Geboorte prinsje gevierd op alle mogelijke manieren Operatie „Bedje gespreid verliep snel en soepel In de kerk, op straat en overal Gouden paar in Katwijk^ Politie voor VVV-kantoor Swiebertje en Bromsnor j! Feest in duin- en bollenstreek KATWIJK Na de spontane straat vreugde van donderdagavond hebben de Katwijkers de geboorte van het prinsje gisteren verder ge vierd. Er teerden in Katwijk aan Zee twee kerkelijke bijeenkomsten ge houden, in de Nieuwe Kerk en in de Triumfatorkerk. 's Middags waren er wedstrijden op het Andreasplein en inde Prmcestraat: mastklimmen, touwtrekken en ringrijden op losse paarden. De dag was begonnen met een muzikale rondgang door de marinekapel. Verder gaven de plaat selijke muziekkorpsen een taptoe voor het gemeentehuis. Veel belangstelling trokken vooral ook het vermaakcentrum in de Hoor- nespolder en het Oranjebal in een tent by de openbare school. Hoewel in strijd met de politieverordening werd er druk vuurwerk afgeschoten. Bidden De byeenkomst in de Nieuwe Kerk werd geleid door ds. G. Boer, die sprak naar aanleiding va<n psalm 72. Ds. Boer zei, dat men niet was bijeengekomen om het nieuwe prinsekind te verheer lijken, maar om te bidden, dat dit kind Mastklimmen, een kolfje Tiaar ds hand van Katwijkse jongens. Foto D. Kruyt door Gods genade bekwaam mag wor den voor zijn koninklijke taak. De Koning der koningen mag niet schuil gaan achter het van Hem gegeven prinsje en het bloed van de Oranjes mag niet worden ingeruild voor dat van Christus. Het goede zicht op het Oranjehuis krijgen we als we het zien In het licht van het Woord- De grote be tekenis van de Oranjes is, dat zij als het er op aan kwam hun leven veil hebben gehad voor het Woord van God. Zij handhaafden de gere formeerde religie. In dit alles heeft God ons in dit Koningshuis gezegend. Als de band tussen de Kerk en Oranje wordt ver broken. wat zal er dan van ons volk terechtkomen Zang Leerlingen van de Katwijkse visserij school proberen aan hei langste eind te trekken. Foto D. Kruyt Er waren ongeveer honderd kerkgan gers. Ds. R. de Vries verzorgde de litur gie, ds. W. Bakker sprak over een deel van het vijftiende vers van psalm 72: Men zal bestendig voor 'hem bidden- Jan Welmers bespeelde het orgel, mevr. Biersteker zong. Ds. Bakker zei, dat in het verleden de leus God, Nederland en Oranje teveel opgeld heeft gedaan, ahof Nederland een tweede Israël was. Bij het bezoek van Maurits aan Amster dam presteerde men het indertijd zelfs een spandoek op te hangen: Gezegend hij die kovvt in de naam des Heren. Niettemin kan ervan worden ge tuigd. dat het Oranjehuis veel voor Nederland heeft betekend. In' de goedé zin van het woord is de Koning iemand die de armen en verdrukten beschermt. Dat hebben de Oranjes steeds gedaan. Zij hebben daarbij onze voorbede hard nodig, ook het 'kleine prinsje, dat mo gelijk later zo'n verantwoordelijke taak zal hebben te vervullen. Bejaarden De 'bejaarden en langdurig zieken in KatwijkaandenRijn werden gis teren in het bijzonder bedacht: de Oranjevereniging bezorgde een aantal verpleegden in de Wilbert zakjes fruit, evenals de in huize CaMao vertoevende bejaarden. Zij bedacht ook de uit Kat wijk aan den Rijn afkomstige bewoners van Salem, terwijl de langdurig zieken in de dorpsgemeenschap eenzelfde at tentie ontvingen. Om zeven uur was er in de hervorm de dorpskerk een korte interker- keliike kerkdienst, waar pastoor A. B. Bmmelkamp een korte toespraak hield, waarin hy sprak over de wijs heid van Salomo. Ds- A. Makkenze opende de bijeen komst, ds. A. Baas eindigde, ds. A. C. van Beek verzorgde de schrift lezing. Mej. D. Knetsch verleende vocale medewerking. Er was behoor lijke belangstelling voor deze dienst. Na afloop gaf de Harmonie Katwijk een populair concert in de tent op de Turfmarkt. De feestelijkheden in No o r d w ij k werden ingezet met een bijzondere Fotocursus D. Kruyt Oproep aan alle cursisten FOTOHANDEL D. KRUYT Voorstraat 9 - Katwijk aan Zee Tel. 2851 Wist U dat kaas gemaakt in de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 raadsvergadering, waarin de burge meester de feestrede uitsprak. De burgemeester herinnerde aan de omstandigheden die ertoe hebben ge leid dat ons land een monarchie ge worden is. Onze constitutionele monarchie is dermate verweven met ons volksbe staan dat dit zonder het Huis van Oranje haast niet in te denken is. Kortzichtige mensen zien vaak al leen het representatieve klater goud en beseffen niet dat het dra gen van de kroon gote persoonlijke offers vraagt. Reeds Shakespeare zeide: „Onge makkelijk ligt 'het hoofd dat een kroon draagt". Wy zijn uitermate verheugd met de geboorte van deze prins van ons allen- Het is onze hartewens dat deze telg uit 'het Oranjehuis zal opgroeien be geleid door de graitie Gods. Op voorstel van de burgemeester werd een gelukstelegram naar Drake- steyn gezonden. De aanwezigen zon gen ten slotte het eerste couplet van het volkslied. Vuurwerk Door het dorp bewoog zich inmiddels een lange stoet van verenigingen die naar het sportpark aan de Pan'nuys- straat trok. Aldaar werd gedefileerd voor het gemeentebestuur. Ten slotte werd een groot vuurwerk afgestoken. In HILLEGOM was de lampion optocht een hoogtepunt. Er werd door ruim vijfhonderd kinderen aan deelgenomen. Crescendo en de Hille- gomse harmoniekapel zorgden voor vrolijke klanken. Er waren erg veel mensen op de been en er heerste een echte feest stemming. 's Middags was een auto met spe lende muzikanten van Crescendo door de gemeente getrokken. Het gemeen tehuis was fraai verlicht. Draaiorgel OPHALEN HUISVUIL De Direkteur van Openbare Werken te Katwijk maakt bekend dat op maandag 1 mei a.s. (Koningirtnedag) en donder dag 4 mei (Hemelvaartsdag) geen huis vuil zal worden opgehaald. In de betreffende wijk zullen daarom tegelijk met het ophalen van grofvuil, opWOENSD AG3 mei de emmers worden geledigd. AUTO FINANCIERING en AUTOVERZEKERING W OUWEHANDS ASS. KANTOOR Telefoon 3139 PRINSES MARUKELAAN 14. KATWIJK AAN ZEE. ir Een vlotte afwikkeling v«d uw schadeverzekeringen gegarandeerd. ir Het oude adres was Kamperfoeliepleln L i s s e liet een fakkeloptocht zien met enige honderden deelnemers voor afgegaan door de plaatselijke muziek vereniging. Ook hier grote drukte en prettige sfeer. Op het Vierkant werd gedanst en gehost. Een draaiorgel zorg de voor pittige wijsjes. Veel belang stelling trok ook de opbouw van het In Valkenburg maakte gister morgen de MLD-kapel van het vlieg kamp Valkenburg een rondgang door het dorp onder aanvoering van ser geant-muzikant S. v. d- Poort. Daarbij werd een serenade gebracht bij het raadhuis .waar een groot aantal men sen de koninklijke onderscheiding van mevrouw Roüs bijwoonde. De onder scheidene nam staande naast de bur gemeester de muzikale hulde in ont vangst. Heildronk De feestelijkheden werden gister avond besloten met een bijeenkomst in een uitbundig versierd dorpshuis, waar ook de felicitatieregisters ter tekening lagen. De voorzitter van de Oranjevereniging Wilhelmina. de heer J. v. d. Nagel, hield een korte toe spraak- waarna een heildronk op de nieuwe prins werd uitgebracht. Het college van B. en W. en de gemeente raad waren daarby aanwezig. De avond werd verder gezellig doorgebracht met medewerking van de Valkenburgse harmonie onder leiding van J. Bol- dersen en /van de conférencier H. Speeiwoorde uit Noordwijk. Maandag zullen de kinderen in de feestelijk heden worden betrokken. Noordwijkerhout, Warmond en Rijnsburg beperkten de feestelijk heden tot een fakkeloptocht. In Rijnsburg kreeg de burgemeester gistermiddag boven dien een grote beschuit met munsjes aangeboden van de Oranjevereniging. In Sassenheim werd gisteravond een lampionoptocht gehouden met medewerking van de drumband- De stoet ging daarbij ook naar het raad huis, waar het voltallige college van burgemeester en wethouders stond aangetreden. De burgemeester hield In Voorhout brachten de leer lingen van de hoogste klassen van de lagere scholen gisteravond om zever uur een aubade voor het gemeente huis, die in ontvangst werd genomen door de burgemeester en zijn vrouw en de wethouders De Groot en Huig- sloot. De heer F. C. Meijer, voorzitter van de Oranjevereniging, sprak een kort woord, evenals de burgemeester, die constateerde dat de geboorte van de prins de band met het vorstenhuis weer heeft verstevigd. Een van de 2angeresjes bood de ge meentebestuurders een grote beschuit met muisjes aan. Na afloop van de aubade maakte de muziekvereniging een rondgang door de kom van het De leerlingen van de lagere en kleuterscholen kregen van het ge meentebestuur behalve beschuiten met muisjes een oorkonde, die later zal worden gevolgd door een her inneringsbeker. Geen parade in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Omdat de minister van defensie heeft meege deeld dat geen parades meer worden gehouden, zullen de manschappen van het vliegkamp Valkenburg maan dag niet op de boulevard verschijnen. Ook de maandag te spelen wedstrijd Quick boys-Telstar gaat niet door. Op 1 en 4 mei wordt geen huisvuil opgehaald, wel op woensdag 0 mei. - Maandagavond om acht uur spreekt in de UNI-zaal de heer Jb Klein Haneveld over Israëls val dt rijkdom der wereld. Dankzij de medewerking van de politie Icon de verkeersstroom bij het VVV-kantoor te Katwijk gisteravond vlot worden ver werkt. Vandaag zal de politie weer op de proef worden ge steld, vooral wanneer het corso is afgelopen. Foto D. Kruyt Reconstructie gedeelte Voorstraat KATWIJK AAN ZEE Het ge deelte van de Voorstraat, dat nog vóór het seizoen begint zal worden gereconstrueerd. Zoals wij eerder meldden, worden op de plaats waar thans het fietspad loopt parkeerstro- ken aangelegd, waardoor een par- keercapaciteit van 33 auto's wordt verkregen. Verder zal voor dit ge deelte tussen Zeeweg en Zuidstraat aan de noordkant een parkeerverbod worden ingesteld. Het parkeren leidde tot een zodanige versmalling, dat verkeer in twee richtingen praktisch was uitgesloten. Foto D. Kruyt Schoolavond hl Voorhout VOORHOUT Voor de school avond van de kinderen en ouders van de christelijke school bestond zeer gro te belangstelling. De zaal van het pa rochiehuis was tot de laatste plaats bezet. Na het openingswoord van CVO-voorzitter H. Koelmans werd een veelomvattend program afgewerkt. Er werden vier toneelstukjes opge voerd, -Pluimstaartje", „Jantje Hap- perdepap", „De bom" en „Hef spiegel beeld". Leerlingen en onderwyzend personeel hebben hun beste beentje voorgezet- KATWIJK AAN ZEE Op 10 mei hoopt het echtpaar Jacob Haas noot Arendje van Duijvenvoorde zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Bruid en bruidegom zijn beiden in Katwijk geboren. De bruidegom heeft tot 1954 de zeevisserij beoefend. Reeds op 11-jarige leeftijd ging hij ter haringvangst op een zeillogg< Grootste drukte komt pas vanmiddag i onzer verslaggevers) KATWIJK/NOORDWIJK De ope ratie „Tafel je dek je, bedje gespreid" is gisteren vlot verlopen, dank zij het voortreffelijke voorbereidende werk op de V.V.V.-kantoren. In Katwijk zorgde een staf van veertig man or, dat tussen drie uur 's middags en 's avonds negen uur enkele duizen den gasten onder dak werden gebracht. Dank zij de politie-assistentie voor het kantoor voor het eerst had de verkeersstroom een vlot verloop. Door het minder gunstige weer arri veerden weinig of geen gasten die tevo ren niet hadden besproken. Maar dat kan vandaag nog komen. In elk geval het vanmiddag weer behoorlijk druk worden, doordat de vrye dagen voor de Duitsers vandaag zijn begon nen. De toeristen die gisteren arriveer den, waren voor het grootste deel al op leeftijd. Fransen De meeste gasten waren uit Duits land afkomstig, maar in Katwijk wer den toch ook nog drie bussen met Fran sen ondergebracht. Vanavond zal het op de VVV- kantoren wel wat later worden dan gisteren doordat de gasten die van daag komen veelal eerst naar het corso en De Keukenhof gaan en daarna in de verkeersknoop terecht komen. Directeur C. Verplancke heeft er evenwel geen hard hoofd in. „Met z'n allen klaren wy het wel. Op mijn medewerkers kan ik stuk voor stuk rekenen". In Noordwijk viel de drukte gisteren wat tegen. Men verwacht hier de grote stoot pas vanmiddag. De hotels zyn praktisch volgeboekt en om op alles voorbereid te zyn, heeft men iedereen die „slapers wil houden" opgeroepen zich op het V.V.V.-kantoor te melden. Veel zal ook hier van het weer af hangen. Hij voer 15 j(uir als motordrijvei enkele jaren als stuurman. In stapte hij over op de motorlogg De bruidegom heeft in zijn vissersloopbaan altijd gelukkig j ren. Tot zijn 67e jaar (in 1962) hij op de dam gewerkt bij rederij K nemerland. De bruid heeft van haar 12e jaar aan haar trouwen by verschillendj rederijen gewerkt als nettenboetster. De bruidegom is thans 72 jaar. bruid 70. Beiden zyn nog goed gezonij Het echtpaar houdt op 6 mei a.s. de Unizaal van 3-5 uur met zoon. dochters en 21 kleinkinderen receptie voor vrienden en bekenden. Katwijks schip vogr geheel onbestuurd AMSTERDAM De raad v scheepvaart heeft de 25-jarige schip per van de Tatjana KW 201 zes maan den de bevoegdheid ontzegd als schip per te varen. Hij is schuldig bevonden aan aanvaring van zijn schip op 2 apri 1966 met de Zuiderkruis SCH 2. well schip zonk. De bemanning werd red. De Tatjana voer volle kracht, on bestuurd en zonder uitkijk. De schipper van de Tatjana had dL wacht. De andere bemanningslede: beneden gaan schaften. Niette min ging de schipper in zijn hut een®; kwartier lang telefoneren. Bovendiei was hij zonder geldige monsterrol ei met slechts één machinist aan boon vertrokken. Scheveningse schipper vrijgesproken. br Kerkbouw Hoornes KATWIJK AAN ZEE Gistermidf dag zijn de kopspanten van de in aan bouw ziinde hervormde kerk in dete Hoornespolder op hun plaati gesteld. g< Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 7.24 en 19.59 ter 3.05 en 15.32 uur. Maandag: hoog water 8.3Ö en 21.10 uur: laag water 3.58 en 16.34 uur. Dinsdag: hoog water 9.46 en 2 laag water 5.04 en 17.55 uur. KATWIJK AAN ZEE Voor d<£ bejaardentocht op 9 mei hebben zich 250 deelnemers opgegeven Z. Einddoel van de reis is Bergen. n KATWIJK AAN ZEE De gerei' formeerde zendingsbond houdt op he-( melvaartsdag een bijeenkomst Nieuwe Kerk. Voorganger is ds. Denie Hoed. Gisteren is in Sassenheim de uitslag bekend gemaakt van de mozaïekenwedstrijd. In de afde ling grote mozaïeken won de heer C. M. Jonkman met deze creatie de eerste prijs met wis selbeker. Foto N. van der Horst NIEUWE LEIDSE COURANT ERDAG 29 APRIL

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4