Soms denk ik dat iedereen gek is Volleybal is onbeduidende tak van sport in Engeland Beurs pessimistisch over toekomstig kabinet Sybrands zonder moeite kampioen BRITSE COACH WARDALE ZEGT: Minste onkerkelijken bij CHU en KVP Timman veroverde j eugdschaaktitel VOLLEYBALSTRIJD OM WESTEUROPESE TITEL ORANJE in finale na zege op Finnen ZATERDAG I APRIL 1967 Maniak treitert banketbakker AMSTERDAM Ban ketbakker Jan Ruperink en zijn bejaarde ouders leven sinds enkele maanden in nerveuze spanning. Elke keer als de telefoon over gaat, springen zij overeind. Zou het wéér de maniak zijn De onbekende ge heimzinnige, die nu al vele weken vrijwel dagelijks soms tienmaal per dag op belt en de familie Ruperink de meest grove beledigin gen toevoegt De PTT en de politie zijn al gewaarschuwd en hebben maatregelen genomen om de maniak te vangen. Van de telefoondienst kregen zij een ander nummer, dat gecontro leerd kan worden en de politie staat klaar om op de eerste aanwijzing van PTT uit te rukken. Maar tot nu toe bleef resultaat uit en gaat de onbe kende door met zijn treiter- actie. „Soms zitten we helemaal in de zenuwen. Dan denk ik wel eens, dat iedereen gek is", zegt Jan Ru perink in het kamertje boven de winkel aan de Jan Evertsenstraat. „Elk mens heeft in z'n leven wel eens woorden met iemand gehad. Maar ik heb liever dat ze me op z'n Amsterdams op m'n gezicht slaan, dan dat ze blijven pesten". Overigenè herinnert hij zich niet wie er dan wel een hekel aan hem zou hebben. „Ik heb een tijdje ge leden wel woorden gehad met een automobilist bij het parkeren, maar ik kan me niet voorstellen, dat die man daarover zo kwaad zou zijn, dat hij ons nu dit aan- Het ergste vindt Jan Ruperink, dat de maniak hem niet alleen met telefoontjes belaagt, maar ook onsmakelijke grappen uithaalt. Daar is het eigenlijk mee begon- Een paar maanden terug werd hij opgebeld door een onbekende met het verzoek tachtig gebakjes te brengen. „Omdat het een nogal grote bestelling was, heb ik ge zegd: die gebakjes bezorg ik graag, maar ik ken u niet. Kunt u even langs komen? Dat was toch zo gek nog niet? Je hoort wel meer van die practical jokes". De man aan de telefoon ging op de uitnodiging echter niet in. Hij begon direct te schelden en gooide de haak erop. Sinds dat moment is het in huize Ruperink niet rustig meer geweest. Want na dat eerste telefoontje volgden er meer. En er kwamen mensen aan de deur met de meest vreemde bestellingen. Gedupeerden Op een gegeven dag stond er zelfs een grote betonbak voor de deur, waarin op de bouw vuil wordt gestort. Midden op de stoep en niemand wist voor wie hij was bestemd. De oplossing van het raadsel kwam de volgende dag, toen de telefoonstem sarcastisch vroeg „of de bak al vol was". Ook kwamen er kranten en tijdschriften, waar de banketbak ker zich op geabonneerd zou heb ben. Er reden onbestelde taxi's voor, er belden vloerenleggers aan, technici wilden zijn kassa gaan re pareren, tot tweemaal toe werd olie bezorgd, een slijter leverde drie flessen jenever af en eenmaal reden er zelfs twee rijdende beton molens voor om cement te bren gen. Jan Ruperink: „dat vind ik nou het ergste: dat ook anderen wor den gedupeerd. Het kost die mensen tenslotte tijd en een rit. De meesten hebben het gelukkig gemoedelijk opgevat, maar er wa ren er ook bij, die kwaad waren en bleven volhouden, dat „op dracht opdracht was". Soms moest ik een half uur praten voordat ze geloofden, dat ik niet gebeld had". Moeder Ruperink: „één keer heb ik hem razend kwaad gehad. Toen gaf hij zich uit als de vertegen woordiger van een chocoladefa briek. Hij vroeg of er nog klach ten waren. Ik had het gelukkig di rect door en zei: als je wat wilt, dan kom je maar. Waarop hij het meteen op een grof schelden zet te". De hele buurt leeft met de ban ketbakkersfamilie mee. Klanten hebben al gezegd: „we gaan op hem letten. Als je hem zelf ziet, waarschuw ons dan maar, dan ko men we wel langs en zullen we hem op z'n Amsterdams verwelko men". Maar tot nu toe heeft de onbekende zich niet vertoond. Al thans hij is nog niet bekend. Jan Ruperink: „het is best moge lijk, dat hij al eens in de zaak is geweest, maar als je niet weet hoe hij er uit ziet, herken je hem na tuurlijk nooit. Het is waarschijn lijk een man van een jaar of 25, 30. aan zijn stem te oordelen. Maar ook dat weet ik niet zeker, want elke keer verdraait hij zijn stem". Een psychopaat? De banketbak ker is er niet van overtuigd. „An ders had hij dit niet allemaal kun nen verzinnen. Hoe komt hij erbij om twee betonmolens te laten ko men?" Maar psychopaat of niet, Jan Ruperink Zou er alles voor over hebben om zijn belager te vangen. „Wie hem hier binnen brengt, krijgt zo 500 gulden". Maar tot nu toe is er niet het geringste spoor. Eenmaal kon de PTT nagaan, dat er was gebeld uit een cel aan de Jan van Ga lenstraat. Toen de politie was ge waarschuwd, bleek het echter al te laat. Het bureau Lodewijk van Deysselstraat staat machteloos. „We hebben wel eens gedacht de telefoon maar niet meer op te ne men. Maar dat kan je niet doen. Het kan ook een klant zijn". Daarom zijn vader, moeder en zoon Ruperink wel gedwongen steeds weer te antwoorden. „Zelfs als er zeven maal in vijf minuten wordt gebeld." Wat straks De maniak blijkt voor niets te rug te deinzen en schijnt de tijd te hebben. Het is al eens gebeurd, dat hij in een cel een half uur lang aan de telefoon bleef hangen. „Ik heb de haak er niet opgelegd omdat ik wilde, dat hij zich ver ried. Maar na dat half uur werd het me toch wel wat te erg." Een opluchting is het voor de bakkersfamilie, dat de telefoontjes de laatste dagen minder vaak opschrikken dan een paar weken geleden. „Hij vermoedt waarschijn lijk, dat er gecontroleerd wordt. Hij belt ook telkens maar erg kort." Toch is in huize Ruperink de rust nog niet weergekeerd. Jan Ru perink: „Nog steeds leven we gespannen en vragen ons af wat ons nu weer te wachten staat. Straks stuurt hij nog een begrafe nisondernemer naar ons toe". Jan Ruperink: soms tien telefoontjes op een dag. (Van c sportredacteur Meindert Leerling) LEEUWARDEN Peter Wardale uit de Engelse industriestad Not tingham en leider van het Engelse volleybalteam dat aan de West- europese kampioenschappen deelneemt, lacht breeduit. Hij geeft het eerlijk toe: „Volleybal is in Engeland nog een bijzonder onbeduidende tak van sport. Niet verwonderlijk, van wat buitenlanders (Polen, Zwe den, Denen) die na de Tweede Wereldoorlog in Engeland bleven, leer den we het spel kennen. De Engelse volleybalbond is dan ook pas in 1956 opgericht. Maar, we groeien!" Het begint er nu een beetje op te lijken, maar volleybal zoals we hier in Leeuwarden zien, kennen we in Enge land niet. We zijn al blij als we de bal bij de opslag fatsoenlijk over het net krijgen en een niet al te harde smash kunnen opvangen. Heus, we werken hard en onze coach David James doet alles om ons nationale team op te vijzelen. En dat lukt, maar de achterstand op de overi ge Westeuropese landen is groot." •fe Leerzaam Toch is Peter Wardale goed lachs en in tegenstelling tot vele En gelsen niet karig met zijn woorden tevreden over de gang van zaken. „We hebben duidelijk vorderingen gemaakt en onze topspelers steken tijdens deze kampioenschappen bij zonder veel op. Dat was ook de erva- Financieel weekoverzi cht AMSTERDAM Ter beurze verwachtte men, dat een nieuw kabinet zich binnenkort zal kun nen voorstellen. Men kan de me ning van de beurs het beste ken schetsen met de opmerking, dat men in afwachting van het re geringsprogram leeft, zonder dat men zich kan opwerken tot de conclusie, dat ditmaal een minis- terploeg optreedt, die ons land zonder dralen en resoluut door de woelige branding van het aarze lend economisch getij zal leiden. Enerzijds zal het nodig zijn het re- geerbeleid af te stemmen op matiging de consumptie en- de overheidsuitga- anderzijds moet men oppassen de conjunctuur niet zo ver te Ja(en ontspannen-, dat we in een moeilijk te overwinnen recessie terecht komen. Het zal bepaald geen gemakkelijke opgave zijn en we zien de moeilijkhe den voor het komend kabinet al. We behoeven niet te wanhopen aan eei voortgezette welvaartsgroei, zo zei de ze week prof. Zijlstra, maar het zal wel nodig zijn om de lonen en de over heidsuitgaven in de hand te houden. Ziedaar de taak van het nieuwe kabi net, dat kundig zal moeten laveren on aan alle gevaarlijke stromingen te ont komen. De tijd zal leren, of men daar in slagen zal. In het jaarverslag van de Herstel- bank werd de opmerking gemaakt, dat de internationale vraag- en aanbod ver houdingen zich ten nadele van Neder land hebben gewijzigd. Er dreigt een verdere toeneming vai de concurrentie uit het buitenland ei zullen in sterkere mate door auto matisering, mechanisering en con tratie naar lagere kostprijzen moe een streven. Dat betekent dus, dat de diepte-in vesteringen van het bedrijfsleven zul len moeten worden aangemoedigd. En het gevaar dreigt hier, dat deze in vesteringen door gebrek aan financie ring, zowel door inhouding var winsten als via emissies, te veel ach terop raken. In de Ver. Staten en Canada heeft men de investeringsaftrek ter aanmoe diging van het bedrijfsleven inmiddels hersteld. In West-Duitsland wordt een pleidooi gevoerd voor verlaging van de inkomsten- en vennootschapsbelasting, (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Van alle a.r.- kiezers is 23 procent Hervormd. De winst van de ARP bestond echter voor 52 pet. uit Hervorm den. Het percentage onkerkelijken is van alle partijen het hoogst bij de PSP. Dit blijkt uit de VU- enquête over het gedrag van de kiezers op 15 februari. Het verlies van de KVP bestond voor 7 pet. uit onkerkelijken die voor dien op deze partij stemden, terwijl van het totaal aantal KVP-stemmers slechts 2 pet. buitenkerkelijk is. De PvdA telt 9 pet. rooms-katholie- ke kiezers onder haar aanhang. Van de kiezers die op 15 februari van een an dere partij kwamen en nu PvdA stem den. was 24 pet. rooms-katholiek. Van de kiezers die de VVD wist te innen is 36 pet. rooms-katholiek ter wijl onder alle VVD-kiezers slechts 17 pet. rooms-katholiek zijn. Het totaal aantal gereformeerden on der de CH-kiezers bedraagt 2 pet. maar van de kiezers die op 15 februari de CHU verlieten, is 7 pet. gerefor meerd. Dertig procent van hen die de Boe renpartij verlieten is onkerkelijk. Op het totaal aantal kiezers van de BP is 21 pet onkerkelijk. Bij D'66 zijn de onkerkelijken met 34 pet. sterker vertegenwoordigd dan bij het totaal aantal kiezers. Het aantal ïs-katholieken is groter dan bij al le andere niet-confessionele partijen (32 pet.). De partijen geven ten aanzien van de kerkelijke gezindte van- hun kiezers op 15 februari het volgende beeld te zien (in percenten): en hogere belastingvrije afschrijvin gen. Internationaal traoht men de ren tevoet lager te maken door disconto verlagingen. dat teruggenomen werd, weer in te trappen, maar aan de andere kant er ook voor te zorgen, dat de motor op toeren blijft. Dat vereist vakmanschap en we wensen gaarne de nieuwe nisterploeg sterkte toe, al blijven het betreuren, dat prof. Zijlstra het stuur niet in handen neemt. Gereserveerd De effectenbeurs was deze week ge reserveerd gestemd. Uit het buitenland kwamen geen nieuwe stimulansen, ter wijl de binnenlandse toestand ook tot voorzichtigheid noopte. De rampen in de textielindustrie werden deze weck vermeerderd door de moeilijke positie van het concern Van Heek Co Enschede. De bekende onderneming Nijver- dal-Ten Cate, vroeger één der prach tigste bedrijven van ons land, heeft aangekondigd het dividend (v.j. 6 pet.) te moeten passeren, hetgeen wel een teken aan de wand is. In de textielwereld zijn de laatste jaren grote veranderingen opgetreden en de moeilijkheden hebben voor een belangrijk deel structurele oorzaken. Men heeft in onze textielwereld blijk baar onvoldoende de bakens tijdig ver zet, een gevaar, dat ons bedrijfsleven met het oog op de buitenlandse concur rentie, meermalen bedreigt We denken ook aan de scheepsbouw, in welke tak van bedrijf ook niet iede re onderneming voldoende gelet heeft op de tekenen der tijden. De Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij te Amster dam heeft wederom tot passering het dividend moeten besluiten, maar de Amst. Droogdok kon de winstuitke ring van 5 op 8 pet. brengen. In het verslag van Rijn-Schelde, welk concern is voortgekomen uit de fusie van Rott Droogdok, De Schelde en Thomassen Motoren komt kracht der samenvoeging van activitei ten reeds tot uitdrukking in de winststijging. In de praktijk, aldus het verslag, is het nut der fusie al geble ken en dit sterkt het bestuur in de overtuiging, dat de voordelen ervan de toekomst verder gerealiseerd kun nen worden. Er wordt 13 pet. dividend op de Rijn-Schelde-aandelen uitge- Groei In de afdeling der lokale industrie aandelen viel Van der Grinten met een prachtig verslag op. Er zit groei in deze chemische onderneming met veel buitenlandse vertakkingen bestuur ziet de resultaten over het lo pend jaar met vertrouwen tegemoet. Er wordt 20 pet. contant dividend uit gekeerd (v.j. 18 pet.). Toch viel de beurskoers deze week terug van 960 tot 890 pet, vanwege de vrees voor een spoedige aflosbaarstel ling der converteerbare obligatiele ning. teneinde voor nieuwe middelen te zorgen. Overigens is het koerspeil van deze aandelen wel sterk op voortgaande groei berekend. Groei zit er ook in Billiton Mij, wat is af te leiden uit het dividendvoorstel. Er zal tot uitkering komen 20 pet. con tant dividend op de aand. rubriek II plus 6 pet. agiostock, die ook dividend gerechtigd is voor het totale contante dividend over 1966. De beurs reageer de met een koersstijging, die echter voor een deel weer verloren ging (485 naar 517, slot 505 pet). Geen kerklid R.K. Ned.H. Geref. Overige Geenantw. KVP 2 98 PvdA 38 9 44 1 3 5 WD 29 17 40 2 7 5 ARP 3 5 23 61 8 CHU 2 1 91 3 1 BP 21 31 37 1 6 4 PSP 50 13 19 3 9 6 D '66 34 32 22 3 4 5 Totaal 20 35 29 7 C 3 Handelsveren. „Amsterdam" keert wederom elf procent dividend uit wat aanleiding gaf tot enige vraag naar deze aandelen gisteren. Op een koers van 127 pet. geeft deze uitkering een prachtig rendement. Op de obligatiemarkt was de stem ming deze week wat zwakker, omdat men spoedig een staatslening ver wacht Uit de verklaringen van mi nister Zijlstra is deze week wel geble ken, hoe moeilijk de schatkist met de liquiditeit komt te zitten, zo erg zelfs, dat niet alleen de kapitaalmarkt tegen aanvankelijke verwachting in, door de Staat aangesproken zal moeten wor den, maar dat ook de tekorten tenge volge van mindere belastingopbreng sten voor een deel uit kortlopend kre diet zullen moeten worden gefinan cierd. Minister Zijlstra noemde dat con junctureel juist, maar het is niettemin bepaald geen solide financiering! ring toen we vorig jaar in België voor de eerste keer van de partij waren bij de kampioenschappen. De volleybalsport vindt zijn ontstaan en zijn bakermat op de scholen in En geland. We kennen een senioren een scholierencompetitie. Volgend jaar hopen we ook met een damescompeti tie te beginnen. Er wordt bij ons voor al in Londen en omgeving alsmede de Midlands (Birmingham en Sheffield) volleybal gespeeld. Maar er komen steeds meer verenigingen op diverse plaatsen bij. Er is echter te weinig goede accommodatie voor volleybal on volledig tot ontplooiing te kunnen ko men, maar gelukkig neemt het aantal sporthallen in Engeland toe. BREDA Jan Timman is vrijdag in Breda Nederlands jeugdkampioen schaken geworden. In de achtste ronde versloeg hij Boersma en is daardoor met nog één ronde te spelen, onbereik baar geworden voor zijn concurrenten. Timman 01, Van Surksten *-• Van der Vliet 1—0. Dekker Leynen Vt. Knol Lenstra 10, Wiersma Böhm 01, De Vries Godery De stand na acht ronden: 1. Timman 7, 2/3 Leynen en Knol 5V«, 4. Lenstra 5 en 5. Böhm 4'/t pnt. Televisie We hebben nu echter nog maar enke le honderden leden, doch door het toe doen van de diverse tv-uitzendingen wordt volleybal duidelijk populairder. Bij interessante wedstrijden in Londen trekken we wel zo'n 700 toeschouwers. We zouden echter meer internatio naal contact moeten hebben, rriaar het geld ontbreekt. De spelers die nu in Nederland zijn trainden zes weken lang praktisch elk weekend in Londen. Enkelen komen er zelfs voor uit Schot land. Reis- en verblijfkosten betalen ze echter zelf, ook de reis naar Nederland. De regering draagt slechts voor vijftien procent in de kosten bij. We vlogen naar Oostende en kwamen verder per bus. Vliegen naar Rotter dam of verder kon niet lijden. We doen ons best en zoeken allerhande propagandamateriaal, spelen demonstratiewedstrijden tussen teams van in Engeland gelegerde Ame rikaanse onderdelen die soms aantre den tegen een zestal van de Russische ambassade dat erg sterk is. We instrue ren sportleraren en proberen filmmate riaal op de kop te tikken." Geestdrift Peter Wardale blaakt van ijver en is een en al geestdrift voor de volley balsport. „Het klinkt een beetje gek", zegt hij, „maar Engeland is vrijwel voor elke tak van sport de bakermat geweest. We hebben nu een onderdeel waarbij we veel van het buitenland moeten leren. Daarom zijn we hier. Straks hopen we in Engeland datgene uit te dragen wat we in Leeuwarden en de andere plaatsen in uw zo mooie land hebben geleerd." (Van i onzer sportredacteuren) LEEUWARDEN Het Neder landse volleybalteam is zeker van een plaats in de finale van de wed strijden om het Westeuropees vol leybalkampioenschap. Dat is naast de meer dan duidelijke 30 over winning op Finland het enige po sitieve dat vrijdagavond vanuit Leeuwarden kon worden doorge geven. Evenmin als een dag eerder de ontmoeting tegen de Engelsen, was gisteren in de Leeuwarder Beurs het spelen van de tweede wedstrijd tegen Finland voor het Nederlands zestal de moeite waard. Niet alleen dat de setzeges (15—3, 15—3 en 15—1) al duidelijke taal spre ken, ook door het gemak waarmee vooral de eerste en derde set werden gewonnen kon men niet waarmaken een officiële interland werd gespeeld. Menig team uit de hoofdklas, mogelijk zelfs een sterke over gangsklasser, kan van de op zich dap per strijdende Finnen winnen. De mannen uit het land van de dui zend meren zijn te klein van stuk en hadden geen voldoende verweer tegen de vaak mokerharde smashes van Jansen, Vermeulen en Valkenburg. Steeds weer vloog de soms in het ge heel niet, soms half gestopte bal ver ii het publiek. Nonchalant Alleen in de tweede set, die precies twintig minuten duurde (de eerste de derde elk tien minuten), was er even sprake van strijd, doordat er Nederlandse ploeg nogal nonchalant werd gespeeld. De wedstrijd kon ook nauwelijks imponeren. Via 40 en 42 liep Nederland in de eerste set, met Jan v. d. Hoek aan de opslag, uit tot 82. Een punt sloegen de Finnen daarna nog bij elkaar, waarna rake lagen en listige tikjes, achter het on- •oldoend omhoog komende Finse blok de set op 153 uitmaakten. Met dezelfde basisopstelling (Kooien, Jansen, Vermeulen, v. d. Hoek, Valken burg en Mulder) liep Oranje in de tweede set, ondanks zwak spel van Mulder, door goed geplaatste tactische ballen van v. d. Hoek en Valkenburg tot 5—0 uit. Het werd B—1 waarna het achter vijf minuten duurde voordat de zich fel verzettende Finnen bereid waren opnieuw te capituleren. Slagkracht Toen het eenmaal zover was, liep de zaak snel naar een nieuwe 153 zege uit, omdat de slagkracht van Neder land zonder meer de Finnen teveel was. Ving men de smashes op dan bleef er te weinig kracht over om nog tot een goede aanval te komen. Boven dien kreeg men minder vat op het spel van Oranje dan een dag eerder op dat van de Duitsers. Dat was minder geva rieerd. Met Aalbers en Veldhuis op de Van 2 mei af geeft de PTT twee Europazegels 1967 uit in waarden van 20 en 45 cent. Het ontwerp ia van de Belg Oscar Bonnevalle. j Twee grote tandwielen symbolise ren de industriële kracht van Euro- i pa zij draaien dank zij het cen trale wiel, dat de Europese samen- werking wil uitbeelden. De kleu- 1 ren zijn blauw en paarsbruin. plaatsen van Valkenburg en Mulder later verving Onnes nog aanvoerder Kooien was de derde set voor Ne derland slechts een formaliteit Het werd 50, 51 en vooral dankzij da op dreef zijnde Jansen in een slechts even onderbroken serie 151. Daar mee vormde de laatste klap van Jansen in feite de mooiste smash van de gehele wedstrijd. W est-Duitsland Met Nederland heeft zich ook West-Duitsland in de finalepoule ge werkt. Dit team versloeg zoals te ver wachten was Engeland met 30. De Engelsen waren zo mogelijk nog slech ter dan een avond tevoren tegen Ne derland. Binnen een half uur was do zaak met 15—4, 151 en 154 uitge maakt. De stand in Leeuwarden is nu: L Nederland 2 2 0 4 90—17. 2. West-Duitsland 2 2 0 4 90—35. 3. Fin land 2 0 2 2 33—90. 4. Engeland 2 0 2 2 19—90. Het Nederlands militair volleybal team was in Haarlem niet opgewassen tegen Italië. Onze landgenoten verlo ren met 30. In de eerste set namen de Nederlanders een 81 voorsprong. Zij hadden bij 1412 de setwinst voor het grijpen evenals in de derde set toen ze met 136 voorkwamen. Beide sets gingen niettemin naar Italië, dat tweemaal profiteerde van een inzin king in het Nederlandse militaire kamp. De setstanden waren 1614, 15—3 en 16—14). In Tilburg won Israël met 30 van Zwitserland (157, 15—6 en 158). De zijn Frankrijk 3—1, BelgiëNed. jeugdteam 3—4. Zwitseerland APELDOORN Ton Sybrands heeft het gehaald en met nog meer gemak dan de laatste da gen werd verondersteld. Hij is kampioen van Nederland en zijn voorsprong op Piet Rozenburg be draagt niet minder dan vijf pun ten, mede veroorzaakt door een afgrijselijke misgreep van Piet Roozenburg die een verkeerde schijf beetpakte tegen Ir. van Dijk, die hierdoor een schijf voor kwam en de winst uiteraard niet liet schieten. Op even merkwaardige wijze kwam winst van Harm Wiersma tot stand. Jan Wcerheym sloeg verkeerd in deze door beide spelers nerveus gespeelde partij en moest hierdoor verlies incas- Dit was natuurlijk pure sensatie. Me de hierdoor komen er nog verschil lende dammers in aanmerking voor de tweede en derde plaats. Kansloos hier voor zijn gevestigde namen als v. d. Sluis, Varkevisser en Bom, die er in dit tornooi niet aan te pas zijn geko men. De overige partijen eindigden min of meer geluidloos in remise. Bij de jeugd ziet het er naar uit dat er een Rotterdamse hegemonie ontstaat. Met nog twee ronden voor de boeg, leidt Adri Huet met een punt voorsprong op Sally de Jong. UITSLAGEN Senioren: Van Leeuwen v. d. luis, Varkevisser Okrogelnik 11, Hoekstra D. de Jong 20, Van Dijk Roozenburg 20, Sybrands Bom 11, W. de Jong v. d. Staay 11, Junioren: achtste ronde: Riesenkamp zWiersma Weerheym 2 1—1, Van Wijk Jurg 0—2, Dol- De Bruyn 20, De Vries Reu- leaux 20, Westerveld Lammers dersum De Jong 02, Drost Huet 02, negende ronde: De Bruyn Drost 11, Huet Doldersum 20, De Jong van Wijk 20, Jurg Westerveld 02, Lammers De Vries 02. Reuleaux Riesenkamp 02. Stand senioren: 1. Sybrands 21, 2. Roozenburg 16, Wiersma 15, Van Dijk 14. Weerheym en Van Leeuwen 13, v* d. Sluis 12, Varkevisser 11, D. de Jong, Bom en Okrogelnik 10, W. de Jong v. d. Staay 8, Hoekstra 6. Junioren: 1. Huet 14, 2. De Jong M

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9