WOLKERS: RESPECT VOOR WIE GELOOF WAAR MAAKT Hervormd-gereformeerde jeugd helpt Nes Ammim Afscheid van ds. Jorissen Polifest trok 6000 jongeren Derde lustrum van Parousia-zending Vrijgemaakten: staan midden in de wereld in Doom openbaart saamhorigheid VRIJDAG 5 MEI 1967 Een ivoord voor vandaag „De enge? zegt, Galileese mannen", zei gisteren de Kongolees Sylvain Niati op de Parousia-zendingsdag, „maar ik verander het en zeg: Europese mannen en vrouwen, wat staat gij daar en ziet op naar de hemel?" Hij bedoelde: We mogen wel ver langen naar de hemel, maar de engel wijst ons er op dat we een taak hebben voor de aarde. Jezus komt terug, en dan gaat het er om, wat wij met onze verantwoordelijkheid hebben gedaan. Hemelvaart betekent niet alleen dat Jezus heen ging naar de Vader, maar ook dat wij heen moeten gaan naar de wereld om daar van Hem te getuigen. De woorden van Sylvain Niati bleven bij me haken. Zijn we niet erg vaak bezig met ons eigen heil, ons eigen verlangen naar rust en innerlijke vrede? En vergeten we dan niet onze roeping om in deze wereld te getuigen? Vandaag is het Bevrijdingsdag. Na vijf jaren verdrukking konden we weer vrij ademhalen, ons zelf weer zijn, viel de angst voor verdrukking van ons af. Maar deze Bevrijdingsdag is slechts een flauw aftreksel van de dag waarop Christus ons bevrijdde. En nu gaat het er om dat iedereen weet, dat Hij Heer is van hemel en aarde. Nu moeten wij als herauten er op uit om anderen deze bevrijding te verkondigen. Dan pas kunnen we in deze wereld de ware vrijheid beleven en de echte vrede ontvangen. Hebreeën 10 2639. Openbare les VU dr. M. Kaashoek (Van onze onderwijsredactle) AMSTERDAM Dr. M. A Kaashoek, benoemd tot gewoon lector in de wiskunde aan de VU, heeft van daag zijn openbare les gegeven de wiskundige analyse. In de les wordt een poging gedaan om aan de hand van een paar beelden een idee te geven van de ont wikkeling van de wiskunde. Deze v beelden zijn genomen uit de mathema tische analyse, in het bijzonder uit de theorie van de functies, de variatie-re kening en de functionaalanalyse. Dr. Marinus Adriaan Kaashoek werd in 1937 te Ridderkerk geboren. Hij stu deerde wiskunde met bijvak natuur kunde aan de rijksuniversiteit te Lei den, waar hij in 1961 met lof doctoraal examen deed en in 1964 eveneens cum laude promoveerde op het proefschrift Closed linear operators on Banach spa- Sinds 1959 is hij in verschillende we tenschappelijke functies aan de rijksu niversiteit te Leiden werkzaam ge weest. In 1965 volgde zijn benoeming aan de VU. Gezangen gevraagd in Chr. Ger. Kerken AMSTERDAM De christelijke ge reformeerde kerk van Amsterdam Nieuw-West heeft bij de classis Amsterdam een instructie ingediend, strekkende dat men in de Christelijke Gereformeerde Kerken zal overgaan tot het invoeren van gezangen ir eredienst. (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De bondsdag van de Hervormd-Gereformeer- de Jeugdbond stond dit jaar in het teken van Israël. Het hoogte punt van de dag was de slotpre- sentatie van het Nes Ammimpro- ject, dat in het afgelopen seizoen op de verenigingen is uitgevoerd. Ruim elfduizend gulden kon ds. K. J. Jansen overhandigen voor de bouw van een jeugdcentrum in de christenmosjaav Nes Ammim in Galilea. Verder namen de 1500 hervormd-gereformeerde jonge ren in De Doelen gisteren af scheid van hun jeugdpredikant ds. A. J. Jorissen. rin de Hervormd-Gereformeerde Jeugdbond wordt ieder jaar een pro ject opgenomen in de methodiek. Deze onderwernen vraeen de jeugd ook om een daadwerkelijke ipzet: om geld en krachten te geven voor het doel. waar voor het onderwerp belangstelling wekt. Het was oorspronkelijk de bedoeling, zo vertelde ds Jansen, dat alle jeugdor ganisaties mee zouden doen aan de ac tie voor Nes Ammim. De HG.TB heeft nu het begin gemaakt. Voor de daad werkelijke bouw in Nes Ammim zul len ook vrijwilligers uiet de HGJB ge vraagd worden. Verschillende sprekers legden er de druk op. dat het bijeengezamelde geld niet het belangrijkste was. „Over al hebben ioneeren in de laatste maan den over Israël nagedacht. Zij zijn de Bijbel op een nieuwe wijze gaan le zen". zo zei ds. S. Gerssen, secretaris van „Kerk en Israël". ROZEN (Van een onzer verslaggevers) LEEUWARDEN De bekende schrijver Jan Wolkers denkt met respect aan mensen die God waar kunnen maken in hun leven en in de wereld. En Dick Houwaart vond de Anti Revolutionair!' Partij te rechts. Daarom was hij van de CHU niet naar de ARP over gestapt, toen hij de eerste niet christelijk genoeg meer vond. Dat bleek gisteren op liet Polifest van de gereformeerde jongeren in de Fries* hoofdstad. Polifest nam de plaats in van de vroegere bondsdag, maar had een ge heel ander karakter gekregen. Het eni ge wat nog herinnerde aan de bondsda gen van vroeger was de hemel- vaartsviering aan het begin. Ruim zesduizend jongeren namen aan dit po litieke feest deel, dat veel meer bood dan politiek alleen. „Ik ben mij bewust een jeugddag te openen, die hier en daar wat veront rusting heeft verwerkt," begon ds. G. N. Lammens zijn toespraak. Maar '.lij vond het juist beangstigend, dat som mige mensen het vertrouwen verliezen of erger nog „opzeggen" in de gerefor meerde jeugd. „Wij hebben de opdracht", zei hij, „dat in de maatschappij de stem van de jongeren doordringt. De jeugd moet hier zoveel mogelijk geluiden laten ho- Forum Ze kregen de kans om hun vragen te stellen, zowel in de grote Friesland- hal 's morgens aan een politiek forum, als 's middags tijdens een politieke en een literaire teach-in. Wie daar geen zin in had, kon gaan varen of kijken naar het polsstok springen of een caba ret bijwonen. Maar de belangstelling om vragen te stellen was opmerkelijk groot. Het forum bestond uit drs. J. Boersma. ARP, P. J. Engels, KVP, en burgemeester B. van Haersma Buma, vroegere voorzitter van de ch-jonge- ren, die de plaats innam van de huidi- voorzitter. Er was aan vragen geen gebrek. Joop Scholten uit Kampen vroeg: „Ik weet nooit welke kant ik met de ARP op moet, wanneer ik Boersma stem, weet ik dat Roolvink minister van sociale zaken wordt". „Dat kan I wezen," zei drs. Boersma, „maar de ARP zijn veel vleugels en waar vleugels zijn, zijn ook vlerken. De koers die wij varen moet nu bepaald worden en we moeten niet bevreesd zijn voor excessen." De heer Van Haersma Buma werd gevraagd of de CHU tevreden was met de bestaande verhoudingen. Hij zei dat de CHU nu een ander standpunt gaat Eén partij Natuurlijk kwam ook de vraag ter sprake of één christelijke partij moge lijk is Vele vragenstellers wilden daar bij de KVP uitschakelen, omdat die bepaaalde fundamentele verschillen heeft met de protestantse partijen. De heer Engels zei hierop dat de Rooms- Katholieke Kerk de laatste jaren zeer veel principes heeft ingetrokken. „We zijn ons aan het heroriënteren. We hebben niet meer de voor iedere situatie pasklare oplossing als vroeger. In het verleden hebben we te gemakke lijk bepaalde principes gevolgd. Het is fijn dat we nu samen met andere par tijen kunnen bidden en werken." Burgemeester Van Haersma Buma vond het samengaan van ARP en CHU niet interessant meer. Het is verloren tijd deze twee partijen samen op te laten trekken. Er moet gezocht wor den naar iets nieuws, zei hij. Nes Ammim zelf had ook voor een groet gezorgd. Een kleine duizend ro zen stonden op het toneel, maandag in de kassen van de mosjaav geplukt. Ze werden grif verkocht. Omdat de bondsdag op de vierde mei viel, stond ze tevens in het teken van de bevrijding. Zo had ds. G. Ha moen een boeiende openingsliturgie geschreven, die in bijbels proza en bij belse poëzie sprak van Gods bevrijden de daden in Zijn geschiedenis met Israël en de kerk. Declamatie, solo en samenzang wisselden elkaar af. Ds. J. Smit sprak in de morgen - toespraak over „Bevrijding nu" Wij j christenjongeren. mogen reeds nu ons bevrijdingsfeest vieren, aldus ds. Smit,: God verwacht van jullie, dat je van je i bevrijding getuigt voor anderen, zoals, ook de Israëlieten op het Chanoeka feest (herdenking van de redding door de Maccabeeën) lichten in de venster^ plaatsen. 's Middags sprak ds. A. Romein over „Bevrijdend verwachten". Als we ?an de toekomst te denken, verbiedt de Bij- ^an be( sj0f bel ons een vooruitgang, dan wel eenafscheid genomen ondergang van de mens te verwachten, Bondsvoorzitter d Het was even een ontroerend mo ment voor de afscheid nemende ds. A. J. Jorissen, toen de dank van de hervormd-gereformeerde jeugd voor al wat hij gedaan heeft, juist vertolkt werd door twee jongeren uit Rijssen. „Op jullie vereniging heb ik, toen ik vijftien jaar was, mijn eerste in leiding gemaakt. Over Openba ring 21. In mijn eigen vereni- gingstijd heb ik zo ontzaglijk veel geleerd." Verantwoordelijk voor 17 zendelingen moeten wij als christenen het gesprek met onze oudere broeder Israël weer opnemen, zoals God zelf dat ook in Zijn niet eindigende trouw wil doen. De Duitse jongeren, die z.ich ook sterk met Nes Ammim bezig houden (het is voor ons een soort schuldbe kentenisoord geworden, zei pfarrer (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De jaarlijkse zendingsdag van de Christian and Missionary Alliance stond gisteren geheel in het teken van het vijf tienjarig bestaan van het zen dingscentrum Parousia in Wasse naar. Na een aantal jaren uit Rotter- De zendelingen uit Thailand, de heer en mevrouw Bogaard en de heer en mevrouw Van der Weele gaven samen met mevrouw Könemann een tweetal portretten van ds. J. Könemann, die in 1937 als eerste Nederlandse zendeling van de Cama uit ging naar Celebes. Ondertussen waren al heel wat jon geren uit de zaal weggelopen, niet om- ze het met het gesprokene niet eens waren, maar omdat de ge luidsinstallatie slecht functioneerde. Degenen die het wel hadden kunnen volgen verlieten ook ietwat onbevredigd de hal, omdat de tijd van drie kwar tier te kort was om afdoende antwoor den te ontvangen. Maar het werd wel goede voorbereiding op de middag- gesprekken waar nog veel werd nage kaart over deze voorbereidende bespre king. Na de „evangelische radicaliteit" van morgens kwam 's middags de literai- kwaliteit aan de orde tijdens een teach-in geleid door dominee-dichter Jaap' Zijlstra. Jan Wolkers kreeg daar de meeste vragen te verwerken. Er ontstond enige emotie in deze kleinere zaal, toen iemand naar voren trad, die Jan Wolkers persoonlijk aansprak. Hij zei: „Jan Wolkers, Jezus wacht ook op jou". Waar gaan we heen, als gereformeerde jeugd, zo vroeg deze jongere zich af. Hoe is het mogelijk dat wij die boeken van Jan Wolkers lezen? Hij vroeg zich af hoe de organisatoren „zo'n atheïst" hadden kunnen uitnodigen. Als ik mijn kinderen de bijbel zou laten lezen, waarom zou ik ze dan niet ook mijn boeken laten lezen, zei Wol kers. De bijbel is een prachtig boek maar er staan ook afschuwelijke din gen in zoals het verhaal van Lot en zijn dochters. Hij erkende dat hij niet in God ge looft. Maar, voegde hij er aan toe, ik trappel hierom niet van plezier. Het leven is nu voor mij zinloos en ik moet cr in die tijd die ik nu te leven héb iets zinvols van maken. Hij vond het Godsbegrip een van de beste din gen, waar hij toe zou kunnen komen. Iemand die God waar kan maken, daar denk Ik aan met respect, zei hij. Zo'n man is iets. Praatjes en gebral daar heb je niets meer aan tegenwoor- de politieke teach-in kwam voor al Dick Houwaart aan het woord. Hij dat de CHU haar christelijke pre tenties niet had weten waar te maken. Maar waarom koos u dan de PvdA en niet de ARP als nieuw politiek tehuis, vroegen de jongeren hem. Hij ant woordde dat de ARP een te rechtse koers was gaan varen. „Als het politie ke handelen van de ARP zich in de door dr. Berghuis gewenste richting zou hebben bewogen zou ik zeker ernstig over die mogelijkheid hebben gedacht." Hij zou graag een kabinet hebben gezien van de drie christelijke partij- Dat zou een stuk duidelijkheid ge weest zijn in de Nederlandse politiek, meende hij. Voor de duidelijkheid wilde een van de jongeren nog weten tot welke vleu gel van de PvdA Houwaart behoorde. Van Thomassen of van Lammers? Vol gens Houwaart heeft zijn partij geen vleugels, de één denkt alleen wat linkser dan de ander. „Hoofdzaak voor mij is de concentratie van alle pro- gresieve krachten in deze partij." Beroepingswerk te Hontenisse; te Reeuwijk. G. Westland te Wierden. Aangenomen naar Oosterwolde (Fr H J. van Dijk te Winschoten: het beroep van de gen. synode tot pred.bgw. werkz. (dit- recreatiecentrum ,De Roggeberg" te Appelscha) ,H. Gort jr. te Ouwsterhaule. Bedankt voor Heukelum (toez.), F. Moll te Welsum: .voor Ochten (toez.), A Breure te Hei- en Boeicop; voor Tolbert (toez.) drs. W A G. Meeuse te Anner- Vee" GEREF. KERKEN Beroepen te Bussum (vac. drs. H. Schut), drs. F. Vroon te Amsterdam- Op de literaire teach-in konden de gereformeerde jongeren on der meer luisteren naar (van links naar rechts) Mischa del Vreede, dr. Jaap Zijlstra enl Jan Wolkers. de dag werd n d s. Jorissen. N. Kleermaker ivant dan denken we te veel aan d-inotIna, hem cen stuwkracht, or?aniaa- mens, zo zei ds. Romein. God is aan jor en coördinator. „Voor 1960 was het het werk en Hij leidt Zijn volk naar ,n onze bond als in de tijd der Rjchte- Zijn toekomst. Dat leren we vooral, als Len. eIk deed wat eoed was j„ zjjn bezig houden met Gods belof- 0gen Toen bPnt u hier als rjchter ge komen. Uw naam zal onverbrekelijk en aangaande Israël. Een bijzonderheid was wel het spreken van pfarrer Siegried Gessu- lat, die met een grote groep Duitse jongeren deze bondsdag meemaakte. Na zo lange tijd van antisenvhsme ROTTERDAM Het schijnt een noodzakelijke rite te zijn: op tal van massabijeenkomsten als bondsdagen, zendingsdagen en wat dies meer zij, wordt nu een maal elk jaar weer trouw een telegram van aanhankelijk heid aan onze geëerbiedigde Vorstin en Haar doorluchtig Huis" gestuurd. De Hervormd-Gereformeerde Jeugdbond deed het gisteren nu eens anders. Op voorstel van bondsvoorzitter ds. Kleermaker dit keer geen telegram, maar een exemplaar van de juist uit gekomen grammofoonplaat van Silvosa. dat gestuurd werd aan prins Willem-Alexander. ST-'iïïS wV'tTS'e -am weg geweest te kwamen Graben nur zu seh'n" de gasten dit jaar weer naar Rot terdam. Kon Lommerrijk de men sen vijf jaar geleden maar nauwe lijks bergen, de veel kleinere Con greszaal van het Leger des Heils kon gisteren de bezoekers gemak kelijk bergen. Zendelinge Coosje Bogaard, net te rug uit Thailand, waar zij en haar man werken, kwam eerlijk uit voor haar teleurstelling, dat de belangstel ling van het thuisfront zo is verslapt. „Juist nu vanuit Nederland zeven tien zendelingen zijn uitgezonden." zei ze. „is een sterk thuisfront van belang, niet alleen om hen financieel te steu nen, maar vooral om hen in het gebed te dragen." „U weet niet", voegde ze heel eerlijk er aan toe, „hoe eenzaam we het soms gehad hebben en hoe we intens verlangden naar brieven die niet kwamen." Hij overhandigde ds. Jorissen en zijn vrouw een envelop, waarvan de inhoud bestemd is voor een nieuw mu ziekinstrument in de pastorie in Amersfoort, die zij de volgende maand betrekken. In een dankwoord legde ds. Jorissen er de nadruk op, dat het bezig zijn met de Bijbel meer is dan vrije tijdsbesteding of gezelligheid Het vormt en hervormt. Hij dankte vooral het grondvlak der verenigingen. „Ik heb in deze zeven jaar veel meer ont vangen. dan gegeven". De samenzang werd geleid door de heer Jan van RosSem. terwijl solo ge zongen werd door mevrouw Rita P'omp-van Harmeien. Deze twee vaste medewerkers van de HGJB-bondsda- zen hebben ook een orammofonnplaat vervaardigd („Het jaar onzes Heren"), waarvan de opbrengst bestemd is voor uitbreiding van het bondscentrum Sil vosa te Bilthoven. In de pauze werd de plaat al druk verkocht. Verlof Na de oorlog mocht hij niet terugke- n wegens zijn gezondheid. Zijn ide- il was toen om tien zendelingen in zijn plaats uit te zenden. Hij stichtte thuisfront en richtte het zen dingscentrum in. Enkele jaren geleden kwam hij bij een auto-ongeluk om het leven. Slotermeer; te Ter Apel. R. Pluim te Oosterend (Henn.). die bedankt Bovensmilde Benoemd door de classis Amsterdam tot pred. met bijz. opdr. (Bijlmermeer), drs. C. P. T Rijper te Watergraafsmeer. Aangenomen naar Nijverdal (voor de missionaire dienst in Brazilië). K. Kuiper, tot nu toe voor deze arbeid aan Utrecht- Noord verbonden Praeparatoir geëxamineerd, maar nog niet beroepbaar kand. P. N. B. Pool. Mar- nixkade 79 bv.. Amsterdam en kand. J. H. de Vries. Van Woustraat 165 bv.. Amsterdam. GEREF. KERKEN (vrügem.) Aangenomen naar Berkel. W. Wieringa te Zuidbroek-Veendam (nadere beslis- De Christian and Missionary Aliance sing), die bedankt voor London-Watford heeft zijn hoofdkantoor in Amerika. 'Ont.) en voor Orangeville (Ont). Bedankt voo Bunschoten. Ommen, H. J. Nijenhuis Vanuit Nederland wordt gewerkt op West Irian, in de Kongo. Thailand. La os en in Peru. De heer en mevrouw CHR. GEREF. KERKEN Bogaard ziin voor een jaar met verlof Bedankt voor Ermelo, J. P Geels te in ons land, en binnenkort hopen van Haarlem-Centrum. West-Irian de heer en mevrouw i Schultz hun tweede verlof in ons land GEREF. GEMEENTEN door te komen brengen. Kerkelijke leiders in Libanon zijn verontrust over de activiteiten van de Jehovah's getuigen in hun land. Zij heb ben de Libanese president om een ver bod van deze sekte gevraagd. Buiten de communistische lanaen is deze groep verboden in Egypte. Ethiopië en Turkije. Mr. Schlins;emann (lib.) in Kamer Geschenken Haar man, Jac. Bogaard, overhandig de een aantal geschenken namens de zendelingen voor het z.endingscentrum in verband met het 15-jarige b<OpaWest Irian werkt Eire Stringerstaats- in de Kongo werken haar broer 9ecretarj5 van verkeer cn waterstaat is Adraan Stringer en zijn vrouw en ook geworden. nog haar zuster. Gretha. Samen gaven De heer Schlingemann werd op 6 zij een servies voor het centrum. I tober 1914 in Maastricht geboren. Hij Beroepen te Paterson (Peoples Park) (New Yersey), J. C. Weststrate te Meliskerke. EVANG. LUTHERSE KERK Drietal te Pekela-Winschoten. prop. G. J. Mostert te Amsterdam, J. A. Ros kam te Amsterdam en A. Vermeulen te Amsterdam. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Oldehoorn. H. R. Keuning te Grouw; naar Steenwijk- Blokzijl. mevr. E. Hardorff-Diikstra te Giethoorn. Vastheid in Schrift en belijdenis DEN HAAG Mr J. F. G. Schlinge- van 1946 tot 1964 algemeen secretaris van uit Goes zal in de Tweede-Kamer-1 de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Sinds 1964 is hij economisch adviseur van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité. Hij heeft voorts al vanaf 1954 zitting in de Provinciale Staten van Zee land. de laatste jaren als fractievoor- I tober 1914 in Maastricht geboren. Hij was zitter. i 6 ok- (Van een onzer medewerkers) GRONINGEN Op de bonds dag van de Nederlandse bond van gereformeerde jongelings verenigingen (vrijgemaakt), stond de vraag centraal, hoe de jeugd van Christus' kerk van daag midden in de wereld heeft te staan. De Noorder- en de Zui- derkerk, waren meer dan nodig om de 2400 bijeengekomen jon geren te bevatten. Bondsvoorzitter G. Storm wees in zijn openingswoord in de Noorderkerk enkele momenten ujt de bondsgeschiedenis. Daarin waren ook momenten van zwakte, in het onkri tische doorgeven van theologische constructies van Kuyper. Dat moet voor ons een aansporing zijn om te blijven staan op de grondslag van Schrift en belijdenis, en dankbaar er voor te zijn, dat we door de Vrijmaking daarbij zijn bewaard. Hij keerde zich in dit verband tegen de „Open Brief" van ds. Schoep en anderen en riep de jeugd op hard te studeren en de ogen open te houden. De tweede voorzitter, ds. G. Zomer, ees op de gezagscrisis van vandaag. We moeten uit de bijbel zien, dat de satan zijn laatste reserves in de itrijd werpt. Het wordt de vuurproef voor de kerk. NAASTEN De toespraken in de morgenvergade ring cirkelden om het thema, dat het afgelopen seizoen op de verenigingen is behandeld, nl. naastenliefde in een socialistische maatschappij. De heer P. C. van Wijk keerde zich tegen de pogingen van socialistische zij de zich op de Bijbel te beroepen voor de idee van de gelijkheid (Van den Doel). Het socialisme zoekt ten diepste niet de mens. maar de massa. De menselijkheid wordt alleen gevonden via het evangelie van de liefde Gods. De heer W. Bruinius waarschuwde evenals de heer Van Wijk tegen naastenliefde, die is losgemaakt van de liefde tot God. Vandaag wordt tot naastenliefde aangespoord, omdat men in de naaste God zou ontmoeten. Maar dan maakt men naastenliefde tot een afgod. PROVO'S De referaten in de middagvergade ring handelden over het thema „als jeugd geloven in deze tijd". Ds. H. van Tongeren sprak over het loslaten de bijbelse zeden, die vandaag door christelijke voorgangers zelf in twijfel worden getrokken, van 2 Thess. 2 han delt over de wetteloosheid. Wanneer we het licht van dat hoofdstuk laten vallen over onze tijd, zien we waar het heen gaat: naar het rijk vai antichrist. Tegen deze zuiging zijn we alleen bestand, wanneer we met Samuël gen: Spreek Here, want Uw knecht hoort. In Gods waarheid, waarin Hij zin liefde openbaart, ligt onze rijkdom, en onze vastigheid. Ds. D. Los van Grootegast wees op de snelle toeneming van de welvaart en de daarmee gepaard gaande achter uitgang van het geestelijk leven. Ma terialisme heeft ons volk in zijn greep, met als uitvloeisel relativisme en hele zedelijke ontwrichting. Vandaag probeert men voorts in ei gen kring ons te ontroven van de dankbaarheid, dat wij door de Vrijma- making bewaard zijn bij het ene Funda ment. Maar de opening van de Bijbel en de bestudering van de belijdenis Raphael Kubelik in ziekenhuis MUENCHEN De bekende Tsje chische orkestleider Raphael Kubelik is te Muenchen in een ziekenhuis op genomen. Vlak voor een concert van het symphonie-orkest van de Beierse omroep, dat hij zou dirigeren, kreeg hij donderdag een hartaanval De di rigent is thans 53 jaar. geven ons juist een vast fundament: het geloof, dat de wereld overwint, dat een kracht Gods is tot zaligheid. Zijn zorg verplicht ons te gebruiken wat Hij ons sohenkt, ook in kerkreforma tie, ook in verenigingswerk, aldus ds. UNIECOMMISSIE VERHOOGT STEUN AAN JEUGDWERK (Van een onzer medewerkers) EMMEN Uit het gehele land kwa men jonge baptisten naar het oosten van het land om hun NBJB-dag te vieren. Tijdens een opgewekt appel kón geconstateerd worden, dat alle ge westen vertegenwoordigd waren. Als thema was gekozen „Samen getuigen van Christus." Ds. L. Bouritius heette de jongeren namens de uniecommissie (moderamen van de landelijke organisatie van bap tistengemeenten) welkom. Hij deelde mede dat deze commissie besloten heeft haar bijdrage voor dit eigen jeugdwerk te verhogen. Er is, zei hij. onze commissie veel aan gelegen dat de jeugd niet schaars wordt. Evenals de afgelopen jaren nam het „talentarium" een centrale plaats in het programma in. Muzikale jonge bap tisten zongen en speelden. Voor de der de maal werd de eerste prijs gewon nen door het Kwartet van het Oosten, die de wisselbeker nu mag behouden. Na nog een spel. opgevoerd door de afdeling Leeuwarden, werd de dag besloten met een toespraak van ds. Bouritius. Iets voor God doen begint met bekering. God wil, zei hij, onze jonge levens, maar dan moeten we met ons nieuwe leven de wereld in. Zendinasdao; b a (Van een onzer medewerkers) DOORN De gezamenlijke zendingsdag werd dit jaar weer op het conferentieoord Het Brand punt gehouden. De belangstelling was groter dan ooit. De dag kreeg een bijzonder accent door het spreken van de Engelse Kwes- wickspreker Alister Smith. Vele aanwezigen noemden deze dag een van de beste van de laatste jaren. Traditiegetrouw waren weer een groot, aantal zendingsorganisaties vertegen woordigd. Er waren stands van de Nederlandse Zendingsraad, de Zeister Zending, de Morgenlandzen-1 ding, de Overseas Mission, de Euro pese Evangelische Zending, De We reldwijde Evangelisatie Kruistocht, De Oosteuropese Zending, Licht im Osten, de Dorothea zending en nog vele andere organisaties. In verschillende samenkomsten spra ken zendelingen met verlof, onder andere het echtpaar Morey uit Ja pan en de zendelinge Mimi van der Weg uit Arabië. Besloten werd een commissie van ze ven personen te benoemen om de zendingsdag vanhet volgend jaar te organiseren. Op deze dag bleek tus sen de vele organisaties een grote aamhorighe'd en bereidheid tot sa- nenwerking. De evangelist en direc- 'eur van het Brandpunt, de heer J. Kits sr. had de leiding over deze! dag. De dag werd besloten met een ernstig appèl.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2