TV RADIO Pierre Palla nam 'n beetje afscheid TROS GEEFT JONGE ARTIESTEN KANS ONDER HET PUIN STIERF HET GELUK en ZATERDAG 1 APRIL 1967 Commentaar uit Zuid-Vietnam ons meedeelde, uas te verwachten na de zeer vele publici teit die het oorlogsgebeuren krijgt. Niettemin uas het een boeiend en vooral lijzonder treffend gefilm relaas, dat de kij kers sterk betrok bij de tragiek. Brandpunt liet ons zien, hoe opgewekt dagelijks verse troepentransporten uit Ame rika aankomen en hoe triest zij na een ja oorlog en opzichtig vermaak in de legt plaatsen, treurend om het verlies van goede vrienden, iveer naar huis gaan, indien zij dei* tijd gezond hebben overleefd. Werd hier de nadruk gelegd op de sociale kant van de oorlogvoering, ook op anderi wijze werd dat gedaan: diep-tragische beel den uit overvolle hospitalen en ziekenhui- aar de bedden door twee of drie pa tiënten moesten worden gedeeld, lieten om afgrijselijke verwondingen zien. Nederland draagt iets bij in het schrijnend gebrek aan medische hulp door het bouwen van vier poliklinieken voor tbc-patiënten. Deze ziek- tvoekert in Vietnam. Er waren benauwende beelden van oor logshandelingen en gesprekken met velen, onder meer met de opperste strateeg, gene raal Westmoreland, gesprekken die uiter- ird niet veel zeiden. Brandpunt trok een eigen conclusie uit 'dt in Vietnam opgedane ervaringenAmeri- door internationale intriges deze oor log, die het land anderhalf miljoen dollar par dag kost, „ingesukkeld" en speelt nu dc rol van eenzame reus die in het politieke dop is geraakt: er is geen weg terug. De Vielnamezen zelf zijn de oorlog al lang moe; de tachtig procent plattelanders die het dertig miljoen zielen sterke land telt, nauwelijks waarover het gaat in de eindeloze strijd. De stedelingen van hen studenten aan het woord) achten hun eigen beschaving hoger dan die van de Ame rikanen, op wie ze wel neerzien maar die toch niet ivillen missen als onschatbare hulp in hun gevecht tegen het communisme. Wij hielden de indruk van een econo misch ontredderd land, geplaagd door ziek- gebrek aan hygiëne, hopeloos rond- wroetend in een lange oorlog tegen de veel- ichtbare Vietcong. herinneringen aan een goeie ouwe tijd uitgeleid en weer ingehaald bij de avro (Van onze radio- en tv-redactie) Hilversum „Ach, ais ik nog aan die goeie ouwe tijd van de allereerste radio-uitzendin gen bij de AVRO denk! We zon gen liedjes in het keukentje van de villa aan de Enghweg en als het even ernstig werd stuurden wij een boodschap naar boven om meneer Vogt te vragen eens even tjes niet zo met z'n leunstoel te kraken Dat zei de hoogbejaarde bard Clinge Doorenbos gisteren tegen Petrus Karei Hubertus (artiesten naam Pierre en voor z'n vele vrienden gewoon Piet) Palla, die vanwege het 65 worden op 5 ja nuari j.l. officieel afscheid moest nemen van de AVRO, maar tege lijkertijd weer werd binnenge haald als trouw muzikaal mede werker „in los verband". Je hebt ze hier telkens bij de om roep, die schijn-afscheidsbijeenkom- sten. De pensioengerechtigde leeftijd vergt die, maar het pensioen voor ar tiesten is gewoonlijk niet van die aard, dat men lekker op de lauweren kan gaan rusten. Bovendien.... wat is 65 jaar voor een gezonde, ijverige musi- wiens hele leven is verweven met muziek voor de omroep? Clinge Doorenbos mocht bij dit afscheid aan „de oude tijd" herinne- maar hij heeft zo ongeveer met de acht kruisjes te maken. Anders al weer staat de 70-jarige, volkomen vita le Alex de Haas er voor, die eveneens woordje sprak op dit afscheid (of zullen we zeggen: bij deze mijlpaal?) in het leven van alom bekende Piere Palla. HILVERSUM Wat de andere om- I loeporganisaties doen in. hun tienerpro- gr&mma's moet de TROS, vanwege be- perkte zendtijd, in haar gewone pro- gnnma doen: jonge mensen een kans ffïïn om zich te presenteren aan een ■fljoenenpubliek. Dat zal gebeuren In ,H«, jij daar", een showtje dat zon dagavond op Ned. 1 uitgaat en dat bij- i helemaal door jeugdige debutanten wordt gemaakt. die de TROS aankondigt als „een zeer ictief meisje achter de schermen". Ook de regisseuse is „spiksplinternieuw", nl. de 22-jarige Fieke Landré, een niet onbekende naam bij de TROS. Zij ver- de titel „Hee, jij daar", waarach ter de kreet „laat eens zien wat je tint!", behoort. Niet allen die aan deze uitnodiging ehoor geven staan voor 't eerst voor camera's, want Elly Nieman zal wee liedjes zingen en haar naam be- int terecht bekendheid te krijgen. Al eerder bij de TROS gedebuteerd student en liedjeszanger Jop Panne- oek. Hij heeft, samen met Elly Nie man en Rikkert Zuiderveld enige tijd in het Amsterdamse Micro-theater succes gehad in de show „2+lisl". De ze Rikkert Zuiderveld, student in geschiedenis en pre-historie, die „beschouwende levensliedjes" sohrijft, 9taat voor het verschijnen van zijn eerste lp en debuteert ook al in deze TROS-show. Jop Pannekoek houdt het in de fami lie en zingt een liedje „Knoflook", dat door zijn vader Marinus van Henegou wen is geschreven. Nog meer „eerste optredens": een zanggroepje van twee meisjes en drie jongens dat zich „De Medleys" noemt en een zelfgemaakte bewerking van „Somewhere" in volksliedstijl laat ho- Ten slotte nog de 18-jarige Giselle Prager, leerlinge van de kunstnijver heidsschool in Den Haag, die het Franse „Ferme les yeux" en een dro merig Russisch slaapliedje „Bajoe" zal zingen. Verder belooft de TROS in deze show „een swingende noot door het trio Rob van Dijk" en „een geestig muzikaal intermezzo door broer Louis van Dijk". En alles onder het motto „een toontje meezingen in het nieuwe geluid van deze nieuwe lente". Alex de Haas weet maar al te goed wat het zijn moet, gedwongen uit de muziek gehaald te worden. Hij heeft het zich evenmin laten doen. „Maar ja", zei hij: ,,op je 90ste jaar kan je nog aan het hoofd van de Duitse Bondsrepubliek staan en op je 78ste Frankrijk regeren. Als je echter 65 wordt, is het verboden in loondienst op het AVRO-orgel te spelen!" Ook hij haalde verrukkelijke herin neringen op: „Het was in de jaren twintig. Piet, toen ik eens optrad in Bellevue, toen nog het voornaamste etablissement in Arnhem. Er was een klein orkestje, dat ineens zonder pia nist zat. Toen ik binnenkwam (ik ken de ze wel!) waren ze paars aangelopen, omdat ze n.b. door bemiddeling van de Ned. Toonkunstenaars Bond (die toen juist was begonnen met het behartigen plaatsingsbelangen) een piepjong klassiek pianistje hadden gestuurd kregen. Ze zagen er geen brood in... en daar kwam jij tevoorschijn. Je speelde als solo de Tweede Rhapsodie van Liszt, het paradenummer uit die gen, en na afloop wilden je collega's niet meer weten dat ze jou „een ferdje uit Venlo" hadden genoemd!" Kleine Mozart Toch was dit niet het echte begin van Pierre Palla's loopbaan. Daaraan herinnerde weer AVRO's radiodirec- -teur de heer J. van Overvest (want voorzitter rnr Slotemaker was juist op thuiireis uit het buitenland en stuurde een lang telegram). Deze wist, dat de kleine Piet op 5-jarige leeftijd al zijn eerste klassieke pianolessen kreeg. Wel dra volgde ook viool- en orgelstudie en toen hij 17 was, werd hij leraar in een seminarie. „We zouden Pierre Palla dus een kleine Mozart kunnen noemen", sprak de heer Van Overvest, „maar als AVRO zijn we blij, dat hij later de lichte muze ook en voornamelijk is gaan dienen, daarvan hebben wij in 36 jaren voor onze radioprogramma's veel profijt gehad". Deze lof komt Palla wel toe. Inder daad debuteerde hij op 8-jarige leef tijd al als concertpianistje met een tolking van de ouverture „Dichter und Bauer", hij was negen toen hij in het publiek het 9e vioolconcert van Bériot speelde, 17 toen hij cum laude het di ploma kerkorgelspcl en koordirigent haalde. Boekbespreking. 18.20 Stei E? Nieuws. 20.05 Promenade solist. 20.45 De achtarmige vis. hoorspel. 22.00 Muziek- ue. 22.30 Nieuws 22.10 Ste reo: Dansmuziek. 22.50 Rake- llnks: actueel programma. 23.25 Licht platenprogramma ■n praatje. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 9.00 Nieuws. 19.10 Aetualltel- Liedjr ïëttë: spellet je' loonplaten. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Muzikaal iportprogramma met com mentaren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND ïderland I. NTS: 18.45 Pl- po de clown. 18.50 Journaal. STEIL 18.55 Reclame. NCRV: mcntspro'gramma. 19.45 Onder- R; ri9156leUReclame6raNTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Re clame. NCRV: 20.20 Attentie. 10.40 De Lucy Show. 21.05 Het JJJljft Hollands: showprogram- 22.15 Farce Majeure ^sati risch programma. 22.35 Medita- land. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Nieuws. IKOR: 10.00 On- an alles lieke Hoo antwoord. - kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Bonte muzi kale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.20 Radio-periodiek. 14.00 Reportage AVRO-fcross 1967 te Hilversum. NRU: 14.15 Stereo: Concertgebouworkest en solist. VARA: 16.30 Klassie ke en semi-klassieke muziek (gr.). 17.00 Lichte muziek voor de jeugd. 17.30 Voordracht en muziek. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Sportprogramma. VARA: 18.30 Cabaretprogramma. 18.50 Discussie over gebeurtenissen van de afgelopen 14 dagen. VPRO: 19.30 Opinies en ge beurtenissen, gewogen en ge toetst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Nationaal jeugd orkest en solisten met Wil lem Breukerkwartct. 21.15 Kor te boekbesprekingen afgewis seld met muziek. 21.45 Voor dracht. 21.55 Combo en so listen. 22.25 Ik geloof, dat praatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Ak- tualiteiten. TROS: 22.55 Caba- retesk-Portret. 23.05 Gevari eerd platenprogramma 23.20 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuziek. 8.55 Le vende liturgie^ lezing^ 0"ft 13.30 Voor de kinder ziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Ro me-Athene: platenprogramma voor buitenlandse arbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Ankara-Ma drid: platenprogramma voor buitenlandse arbeiders. 15.32 Country en Western muziek. TELEVISIE MORGEN 'lng 's-Hertogenbosch. NTS: 15.30-17.00 Monitor met om plm. 15.50 Flipper en om plm. 16.30 Uitslagen voet bal. CVK/IKOR: 18.40-19 05 Kinderbescherming - Kinder beschermers (II), fllmreporta- belvertelling voor de klnde- TV-film (afl. 11).' 19.35 Sport! 20.25 Journaal. AVRO: 20.30 Sportpanorama. 20.40 De Week end-Show. TROS: 21.25 Mijn Oom van Mars. TV-fllm. 21.50 Muzikaal programma. 22.14 Charley Chaplin Festival. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Klldare, TV-film. 20.30 The Villains - Misdadig kontrakt, TV-fllm. (gr.). 9.35 Waterstander Kinderkoor, kleuters. 10 nen (gr.). (11.00-11.4 12.00 Licht Ilngen t!b.v. "la bouw. 12.30 Modi Arbeldsvltami- *~ouw. 1 raatje, taal ensemDie. 13.00 13.10 Actualiteiten, ontwikkeling van c 15.00 Voor de vro Lichte orkestmuziek (gr.). Radiokrant. 8.00 Nieuws. NCRV-lied. 8.15 Gewijde hulsvrouw.10.25 Theologische etherleergang. 11.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- 12.40_VarianL' aküialltëiten^ en :portages. 13.30 St« te grammofoonmuL Stereo: Klanken uit Zuld-Ame- rlka (gr.). 15.OO Stereo: New York Philharmonic Orchestra 16.00 Bijbeloverdenking 16.30 In de tijd van Montever di: oude muziek. 17.00 Over heidsvoorlichting. 17.10 voor jeugd. 17,40 koorzang. 18.00 Or gelconcert. 18.20 Uitzending v?n de Boerenpartij. 18.30 Lichte grammofoonmuziek mail fC tienfn- 1055 °p de FM-kVnalem "kRo" m 9*00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro- de en daarom is het goed, dat bij dit schijn-afscheid daaraan werd herin- Trouwens, wie zijn carrière bij de AVRO, die hij in 1928 begon (Door bemiddeling van Max Tak) als pianist bij het ensemble Kovacs Lajos, goed heeft gevolgd, weet dat hij ook voortreffelijk begeleider is. Grote musici, zangers en zangeressen uit bin nen- en buitenland, zowel als bevende debutanten heeft hij bij hun micro foon-optreden muzikaal bijgestaan. Pas in de laatste jaren echter heeft de AVRO hem ook gevraagd op te treden in diverse recitals, waarin hij zijn be kwaamheid in het spelen van serieuze muziek kon demonstreren. „En daarvoor" zei Pierre Palla in zijn dankwoord, „ben ik de AVRO maar vooral de heer Van Overvest har telijk dankbaar: hij heeft daartoe de weg voor mij geëffend." Geschenken Intussen was het een heel gezellige bijeenkomst geweest met veel colle ga-musici uit de omroepwereld en daarbuiten en nog meer genodigden, Van de AVRO-directie kreeg Palla hele encyclopedie en van het personeel een fraai stukje houtsnijwerk een „muzikale engel" voorstellende. Hierbij sprak collega Gerard van Krevelen weer een hartelijk woordje. Natuurlijk ging de erewijn rond en toen was het voor Pierre heel veel han den drukken. Daarbij glimlachte hij fijntjes: a dat gedagzeggen had immers niet veel om 't lijf; hij zal zijn dagelijkse toch ten naar de studio voor repetities of opnamen heus wel blijven maken. Hij die zelf zo'n gezellige prater is luisterde nu maar eens toe, o.m. naar nog zo'n herinnering van Alex de „Piet is altijd een zuinige jongen ge weest. Toen hij pas was getrouwd at ik eens bij hen. „Plet, haal je wat voor het brood?" vroeg zijn Dan ging Piet niet naar de winkel, maar naar de markt, waar hij het goedkoopste kraampje uitzocht en daar de beste gerookte paling uitkoos. Maar ja... op weg naar huis kwam hij langs een muziekwinkel en daar kocht hij voor vierhonderd gulden een hele fijne oude pathéfoon die hij nergens voor nodig had....!" Dat zijn van die dingen, waarom je later hartelijk kunt lachen. Johnny bedankt voor repliek (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Johnny Kraaykamp heeft het programmablad „TROS-kom pas" bedankt voor het geven van re pliek op het liefdeloze verhaal dat dit blad enkele weken geleden, toen hij zo erg in de misère zat. na een onder houd met zijn gescheiden vrouw af drukte. Hij heeft de redactie laten we ten, dat hij wel graag een „eigen ver volg" op dat verhaal zou-, geven er daarom het aanbod van het recht van antwoord waardeert, maar er toch lie ver van afziet. Johnny is zijn inzinking te boven en wil nu weer gewoon en flink aan werk gaan. Zijn aandeel in de Week endshow van de AVRO (die morgen avond op 't scherm komt) heeft hij met animo geleverd. Dat hij niet bang is om in de publici teit te treden heeft hij voldoende bewe- toen hij zich verleden week op vrij onbarmhartige wijze door jonge ren liet ondervragen voor de VARA-ra- dio en daarbij geen enkele hachelijke vraag uit de weg ging. Dat hij niet antwoordt op het verhaal in het TROS-kompas strekt hem slechts tot eer. Kappers krijgen loonsverhoging UTRECHT Overeenstemming is bereikt over de nieuwe cao voor het kapperspersoneel. De lonen worden met ingang van maandag met 4 pro cent verhoogd en per 1 juli met 1,5 procent. Het is niet bekend of de loonsverhoging in de prijzen mag wor den doorberekend. door Jan H. Oosterloo Na alle narigheden die gelukkig zijn vergeten, treden Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer weer samen voor de AVRO op. Morgenavond kunt u het komische duo zien in een al opgenomen Weekend-show. In mei en juni zullen nog twee van deze programma's volgen en dan stopt men voor het zomerseizoen. Er zijn ook weer gasten in de show van morgen. Mieke Telkamp komt zingen en verder hoort en ziet u Henryco en zijn Baby Caraibeans. Uitzending op Nederland 1 tussen 8.40 en 9.25 uur. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 NCRV 7.00 uur Swiebertje. 8.20 uur Attentie. 8.40 uur Lucy show (in kleuren!) 9.05 uur show ,,'t Blijft Hollands". 9.55 uur gesprek met de heer C. Wiers, apenverzor- ger in Artis. 10.15 uur Farce Majeure, vrolijke satire. Nederland 2 VARA 8.05 uur aflevering van Mrs. Thursday. 8.55 uur Achter het Nieuws. 9.20 uur optreden van de Franse chansonnier Jean Ferrat. 9.50 uur zang en gedichten van Henny Vonk. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA 7.40 uur boekenrubriek. 8.05 uur romantische muziek door het Promenade orkest. 8.45 uur hoorspel „De achtarmige inktvis". 10.00 uur serieuze muziekrevue Weerklank. 10.50 uur Rakelinks, satirisch programma. 11.25 uur Kees Brusse als babysitter. Hilversum II KRO 7.30 uur Zingening. 8.30 uur verzoekplaten. 10.10 uur Jules de Corte in Roulette. 10.45 uur muzikaal sportprogramma Goal. REISBUREAU „APELDOORN" Bezuidenhoutseweg 12 DEN HAAG TEL 070- 600812-853500 De vliegreizenspecialist 65 Doch hij geeft geen gelegenheid erbij stil te staan. Want Van Aelst schudt hem de hand en stelt hem dan zijn jonge vriend Jan Steen voor. „Hij kwam mij de complimenten brengen van zijn schoonvader", licht hij toe. En Carel stelt bij zichzelf vast: de jongeman is dus getrouwd; dat is een tegenvaller voor Maartje. Tegelijk vraagt hij zich af: wat mankeer ik toch? Wat gaat het mij aan wat Maartje doet?... „Hij is de schoonzoon van Jan van Goyen, de landschapschilder uit Den Haag", vervolgt Van Aelst. „Je kent zijn schilderijen toch wel?" „Ja, ik heb er pas nog een gezien in het huis van een koopman aan de Markt", herinnert Carel zich. „Het was een nabij vierkant paneel, goed een halve meter hoog en iets breder. Het stelde een landschap met bomen voor aan de oever van een rivier. En wat me er zo in aantrok was het zonlicht op een open plek voor een schuurtje. Het con trasteerde zo mooi met die donkere partij op de voorgrond."' Nu hij over schilderijen kan praten in een contact met kunstbroeders, is zijn stemming ineens verbeterd. Ze zitten rondom de tafel en uit een kast heeft hij een karaf met wijn en drie glazen gehaald. Terwijl hij de glazen volschenkt, vervolgt hij: „Ik zie dat schilderij nog helemaal voor me. Het was er een, dat ik zo wel mee had willen nemen". En zich tot de jonge bezoeker wendend, zegt hij: „U moet het maar eens aan uw schoonvader vertellen hoe ik onder de indruk van zijn werk ben-" „Dat zal ik zeker doen", luidt het antwoord. „En ik zal het ook aan Grietje, mijn vrouw, vertellen. Want die is maar wat trots op het werk van haar vader". „Nog méér dan op het werk van haar man?" vraagt Van Aelst. Jan Steen lacht en Carel merkt op: „U schildert dus zélf „Och ja", antwoordt de jongeman. Maar bescheiden laat hij erop volgen: „Maar het mag geen naam hebben. Ik ben nog meer een beginneling." Nu neemt Van Aelst het woord van hem over. Hij zegt: „Jan is veel te bescheiden. Hij heeft me vanochtend nog verteld, dat hij aan een groot doek bezig is, dat de prediking van Johannes de Doper voorstelt." Van Aelst vertelt nog meer over de schoonzoon van zijn vriend. Carel verneemt, dat Jan Steen, de brouwerszoon uit Leiden, als student aan de universiteit in die stad ingeschre ven is geweest, dat hij medeoprichter was van het Leidse schildersgilde, ruim drie jaar geleden is getrouwd. „Dus u hebt in Leiden gestudeerd", stelt Carel met ontzag vast Maar Steen zegt: „Studie is er nooit bij geweest Ik was alleen maar ingeschreven in het album studiosorum, zoals dat heet om vrijgesteld te zijn van schuttersdiensten en het betalen van bier- en wijnaccijns." Ze lachen alle drie en nemen een slok uit hun glas. „Deze wijn is mèt accijns", zegt Carel. Waarop Steen verzekert: „Hij smaakt er niet minder om „Studeren kan mooi zijn en nuttig", zegt hij daarna, „maar voor mij is schilderen toch belangrijker." „Zo denk ik er ook over", zegt Carel. „Het is alleen maar zo jammer, dat een mens zo moeilijk van de kunst alleen kan bestaan", vervolgt Steen. En hij vertelt Carel, dat dit ook de reden-is van zijn bezoek aan Delft.è Hij zal, als hij voor zijn gezin wil kunnen zorgen, ook nog iets anders dan schilderen moeten gaan doen. En dan wil hij maar het liefst de voetsporen drukken van zijn vader en brouwer worden. Hij had vernomen, dat op de Oude Delft de brouwerij „De Slange" zal worden verhuurd. Hij is eens wezen kijken en praten en het lijkt hem wel een goed en bloeiend bedrijf. Als zijn vader hem wil helpen..— Hij zal morgen maar meteen doorreizen naar Leiden om te horen hoe zijn vader erover denkt. Want van hem zal het geld toch moeten komen, nietwaar?.... „Ik was al bang, dat jullie bij mij om een lening kwa men", zegt Carel gekscherend. „Bij jou om een lening?" lacht Van Aelst- „Nee, beste kerel, dat zullen we je niet aandoen, omdat we toch wel weten, dat er bij jou niets te halen valt Maar met iets anders kun je ons wèl helpen." „En dat is?" vraagt hij. „Als je onze jonge vriend voor één nacht te logeren zou kunnen hebben, zou ik je erg dankbaar zijn", zegt Van Aelts. En Carel antwoordt: „Maar natuurlijk, laten we ge lijk maar naar de woonkamer gaan om onze logé kennis met Aegte en m'n schoonmoeder te laten maken." Het wordt die avond laat voordat ze naar bed gaan. De logé vertelt over het leven in Den Haag en over zijn Jonge vrouw en kleine zoon, die de moeder heel wat naloop geeft. (Wordt vervolgd) Biggen- record OSLO De Noorse prijs- zeugBellaheeft een bijzondere prestatie geleverd: met een worp van 22 gezonde biggetjes evenaarde ze het wereldrecord. Voor haar baas Sverre Hoiby was het trouwens toch al een drukke nacht. Acht van zijn zeugen brachten in vier uur tijds 123 biggen ter wereld. WASHING- StUWdaill TON De Sowjetuni heeft de Amerikaanse regering gevraagd of zij kan inschrijven voor de bouw van turbines in een stuwdam in de Columbiarivier. Deze dam is de grootste in de Verenigde Staten. Aan Moskou is geantwoord dat nog niet is besloten of de inschrijving ook voor buitenlandse ondernemin gen zal worden opengesteld. Het is nog niet voorgekomen dat de Russen hebben ingeschreven op Amerikaanse overheidsprojecten. SUKKELTJE EN BRUUNKE „Het wordt altijd donker, als je haast hebt", moppert Stikkeltje, „Don ker of niet: we lopen door!" zegt Bruunke ferm. „We zijn al weer hoog op de berg; we lopen al teer op sneeuw!" zegt Stikkeltje hijgend. „Ik voel ook sneeuw op myn neus", zegt Bruunke en veegt een sneeuwvlok van zjjn neus. „Wat een reuze sneeuwbui; we moeten maar

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 19