Russen vertrekken na ultimatum Provincie koopt Noord-Holland Linnaeushof Rentedaling werkte door op een kalme beurs Arrestaties op Cyprus NAVO-officieren naar Athene :Di. Verstege leidt CBS Vier ton voor natuurpark .Kasteel Wolfslaar is vol antiek Boetes voor inspuiters ZATERDAG S3 MAART 1937 NICOSIA U gaat en tv ij de Cyprioot David Shahabian. die bij r de Britse luchtmacht op het vliegveld lllen u niet uitwijzen. LJ staat |van Nicosia werkt, gearresteerd. Zij f zullen u tot persona non I zouden hebben prijsgegeven dat 5 hebben door- Br Me dp Cyprische minister van ten op Cyprus zijn geweest. In Athene verrichten agenten utenlandse zaken Kyprioanou - de Russische ambassadeur Er- osjin gistermiddag een Sowjet- 'plomaat en een functionaris de luchtvaartmaatschappij er of lot. Kort na het gesprek op de ssische ambassade verlieten ris Petrin, attaché en Nicolai nof, employé van Aeroflot, het land. Bestemming: Moskou. de tweede maal dat bij het oprollen van het omvangrijke spionage-komplot rond de Middel landse Zee een Russisch diplomaat betrokken. Woensdag wees Ita- en lid van het ambassade-perso neel uit. Na de arrestatie van de Italiaanse rachutist Giorgio Rinaldi, sleutel.fi- ur in de wijdvertakte spionage-ben- volgden de arrestaties in Italië, rprus en Griekenland elkaar snel op. Contact Op Cyprus werden woensdag de Cy- ioot Vikention Boutros, een functio ns van de telefoondienst, die ook de - jlomatieke berichten behandelt en 1 de Griekse contra-spionagedienst eens een arrestatie, die verband hield met de spionagebendg. NAVO-officie- ren zijn naar Athene gereisd om in samenwerking met de Grieken deze tak te bestuderen. Oud-schoolhoofd at)e Kruyk overleden 3ENNEKOM In het christelijk eekziekenhuis overleed dezer da; heer G. de Kruyk. oud-hoofd 3 school met de bijbel aan de IJssel- mdselaan te Kralingscheveer. rd 72 jaar. *De heer De Kruyk is 27 jaar met de ding van de school te Kralingsche- er belast geweest. Daarvoor was hi." Jerwijzer te Zwijndrecht. Ia zijn pensionering per 1 septem- i960 verhuisde hij naar Ede Postbus De Zwitserse politie heeft meege deeld dat er bewijzen zijn dat de Sow- jetspionagebende ook in Zwitserland werkte. De Italiaan Rinaldi. bij wie de dra den uit Griekenland, Cyprus, Spanje, Italië en Zwitserland samenkomen, zou in verbinding hebben gestaan met een Sowjet-functionaris, die verbonden is aan een internationale organisatie in Genève. Via een postbus in Montreux ein Het verhoor van Rinaldi gaat nog altijd door. Gisteren kreeg hij voor de derde maal een zenuwinzinking. Rinaldi is nerveus en bang. Zijn 52-jarige echtgenote daarentegen be antwoordt rustig en vol zelfvertrou wen het spervuur van vragen. Zij werd beschreven als een vrouw met een sterke wil, die haar man volle dig domineert en die mogelijk het ..brein" achter de spionagebende is. Rinaldi is reeds vijf keer, zijn vrouw driemaal verhoord. De Italiaanse politie heeft \-erklaard dat nieuwe microfilms zijn ontdekt na dat Rinaldi's huis nogmaals was uitge kamd. Bij de spionagezaak zi geen NAVO- officieren betrokken Het ministe rie van defensie in Rome heeft met klem gezegd, dat de bewering als zou den driehonderd militairen en burgers in NAVO-dienst deel hebben uitge maakt van het komplot, elke grond mist. Geen Paaspasjes &ERLIJN Voor het eerst sinds jaar zullen de Westberlijners niet het oostelijke stadsdeel gaan om het Paasfeest te vieren. Vorig bezochten 280.000 Westberlijners Pasen hun familieleden in it-Berlijn. :N HAAG Tot directeur-gene- /an de statistiek is benoemd dr. W. Verstege, al sinds 1938 in van het CBS. De heer Verstege prof. dr. Ph. J. Idënburg op, die pensioen is gegaan, heer Verstege was de laatste acht- jaar plaatsvervangend direc- tjjl-generaal. Deze functie wordt nu Heropening op 15 april (Van een onzer verslaggevers) TTAARLEM De provincie Noordholland heeft met de aankoop van het natuurpark het voortbestaan van de Linnaeushof te Bennebroek verzekerd- Vooi het historische gedeelte van het park, waar de Zweedse gelei Linnaeus indertijd zijn beroemd geworden boeken schreef, heeft het provinciebestuur bijna vier ton 380.000) neergeteld. Het recre atie-gedeelte blijft eigendom van de NV Linnaeushof. De overeenkomst met de provincie werd donderdagmiddag op het aller laatste ogenblik bezegeld. Enkele minu ten voordat het natuur- en recreatie park in het Haarlemse Notanshuis pu bliek zou worden geveild, maakte nota> ris A. Wintgens onder spontaan ap plaus bekend, dat de Linnaeushof gered! Tegen een met de provincie nader ereen te komen vergoeding mag de directeur van de Linnaeushof de heer Henry R. Roozen (46). de exploitatie normaal voortzetten. Bij de rechtbank te Haarlem heeft hij inmiddels in leg met zijn raadsman, mr. F. M. Ober- een verzoek tot surséance van betaling ingediend. Het departement van economische ken heeft de basis voor een gezonde exploitatie gelegd door een kredietga- IREDA In het kasteel Ifslaar" is de eerste Bredase st- en Antiekbeurs een bezoek :7s waard. De veertien voor de- gelegenheid samenwerkende thandelaren hebben door aan- 'ing en inrichting een fijne jer opgeroepen, waarin de geva- erde collecties en afzonderlijke lfAikstukken uitstekend tot hun ,£jit komen. J van Aalst. Breda, specialiseert uitsluitend in Perzische tapijten, iwel zonder zich te beperken tot ike stukken. De enkele oude tapij- die hii hier te midden van zijn ctie toont, zijn hoogwaardig van iticiteit kwaliteit. van Amerongen, Breda, brengt al Delfts en zilver. W. van Croo- >orgh. Rotterdam, demonstreert zijn prachtige vijzels, maar toont daar- t uiteenlopende antiquiteiten. ien van Eek, den Haag, is veelzijdig rteerd en bij „Het Oude Hof", eens uit Den Haag staan de meu- centraal. Een uitschieter is hier dei Friese kast uit de zeventiende ere ;efiar!es v. d. Heijden, Rotterdam, verscheidene zeldzaamheden in I stand. Wij noemen het dertien- jeuws Psalmarium. waarvan ver ging en het regelmatige schrift op- ilt fen. een hier weinig bekende Itali- «k»e secretaire uit de zestiende eeuw. I grote en subliem bewerkte Minse kist uit dezelfde tijd en |l Brussels gobelin. Notaris A. Witgens (rechts) kon digde aan dat het provinciaal be stuur van de Noord-Holland de enige koper van de Linnaeushof rantie van ongeveer honderdduizend gulden te verstrekken. De mogelijk heid, dat de schuldeisers na verloop van tijd hun geld krijgen, is vrij groot. ,.Ik ben dik te\ reden met de overeen komst, ik vind het een prettige oplos sing", zei directeur Roozen opgelucht, nadat de handtekeningen onder het do cument waren gezet. ..'t Doet je natuur lijk wel zeer. als je een stuk bezit moet laten schieten, maar toch zie ik de toekomst optimistisch tegemoet". Het onder Monumentenzorg vallende gedeelte van de Linnaeushof is acht ha groot. De natuurbeschermings- en meldingsplicht rusten erop. Dat bete kent o.a.. dat het niet mag worden be bouwd. Gezien deze en andere binden de voorwaarden, die het natuurpark voor adspirant-kopers wellicht minder aantrekkelijk maakten, is de heer Roo zen over de door de provincie betaalde prijs zeker niet ontevreden. Het gedeel te van de Linnaeshof beslaat een op pervlakte van ruim elf ha. weest. Ze hebben gezegd: Roozen weet niets van geldzaken af. maar mijn ac countant heeft eens beweerd- man. je had ook accountant moeten worden. De fouten zijn ontstaan, doordat ze me in een bepaalde hoek hebben gedron gen. Ik ben te goed van vertrouwen, te goedhartig. En daar is misbruik van gemaakt". Per dag werkt hij zestien a achttien uur. „M'n leven is vol dynamiek. Ik bijt me ergens in vast, als een terrier. Ik zit boordevol plannen energie. Als het een beetje meezit, is cie Linnae ushof er snel weer bovenop.." Op zijn bureau staat een fles cham pagne, geschenk van iemand, die een bod op het prrk had willen doen. De heer Roozen heeft zich voorgenomen de feestdrank uit te schenken op de dag. dat, de eerste bezoekers de loket- ten passeren! Drie maanden hebben moeder en zoon ijsbeer in Artis geen licht gezien In hun eigen belang was het nodig dut ze, sinds het kleintje geboren werd (een (sin terklaassurprise). in het nacht hok verbleven. Gisteren was het de grote dag waarop beiden het dagl'.cht weer konden verdragen. Wat on- wennig kroop het jonkie lussen de veilige poten van zijr. mama. ARNHEM De rechtbank heeft boe tes van twee- tot drieduizend gulden opgelegd aan veehouders, die kalveren met hormoonpreparaten inspoten om een snelle groei te bevorderen. De pre paraten zijn gevaarlijk voor de volksgezondheid en boverderen in be paalde gevallen kanker. De officier had behalve boetes on voorwaardelijke gevangenisstraffen geëist. De leverancier van de preparaten kreeg een boete van vijfhonderd gul den. Twee Italiaanse leden van het Euro pese parlement hebben de EEG-com- missie gevraagd, welke maatregelen zij neemt om te voorkomen, dat met hor moonpreparaten gefokte kalveren uit Nederland worden uitgevoerd. Gemeenschappelijke belegging in geselecteerde Nederlandse en Amerikaanse aandelen. Postbus 3700 - Amsterdam JjfEERLIJK land, waar respec tabele politici zich binnen de grenzen van de onvolprezen democratie de zonderlingste bokkesprongen kunnen veroor loven zonder de kans te lopen van bed gelicht, gemolesteerd, opgeknoopt of in het gevang ge worpen te worden. In zo'n land hebben wij het voorrecht te leven. Er mag hier eens een stuk van het Van Heutzmonument vliegen, maar over dit soort kwajongens- werk maakt geen burger zich werkelijk ongerust. Staatsgrepen en revoluties hoeft niemand te duchten. Die zijn ten onzent" even ondenkbaar als korte kabinetsformaties. Als Nederland een Zuidameri- kaanse staat was. zouden we nu niet de negenendertigste formatiedag be leven. maar al minstens een week opgescheept zitten met een militai re junta. Het Binnenhof zou vol tanks staan, op de Korte Vijverberg zou den de laarzen dreunen en tenmin ste vier van de elf fractieleiders zou den achter dikke tralies op hun ver oordeling zitten wachten. Schmelzer zou kunnen rekenen op vijf jaar verbanning naar een heel eenzaam eiland. Augiasstal TJET zal er niet van komen, want Nederland is Nederland: volgens de Duitse hoogleraar Ernst Fraenkel de sterkste en best georga niseerde democratie ter wereld. Wat een Augiusstal moet het dan in ande re landen zijn. zijn we geneigd te denken na vijf weken formeren, waarin de gevestigde politici onbe doeld niets hebben nagelaten om het aanzien van onze democratie in de buurt van het absolute nulpunt te brengen. Maar misschien hoort het juist tot het wezen van de democratie, dat de heren dit ongestraft konden doen. In een democratisch land heb je tenslot te ook de vrijheid om de democratie uit te hollen. Leve de vrijheid, leve de democratie. We zijn hier gewend aan lange ka- binetscrises. Ook aan de onverkwik kelijke botsing van partijpolitieke be langen. die het beeld van de forma ties beheerst. Er zou dan ook geen reden zijn om over het verloop van déze formatie extra verontwaardigd te doen. ware het niet dat het schouwspel van de afgelopen weken één grote onbegrijpelijke en bijna brutale ontkenning is van de bete kenis van de 15e februari en van de voorgeschiedenis daarvan. Prestige WE zitten midden in een crisis van het politieke bestel. De oude partijen hebben een deel van hun prestige verloren. De drang naar ver nieuwing van de partijstructuren is vrij algemeen. Er is ook sprake van een gezagscrisis, die min of meer sa- Financieel weekoverzicht M ET vier vakantiedagen in j zicht deed de effectenbeurs J. M. Karoly, Breda. W. P. Lang straat, Rotterdam en J. J. v. Leeu wen, Den Haag. tonen zeer uiteenlopen de objecten uit verschillende eeuwen, met als respectieve voorkeuren tin. aardewerk en schilderijen. L. van Nieuwkoop. Rotter- dam-Scheveningen heeft velerlei cu riosa met accenten op o.a. voorwerpen van Romeinse kunst. In de stand van Galerie des Arts, Breda, is de schilderkunst o.a. verte genwoordigd met een Schotel („Gezicht op Antwerpen") en apostelportret uit de omgeving van Murillo als de meest opvallende stukken. A. v.d. Meer. Amsterdam, toont een collectie oude topografische prenten T. A. A. Pels, Breda heeft kenstand. A. J. M. Zoetmulder. Rotterdam, be zit als topstuk van de beurs een voor treffelijke B. C. Koekkoek: ..Bos landschap met rivier" uit 1853. In het januarinummer van het blad „An tiek" is dit hoogwaardige doek gerepro duceerd binnen het interessante artikel van H. C. de Bruijn jr. over „Het bos en de bomen bij en rondom B. C. Koekkoek". De specialiteit van Zoetmul der is overigens de iconenkunst, waar van hij enige boeiende exempels toont. Gezamenlijk zouden de deelnemers een schilderijenkabinet hebben kunnen inrichten, dat een aparte attractip zou zijn geweest van de antiekbeurs. Lief hebbers kunnen nu in de verschillende stands goede representanten vinden van de Romantische School en enige kleinere meesters uit de zeventiende eeuw. De beurs is tot 3 april dagelijks van 10.00 tot *22.00 uur in Kasteel Wolfslaar te bezoeken. De Linnaeushof-directie heeft ruim anderhalf jaar met overheidsinstanties het deze week kalm aan. Te meer onderhandeld over de verstrekking nu de binnenlandse politieke toe een krediet. Met de rode datum stand aan duidelijkheid heeft ver- 23 maart 111 het verschiet gingen r besprekingen in versneld tempo daal' kabinetsformatie m met als resultaat, dat nog net voor de een nieuw stadium is gekomen, publieke verkoop een bevredigende op lossing werd gevonden. STREEFDATUM Aanvankelijk was het de bedoeling, de Linnaeushof nog voor Pasen te ope nen. Dit gaat als gevolg van ae verwik kelingen van de laatste weken niet door. De heer Roozen noemt nu 15 april als streefdatum. Zekerheid daar omtrent bestaat overigens niet, omdat de door de rechtbank a< bewindvoerders een dikke pap krijgen. Directeur Roozen: „Ik vind het niet cii zo erg, dat de heropening op een later 'boe- i t'idstip valt. Het seizoen komt toch pas half april goed op gang" Hij ver wacht dan, mede door de publiciteit, die er rondom de Linnaeushof is ge weest. een enorme toeloop. Als extra attractie laat hij de komende weken een Indianendorp voor de jeugd bou- Men is er op de beurs niet optimis tischer op geworden. Afwachten is de boodschap, terwijl we zitten te springen om een kabinet met een program, dat een positief ingesteld beleid voor het behoud van de wel vaart voor de komende jaren uit stippelt. Nu de dreigende onweerswolk is weggedreven, is hij weer vol vertrou wen. Hij zegt: „Ik heb trouwens altijd en tegen iedereen volgehouden, dat het wel voor elkaar zou komen Ik ben altijd optimistisch geweest. De finan ciële moeilijkheden waren groot, maar ik heb er nooit wakker van gelegen. Ik het het geluk, dat ik 's nachts goed slaap en dan een heleboel kan afreage- Er is meermalen beweerd, dat hij grove financiële fouten heeft gemaakt en dat hij daarmee „zijn" Linnaeushof aan de rand van een bankroet heeft gebracht, Wat zegt hij er zelf van? De invloed van de recente disconto- te wijzen, verlaging heeft niet verde/ doorge- ïger in dewerkt op de aandelenmarkt, wel op de koersen van obligaties. De jongste 7 pet staatslening is gestegen tot 106 pet, de laatste 6' pet lening Bank voor Ned. Gemeenten is verhandeld voor 102 pet. Het zit er dus wel :n, dat de rentedaling deze week verder gegaan is en dat zal ongetwijfeld tot uitdruk king komen, als straks een nieuwe emissie gelanceerd zal worden. Internationaal neigt men naar een lagere rentevoet. Zo heeft België het disconto in navolging van andere lan den, zoals Nederland, teruggebracht. Men verwacht in West-Duitsland en in Engeland verdere verlagingen. Hier openbaart zich een beleid, dat gericht is op stimulering der economische be drijvigheid. Van welke betekenis de daling der rente is, kan men constateren als men weet, dat bijv. voor de bouwwereld een rentestijging van één procent het zelfde effect heeft als een stijging van de bouwkosten in de orde van grootte van 15 pet, zoals de directie der Utrcchtsche Hypotheekbank in haar verslag opmerkte. Nu de rentevoet zakt. zal een omgekeerd effect voor de bouwerij aanwezig zijn. Echter: het investeringsklimaat is in veel opzichten verslechterd en dat is met een rentedaling niet zo maar goed te maken. De aarzeling die zich ook in andere sectoren van het bedrijfsleven gemeld heeft, is nog niet overwonnen. De winstmarges zijn de laatste jaren sterk gedaald door de kostenstijging en nieuwe investeringen worden niet meer zo gemakkelijk geëffectueerd. In het jaarverslag van Slavenburg's Bank. dat deze week verscheen, schreef de directie, dat, wanneer de overheid in staat is het uitgavenbeleid en de loonontwikkeling in de hand tc houden, er geen reden is om de huidi ge recessieverschijnselen te pessi mistisch te beoordelen. Daarom is het zo broodnodig, dat we een kabinetsbeleid krijgen a la prof Zijlstra. dat vertrouwenwekkend en sti mulerend kan werken. De beurs vreest, dat we echter in de mist zijn gekomen. Philips De internationale fondsen hebben het deze week kalm aan gedaan. Phi lips heeft zich, ondanks de minder gunstige cijfers over het vierde kwar taal, vrij goed kunnen handhaven. Ver moedelijk komt dit door de aanvul lende uitkering voor de aandeelhou ders, te verstrekken door de Ameri kaanse Philipsbelangen, waardoor het dividend, dat van 18 op 16 pet ver laagd wordt, toch nog in totaal op cir ca een onveranderd bedrag wordt ge bracht. Overigens is uit het beraad van de metaalbewerkersbonden uit de zès EEG-landen inzake de concen tratiebeweging bij Philips, wel ge bleken. dat er een zekere onrust over de afnemende werkgelegen heid bij dit internationale concern bestaat. Blijkens de verklaringen van een Ne derlandse afgevaardigde op de desbe treffende conferentie te Brussel, is er duidelijk wat gaande in de sector van radio, grammofoon en televisie. Het wachten is op de kleuren t.v. en dat geeft aanleiding tot stagnatie van de afzet. Er is geen reden tot paniek, al dus de afgevaardigde, maar als er in Nederland in twee jaar tijds 6000 mensen minder nodig zijn en in ande re landen, waar Philips werkt, enkele „honderden" gemist kunnen worden, dan betekent dit, dat er een nieuw concentratiebeleid bij Philips is geko men en dat is. ook voor de arbeiders, een teken aan de wand. Het spreekt vanzelf, dat .ie directie van Philips haar beleid inzake de pro- duktiecentra afstemt op de belangen van het bedrijf, maar het feit dat zulks voor het behoud van de winst vorming nodig is. heeft wel wat te zeggen. De kostenbewaking zal niet al leen bij Philips, maar ook bij andere bedrijven, in deze tijd meer dan in vorige jaren op de voorgrond staan, nu de gemakkelijkheid van winstma ken veelal sterk is verminderd Havenwerken De Kon. Mij voor Havenwerken pas seert het dividend, waardoor de koers van dit fonds van 134 tot 117 pet terug viel. De oorzaak is te zoeken in ver liesgevende investering, vooral het be lang bij Indeco-Coignet. dat vorig jaar ook al veel geld gekost heeft. Over 1964 keerde de Havenwerken 15 pet uit. over 1965 10 pet en nu nihil. Andere aannemingsmaatsrhappijen lieten prettiger geluiden horen. Zo kon digde Bataafsche Aann. Mi1 20 pet. (v.j. 18) dividend aan, terwijl Ver. Be drijven Bredero met een goed verslag en 20 pet dividend (onv.) voor de dag kwam. Laatstgenoemd fonds steeg van 358 tot 400 pet. Bensdorp kwam met een mooi divi dend voorstel voor de dag rl. 16 pet. contant (onv.) plus 5 pet agiostock. De koers van dit fonds steeg van 347 tot 380 pet. menhangt met het prestigeverlies van het politieke „establishment". De 15e februari heeft dat alles nog eens dik onderstreept. En het minst» wat men had mogen verwachten is, dat de gevestigde partijen uit de ver kiezingsuitslag lering hadden gelrok ken voor hun formatiebeleid. Niets daarvan. In plaats van zo snel moge lijk een kabinet op poten te zetten, wat de eerste belangrijke stap tot sanering van het bestel en tot herstel van het politieke gezag zou zijn geweest, begonnen de heren weer doodgemoedereerd het aloude formatiespelletje te spelen alsof de democratie in blakende welstand ver keerde. En daarmee dreigen ze dan het laatste restje good-will bij de weldenkende, politiek-geïnteresseer- de kiesers te verspelen. Dat kan nooit hun bedoeling zijn, maar waar om doen ze het dan? Geërgerd r/E SCHAKEN allemaal (beter ge- zegd: alle vier) reuzegoed. Nie mand die daaraan twijfelt. Maar ie dereen weet bij voorbaat, dat ook deze partij weer in remise zal eindi gen. Waarom dan toch elkaar mat trachten te zetten? Verdiept in hun onvruchtbare spel zijn de schakers er zich niet van bewust, dat het pu bliek geërgerd de zaal begint te ver laten. Nogmaals: laten we blij zijn dat in dit land geen opstandige generaals naar Zuidamerikaanse model rond sluipen. De taak om de crisis op te lossen is nu weliswaar in handen ge legd van een militair, een voormali ge onderzeebootcommandant die :n de oorlog z'n mannetje stond, maar aan zijn democratische instelling zal niemand twijfelen. „Pietje" de Jong heeft niets van de Sterke Man, die met harde hand orde op zaken stelt. Hij heeft meer weg van een vriendelijke burge meester van een chique gemeent# dan van een militair, die gewoon is te commanderen. Hij lijkt zo op het eerste gezicht niet hard genoeg om tegen gehaaide beroepspolitici op te boksen. „De man loopt binnen een week muurvast. Hij heeft geen flauw benul van de moeilijkheden", mompelen de bekende Haagse krin gen. Meesters ER zijn verhalen over schaak meesters, die verslagen werden door beginnelingen die nauwelijks de regels van het spel kenden. De meesters verloren omdat ze achter de argeloze zetten van hun tegenstan ders diepzinnigheden vermoedden die er niet waren. Daar ligt de kans voor de nieuwe formateur, een er kend beginneling in het forma- tiespel. Hij isg een financieel-econo- misch deskundige, geen all-roundpo- liticus, eigenlijk helemaal geen politi cus en heeft dus op papier alles te gen. Hij is de koe die de haas moet vangen. Maar zijn grote pluspunt is zijn onbevangenheid. Hij is nog niet verstard in het spel. Hij heeft geen last van schaakblindheid. De rechttoe- rechtaan- zetten van de ze politieke outsider zouden wei eens meer resultaat kunnen heb ben dan de slimste combinaties- volgens-het-boekje. Laten we het hopen. Nederland heeft meer dan ooit behoefte aan een politieke Co lumbus. die met één fors gebaar het kwellende probleem van het ei oplost. 1960—1970 DE geschiedenis herhaalt zich. Toen eind 1960 de AR-fractielei- der Bruins Slot het kabinet-De Quay ten val bracht, was het zijn eigen partijvoorzitter Berghuis, die hem publiekelijk tot de orde riep. Ruzie in de AR. De kranten stonden er vol van. We zitten nu, zes jaar later, in dezelfde situatie. Maar er is één verschil. Het kabinet dat Berghuis eind 1960 meende te moeten redden, was een confessioneel-liberaal kabi net. En het kabinet dat hij nu niet geboren wil zien, zelfs niet als een partijgenoot daar premier van zou worden, is.... een confessioneel-libe raal kabinet. Over bekeringsgeschie denissen van prominente anti-revo lutionairen zou langzamerhand een boek te schrijven zijn. Egas OUD-STAATSSECRETARIS Egas, s die twee weken geleden in de „stoel van Mies" zo met z'n eigen vooruitstrevendheid, openheid en eer lijkheid zat te coquetteren, kan uitstekend overweg met de provo's. Dat begint zelfs in het buitenland de aandacht te trekken. Ten behoeve van de Duitse televisie reed Egas vo rige week een rondje Binnenhof op een witte fiets. Het Duitse tv-com- mentaar vermeldde, dat de be windsman zich dagelijks op dit ver voermiddel naar zijn departement be geeft.... Wlbaut-Wltteveen Wibaut-Wftteveen AT OOR wijlen dr. F. M. Wibaut, een groot man in de SDAP en in de jaren twintig en dertig een uiterst bekwaam wethouder van financiën in Amsterdam, is vorige week een standbeeld onthuld. Op zichzelf niets bijzon ders. Wibaut moet inderdaad een indrukwekkende persoon lijkheid zijn geweest, al proeft men dit niet uit zijn mémoires, die nogal kinderlijk aandoen. Het is ons niet bekend of de onthulling van zijn standbeeld werd bijgewoond door zijn klein zoon prof. Witteveen, liberaal Kamerlid en kandidaat-minister voor Financiën. Niet alle fami lies zijn politiek homogeen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5