeg onder bevel van de hoofd'brandwach). Th. F. Oorschot behaalde in deze klasse een 1ste prijs met het predikaat: zeer goed. In juni volgen de selectiewedstrijden. "'^'1 ij Katwijkse jongelui roekeloos op Noordwijks strand NOORDWIJK Een tweetal jonge lui uit Katwijk hield zich op het Noord, wijkse strand met een roekeloos spel bezig. Zij improviseerden een soort springschans door een lange plank met het uiteinde op een oude stoel te leg gen. Vervolgens reed een van hen, een 18-janige machinebankwerker, met zijn bromfiets tegen de plank op. Het re sultaat was, dat hij over de kop sloeg en vrij ernstig letse] aan de rug opliep. Op dokters advies is de jongeman naar het academisch ziekenhuis te Lei den gebracht. Bromfietser gewond NOORDWIJK Op het rijwielpad tussen de Langevelderslag te Noord- wijk en de gemeente Zandvoort kwam een bromfietser te vallen. De jonge man, een 17-jarige scholier uit Haar lem, liep letsel aan een knie op. Zijn duopassagiere, een 17-jarig meisje, kwam er met enkele schrammen af. Meer wandelaars in corsotocht SASSENHEIM De eerste lustrum- corsotocht van de Chr. Wandelsport vereniging „Hou Koersdreigde zater dag letterlijk in het water te vallen, want de start werd door hevige regen val onmogelijk gemaakt. Na een half klaarde liet op en om kwart voor drie waren alle deelnemers op weg. •n blo deelnemers. Voor liet eerst werd deelgenomen door een groep verpleegsters van het Oog ziekenhuis te Rotterdam o.l.v. zuster Spronsen. In tegenstelling met andere jaren waren er geen militaire detache menten. Naast 350 deelnemers in groepsver band waren er 195 individuele wan delaars. De le prijs in de 5 km-mars, plus leidersprijs 5 en 10 km ging naar „de Haagse Wandelaars". DEOS uit Veenendaal kreeg de 2e prijs. Bij de 10 km-mars kreeg DEOS de le prijs, „de Haagse Wandelaars" de 2e prijs „de Rijnkanters" uit Eist (G.) de 3üe. Bij de 15 km gmg de le prijs ook DEOS, plus de wisselbeker; „Steeds Voorwaarts" uit Den Haag (Moerwijk) kreeg de 2e plus de leidersprijs in de 15 en 20 km. „De Blikvangers" uit Rotterdam (Oogziekenhuis) kregen de le prijs bij de 20 km-mars. Alle deelnemers kregen een medaille. Drie gewonden na inhaalmanoeuvre SASSENHEIM In de nacht vat zaterdag op zondag had even na twaalf uur een vrij ernstige aanrijding plaats op rijksweg 4 ter hoogte van de Zand- slootbrug. Tijdens een ongelukkige in haalmanoeuvre botste een uit de rich ting Den Haag komende personenauto eerst tegen de vangrail en vervolgens tegen de ingehaalde auto. Beide auto's kwamen op het fietspad terecht. Van de inhalende auto werden twee vrou welijke passagiers gewond, van de an dere outo liep een passagiere een shock op. Een arts verleende de eerste hulp en bracht de drie gewonden naar het St. Elisabeth-ziekenhuis in Haarlem. IJMUIDEN In de IJmuider vis- hallen kreeg men in de afgelopen week. die slechts vier marktdagen telde, vrij veel makreel te verwerken. De treilers zorgden voor een aanvoer van 5500 grote en 7500 kleine kisten en dat was voldoende voor de eerste plaats. Over de prijs zal men minder tevreden zijn geweest. Over het algemeen lagen de noteringen laag. De mindere kwaliteit werd dikwijls een prooi van de vis- meelfabriek. De betere soort haalde in de meeste gevallen niet meer dan f 27 De koolvis eindigde met 6200 kisten als tweede. In de sortering kwamen wat meer grote exemplaren voor maar dat leidde niet tot een hoger gemiddel de. Af en toe was de inzet met koer sen van ruim tachtig gulden niet slecht maar steevast belandde de grote zwart© soort op het minimum van f 37.50. MINIMUM Ook de kleine zwarte koolvis kon niet veel goed doen en werd eveneens op het minimum gedrukt. Uit de noor delijke contreien voerde men meer koolvis aan dam de laatste weken het gevail was. Voor de ongeveer 1500 gro te en 275 kleine kisten was de belang stelling echter niet groot. Vaak sloot de markt voor de meeste soorten op maar f 15. Nu moet worden gezegd, dat de schelvis om deze tijd van het jaar in een slecht vel steekt, zodat minimal© interesse wel verklaarbaar is. De on geveer 1350 kisten wijting namen een middelmatige positie in. In het begin van de week kon van redelijke noterin gen worden gesproken maar de laatst© dagen liepen de koersen sterk terug. LAAG NIVEAU De 1300 kisten gul en kabeljauw waren tamelijk goedkoop. Ten opzich te van de voorgaande week kelderden de noteringen tot een bedenkelijk laag niveau. Dikwijls kon men een kist grote kabeljauwen van 125 kilo zestig gulden kopen. De 2500 kisten kleine gul van de log gers en kotter moesten helemaal met figurantenrol genoegen nemen Meer dan het minimum zat er de mees te keren niet in. Aan haring werden 550 grote en 1800 kleine kisten aange voerd. prijzen waren teleurstellend. Vrij dag lag de laagste koers op f 12.-. Meer dam f 14.- betaalde men toen niet. Op de andere dagen waren de noteringen slechts een paar gulden hoger. TONG De loggers en kotters tekenden voor de mooie produktie van 220.000 kilo tong. Men moest per schip heel wat boord hebben om tot 'n redelijke uitkomst te kunnen komen want de prijzen waren bijzonder laag. Woens dag bleven de slips maar net boven de twee gulden. Vrijdag trad een licht herstel in maar over de hele week ge rekend lag het gemiddelde aanzienlijk lager dan mocht worden verwacht. De 4000 kisten schol gingen tegen be hoorlijke prijzen van de hand. Alleen de tweetjes vielen uit de tooom. Zij deden op de laatste afslag steeds f 15.-. De andere soorten deden het beter met een gemiddelde van om en nabij de vijftig gulden. Vandaag aan de markt geDouwd. Toch blijven de dier« oversteken en vete eenden men in deze tijd in de aangeleg< gegraven sloten in een druk bei wijk. Voorschoten is de eerste| meente, die deze waarschuwing den geplaatst heeft ter beschei van de wilde eenden. Vier prijswinnaars accordeonconcours LISSE De heer en mevrouv? vais zijn zaterdag met vier lee accordeonnisten naar het „Gri tionaal vocaal en instumentaal cours'' in De Rijp gefeest. En groot succes. Tiny Sanders beh met „Fonkelende sterren" in de e deling met 156 punten de eerste Monique Bijnsdorp kreeg eveneet jet eerste prijs met het werkje Laune mit Walter Kolle". Toen Henmy van Eeuwijk aal beurt was, kwam hij tot de ontstel f. dat riin accordeon jeu verschonen in IJmuiden onder aan de markt de KW 173 Aquarius met 53, de IJM 209 Meyert Menno met 110 ki9ten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 191 Deo Volenti met 150, de KW 169 met 67, de KW 159 Marian Ellen met 650 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw de KW 155 Fiducia met 103, de LJM 207 Wiron 6 met 45, de KW 51 Ora et Labora met 125, de KW 183 Aleida met 70, de KW 167 Michiiel met 60, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 70, de IJM 45 De Hoop 1 met 95 kisten en 300 stuks stijve kabel jauw, de KW 180 Solea met 65, de KW 91 Jan met 66, de KW 220 met 24, de KW 195 Pieter Jacob met 55, de KW 126 Agatha Ar ie met 66, de KW 190 Marga- retha Christina met 81, de IJM 206 Wiron 7 met 54, de KW 148 Dirk van Beelen met 60, de IJM 54 Swift met ®1. de KW 125 Maarten Senior met 100 de KW 88 Vrouw Immetje met 65 de K1*V 71 Maantje met 40, de KW 128 Leumbje met 95, de KW 33 Limanda met '6» de KW 63 Margriet Jo- met 60, de KW 186 Anna Jacob met 62, de KW 52 Solo Gratia met 76, de KW 93 Jeannette met 62, de KW 162 De Vier Gezusters met 55, de KW 164 Helena mei 90, de KW 226 Jacob Senior met 67 kis- ten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW De Vrouw Alida met 33, de KW 79 Zeearend met 56, de KW 105 met 45, de KW 166 Vertrouwen met 70, de KW Antje met 70, de KW 136 Urania met 85, de KW 103 Wim met 63, de KW 12 André meit 65, de KW 211 Geertruida met 52, de KW 134 Dirk Taat met 70, de WR 51 Stel la Maris met 41, de KW 100 Alpha met 64, de KW 98 Arendje met 103, de KW 120 Flamingo met 70, de IJM 221 met de KW 174 Cornelia met 84 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 106 Karla Ellen met 60, de KW 8 Deining met kisten en 90 stuks stijve kabeljauw, de IJM 205 met 65, de KW 116 Vier Gebroe ders met 63, de KW 172 Cornells Schaap niet 48, de KW 113 Wilma met 42, de KW 194 Eben Haëzer met 62, de KW 30 Er- mine met 80, de KW 24 Cornells met 64, de IJM 73 De Hoop 3 met 50, de KW 124 Sursum Corda met 62 kisten en 15 stuks stijve kabeljauw, de IJM 204 Verwach ting met 52, de KW 96 Nico met 40, de KW 152 Sold Deo Gloria met 65, de KW 187 Elly met 78, de KW 222 Maarten Cor- nelis met 94, de KW 137 Ma art je Jacoba met 65, de KW 21 met 12, de IJM 35, de KW 40 Alie met 10.' de KW 185 To- kio met 70 de KW 110 Rianne met 24, de KW 94 Willem met 23, de KW 59 Flo. ris met 60, de KW 149 Arie Jacob met 420 kisten en 400 9tuks stijve kabeljauw de KW 119 IJsbrand met 43, de KW 213 Jama met 70, de KW 26 Concordia met 50, de KW 156 De Vrouw Bregitje met 40, de KW 72 Leendert Jacoba met 43, de WR 61 Bastdaan met 61, de KW 188 Kniertje Jacoba met 45, de WR 33 Tiny met 54, de KW 36 Stem met 35, de KW 178 Dirk je met 14, de KW 29 Ada met 96 kisten kleine kisten diversen, de WR 45 Dieuwina met 73 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 34 Tiny met 66, de IJM 6 Adriana met 40, de KW 132 Jacoba Catharina met 50, de KW 165 Alida Ja coba met 65, de KW 193 Vrouw Pruna 63, de WR 7 Maryanne met 25, de KW 127 Klaziena Marijke met 55 de IJM 18 Gelria met 109, de KW 205 Dirkje met 95, de KW 114 Avontuur met 41, de WR 57 Johanna Cornelia met 64, de SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn met 1000 kisten en 110 kleine kisten diversen, de KW 206 Yvonne Yolanda met 96 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de IJM 36 Jacoba Ge- zina met 530 kisten en 528 kleine kisten diversen, de KW 221 Arie Jacob met 85, de KW 161 Gijsbert Bastiaan met ?5 de KW 215 Anna Henderika met 67, de VL 142 Voorwaarts met 550 kisten kleine kisten diversen, de KW 212 Mar iana met 9°. de KW 67 Arie met 114 de IJM 154 Frotinus met 89 kisten en stuks stijve kabeljauw. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 9217 kisten 43 kisten tarbot, 1587 kisten tong, 1338 kisten schol, 567 kisten schel- 310 kisten kabeljauw, 1205 kisten koolvis, 995 kisten makreel, 55 kisten ring, 544 kisten wijiting, 2146 kisten gul kisten diversen plus 1175 stuks stijve kabeljauw en 1233 kleine kisten diversen. Lurelei-cabaret in Alphen ALPHEN Op uitnodiging Jeugdsociëteit Club 66 („the hippiest club in town") zal donderdagavond 11 mei om acht uur het befaamde Lure- leicabaret in gebouw Nabij optreden. Jasperina de Jong, Marian Berk, Eric Herfst, Gerard Cox en Rogier van Ot terloo presenteren daar het gerucht makende programma ReldereldereL De eerste avond die Club 66 vorig jaar oktober buiten de beatsfeer orga niseerde, het jazzconcert met Pim Ja cobs en Rita Reys, is een financiële strop geworden. De clubbers hebben zich daarom ditmaal verzekerd indutriële steun: de Varossieau lakfa brieken NV uit Alphen is bereid ge vonden een garantie te verlenen. ontdekking, dat zijn accordeon muziekpapieren was verdwenen lukkig echiter stond Monique Bijni haar accordeon af, terwijl de jury muziek zorgde. Zodoende kon hij aan het concours deelnemen. M-J hem vreemde instrument Henny van Eeuwijk het tot een prijs te brengen in de tweede af< jn met 162 punten. Rob Faas beh j ook een eerste prijs in de twee< deling en samen wisten zij als du e punten te behalen- Brs. Schmelzer sloeg e"\ LISSE Vrijdag 5 mei heeft Schmelzer tijdens een werkibezoel de Poelpolder als commissarisr Eurowoningen N-V. de eerste paa egt* heid voor een bouwproject vai eu, premiewoningen. Daarbij waren aanwezig de burgemeester van de directeur van Eurowoningen drs. J. Poot. en de directeur van S woningen N.V., de heer W. Came n e: Raadsagenda Lisse LISSE Woensdagavond om I komt de raad bijeen ter behand.^ van een agenda waarop o.m. de gende punten voorkomen: benoe ambtenaar burg. stand; her.benoe leden commissie tot wering schoolverzuim; vaststelling ondei vergoedingen; aanschaffing leermen" len voor schoolonderwijs en a n° voorzieningen ten behoeve van h<ebo derwijs; aanpassing wethouder sioenen; verkoop grond voor de van een kantoor voor de Plantenat ten,kundige Dienst; reconstructie en velingenstraat tussen Broekwe)r™ Gladioienistraat; vaststelling be mniigsplan .Noord-Oost". LISSE „De Oude Blauwig heeft een wed vlucht gehouden i^. Quiervrain (216 km) met 147 di^! Gelost 8.20 uur, aankomst eerste duif 10.45 uur met een snelhei< 1480 meter per minuut, laatste duif 10.58 met 1350 meter per mC, Uitslag: R van Diest 1; J Faas Janssen 3. 5, 21; M de Vreugd 4, 18, 24, 26, 27; G de Bruin 6, 16; teman 7, 10, 23, 25; G Doeswjjk K Ippel 8, 20; M van Diest 11; denburg 13, 22; A Balkenende J de Borst 15. 19; W A Schooi Kerkconcert v% Jubilate Deo enl ALPHEN Het zangkoor Ju_ Deo, dirigent Dirk van Vliet, donderdagavond om 8 uur een concert, uitmaal niet in de bel omgeving, de Sionskapel aai Hooftstraat, maar in de Op uingsKerk aan de Prinses ji| kestraat. J Medewerking wordt verleend de sopraan Aleida Verdoes en d Wil fc>mit; de Rijnlandse Orkestv^ ging en net Katwijk Chr. Mannej „Jubilate", dirigent Leen Mannek net organiserende koor opeij avond met het bekende werkLO Dietrich Buxtehude „Jesu' ikni Freude", waarbij het orkest med f, king verleent. Voorts zingt mer" tweetal Psalmen, 149 en 75 vanlste Sweelmck en tenslotte „Gloria'ite: Antonio Vivaldi, een werk voorL.» solisten, orgel en orkest. Deze lofzang in wel zeer uitgf1111 de compositie is kerkmuziek in an certvorm. Ook vocaal schreef de ponist prachtige muziek. |Vaa Het genoemde mannenkoor^1* tweemaal een vijftal kleinere mers doen horen. Het belooft ve prachtige avond te worden. k, In najaar weer poBtzegelbe^ra, SASSENHEIM De postzegelfe zaterdag in Ontmoeting" gehi d door de gezamenlijke ver enig in geP- Sasseniheim en Warmond, is eenP succes geworden. Ruim 150 filatd uit de kust- en bollenstreek km-op kijken of er iets van hun gading. De besturen van de anganiserend£r"n enigingen stneven ernaar enkele fzee per jaar een soortgelijke beurs temc den. Vast staat ail dat de volgerper het begin van hef najaar komt P- Muziekavond in Sassenl SASSENHEIM - Onder grol langstelling hield de muziekpi mevrouw Ruy senaars - Lee g water b een leerlingen voordracht i tóng". Mevrouw Ruysanaars he< het bijzonder burgemeester uit Voorhout en diens vrouw Daarna vertelde zij iets over de- deringen van haar veertig leerf en de positieve facetten spel. De leerlingen brachten een kl£ programma ten gehore, viool de boventoon voerde, terw piano voor de begeleid zorgde. Etage brandt uit» SASSENHEIM Zaterdagmj omstreeks 12 uur ontstond brat de bovenverdieping van een aan de Floris Schoutenstraat, schijnlijk doordat een brandende niet was uitgeblazen. De bovenvj" ping brandde geheel uit. De brat kon uitbreiding van het vuur t men. Op die benedenverdieping i! de buren ontstond veel watersclf

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4