Weekagenda Leiden krijgt in juli volksdanst estival Leiden herdacht de gevallenen Fahrenheit 451 - een wereld om doodsbang van te worden n HAZET LEDIKANTEN MET EXTRA GESPANNEN SPIRAAL NAAR NAUWER CONTACT LEIDEN-EDINBURGH TUSSEN IDE BLADZIJDEN (IEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MEI 1967 E UN :k i kwa- oosten lag te le ge- i. Als tuigen (Vrijdag (5 mei) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs verzamelaars. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, tienersoc. 't Venster, ge- askerd bal m.m.v. beatgroep. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: iagsche Comedie met „Je kunt het wit weten." DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur: mengd koor Die Haghe m.m.v. chr. oratoriumvereniging Excelsior jswljk, Zuidhollands Orkest sopraan, aor en bas. SCHEVEN IN GEN Circus-theater, Zuidhollands Operakoor, met praan, tenor, bas-bariton en pianist. Zaterdag (6 mei) )en Burcht, 3 tot 5 uur: receptie afd. iden Ned. Blindenhand t.g.v. 40-jarig staan, 7.30 uur feestavond. H.J.-gebouw, Levendaal 101: jonge- soc. In den Moriaen, film Kind arts and Coronets. Leiden Kor. Ned. Natuurhist. reniging: excursie naar vogelreserva- Zaanstreek. Breestraat 19: jongerensoc. Boeme- ng, Charlie Chaplin-festival. Den Burcht 8 uur: toneelavond Ons unnegerlaand. ■ehoorzaal, 2 uur: bijeenkomst Werk- té Von Kielmansegg. lapenburg. 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, oot beatfestijn mm.v. beatgroep. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: ïagsche Comedie met „De dans van •geant Musgrave." DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: baret Pepijn, Paul van Vliet, met lus 2. Zondag (7 mei) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, 's middags discosociëteit iedereen, 's avonds open huis voor lereen. MAANDAG (8 mei) Dude Singel 236. 8 uur: afd. Leiden Bond Overheidspersoneel, J. H. d Jagt over „Enige actuele punted be ffende de positie van het overheids- rsoneel". Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Ned. imedie met „In wankel evenwicht." Sroot Auditorium Rapenburg 73, 8 D.. Eric Schneider met „Ham- deelde jsloten id ers) nlijke weer irand- ellinj kreeg het Cwes- Vele dag latste an de de eEWe- stocht, !ht im n nog ot sa- DINSDAG (9 mei) Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- ïds Ned. Gemeenten, t Breestx-aat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur ir. Emigratiecentrale. :t Schouwburg, 8 uur: K. en O., Ned. medie met „In wankel evenwicht." "ehoorzaal, 8 uur: Maatschappij voor onkunst, jeugdconcert Noordhollands ilharmonisch Orkest. WOENSDAG (10 mei) trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zit- g sociale raadsvrouw. Iroot Auditorium, 8 uur: kardinaal frink over „De Kerk van vandaag iesviering R.K. studentenvereniging Augustinus) DONDERDAG (11 mei) Marekerk, 8 uur: ingebruikneming ge- staureerde orgel, organisten C. H. skes en J. de Groot. VRIJDAG (12 mei) Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs verzamelaars. ZATERDAG (13 mei) Jreestraat 19, 8 uur: Boeme- ng-soosavond, met disc-jockeys. H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: ïgerensoc. In den Moriaen, Wiege- i-cabaret. Welke apotbeek? lopend voor spoedeisende gevallen: lotheek Van Driesum, Mare 110, tel- 106. Op zaterdag 6 mei is in Leiden 's mor- van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende vallen bovendien geopend: Zuider- otheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. g Apotheek R. v. Breest Smallenburg te liderdorp en Apotheek Voorschoten zijn gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is zondag 7 8 tot 24 uur. Zondagdienst (Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen raadplegen. Daarna 5 maal 2 Films Camera (2.30, 7 en 9.15 u.): De eend de Cadillac (alle leeft,). (Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen wit men thuis (a.l.). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Le arand itaurant (a.l.). Rex (2.30, 7.15 calls (14). Studio (2.30. 7 ei (18). m 9.15 uur): Suoer 9.15 uur): Fahrenheit Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Geld voor het grijpen (14). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn de volgende tijden geopei Lindestraai lb maandag osdag 9—11.15 a eu 13.3017.15 oensdag gesloten, donderdag 13.30— J5 u, vrijdag 911.15 u. eD 13.3018.45 zaterdag 811.15 u. en '3.3016^30 Van der Werfstraat 39: maandag osdag gesloten, woensdag 811J6 1.30—17.15 u„ donderdag 8.30—11J5 <»n 130—18.15 u., vrijdag 8.30—11J5 u. ,30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11J5 1.30—16.30 u. Er komen 250 buitenlanders LEIDEN De Nederlandse Volksdansvereniging (NEVO) houdt in de eerste twee weken van juli haar zesde Internationaal Volksdansfestival. Het zal druk worden in de Sleutelstad. Er worden niet minder dan 250 buitenlanders, groepen uit Schotland, Engeland, Frankrijk, Bulgarije, Hongarije, Joego-Slavië, Roemenië en Turkije, verder nog 300 a 350 Neder landers verwacht. atste tien jaren gaven in ons land een sterke opleving van 't volks dansen te zien. Er zijn mensen, die bij volksdansen altijd aan ,^rood" moeten denken- Maar de dansers zelf ontken nen enig speciaal verband- Vroeger, met de voormalige AJC, was het mis* schien wel zo. Tegenwoordig is het Bijzonder leuk HOBBY SHIRT verkrijgbaar in verschillen de kleuren. g% f Nu extra K 7K voordelig. WifcW HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA volksdansen, net zoals overal elders, eenvoudig een uiting van levensvreug de, voor iedereen. Bij de NEVO zijn 37 leden in 68 groepen aangesloten. Ze beoefenen vooral internationale dansen, omdat de contacten met het buitenland steeds talrijker en nauwer geworden zijn- De brave dansen van vroeger dóén het niet meer. In theorie kunnen de deelnemers van alle leeftijden zijn. De praktijk wijst echter op een hoogbloei tussen 12 en 25. Die jonge mensen zoe ken tegenwoordig vooral de dynamiek, de felle beweging, zoals bijvoorbeeld de Israëlische dansen die tonen. Dat pakit, slaat aan- Nederlanders staan vaak bekend als dans-ongesohikt. Maar ze kunnen het wel, als ze maar willen. Ze behoeven aarlijk niet voor de gerenommeerde Balkan-groepen op zij te gaan. Al deze en nog meer interessante, niet zo algemeen bekende zaken, hoorden we op een persconferentie, NEVO-secretaris C. J. de Bruin, uit Rotterdamons inlichtte over het en hoe van het grote festijn od 7, 8 en 9 juli. VW-voorzitter De Wilde, die de samenkomst voorzat, was erg blij dat Leiden gekozen had. Twee jaar geleden is liet festival in Alkmaar ge houden. Een stad als Leiden vormt Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot ;n met zaterdag van 10 tot lags van 1 tot 5 i Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober Kantine Koningsveld en Zoon N.V., Jauub van CampenUao la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tot 11.30 en v*o 3 tot 5 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van aquarellen door Maarten Kemper, van 1 t.e.m. 1? mei. dag. van 10 tot 17 u., ook op dins dagavond yam 8 tot 10 u.. zondags Dit is de kleurige Hongaarse dansgroep, die op eigen manier hest Volksdansfestival zal voor zo'n demonstratie van kleuren en beweging een prachtig décorIn Den Haag en het moderne Rotterdam zou dat alles gewoon verdrinken in de ruimte en het geroes. Op het Pieters kerkhof sail een grote voorstelling wor den gegeven. Het plein zal dan, tijde lijk, voor allle verkeer afgesloten zijn (blééf het maar zo!). De buitenlandse groepen, waarvan de NEVO de dansen in eigen pro gramma reeds heeft opgenomen of dat van plan is, worden uitgenodigd ge durende twee weken de gasten NEVO-Groepen te zijn- Dan krijgt men ruimschoots de gelegenheid tot wederzijds aanleren van dansen stijilen. terwijl, openbare demonstraties de belangstelling van het Nederlandse publiek kunnen stimuleren.. De Ge hoorzaal wordt centrum van de aktivi- teiten. Het hoogtepunt vormt echter de sa menkomst van de bui tenia ndse groe pen en de Nederlandse dansers. Te vens zijn de dagen 7, 8 en 9 juli het glanspunt van de jubileumviering van de Leidse Jeugd Actie, die 20 jaar be staat. Joh. van W. Planken of hardboard overbodig, geen vocht of schimmel meer. Vraag onze rijk geïllustreerde gratis katalogus HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN-TEL.01680-3910* PROMOTIE TE LEIDEN LEIDEN, 3 mei. De heer H. Ryck- horst, geboren te Budel en nu wonend te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld: „Hy drology of the Upper-Garonne Basin (Valle de Aran, Spain)". De promotor was prof. dr. L. U. de Sitter- LEIDEN Ook in deze stad zyn woensdag de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog herdacht en geëerd, 's Morgens deden dat henderden school kinderen, die bloemen legden voor het monument tegenover De Valk. Het Leidsch Politie-Muziekgezelschap liet tijdens deze plechtigheid gewijde muziek horen. De voorzitter van de plaatselijke stichting Dodenherdenking, de heer C. Zandbergen, sprak de scholieren toe. Het is onze plicht hen te bl|jven herdenken, die hun leven hebben gegeven om jullie hier in vrijheid \e laten staan, aldus de heer Zandbergen. Avonds werd een herdenkings bijeenkomst gehouden in de Marekerk. Burgemeester mr G. C. van der Wil ligen stond in zijn openingswoord stil bij de weerstanden, die het besluit om dit jaar de dodenherdenking in ver band met Hemelvaartsdag niet op 4 mei maar op 3 mei te houden, hier en daar heeft gewekt. Men doet er beter aan, niet over de graven heen te gaan twisten, aldus de burgemeester. Wat doet de tijdsbepaling er nu toe als het om herdenken gaat! Over dat her denken zelf zei de burgemeester, dat het ondenkbaar is de bevrijding te vieren zonder vooraf hen te hebben geëerd, die voor deze bevrijding hun leven hebben ingezet. De sopraan Esther Hillinga, die (evenals het onder leiding van Henk Briër staande Jeugd-Kamerorkest Lei den) medewerking aan de herdenking verleende, zong liederen van H. Pur- cel en H. Andriessen. Voordat de wezigen het eerste couplet van Wilhelmus zongen en twee minuten stilte in acht namen, las de acteur Paul Steenbergen enkele verhalen voor uit „Het bittere kruid". Tijdens het zingen van het Wilhelmus werd de klok geluid. Nabestaanden van gevallenen liepen voorop in de stille tocht naar het Be- vrij dingsmonument, waar bloemen en kransen werden gelegd. Een viertal oud-BS'ers had hier de vlaggenwacht. MATRASSEN in diverse soorten SPECIALE AANBIEDING Polyether matrassen 80/190 49,95 INTERIEURVERZORGING W. J. ZIRKZEE m 't Hoffstraait 5-7 Lelden. Tel. 24610 Tokio-taxi met TV in Leiden Primeur van Datsun; de Sunny Unieke vrijetijds-show bij Autosupermarkt N.V. Er is van alles te zien en te beleven op deze vtrijetijds-ghow die gisteren al vele Leiidenaren wijzer maakte over alles wat met auto's, caravani's. tenten, boten en auto-aocessoires te maken heeft. Een goed idee, zo met de vakanties in het voor uitzicht. Komt U ook eens kijketn. U kunt op Uw gemak de interessantste dingen bewonderen; een taxi uit Tokio met miniatuur TV op de passagiersplaats, de splin ternieuwe Datsuin Sunny, een primeur voor Leiden na het sukses op de RAI en nog vele andere dingen. Vandaag, zaterdag en zondag is de Show nog open van 10 tot 20 uur. Hij wordt gehouden in en om de gebouwen van Autosupermarkt N.V. en Autorama, aan de HaarlemmierWEG 41 in Leiden. (300 meter voorbij Elam). Graag tot ziens. LEIDEN Van 4 tot 13 mei zal prof. dr. G. L. Montgomery, hoog leraar in de pathologische anatomie de universiteit van Edinburgh, op verzoek van de faculteit der genees kunde van de Leidse universiteit een bezoek brengen aan Leiden, waar hij op 8 en 10 mei gastcolleges zal geven- Op respectievelijk 5 en 11 mei zal hij bovendien voordrachten houden aan de universiteiten van Groningen en Amsterdam. Prof. Montgomery's bezoek aan Leü- m is een uitvloeisel van de nauwe samenwerking tussen de medische fa culteiten van de universiteiten van Leiden en Edinburgh, die dateert van 1692, toen de Britse hoogleraar Archi bald Pitcairne werd benoemd tot pro fessor in de geneeskunde te Leiden. Onder zijn studenten was ook Boer- haave. Twintig hoogleraren en lectoren van in de Leidse universiteit, die in 1965 20 hoogleraren en letoren uit Edin burgh ontving, zullen van 9 tot en met 16 juli de Schotse hoofdstad bezoeken, zij zullen trachten naast de reed* sinds enkele jaren bestaande uitwis seling van publikaities een institu tionalisering van het contact ten aan zien van zowel het academiaal als hot postacademiaal onderwijs alsook een nieuwe samenwerking op het terrein van de assistent- en coassistentschap- pen tot stand te brengen. Jongen verdronken BUITENKAAG De 6-jarige C. Ver meer uit Buitenkaag Is gistermiddag vlak bü de ouderlijke woning aan de Lisser- dijk tijdens het spelen in de Ringvaart geraakt en verdronken. STUDIO Regisseur Francois Truffaut en de schrijver Ray Bradbury hebben in „Fahrenheit 451" onze welvaartstijd nog wat jaartjes vooruitgeschoven. In de tvereld die zij scheppen is men met materiële zekerheid niet meer tevreden. Men wil ook een geeste lijke gelijkmoedigheid, dus geen opwinding, geen bezorgdheid, geen gepeins, geen tranen, kortom, men toil alles vermijden wat de mens aan het denken zet. want denken leidt heus niet altijd tot prettige uitkomsten. Daarom wordt van staatswege geregeld waarmee de mensen zich mogen bezighouden. Met televisie mag dat bijvoorbeeld. Maar vooral niet met boeken, want daar gaan de mensen van aan heit denken. De mensen leven in een roze we reld, in steriel-propere huizen, heb ben genoeg te eben, misdragen zich niet, want er wordit erg op ze gelet, krijgen op tijd hun televisie-voer toegemeten en zijn zelfs bereid el kaar aan te brengen wegens het be zitten van boeken, want zij vechten voor een universele gemoedsrust. Tot zover is het een tamelijk angstaanjagend verhaal, waarin de gevaren van een modelstaat worden getoond. Ook de geestelijke verar ming. Dan gaan de makers evenwel de gek steken met de idealisten die bereid zijn voor hun boeken te ster ven of te vluchten. Zij schilderen de boekenmensen namelijk af als Vluchtelingen die elk een boek uit het hebben geleerd om het te bewaren voor het nage slacht als er betere tijden komen. Dat is aanvaardbaar. Maar tegelij kertijd verandert hun naam zich in de titel van het boek dat zij hebben geleerd. Zij worden het boek zelf en kunnen niets anders meer zeg gen dan de woorden die in hun boek Dat wordt een dwaze situatie: al die mensen die rondlopend in hun kamp alsmaar pagina's „De Sade" of „Robinson Croesoë" prevelen, Bradbury 9teekt de draak met de idealist en wekt minachting op je gens de meeloper. Wel, vragen wij ons af, wat wil hij dan? Dat alles neemt niet weg dat Fahrenheit "451" eert boeiende film is geworden, waarin Julie Christie en Oskar Wemer de hoofdrollen vertolken. Angstaanjagend) Le grand restaurant LUXOR Het is weer lachen geblazen met Louis de Funès. Deze keer struikelt hij over het doek als eigenaar van een welvarend restaurant op de Champs Elysées dat de Parijse upper-ten te eten krijgt. De moeilijkheden beginnen als deze zwenrielgeschiedenis met Ja mes Coburn in de hoofdrol maar weinig plezier te beleven. Spannen de momenten, waar een film als deze het toch van moet hebben, ko men er nauwelijks in voor en er wordt geacteerd op een manier die zelfs niet middelmatig kan worden genoemd. De zwendelaar is een zware jon gen. die voorwaardelijk in vrijheid wordt gesteld en van die gelegen heid gebruik maakt om een bank op het vliegveld van Los Angeles te beroven. Hij doet dat, samen met een paar handlangers- op de dag waarop de Russische premier arri veert. wat hem min of meer vrij spel geeft De overval slaagt maar op weg naar veiliger oorden blijkt hij een veel grotere buit, waarvoor hij helemaal geen moeite had hoe ven te doen, te zijn misgelopen. Ook de kijker had er geen traan om gelaten aJlls hij al die capriolen niet had uitgehaald- Oskar Wemer en Julie Chris tie bezig met iets dat ten strengste is verboden: het lezen van een boek. Een beeld uit de indringende film „Fahrenheit 451". Louis (Septime) voor een buiten lands staatshoofd een buitennissig dessert opdient dat prompt explo deert. Als de rook optrekt blijkt de president verdwenen. Septime komt als eerste verdach te in aanmerking en als zijn onschuld vast staat vestigt de Franse natie op hem haar hoop om uit de politieke verwikkelingen te komen. De verdwenen president helpt een handje en Septime wordt aan het eind van het verhaal als held ingehaald. Regisseur Jacques Besnard heeft de 2,3 kilometer film volgestopt met kolderieke invallen en hoogst lachwekkende situaties. Typerend is echter, dat hij ook met subtiele beeldgrapjes (met behulp van scha duw bij voorbeeld) de lachers op zijn hand weet te krijgen. Al met al een heerlijke film, vooral dankzij Louis de Funès. (Verrukkelijke ontspanning) Geld ligt voor het grijpen De eend en de Cadillac CAMERA Opnieuw „De eend en de Cadillac" in Leiden, een heerlijke klucht met Bourvil en Louis de Funès, die overigens ook al enkele weken in Lido voortreffe lijk samenspel te zien geven. De brave Antoine (Bourvil) moet een auto met goud, juwelen en heroïne van Napels naar Bor- deau rijden. Het verslag van deze rit is het kapstokje waaraan een haast ontelbaar aantal lachertjes" is opgehangen. (Lachsucces) Superseven calls Cairo REX Felle jacht op een nieu we radio-actieve stof, die door boze mannen is gestolen om aan de Rut- sen te verkopen. Agent Superseven wordt bij zijn nasporingen geholpen door een heel mooi verkoopstertje uit een foto zaak. Natuurlijk begint het er op te lijken, dat Superseven heit onder spit zal delven, maar even nabuur- lijk trekt hij ten slotte aan b»t langste eind- Prolongatie LIDO „Samen uit, samen thuis." Een plezierige komedie waarin de beroemde komieken Bourvil en Louis de Funès voor treffelijk op elkaar ingespeeld blij ken te zijn. Vierde week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3