Minister Witteveen komt miljard méér tekort Belastingtarieven zo min mogelijk omhoog Bescherming van de privésfeer LONDEN f 55.90 Vierjarenplan In begroting f 91 miljoen geschrapt Belastingontvangsten bleven achter Program van Zijlstra overgenomen Verdere bestrijding van werkloosheid Lonen aansluiten bij produktiviteit „Binnenkort lancering zes Russen" Kom direct uit je bed riepen de inbrekers BEN BARKA PROCES HERVAT Kabinet heeft 'n open oog voor vernieuwing Russen hebben vaste greep op het weer DINSDAG 18 APRIL 1967 Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. DEN HAAG Minister Witteveen (Financiën) komt ruim een miljard gulden meer op zijn begroting voor 1967 te kort dan dr. Vondeling op Prinsjesdag van het vorige jaar ver wachtte. Het begrotingstekort is namelijk gestegen van 1176 miljoen tot 2319 miljoen. Aan de ene kant zullen de uit gaven 963 miljoen hoger zijn dan de ramingen, maar tevens blijven de ontvangsten 180 miljoen ach ter. Thans worden de uitgaven ge- schat op 21.115 miljoen en de ontvangsten op 18.796 miljoen. De maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid, die voor dit jaar ƒ95 miljoen vergen, hebben hoegenaamd geen invloed op deze ongunstige ont wikkeling. Want er staat tegenover een bezuiniging op de diverse begrotin gen van een totaalbedrag van ƒ91 mil joen. Hiervan neemt het departement van (Van c s parlementaire rdectie) DE NHAAG Het kabinet-De Jong nl blijkens de regeringsverklaring ver dere maatregelen ter bestrijding van de conjucturele werkloosheid nemen (in aansluiting op die welke reeds door het kabinet-Zijlstra zijn getroffen), als in het verloop van de werkloosheid geen keer len goede optreedt. Daarnaast staat de regering in be ginsel open voor speciale maatregelen ter verbetering van de structurele werk gelegenheid. Het sociaal-economisch beleid van het :abinet-De Jong op langere termijn j ericht op bevordering van de econor i che groei en versterking van de struc- uur, ook in regionaal opzicht. Een be- angrijke voorwaarde is het bereiken er landhaven van intern en extern even- Wicht. Slechts daardoor kan voor onze snel groeiende beroepsbevolking blij vend voldoende werkgelegenheid worden [esehapen. Evenwicht De regeringsverklaring constateert, dat In de afgelopen periode het economisch ivenwicht duidelijk was verstoord, wat tot uiting kwam in belangrijke prijsstij gingen, tekorten op de betalingsbalans en panningen op de arbeids- en kapitaal markt. De huidige fase vertoont een ge- eidelijk herstel van de betalingsbalans. Iet is echter nog onzeker in hoeverre iet fundamentele evenwicht wordt be naderd. Tegelijkertijd komen zwakke "lekken in de economische structuur aan iet licht, die vooral in de regionale werk- oosheidscijfers tot uitdrukking komen. ,,De eerste gedachte van de regering," ildus premier De Jong, „gaat uit naar de door de werkloosheid rechtstreeks ge troffen landgenoten. Hoezeer men zich ook realiseert dat deze ontwikkeling iteeds te vermijden is, voor diegenen die nierbij worden getroffen valt een duw op het menselijk geluk." De eaid en omvang van de aanvullen de maatregelen die eventueel ter bestri dmg van de conjuncturele werkloosheid louden moeten worden genomen, zullen name afhangen van de ontwikke- an de betalingsbalans, de particu liere investeringen en de budgettaire lelijkheden. Groei in het algemeen slechts te bereiken leer bedrijfssectoren die voor de groei ^j^ngnjk zijn, voldoende expansiemo- [ehjkheden krijgen en wanneer bedrij en of bedrijfstakken met minder gun- nge perspectieven een geleidelijke aan passingsproces doormaken. Het kabinet streeft ernaar de econo- nusceh groei en structuur te beïnvloeden ■oor een beleid, dat primair een g" jarakter heeft. Genoemd kunnen Premier De Jong: „Parlementair" (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het kabinet dat thans voor de Kamer treedt acht zich ten parlementair kabinet, dat op een ►ruchtbare samenwerking met de ►olksvertegenwoordiging meent te mo gen rekenen. Zijn program is vastge- iteld in overeenstemming met de frac- ievoorzitters van de partijen met leestverwanten in het kabinet; zyn «menstelling is tot stand gekomen na overleg met die fractievoorzitters. .Naar onze mening verwacht het Nederlandse volk, dat parlement en regering ononderbroken de komende rier jaren het belang van het land be hartigen. Dit zei premier De Jong woensdag i zijn regeringsverklaring. De heer De Jong begon zijn rede met een woord van dank aan oud-premier Zijlstra «voor de wijze waarop hij leiding heeft gegeven aan het kabinet dat feeds veel heeft gedaan om te komen tot het herstel van het economisch evenwicht in ons land". Het scheppen van een gunstig ii ringsklimaat en het opvoeren de nationale besparingen, waardoor een hoog investeringspeil in stand kan worden gehouden. Het terugdringen van de inflatie het bewaken van de conncurrentie- positie van ons land tegenover het buitenland. Het aanvaarden van buitenlandse vestigingen, waardoor de structuur van onze economie wordt verstrekt. De regering erknet daarnaast de be tekenis van een meer specifiek beleid, zowel regionaal als voor bepaalde sec toren. Wat Zuid-Limburg betreft streeft zij naar een verdere inkrimping van de kolenproduktie in combinatie met het scheppen van nieuwe werkgelegenheid. In andere regionale gebieden zal de ge- wenste herstructurering naar vermogen positief worden begeleid. Het beleid t.a.v. landbouw, midden stand, visserij en binnenscheepvaart vraagt bijzondere aandacht, gezien ook het zeer grote aantal zelfstandige onder nemers in deze sectoren. Een gezonde ontwikkeling, mede door een selectief beleid van de ontwikkelings- sanerings fondsen, zal zoveel mogelijk worden be vorderd. (Van t parlementsredactie) DEN HAAG Het loon- en prijsbeleid ut de naaste toekomst sal in bet teken staan van het streven van bet kabinet- De Jong om de inflatie terug te dringen. De loonontwikkeling dient daarom In be ginsel aan te sluiten bij de toeneming in de arbeidsproduktiviteit. „Mede met het oog op de werkgelegen- 2i is dit noodzakelijk," zo wordt in de regeringsverklaring gesteld. Indien echter in vergelijking met het buitenland onze arbeidskosten duidelijk zouden gaan afwijken, kan daaraan naar de mening van het kabinet-De Jong niet worden voorbijgegaan. Wat de prijsontwikkeling, betreft: deze mag de loonontwikkeling niet in de weg staan. Daarom zal het huidige prijsbeleid worden voortgezet, waarbij over de moda liteiten het gebruikelijk overleg met het bedrijfsleven zal worden gevoerd. Ook de overheidsbedrijven zullen zich aan deze regels moeten houden. Levenslang voor Britse korporaal BIELEFELD <=i De Britse krijgsraad Bielefeld heeft de negentienjarige Britse korporaal Leslie Michael Gran- ham gisteren tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld wegens moord op de 30-jarige taxi-chauffeur Felix Reese uit Osnabriick. De moord werd gepleegd op 4 decem- ;r van het vorige jaar. Volgens het Engelse recht kan Granham na vijf tien jaar gratie krijgen. volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning ƒ21,2 miljoen voor zijn rekening, Landbouw en visserij ƒ13 miljoen, Ver keer en waterstaat 12,6 miljoen en Binnenlandse zaken ƒ11 miljoen. Dan volgen Sociale zaken en volksge zondheid met ƒ6, Onderwijs en De fensie met elk ƒ5, min CRM ƒ4,5, Algemene zaken 4, Economische zaken 3,4, Financiën 3,3 en Justitie 2 mil joen. Alleen op Buitenlandse zaken en (uiteraard) op Ontwikkelingshulp wordt niet bezuinigd. Belastingen Minister Witteveen schrijft in zijn nota aan de Tweede Kamer, dat er bijna 75 miljoen minder aan belasting opbrengsten binnen zal komen. Ener zijds stijgen ze door de verhoging van de omzetbelasting en het uitstel de algemene verlaging van de loon- en inkomstenbelasting. Maar aan de ande re kant zijn er de tegenvallers van de belastingopbrengsten over 1966. Volgens minister Witteveen zal het budgettaire kastekort ƒ100 miljoen ho ger zijn dan het begrotingstekort. Dat komt onder meer door een versoepe ling bij het opleggen van de voorlopi ge aanslagen. Als hierbij wordt geteld het tekort van het gemeentefonds en de betalingen aan het EEG-ontwikke- lingsfonds. betekent dit dat de totale behoefte van het Rijk aan financie ringsmiddelen ƒ2.650 miljoen bedraagt. Van de reserveringen op de voorln- schrijfrekeningen, die voor 1967 ƒ1300 miljoen worden geraamd, is ƒ100 mil joen ter beschikking gesteld van de gemeenten. Het is, gezien de huidige conjuncturele situatie en de conjunctu rele teruggang in de belastingontvangs ten, niet de bedoeling van minister Witteveen het resterende financie ringstekort (ƒ1200 miljoen) geheel op de open kapitaalmarkt te dekken. Program-Zijlstra De bewindsman zegt nog dat hij in zijn overzicht rekening heeft ge houden met het programma van het kabinet-Zijlstra. Dit houdt echter geen uitspraak in van het kabi net-De Jong over dit programma, voegt de heer Witteveen eraan toe. Het vorige kabinet nam de uitgaven ramingen van het kabinet-Cals in d( ontwerpbegroting voor 1967 als uit gangspunt over. Waar worden die hogere bedragen aan besteed? De gewijzigde voorstellen van het kabinet-Zijlstra op het punt van de sociale verzekeringen vergen 196 miljoen extra. Het nadelig saldo van het Land- bouw-egalisatiefonds bedraagt geen 132 maar 225 miljoen. De kosten van salaris- en pensioen maatregelen vergen 177 miljoen meer. Voor gemeentelijke en bijzondere kleuterscholen is ƒ9 miljoen meer nodig. Het aantal kleuters is groter dan aanvankelijk werd veron dersteld Voor het lager onderwijs moet 23 miljoen meer op tafel komen. Dat zit in de hogere salarissen van de leer krachten. Aan kinderbijslagen gaat 7 mil joen meer de deur uit De besteding van in 1966 on- besteed gebleven kredieten vraagt nog eens ƒ186 miljoen, waarvan ƒ80 miljoen voor de aanschaffing van vliegtuigen. Dan zijn er nog vele kleine verho gingen die eveneens tientallen miljoe nen guldens vergen. WASHINGTON Volgens het hoofd van het Amerikaanse ruimte vaartprogramma, James Webb, zal de Sowjetunie binnenkort een groot ruim telaboratorium lanceren met zes man boord. „Daar zijn wij de komende twee jaar nog niet aan toe". Webb gaf toe dat het Amerikaanse programma wat vertraagd was door de brand in het Apollo-ruimteschip, waar bij drie astronauten om het leven kwa men, maar tegen 1969 zal de ach terstand zijn ingehaald. De eerste be mande Apollo zal nog dit jaar of an ders begin volgend jaar worden gelan ceerd, zei Webb. (Van een onzer verslaggevers) EDE Nog wel wat ontdaan, maar overigens bijzonder rus tig zat de 82-jarige mejuffrouw R. Versteeg er gistermorgen bij in de keuken van haar woning aan de Edeseweg 2 te Wekerom. In dit huis aan de provinciale weg naar de Harskamp kreeg ze het afge lopen weekeinde, midden in de nacht bezoek van twee indringers, een zekere M. uit Wekerom, en ene De V. uit Ede, die met brand dreig den als de vrouw weigerde geld te geven. Mejuffrouw Versteeg („Ik was doodsbenauwd, maar ze hebben (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het kabinet-De Jong is van mening, dat een ver dere verhoging van de belasting tarieven, die een uitgavenstijging boven het bedrag van de begro tingsruimte mogelijk zou maken, zoveel mogelijk moet worden voorkomen. Dit wordt gesteld in de regeringsver klaring. De komende jaren zal voor ver hoging van de rijksuitgaven en voor wij zigingen van de belastingdruk een ruim te van 6 pet voorhanden zijn. Op het stuk van de belastingverlaging is de regering alleen bereid het effect van de inflatie op de loon- en inkomsten belasting weg te werken. Nauwe grenzen Wordt de eerste jaren de hele begro tingsruimte voor uitgavenverhoging ge bruikt, dan is weliswaar een toeneming van 6 pet mogelijk, maar in werkelijk heid zullen de grenzen zeer nauw blij ken te zijn, aldus de regeringsverklaring. Typerend is, dat als in de begroting voor 1968 zowel nieuwe beleidsinitiatie ven als uitbreiding van bestaande acti viteiten achterwege zouden blijven en evenmin tot uitgavenverlaging zou den besloten, de begrotingsruimte het volgend jaar met meer dan 1 mil jard zou worden overschreden. Globale berekeningen hebben uitge wezen, dat het ook voor 1969 en vol gende jaren niet gemakkelijk zal zijn binnen de gestelde grens van 6 pet te blijven. Daarom zal het uitgavenbeleid moeten worden aangepast. In de rege ringsverklaring geeft het nieuwe kabinet overigens alleen de grenzen voor het uit gavenbeleid in de eerstkomende tijd Iet regeringsberaad over de verdeling an de financiële ruimte verkeert nog het beginstadium. Dit heeft tot gevolg, dat de voornemens in het kabinet op de verschillende be leidsterreinen nog niet voldoende kun nen worden geconcretiseerd. De rege ringsverklaring is dan ook niet meer dan een beginselverklaring. Het concrete be- leidsprogram van dit kabinet zal op de derde dinsdag in september meer in on derdelen worden ontvouwd. Zelf betalen Wat het rijksuitgavenbeleid betreft meent de regering zich aan een aantal algemene richtlijnen te moeten houden. de belangrijkste hier volgen: (Vervolg van pag. 1) i Er zal een staatscommissie worden ingesteld die tot taak krijgt van ad vies te dienen met betrekking tot bepaalde grondwettelijke vraagstuk ken. Er wordt met voortvarendheid naar gestreefd voor de eerstvolgen de periodieke verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1971 tot een voor lopige afronding van de grondwets studie te komen. 5 In aansluiting op het wetsontwerp tot bescherming van het telefoonge heim zal een wetsvoorstel worden ingediend dat de persoonlijke le venssfeer van de burgers beschermt. 7 De regering wil op het stuk van de grondpolitiek maatregelen om de onteigeningsprocedure te versnellen. Voorts zal worden nagegaan in hoe verre speculatieve verwachtingen bij de onteigening kunnen worden uitgeschakeld. 9 Het kabinet wil komen tot vereen voudiging van wetten en voorschrif ten waar dit maar mogelijk is. Ge- tweemaal per dag Hoek van Holland vertrek 12.00 en 23.40 uur Londen aankomst 20.20 en 9.14 uur Hoek van Holland-Harwich 10 De regering wil meewerken aan de totstandkoming van een natio naal instituut voor vredesvraagstuk ken. U Op korte termijn zal de regering zich nader beraden over het zo juist ontvangen SER-advies over de Algemene Wet Zware Geneeskundige Risico's. Zij verwacht dat het voor het parle ment mogelijk zal zyn dit wetsont werp spoedig te behandelen. De sociale zekerheid zal in de komende periode vooral in het teken van d« consolidatie staan, maar enige pre miestijging in bepaalde secoren zal niet te vermijden zijn. 12 De loonontwikkeling dient in be ginsel aan te sluiten bij de toe neming van de arbeidsproduktiviteit Binnen afzienbare tijd hoopt de re gering nog met het gereorganiseer de bedrijfsleven contact op te ne men over de institutionele vorm geving van het loonbeleid. PARIJS Gisteren is te Parijs het proces-Ben Barka hervat. Zeven van de dertien beklaagden waren in de overvolle rechtszaal aanwezig. Onder hen was kolonel Ahmed Dlimi, plaatsvervangend chef van de Marokr kaanse veiligheidsdienst, door wiens overgave aan de Franse politie vorig Jaar oktober, een nieuw proces noodza kelijk werd. Zoals bekend is Ben Barka ander- Er zal niet aan kunnen worden ont komen in een aantal gevallen de be trokkenen in meerdere mate recht streeks te laten bijdragen in de kosten van diverse voorzieningen. Mede door het vereenvoudigen van regelingen zal het kabinet streven naar een zo groot mogelijke doeltreffendheid in het overheidsapparaat. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheden om, zonder dat essentiële belangen worden aangetast, overheidstaken In te perken of te be- etndigen. a Bij de selectie van de rijksuitgaven moet het oog gericht blijven op het scheppen en handhaven van een gun stig klimaat voor een gezonde econo mische ontwikkeling. a By beslissingen over ryksnitgaven zal steeds rekening moeten worden gehouden met het grote belang van een rechtvaardige Inkomensverdeling. Daarbij zal echter de doeltreffendheid niet uit het oog mogen worden ver loren. Het rechtstreeks bydragen aan DEN HAAG - De regering zal de btatcn Generaal een vierjarenplan vooi de Nederlandse hulpverlening aan ont wikkelingslanden voorleggen. Dit heeft premier De Jong vanmiddag in zijn rege- rlngsverklaring meegedeeld. De ontwikkelingshulp zal de komende jaren relatief zowel als absoluut worden verhoogd. De regering streeft er echter naar de ontwikkelingshulp van de over heid geleidelijk tot 1 van het nationale inkomen uit te breiden. In het vierjarenplan zal het accent worden gelegd op de hulp ter bestrijding van de honger in Azië en Afrika. De regering zal zo spoedig mogelijk ;n wetsvoorstel indienen inzake garan ties voor politieke risico's bij investerin gen in ontwikkelingslanden. De regering is ernstig bezorgd over de krijgshandelingen in Vietnam. Zij bluft iedere poging steunen om tot een duurzame, voor alle partijen aanvaard bare regeling, waarbij de belangen van het gehele Vietnamese volk worden ge waarborgd, te komen. Voorts zal de rege ring, met name in de Verenigde Naties alle mogelijkheden onderzoeken en stimuleren die zouden kunnen leiden tot het staken van de vijandelijkheden. Zij blijft intussen een bijdrage leveren tot leniging van de nood in Vietnam. De regering wil meewerken aan de op richting van een natlor-al instituut voor n is ar ka anaer studie van vredesvraagstukken. Zij ha,uaar ge>ede„ Pariis ontwwrd ,u?dk«T en sindsdien spoorloos. Men neemt aan verdrag tot het voorkomen van verdere dat hij vermoord is. spreiding vrn kernwapens. zwakke groepen is zinvoller dan sub sidiëring, die ook ten goede komt aan hen die haar niet nodig hebben. Veel aandacht zal moeten worden besteed aan de ontwikkeling van de overheidsuitgaven op wat langere ter mijn. Dit zal de mogelijkheid schep pen van een evenwichtig beleid ten aanzien 'Van de rijksfinanciën met in passing van programma's voor meer dere jaren voor afzonderlijke uitga vencategorieën. Spoedig zal de rege ring een wetsontwerp indienen om het gemeentelijk belastinggebied uit te breiden. geen cent gehad") was in haar zenu wen toch nog in staat telefonisch alarm te slaan, waardoor het tweetal door een brigadier, die een kilometer verderop woont, kon worden ingere kend. Vroeger Ik lag die avond vroeger dan andera op bed, ik had erg last van mijn rug, vertelt mejuffrouw Versteeg, toen ik ineens geschreeuw aan de achterdeur hoorde. Er werd op de deur gebonsd en ik hoorde roepen: Kom uit je bed, ik wil een flesje bier. Ik dacht dat het een dronken stelletje was, maar toen ze door ble ven bonzen en slaan werd ik bang. Ze liepen naar de voordeur, maar ik had dat doe ik al zolang als ik hier woon, en dat is dertig jaar alle deuren goed afgesloten en de blinden van binnenuit dicht ge daan.. Even later kwamen ze naar de achterdeur. Ik hoorde glas rinke len en kort daarna voetstappen in de keuken. Op slot De deur naar de slaapkamer was op slot; ze zagen me dus niet liggen, maar ik wist ook niet met wie ik te doen had, alhoewel één stem me be kend voorkwam. Ze liepen naar de voorkamer, waar ik een kabinet met geheime laatjes heb staan en ze gooi den alles overhoop. Maar geld kon den ze niet vinden, omdat het daar niet lag. „Als je binnen vijf minuten geen hon derd gulden op tafel legt, steken we de boel ik de brand," schreeuwden ze haar toe. „Ik werd zo bang, dat ik de telefoon greep die staat 's nachts altijd naast mijn bed en de politie bel de. In mijn zenuwen belde ik een verkeerd nummer, maar toen ik om hulp riep, zei de stem aan de andera kant dat hij de politie zou waarschu wen. Open Even later voor mejuffrouw Versteeg leek het wel een uur w kwam de brigadier J. W. Plantagier op zijn scooter naar haar woning, waar hij de achterdeur open aantrof. „Ik hoorde hem binnenkomen en zag hoe hij naar boven liep en even la ter met de twee inbrekers voor zich uit naar beneden kwam. De briga dier vroeg me of ik even de politie in Ede wilde bellen, maar dat kon ik niet Ik heb hem het toestel aange reikt en toen heeft hij het' zelf ge daan. Wat was ik blij dat die twee weg wa ren. Ze hadden mijn hele huis over hoop gehaald. Ik had ze tevoren wel kunnen vertellen dat ze niets zouden vinden, maar dat soort mensen luistert meestal toch niet" zegt de bejaarde vrouw nu heel rustig. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering zal een staatscommissie instellen om haar te adviseren over bepaalde grondwette lijke vraagstukken. Vertegenwoordi gers van politieke groeperingen zullen er zitting in krijgen. De commissie zal over het kiesstel sel een interimrapport moeten indie nen op zodanige tijd dat het mogelijk wordt eventuele wijzigingen vóór de volgende verkiezingen van 1971 reeds in te voeren voorzover geen grondwetsherziening1 vereist is. Voorts zal de commissie de regering moeten adviseren' over de aard en de omvang van een grondwetsherziening; de verhouding kiezer gekozene en de verhouding tussen regering en parlement Het kabinet hoopt dat voor de verkie zingen van 1971 tot een voorlopige af ronding van de studie over grondwetS' herziening kan worden gekomen. Het ziet belangstellend uit naar de ad viezen van colleges en organen over de wenselijkheid van een grondwetsherzie ning. Het hoopt dat de openbaarmaking van deze adviezen de totstandkoming van meerderheidsopvattingen zal bevorderen. De regering heeft voor het algemeen verlangen naar vernieuwing van het con stitutioneel bestel een open oog. Zij acht deze belangstelling een verheugend te ken. De richting waarin deze verande ring moet gaan is echter niet steeds dui delijk. De regering acht het totstand brengen in een goed leefmilieu van het grootste belang voor de geestelijke ontplooiing van de mens. De regering denkt aan een betere spreiding van bevolking en werk gelegenheid door verplaatsing van rijks diensten; de ontsluiting van Noord- en Zuid-West Nederland als nieuwe woon- en werkgebieden en de openlegging van de natuurlijke recreatiegebieden zoals de kust. De overheid staat voor grote taken bij het treffen van voorzieningen op het ge bied van het personen- en goederenver voer. Hierbij zal rekening moeten wor den gehouden met nieuwe technische ontwikkelingen. Deze vraagstukken eisen een vooruitziende blik. Het kabinet zal nagaan op welke wijze «culatieve verwachtingen bij onteige- ing kannen worden uitgeschakeld. Het het mtgangsoont dat bij onteigening s werkelijke waarde wordt vergoed, hierbij behouden. Het aanhangige ont- GENèVE De Russen zijn erin geslaagd met raketten en luchtafweer- granaten het weer te beïnvloeden. Op een hoogte van verscheidene kilome ters werden chemicaliën verspreid, waardoor de wolken braken. In een rapport aan het meteorolo gisch wereldcongres te Genève heeft de Russische weerkundige E. K. Fedo- rov dit succes gisteren meegedeeld. Bij een bepaalde proef werd de tem peratuur over een groot gebied acht graden hoger. Andere proeven, in een periode van vier jaar genomen, leid den ertoe dat de door hagel veroor zaakte schade in de behandelde gebie den drie tot vijfmaal zo klein was als in onbeschermde gebieden. TRADE/I MARK '2fö' f* een heerlijke sigaret, pittig en toch zacht

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9