26 eekagenda "Het kan de Leidenaars niet zo schelen wat er hier gebeurt" NOUMLAX VVV-DIRECTEUR DE WILDE BEGRIJPT DIE ONVERSCHILLIGHEID NIET ;t 24 uurs autohulpdienst Grafiek van Picasso in De Lakenhal Olie en chemicaliën gevaar voor de vis 50 Burger kan nu beter zijn grieven spuien 5 LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 APRIL 1967 Zaterdag (8 april) J.-gebouw Levendaa) 101 8 uur. krensoc In den Moriaen, Slagboom- loorzaal: Boemerang-jongtrenïocië- liscussie-avond. je lenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, ruii -avond. ficii Haag Schouwburg, 8.15 uur: iche Comedie met „De dans van n a ant Musgrave" 1 Haag Diligentia, 1 uur nam met „De kleine en de grote ko 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met huwelijk onder Lodewijk 15de. Zondag (9 april) (éenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth. open huis voor iedereen Maandag (10 april) 2 uur: gemeenteraads- dering. N HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Danstheater mjn.v. Balletorkest. N HAAG Diligentia, 8.15 uur: led. Symphonie-Orkest met Resi- •eje-vrouwenkoor. Dinsdag (11 april) vjioorzaal 2.30, 7 en 9.15 uur: mo- De geïllustreerde Pers. n-zidhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- I Ned. Gemeenten. II estraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur k Smigratiecentrale. 'tij leum Oudheden, 8 uur: dr. B. H. k l*er over Tanis. t- Leiden Expogé. 7.45 uur: excursie lynagoge. tfl Petrakerk, Surinamestraat 3. 2 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonder- (Van een onzer redacteuren) LEIDEN WV-directeur B. H. de Wilde, sinds 1 juli in functie en sinds kort ook wonend in Leiden, verloochent zijn afkomst niet. Wie met hem praat over zijn werk, weet al gauw dat hij uit Rotterdam en uit de reclamewereld komt. Die achter grond verklaart zijn aanpak van de Leidse VW-zaken. Als reclameman wil hij Leiden „verkoopbaar" maken door een image van de stad op te bouwen en als rechtgeaard Rotter dammer gaat hij daarbij te werk op een voor hem vanzelfsprekende ma nier: dynamisch. Geboren Leidenaars mogen zich op het hart getrapt voelen, maar dyna miek heeft hij in deze stad nog maar weinig aangetroffen. Uit een ordner haalt hij een brief d'ie hy aan de (ongeveer 300) WV- leden heeft gestuurd als een poging wat leven in de brouwerij te krijgen. Er kwamen niet meer dan vier (4) reacties op- •.Kijk, zo iets is nou erg sneu. Ik had toch wel wat meer interesse verwacht. Het kan ze kennelijk niet zoveel sche len. Er gebeuren hier in Leiden toch genoeg dingen, maar het leeft niet on der de mensen. Als je nou naar Rotter dam kijkt: moet je zien wat een be langstelling daar is voor bijvoorbeeld de metro. Natuurlijk, dat is erg specta culair, maar die vuilverbrandingsin stallatie hier is dat toch ook? Je zou de straat eens op moeten gaan en hon derd mensen moeten vragen wat ze er in weten." Dat hij niet aille Leidenaars over kam soheent, bewijst zijn verhaal over een wiknelier die handdoeken koopt met molen De Valk er op. „Toen ik in een interview wat over die molen had gezegd, kwam hij de volgende dag bij me om me zo'n hand doek te laten zien- Dat bedoel ik nou; dat vind ik leuk." Het 'tekort aan enthousiasme van de N HAAG - 'i/ Pntt- T Schouwburg, 8.15 urn-: Rott. Toneel met „Oom Wan- mN HAAG Diligentia, 8.15 uur: ejentie-kamerorkest met als solist g oert Sherman. nif HAAG Oude Kérk, He- mi hei _J| Woensdag (12 april) lestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Chr. plattelandsvrouwen en -meisjes, zaaibloemen in de tuin. met kleu- ver- BH loorzaal 2.30, 7 en 9.15 uur: mo- De geïllustreerde Pers. luwkamer stadhuis, kuur sociale raadsvrouw, enschuur 6, 8 uur: jaarvergadering ,eiden Ned. Ver. Suikerzieken, cenhal, Oude Singel 28, 3.30 tot 5.30 receptie t.g.v. 40-jarig jubileum bij S.L.F. 1 Petrakerk Surinamestraat, 9 tot 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder- tuberculose. HAAG Schouwburg. 8.15 Comedie met „Wankel even- HEVENINGEN Kurzaal. Residentie-Orkest, met Willem e viool, Jolle de Wit en Corry Vier- davecimbel. Donderdag (13 april) 'enzaal Bevrijdingskerk, Vi West Clhristenvrouwenbond, Bar- h s-avond. loorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest, Arthur Rubinstein, piano, cent 3£7) recc •ft ;em; kf dpi /I »1 Haagsche Comedie met ,De in Troje." DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Are- i met ,De kleine en de grote koning, 15 uur: De Nieuwe Komedie met „Een huwelijk onder Lodewijk 15de." SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest met Arthur Rubinstein, pianist ZONDAG (16 april) Rapenburg 10:" jdugdonttnoetingscen- trum Rehoboth, open huis voor ieder-1 Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Centraal. Breestraat 74, 2Ó552. Op zaterdag 8 april is ih Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens tot 12 uur bovendien geopend: Doeza-a- potheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. v. Breest Smallenburg Leiderdorp is de gehele week geo pend. De Oegstgeestsc apotheek is op zon dag 9 april van 8 tot 24 uur gesloten. Apotheek Voorschoten is op zondag april van 8 tot 22 uur gesloten. (ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARA1IE DIENS! TEL. 21496 b.g.g 20693 ine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd. Ned. Ver. Huisvrouwen, gecombi- le show. Petrakerk Surinamestraat, 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder- V' N HAAG Diligentia, 8.15 chau-pianokwintet. Ver. voor Ka- IN HAAG Lutherse kerk 8 V. Mudde, orgel, m.m.v. sopraan Ri- n Harmeien. !N HAAG Gemeentemuseum, 8.15 didactisch concert door Gustav Le- rdt clavecimbels. Vrijdag (14 april) igdgebouw Levendaal 101, muziekavond Interscholaire actcommissie. shuis. achter Hoflaan 74: ruilavond verzamelaars, penburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, tienersoc. 't Venster, lunt, met na afloop dansen. Petrakerk, Surinamestraat, 2 tot en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder- 1N HAAG Schouwburg 8.15 [sche Comedie met „De dans eant Musgrave." iN HAAG Diligentia, 8.15 lieuwe Komedie met ,Het treurige .van het trieste café." iN 'HAAG Dierentuin, 8 :e'Tltie-Operakoor met „Alceste." Zaterdag (15 april) ppeèhouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe- met „Zwijgen uit angst. i ro thoorzaal. 3 uur: afdelingsdag Geref. a JJ dwerk. Hj.-gebouw. Levendaal 101: jonge- den Moriaen. Schotse - •g dfcid. adel ipenburg 10: jeugdontmoetingscen- mom Rehoboth, jeugdsoc. 't Roefje, J. /oor laas over grafologie. lf,IEN HAAG Schouwburg, 8.15 ede teren van de steeds hoger wordende golf buitenlanders die Nederland bin- nenspoelt (op het ogenblik verdient ons land aan het toerisme 1 miljard per jaar; verwacht wordt dat dit be drag in 1970 zal zijn opgelopen tot f 1,9 miljard. Er moeten dus hotels komen, en goede hotels, want vooral de Ameri kanen en Duitsers stellen hoge eisen aan comfort. Voorlopig is Leiden nog niet direct een parel aan de kroon van het horeca-wezen, mede gelet op de ook niet denderende vertegenwoordi ging van de andere sectoren, de café's en restaurants. Het is al vaker opge merkt: wie wil uitgaan, kan hier niet best terecht Ook een WV-directeur kan daar weinig aan doen: hij kan nu eenmaal moeilijk wat etablissementen neerzet ten. Wel heeft de heer De Wilde de zaak besproken met Leidse horeca-; mensen en over het resultaat van die besprekingen is hij niet ontevreden- Leidenaars heeft hem overigens (nog) niet moedeloos gemaakt. „Nu het met die brief niet is gelukt, ga ik natuurlijk zin nen op andere mogelijkheden. Ik blijf op dat aambeeld hameren." Ideeën heeft de heer De Wilde voor lopig nog genoeg. Om te beginnen vindt hij het de hoogste tijd worden dat Leiden een trekpleister krijgt, zo als Delft die heeft met zijn Taptoe en ELckeirlyc. Daarbij denkt hij aan de Burcht een ideale plaats voor een evenement met een culltureel karakter. Het geld er voor zou moeten komen uit het even emenrbenfondis, dat weer gespekt wordt via andere evenemen- terl, zo als het omstreden lunapark dat tijdétts de paasdagen is gehouden. Zoals hierboven al bleek, ziet hij ook mogelijkheden in molën De Valk, waarin sinds kort weliswaar een mu seum is gehuisvest, maar die volgens de WV-directeur veel meer mogelijk heden biedt. Hij denkt bijvoorbeeld aan een openluchtexpositie die rondom de molen in samenwerking met De Lakenhal zou kunnen worden gehou den. Het ook in Leiden vaak gehoorde ar gument dat er geen geld is voor zulke dingen, vindit hij niet steekhoudend: ..Alis ze iets wilillen, zullen ze er toch geld tegenaan moeten gooien- In de clinch Ernstiger intussen dan het ontbre ken van geld vindt hij het gemis aan „een groep mensen die ideeën kunnen ontwikkelen". In zo'n groep zouden Stadsontwikkeling, het bedrijfsleven en de culturele sector vertegenwoor digd moeten zijn. Vroeger is er iets dergelijks geweest in de vereniging Leiden leeft, die doodbloedde toen bleek dat het met dat leven wel tegen viel. Aan de weg Als zijn voornaamste taak ziet de heer De Wilde het wekken van inte resse en het stimuleren van activi teiten. Hoewel „kleinbehuisd en met een niet zo groot budget" gelooft hij dat de VW ertoe kan bijdragen dat Leiden (weer) gaat leven. Heimwee naar zijn functie van reclamechef bij General Motors in Rotterdam is er nog niet bij. Hij gaat gewoon door met het maken van reclame, maar dan voor Leiden. En hij doet dat soms heel letter lijk eigenhandig: voor een van de VW-foldertjes heeft hijzelf de teke ningen gemaakt. Ten slotte heeft hij een grafische opleiding gehad aan de Rotterdamse academie voor beel dende kunsten en is hij actief lid van de Leidse vereniging van beel dende kunstenaars Buut 110. Leiden zal ongetwijfeld nog van hem horen. Als VW-man moet je, vindt hij, aan de weg timmeren. „In het algemeen", zegt hij openhartig, „gebeurt dat veel te weinig". B. H. DE WILDE aan de weg „Waarom vraagt de heer De Wilde zich af, „zou er in de Stads gehoorzaal eigenlijk niet eens een stadscongres kunnen worden ge houden? Dat zou dan een soort teadh-in moeten worden, waarbij vertegenwoordigers van bepaalde groeperingen met elkaar in de clinch zouden kunnen gaan over de leef baarheid van de stad" Overigens is de VW niet primair uit op 'het welzijn van de „eigen" ménsen, al snijdt hef mes natuuflijk wel naar twee kanten: als de stad aantrekkelijker is (of gemaakt wordt), komen.i de buitenlanders, om wie het de VW wel in de eerste plaats te doen is, er eerder op af. Daarnaast zijn er nog de typisch toeristische attracties, die beter uitge buit zouden kunnen worden. De heer De Wilde denkt daarbij vooral aan de Pilgrimfatihers, die de Amerikanen nog steeds enorm blijken aan te spreken. De heer De Wilde heeft al „verschil lende plannetjes" gehad om de herin nering aan hen op een wat grootsere manier levend te houden. Om allerlei redenen konden ze niet worden ge realiseerd, maar ook op dit punt heeft hij de moed nog niet opgegeven. Als het werkelijk zou lukken die Amerikanen, of Fransen of noem maar op in drommen naar Leiden te krij gen, zou er anders wel een noodsi- de heer De Wilde Is het tekort bedden dan ook het meest urgente probleem waar Lelden toeristisch mee LEIDEN In de Lakenhal is een kleine expositie ingericht van re centegrafiek van Pablo Picasso. „Recent' betekent in dit verband werk uit de jaren 1946 tot 1965. De tentoongestelde collectie omvat ruim 50 prenten en is samengesteld uit de verzameling van het Museum Boymans- van Beuningen te Rotterdam. Nachttaai I Op aankondigingsbord txxn het Luxor-theater te Leiden: ,JIet nachtleven met vermetelijke scène* uit de wereld van de striptease"- Al dat naalktelijke ook. Je raakt er maar door in de war Billetjes Doktersdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna de dok terstelefoon bellen: 2 maal 5. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De imour (18 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De dertien slavinnen van Fu-Manchu 14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Versieren j z"n Italiaans (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Opdracht: doodt agent Gordon (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur). Morgan (18 jaar). Trianon 2.30, 7 en 9.15 uur): Nattlek 118 jaar). Badinrichtingen De gemeen lelijke badinrichtingen zJjd jp de volgende tijden geopend Lmdestraai lb maandag gesloten irnsdag 911.15 a en 13.30—17J5 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30— 815 u. vrijdag 911.15 a en 133018.40 u zaterdag 811.15 u. en '3.30—16.30 a VaD der Werfstraat 39: maandag en iinsdag gesloten, woensdag 811J5 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11J5 en 13-3018.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. er, 1.- 30—1845 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u Tentoonstellingen Rapenburg 7--,: tentoonstelling Deense graf ek. 17 maart tot en met 3 mei. Leids Acad Kunstcentrum RiiksmuseuiD voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld eD droombeeld tot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling heden daagse Ned grafiek van 31 maart to 23 april, dag van 10 tot 5 uur en zondags van 1 tot 5 uur. De Lakenhal tentoonstelling recente grafiek van Picasso van 7 anril tot 2) mei dag van 10 tot 5 en zondags van i tot 5 uur Kantine Koningsveld en Zoon N.V., Jacob van Campenlaar. la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tot 11.30 en v«m 3 tot 5 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van tekeningen, pastels en andere werken van Sierk Schroder, van 10 tot en met 27 april, maandag t.e.m. zaterdag van 105 ook op dinsdagavond van 810 uur, zondags gesloten. Nederlanders geen last LEIDEN Nu de reuzetanker Torrey Canyon zyn lading van 118.000 ton olie voor de kust van Cornwall heeft verloren en daar bovenop de nodige tonnen zuive ringsmiddelen zyai geworpen, viragen visserymensen en visserij-biologen zich bezorgd af, wat de uitwerking van dijt alles zal zyn op vissen en andere zeedieren. De Engelse autoriteiten die zijn be trokken bij de reuzeschoc.imaak die nu aan de Engelse zuidkust nodig is ge worden. hebben gewaarschuwd tegen overdreven voorstelling van de ge varen voor het leven in zee. Maar prof J. E. Smitih, dvecteur van het maritiem biologisch laboratorium te Plymouth, meent, dat vooral de gro te hoeveelheden zuiveringsmiddelen nadelige invloed zullen hebben op alle lieven dicht onder het zeeapper- vlak. Gissen We hebben nu een hoeveelheid olie en zuiveringam ididelen in zee gekregen als nimmer te voren en naar de gevol gen kan men slechts gissen. Van één feit zijn we echter zeker: er zijn reeds grote aantallen vissen en vogels als slachtoffer gevalflen en er zullen er nog vee] meer sterven. De reinigingsmiddelen zullen waarschijnlijk blijven drijven en het is wel zéker, dat deze op een diepte van meer dan 1.83 weinig kwaad zullen aanrichten. Daarboven echter zou alle leven worden vernietigd, ook al is daar de verhouding van zeewater tot vergif slechts tweedui zend tot één; dit bij het uitwerpen van duizend ton reinigingsmiddelen op één vierkante mijl (1852 x 1852 meter). De verwachting is>, dat duizend ton zuiveringsmiddelen totaal over 1500 'kubieke mijlen, dat is ongeveer 9525 km3. een dodelijke uitwerking hebben. Schelpdieren Het grootste gevaar lopen de oesters en andere schelpdieren- Daarom zijn de oesterkwekers van PortMeven het hele weekeinde bezig geweest met het verwijderen van twee miljoen oesters van de giewone percelen in de rivier monding. Een bijkomende vraag is de uitwer king van olie en zuiveringsmiddelen op het plankton, de kleine vormen van leven in zee waarmee de grotere vissen zich voeden. Ai met al zijn er heel wat proble men ontstaan voor de visserij rond Cornwall. De Nederlanders mogen zich gelukkig prijzen, dat hun vis gronden een 800 tot 1200 kilometer en meer van de olie- en chemicaliën- vlek afliggen. Picasso maakte zijn eerste ets in !99. In de jaren 1904 en later ging hij verder in de grafische kunst, ook houtsnede, welke techniek hij ech ter sinds lang niet meer toepast. Wel ging hy zich ook op de litho toeleg gen en op aquatint; weer later ging hij linoleum snijden. Verscheidene boekverluchtingen staan op zijn naam onder meer „Metarmorfosen" van Ovi- dius en „Le chef d'oeuvre inconnu" m Balzac. Wat zijn onderwerpen betreft, heel dikwijls grijpt Picasso terug op oudere meesters, zoals ook op de expositie in De Lakenhal is te zien. Hoewel uit een flink aantal pren ten op deze tentoonstelling het waar achtige kunstenaarschap van Picasso blijkt, is het gehalte van „het geheel" toch niet van dien aard, dat ze als geheel een uitdrukking is van een universeel kunstenaarschap. Er zijn nar mijn smaak te veel bladen bij, waarvan de waarde meer wordt be paald door de handtekening van Picas so, dan door de artistieke hoogte van de prent zelf. Er zijn bladen bij, die geen getuigenis zyn van zijn kunste naarschap, waaraan de bezieling van de waarachtige artiest ontbreekt en die niet verder komen dan een snel opgezette krabbel-als-tijdpassering of tot een min of meer geslaagd affiche als blikvanger. Met zulke produkten wordt Picasso overschat en het is een deceptie, wan de beschouwer voor deze pren ten komt te staan. Het is dan ook een collectie van zeer wisselend gehalte. Als beperkt overzicht van zyn gra fische oeuvre weliswaar niet oninte ressant. maar dat is dan de negatieve zijde. Daarnaast echter mogen we de positieve kant niet verwaarlozen, naar voren tredend in de soms magistrale prenten, die deze selectie óók bevat. Ik doe hieruit een greep. Met de na drukkelijke voorstelling echter, dat deze keuze een strikt persoonlijke is. Men hoeft het er dus niet mee eens te zijn. En dan wil ik wijzen op prenten als „Goddelijke bezoekers op het ate- (nr. 6 van de cat.); op „Twee vrouwen op het strand" (8), doch vooral op „Gezicht" (31), een lino in zwart en lichtbruin uit 1962, naar mijn smaak de mooiste prent uit de collec tie. „Don Quichotte en Sancho" (4) is -een geestige maar ook uitnemend ge troffen karakteristiek van deze rid der van de droevige figuur. Ook „Kop van een vrouw" (7) is een fraai blad, hetgeen eveneens gezegd mag worden van „Lezende Jacqueline" (17), Fa. Sloos vierde 40-jarig bestaan LEIDEN In het pand Stille'Rijn 11 recitpieerde gistermiddag de fa. Sloos. Feestelijke aanleiding hiertoe was het feit, dat veertig jaar geleden de heer J. J. Sloos in dit pand begon met de verkoop en verhuur vain kle ding en gelegenheidskleding- Vele aanstaande bruidjes 'en bruidegoms zijn in de loop van deze veertig jaar naar de Stille Rijn gegaan om hier een passende bruidstooi te huren. Na 'het overlijden van de heer J. J. Sloos, heeft zijn vrouw, mevrouw C. Sloos-de Swart, en zijn zoon, de heer H. Sloos, de zaak voortgezet en het feit, dat de firma zich rn een grote vaste klantenkring mag verheugen, bewijst, dat men terecht dit 40-jarig bestaan feestelijk viert. wertt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen Vrouw met gebloemde blouse" (19), „Stierengevecht" (29), „Omkranste kop van een vrouw" (33), de mooie kleurenlitho's „Stilleven onder lamp" (38) en „Stilleven met fles" (40). „Twee koppen" (50) is een mooie ets/aquatint en „Twee vrouwen" (53) fraaie aquatint/droge naald. Een goed voorbeeld van een blad, waar voor Picasso een motief zocht bij vroe gere meesters, is „Vrouwenkop naar Cranach de Jonge" (23), alsook ver schillende veTsies van „Le dejeuner sur l'herbe". Resiimet-ènd: als geheel gezien biedt deze tentoonstelling de mogelijkheid Picasso, als graficus te leren kennen. Waarbij we dan incidenteel de Spaans- Franse meester kunnen zien als de kunstenaar, die de hoge toppen be reikt, doch daarbij ook wel eens op de helling blijft steken. De collectie blijft in Leiden tot 21 mei a.s. W. Prins Jongetje van nauwelijks vijf tegen zijn vader bij het passeren van de fotokasten van een bioscoop: „Kom even naar de overkant pappa. Gaan we blote billetjes kijken". Er hingen foto's van een wild-west- film en er was dus deze keer niet* onverhulds te zien. Duidelijk dat de bioscopen ach zelfs bij de jongste jeugd al een stevige weinig-aan- image hebben verworven. Stank De grasdrogerij aan de Noordwih kerweg te Katwijk brengt zo'n vieze lucht voort, dat men er in Oegst- geest zijn neus voor moet dichtknij pen- Van de zijde van de drogerij zei men ni-ets van die stank te heb ben gemerkt. Brommen Officier van justitie in Den Haag tegen 23-jarige elektriciën uit Lei den: Allemaal zucht naar status en uiterlijk vertoonAan een auto of feren de mensen tegenwoordig alles op". Hij heeft gelijk, maar komt de offi cier op de bromfiets naar de recht bank": Pawloiviaans Drogist uit Noord wijk wie de rijbe voegdheid is ontnomenwas toch gaan autorijden. Om z*n onschuld aan te tonen tot de rechter: *Ik ben in die wagen gestapt uit een reflex beweging". Jammer dat Pawlow dóód is. Had d drogist hem als getuige-deskundige kunnen laten optreden. 'OH- EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf M' POSTBUS 39 - HILVERSUM Verzuiling In Ktbwijk heeft men twee geluids zuilen voor de bovenhal van het raadhuis aangeschaft, zodat bij een grote toelooop van publiek daar de raadsvergaderingen ook kunnen worden gevólgd. Er schijnen spannende zittingen «j» aantocht te zijn. Uitkijken Er zijn nog altijd mensen m Katwijk die de zeewering flink uhllen af graven, omdait het uitzicht zo wordt belemmerd. Dan wel een duikbril opzetten Rillerig De secretaris van de (even het hoofd erbij houden) Vereniging van ambulante handelaren in bloemen en planten voor Rijnsburg en om- streken: „De Hollandse huisvrouw heeft liever verse bloemen dan bloe men uit een plastic zakje". Zo is het. Het begint met een plastic zakje, het einde is de plastic bloem met een synthetisch geurtje. Om van te rillen. Giller Chauffeur wit Leiden, die na een aanrijding was doorgereden: >rMijn vrouw begon zo hard te gillen, das ik dacht: laat tk haar eerst maar even thuisbrengen. Later ben ik te ruggegaanmaar toen was er nie mand meer te zien". Om te gillen. Leidse commissie geschillen begon haar icerh LEIDEN In onze stad bestaat een commissie voor bezwaren, geschillen en beroepschriften, waartegenover burgers hun bedenkingen tegen be slissingen van B. en W. kunnen uitspreken. Vroeger deed de raad een uit spraak in geschillen, waarby hy advies kreeg van B. en W., een ondoor zichtige methode, aangezien een beslissing van B. en W. zelf de bezwaren had opgeroepen. Bovendien was het de gehele raad niet mogelyk, de be zwaarden te horen. Daarom delegeerde hy deze taak aan een speciale oom missie, die de zaak onderzoekt en de partyen hoort. De bungei' kan nu op een meer be vredigende wijze zijn grieven naar voren brengen. Het versterkt zijn rechtsbescherming en kan een betere verhouding tussen de burgerij en het gemeentebestuur bevorderen. De commissie bestaat uit een aantal raadsleden en haar voorzitter is mr. C. J. Woudstra, niet meer tot de raad behorend. De vergaderingen van de commissie waarin de voorzitter de uit spraak voorleest, zijn openbaar. Giste ren werd de eerste vergadering gehou den: mr. Woudstra ging aan het begin even in op de functie van de commis sie. Pompenkivesties Er kwamen twee benzinepompen kwesties aan de orde. In beide geval len deelde de commissie het stand punt van B. en W. en sprak zij zich uit voor handhaving van de beschik king van het college. De fa. Boelee wenste een benzine pomp te plaatsen vóór haar bedrijf aan de Morsweg 174176. De commis sie was van oordeel dat dit een gevaar zou zijn voor de veiligheid en de vrij heid van het verkeer, met name vain het fiets- en bromfietsverkeer. In de tweede zaak sprak zij uit, dat handhaving van de benzinepompen van het Motorhuis op de tegenwoordige plaats aan de in reconstructie zijnde Morssingel ook in stryd zou zijn met de veiligheid en de vrijheid van het verkeer, met name van het voetgan gersverkeer. Ook de voortgang van het werk vordert verwijdering. De com missie stemde dan ook in met de in trekking van de vergunning voor cU pompen op deze plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3