eekagenda Jeugddienst in Pieterskerk met Leiderdorpse combo :p HAZET LEDIKANTEN MET EXTRA GESPANNEN SPIRAAL Zinkende treiler op weg naar IJmuiden Gehandicapten Oegstgeest hadden fijne boottocht Vissers in opstand tegen nieuwe wet Verboden handel in smokkelsigaretten MAANDAG 8 MEI 19«T ter MAANDAG (8 mei) ude Singel 236. 8 uur: afd. Leiden Bond Overheidspersoneel, J. H. jgt over „Enige actuele punten he lende de positie van het overheids- houwburg, 8 uur: K. en O.. Ned. edie met „In wankel evenwicht." oot Auditorium Rapenburg 73, 8 O., Eric Schneider met „Ham- DINSDAG (9 mei) ;N HAAG Schouwburg, .155 u.' Danstheater idhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- :\enz s Ned. Gemeenten. eestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Emigratiecentrale. djhouwburg, 8 uur: K. en O.. Ned. J edie met „In wankel evenwicht." hoorzaal, 8 uur: Maatschappij voor ikunst, jeugdconcert Noordhollands larmonisch Orkest, al Koningkerk, 8 uur: afd. Noord ïgdu sfceravrouiwenibond. ds. F. D. Emous >ensi pn CIlbiE Haag over „Mogen onze kin- Fe rv it zelf hun geloof bepalen eestraat 85, 8 uur: Smalfilmliga, leden Rott. liga. WOENSDAG (10 mei) •estraat 19. uur: afd. Leiden Chr. plattelandsvrouwen en -meisjes, M. Overvest over de vrouw en do Amsj®a - mwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: zit- redik SOciale raadsvrouw. oot Auditorium. 8 uur: kardinaal „De Kerk van vandaag viering R.K. studentenvereniging Augustinus). jaardencenirum Rijn en Vliet, 9 tot bevolkingsonderzoek. eden ;mid - beg? A al N HAAG Zuiderpark 2 u.: gezel- j Eddy de Valk, Domme August en vrienden 0"f DONDERDAG (11 mei) rekerk, 8 uur: ingebruikneming ge- ireerde orgel, organisten C. H. J. de Groot, aardencentrum Haagwijk. 9 tot 12 Te bevolkingsonderzoek. enzorg. Stationsweg 29, 8 uur: bij- Friese Vereniging. ^{HEVENINGEN Kurzaal, 8 u.: Kamerorkest, met solisten- r^N HAAG Luth. kerk, 8 u.: orgel- »rt Wim van der Panne. 4LFT Nieuwe Kerk, 8 u: orgel- ■rt Feike Asma eiten VRIJDAG (12 mei) lenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth tienersoc. 't Venster bal- Du ihuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs verzamelaars, i aal aardencentrum Roomburg 9 tot 12 bevolkingsonderzoek. N HAAG Diligentia 8.15 u De Komedie met „Dienstlift" en beetje pijn". aN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: bespeling Bernard Renooy. ZATERDAG (13 mei) igdsociëteit 't Roefje: strand wande lestraat 19, 8 uur: Boeme •soosavond. met disc-jockeys. [J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur In den Moriaen, Wiege- •cabaret. :keykantine Roomburg, 9 uur: Jazz ty Folk Beat 14, Andre Drop trom- 't Hof tenorsax. Rob Goud- d piano, Rob de Tombe bas en ird Otten drums. HAAG Schouwburg. 8.15 uur iche Comedie met „De Andere vormenzelfde inhoud LEIDEN De jeugddienstdoor ds. A. J. Lamping gisteren in de na genoeg volle Pieterskerk geleid, was in zóver bijzonder, dat géén organist, maar een vijfhoofdige combo de zang begeleidde. Dit was hier namelijk nog nooit gebeurd. Het groepje, door Jan den Boeft aan de piano aange voerd, bestaat verder uit bespelers van een fluit, een elektrische gitaar, een bas en slagwerk. De gitariste, mevrouw Mies den Boeft, trad ook een maal op als solozangeres achter de microfoon, met het lied „Nabijheid" 'tekst van ds. Lamping, muziek van Tony Holte). Het idee, een moderne combo aan de liturgie te laten meedoen, is be paald niet nieuw- Tien jaar geleden is ds. Julius (Rotterdam) er in zijn Pauluskerk mee begonnen; we heb ben er toen, mede naar aanleiding van een demonstratie in de Gehoor zaal, uitvoerig over geschreven. Het ensemble, in Leiderdorp gevestigd, reist overal heen om deze vonm van begeleiding bekend te maken en er begrip en enthousiasme voc wekken. De (a-mateur-Jmuzikanten treden ook op in Rotterdam en verder in alle plaatsen, waar ze worden ge vraagd. Ze hebben ook, met zeer veel succes, aan een dienst in een vai Wassenaarse rooms-katholieke kerken meegewerkt. Ds. Kees de Bruïne, Utreohts stu- denüenipredilkant, heeft de meeste van deze moderne geestelijke lie deren gedicht en van muziek voor zien. Ze 'kliijken fris, het begelei dende sipel van de combo was zeer goed verzorgd en de, pas tot koor gepromoveerd e j eugdkerk-zanig- groep- zong, stevig van toon en ritme, telkens twee coupletten voor, waarna de gemeente, door koorzang en instrumenten ge steund, weer met het eerste vers begon. Dit sarnenizingien verliep, in aanmer king genomen de veelvuldige synco pen, intervallen zonder vertrouwde Minder belangstelling voor het gebouw chr. sociale belangen LEIDEN In het jaarverslag over 1966 van de Leidse Chr. Besturenbond wordt onder meer aandacht geschon ken aan facetten van de sociale ont wikkeling in Leiden, zoals de werkge legenheid, de buitenlandse werkne mers, de algemene bijstandswet, de sociale raadsvrouwe en de sociale dienstverlening. Het aantal aangeslo ten leden steeg sinds 1 januari tot 31 december 1966 van 2571 tot 2631- Het jaarverslag wordt gecompleteerd door een verslag van de „Stichting tot exploitatie van gebouwen voor ohr. sociale belangen". Het aantal verhu ringen liep verder terug maar geluk kig vond men vaste huurders. Financieel had men i-n het verslag jaar pech doordat het gehele elektrici teitsnet moest worden vernieuwd. Tevens kreeg het gebouw een beperkte onderhoudsbeurt. Gehoopt wordt, dat de belangstelling zal gaan toenemen. Leidse Groningers gaan liegende lustrum vieren LEIDEN De Leidse vereniging Ons Grunnegerlaand sloot zaterdag het seizoen af met een bijeenkomst in Den Burcht onder leiding van voorzitter L. Klevering. De eigen toneelgroep voer de onder regie van mevrouw Broek- huizen-Brandsema het blijspel „Kou- staallapper in knupop, geschreven door Jan Zijl. Mevrouw Broekhuizen speelde zelf de rol van Merie aange zien mevrouw Koster door ziekte was verhinderd. Het stuk speelt zich af op een boerderij. Het werd goed gebracht Gewoontegetrouw verleende het Leids Kamerorkest weer medewerking. Het volgende seizoen wordt geopend met de viering van het negende lus trum op 18 november. Inlichtingen hierover vestrekt de secretaresse me- iw Na-nning, Rijnkade 10. tel. 2044a is be Ll over issen N HAAG Diligentia. 2.15 u: Arena ,De kleine en de grote koning", 8.15 t (CfDe Nieuwe Komedie met ..Diensl- „Een beetje pijn" Zondag (14 meü comitenburg 10: jeugdontmoetingscen- tot t|Rohoboth. open huis voor iedereen Welke apotheek? >pend voor spoedeisende gevallen, leek Van Driesum, Mare 110, tel- f Dtheek R. v. Breesl Smallenburg te rdorp en Apotheek Voorschoten zijn hele week geopend. Oegstgcestse Apotheek is zondag 7 (esloten van 8 tot 24 uur. Zondagdienst zaterdagmiddag 12 uur de eigen rts raadplegen. Daarna 5 maal 2 i Films mera (2.30, 7 en 9.15 u.): De eend iet ve Cadillac (alle leeft.). 'd lo (2.30 7 en 9.15 uur): Samen uit ge n thuis (a.l.). Kor (2.30. 7 en 9.15 uur): Le «rand 2.30. 7 en 9.15 uur): Fahrenheit ?fl8). Badinrichtingen gemeentelijke oadinrichtingen zijd i volgende tijder geopend idestraai lb maande gesiotei clafag 9—11-15 u en 13 30 17 15 u Bdag gesloten, donderdag 13.30- svhi, vrijdag 9—11.16 u. en 13.30—18.46 Zoekt U een g>oed ANKER HORLOGE voor 30.- en 40,- Of het allerbeste van 200.- en 400.- Eterna. Certina. Prisma. Juroghans Ewe. Anker. Roamer, Citizen. HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ALTIJD VOORDELIG 's Maandag-s gestoten. j zaterdag 811.15 u en '3.3U18.30 Van der Werfstraat 39: maandag en - uisdag gesloten woensdag 8—11.15 en J7.15 ii.. donderdag 8 3011.15 ®r 3 30—18 15 u.. vrtidag 8 30—11.15 u m ,,..3018 45 u.. zaterdag 7.3011.15 en 13.3016.30 u Molenmnseuro Molen De Valk: geopend dinsdag tol en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- Tentoonste'hngen Rijksmuseum vooi Volkenkunde: ten Toonstelling Bali beeld en droombeeld mi 1 oktobei Kantine Komngsveld en Zoon N.V., Jaoob van Campenlaan la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tol 11.30 en van 3 tot 5 uur Galerie Walenkamp- Nieuwsteeg 11: Kristians Tonny (coll Bennewitz), van 6 tot 27 mei, geopend 11 tot 5 uur, zondags en maandags gesloten. WASSENAAR kun9tzaa) Hruff. Hof laan 7: tentoons'elling van aquarellen dour Maarten Kemper, van I t.e.m 1 mei dag van 10 tot 17 u„ ook op dins dagavond van 8 tot 10 U„ zondags ge sloten. verhogingen, het vlugge tempo en het ongewone van alles, verrassend goed. Het leek wel, alsof velen hst vol komen normaal vonden. In wezen is dit, voor menigeen re volutionair aandoende erediens-tlied, echter niet nieuw. We denken hierbij niet -aan de tien jaar dat het reeds vigeert en op vele plaatsen ook door eigen combo's, al is ingeburgerd. De teksten -spreken de jongelui direct inderdaad, maar dit betreft de uiterlij- rorm, die de oude waarheden op nieuw boeiend maakt. Ook het melo dietype is klassiek en verschilt, be halve door de sterk gesyncopeerde en vaak gezuiverde vorm, in niets van de oude wijzen der psalmen en andere zestiendeeeuwse volksmelodieën, die in perfectie en schoonheid nooit zijn overtroffen. Deze manier van zingen en bege leiden is, door de krachtige aanspraak, het vermogen de jeugd opnieuw voor het Woord te inspireren, zeker belang rijk en in bepaalde diensten aan tt bevelen. Maar de zang van de oude en nieuwe liederen met orgelbegeleiding is zeker niet minder mooi, als de uit voering ten minste goed is- Met beide soorten kan de Geest wonderen doen. Joh. van Wolfswinkel Vóór Pinksteren naar PRONONCE voor een B.H., GAINE-CORSELET I. Jansen veertig jaar bij Farmaceutisch Lab. LEIDEN Morgen zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer I. Jansen in dienst trad van het Farma ceutisch Laboratorium van de Uni versiteit. De heer Jansen, die op vijf tienjarige leeftij-d in het laboratorium aan de Hugo de Grootstraat zijn intre de deed en nu de functie van amanu ensis A vervult, heeft zich in de loop der jaren doen kennen als een be trouwbare medewerker, die zijn werk zaamheden in de apotheek en bij di verse practica even nauwgezet als bescheiden verricht. Staf en personeel van het laboratorium zullen bij de huldiging van de jubilaris op dinsdag om 4 uur aan hun waardering voor persoon en werk van de heer Jansen uiting geven. Na afloop zal er gele genheid zijn de jubilaris persoonlijk geluk te N HAZET ZAKT NIET DOOR Planken of hardboard overbodig, geen vocht of schimmel meer. Vraag onze rijk geïllustreerde gratis katalogus HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN - TEL. 01680-3910* Bemanning (10 koppenveilig IJMUIDEN Zaterdag is de treiler SCH 27 Onderneming II in de noorde lijke Noordzee in moeilijkheden ge raakt doordat zij in de machinekamer water maakte. Op een noodsignaal is korte tijd later rederijgenoot SCII 135 Cornelia Maria ter plaatse gearriveerd, die de tien koppen tellende beman ning heeft overgenomen en liet schip op sleeptouw nam. Tijdens het slepen begon de Onder neming II steeds meer water te ma ken. Omdat de toestand hachelijk begon te worden, koos gistermiddag de sleepboot Titan van Wijsmuller zee. beide vaartuigen vanmorgen vroeg ontmoette op 165 mijl noord- noordwest van IJmuiden. Pomj: oen De bemanning van de Titan heeft enkele pompen aan boord van de lekke treiler geplaatst en de sleen overgenomen. In de loop van de morgen zette men koers naar IJmuiden, waar men in de loop van de komende nacht hoopt te Een aantal bemannings leden is aan boord teruggekeerd. Toen de moeilijkheden ontstonden, bevond de SCH 27 zich op 57.25 NB 2 OL, dat is ongeveer driehonderd mijl noord-noordwest van IJmuiden. De treiler is eigendom van Cornelis Vrolijks visserijmaatschappij N.V. te SNOEP GESTOLEN LEIDEN Gisteravond omstreeks half twaalf hebben onbekenden een snoepautomaat aan de Nieuwe Rijn opengebroken. Vermist worden 50 rollen drop en pepermunt. Verder hebben ze de geldbak opengebroken. De inhoud is niet bekend Antenne gesloopt LEIDEN In de nacht van zaïter- dag op zondag heeft de politie een 27- jarige kunstschilder uit Warmond aangehouden, die op de Breestraat bezig was een radio-antenne van een auto te slopen Enraf-Nonin- tevreden DELFT Verenigde Instrumentenfa brieken Enraf-Nondus is tevreden over 1966. Het exploitatiesaldo was fl.6 (vo rig jaar 1.4) miljoen. Het dividend voorstel is 12 (11) pet. De eenwording verloopt behoorlijk. De liquiditeit heeft voortdurend aandacht De omzetstijging met 30 pot. vereist meer middelen voor debiteuren en voorraden. Van de omzet 65 pet uitgevoerd, waarvan de helft i Duitse, Franse. Britse en Ameri kaanse fochters. Speciaal de Ameri kaanse dochters. Speciaal de Ameri- Zij heeft een eigen gebouw te New York. Regelmatige investering in speur- k en modern machinepark is nodig bij te blijven in de wereldconcurren- tie Hiervoor is 2 ton voorziening getrof- Het produktieprogramma breidt zich geregeld uit, tevens met apparaten instrumenten van derden. Grote uit- •r en spreiding van markten ver kleint de gevolgen van recessie in West-Europa. Snelle voortschrijding der techniek zal voor voldoende VTaag zor gen. Het streven is gericht op evenwich tige groei. IJmuiden, meet 263 Ion en is in 195< gebouwd by Boot te Alphen aan der Rijn. Er staat een 600 pk Industrie' motor in. Schipper is de heer J. Kor ving. J. Boogaarts 25 jaar bij De Valkeniers LEIDEN Wijkgebouw ,.De Goede Herder" was zaterdagmiddag het to neel van een gezellige en drukbezochte receptie. De heer J. Boogaarts, leider van het jongenswerk „De Valkeniers", was op 1 mei 25 jaar aan dit jeugd werk venbonden. Vele oud-Valkeniers en afgevaardigden van jeugdorganisa ties (zoals de Leidse Jeugd Actie en de Leids Hervormde Jeugdraad) waren naar de Oude Vesit gekomen om de heer Boogaarts de hand te drukken. Het eerste cadeau, een paar man chetknopen, ontving de leider uit han den van de heer J. P. Karstens, die na mens de oud-leiders sprak. Bloemen en geschenken stroomden binnen en be- ezen de populariteit van de jubilaris. Vooir de jongens van „De Valkeniers" zal vermoedelijk op 27 mei een feest avond worden gehouden. Voor MOEDER een „BANLON" stelletje van PRONONCE Echtpaar verlaat Leiden LEIDEN Het echtpaar Dren- tje-Haas, dat ongeveer drie jaar het bevel heeft gevoerd over het plaatse lijke korps van het Leger des Heils, gaat Leiden verlaten. Het is in ge lijke functie benoemd bij het korps Amsterdam-Zuid (Gerard Doustraat I). Zondagavond neemt het echtpaar Drentje afscheid in Leiden; de don derdag daarna heeft de begroeting in Amsterdam plaats. OEGSTGEEST Meer dan hon derd gehandicapten hebben zaterdag middag een heerlijke boottocht ge maakt, aangeboden door de Hervorm de Gemeente. Het weer is de hele middag goed gebleven en de stem ming aan boord was dan ook uitste kend. Een veertigtal automobilisten bracht de opvarenden naar Warmond, waar omstreeks half twee de afvaart plaats had. Vandaar voerde de tocht door het fraaie polderlandschap van de Kaïgerplassen via de Ringvaart naar het Braassemermeer. De passa giers genoten van het weidse uitzicht, het water, de frisse lucht en van ge zellige gesprekken met elkaar. Behal ve de genodigden en ds. H. P Huisman waren nog aan boord bejaar denhelpsters, leden van de Hervorm- Gidsje voor Oegstgeest OEGSTGEEST Alle krijgen een exemplaar toegezonden de gids, waarin wetenswaardighe den over de gemeente zijn vermeld. Deze „wegwijzer voor Oegstgeest" wordt voorts aan nieuwe ingezetenen ter kennismaking met de gemeente uitgereikt. Buitenlanders ontvangen een exemplaar met een in het Engels gesteld voorwoord. en W. vragen de raad voor een en ander f3135 beschikbaar te stel len. Zoals bekend hebben verscheide- nene raadsleden al enkele malen om de uitgifte van een dergelijke gids gevraagd. Raadsagenda OEGSTGEEST Donderdag om half 8 vergadert de gemeenteraad. Op de agenda staan onder meer: verho ging jaarwedden wethouders; wijzi ging wachtgeldregeling gemeente- personeel; krediet voor uitgifte van een gids; verhuur van grond achter Emmalaan Boonstraat; vaststelling bouwverordening en instelling bouw en woningtoezicht; terugbetaling van door ministerie van sociale zaken en volksgezondheid bij voorschot toege kend subsidie; wijziging raadsbesluit inzake incidentele verhuur sportvel den De Voscuyl; krediet voor schoolsportdag; krediet voor aanbren gen verkeersstrepen; vaststelling ex ploitatierekening Poelmeer 1966; me dewerking aan Hofdijckschool en Ko ningin Julianaschool. Sportdag op 26 mei OEGSTGEEST Op vrijdag 26 mei wordt weer een schoolsportdag gehouden. De voorbereidingscom missie heeft een programma samen gesteld met hardlopen, balwerpen, hordenloop, verspringen, een voetbal en een korfbaltoernooi. Bij ongunstig weer wordt de sportdag uitgesteld tot 2 of 6 juni. Voor prijzen, een consumptie voor alle kinderen en enkele andere uitga ven stellen B. en W. de raad voor f 800 te voteren. Leidse afdeling Blindenbond vierde 40-jarig jubileum LEIDEN Het bestuur van de afdeling Leiden van de Ned. Blinden bond hield zaterdag in Den Burcht een receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. Vele receptiegangers gaven blijk van hun warme ge voelens voor de jubilerende afdeling, terwijl talrijke bloemstukken en tchriftelijke gelukwensen de feestvreugde vergrootten. Voorzitter F. de Nie wees op de doel stellingen van de in 1895 opgerichte Ned. Blindenbond. Het gaat er om ge organiseerd hulp te verlenen aan vi sueel gehandicapten. De bond heeft er onder meer van het begin af aan naar gestreefd te komen tot algemeen en ge subsidieerd blindenonderwijs. In Lei den zijn de blinden grote dank ver schuldigd aan de heer Van der Berg, die in februari 1927 de nu jubilerende afdeling oprichtte. Hierna voerden nog het woord mr. H. B. Frieman van het hoofdbestuur, de heer C. J. van der Brink van de Haagse afdeling en de heer H. van Schaik van de R.K, Blindenbond. Oprichter Van der Berg vertelde op geestige wijze over de totstandkoming van de afdeling. Hij wekte de be stuursleden op tot waakzaamheid ten aanzien van bedrijfssluitingen, waar- UTRECHT Met ingang van de eerste juli van dit jaar vallen de zo genaamde maatschapsvissers onder alle sociale verzekeringswetten. Dit blijkt aldus kwam zaterdag tot uiting op de in Utrecht gehouden ver gadering van de Nederlandse Vissers bond op grote moeilijkheden te stui ten. De vissers zijn van oordeel dat nu een kunstmatige verhouding werkge ver-werknemer wordt geschapen. De leden van de Visserbond kanten zich tegen deze wat zij noemen opge drongen verhouding werkgever-werk nemer. Zij vinden dat een kleine ge meenschap, zoals aan boord van de vissersschepen, niet de scherpe tegen stelling werkgever-werknemer ver draagt. Ieder der opvarenden moet zich voor 100 procent inzetten voor zijn werk op het schip en een grote bereidheid tonen tot onderlinge samenwerking. Dit geldt zowel voor de schipper-eige- naar als voor de andere opvarenden. Juist door deze hechte samenwerking en eenheid kunnen optimale financiële resultaten worden behaald. Einde nen van de opbloei van de vloot, zo menen de leden van de Nederlandse Vissersbond. Voorzitter K. Hoekstra zei hierover dat dit tevens de totale ondergang van de maatschapsgedachte in haar huidige vorm zou betekenen. De vroegere aan vallen op de maatschap werden zo zei de heer Hoekstra rechtstreeks gedaan, maar nu komt er één van een hinderlaag uit. Hij herinnerde eraan, dat de maatschapsvissers verantwoor delijk zijn voor meer dan de helft van de opbrengst van de Nederlandse vis sersvloot. De heer Hoekstra herinnerde eraan, dat sinds de vorige algemene vergade ring van de Vissersbond niet minder dan 17 vissers het leven op zee heb ben verloren. Drie schepen vergingen met man en muis. In tegenstelling met deze droeve gebeurtenissen zijn de financiële uit komsten. Het vorige jaar was een topjaar voor de Nederlandse visserij. De waarde van de in totaal aange voerde platvis steeg ten opzichte van het jaar daarvoor met f 30,5 miljoen tot f 96,5 miljoen. Door deze gunstige resultaten is de uitbreiding van de kottervloot voortgezet. Het aantal kot ters steeg van 380 tot 394. door de positie van de centrale werk plaatsen in het gedrang kan komen. Wethouder S. Menken haakte hierop in door er op te attenderen, dat Leiden zich gelukkig prijst twee werkplaatsen te bezitten, waarin tussen de 400 en 500 gehandicapten hun dagelijks brood verdienen. Na een gezamenlijke feestmaaltijd volgde het optreden van het Leids Zoldercabaret. Postzegelpolis bij Goudse DEN HAAG De Goudse Verzeke ring Mij opent spoedig de mogelijkheid om Darticuliere postzegelverzamelingen op een filatelistenpolis te verzekeren. Deze is afgestemd op de bijzondere wensen van de verzamelaar en od gTondslag van vervangingswaarde met 10 pet. extra-dekking voor waaidetoene- ming. Een en ander geschiedt, ier gele genheid van Amphilex 67 van il tot 21 mei in de RAI te Amsterdam. De Goudse is de eerste, die hiertoe over gaat. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 5 mei Doet. ex. Engelse taai en letterkunde: mej. M H Rijks (Den Haagl: doet ex godgeleerdheidde heer M van Middelkoop (Noordwijk aan Zeel. de vrouwendienst en vertegenwoordi gers van de diaconie. Na ongeveer drie uren varen meer de de boot af in Oude Wetering. Daar stonden alweer de automobilisten (al len vrijwilligers) klaar om de gasten naar Oegstgeest terug te brengen. Een enkele reed zelfs, bij wijze van toegift, nog even via de kleurige bol lenvelden. Kapshow eii sport OEGSTGEEST Vanavond om 8 uur wordt in het Patronaatsgebouw een kapshow gehouden, waarop de di ploma's en de jaarlijkse ereprijzen worden uitgereikt. De show wordt ge organiseerd door de Leidse technische club voor dames- en herenkappers. Sporthuis Van der Staay verzorgt bo vendien een show1 op het gebied van mode en sport. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Moni que, dv J van Vuren en C M G Hoog- ervorst; Paulus Wilhelmus, zv W de Vroom en J P M Kloosterman; Nies je, dv W Krijgsman en G Groe- neveld; Dirk Jan, zv D W de Haan en W Spittel; Caroline, dv W C Mi ction en A H van Aken. Ondertrouwd: P Haasnoot en IJ J van Grol; M Maat en P H Glasber gen; A van der Meij en W A van Vliet. Getrouwd: P Olivier en I B de Niet; P G Bartlema en A L Marck. Overleden: L G M Hartman; M J van Bommel, w v T de Jonge. OEGSTGEEST De jaarvergade ring van de christelijke korfbalvereni ging „Fiks" wordt vanavond om 8 uur gehou'den in het Rijnlands ly ceum. OEGSTGEEST Woensdag wordt in wijk 2 voor de tweede maal grof vuil opgehaald. OEGSTGEEST De burgemeester stelt de raad voor de jaarwedden van de wethouders per 1 januari 1967 te verhogen van f8.100 tot f8.700. OEGSTGEEST Voor enkele voor zieningen op verkeersgebied (verande ring van verkeersstrepenis f 6000 no dig. B. en W. vragen de raad hier voor toestemming. Voorts kondigen zij aan, dat nog een aanvraag van f 20.000 kan worden verwacht voor vernieuwing e.d. van verkeersborden. OEGSTGEEST De exploitatiere kening van de zwemvereniging Poel meer over 1966 sluit met een nadelig saldo van f4.321,13. Muziekconcours in Valkenburg VALKENBURG Dit jaar viert „Valk-enlburgs Harmonie" haar 65- jarig bestaan. Het bestuur heeft niet stilgezeten en zo zal vrijdag 12 mei des avonds om 9 uur op het Dorps huisplein een concert worden ver zorgd door het „Fanfarekorps der Genie" uit Vughit onder leiding van kapelmeester K. van Dijk. De gehele kapel zal optreden in ceremonieel tenue en na het concert nog een muzi kale öhow geven. Dit wordt de gemeente gratis aan geboden door het erecomité van „Valkenburgts Harmonie". Op maandag 15 mei (2e Pinkster dag) zal een muziekconcours worden gehouden op het Dorpshuisplein, onder auspiciën van de Koninklijke Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare- gezelschappen. Voor dit concours zijn veel inschrijvingen binnengekomen. Zij nog vernield dat in de vaandeil- afdelinjg twee korpsen uitkomen, en ook voor de ere-afdelimg en de afde ling uitmuntendheid zijn inschrijvingen ontvangen. Jeugdfeest De Valken VALKENBURG In het kader van het eerste lustrum van de sportvereni ging „De Valken" werd zaterdag voor de jeugdige leden een kindermiddag gegeven. Deze middag werd verzorgd door De Franellys. Zij hebben de kin deren twee en een halfuur intens be zig gehouden met o.a. acrobatiek, goochelen en jongleren. Ook de clowns ontbraken niet op het appèl. Aan het einde vroeg de voorzitter van ,,De Val ken", de heer J. Makkes, de kinderen of ze hadden genoten, wat met een daverend ja werd beantwoord. 's Avonds was er dansen voor de grotere jeugd van 13 tot 15 jaar. Ook hiervoor was veel animo. Hi, r was een beatband aanwezig. Ook werden spel»- letjes gedaan. Warm, vermoeid, maar toch zeer voldaan gingen ze 's avonds naar huls. VALKENBURG De NCVB, afd. Valkenburg, gaat het vergaderseizoen besluiten met een jaarfeest op woens dag 10 mei in het Dorpshuis, 8 uur. Inval in Leidse bar LEIDEN Surveillerende agenten troffen zondagochtend om kwart voor acht de toegangsdeur van een bar aan de Lange Diefsteeg open. Toen zij naar binnengingen, vonden zij in de barruiinte een onbeschrijflijke bende. Drie snijworsten lagen bedorven in de koelkast en 75 stuks voorgebraden ge hakt waren ongeschikt voor consumptie. Het was een grote rommel. Verder ontdekten de agenten op hun inspectie tocht ongebanderolleerde sigaretten. Dit leidde tot een onderzoek in de woning van de bareigenaar, een 30-jarige Leidenaar. Daar werden 129 pakjes Ameri kaanse smokkelsigaretten gevonden. Een onderzoek bij de leverancier van deze sigaretten, een 25-jarige veedrijver uit Leiden, leverde thuis 200 pakjes op en uit zijn auto haalde de politie nog 750 pakjes verboden sigaretten, i'egen de bareigenaar en de veedrijver is proces-verbaal opgemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3