PRINSES ZORGDE ZELF VOOR UITZET (r Verzet tegen benoeming van staatssecretaris Van Son Speelgoed baby's voor en kleren in de West Steun voor deel textiel i Zaterdagvoetballers uit Olympische selectie Oorlogsinvaliden op bezoek in 't Harde Terreinverkenning en voorpostengevecht DRIE DAMMERS NAAR RUSLAND Nederlanders kansloos tegen sterke Japanners WOENSDAG 19 APRIL 1967 DEN HAAG Minister De Block feconomische zaken) is wel bereid finan ciële steun te verlenen aan de katoen-, rayon- en linnenindustrie in Twente, maar hij zal Twente voorlopig niet aan wijzen als stimuleringsgebied. Er zullen dus nog geen steunmaatregelen worden getroffen zoals in de drie noordelijke provincies en in Limburg. Hengelo in de hal achter de voordeur van mevrouw H. A. A. L. de Vries-van der Hardt Aberson, Grundelweg 7 in Hengelo, staat al een groot pak luiers klaar. Het is nog niet opengemaakt, \maar vermoedelijk zijn het er MUuer de honderd. In een kamer boven liggen er iog veel meer, naast katoenen ïemdjes, flanellen dekentjes kleurige geappliceerde vandkleden. Een pop-art giraf- Ie staal erbij en een lappen pop tan maar met moeite blijven dtten. „De stroom is eigenlek nog aar net begonnen" vertelt tevrouw De Vries, vice-presi- !ente van de Nederlandse Vere ring van Huisvrouwen. Uit het iele land krijgt ze pakjes en lakken toegestuurd voor de ba y's en kleuters uit de West. gedeelte van het symbo- sche geschenk aan prinses Beatrix ij de geboorte van het prinsje of rinsesje. De huisvrouwen vroegen ich namelijk af, waar ze de Prinses, ook nog erelid van de vereniging blij mee zouden kunnen maken, het huwelijk hebben ze een tafel- ;en met servetjes gegeven, door chttien leden geborduurd. RG MOEILIJK Maar om ditmaal iets in de rsoonlijke sfeer te vinden was erg loeilijk. want het baby'tje zou wel lies hebben. Dat bleek ook zo. want Ie Prinses gaf te kennen dolgraag elf voor de uitzet te willen zorgen. Omdat zij echter zo van de West loudt en er verschillende malen is leweest, opperden de huisvrouwen toen het idee iets te doen voor de fcby's van Suriname. Via haar secre taresse, mejuffrouw Wijnen, liet de Jrinses weten dit erg leuk te vin- len. "Er werd een brief geschreven aan levrouw K, de Vries - lers^de chtgenote van de gouverneur van luriname, die nu als tussenpersoon Ungeert. Deze heeft contact opgeno- lien met diverse instanties, zoals de rerschillende kruisverenigingen, het an openbare gezond- leidszorg, alle baby-tehuizen, het :entraal ziekenhuis, de kraamafde- ing van 's Lands hospitaal en de lichting crèches. „Zij allen waren bijzonder enthousi ast over de originele gedachte die bij uw vereniging is opgekomen en zij lebben allen een verlanglijst gezon- hun meest dringende rensen. Zoals u uit de lijst zal blij- :en, zijn het er velen", antwoordde De Vries-Peters. Ze voeg- toe, dat het bij de armste noeders terecht zal komen. LUNTEREN Het minste wat wn van het ■vviiicies en in xjuuuurg. i Dit verklaarde de bewindsman gisteren nieuwe kabinet in een gesprek met de Tweede-Kamer- mochten ver commissies voor sociale zaken en econo- „,_c mische zaken. De huidige situatie geeft «achten was. nog geen aanleiding Twente tot stimule- dat de opvolger Binc&gebied tC verklaren" meènt mr' De van minister De Kamercommissies drongen bij de Bakker althans minister aan op meer inlichtingen over enjse notie ZOU de gang van zaken in de textielindustrie. Hij wilde voorlopig nog geen nadere bij-1 hebben van de zonderheden geven over het massa-I specifieke ïnid- De wensen, die in de brief volgden zijn in twee groepen te verdelen. De eerste omvat grotere stukken, waar voor men graag geldelijke bijdragen ontvangt op giro 422953 ten name van het Centraal Bureau Actie Ca deau prinses Beatrix, Den Haag. Van het geld hoopt men dan een couveuse (want die stond ook op het verlanglijstje), twaalf babyweegscha len, wandelwagentjes, kinderstoelen, een babybad, maar ook babyvoeding, injectiespuiten en vitaminen te kun nen kopen. Binnen veertien dagen was er al vijfduizend gulden binnen, nu zijn het er zevenduizend. De lijst vermeldt ook kleinere arti kelen als luiers, katoenen hemdjes en katoenen truitjes, flanellen deken tjes en omslagluiers, lakentjes, wand versiering en speelgoed. „Vanzelfsprekend moet alles nieuw zijn en van dun flanel of katoen. iet maar niet van wol, daar hebben ze in die warme landen niets aan", be nadrukte mevrouw De Vries, naar wie al deze goederen moeten worden gezonden, omdat er op het centraal bureau in Den Haag geen plaats is Veel mensen, die helemaal geen lid zijn doen ook enthousiast mee met geld en goederen. „Ik ben parti culier. Is het echt de bedoeling, dat de goederen naar u toe komen?' vraagt iemand door de telefoon. „TJ zult het wel benauwd krijgen". Maar daar ziet mevrouw de Vries Hengelo r uit. OPSLAAN. Trouwens ze heeft al de toezeg ging van een expediteur gehad, dat als het huis te klein wordt alles bij bqm mag worden opgeslagen. Het is een van dieNeuke reacties, net zoals die van een drogiste, die met haar zaak ophoudt en drie weegschalen die voor de huur bestemd waren, nu voor de West aanbiedt. Een groepje dames van een leeskransje vraagt of ze samen een box mogen aanbieden. Toch zou de actie nooit zoveel be kendheid hebben gekregen als niet de Stichting Nederlandse Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening had verzocht mee te mogen doen. Vijftien organisaties zijn bij de federatie aangesloten, de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen ook. „Toen konden we ook de Antillen erbij betrekken", zegt Vries. „Die hebben het ook '-benoemde staatsse cretaris van economische zaken, Samkalden kritiseert ,de l,e" Va"So£ is ech,er f komstig uit de Kamer voor de Industrie en minister De Block komt uit de kring van de groot industrie. aanstelling ministers AMERSFOORT „De wijze waarop men in Nederland een minister aanstelt in een nieuw kabinet is totaal ondoel treffend ten opzichte van de taak die hem te wachten staat. De nieuwe minis ter moet vaak zijn werk geheel onvoor bereid beginnen." Dit zei gisteren oud minister I. Samkalden op een PvdA- bijeenkomst te Amersfoort. De oud-minister bepleitte voorts een doorzichtiger beleid van zowel de hogere als de lagere overheid ten aanzien van klachten en vragen van burgers. Het beleid moet zijns inziens meer controleerbaar zijn. Ook was de heer Samkalden van me ning dat meer verantwoording van gezag moet worden afgelegd en in het bijzon der op die plaatsen die zo dicht mogelijk bij de burgerij staan. Weinig waardering kon de heer Ren- kema ook opbrengen voor de TV-pro- gramma's van de Vara: „Koning klant" en Uitgerekend". Handel noch industrie komen er aan te pas. Tegeno ver deze eenzijdige aanpak nodigde hij de NCRV uit een consumentenprogram ma te brengen, waarin zowel Industrie en handel als consument aan het woord komen. De NTS weigert voetbalwedstrijden uit te zenden, wanneer er reclamebor den rond het veld staan. Maar wie grijpt er in, aldus de heer Renkema. wanneer de consumentenprogramma's voor de één reclame en voor de ander anti-reclame maken? Eén bond Met deze woorden sprak gisteren de heer P. Renkema, voorzitter van de Christelijke Kruideniersbond, in de jaarvergadering van de bond zijn ontstemming uit over de bezetting van Economische Zalcen. In Haagse kring had hij horen ver luiden, dat het beter is iemand te be noemen, die niet direct bij de proble matiek betrokken is. De heer Renkema vroeg zich af. waarom deze regel dan nooit geldt voor het departement landbouw. Hij vond het nog moeilijk om zelfs maar te twijfelen aan het Kessler afgevoerd Plooijer nog een kans (Van c sportredactie) Mevrouw De Vries, vice-presidente van de Nederlandse Vereniging van -Huisvrouwen, tussen de luiers, hemdjes en het speelgoed voor de baby's van de West. ZEIST De enkele weken geleden afgelaste oefenwedstrijd van het Olym pische sejectieteam tegen Xerxes wordt nu dinsdag om half 5 gespeeld op het terrein van Overmaas in Rotter dam. Ook bij die gelegenheid zullen de drie in de groep opgenomen zaterdag voetballers niet spelen. „Maar ze behoren nog steeds- tot de selectie," aldus coach Siem Plooijer. die daarmee zijn grote „baas" Georg Kessler tegensprak. Deze zei vori ge week voor het begin van de oefenin terland tegen West-Duitsland, dat de drie zaterdagvoetballers v-ziin afSe" voerd. Zij zouden een onvoldoende hoog tempo kunnen spelenden tactisch inzicht missen. „De zaterdagvoetballers hebben za- Ontspanning in legerplaats (Van een onzer redacteuren) HARDE Een 120 militaire oorlogsinvaliden uit Rotterdam en omgeving, Leiden en Arn hem, zijn gisteren met hun help sters de gast geweest van d« legerplaats 't Harde op de Ve- luwe. „En kijk, dit soort uitstap jes vinden ze geweldig", vertel de de heer W. F. Koppenjan, de oorlogsinvaliden altijd terwille zijn en klaar staan hen te rijden waar-; heen zij willen". Wie zijn nu deze mensen, die voor, meer dan vijftig procent als gevolg van de oorlogshandelingen invalide zijn' Een groot deel van hen be hoort tot het wel eens genoemde „vergeten leger", het leger, dat in de vijf oorlogsdagen van 1940 de strijd aanbond tegen een overmachtige vij and. maar alleen met onze 48.000 leden kon dat niet." Daarom is er nu ook een brief gestuurd naar de echtgenote van de gouverneur van de Antillen, me vrouw E. Debrot-Reed. Er is nog geen antwoord binnen, maar dat kan ook niet. „Maar ik denk wel dat de brief met evenveel plezier zal wor den ontvangen als in Suriname", denkt mevrouw de Vries. UITGESTELD De sluitingsdatum van de in zameling is in verband met de medewerking van de Federatie, nu de actie nationaal lijkt te wor den, uitgesteld tot 15 mei. Oor spronkelijk zou het 15 april zijn geweest. Een paar dagen later, op 18 mei - 4 .- j - j j -kt i tengevecht. Van het najaar, als de is de jaarvergadering van de Ne-!zon^er twijfel chagriinige begroting- derlandse Vereniging van huis-11968 de Kamer zal bereiken, zal het be vrouwen. Dan zal het resultaat leid van het nieuwe kabinet eerst goed worden bekendgemaakt. Daarna gestalte kunnen krijgen, jwordt dan het symbolische ge- het vrije volk: Wij willen het kabinet op zijn daden beoordelen. En wel voorzover die daden de verwezen lijking zullen zijn van de woorden van de regeringsverklaring. De regerings verklaring. die de minister-president gisteren heeft voorgelezen, is er een van een conservatief kabinet. Van een koers is geen sprake. Zelfs is geen poging gedaan er een richting aan te Commentaren dagbladen Commentaren betreffende de re- de mate van die stijging toont aan dat geringsverklaring in andere bladen I ook hier toch de desgenaamde financië- waren: I le technocratie het wint van de politiek. En dat kon wel eens de algemene strekking van het beleid worden. algemeen dagblad: De rege ringsverklaring behoort rimpels van zorg tussen de wenkbrauwen van de staatsburger teweeg te brengen. De verklaring moet vooral worden gezien terreinverkenning en voorpos- schenk aan prinses Beatrix over- handigd. districtscommissaris Rotterdam 0nrpaï,cdfnLhide"a«fo en omstreken van MOVEO, „en hier in 't Harde vonden ze het bijzonder prettig ons te kunnen ontvangen". 'OVEO is de organisatie, die ten doel heeft meer ontspanning te bieden ernstige oorlogsgewonden. Slechts die oud-militairen, die voor meer dan vijftig procent invalide zijn. kunnen aan het MOVEO-werk ^deelnemen. Inrichting Dp oprichting van MOVEO dateert uit I 1950 naar het voorbeeld van een Bel gische organisatie, die in feite een [stichting van Belgische automobi listen was, van mensen, die hun au to. hun benzine en hun tijd gaven om de Belgische oorlogsgewonden bij tijd en wijle een prettige dag te bezorgen. In Nederland kwam de organisatie tot stand met medewerking van het mi nisterie van defensie, het Neder- landsehe Roode Kruis, de Maatschap pij voor Handel en Nijverheid, de ANWB. de KNAC en de Bond var "Nederlandse Militaire Oorlogsgewon den. Koppenjan: „In Nederland zijn het I ook de automobilisten, die ons hel- I pen In het district Rotterdam kun- I nen we rekenen op een vaste kern I van 58 mannen en vrouwen, die de reeds in het eerste uur van de oor log blijvend invalide werd. Hij ver telde: „Het gebeurde de eerste dag om zes uur in de morgen, en het heeft jaren geduurd voordat ik er gewoon weer over kon spreken. Maar vandaag de dag nog schrik ik van het geluid van een knal. Ik schrik als een straaljager met een knal de geluidsbarrière doorbreekt, en ik schrik van de knallen van vuurwerk. Als iemand achter mij plotseling een rotje zou afsteken, zou ik in staat zijn hem met mijn stok te lijf te gaan". Vriendenkring voor kunstijsbaan HEERENVEEN Dinsdag is in Hee renveen de vriendenkring van de Noordnederlandse kunstijsbaan opge richt. De baan is tot stand gekomen door financiële en technische medewer king van de gemeente Heerenveen. Provinciale Staten en de Nederlandse sportfederatie. Omdat uit de particuliere sector, die het meeste profijt van de baan heeft, geen enkele bijdrage is gekomen, heeft men de vriendenkring opgericht. Een comité van aanbeveling, onder voorzit terschap van de commissaris van de provincie Friesland, en met o.a. Stien Kaiser, Ard Schenk en Kees Verkerk als leden, heeft zich achter de nieuwe vereniging Indonesië Een groot deel liep onherstelbare ver wondingen op in Indonesië tijdens de politionele acties en tijdens de oorlog in Korea. MOVEO tracht in hun bestaan van ge dwongen niets-doen voor enige aflei ding te zorgen door het organiseren van allerlei uitstapjes. Koppenjan: „We bezoeken bijvoor beeld veel fabrieken en het merk waardige is, dat hun belangstelling vooral uitgaat naar de sociale kant van het leven in de fabriek. Daar naast hebben we jaarlijks onze vaste dies. uit de bijdrage van de collect! van de militaire fondsen cn uit adop- Programma En gisteren waren ze dus de gast var de militairen in de 'egerplaats 't Har de. Dat ze erg welkom waren bleek uit het programma, dat voor hen was samengesteld, 't Harde had zijn uiterste best gedaan die oud-militai ren een goede dag te bezorgen. Er werd voor hen gedemonstreerd met het moderne materieel, waarop hun ogen uitkeken. De koks hadden een uitstekende lunch en een v treffelijk diner klaargemaakt, werden onthaald, zoals men in het leger altijd oude kameraden ont- haalt. revue-avond en onze vasté' ulbiodi- E" s,°' woonden ze een voorstel- gingen van verenigingen". I "ns aangeboden door de dienst I Welzijnszorg. Aan dit alles zijn natuurlijk kostenDe avond was reeds voor een zeei verbonden. Die worden bestreden uiti groot deel verstreken, toen zij de te- de opbrengst van donaties, uit subsi-1 rugreis aanvaardden. gevei HET PAROOL: Het kabinet-De Jong zich er kennelijk van bewust ge weest dat de informatie-periode-Zijl- stra weinig stof bood voor een rege ringsverklaring. Het heeft echter niet voldoende tijd gehad reeds een eigen visie te ontwikkelen. In feite vormt de regeringsverklaring van De Jong daarom riet meer dan een aanloop tot een regeringsprogramma. Werkgelegenheid De Volkskrant: Terecht werd ver wacht dat het nieuwekabinet sterk de nadruk zou leggen op het probleem d,e werkgelegenheid. Maar van forse aanpak is geen sprake. Ver dere maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid kunnen eerst worden verwacht als er ..geen keer ten goede En wat de structurele werkloosheid betreft, blijft het eveneens bij vage toezeggingen. Wij menen, dat de werk gelegenheid een te ernstige zaak is ge worden om met vaagheden genoegen te nemen. Het debat over de rege ringsverklaring moet worden aangegre pen om van het nieuwe kabinet te eisen, dat er wat gaat gebeuren en niet straks maar nu. Trouw: Het enige dat duidelijk is, is dat de regering streeft naar een conser- vatief-financieel beheer, een zaak waar op zichzelf, zeker gezien de toestand van 's lands financiën, ook alle aanleiding toe is. Een dergelijk beheer behoeft overigens het doen van uitgaven, ook van extra uitgaven voor bepaalde belangrijke doeleinden, niet in de weg te staan. Dat is een prioritei tenkwestie. De stijging van de ontwik kelingshulp die de regering aankon digt, bewijst dat, maar de geprojecteer- De Telegraaf: Na het roekeloze tuur van het kabinet-Cals, dat land op het randje van een ernstige economische inzinking bracht, ziet het kabinet De Jong zich bij zijn optreden geplaatst voor de belang rijkste taak: het financiële evenwicht herstellen. Het kabinet kan daarbij voortbouwen op de grondslagen die prof. Ziilstra heeft gelegd. Er zal de komende maanden veel worden ge-1 vergd van de stuurmanskunst van de nieuwe regeringsploeg en met name van minister Witteveen. want de econo- hevinrit zich in een voor ons land unieke en weinig benijdenswaardige positie. NRC: Kenmerkend voor het hele be leid. zoals het nu is uitgestippeld, lijkt het streven naar het scheppen van een sfeer waarin allerlei denkbeelden zich kunnen ontwikkelen en allerlei moei lijkheden een oplossing zullen moeten schappen vinden. Er bliikt geen hang naar uit- kansloos ig in Frankrijk een interland en l keren eerst 's maandags terug (op zon- overigens red.) zodat het niet juist is hen de volgende dag weer voor een zware oefenwedstrijd te vragen. Maar zij krijgen hun kans. We oefe nen nog tegen Westfalen op 2 mei en Middlesex Wanderers op 9 mei in Mid delburg. Eerst na deze oefenwedstrijden zal de ploeg die naar Finland gaat defini tief worden uitgekristalliseerd." Bevreemdend is evenwel, dat Van der Laan. Van der Giesen en Hoekse- dinsdagavond niet in de Olym pische selectiegroep. maar met het Ne derlands zaterdagelftal hebben meege- traind. ONPLEZIERIG „Zover ik heb begrepen, behoren we niet meer tot de selectie," vertelde van morgen Aad v. d. Laan. „maar een definitief bericht hebben we niet ge hoord. Vorige week kregen we alleen totaal onverwacht het telegram waarin itond dat wij ons bij de zaterdagselec tie moesten voegen voor training, 't Is een bijzonder onplezierige en onelegan te gang van zaken. Dinsdag is echter gebleken dat de heer Plooijer met zijn figuur geen raad weet als hij ons ont moet." Ook de heer F Remmers, sectie-voor zitter van het zaterdagvoetbal, is aller minst gelukkig met de gang van za ken. Temeer niet daar het, naar hij vertelde, definitief zeker is dat de za terdagvoetballers zijn afgevoerd op grond van de motieven die Kessler noemde. „Ik betreur het echter in hoge ma te," aldus de heer Remmers, „dat onze jongens geen fatsoenlijke brief hebben ontvangen waarin hun is meegedeeld dat zij zijn afgevallen met dank voor de verleende medewerking." De CKB-voorzltter voerde een krach tig pleidooi voor het vormen van één christelijke middenstandsorganisatie voor het hele levensmiddelenbedrijf. Hij verklaarde zich bereid zijn bond te laten ontploffen om samen met de slagers, de melkdetaillisten, de bakkers en de groente- en fruitdetaillisten een nieuwe krachtige bond tot stand te brengen. De heer Renkema noemde het onver antwoord een dergelijke daad nog lan ger uit te stellen. Hij verwachtte in dit opzicht veel van de Christelijke Middenstandsbond, waarvan hijzelf tweede voorzitter is. Vooroordelen en stijfhoofdigheid zou den plaats moeten maken voor de bre dere blik van de zelfstandige, die weet dat men elkaar in 1967 dringend nodig heeft. Hij hekelde voorts de concurrentie tussen burgemeesters, die niet rustig slapen, wanneer burgemeester X een groter en mooier winkelcentrum laat bouwen dan burgemeester Y. Hierdoor wordt het grootwinkelbedrijf in een monopoliepositie gebracht, die schade lijk is voor de middenstander, maar ook voor de consument. De Ameri kaanse situatie heeft dit al duidelijk bewezen. Dr. N Tiemstra, adiunct-directeur van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, vroeg een continu consumentenonderzoek van goed gehalte in het belang van het Nederlandse levensmiddelenbedrijf. Ook gaf hij in overweging in de levens middelensector aan collectieve consu mentenvoorlichting te gaan doen in het belang van het midden- en kleinbe- drijf. Meer doorzichtigheid vond hij nodig van het voordeel voor de consument van allerlei spaar- en koopzegelsyste- mHij geloofde, dat de betekenis van het winkelen als genoegen en sfeerbele ving toeneemt en dat bij voortgezette inkomensgroei de behoefte aan bezor ging nog zal toenemen. Oud-Kamerlid Zegers overleden SCHAIJK In het Sint Radboudzie- kenhuis in Nijmegen is maandagavond op 72-jarige leeftijd overleden de heer J. M. Zegers, oud-lid van de Tweede- DEN HAAG Drie Nederlandse dammers. Ton Svbrands. de nieuwe Ne derlandse kampioen, Evert Bronstring en Cees Varkevisser. zullen van half iuli tot begin aueustus deelnemen aan een internationaal damtornooi in het Russische Batoemi. Het staat reeds vast dat naast de drie Nederlanders ook de Fransen Hisard en Mostovoy aan dit tornooi zullen deelnemen. Bert v. d. Helm weerde zich goed breiding van het aantal concrete 1 heidstaken. De politieke signatuur dit kabinet deed ook niet anders v wachten. Jaarbeurssteclciibeker Eintracht laat Burnley kansloop BURNLEY Eintracht Frankfurt heeft zich dinsdagavond door een vrij verrassende 21 overwinning op F.C. Burnley geplaatst voor de halve fina les van het tornooi om de Jaarbeursste- denbeker. De Westduitsers, die in de eerste wedstrijd in Frankfurt niet ver der gekomen waren dan een 11 ge lijkspel, namen in Engeland in de eerste helft na 34 minuten door Lotz de leiding. In de 28ste minuut van de tweede helft zagen de 25.000 toeschouwers de club van trainer Elek Schwartz door Huberts uitlopen tot 20 alvorens Mil tier in de 87ste minuut voor het enige Engelse doelpunt kon zorgen. Dinsdag is in Zürich de loting ver richt voor de wedstrijden in de halve finales van het tornooi om de Jaar- beursstedenbeker. Het resultaat was: winnaar Bologna'Leeds United win naar Lokomotiva Leipzig/Kilmarnoch. Eintracht Frankfurt winnaar Juven- tus/Dynamo Zagreb. STOCKHOLM De Nederlandse deelnemers aan de wereldkampioen- tafeltennis zijn allen r een ereplaats. Bert van der Helm werd als laatste landgenoot in de vierde ronde uitgeschakeld door de grote favoriet voor de wereldtitel Nobuhiko Hasegawa. Ondanks goed spel van de Nederlander kon de Ja panner met ruim verschil zegevieren: 21—7, 21—14 en 21—9. De andere Ne derlanders waren reeds uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Hasegawa kan de wereldtitel nauwelijks meer ontgaan, temeer daar de belangrijkste rivalen voor de 19-jarige Japanner ver rassend zijn weggevaren. Vooral de uitschakeling van de Europese kam- erlegenwoordiger bij De beste Nederlander na Bert van der Helm was Frans Schoofs, die het eveneens tot de vierde ronde bracht en daarin na verwoede tegenstand het hoofd moest buigen voor de sterke Ja panner Kimuraa Bert Schoofs speelde slechts een partij tegen de Roemeen Negolescu en verloor kansloos. Ook Bert Onnes werd door een Japanner aan banden gelegd. Tegen Kono kon hij nop een game grijpen. In het dames-dubbel werd Annema- rie Wijnants met haar partner Delau- bert uit Frankrijk in de eerste ronde HHJj uitgeschakeld. Het Nederlandse-Franse piöeé!**K8ll Johansson. baarde veei'"op-1 duo verloor eervol van bet duo Ere- zien. De Zweed was niet opgewassen1 menko (Rusland)-Vostovo (Tsj.-Sl.) tegen de „reuzendoder" Gomozkov uit me* 2118. 21=12, 1721, 21 13 en Ruslapd, die met 2115. 2115 en 21 14. 1220 zegevierde. Vandaag werd het tornooi om de we- Dit was dinsdag niet de enige verras sing. De als zesde geplaatste Tsjech Stanek verloor in de vierde ronde na een furieus duel van de Zuidslaaf Vec- ko met 21—15. 18—21. 21=17 en 19—21. Ook de Japanner Kagimoto kon zijn kampioensaspiraties in dezelffle ronde opgeven: Negelescu uit Roeme nië. die eerder op de dag onze landge noot Schoofs verslag, won na een spannende strijd met 22—20. 2022. OOSTENDE Tijdens een internati- 22—20. 17—21 en 21—17 onaal bridgetornooi in Oostende heeft De op internationaal gebied volko-1 Nederland dinsdag de leiding geno- reldtitels voortgêzet met de partijen in het damesenkelspel en het herendub belspel. Sederland op kop iti Oostende onbekende Belg Van de Walle won sensationeel van de Noordkoreaan Kang Neug Hwa: 22—20. 21—19, 8—21 17—21 en 21—12 In de vijfde jnde vielen eveneens verrassingen. Hans Aiser, als vijfde ge plaatst, verloor in drie games men. België. Duitsland. Frankrijk en Italië zijn 'de overige deelnemende lan den. Elke ploeg bestaat uit zes heren, zes dames, zes gemengde teams en zes junioren. Na de eerste ronde, waarin Frank rijk vrij was, luidt de stand: 1. Neder land 17 pnt: 2. België 15; 3. Italië 14f Zuidslaaf Korpa. Hierdoor heeft Zwe-14. Duitsland 10; 5. Frankrijk 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9