Weekagenda Achttien bejaardenwoningen in Leiderdorp betrokken Jubilerend LPSV 40 jaar aan top Mej. dr. Smit adviseur voortgezet onderwijs STRANDL00P BIJ KATWIJK TIG. speelde onzinnig stuk Weer triest beeld op Leidse veemarkt Ravage na inbraak in Arbeidsbureau NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 APRIL 19<>? Maandag (17 april) Zaal Petrakerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 irtj iut; bevolkingsonderzoek tuberculose. Dinsdag (18 april) Zaal Petrakerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 ur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- mds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur 'jir. Emigratiecentrale. Den Burcht, 7.30 uur. filmvoorlichting ifË «ids Onderling Ziekenfonds. Schouwburg 8 uur: K. en O.-toneel, e Nieuwe Komedie met „Het treurige ed van het trieste café." Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Leiden d ituurhist. Ver., demonstraties door d< lefdeo. De Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, dr. G. N. Renaud over „Engelse kastelen t de tijd van koning Eduard I." DEN HAAG Schouwburg, 8.15 jntrum met „Man is man." DEN HAAG v Diligentia, 8.15 r,o Edward Witsenburg. SCHEVENINGEN Kurhaus-pavü- uur: Opera Studio met „Cham- SCHEVENINGEN Kurzaal, 8 ugdconcert Residentie-Ork« Woensdag (19 april) Zaal Petrakerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.: bevolkingsonderzoek tuberculose. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek- sociale raadsvrouw. Breestraat 19. 8 uur: afd. Leiden Tuin- i'-Auw en Plantkunde, ledenveruade- DEN HAAG Schouwburg heater met „Trommelen 1 Kht.'' HAAG Diligentia, 8.15 cl, endy Brennan cello en Ina Overkanua ti Donderdag (20 aprilj Zaal Petrakerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 lur: bevolkingsonderzoek tuberculose. De Lakenhal, 8 uur. K. en O.-concert luziek van deze tijd. Kantine Clos en Leembruggen, Binnen- atgracht, 7.15 uur: contaotavond afd. fiden Filatelica. IN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Igsche Cemedie met ,,Lied in de sche ring." DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: tien Watts, alt, bel-canto-programma. SCHEVENINGEN Kurzaal, ur: Bach-cyclus Ned. Kamerorkest Vrijdag (21 april) Zaal Petrakerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 ar: bevolkingsonderzoek tuberculose. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs vs >r verzamelaars. U Gehoorzaal. 8 uur: feestavond perso- telsvereniging Lichtfabrieken. Rapenburg 10 jeugdontmoetingscen- Rehoboth. tienersoc. 't Venster witique-instuif.' Logegebouw. Steenschuur 6, Centrum Christenvrouwenbond, over Bartimeüs. OEGSTGEEST Groene of Willi- wdkerk. 8 uur: afd. Oegstgeest K. concert Jeugd kamerorkest Leiden, ft Els Bongers vioool en Bep Fritschi )EN HAAG Schouwburg, 8.15 agsche Comedie met ..Lied in de sche ring" HAAG Diligentia, 8.15 Nieuwe Komedie met ..Het treurise het trieste café." SCHEVENINGEN - Kurzaal. igdconcert Resïflentie-Orkes Zaterdag (22 april) -E. J.-gebouw, Levendaal 101: jonge- x: In den Moriaen, J. H. Pleiter ov*r vragen rond de seksualiteit. Breestraat 19: jongerensoc. Boemc og. Boemerant-chantant. Ier Bapenburg 10. jeugdontmoetingscen- -ré -"O Rehoboth, soc. 't Roefje mev Plas Korenhof over seksualiteit. HAAG Schouwburg. 8.15 dj agsche Domedie met „De dans "geant Musgrave." DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Are- met „De kleine en de grote koning", S uur De Nieuwe Komedie met „Ma-" eMftkijk zonder handen," BEN HAAG Houtrusthallen, r: koninginneconcert door Residen ts ^Orkest met als solist Daniël Wayen- Rhapsody in blue." Zondag (23 april) U j^penburg 10: jeugdontmoetingsci Rehoboth, open huis voor ieder- Veertien gezinnen geholpen LEIDERDORP Zaterdagmiddag werden de achttien bejaardenwonin gen aan de Louise de Colignystraat officieel in gebruik genomen. Marfa Gordijn en Christine Sleeboom over handigden aan mevrouw Rosdorf er mevrouw Polhuis de sleutel. Zij plant te daarna een meidoorn in de fraai aangelegde tuin. Na deze opening gingen de genodigden en de bewo naar „de Dillenburg" waar een ceptie werd gehouden. De heer L. v. d. Sys, lid van bestuur van „De Dillenburg", bood hier Marfa en Christine een zilveren beker met inscriptie aan. Ds. F. Minnema, voorzitter van de raad van toezicht, zei er dankbaar te zijn, dat de gezamenlijke Ker ken dit mochten doen. Het is zinvol, jongeren de sleutel te laten overhan digen aan ouderen. Want wij hebben hier een grote verantwoordelijkheid. Wij hebben deze opdracht in de Dil lenburg kunnen realiseren. Wij hopen dit ook in deze bejaardenwoningen te bereiken. Namens de Kerken droeg ds. Min nema het beheer over aan het bestuur. U heeft veel werk in uw vrije tijd verzet om dit te realiseren, maar u kunt met het resultaat zeer tevreden zijn De voorzitter van het bestuur, de heer E. Sleeboom zei, dat het bestuur het gereedkomen van de Dillen burg er tegenop zag deze woningen te bouwen. Men was er te vermoeid voor. Maar het college van B. en W. heeft ons gestuwd naar dit project. Wij zijn het college dan ook veel dank verschuldigd. Toen de plannen klaar waren, was er geen geld. Wij konden bij de gemeente een half milioen lenen. Architect Heeze heeft de woningen goed aangepast aan de omgeving. Men had ook veel vertrouwen in aannemer C. Meerburg. Deze woningen zijn zon der opzichter gebouwd om de kosten zo laag mogelijk te houden. De heer Sleeboom bood de heer F. van Driel, lid van de bouwcommissie, een enveloppe met inhoud aan voor het vele werk, dat hij als deskundige, heeft verzet. Hij sprak de hoop uit dat de bewoners zich er thuis zouden voelen en ook veel zouden kunnen genieten van de door de fa. P. Am- merlaan te Leiden aangelegde tuin. Namens het gemeentebestuur bood burgemeester Gallas zijn gelukwensen Door het gereedkomen van dit com plex konden 14 gezinnen een nieuwe woning betrekken. We hebben ernaar gestreefd, aldus de burgemeester, de woningen te realiseren midden in de gemeente. Dit is een unike plaats: by een school, waar bedrijvigheid is, een vyver en een winkelcentrum. Er is voor het bestuur nu een tijdperk van hard werken afgesloten. Wij zijn als college verheugd dat er mensen be reid zijn dit geheel vrijwillig tot stand te brengen. Namens de fam. Polhuis bood de heer L. v. d. Sijs twee door De zaterdag in gebruik genomen bejaardenwoningen te Leider dorp zijn zeer gunstig gelegen in het centrum van de Oranjewijk. Bij een vijver, enkele scholen en het winkelcentrum. De be woners zullen in ieder geval niet het gevoel krijgen, naar de rand van de samenleving te zijn geschoven. Foto Van der Horst de heer Polhuis vervaardigde schilde rijen aan voor de recreatieruimte. De lof, die mij is toegezwaaid, komt vooral mijn medewerkers toe, zei dc heer Meerburg. De samenwerking tus sen bouwcommissie, architect en bou wer is zeer goed geweest. Hij bood het bestuur een vlaggemand en vlag aan. Namens de bewoners dankte de heer Hesseling het bestuur voor de prettige manier waarop zij in de wo ningen waren ontvangen. Gymnasium heeft nieuwe rector nodig LEIDEN voering van de Mammoetwet hebben burgemeester en wethouders besloten tot aanstelling van een adviseur open baar voortgezet onderwijs. Mej. dr. A. M. M. Smit, rector van het Stedelijk Gymnasium, heeft zich bereid ver klaard de benoeming in deze functie per 1 augustus aanstaande te aanvaar den, mits tijdig een opvolger voor haar wordt gevonden. Mej. Smit, die is geboren op 14 sep- Met het oog op de uit- tember 1905 te Heumen, is sedert 1930 verbonden aan het Stedelijk Gymna sium, waarvan zij in 1959 tot rector werd benoemd. Evenals in andere steden wordt in Leiden sterk de behoefte aan een ad- siseur gevoeld. Deze deskundige zal adviserend, coördinerend en stimu lerend het college en de leiding van scholen en schoolgemeenschappen ter zijde moeten staan by de vernieuwing en verdere ontwikkeling van het 0m* ft Welke apotheek? r®°pend voor spoedeinsende gevallen, he #foeek Tot Hulp der Menschheid. Hoof- h! Wu 48. tel. 21060. zaterdag-, zondag-, avond- en nacht- itÜ *nst van apotheek R. van Breest Smal- ii- aljurg te Leiderdorp wordt waargeno- "door apotheek Tot Hulp der Mensch- Be Ocgstgeeste apotheek en apotheek •Wscholen zijn geopend Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Het gentleman. (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen uit. «en thuis (alle leeftijden) UJXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Angeli- de koning (14 jaar). .REX (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De wraak 12 El Tigro (14 jaar) STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Darling iaar'. IfclANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Nattlek jaar). Badinrichtingen gemeentelijKe badinrichtingen zyn - de volgende tijder geopend Cffidestraai lb maandag gesmtei ^8 9—11.15 a eu 13.30—17.15 a.. Dinsdag: Ter Haar kade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arerat Bruun- straat. Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazel- straat, Jac. Romanstraat, Jan Kelder manstraat, Vingboonshof, Jacob van Campenlaan. Voorsohotenseweg, Stal- A/oensdag gesloten, donderdag 13.30- aio u vrijdag 9—11.15 a en l33U—18.40 j zaterdag 8—11.15 u. en '33016.30 Van dei Wertstraat 39 maandag en misdag gesloten woensdag 8—11.15 en 13.3017.15 u., donderdag 83011.15 er 3 3018 15 u., vrijdag 8 3011.15 u en ,,..30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.3016.30 u Tentoonstellingen Rapenburg 7„ lentoonstelling Deense gral sk 17 maart tot en mei 3 mei Leids Acad Kunstcentrum RnKsmuseum vooi Volkenkunde, ten toonstelling B-ili beeld en droombeeld iot I oktobei De Lakenhal- tentoonstelling heden daagse Ned grafiek van 31 maart to 23 .ipril, dag van 10 tot 5 uur cn zondags van 1 tot 5 uur De Lakenhal tentoonstelling recente grafiek van Picasso van 7 ami! tot 2" mei dag van 10 tot 5 en zondags var tot 5 uur Kantine Koningsveld en Zoon N.V., Jaoub van Campeniaar. la: tentoonstel- tin-, grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tot 11.30 en van 3 tot 5 uur WASSENAAR Kunstzaal Heufl. Hoflaan 7: tentoonstelling van tekeningen pastels en andere werken van Sierk Schroder, van 10 tot en met 27 april, maandag t.e.m. zaterdag van 10—5 uur, ook op dinsdagavond van 810 uur. zondags gesloten. parthof, s-Gravensandestraat. Dinsdag: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat. Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Donderdag: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat. Hansenstraat en Korte Hansenstr, Leeuwenhoekstr., Groen- oordstraat en plein Luoas van Leyden- straat. Bakker Korffstraat, Jan Lie- venstraat, Frans van Mierisstraat. Ga- briël Meisustraat, Broekweg, Stadspol- derweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan. Mussenbroekstraat. Donderdag: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en hof, Joubertstraat, Wolmaransstr., Zichtstraat, De Wet straat, Reitzstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijn-De la Reystraat. Pre toriusstraat, Oranjestraat. Vrijdag: Veilingkade, Lammen schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschanspiein), Lammenschansplein, Zoeter woud seweg. Meloenstraat, Ap- pelstraa', Tomaten9traat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbutreweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Zoeterwoud- seweg. Cronestein. Vrijdag: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magdalena Moonstraat, Drie Octoberstraat, Dui- venbodestraat, Staalwykstraat, Bui- tenrustsuraat, Kastanjekade, Meidoorn straat, Hyacinthenstraat. Seringenstr-, Daliastraat, Anjelierstraat. LEIDEN Het sportieve hoogtepunt van de jubileumvie ring van de L(eidse) P(olitie) S(port) V(ereniging) is zonder enige twijfel de Oranje-strand- loop die zaterdag 29 april nabij Katwijk wordt gehouden. De prestatieloop over 5 km wordt gehouden op het strand tussen Katwijk en Wassenaar (start bij de Zuid-Boulevard bij de KRB om 15.00 uur) en is opengesteld voor dames en heren van vijf tien jaar en ouder. „Wij verwachten een duizend deelnemers uit geheel Neder land", vertelde organisator Joop Westbroek. „Liefst na- tuurlijk meer, want dat verste vigt alleen maar de band tus sen publiek en politie". De afstand van de Oranje-loop is 5 km én moet binnen de 38 mi nuten worden afgelegd. De tijds duur kan eventueel door de orga nisatoren bij onverhoopte slechte weers- of strandomstandigheden worden verlengd. Alle deelnemers die de loop (2^ kim richting Was- sénaar en dan terug) binnen de vastgestelde tijd volbrengen, ont vangen direct na afloop een fraaie, speciaal in verband met het 40- jarig bestaan van de LPSV ver vaardigde herinnering. Het be stuur van de LPSV overweegt bij voldoende deelname zelfs om de Oranje-loop tot een jaarlijks te rugkerend evenement te laten uit groeien. Het inschrijvingsgeld bedraagt f 2.25 per deelnemer en moet vóór zaterdag 22 april a.s. zyn gestort op gironummer 750700 t.n.v. dhr. J. Westbroek Amethisthof 5, Lei den. Vercviigingen dienen tegeiyk met de storting een opgave met de namen der deelnemers in te stu ren. Telefonisch kan men op num mer 23486 alle gewenste inlichtin gen verkrijgen Leidse Politie Sportvereniging heeft al roemrucht verleden LEIDEN Op 1 juli 1967 herdenkt de Leidse Politie Sport vereniging zyn 40-jarig bestaan. De vereniging, welke in de Nederlandse- Politie Sportbond een goede naam heeft en er steeds heeft toe bijgedragen om in Leiden en omstreken de bef oefening van verschillende takken van sport mede in samenwerking met de burgerij te bevorderen, heeft een zekere populariteit in Leiden. In de eerste jaren van haar bestaan werden zwemwedstryden en wandelmarsen georganiseerd, waaraan veei burgers en een groot aantal militairen deelnamen en de thuis\. edstryden van het L.P.S.V. voetbalelftal trokken steeds een grote schare belangstellende Leidenaars. De schermers van de vereniging hebben in politieverband steeds hun mannetje gestaan en ook momenteel bloeit de schermafde- ling. Meermalen kwam de laatste jaren het sabelkampioenschap van de Nederlandse politie in handen van een Leidse schermer. Bij het tafeltennissen werd ook enige ma len een persoonlijk politie-kam- pioenschap en het dubbelkam- pioenschap veroverd. In de laatste jaren is de beoefening van de atletiek, het zwemmen en het schaken slechts incidenteel ter hand genomen, maar hier staat tegenover, dat op het ogenblik weer een bloeiende volleybalafdeling bestaat. Een afdeling, welke na grootse successen in de vijf tiger jaren plotseling verdween en thans weer nieuw leven is ingeblazen. Het twintig- en dertigjarig bestaan van de L.P.S.V. werd in 1947 en 1957 o.a. herdacht door de organisatie van het Politie Zeven Landen Sporttoernooi en het Europees Politie Voetbalkam pioenschap. Het in 1947 door wijlen LEIDEN Er valt geen zinnig woord te zeggen over zoveel onzin als Dré Camper bijeengeharkt heeft in „Zwijgen uit angst", dat zaterdag avond door de toneelvereniging „T.I.G." werd opgevoerd. De bedoeling zal wel zoiets geweest zijn als „ieder mens krijgt het in zijn leven wel eens moeilijk maar het verhaal is zo absurd en onwaarachtig, dat het zonde is van de moeite en de tijd die T.l.G. genomen heeft om het in te studeren. Had Dré Camper maar angst gehad Rob Wieggers, zoon van architect Wiegers en zijn vrouw Emma. krijgt een baan in India bij het bouwen van een stuwdam. Hij maakt kennis met Madeleine Wasseur, met wie hij na anderhalf jaar naai' huis komt. En laat die Madeleine nu een kind zijn van Emma! Voor haar huwelijk had ze een verhouding gehad met Hart man, een wat ongure figuur, die op een paar kritieke momenten ook ten tonele verschijnt om chantage te ple gen. een hartaanval tc krijgen en zijn dochter te ontmoeten. Zijn verschijnen en verdwijnen is even ongemotiveerd als dat van de meeste anderen. En als we dat dan allemaal weten, wordt het in het derde bedrijf nog eens omstan dig verteld, want ifedereen weet het, behalve Johan Wieggers zelf. Zijn vrouw had het nooit durven vertellen. Aan oom Govert. een broer van Emma, dacht de schrijver de taak toe om de heer des huizes in te lichten. Later mag hij van de echtgenoot aan Emma, die overspannen in bed ligt, gaan vertellen, dat alles toch goed is. Och, had Camper maar angst gehad en gezwegen En had T. I. G. maar niet de moed gehad dt stuk od te voeren. Organisatie van cursussen ter bevor dering van nieuwe leermethoden en gedachten betreffende het voortgezet onderwijs, bevordering van het con tact tussen voortgezet- en basis onder wijs en het gestalte geven aan brug klassen zijn enige taken van de ad- In verband met de aanstelling moe ten kosten worden gemaakt voor in richting van een bureau e.d. Daarmee is in de begroting 1967 geen rekening gehouden. De gemeenteraad behandelt op 2 mei een voorstel om voor dit doel voor het lopende begrotingsjaar een bedrag van f 30.000 beschikbaar te stellen. Zoveel gekkigheid geloofwaardig maken en zin geven, kon men niet. Da* had men van tevoren moeten be grijpen. Het werd een trekkerige be doening, met als goede uitzondering Coby Pieterse, als dochter Nicole. Ze speelde vlot, reageei de goed en zei haar tekst natuurlijk maar vaak niet geaiticuleerd genoeg. Oom Govert, Eduard de Wekker was in het begin C. van den Bos vierde zilveren jubileum LEIDEN De heer C. van den Bos, districtsinspecteur van de Eerste Rot- terdamsche aan het Rapenburg, vierde zijn zilveren jubileum. Op 15 april 1942 trad hij namelijk in dienst bij Van Zeyl's Verzekeringsmaatschappij in Friesland met standplaats Rotter dam. Hij werd vrijdagmiddag eerst ir tieme kring gehuldigd, waarna een druk bezochte receptie werd gehou den. De heer Van den Bos kreeg vele geschenken aangeboden Opsporingsambtenaar Vogelwet DEN HAAG Met ingang van 2£ maart jl. is aangesteld als ambtenaar, belast met het opsporen van de feiten, die bij de Vogewet 1936 strafbaar zijn gesteld: de heer A. C. van Eijnsbergen te Leiden. beter, dan in het meer pdramatische slot. De anderen waren te onnatuurlyk, zowel in him houding als in het spre ken. Soms 'kwam de tekst er moei zaam uit. De mise-en-scène was te statisch. Bovendien speelde men heel vaak te dicht bij elkaar. Er werden te veel schouderklopjes gegeven. Meer ruimte nemen om te spelen! Met een kort woord en een minuut stilte werd de plotseling overleden ere-voorzitter A. Arendsen herdacht, die zaterdagmiddag is begraven. A. C. Bouwman.! M. F. Frank, destijds voorzitter van de vereniging, genomen initiatief om na de tweede wereldoorlog de politie ambtenaren van West-Europa door middel van de sport meer tot elkaar te brengen, leidde tot een groot succes. Prachtige voetbal- en scherm wedstrij den met in beide sporten Nederland als winnaar trokken veel belang stellenden en menige Leidenaar zal zich de spannende voetbalfinale tussen Nederland en Zweden herinneren, waarin de beslissing pas in een ver lenging tot stand kwam. OPRICHTING USPE Het sportfestijn leidde tevens tot de oprichting van de Union Sportive des Polices d'Europe, een lichaam, dat niet meer weg te denken is bij de beoefening van de sport door de politie in Europa. Omdat het ipitiatief tot oprichting in Leiden was genomen, werd de L.P.S.V. verzocht bij haar dertigjarig bestaan in 1957 het Europees Politie Voetbal kampioenschap onder auspiciën van de U.S.P.E. te organiseren. Dit toernfoi. dat in samenwerking met de Sportstichting Leiden werd ge organiseerd onder ideale weersom standigheden, bracht weer mooie en spannende wedstrijden met Duitsland als kampioen en Nederland als goede derde. NIET ONOPGEMERKT Het veertigjarig bestaan van de L.P.S.V. zal door diverse omstandig heden niet gevierd kannen worden met een zo grootse sportgebeurtenis 1947 en 1957, maar gaat toch niet zonder meer voorbij. Naast sportwedstrijden voor het korps en voor sportbeoefenaars van de N.P.S.B. (zwemmen, atletiek, scha ken, tafelteryiis, hengelen, schermen, volleybal en voetbal), zullen een strandloop op 29 april 1967 en wandel- op 13 mei 1967 worden ge houden. Bovendien ligt het in het voor nemen on? in september a.s. een lichtvoetbalwedstrijd te organiseren tussen de oud-spelers van het Neder landse politie-elftal (1947 Europees kampioen) en de oud-spelers van het Leidse elftal uit die tijd. LEIDEN Maandag sloot Frank rijk weer de grenzen en daarmee viel de wolveemarkt weer in. Een paar weken van opleving en moed voor de naaste toekomst (het voorjaar) en daarna de grote terugslag; enige uit breiding van de mond- en klauwzeer in enkele delen van het land, waar' door de opening van de varkeiismark- ten nog niet in zicht komt en ten slotte de moeilijkheden met de in- en uitvoer met Italië. Ziehier het triest verhaal van de veehandel. LEIDEN In de nacht van vrydag op zaterdag is ingebroken in het gebouw van het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Doezastraat. Er wordt sleehts de geringe inhoud van een postzcgelkast vermist maar de schade als gevolg «an vernielingen is groot. De inbraak werd zaterdagmiddag »nt4eki. De inbrekers zijn binnengekomen via een ladder. Op een bovenverdie ping werd een ruit ingeslagen. Om verder in het gebouw te kunnen drin- is ook een ruit van een gangdeur vernield. Verscheidene kantoorvertrek- ken werden daarop „onderzocht" wat resulteerde in zinloze vernielingen. De kleine brandkast werd onderste boven gegooid, bloemvaasjes werden stuk gesmeten en kasten en bureaus werden opengebroken op een wijze, die meer aan vernielzucht dan een zoe- ken-naar-buit doet denken. Speciaal het bureau van de directeur heeft het moeten ontgelden. Textiel en de veehandel geven op dit moment wel en ontstellend beeld te zien waarvan de gevolgen ernstig zullen zijn en de schade nog niet is te overzien. De aanvoer van rundvee was groot, vooral melk- en vare koei en waren er veeL Nu de export naar Frankrijk onmo gelijk is, waren er veel minder scha pen aangevoerd. Varkensmarkt: nihil. De handel in gebruiksvee gaf hetzelf de beeld te zien als de vorige week. Ondanks een flinke aanvoer, was de handel alleszins bevredigend en de prijzen waren dat niet minder. Nu het wat beter (warmer) weer wordt en de aanvoeren vare koeien loskomen gaat het levendig worden op deze afdeling. De handel in jong vee, zoals pinken en graskalveren was bij een goede aanvoer nogal rustig. Nuchtere kalveren voor de fok: iets williger. Notering: melkkoeien f925, f1200, f 1500; vara koeien f575, f 1000, f 1475; Pinken f 400, f 550, f 700; gras kalveren f 275, f 450 nuchtere kalve ren f 60, f 70, f 85. Slachtvee; De handel in slachtrun- deren was de afgelopen week op de grote slachthuizen nogal gereser veerd. De weiniig aangevoerde 1ste soort dieren bracht de prijs wel op, maar de 2de en 3de soort ondervon den de druk van de vele geslachte ingevoerde Engelse dieren. Doordat gisteren het aantal slachtrunderen iefs minder was dan de vorige week, werd alles wel veikocht; de handel was stroef en de topprijzen van de vorige week werden niet gehaald. Het aantal vette kalveren was merkelijk groter dan de vorige week en behooriijk lager in prijs. De kalfsvleesafzet schijnt als gevoLg van de publiciteit rondom de inspuitingen met oestrogenische stoffen tot het minimum beperkt te zijn en export is er praktisch niet. Het is catastro faal. Notering: slaohtstieren f4. f 4,20, f4.50 per kg gesl. gew.; slachtrunde ren f 3,60. f 4.20, f 4.60 per kg gesl. gew.; vette kalveren f2,20, f2,50, w.v. *3 per kg levend gew.; nuchtere kal- eren f 1, f 1,15, f 1,45 per kg levend gew.; Wolvee: De grenzen weer gesloten, w.z. voor allen die betrokken zijn bij de wolveehandel een geweldige strop. En hoe lang zal dit nu weer duren? De aanvoer was dan ook aan merkelijk kleiner. De vette schapen zijn goedkoper verkocht. De vette lammeren konlden zich met moeite handhaven. Fokschapen redelijk. Notering: vette schapen f90, f115, f 125; vette lammeren, f 100, f 120, f 140; fokschapen en 1 lam f 165, f 190; fokschapen en 2 lammeren f 200, f 290. Varkens: Misère is het ook op de varkensmarkt; de prijzen liepen deze week nog verder naar beneden, aan vankelijk nog f 2,55, toen via f 2.50 naar f 2,45. Het aanbod is te groot voor de toch al beperkte vraag en de export is vrijwel vastgelopen. Biggen en lopers: geen nieuws, geen over zicht. Ondertussen is deze week het produktschap voor vee- en vlees in een spoedzitting bijeen geweest om maatregelen te beramen om de markt (prijzen) wat verder geordend te be waren. Maar zolang export niet moge lijk is. blijft het moeilijk. Bestratingswerk te Leiden in april LEIDEN In opdracht van Ge meentewerken wordt onvoorziene omstandigheden voorbehouden. in april begonnen met de volgende her bestratingen: Stille Rijn, Herenstraat (Koepoortsbrug Koninginnelaan), Hogewoerd, Vixarkt, Botermarkt, Ko- revaarstraat. Surinamestraat, Antil- lenstraat, Frans van Mierisstraat, Jan Lievenstraat en Bakker Korffstraat. In uitvoering zijn reeds de herbestrating van Churchill-laan (voet- en fietspa den), Besjeslaan. Paramaribostraat. Corantijnstraat, Pieterskerkkoorsteeg, Kloksteeg, Dr. Lelylaan, Koninginne laan, Vondellaan, weg bewesten vee marktterrein, Clarasteeg, Oude Rijn N.Z., Aalmarkt. Rijnsburgerweg (voet- en fietspaden). Morskade, Bo- thastraat, Willem de Zwijgerlaan (ventweg Groenoord). Reparaties zullen worden uitge voerd aan Rijnsburgerweg en de vent weg langs de Haagweg. Oud-militairen in Leiden hijeen LEIDEN Oud-militairen van voor malige infanterieregimenten hielden zaterdag de negende reünie in Leiden. Kolonel Th. Wessels ontving hen s morgens in de onderofficieren- mess van de Doelenkazerne, waarna ongeveer 160 reünisten defileerden langs het stadhuis, waar het gemeen tebestuur en de kolonels Th. Wessels en P. van Schendel stonden opgesteld, 's Middags brachten de reünisten een bezoek aan de Pier te Scheveningen en de dag werd besloten met een di- de Doelenkazerne.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3