nieuwe f a Prins Claus: Wachten op baby duurt lang Liberaal, die ijvert voor democratisering van vee belooft import te verruimen Chr. en rk middenstand gaan samenwerken CSKA Sofia hield traag Inter op 1-1 DOfNUtKlML. 211 AI'HIl, IVO. SUPPORTER BIJ VERZOENENDE VOETBALWEDSTRIJD PERS LIJDT ZWARE NEDERLAAG TEGEN RECHERCHE en Van een onzer verslaggevers) iGE VUURSCHE Prins hj rlaus was gisteravond een en thousiaste supporter by de voet balwedstrijd tussen de elftallen gj van het paleispersoneel en van verslaggevers en fotografen, die iu al bijna twee weken de blijde 'ebeurtenis op kasteel Draken- teyn afwachten. goed op elkaar ingespeelde ploeg jn de gastheren, bestaande uit paffee adjudanten van prins Bern- {ia ard, de secretaris van prins Claus, ir. A. J. baron van Asbeck, paleisre- hercheurs, marechaussees, an de Baarnse gemeentepolitie en boswachter, bracht het pers-elftal i verpletterende nederlaag toe. De 'ndeeper van de persvertegenwoordi- diers, verslaggever van de Duitse spi lild-Zeitung, moest vijf keer vissen, andere doelverdediger liet slechts bal door. rgemeester mr. F. J. van Beeck !alkoen van Baarn verrichtte de af- ■ap. Daarna werd al gauw duide- anjk, dat het paleispersoneel over een b etere conditie beschikte dan de ■smensen, die hijgend en steunend eerste helft (slechts twintig minu- i...) volmaakten, minuten voor rust verschenen w^nns Claus en zijn oud-secretaris, Schelle, op het veld Ira an de voe*1" alvereniging „Konink- aa jk Paleis S estdijk". Dat was voor fotografen het sein naar de kleed- amer te rennen om hun fototoestel p te halen. Al voetballend maakten ij foto's van de langs het veld wan- elende prins. De scheidsrechter, een VD-functionaris, die de wedstrijd eus opnam, maakte er toen met een eind aan. a oltreffer Claus, gekleed in jasje een tinneroy- het begin van j de tweede helft af. Ten behoeve van de fotografen deed hij dat zelfs twee keer. Zijn eerste schot was namelijk een voltreffer op de lenzen... Het elftal van de pers was na rust voor driekwart aangevuld met „verse spelers", maar tegen de over macht van de gastheren richtte die versterking weinig uit. Langs de lijn, waar ook dr. J. Druk ker en dokter G. M. M. Nijhuis leden van het medisch team, dat prof dr. W. P. Plate bij de bevalling van prinses Beatrix zal assisteren stonden, amuseerde prins Claus zich intussen kostelijk. Hij vond, dat de journalisten en fotografen dikker wa ren geworden: „van al dat wachten en bierdrinken natuurlijk." „Dat had ik wel verwacht", zei de prins, toen hij na afloop aan de ver liezende partij een zilveren bal met een voetballer erop overhandigde. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door het paleispersoneel, wordt nog van een insriptie voorzien en krijgt daarna een plaatsje in het perscen trum Nieuwspoort in Den Haag. met de overwinning van de gastheren was de prins zichtbaar ingenomen. Hij vond het wel plezierig, dat de „pers nu ook 's verliest"... Krat bier In zijn donkerblauwe Porsche had de prins een krat bier meegebracht. Staande tussen de bezwete spelers van beide elftallen een flesje bier in zijn hand sprak hij ongedwon gen met de journalisten, die van zelfsprekend deze gelegenheid gretig aangrepen, een praatje met hem te maken. In bijna accentloos Nederlands ver telde hij, dat het wachten op de ba by wel lang duurt, voor zijn vrouw, voor hem en voor de persvertegen woordigers in Lage Vuursche. Op de vraag of de geboorte nu spoedig if te verwachten, trok hij een bedenke lijk gezicht, wat algemeen als eer veelzeggend gebaar werd uitgelegd. fSl 'lans bewees, dat hij in zijn neer met een voetbal heeft jewerkt. Zijn aftrap gold bij beide iartijen als volmaakt deskundig. De prins zei, dat hij vroeger ook had gevoetbald. Schertsend merkte hij op, dat hij de prestaties van de Duitse „goalkeeper" het best had ge vonden. Voor zijn komst had een an dere Duitse journalist, verslaggever van het weekblad Quick de bal in eigen doel getrapt... Taart ,Nu, tot de volgende keer dan", zei hij lachend, toen hij de duistere kleedkamer verliet. „We gaan maar weer wachten". Voor de verstandhouding tussen pa leispersoneel (lees: paleisrecherche) en de pers was de voetbalwedstrijd een positieve bijdrage. De gastheren kregen aan het begin van de match ieder een zakje met oranjemuisjes, de hele ploeg ontving twee rollen beschuit, een pakje margarine en een pakje roomboter. Het paleispersoneel gaf een reusach tige taart gebakken in de keuken van paleis Soestdijk ten geschen ke en overhandigde aan iedere pers vertegenwoordiger twee sinaasappe len. De nieuwe secretaris van prins Claus, mr. Baron van Asbeck, die voor de eerste keer in zijn leven op een voetbalveld stond, maakte voor zijn ploeg een van de vijf doelpun ten. Ursula Stuhlemeijer uitgeschakeld in achtste finales STOCKHOLM - Na de heren, die' dinsdag werden uitgeschakeld, zijn nu ook de Nederlandse dames in de en kelspelen kansloos voor een ereplaats bij de wereldkampioenschappen tafel tennis. Ursula Stuhlemeijer leverde echter een uitstekende prestatie door de laatste zestien te bereiken via een overwinning op de Bulgaarse Ivanova, maar zij had in de achtste finales wei nig geluk. Zij moest namelijk aantreden tegen de gedoodverfde favoriet voor de we reldtitel Noriko Yamanka (Japan). De Japanse behaalde een regelmatige over winning (11—21, 14—21 en 12—21). Annemarie Wijnants was reeds in de tweede ronde uitgeschakeld door de Engelse Joyce Williams. Voor de Nederlandse vertegenwoordi gers in Stockholm is nu alleen nog een kans op succes in de dubbelspelen. In de eerste ronden van het heren dubbel wonnen Bert. Schoofs en Bert Onnes in vier games van de Spaanse combinatie Pales/Hernandez, maar in de volgende ronde verloor het Oranje-duo van de Zwitsers Antal en Grim. Spectaculaire lancering in Sow jetunie MOSKOU In de Sowjetunie de den gisteren sterke geruchten de ronde over een ophanden zijnde spectaculai re lancering, mogelijk binnen enkele dagen. Volgens sommige van deze ge ruchten zouden verscheidene ruimte vaarders met een ruimtevaartuig in een baan om de aarde worden ge- MODE KA.V I\D('STR1E STIMCLEREX (Van onze moderedactrice DUSSELDORF Een modeshow is vrijwel altijd een opgewekte gebeurtenis. Wat ijdelheid. wat luxe, wat zwierigheid, ranke manne quins, een zachte muziekje. Maar achter dit alles staat een keiharde zakelijkheid en een grote verantwoordelijkheid van de fabrikanten, die immers de werkgevers van duizenden zijn. In eigen land hebben we bitter ervaren hoe een industrie als een kaartenhuis ineen kan storten. Een crisis, die overigens ook in Duits land reeds slachtoffers gemaakt heeft. Van doorgaans welingelichte zijde srnamen wij dat Russische functiona rissen zijn gewaarschuwd dat er „iets groots" op het gebied van de ruimte vaart valt te verwachten tegen het ein de van deze week of de eerste dagen vah de volgende week. Dit zou küntien betekenen dat het hoogtepunt zou kun nen vallen tegen l mei, de dag vto. de arbeid. Fokker breidt nog uit AMSTERDAM De mogelijkheden voor de vliegtuigfabriek Fokker om zich verder uit te breiden liggen niet voor het grijpen. Een vergroting van de bedrijfsomvang of een verbreding van de activiteiten kan een oplossing bieden, waarbij Fokker op de lange duur de concurrentie met de steeds groter wordende buitenlandse vlieg tuigfabrieken het hoofd kan blijven bieden, aldus de directie in het verslag over 1966. De liquiditeitspositie was vorig jaar gunstig. Weliswaar daalde het bedrag aan liquide middelen volgens verwach ting omdat de investeringen in he F. 28 Fellowship-project geleidelijk aanzienlijk zijn toegenomen. De voor uitzichten voor de F.27 hebben zich in de eerste maanden van dit jaar nog beter ontwikkeld dan men in 1966 durven hopen. De winst bedroeg ruim ƒ25 miljoen tegen 24.7 miljoen in 1965. De winst ter verdeling was 3,6 miljoen (ƒ3,4 miljoen). Linnaeushof gaat i-1 7 zaterdag open BENNEBROEK De Linnaeushof in Bennebroek zal zaterdag worden ge opend. Zoals gemeld is onlangs aan de stichting die de Linnaeushof exploi teert, surséance van betaling verleend. De bewindvoerders besloten de hof open te stellen nadat financiële regelin gen waren getroffen en een kredietga rantie was ontvangen van de Neder- landsche Middenstandsbank in samen werking met het ministerie van econo mische zaken. Er zijn tal van oorzaken genoemd voor de terugslag in de textielin dustrie, maar het blijft een onloochen baar feit, dat een industrie, welke ook, slechts zin heeft wanneer er ook afne- i van het produkt zijn. Wijst de consument het produkt af, of ver bruikt hij er niet genoeg van, dan be gint onherroepelijk het einde zich af te tekenen. De textielindustrie is extra gevoelig omdat hier het woordje „mode" meespreekt. Mode is de wisseling van smaak, ook de wisseling van behoefte. Mode wordt gemaakt. Is het middel om behoefte te scheppen. GEWAPEND Triumf International, dr. Karl Hausner, dit volmondig erkend toen hij met een ernstig woord een feeste lijke gebeurtenis, de première van de Triumf-show, inleidde. Triumf International, nu 81 jaar oud, is een familiebedrijf, dat 69 fa brieken in 22 landen omvat en vestigin gen in 80 landen. De jongste aanwinst is een fabriek in Hongarije. Dr. Hausner verklaarde, dat het be drijf kerngezond is, maar ook, dat de leiding zich van te voren gewapend heeft tegen de reeds lang verwachte crisis in de textielindustrie. Deze wapenrusting werd gesmeed uit: een verhoogde aandacht voor de produkten; toepassing van steeds ede ler materialen en een verfijning in de mode-uitingen. Om dit laatste te be- De Mooij bundeling van krachten (Van onze sociaal-economische redactie) AMERSFOORT De Christe lijke Middenstandsbond werk* op het ogenblik reeds nauw samen met de r.k. middenstands centrale, het Ned. Kath. On- dernemersverbond. Verschillen de actuele problemen van het midden en kleinbedrijf zijn al onderwerp van gezamenlijk be raad. Zoals bekend besloten enige tijd gele den de prot. chr. en r.k. werkgevers organisaties tot een hechte samen werking voor de toekomst. Op de jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Christelijke Sigarenwinke liers riep de heer H. de Mooij, voor zitter van de Chr. Middenstandsbond, Italianen faalden in aanval ee MILAAN De grootspraak van In- rs coach Helenio Herrera is na het T' gelijkspel van zijn club tegen A Sofia verstomd. Woensdagavond '1. akte de Italiaanse miljoenenclub het Ktbalprestige. dat na de nederlaag J gen Real Madrid vorig jaar niet eer was aangetast, kwijt. Zelfs een lijn sterkste opstelling uitkomend In- r kon CSKA Sofia, dat het grootste deelte van de wedstrijd niet tien in speelde, niet op de knieën krij- gffUiteindelijk pleit het voor de in de efensie gedrongen Bulgaren dat zij 'a8a een 1—0 achterstand, via een tref- r van Tzanev, op gelijke voet kwa aien en een zwaarbevochten gelijkspel vel it het vuur sleepten, e i CSKA Sofia is er van begin af aan oli i geslaagd het spel te vertragen. Nie- Oiand had echter verwacht dat Inter eëifich door de in het wit gestoken Bulga. sn uit zijn tempo liet halen. Dat ge r eurde todh. I De snelle aanvallen van de Italianen leven uit. Zij speelden volgens het lassieke aanvalspatroon. Alleen Sua- :p ;z probeerde met listige dieptepasses e sterke verdediging van CSKA Sofia e verrassen. Het lukte niet. Noch Maz- ola, noch Capellini kregen enige kans -ojegen de forse Sofia-verdedlgers. die teeds iets eerder bij de bal waren ian de „supersnelle" Inter-aanvallers. (be Bulgaren zelf bouwden heel lang- I aam aan een aanval. Zelfs toen in de p 13e min. Raikov uit het veld werd Jhi lestuurd, bleven zij vertragen. M Pas in de laatste minuten had het F lotoffensief voor rust succes. De opge- le ukte Fachetti drukte de numerieke ^meerderheid van de Italianen in een 'peningstreffer uit (10). De verwachting dat CSKA na de her vatting zou instorten, werd niet be waarheid. Een van de zeer schaarse tegenaanvallen leidde zelfs tot de ge lijkmaker in de 67ste minuut, toen Tza nev uit een vrije trap in tweede instan tie de verbaasde doelman Sarti passeer de (1—1). Inter viel daarna nog wel hevig aan. maar de acties misten raffinement er snelheid. Volgende week woensdag krijgt Inter in Sofia de kans de mis stap goed te maken. Europees bekervoetbal Rangers in Sofia naar krappe zege SOFIA Glasgow Rangers heeft woensdag fn Sofia de eerste wedstrijd voor de halve finales van het tornooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen Slavia Sofia met 1—0 gewonnen. Het Schotse doelpunt werd in de 32ste minuut van de eerste helft gemaakt door Willoughby. Lokomotive Leipzig heeft in Leipzig met 1—0 gewonnen van FC Kilmarnock in de eerste wedstrijd voor de kwartfi nales van het tornooi om de Jaarbeurs- steden-beker. Het winnende doelpunt werd in de 3e min. gescoord door Ber ger. De Nederlandse scheidsrechter Aal- brecht zond de Schot Queen uit het veld. Leeds United heeft zich geplaatst voor de halve finale van het Jaarbeurssteden- tornooi. De Engelsen wonnen op eigen terrein met 1—0 van Bologna. De eerste ontmoeting was in een 10 zege voor de Italianen geëindigd. In de noodzakelijke verlenging werd niet gescoord zodat lo ting moest beslissen. Het lot besliste ten gunste van Leeds United. Ook Dynamo Zagreb plaatste zich de halve finale Prof. mr. C. H. F. POLAK DE (Van onze parlementsredactie) \EN HAAG Een maand of wat geleden leerden de tv-kijkers de Leidse hoogleraar prof. mr. Carel Hen drik Frederik Polak kennen als de wat onbeholpen discussieleider van een teach-in over het partijwezen. De man had de zaak niet in de hand. STEEKHOUDEND Hij kon niet op tegen het schreeuwerige publiek van jonge linksdoeners, die poli tici als Schmelzer, Roolvink en Kikkert het spreken trachtten te beletten. Te zijner verontschuldiging zij aangevoerd, dat mis schien alleen een standwerker jlan het Waterlooplein het beter zou hebben gedaan. gisteren de aangesloten bonden op, bij het zoeken naar een bredere samen werking vooral naar de r.k. maat schappelijke organisaties te zien. Voor de oproep van de voorzitter van de Kon. Ned. Middenstandsbond neu traal), de heer v. d. Weele, tot grotere samenwerking bij de mid denstand, had de heer De Mooij niet veel waardering, omdat het steeds de KNMB is, die in de practijk sa menwerkingsmogelijkheden afsnijdt Toen de middenstandscentralen enke le weken geleden besloten gezamen lijk een brief aan de kabinetsforma teur te zenden, verzwakte de KNMB deze actie van de middenstand door niet mee te doen en een afzonder lijke brief te sturen. De heer De Mooij hechtte er veel waarde aan, dat er voor de toekomst een confessionele organisatie met een eigen gezicht en een eigen ge luid blijft bestaan. Ook de voorzitter van de Ned. Bond van Chr. Sigarenwinkeliers, de heer P.J.Dijk, liet een dergelijk positief geluid horen. In zijn openingswoord verklaarde hij te willen werken aan een ohristelijk-sociaal beleid voor de toekomst. Concurrentie De CMB-voorzitter vond een bredere samenwerking nodig,omdat voor de toekomst verwacht moet worden, dat de reeds scherpe concurrentie nog verder zal verscherpen. Het aantal bakkers nam af van 15.000 tot 7500, het aantal kruideniers van 32.000 tot 21.000 en het aantal slagers van 11.000 tot 8.800. De commerciële organisaties maken een enorme ontwikkeling door en bij het Ontwikkelings- en Sane ringsfonds voor de Middenstand stro men de aanvragen voor sanering bin nen. De heer De Mooij verwachte dat voor volgend jaar de overheids subsidie voor het fonds tenminste 25 miljoen zal moeten bedragen. reiken werd de beroemde Berlijnse mo de-ontwerper Heinz Oestengaard tot al gemeen mode-adviseur benoemd. Het resultaat zagen wij in een wer velende presentatie van sportkleding. badmode, lingerie en dat waarvoor de Duitsers het woord „Mieder" hebben n wij zouden kunnen beschrijven «ls de tweede huid", dus dat wat tussen lichaam en bovenkleding gedragen wordt. Eerst dan maar de sportkleding of vrijetijdskleding: de gemakkelijke jurkjes, de broekpakken en strandluch- tigheden. Triumf legt zich vooral toe op het combineren. Een bikini met bij passend rokje en hesje; een broekpak waarbij ook een rok gekozen kan wor den. Men kiest zijn kleur en dessin en kan dan steeds variëren in dezelfde stijl. De badmode is verrassend. 'Ook hier weer de combinatie: bijvoorbeeld een kiel, die over het badpak aangeschoten kan worden en dan een geheel vormt, waarmee men zich ook tussen wat con ventioneler geklede vakantiegangers kan bewegen. Het sportieve type kan uit alle moge lijke ruitjes kiezen; de romantische ziel kan bloemetjes en ruches krijgen en de luxe vrouw kan een zacht glan zend met lurex doorweven pak dragen of een van antron, dat er uitziet als een velours dat even in het maanlicht gedoopt is. Interessant zijn de modellen, die soms ietwat ondeugend schijnen, maar toch alles verhullen, wat verhuld dient te worden. Zoals een pak met een „trappetje" van breed ajourwerk langs de zijnaden. Bij het ontwerpen van de lingeriecol lectie is men uitgegaan van de gedach te, dat zelfs de zakelijkste vrouw toch diep in zich blijft verlangen naar de ijle tederheid van kant en ragdunne wolken, wanneer ze na een lange dag eindelijk zichzelf kan zijn. Beeldige empiremodellen lang en kort vervullen die dromen. SCHOCKKEEUREA De tweede huid was van oudsher wit, later werd als toppunt van raffine ment zwart er bij gekozen. Maar nu de mode een kleurfestijn is geworden brengt Triumf ook „schock"--kleu ren; hardroze, turquoise, appelgroen, li la. Ook hier weer is een combinatie mo gelijk van al wat een vrouw wel of niet dragen wil. Combinaties ook van uni en gedessineerd en die dessins weer in de variaties van sportief ge ruit of gestreept tot romantisch met bloemetjes bezaaid. Een collectie, die zo boeiend was. dat devijf kwartier waarin al dit schoons werd gepresenteerd, omvlogen. En de toeschouwsters het gevoel kre gen van: „Ik heb toch echt wat nieuws nodig". En dat nu juist is het spel van de mode, waarmee industrieën bloei end kunnen blijven. Wat Nederland betreft zullen de dames moeten afwachten, wat de heten detaillisten voor haar willen inslaan. Het is te hopen, dat deze detaillisten er begrip voor hebben, dat wij, bij al onze degelijk heid, toch ook wel eens willen de len in de élégance, niet alleen voor de bovenkleding maar ook louter voor het privégenoegen mooi te zijn. Vestiging „j is diezelfde prof. Polak minister van justitie in het kabinet - De Jong. Mocht zijn optreden tijdens de teach- in de indruk hebben gewekt dat hij een wat wereldvreemde Kamergeleer de is die op een wonderlijke manier de politiek verzeild raakte, niets is minder waar. Tot dusver geen actief politicus ver vult hij niettemin al jarenlang de rol van „juridisch geweten" van de WD. De rechtskundige en sociale adviezen de Teldersstichting het studie centrum van de liberalen dragen voor een belangrijk deel zijn stempel. Een vooruitstrevende stempel. Want prof. Polak behoort tot de „linkervleu gel" van de VVD. Krachtens familitra- ditie is hij de liberale richting toege daan, maar qua visie op juridische, staatkundige een maatschappelijke pro blemen staat hij dicht bij iemand als de socialist prof. Samkalden, zijn voor ganger op Justitie en oud-collega uit Leiden. De passages in de regeringsverkla ring over de democratisering van het ondernemingsrecht, het politiebeleid, de demonstratievrijheid en de bescher ming van het privé-leven wijzen trou wens in die richting. T,T,a,„ rr„ A o 7fge od Ju-I Als hoogleraar heeft hij meermalen ventus De eerste wedstrijd was in eer aangedrongen op de instelling van een 2-2 gelijkspel geëindigd. dat de nieuwe bewindsman binnen het kabinet zijn invloed zal aanwenden om op dit punt nu eindelijk eens initia tieven te ontplooien. Prof. Polak (van Joodse afkomst) stamt uit een familie van juristen. Hij werd in 1909 te Rotterdam geboren, waar zijn vader rechter Was. Zijn grootvader van moederskant was de befaamde rechtsgeleerde prof. mr. J. Oppen'heim. De nieuwe minister begon, na rech tenstudie in Leiden, zijn loopbaan als ambtenaar op de provinciale griffie van Zuid-Holland. In 1946 werd hij hoogleraar in de staathuishoudkunde en het agrarisch recht aan de Land bouwhogeschool te Wageningen en in 1951 volgde zijn benoeming tot hoogle raar in het administratief en agrarisch recht te Leiden. Buiten zijn vakwetenschap heeft prof. Polak in brede kring de aandacht getrokken door de even scherpzinnige als geestige wijze, waarop hij studen tenbijeenkomsten. politieke vergaderin gen en in radio- en tv-forums zijn j denkbeelden aan de man bracht. On der de Leidse studenten was hij uit gesproken populair, niet in de eerste plaats door de ijver waarmee hij steeds voor hun materiële belangen op de bres heeft gestaan. iombudsman en men mag verwachten De middenstand zal voor de toekomst niet teveel moeten vertrouwen op de vestigingswet. De ontwikkeling lijkt I meer te wijzen in de richting van een totale opheffing van de vesti- gingswetgeving. Het grootwinkelbe drijf heeft er geen pijn aan en dei middenstanders ondervinden er soms meer hinder dan gemak van, wan-1 I neer zij hun assortiment willenver breden. Ook op het punt van de winkelsluiting i j zou de heer De Mooij de maatschap- pclijke ontwikkeling willen volgen. I Hij verklaarde zich voorstander van I het sluiten van de winkels op zater dagmiddag. Zonder vrije zaterdag- j middag zal in de toekomst het perso-1 neelsprobleem en de opvolgings- I kwestie voor de middenstand nog indruk wekt onder het leven gebukt te moeilijker worden. I gaan. Hij causeert vlot en ad rem. Aan| Een eigen stijl met variaties Het informele ligt hem meer dan het offir iële. „Vraagt u me niet of ik fami lie ben van die of die Polak. M'n be langstelling voor de wetenschap is groot, maar op het terrein van de Pola- kologie ben ik niet goed thuis", zei hij deze week tijdens een eerste kennisma king met de pers. Prof. Polak is laat getrouwd en heeft jonge kinderen („Dat houdt me fris") Z'n huwelijk moest in 1950 een paar dagen worden uitgesteld vanwege een voordracht voor de Vereniging 'oor Administratie Recht, die hij per e niet wilde annuleren. Het ging over het begrip „algemeen belang". Wat dit inhoudt? Prof. Polak: „Het is (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Er lijkt belang rijke verbetering te komen in de exportpositie van vee en vlees. In de openbare vergadering van het produktschap deelde voorzit ter Van Dijk gisteren mede, dat Frankrijk besloten heeft het een niet goed definieerbaar be- Portverbod voor varkens uit Ne- derland te verzachten en dat grip. Dat geldt echter ook voor het begrip „aardig meisje". Maar laten we dankbaar zijn, dat er nog zoveel aardige meis jes rondlopen". Italië volgende week zijn grenzen waarschijnlijk weer open zal stel len voor onze vette kalveren. ge controle van de aangevoerde kalve ren, zodat verwacht mag worden, dat geen met hormoonpreparaten opgefok te dieren meer voor de export zullen worden aangeboden. Italië zal bij hero pening van de grenzen een proefperio de in acht nemen van een maand. In het bestuur werd de klacht geuit, dat verschillende EEG-partners geen kans voorbij laten gaan om bij een enkel geval van mond- en klauwzeer in ons land onmiddellijk de grenzen voor ons vee te sluiten. Men zag hierin een slinkse poging de markt in de an dere landen te beschermen. Het bestuur besloot daarom toch een audiëntie bij de minister van land bouw aan te vragen. In de matiging van het Franse importverbod had men niet zo erg veel vertrouwen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5