TV CONTRACT WAARDELOOS VOD IN BEATWERELD RADIO Treinmachinist werd slachtoffer van smakeloze april-grap en MAANDAG 3 APRIL 1167 ZAAK-BATELAAN BEWIJST: Lucyshow niet in kleuren "We weten niet hoeveel mensen zich aan het „kaarsenexperiment" hebben gewaagd om zaterdagavond de Lucyshow in kleuren op het tele- fisie-beeldbuis te krijgen. Maar dege nen, die er (om welke reden dan ook) maar niet aan zijn begonnen mogen van geluk spreken, want het experiment zou een volslagen misluk king geworden zijn.... Onze publikatie over de NCRV-tin- tenkegel heeft niettemin nogal aan dacht getrokken. Er kwamen tele foontjes binnen van mensen, die in formeerden of het „écht waar" was. Eén van hen informeerde of „het" ook met gewone Goudse kaarsen kon.... Van enkelen weten we, dat ze serieus aan het experimenteren zijn geslagen (of het hun kinderen lieten doen), van vele anderen hoor je dat natuurlijk nooit. En dat zijn dan de genen. die zich té laat herinnerden dat het zaterdag 1 april was.... Man en vrouw bij brand omgekomen GREVENBICHT In het Lim burgse Grevenbicht is het echtpaar Beckers-Hölsgens bij een brand om het leven gekomen. De man. pensioneerd Belgisch mijnwerker, was 84. zijn echtgenote 82 jaar oud. Een boer, die hooi ging halen in de schuur, ontdekte de brand. Het echtpaar is door verstikking het leven gekomen. De vrouw lag dood In haar bed en de man zat in de huiskamer. Volgens buren zat de man '■nachts heel dicht bij de kachel. Ver moedelijk heeft hij de kachel opge- DE (Van een onzer verslaggevers) EN HAAG Het conflict tus sen manager Herman Bate laan en een aantal van zijn ar tiesten heeft het deksel geopend van een beerput, die de vader landse beatwereld in feite is. De „zaak-Batelaan" is bekend: de beatgroep Chapter 11 en de zangers Ronnie Lake, Frankp Franken en Andy Star zeggen van de ene dag op de andere de samenwerking met hun ma nager op, omdat zij vinden, dat hij meer geld in zijn zak steekt dan hem toekomt. Aan de contracten, die zij met hem hebben afgesloten, hebben zij lak! Het tweede bedrijf speelt zich af in de Haagse rechtszaal: Batelaan spant een kort geding tegen zijn weggelopen artiesten aan. De president stelt een compromis voor. De raadslieden beidé partijen krijgen drie maanden de tijd om na te gaan of de manager zijn artiesten wel of niet tekort heeft gedaan en gedurende die periode moet de beatgroep c.s. de contracten nako men! Hoe de uitslag van het onderzoek ook zal luiden, één ding staat vast: verdere samenwerking is onmogelijk geworden. Batelaan zal zijn artiesten hoogstwaarschijnlijk van hun verdere contractuele verplichtingen ontslaan en (na zijn conflict met de Jumping Jewels) opnieuw beseffen, dat een ma nager altijd aan het kortste eind trekt. zijn meer van dergelijke gevallen bekend, ofschoon die niet zoveel publi citeit hebben gekregen en zeker is. dat vandaag of morgen een andere mana ger op eenzelfde manier de dupe wordt. Dat kan niet anders zolang de verhoudingen scheef en ongezond blij ven. OVERBODIG vergiftigen de samenwerking. I manager), volle agenda's, goede ver- De manager, die de beatgroepen naardiensten, publiciteit, radio, televisie, oren heeft geschoven, wordt aan deplaatopnamen. Het ligt voor de hand: kant gezet. Hij is overbodig geworden. Tenminste, dat denken zij. Voordat een beatband mee wil tel- n, is een opleiding van een jaar of drie nodig. In Amerika en Japan bestaan opleidingsinstituten voor jonge artiesten; in ons land proberen twee of drie managers onafhankelijk van el kaar amateur-beatgroepen en zan gersfessen) te scholen. Dat kost tijd, moeite en veel geld. Teleurstellingen aan beide kanten zijn onvermijdelijk, als de manager na verloop van tijd tot de conclusie komt, dat „het er toch niet inzit". Hij moet die beslissing nemen, al was het alleen uit zakelijk oogpunt. Beatorkestjes, die niet in de massa willen ondergaan, komen zonder een vakkundige manager nergens. Dat be grijpen ze zelf ook wel en daarom is aanvankelijk alles koek en ei. Met fi nanciële steun van de manager krijgen kostbare instrumenten en appara tuur en worden ze in het nieuw gesto ken. Later, ja later zullen ze alles tot de laatste cent terugbetalen. Dan komt de dag van het eerste op treden. Gejuich in de zaal. nieuwe uit nodigingen (dank zij de relaties van de HET PUIN 'f SlWRF HETGELUKj door Jon H. Oosterioo UTRECHT De machinist van de trein die onderweg was van Roosendaal naar Vlissingen is gaterdagavond het slachtoffer ge worden van een smakeloze 1-april grap. Hij belde om kwart voor acht vanuit Kruiningen helemaal overstuur de post Roosendaal op met de mededeling dat hij iemand had overreden en vroeg om een ambulance. Bij nader onderzoek bleek echter dat er een etalage pop op de rails was gelegd. De rijkspolitie probeert de „grappen maker" te vinden. Dr. Kildare Niet alleen in Nederland maar ook In het buitenland hebben de kranten op 1 april grappen uitgehaald. Zo publiceerde Portugese bladen zater dag met vette koppen det de populai re televisie-dokter Kildare door de Portugese voetbalbond werd gecon tracteerd om de zorg op zich te ne men voor de voetbalster Eusebio. len foto van dr. Kildare die bezig is Eusebio te onderzoeken illustreerde het bericht. Duizenden Portugezen zijn er in gelopen en op de redacties van vele kranten stond de telefoon roodgloeiend. Brug len krant in het Belgische Charleville nam 2.000 mensen beet door een be- Tijdens de viering van het eerste lustrum van het nationaal 1 april-comité is zaterdagavond de Prix de Joke, een bronzen Loeres, uitgereikt aan de groep Farce Majeur. Geheel links Fred Benavente, geheel rechts Alexander Pola. richt te publiceren waarin gemeld werd dat twee geweldige helikopters de plaatselijke brug door een nieuwe zouden vervangen. Toen de ruin 2.000 mensen vergeefs de hemel af zochten naar de wentelwieken werd via luidsprekers meegedeeld dat verband met de weersgesteldheid de operatie tot 1 april 1968 werd uit gesteld. Koeien In Stockholm werd een nachtwaker van een groot parkeerterrein het slachtoffer van een aprilgrap. Twee mannen vertelden hem dat ze de directeur van het parkeerterrein toestemming hadden gekregen om twee koeien op het terrein te „parke ren". Toen de directeur de volgende ochtend voor een inspectie naar het terrein kwam zag hij tot zijn grote verbazing de koeien tussen de vrachtwagens lopen. De twee man nen zijn echter niet teruggekomen om de dieren weg te halen. Koning Boudewijn Een door een Kongolese krant in Loe- moemba Di uitgehaalde aprilgrap heeft bü de Belgische kolonie grote verontwaardiging gewekt. De krant meldde namelijk dat koning Boude wijn door een Vlaming was dood geschoten onder omstandigheden wel ke vergelijkbaar waren met de moord op president Kennedy. Verscheidene Europese winkels in de ze stad hebben uit protest hun win kels gesloten. Verolme gelooft nog aan de mil j oenenorder (Van onze speciale verslaggever) HEUSDEN In het aanhouden en later weer op vrije voeten stellen de directeur van de Indonesische maatschappij Permina, generaal Ibno Soetowo, ziet scheepsbouwer Cornelis Verolme geen reden om pessimistisch te worden. Hij blijft geloven dat hij 34 tankschepen ter waarde van 320 mil joen gulden voor het vroegere Shell-concern zal kunnen bouwen, op voorwaarde dat de Japanse c tie hem niet in de wielen rijdt. Verolme zei dit na de succesvolle te waterlating van de 23.000 ton metende Noorse buik-carrier Norvard het grootste schip, dat tot nog toe op zijn werf in Heusden werd gebouwd. Op suggesties dat door de fraude, aarvan de Indonesische generaal wordt beticht hij zou persoonlijk 800.000 gulden hebben verdiend aan de aankoop van de vroegere Nederlandse tanker Elisabeth Broere, terwijl hij in z'n hele loopbaan zo'n 60 tot 70 mil joen Amerikaanse dollar ten eigen ba te zou hebben aangewend antwoord, de de scheepsbouwer dat hij niet met een persoon, maar met een bedrijf on derhandelde. De beschuldigingen, die in eerste instantie uit de koker va free-lance journalist Willem mans komen, achtte de heer Verolme overigens totaal niet bewezen. Drie weken geleden was hij nog in Indo nesië geweest. De minister van bui tenlandse zaken, Adam Malik, met wie hij een onderhoud nad gehad, zou zich toen in zeer gunstige zin over generaal Soetowo hebben uitge laten. Het nieuwe aspect, dat tijdens het korte vraaggesprek naar voren kwam. betrof de bouw van de tankers. Indien de order aan het Verolme-concern zou worden verstrekt, zou deze Nederlands neus voorbijgaan. Het lag in de bedoe ling de schepen op de Verolme-werf in Tandjong Priok op stapel te zetten met het oog op de werkgelegenheid in Indonesië. De werf in Tandjong Priok is overi gens nog niet in gebruik. Verolme ver klaarde dat het eerste schip, waarvan de kiel zou worden gelegd, waarschijn lijk een tanker van de Permina zou zijn. Bij zijn recente bezoek aan Neder land bracht generaal Ibro Soetowo naar voren dat zijn maatschappij niet armlastig was. De Permina zou de bouw van de benodigde tankers bin nen tien jaar kunnen financieren. jongens van achttien, negentien, twin tig jaar kunnen die weelde niet dragen, j AFREKENING Elke maand is het afrekenen. Als het meezit, gaan ze met duizend gul den of meer („schoon") naar huis. Ge makkelijk verdiend geld voor jongens, die voordien hooguit een bescheiden kantoorbaantje hadden of in een fa briek werkten... De misleidende glamour van de showbusiness is een onweerstaanbare magneet. In hun fantasie hebben ze zichzelf een glanzende toekomst uitgestippeld, vergetend, dat er heel wat meer geestelijke bagage nodig is een carrière in de amusementswe reld. Ze vergeten nóg één ding dat hun manager de man is, die hen op een bepaald niveau heeft gebracht. In hun ogen is hij een eigenwijze ouwe man geworden, die nog steeds de baas wil spelen en kritiek heeft. Het breekpunt nabij: de manager wordt aan de kant gezet, contracten of niet. Ze doen ;t nu verder zelf wel. Te laat komen ze tot de ontdekking, dat ze daarmee hun eigen artistieke graf hebben gegraven. Hun scholing was nog lang niet afgerond, met alle consequenties vandien. Het (jeugdige) publiek oordeelt genadeloos. De beat groep is uitgeteld, schnabbelt af en to< nog wat en raakt daarna spoedig in het dikke vergeetboek. De ex-Jumping Jewels, eens één van de topgroepen ons land, zijn daarvan het sprekendste voorbeeld. SCHADE De manager blijft met de brokken zitten. Hij heeft vele duizenden gul dens voorgeschoten, waarvan hij geen cent terugziet. Ook hij kan geen veren van een kikker plukken. Natuurlijk: hij kan zich op de contracten beroe pen. Maar het geval-Batelaan heeft weer duidelijk gemaakt, dat in de Hilversum II NCRV beatsector de waarde van schriftelijke 7.30 uur Madrigalen van Peerson (stereo), overeenkomsten zeer gering is, als 7.50 uur liedjesprogramma (platen) fatsoen ontbreekt en redelijk overleg I 8.35 uur hoorspel van Marianne Colijn: „Poef, de niet mogelijk is. draak van Schokland". Een schade, die nog langer door- 9.30 uur informatief programma „Muziek en dienst". melodieuze muziek voor opblijvers. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.00 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 7.30 uur quiz „Tel uit je winst". 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur zes jonge onderzoekers presenteren uitvin dingen in de wedstrijd „De jonge onderzoe kers". 9.25 uur filmdocumentaire over h°t Ned. leger „Op commando kerel word-r. 9.55 uur Lurelei Cabaret. Ned. 2 NCRV 8.05 uur aflevering van de serie „Lieberman". 8.30 uur documentaire van de Duitse omroep over stadsontwikkeling van drie Europese steden: Rotterdam, Rome en Stockholm. 9.15 uur vierde aflevering in de muziekserie „Play Bach". Jacques Loussier speelt. 9.30 uur actualiteiten. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NRU 8.05 uur internationale orkesten spelen romantische muziek. 9.30 uur klankbeeld over het passief deelnemen sport. 10.00 uur Metropole-orkest speelt. 10.55 uur 13e les over China. werkt dan de financiële, is de afbreuk11.00 1 de naam van de manager. Tien tegen één wordt alleen hij in kwaad daglicht gesteld, omdat juiste achtergronden van het conflict niet bekend worden. Kruiswoord-pttzzel zonder zwart Bij de Nederlandse Krediet Verzeke ringsbank ligt inmiddels wel een aan vraag van Verolme. Niet ontkend kan Horizontaal: 1. stad in Gelderl. vreemde munt; 2. zijtak Main water in Limb.; 3. geestelijke zoon van Jacob. 4. meer op de grens van de Ver. Staten en Canada aanw. voor- naamw. voedsel; 5. rechten inbegre pen (afk) eer teken dat in de psalmen voorkomt; 6. eenmaal 1 zieknoot kippenloop; 7. na dato (afk) verdieping afkorting van item; 8. bijwoord land in Europa (afk) deel van de mast; 9. palm boom meisjesnaam. Vertikaal: 1. plaats in Z.H. fami lielid; 2. zonderling elk; 3. volk plaats in Gelderl.; 4. inhoudsmaat (afk.) rangtelwoord voegwoord; 5. vroe ger voorvoegsel6. scheik. element (afk) voedsel om te lokken rivier in Duitsland; 7. schaaldier plaats in Gelderl.; 8. wezenlijk Ierland; 9. bij woord bekoorlijk gelegen over blijfsel bij verbranding. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. boers Mien; 2. ap- i pel Esla; 3. ree genade; 4. nn j Tv-verslagen van volleybal-kamp (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Deze week worden in verschillende gemeenten van ons land volleybalwedstrijden ge houden in het toernooi om het West-Europese kampioenschap, De NTS wijdt hieraan vier uitzendingen. U kunt alles zien op Ned. 1 en wel als volgt: dinsdag 4 april 's avonds tus sen 10.35 en 11 uur een samenvatting van de in Almelo gespeelde wedstrij den, woensdagavond van 10 tot 10.40 uur idem van de ontmoetingen in Oss en donderdag 6 april tussen 7.30 en 7.56 uur een rechtstreekse reportage uit Amersfoort en later op de avond tussen 10.50 en 11.20 uur een samenvat ting van de ook in Amersfoort gespeel de finale. 66 Carel op zijn beurt geeft een beschrijving van die late zomerdag, waarop heel Delft op de been was geweest toen in de Oude Kerk admiraal Tromp werd begraven, die voor Terheyde in de strijd tegen de Engelsen was gesneuveld. Hij vertelt ook over de Delftse schilders, maar verzwijgt, nu zijn vrouw en schoonmoeder erbij zijn, de pikante bijzonder heden over Adam Piek. Carels schoonmoeder, moeder Van Pruysen, doet een po ging het gesprek op de politiek te brengen. Het is eigenlijk geen onderwerp voor een vrouw. Maar sinds Johan de Witt raadpensionaris is geworden, legt ze ei een zo grote be langstelling voor aan de dag, dat Carel en Aegte haar er wel eens mee plagen. Niettemin gaan ze soms op haar uitnodi ging in om wat te redekavelen over zaken die het landsbestuur betreffen. En Carel heeft daarbij nog al eens de gewoonte om flink door te slaan en zijn schoonmoeder dwars te zitten. Deze avond echter heeft hij geen behoefte aan politiek. Bovendien blijkt de gast er zich in het geheel niet voor te interesseren. Moeder Van Pruysen aanvaardt daarom ten slotte maar, zij het aanvankelijk met tegenzin, een zwijgen de rol. Het gesprek is voor de beide mannen. Maar als Steen dan weer aan het woord is en herinneringen ophaalt aan zijn leerlingentijd bij de Van Ostades in Haarlem, schijnt zij J zich met haar plaats van luisterende partij te hebben ver- zoend. Zo nu en dan schatert zij het uit om de dolle verha- 1 len van de jonge schilder, die ze zo smakelijk weet te vertellen. j Als Aegte niet had gewaarschuwd, dat het vroeg dag zal zijn omdat de logé met de schuit naar Leiden wil, zou Steen om middernacht nog hebben zitten praten en zou moeder j Van Pruysen met plezier zijn blijven luisteren. De volgende ochtend is Carel het eerst uit bed. Aegte slaat even de ogen op als hij over haar heen op de stoel stapt, die 's nachts onder de bedsteedeuren blijft staan, alweer is ingeslapen. Immers zij en moeder behoeven nog 1 niet op te staan. Zij hebben de vorige avond al afscheid genomen van de gast. Het is voldoende als Carel nu met hem ontbijt en hem daarna naar de Haagpoort brengt, waar I de schuit naar Leiden gemeerd ligt Hij wekt de logé, die slaperig antwoordt, dat hij al is opgestaan. Daarna kleedt hij zich en doet de huisdeur van de grendel, zodat Maartje straks niet zal behoeven te klop pen, maar zo binnen zal kunnen komen, 's Zomers begint ze om zeven uur reeds; nu in de winter een half uur later. Als hij achter op de plaats komt merkt hij, dat er nachts een flink pak sneeuw is gevallen. In de lichtstreep die langs de deur die op een kier is blijven staan naar buiten is gegleden, schitteren de kleine kristalletjes. Als hij omhoog kijkt ziet hij, dat de hemel helder is geworden; ofschoon van het oosten uit de nieuwe dag het zwart van de nacht al begint te verdrijven, glanzen nog de sterren. Het gaat winter worden, denkt hij en hij haast zich naar binnen om in het achterhuis vuur te maken. De gast moet goed warm zijn als hij straks vertrekt; hij heeft een hele rei« voor de boeg. Hij is met het haardvuur bezig als hij Maartje hoort komen. Bij de voordeur stampt ze de sneeuw van haar schoenen. Daarna komt ze binnen. Ze groet enzegt: ,,'t Is nou winter". Hij blijft in zijn gebogen houding onder de schouw staan als hij antwoordt: „Dat is het net." Onderwijl draait hij het hoofd, zodat hij haar zien kan. Ze staat zo, dat het kaarslicht op haar gezicht schijnt. Er zitten gesmolten sneeuwvlokken op haar wimpers en er hangen ook water druppels in de krullen, die onder het witte mutsje uitkomen. „Laat mij dat vuur maar verder aanmaken", zegt ze, terwijl ze in de richting van de schouw loopt. „Och", weert hij af, „ik ben er al mee bezig." Maar toch richt hij zich op uit zijn gebogen houding. Hij heeft een houtblok in de hand en zij wil dat van hem overnemen. „Geef maar hier", zegt ze. Als ze zich naar hem toe buigt, voelt hij de stevigheid van haar borst tegen zijn arm. Het J doet de neiging in hem opkomen, die er ook de vorige dag was geweest: hij zou haar naar zich toe willen trekken en tegen zich aandrukken. Maar Jan Steen, de logé, is de kamer binnengekomen en roept een vrolijke groet. „Lekker winterweertje", zegt hij met een brede lach op het gezicht. ,,'t Zal wel vriezen worden", zegt Carel. En tot het meisje: „Laat dat vuur nu maar voor mij en ga jij brood snijden." Terwijl hij voortgaat om het vuur aan te blazen, zodat een vonkenregen knetterend hoog opspat, hurkt Maartje voor de eiken broodkast. Even later staat ze bij de tafel en snijdt het ronde brood, dat ze tegen de borst houdt. Jan Steen is naar buiten gelopen; Carel hoort hem op het plaats- het gemak zich bevindt. (Wordt vervolgd) en barium afgevuurd. De tri-ethvl boraan vormde blauw-witte wol ken en het barium rood-groen-blau- we. De gekleurde wolken zijn hon derden kilometers ver te zien ge- .orden dat er andere mo5elijkheden ,5- zijn. gezien het vertrouwen dat het nieuwe Indonesische regime in de we reld van het kapitaal geniet, met name in de Verenigde Staten. Straatje. 18.30 Licht 8.45 Gesprek met een happe- ner. 18.10 Strijdkrachtenpro gramma. 19.40 Humanistisch Verbond. NRU: 19.50 Open baar Kunstbezit. 20.00 Nieuws. 30.05 Concert: I. Radio sym- phonle orkest van de Deense omroep: II. Koor en orkest van Radio Keulen; III. Omroep orkest. 21.30 Klankbeeld over de z.g. passieve rekreatle door middel van de sport. 22.00 Ste reo: Metropole orkest. 22.30 Nieuws. 22 40 Actualiteiten. 22.53 China en ontwikkel! ngs- n. 2»* i I Radiol Vocaal-ensemble 19.50 Lichte gr« Kerkorgelcont ,.,.:e Uederei Nieuws. 22.'.. boeken, schrijvers 23-00 Gevarleer 23.55-24.00 Nieuw DRAADOMROEP GRAMMOFOONPLATEN- Nederland I. NTS: 18.45 Pi- po de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.55 Reclame. CVK/ IKOR/RKK: 19.00 Kenmerk, over kerk en samenleving. VA RA: 19.30 Tel uit Je winst, hobbyquiz. STER: 19.58 Recla me. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.18 Reclame. V/ 20 20 Achter het nieuws. 20.43 De Jonge onderzoekers, lid. 21.31 g do: Kerel worden, documental- NTS: Nederlj.— s'ieuws in 't kort. STER: 20.0. eclame. NCRV: 20.05 Lieber- ïan ér Lieberman. TV-tUn 0 30 Documentaire over enbouw. 21.10 Stad in ,E"i. 1I BELGIP KLAM KANALEN: 2 e vakantie (2). 18.15 VAN 18—19 UV T. Ludwig van E< Ouverture Leonore II idmannetje. 19. HBHgbgnPVHV 45 Openbaar Kunstbezit, li.» De weerman. 20.00 Nieuws. 20.15 Een partlj- Itje moord, politieverhaal (I). 20 50 Een vreemde rela. film. 21J5 De onverschillige, mono loog. 22.00 Gastprogrammtde kath. gedachte en aktie. 23.30 Nieuws. ding. 9.00 Omroeporket Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nieuws.) 12.00 Me tropole orkest. 12.25 Beursbe richten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor de landbouw. 12 40 Licht orkest. 13.00 NI "dMM Schoolradio. 15.0 Bariton en piano (gr.). 16.1.' Voor de Jeugd. 17.15 New York calling. 17.20. Stereo: Voor de jeugd, lichte grammo- foonmuziek. 1.00 Nieuws 7.55 Overweging. 8.04 [7 30-7 32 Nieuw 12.58 Lichte gramnv f teschlp Orion reis; 7. ent el keel; 8. leis die; 9. dog tere na. Vertikaal: 1. Barneveld; 2. Opende neo; 3. Epe dertig; 4. regel mest: 5. slede alge; 6. menu er ker; 7. Isar ree de; 8. Elden i.e. in; 9. na Enos Lea. CINCINNATI Een 27-ja- rige psycholoog uit Cincinnati (Ohio) is tot 180 gul den boete en in de kosten van het proces veroordeeld omdat hij zijn hond in het oor had gebeten en het dier aan staart en achterpoten zijn woning had binnengedragen De psycholoog voerde tot zijn ver dediging aan, dat hij het dier wilde straffen omdat het was weggelopen. De rechter beval de beklaagde zijn hond af te geven aan de dierenbe scherming. SUKKELTJE EN BRUUNKE Ze zitten stilletjes dicht naast elkaar. En het sneeuwt. Stikkeltje geeuwt, „Ik krijg zo'n slaap". Bruunke zegt niets: die IS al ingeslapen! Het is heel vroeg in de morgen. Stikkeltje wordt wakker. „Wat is mijn bed gek klein geworden! denkt hij verbaasd. Maar als hü goed wakker is. herinnert hij zich alles weer. „Kom, Bruunke, gauw naar Ouwe Pim de Tove naar!!" Hij schudt Bruunke wakker; die schrikt op „Wat? Hé? Waar is-ie?" Stikkeltje trekt hem op. „In zijn sneeuwpaleis, domoor, pak de zeepbel en kom gauw mee!" FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 12