Ze komen niet om handjes te geven f ■R Afwachtende stemming de effectenbeurs op kameR MUzieK vakantie Met sabel op kist NIET NA Witte pompen in openbaar verhuurd Hofstad Tours 9 ZATERDAG 8 APRIL 1967 Jacht op provo's AMSTERDAM De hal van Beursplein 5. Aan de in gang, binnen, twee zwart geüniformeerde suppoosten, die de toegang tot de volle zaal met handelende effectenmake laars op besliste toon verbieden. „Wat denkt u? We zijn niet voor niets bewapend!" De commissionair in effecten C. A. Koreman moet gehaald worden. Maar dat duurt maar kort; hij is er bekend. Sinds zijn plan voor een bur gerwacht tegen Amsterdamse provo's en nozems uit het Comité Damrak in de openbaarheid k\y4m, is hij op de beurs middelpunt geweest. 's Ochtends is hjj al vele malen met een gekscherend „ha, generaal" op de schou ders geklopt. En de dames van het buffet lijken hem een tik keltje instemmend glimla chend te groeten. Koreman (gehaaste 51-jarige za kenman) op een bank in de sombe re beurshal: begrijp me goed, hoor. 'k Heb niets tegen provo's. We zijn allemaal jong geweest en dan heb je wel eens een uitlaat nodig. Maar laat ze daarvoor niet de straat gebruiken. Als ze naar de Apollo-bioscoop gaan, mij best. Maar zoals ze tot nu toe zijn opge treden, ging het te ver. Dat is het hele Comité Damrak IRroerend met zijn secretaris eens. Vandaar het unanieme besluit een paar dagen terug: er moest tegen- ve wicht worden gegeven. Er zou een soort burgerwacht moeten komen .van jongeren tussen de 21 en 30 jaar, die onder leiding van de poli- **tie acties tegen ordeverstoorders zouden kunnen steunen. Jongens met een sportieve inslag, die be reid zouden zijn onder strenge discipline te worden gesteld. Een vreemd plan voor een groep .16 belangenbehartigers voor bin nenstad-bedrijven (waaronder ook f de Spoorwegen), die zich normali ter pleegt bezig te houden met ver- WÊ keersvraagstukken? T Koreman: „waarom? Wij zijn er (och rechtstreeks bij betrokken als ze voor onze deuren herrie schop- pen? Als ze zoals vorig jaar de boel afbreken? Daardoor worden alle bedrijven gedupeerd. Het man netje met zijn fruitkar. die zijn nering op het asflat vindt, even goed als het warenhuis, dat tien duizenden guldens schade lijdt". De comité-secretaris vertelt, dat de recente rel in de hal van het Centraal Station de directe aanlei ding werd voor het plan. „We had den het al langer in ons hoofd. Maar door wat nu is gebeurd, heb ben we de knoop meteen maar doorgehakt, al weten we nog niet jrecies wat we verder gaan doen. -Ve wachten op reacties. Ook van de politie, want die weet officieel nog van niets". iv< Veel serieuze bijval heeft plan nenmaker Koreman tot nu toe overigens niet gehad. „Op de beurs plagen ze wat en door de telefoon schelden onbekenden met een „je moet een pak op je donder hebben". ACHTER POLITIE Maar dat zal gematigd strijdlusti ge Koreman er niet van weerhou den zijn plan staande te houden en te blijven rekenen op steun. „Heeft niet heel Amsterdam gegnif feld om het optreden van de mari ne? Ik ben ervan overtuigd, dat de- oproerkraaiers maar e^n klein per centage vormen en dat de meeste Amsterdammers er net zo over denken als wij". Krachtig: „wij willen laten blij ken, dat de bevolking achter de politie staat. Die krijgt altijd op z'n duvel. Wij willen die mannen een hart onder deriem steken. De burgemeester ook. Die heeft het ook altijd gedaan als er iets fout gaat. Wie keert zich nu eens tegen de jongens, die oorzaak zijn van alle ellende?" Koreman is ervan overtuigd, dat er minder gebeurd zou zijn als er geen publiciteit was geweest. „Ik weet het wel, het blijft nieuws, maar toch... Je speelt er die kna pen wél mee in de kaart. Neem nou die demonstraties bij het mo nument op de Dam, een vieze troep eigenlijk. Toen er steeds maar over geschreven werd, kwa men ze bijna elke dag. Maar sinds de afspraak tussen politie en pers om er niet meer over te schrijven, zijn ze weggebleven. Dan vinden ze het niet leuk meer." COMMERCIE let plan van commissionair Koreman was er gisteren aanleiding om de beurs handel vijf minuten stil te leggen, lollega's wilden hem huldigen en zetten hem op een kistje, dosten hem uit met huzarenmuts en sabel en juichten massaal. elfs werden rotjes en voetzoekers gestoken: in vele jaren was het op de beurs niet zo rumoerig geweest Zege Preziosi kwam niet meer in gevaar BRUSSEL De 23-jarige in België onende Italiaan Preziosi heeft het op p laatste jiag van de ronde van Bel li niet moeilijk gehad. Hoewel hij echts luttele seconden voorsprong op zijn concorrenten, heeft hij zware aanvallen moeten verdu- en. Zelfs de muur van Geraardsbergen, :e na 62 km opdoemde en andere ja- fn nog wel eens voor een beslissende ntsnapping zorgde, kon geen afschei- ing teweegbrengen, omdat de ploeg- lakkers van blauwe truidrager Prezi- «i waakzaam waren en iedere vluchte- ing weer terughaalden. Ook Jan Janssen waagde deen kans, o eindigde de vierde en laatste etap- e in een massaspurt, die evenals don- erdag in een overwinning eindigde oor de rappe Belg Frans Melcken- 'eek. Jan Janssen sprintte naar een weede plaats en eindigde in het eind- lassement op de derde plaats. UITSLAGEN De uitslag van de vierde etappe Melckenbeek (België) de 206 Gent naar Brussel in 5.43.30; Janssen (Ned); 3. Van Looy (België); Bocklandt (België); 5. Copper.s (Bei- li: 12. Leyten: 30. Den Hartog; 35. irVöder. allen in dezelfde tijd als de "naar. Ottenbros staakte de strijd. F'ndklassement: 1. Preziosi (Italië) 21.35,10; 2. Van Springel (Belg) op 2 sec; 3. Janssen op 43 sec; 4. Huysmans (Relg) op 44 sec; 5. Coppens (Belg) op 45 sec; 9. Den Hartog op 1.07; 10. Van Looy (Belg) op 1.20: 18. Bocklandt (Belg) op 2.1419. Melckenbeek (Belg) op 2.15; 20. Godefroot (Belg) op 2.31; Si. Schroder op 5.09: 47. Leyten 27.18. Een appèl op alle goedwillende Amsterdammers noemen Koreman en zijn comité het plan. Een be wijs van sympathie aan het adres van de politie. De commerciële overwegingen lij ken bij die edele* motieven wat in een hoek gedrukt te worden. Maar Koreman geeft toe: met het toe risten-seizoen voor de deur, maakt menig bedrijf, menige winkelier, zich zorgen. De naam van Amster dam is al tot ver in het buitenland doorgedrongen. En daarvan zou het zakencentrum wel eens dupe kunnen v/orden. Zeker ook daarom zijn zij vier kant voor krachtige tegenmaatrege len. „De provo's en de nozems zijn te veel aan het woord geweest en hebben al te lang de dienst uitge maakt. Het wordt tijd, dat ook an deren weer wat zeggen". Hoe zij dat gaan doen. weet nie mand nog. Hoeveel jongeren nodig zijn, hoe zij zullen optreden en welke eisen aan hen worden gesteld, heeft het bestuur nog niet uitgemaakt. Dat laat het graag over aan de politie. „Maar", zegt Koreman, „het wordt beslist geen knokploeg, noem het ook geen hulpleger. We hebben in de oorlog al genoeg na re ervaringen gehad met korpsen. Ze zullen natuurlijk wel moeten kunnen optreden. Stel je voor, ze komen toch niet om handjes te ge ven. Daarom ook zal er die discipli ne zijn". VOOR IEDEREEN Het comité stelt royaal, dat in principe iedereen lid mag worden. Zelfs provo's. Koreman: „als ook hun zaak met orde en rust is ge diend. mogen ze wat mij betreft meedoen; graag zelfs". Maar vooralsnog rekent het co mité weinig op steun van die kant. Ze valt ook nauwelijks te verwach ten in een stad. waar provo's en politie wel vierkant tegenover el kaar staan. Maar mét of zonder provo's, de burgerwacht zal er komen. Daarop rekent het comité. Als was het al leen maar om te laten zien, dat Amsterdam geen marinemannen nodig heeft om orde op zaken te stellen. C. A. Koreman: provo's hebben te lang de dienst uitgemaakt TX)EN acht jaar geleden J- prof. De Quay in de Twee de Kamer zijn debuut als pre mier maakte, leek de PvdA een gouden tijd tegemoet te gaan. Zo'n onbeholpen rege ringsleider had Nederland nooit eerder meegemaakt. De man wist amper uit z'n woor den te komen. Bij het debat over de regeringsverklaring lepelde hij braaf de door z'n collega's volgeschreven vellen papier op, maar de intonatie verried dat hij nauwelijks be nul had van waarover hij sprak. Hoe kwetsbaar hij was, toonden de onbarmhartige so cialistische interrupties aan, waarop de premier geen enkel verweer had, ondanks het onophoudelijk gesouffleer van Zijlstra en De Pous. Tot overmaat van ramp raak ten nog een paar blaadjes van het zorgvuldig uitgeschreven ant woord zoek. Zenuwachtig graai de De Quay seconden lang in de papiermassa. De Kamer hield de adem in. Als een gier klapwiekte oppositieleider Burger boven het kadaver. Op dat moment redde de leutige opmerking van een of andere backbencher de situatie. Net op tijd om de premier een erbarmelijke afgang te besparen. De Quay heeft revanche geno men. Hij werkte zich snel in, maakte van zijn aanvankelijk nog al heterogene ploeg een hecht team en verwierf in de Kamer gezag door de eerlijke, onopgesmukte ma nier waarop hij het regeringsbe leid verdedigde. Een zacht eitje was hij bepaald niet. Door op het juiste ogenblik de juiste tactiek te kiezen wist hij z'n tegenspelers steeds schaakmat te zetten. In de Kamer won hij op punten van Burger, die in de kwestie-Nieuw Guinea te hard wil de hollen, en in het kabinet isoleer de hij langzaam maar zeker Luns, die van geen concessies aan Soekar- no wilde weten. De befaamde cock tailparty. waar De Quay tussen neus en lippen de internationalisa tie-gedachte lanceerde, was geen blunder, maar de slimme zet van een Realpolitiker, die de onvermij delijkheid van de ontwikkeling aanvoelde en een paar journalisten gebruikte om zijn collega van bui tenlandse zaken voor een voldon gen feit te plaatsen en tegelijk de Financieel weekoverzicht De handel op de effectenbeurs was deze week weinig levendig. De stemming afwachtend. Het op treden van het nieuwe kabinet heeft geen stimulans gegeven. De moeilijke positie in sommige Ne derlandse bedrijfstakken, de voort gaande werktijdverkorting en de ontslagen, die vallen, werkten een gereserveerde houding in de hand. Het nieuwe conflict tussen Israël en Syrië, dat ontstaan is in zulk een licht ontvlambaar gebied, noopte tot afwachting. In Amerika en Canada is het discon to opnieuw met een half procent „ver laagd". Daaruit leidde de beurs af, dat men voortgaat de conjunctuur „aan te zwengelen". Het zou geen verwonde ring wekken als in West-Duitsland en andere landen o.a. ook ons land, het Amerikaanse voorbeeld zou worden na gevolgd. De overspanning is geweken. Men wil nu trachten te voorkomen, dat de conjunctuur afglijdt. Teken De sluiting van spinnerijen en we verijen in het oosten van ons land Is een teken aan de wand, al dienen we wel te bedenken, dat hier strukturele oorzaken ongetwijfeld een belangrijke rol spelen. De textielindustrie staat een grote verandering in de histo rische afzetgebieden. Zij heeft waarschijnlijk te laat de bakens zet. In de meubelindustrie heeft het evenmin gemakkelijk. De sterke importen uit België en West-Duitsland bederven de markt het is de vraag, of de betrekkelijk klei ne fabrieken in ons land, welke series meubelen van beperkte omvang ver vaardigen, zich wel voldoende re kenschap hebben gegeven van de geva ren der grote buitenlandse concurren ten, die met massa-meubelen de markt overstromen. Ook in de scheepvaart voltrekt zich een verandering. Op de vergadering van de Holland Amerika Lijn, i het minder rumoerig toe ging da vorige jaren, kwam naar voren, dat het passagiersbedrijf meer en meer op cruises overgaat en de vrachtvaart op containers. Zo zijn er allerlei symptomen in on ze samenleving waar te nemen, die strukturele veranderingen aangeven. Albert Heijn heeft deze week een divi dend van 18 pet. aangekondigd (v.j. 16 pet.), waarvan 10 procent in aand. (onv.). In de levensmiddelenbranche voltrekt zich ook een geweldige veran dering, die dramatische gevolgen voor vele kleinere zaken heeft. De koers van de aand. Albert Heijn steeg deze week van 872 tot 899 pet. Philips Het jaarverslag van Philips Gloei lampen heeft een goede indruk op de beurs gemaakt. Men heeft opnieuw ge constateerd hoe graag dit concern de tijd wil bijhouden. Met de kleuren-t.v. en reeds begonnen, zowel in Neder land als in Duitsland en men heeft al 20.000 apparaten voor afzet gereed staan. In Frankrijk en Engeland gaat Philips spoedig beginnen met de ver vaardiging van kleuren-t.v. Verder wij wij op het computerprogram, dat Philips aan het afwerken is. Eind 1967 denkt de direktie mededelin gen te kunnen doen inzake de levering kleine en grote computers. Het is stimulerend te bemerken, dat de Eind- hovense leiding voortdurend bezig is het buitenland bij te houden resp. in te halen. De kosten der voorbereiding nieuwe produkten worden afge boekt op de resultaten van het jaar, •in ze gemaakt worden. Men kan zeggen, dat de kost voor de baat uitgaan. Het zijn bepaald geen kleine bedra gen, welke voor research enz. worden uitgegeven, maar vele miljoenen per jaar. Voor kleuren-Lv. en computers meer dan 60 miljoen gulden in het afgelopen jaar. Voor 1967 verwacht het bestuur van Philips een voortgaande stijging van de omzet. Deze was in het afgelopen jaar tot boven de' acht miljard gulden gestegen. Wel verwacht men een lage re nettowinst over het lopend jaar, r alarmerend is deze verwachting toch niet. De meeste aandelen Philips zijn in Nederland aanwezig en wel 41 pet., ter wijl in Amerika slechts 17 pet. van het kapitaal zit. In 1963 waren die cijfers resp. 33 en 33 pet. De Ver. Staten heb ben de laatste jaren veel Philipsmateri- aal gespuid, dat terecht is gekomen in ons land en ook in Zwitserland, waar 21 pet. van de aandelen zit. De koers van aand. Philips steeg de ze week van 84 tot 87. Gemeenschappelijke belegging in geselecteerde Nederlandse en Amerikaanse aandelen. Postbus 3700 - Amsterdam Fokker Fokker heeft een onveranderd divi dend van 18 pet. aangekondigd. De beurs reageerde hierop met een koersdaling en wel van 398 tot 384 pet. De Ver. Machinefabrieken kwamen met een hoger dividend voor de dag en wel van 12 pet. tegen 10 p"t. v.j. Hier kwam een koersstijging tot 1611 (150 - - - mij-Wehry heeft aangekondigd de divi dendbetaling te zullen hervatten met uitkering van 5 pet. op de aande len. Het laatst werd dividend betaald over 1955 en wel zes procent. De beurs waardeerde het goede bericht met een koersstijging van 80 tot 87 pet voor de aandelen. socialisten de wind uit de zeilen te nemen. Burger onderschatte De Quay en dat werd hem noodlottig. Niet de premier, maar de oppositieleider kwam in 1962 ten val, weggema- noeuvreerd door geestverwanten die zich niet meer met het gebulk en geblaas van hun aanvoerder wensten te compromitteren. De gang van zaken met De Quay is een waarschuwing voor Den Uyl en een troostrijke gedachte voor De Jong. Bij zijn start staat de nieuwe premier er aan de ene kant beter, aan de andere kant slechter voor dan zijn voorganger in '59. Het een houdt het ander zo ongeveer in evenwicht. Anders dan De Quay kan De Jong starten met een jarenlange ervaring als bewindsman achter zich. Hij kent het vak. Hij kent ook het parlement en weet er op z'n eigen aparte maniertje mee om te springen: oubollig, laconiek, met talloze kluitjes-in-het-riet, een grapje hier en een mopje daar. Black-outs, zoals De Quay die bij zijn eerste optreden kreeg, zal De Jong nooit krijgen. Hij kan zich verder veilig voelen bij de gedachte dat geen van de vier regeringspartijen de moed zal durven opbrengen dit kabinet bin nen een paar jaar te laten vallen. Geen ploeg heeft ooit zo'n grote kans gemaakt de volle vier jaar uit te dienen als deze. Tenzij de heren onderling aan het bakkelei en slaan, kan er weinig of niets gebeuren. VOOR EXAMEN De Jong's nadeel: hij gaat in zee met een club die op papier duide lijk zwakker is dan die van De Quay. Er zitten geen Zijlstra's, De Pousen en Calsen in. Wel talentvol le mensen, maar die moeten in meerderheid nog bewijzen wat ze als minister waard zijn. Ze staan voor een examen en dat geeft een onzeker gevoel. De Jong weet zich bovendien geconfronteerd met een oppositieleider, die weliswaar ge matigder maar ook intelligenter en daardoor au fond gevaarlijker is dan Burger voor De Quay was. In de economie is Den Uyl een kei. De Jong een kind. De premier heeft gelijk als hij zegt, dat hij dit beleidsterrein met een gerust hart aan zijn deskundige collega's mag delegeren, maar dat neemt niet weg dat hij er toch een paar maal per jaar in de Kamer over moet kunnen praten. En dan liefst met enige kennis van zaken. Hoe dan ook, de lichtpuntjes van het kabinet-De Jong (een premier zonder zenuwen, een bezetting als van een „zakenkabinet", met een aantal vakspecialisten die niet aan partijpolitieke belangen vastgeklon ken zitten) zijn meegenomen, en van de schaduwzijden (gebrek aan politieke en parlementaire erva ring bij een aantal ministers, een ietwat twijfelachtige bezetting van de twee financieel-economische sleutelposities) kan men op dit mo ment echt nog niet voorspellen dat ze schaduwzijden zullen blijven. GOED TEAM Belangrijker is de vraag of De Jong van zijn ploeg een goed team zal weten te maken. Dat en niet zozeer het optreden van indivi duele ministers bepaalt het suc ces van het beleid. Het kabi- net-Cals dat startte met het imago van de „club van sterke mannen", was geen groots kabinet omdat het geen hecht team was. Zelfs Vonde ling en Den Uyl lagen in de mi- DEN HAAG Met een inzet van 30.000 begon afslager L. J. Hoelen makelaar en taxateur van het vendu huis uit Leiden, de openbare verhuur zes witte pompen in Den Haag en Voorburg en van een winkelpand. Het eerste perceel, van deze unieke veiling, aan de Gouwestraat ging voor 45.000 voorlopig naar de heer Walra- in Den Haag. Over drie weken wordt namelijk voor de tweede maal geveild, maar dan per afslag. Dit eerste pand had tevens de hoogste ben- zine-opbrengst per week namelijk 37.000 liter. Vervolgens ging een servicestation voor 35.000 gulden onder de hamer vandaan, opnieuw naar de heer Walra ven. De „Concurrent" aan de Vaillant- laan werd in eerste instantie gehuurd door de heer J. H. van Son, die later op de middag ook een stafion aan de Raaltestraat overnam. Een zelfbedienings-garagebedrijf aan de Van Heurnstraat werd voor 15.000 gulden ingezet en voor 20.200 gulden aan iemand uit Hoofddorp verhuurd. Bij een eerste inzet van 3000 riep de afslager: „De zaal uit met die man." Daarop werd het bod aanzienlijk ver hoogd. „Je hebt zo een pomp aan je broek," riep de heer Van Hoelen, toen iemand per abuis zijn boekje met bepalingen in de lucht stak. De laatste twee pan den werden voorlopig verhuurd aan de heer B. A. van Birkhoven uit Leiden. Reumatische pijnen TOG AL HELPT pet.). De Handel Mij Borsu- J Griep Migraine Menstruatiepij Verkouden Hoofdpijn TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Het eerste was aan de Van Alkennade- laan voor 35.000 met gemiddeld 30.000 liter per week. Voor 5500 bood hij ook op de winkel met showroom in de Elandstraat. Aan het begin van de veiling had notaris W. S. Jongsma te Leiden de bepalingen op onverstaanbare toon voorgelezen, ten gerieve van ongeveer vijftig belangstellenden. "Mogelijk bouw van tank# in Nederland DEN HAAG Er zijn al enige tijd oriënterende besprekingen aan de gang tussen de Adviesraad Militaire Produk- tie en de Nederlandse industrie over de bouw in licentie van een aantal mid delzware tanks, die omstreeks 1970 de huidige zeshonderd Centuriontanks moeten vervangen. Zoals de minister van defensie reeds eerder in de Tweede Kamer heeft mee gedeeld is er een streven de Neder landse industrie nauwer te betrekken bij de bouw van oorlogsmateriaal. De kans is groot, dat dit nu gaat gebeuren. Op het ogenblik is de Koninklijke landmacht bezig met het maken van een keus uit de buitenlandse tanks, die voor vervanging van de Centurion in aanmerking komen. Zodra deze keus is bepaald kunnen er beslissingen wor den genomen. Een van de moeilijkheden zal zijn het in Nederland vervaardigen van pantserstaal. Onderzocht wordt hoe groot de mogelijkheden daar voor zijn. Naar schatting zal de order 1 mil jard bedragen. Indien de tanks inder daad in licentie in Nederland worden gebouwd, zal een groot gedeelte van deze som toevallen aan de Nederland se industrie. nisterraad met elkaar overhoop. Biesheuvel en Samkalden voerden een interne guerrilla-oorlog over de grondpolitiek. En Veldkamp deed alsof geen collega wat met sociale zaken te maken had. Het heeft geen zin nu nog over de formatie-De Jong te gaan na kaarten. We hebben gesmeekt om een kabinet, 't gaf niet welk, en nu het er eindelijk is, moeten we niet nazeuren. De ploeg had qua personele samenstelling beter kun nen worden dan hij nu is. Dat staat vast. Maar we kunnen het de formateur nauwelijks kwalijk ne men. Alleen dit: hij heeft niet alles op alles gezet om Biesheuvel in de club te krijgen. Als hij aan het begin van zijn formatiepoging de AR-fractieleider in plaats van fi nanciën (een dwaze grap) of land bouw (een weinig originele geste) buitenlandse zaken had aangebo den, dan was er geen moeilijkheid geweest. Een kabinet-met-Biesheu- vel zou meteen ook hoger gekwali ficeerde kandidaat-ministers heb ben aangetrokken dan nu tenslotte uit de bus zijn gekomen. De formateur beperkte echter z'n manoeuvreerruimte door de combinatie Luns-BZ bij voorbaat als vaststaand te aanvaarden. Moest dat voor de KVP, die de 80.000 voorkeurstemmers op Luns niet wilde teleurstellen? Of speel den persoonlijke banden tussen De Jong en Luns (ze zijn allebei gek van de marine) hier een rol? Zo langzamerhand had politiek Den Haag weieens iemand anders op Buitenlandse zaken willen zien. Niet dat Luns het zo verschrikke lijk slecht doet, maar hij dreigt een instituut te worden en dat is in de politiek geen gezond verschijnsel. Biesheuvel had wat meer fantasie in onze buitenlandse politiek kunnen brengen. VERSTERKING Met Biesheuvel's terugkeer in de Kamer ondergaat het parlement kwalitatief een belangrijke verster king. We hebben nu deze opval lende situatie, dat tegenover een op papier niet al te sterk kabinet een gezaghebbend team van fractie leiders staat: Biesheuvel, Schmel- zer, Toxopeus, Den Uyl. Dat is be langrijk voor de politieke hervor mingen die ons te wachten staan. Het kabinet kan in dat opzicht maar betrekkelijk weinig doen. Grondwetswijziging en herziening van het kiesstelsel zijn slechts hulpmiddelen. De werkelijke her vorming moet van de partijen zelf komen. Daaraan dienen de fractielei ders als belangrijkste woordvoer ders van hun partij leiding te geven. Daarom is het achteraf bezien toch wel göéd dat Biesheuvel en Schmelzer niet n het kabinet zijn gestapt. Ze heb ben nu de handen vrij om aan nieuwe partijstructuren te wer ken. De nieuwe CH-aanvoerder Mel- lema staat daarbij aan hun kant. Kort na de verkiezingen schreef hij in het CH-Weekblad een nog al opzienbarend artikel, waaruit een (voorzichtige) voorkeur sprak voor een gezamenlijke christelijke partijformatie van KVP, ARP en CHU. „Aan de stu die. Onderzoek nieuwe mogelijk heden", adviseerde Mellcma z'n lezers. Of die studie „nu moet leiden tot een fusie, een federa tie of een losse samenwer kingsvorm, dat zullen de komen de gesprekken moeten lerep". Het is tocli een wat ander ge luid dan we van de vorige CH-aanvoerder gewend waren. EERSTE KAMER DE EERSTE KAMER is er om te letten op dingen die de Tweede Kamer zijn ontgaan. Dat ze die taak heel serieus op vat, blijkt uit het volgende (gehei me) schrijven van de directeur van de stenografische dienst van de Staten-Generaal: „Mede gelet op opmerkingen die mij hebben bereikt van le den van de Eerste Kamer met betrekking tot de kleding van de damesstenografen, acht ik het wenselijk, dat de dames in het vervolg zowel in de Eerste als in de Tweede Kamer ter vergade ring verschijnen in enigszins don ker getinte, bovenaan niet te laat sluitende kleding bij voorkeur mantelpak, deuxpièces, twinset waarvan de rok tot op de knie reikt en dat zij geen sterk de aandacht trekkende sie raden dragen. VERINGA DOOR een vergissing van de PTT ontbreekt in het Haagse telefoonboek de naam van de nieuwe minister van On derwijs en Wetenschappen prof. Veringa, die aan de Rijswijkse Frans Halskade woont. Daar staat ook het huis van een ande re heer Veringa, die wel in het telefoonboek voorkomt. Gevolg: de verkeerde Veringa werd deze week overstelpt met bloemstuk ken en gelukstelegrammen. Vraag de gratis, uitgebreide REISGIDS 1967 aan ons hoofdkantoor of aan een der boekingskantoren. REISBUREAU Spui 218 Den Haég Tei 070-1805 5&

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9