vleet Nieuw VVV-kantoor nog de zomer gereed vóór Hartelijk huldebetoon bij afscheid mei. Hazenoot IVf iele yiSïERlJNieuwS „Kinderen hielden van u Records sneuvelden een sneltreinvaart in Casa Cara in het nieuw Raiffeisenbank V'bui maakte een topj aai NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 20 MAAM Toerisme in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Tijdens de 20ste jaarvergadering van de WV, in hotel-restaurant Zegers ge houden, stond de grote verandering die voor het inlichtingenbureau op handen is, in het middelpunt van de belangstelling. Het eigen gebouw tje, dat door omstandigheden wel lang op rich hee£t laten wachten, is nu in aanbouw. Volgens ontwerp van architect Wiesman wordt het ge bouwd in opdracht van het gemeen tebestuur door de fa. Jansen uit Nieuw-Vennep op een voor het VVV -kantoor wel zeer gunstige terrein by de nieuwe uitmonding van de Schoolstraat op de Herenweg, tegen over het kerfkplein met ruime par- kcermogeiykheden bü de St. Jozef kerk. De bollendrukte, zal nog moeten wor den opgevangen in de woning van voorzitter Van Buijten, maai" alles wyst er op, dat nog vóór de zomer druk te het inlichtingen bureau van de WV in een modern fraai en tot binnentre den uitnodigend eigen gebouwtje zal kunnen functioneren. Het gebouwtje wordt weliswaar ge sticht door de gemeente, maar het zal zeker belangrijke financiële conseauen- ties voor de WV met zich brengen. Daaraan zal zodra die kunnen worden overzien, een bijzondere ledenverga dering worden gewijd. De heer P C. Heemskerk was var mening, dat de contributie van de be langhebbende zakenmensen in elk ge val te laag is. Hij wilde die onverwijld verhoogd zien. De voorzitter achtte zulks echter niet juist, omdat de mate vam de noodzakelijke verhoging nog niet te bepalen was. Bemiddelingskosten Om te beginnen stelde het bestuur voor de informatiekosten bij de logies- bemiddeling te verhogen. Van de ver- gadering uit kwam daartegen bezwaar, omdat dat voor de gast prijs verhoging betekent en zulks juist in de huidige omstandigheden ongunstig op zou kun- werken. Na een uitvoerige ge- dacbtenwisselimg bleek de meerderheid de kamerverhuurders ervoor, dat de verhoging van bemiddelingskosten ten laste van de de logiesgevers wordt gebracht, zodat die i.p-v. f 7,50 slechts f 7,25 per persoon op de bon uitbetaald krijgen. De uitbetaling van de logiesbon- nen zal in het vervolg op de Raif- jeisenbank plaats hebben. Daar men nu niet meer aan een bepaalde uit- betalingsavond gebonden is maar 5 dagen per week van 's-morgens halj negen tot 's-middags drie op de bank terecht kan, betekent voor de ver- huurders een belangrijke verbe tering. In zijn terugblik op het afgelopen jaar moest de voorzitter vaststellen, dat ook Noordwijkerhout de gevolgen van de economische terugslag en van het slechte weer heeft moeten ondervinden. Over het geheel genomen mocht men echter over de resultaten van het vreemdelingenverkeer niiet ontevreden zijn. Als opvolgster van de heer D. Busch- man, die tussentijds zijn functie heeft neergelegd, werd in het bestuur geko zen mevrouw W. van Viamen-Boven- lander, die als secretaresse zal optre den. De heren Van Amstel en Visser werden herkozen. in de IJmuider vishallen sterk beheerst. Vooral uit de noordelijke Noordzee was de produktic zeer gering. De treilers moesten büna voortdurend tegen een hardnekkige storm opboksen. Slechts bij hoge uitzondering kon men de netten overboord zetten. Dat men onder zulke omstandigheden met zeer schrale ladin gen aan de thuisreis moest beginnen, zal niemand verwonderen. De loggers en kotters nadden het evenmin gemakkelijk maar deze schepen konden over het algemeen toch meer uit richten dan de grotere eenheden. Zij MONOKOP DE LUXE 421 4'/2 Kg. ƒ1495.00 van den ANKER Dwarsstraat 19 Telefoon 3754 Bospleln 13-14 Telefoon 2561 Katwijk. NOORD WIJK AAN ZEE Zater dagmiddag werd in het Vereni- gingsgebouw afscheid genomen van mej. J. Hazenoot, die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd de school met de By bel aan de Nieuwe Zeeweg gaat verlaten. De voorzitter van het bestuur, de heer K. Passchier, vroeg zich af of men iemand die afscheid neemt moet felici teren. Hij meende van wel, want als men na een diensttijd van 46 jaar van een welverdiende rust gaat genieten is dat zeker een felicitatie waard- zegt dat de Noordwijkse jeugd niet ge makkelijk is, maar u heeft het klaarge speeld op goede voet met haar te blij ven. Het hoofd der school, de heer J. Vaartjes, sprak namens de collega's een dank- en afscheidswoord. Ook hij herinnerde aan de toewijding en liefde waarmee de scheidende onderwijzeres haar taak verrichtte. In de eerste klas sen wordt de grondslag gelegd waarop wy in de hogere klassen kunnen voort bouwen. Liefde Ruim 20 jaar geleden werd u hier tot onderwijzeres "benoemd en u heeft het in u gestelde vertrouwen niet be schaamd. U stond altijd klaar zowel voor de kinderen als voor de ouders. De liefde voor onze school zit u overigens in het bloed uw vader was één van de oprichters van de school en was gedurende een halve eeuw be stuurslid. U heeft uw gehele leven met de school te maken gehad en het bestuur dankt u hartelijk voor uw trouw en toewijding. De heer Passchier betrok ook de zuster van mej. Hazenoot in zijn dank en hij uitte ten slotte de wens I dat de scheidende onderwijzeres nog \lang van de rust zal genieten. I Als afscheidsgeschenken werd een fraaie kandelaar en bloemen aange boden. De inspecteur van het l.o., de heer Boogaards, schetste mej. Hazenoot als een onderwijzeres van de oude stem pel, die met liefde en toewijding haar werk deed. U bezit het vermogen de kinderen moeilijke dingen op verstaan bare wijze duidelijk te maken en u kunt daarom met veel voldoening op loopbaan terugzien. U heeft hen als een christen voorgeleefd. Wethouder P. den Otter vertolkte de dank van het gemeentebestuur. Men Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK Geboren: Elisabeth A v.d. G Loeve en P E Huisman. Hoor- neslaan 581; Leonard P zv D L van der Plas en P van der Plas. Tortellaan 75; Perter G z.v. C G van Duijn en P Ouwe hand, Kon Julianalaan 102; Cornells M z.v. J de Ruijter en M Rovers, Hoor- nealaan 479; Ferry z.v. J Hoek en S L Pichel, Boslaan 243; Jan A z.v. J van der Plas en A de Mol, Merelstraat 37; Pieter C L z.v. A C P L Poortman en M van Rijn, Adrianastraat 27: Cornelia A d.v. A den Hollander en E Ravens- bergen Conradstraat 41. Jan z.v. E H van der Plas en A L Haasnoot, Rijnmond 34; Klaas H R z.v. C de Jongh en M S van der Plas. Prin ses Margrietlaan 37; Diederike d.v. P Schuitemaker en A Kuijt, Boulevard 22; Jacoba d.v. N Parlevliet en J Vooijs, Willem Taatstraat 13: Jolanda E d.v. A Kuijt en E Klinkenberg, Prinses Margri- terl. 76; Erik D z.v. D van Boven en E L M Enzlin, Hoornesin 588: Sabine M M C d.v. H G C Baes en J R C Vanier berghe. Boulevard 94; Adrians S d.v. J H Verweij en H M van Mourik, An jerstraat 12e; Huig z.v. H Twigt en G Mulder, Parlevlietslop 8; Wilhelmina d.i A Krijgsman en W Nagtegaal, Kon Juli analaan 92. Ondertrouwd: G van Duijn wonende Parklaan 7 en A M Volker, Wassenaarse- weg 4; N. Vooijs, oud 24 j. Leiden en S M A van Elten, oud 21 j. te Brit- tenstraat 44; D Schuitemaker. 28 j. Secr Varkevisserstr 160 en H L Kuipers 24 j. Secr Varkenisserstraat 160: H Klein. 42 j. Leiden en M Ouwehand, 37 j. Rijn mond 148. Overleden: Honsbeek. Catharina. P de Nocker, 82 j. Overrijn 7. van den Oever. Jan. 79 j. Duinoord 16; Hooge- veen. Margaretha A. 77 j. Callaoweg 1 Getrouwd: Haasnoot. Leendert. geb 21-4-42. Adm de Ruijterlaan 6 en Rijn. Berta. geb 12-8-45. Drieplassenweg 66: Mulder. Emile J W M. geb 2-5-42. Leiden en Lamme. Anneke M A. geb 20-8-44. Nachtegaallaan 2: Klok. Corne- lis, geb 23-6-55. Stationsstraat 12 en Klin kenberg. Johanna J. geb 5-8-47. Willem de Zwijgerlaan 95: Wijnends. Cornells, geb 28-3-47. Noordwijk en van Duijn. Trijntje, geb 17-5-46 Jan van lenstraat 11; de Korte. Marinus Arie. geb 21-11-36. Leiden en Groen. Trijntje A E, geb 25-3-41, Zeeweg 144. Ds. Dekker moet werk neerleggen NOORDWIJK-BINNEN Op me disch advies zal de gereformeerde pre dikant ds. W. Dekker zyn werkzaam heden drastisch moeten beperken. In verband daanmee is hy op zijn verzoek ontslagen van de verplichtin gen voortvloeiend uit het door hem aangenomen beroep uit Achterberg-De Glind (Rudolphstichitdng). Het ziet er naar uit, dat hij te zijner tijd met ver vroegd emeritaat zaïl gaan. Ds. Dekker, die ook onderwijzer is geweest, is in 1927 geboren. Hij was predikant te IJlst (1956) en staat sinds 27 september 1959 te Noordwijk-Bin- De kinderen hielden van u en dat komt doordat u van hen hield. Ook de heer Vaartjes uitte de beste wen sen voor de toekomst. Mej. Hazenoot sprak ten slotte een dankwoord voor de hartelijke woor den en de cadeaus. Daarna werd een receptie gehouden waarbij zeer velen van de gelegen heid gebruik maakten de scheidende onderwijzeres de hand te drukken. Ook werden vele bloemstukken aangedra gen. Ontzettend veel waspeen KATWIJK AAN DEN RIJN Een ge weldige drukte was het In de afgelopen week aan en op de groenteveiling aan de Sandtlaan. Ook de peenwasseryen deel den daarin. By herhaling worden dit sei zoen records gebroken. In de afgelopen week werd een onge ëvenaarde aanvoer van waspeen geno teerd, wel 1.531.000 kg (vorige week 1.383..000). Ook ten aanzien van de dagaanvoer was er een top, namelijk 322.000 kg op donderdag. Behalve in de wasserijen, was er even eens een ongekende drukte in de pakke rijen, dat ook, doordat pakkerijen elders in de tuinbouwgebieden niet beschikbaar waren voor de waspeenexporteurs. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen moeten die pakkerijen hun activiteiten meer en meer richten op eigen produkten. Exporthandel De exporthandel was zeer groot en richtte zich voor een groot gedeelte op Duitsland, België en Engeland, maar ook op Italië, Oostenrijk en Frankrijk, hoewel in mindere mate. De verladingen naar de conservenfa- brieken waren niet groot. De normale binnenlandse peen, de A H ging voor zover de kwaliteit goed was, goed weg, de minder goede peen was onverkoop baar. Dit kwam ook doordat ook export- Benzinestation bij Noordwijks Wantveld NOORDWIJK Als de raad ak koord gaat met een voorstel van B en W kan Caltex Petroleum Maat schappij NV een strook grond aan de zuidzijde van het parkeerterrein tus sen Golfbaan en Wantveld huren voor de vestiging van een benzinestation. De huurtijd is op 15 jaar gesteld en de huurprijs op in totaal f 75.000. De ge meente koopt dan voor f 1 plus f 5000 overdrachtskosten van genoemde maatschappij ruim 1000 m2 grond met de daarop staande boerderij en schuren aan de Sohoolstraat nr. NOORDWIJK De reinigingsdienst gaat laadkisten invoeren voor de veranciers" van veel vuil. In elke kist gaat evenveel vuil als in 18 mers. KATWIJK AAN ZEE Café-res taurant Casa Cara is enige tijd niet voor het publiek toegankelijk geweest, omdat het interieur een geheel nieuw aanzien kreeg. Dit gebeurde voortref felijk onder leiding van aannemer W. Guyt. Het café-restaurant is dezer dagen overgegaan in handen van de heer Van Asperen. De heer Van der Vin gaat ons land weer voor onbepaalde tijd verlaten. Wie regelmatig in Casa Cara kwam staat versteld over de veranderingen Er is onder meer een enorme bar ge komen. Vrijdagmiddag hield de heer Van Asperen een receptie ter gelegenheid Huurakkoord Zeebad Noordwijk NOORDWIJK B. en W. stellen de raad voor de huurovereenkomst met Zeebad Noordwijk NV, die 1 mei -> s afloopt, te verlengen. De huur prijs zal nu ƒ6.000 bedragen tegen f 3.300 tien jaar geleden. Het betreft hier een terrein in de duinhelling langs de Kon. Astridboulevard, waar op genoemde NV het Zuiderbad ploi teert. van de heropening. Deze receptie was zeer druk bezocht. Een enorm aantal bloemstukken en tal van leuke atten ties werden aangedragen, 's Avonds werd door de genodigden aangezeten aan een voortreffelijk diner. Het zal de heer Van Asperen zeker niet aan belangstelling ontbreken wanneer de gasten straks weer naar Katwijk komen. Deze vernieuwde zaak mag zeker als een aanwinst wor den aangemerkt. Katwijkse schipper schuldig bevonden aan aanvaring AMSTERDAM De schipper van de KW 201 Tatjana is door de raad voor de scheepvaart schuldig bevonden aan de aanvaring van zijn schip met de SCH 2 Zuiderkruis in april 1966- In verband daarmee is hem voor een half jaar de bevoegdheid ontnomen schipper te varen. De KW 201 voer het Scheveningse vaartuig aan terwijl het aan het vissen was. De SCH 2 zonk, maar, de beman ning kon worden gered. geschikte partijen voor de eigen sumptie afzet vonden. een dusdanige aanvoer was het be grijpelijk, dat de prijsnotering wat terug nemend was. De noteringen: A extra f 7 tot f 8,21 ist van 20 kg. A I f5 tot f8,40, A II f2,40 tot f6,50, B extra f7,20 tot f8,20, B I f6 tot f8,30, B II f2,40 tot f5,40, C I f 1,50 tot f 3,70, C II f 0,90 tot f 2,50. Verwacht wordt, dat de grote drukte nog wel een viertal weken zal voortdu- i. Breekpeen deed van f 1.70 tot f 2 Der kist. Radijs was een goed gevraagd pro- dukt en werd ook voor export verhan deld; de aanvoer was beduidend prijzen van f29 tot f46- Ook de witlof stond goed genoteerd voor f 52 tot f 90 bij goede kwaliteit. Boerenkool f 11 tot f 22. groene kool f tot f 39, gele kool f 10. witte kool f spruiten f 35 tot f 137, knolselderie f 7 tot f30, peterselie f26 tot f9. selderie f5 tot 1, prei f3 7tot f80. uien f5,70 tot .1,20, rabarber f62, spinazie f53 tot f61 Katwijkse dammers KATWIJK AAN DEN RIJN De Katwijkse damclub KDC hield in De Roskam de jaarvergadering. Voorzitter J. Schoneveld sprak in zijn openings woord van een vruchtbaar voorbij gegaan jaar. Het eerste tiental be haalde het kampioenschap van zijn afdeling, het tweede tiental miste op het laatste ogenblik het kampioen schap. Met vreugde gewaagde spreker van de prettige sfeer en de saamhorigheid, die kenmerkend zyn voor KDC. Secretaris J. Slootweg bracht zijn jaarverslag uit; er zijn nu 27 leden. Penningmeester J. Heemskerk had :n klein batig saldo. In het bestuur werden herkozen de heren J. Schoneveld, J. Heemskerk en A. Verhoog. De heren J. Zwaan en M. L. Dijkstra ontvingen een prijs voor het hoogste aantal punten in de afgelopen com petitie in het eerste en tweede tiental Schoolvoetbal Katwijk KATWIJK Het schoolvoetbal- toernooi voorzover dit de junioren be treft, wordt woensdag 29 maart ge houden op de terreinen aan de Helm- bergweg. De wedstrijden beginnen om half negen. Poule 1: visserijschool; poule 2: R.K. uloschool uit Noordwijk; chr. ulo school III Koningin Julianalaan Kat wijk II; tuinbouwschool I; poule 3: chr. Uloschool Rijnsburg II; chr. ulo school Noordwijk II; chr. uloschool Bestevaerweg II Katwijk; poule 4: chr. ulo Bestevaerweg I Katwijk; chr. ulo school Kon. Julianalaan II Katwijk; LTS II; poule 5: tuinbouwschool II" LTS I; chr. ulo I Rijnsburg; poule 6: chr. ulo II Noordwijk; LTS III; chr. ulo Koningin Julianalaan I Katwijk. De winnaars van de junioren gaan iar de streekfinales op vrijdag 31 maart te Leiden od de terreinen van DOCOS. Paaszangdienst KATWIJK AAN ZEE In de ge reformeerde kerk aan de Voorstraat wordt eerste paasdag om vyf uur een paaszangdienst gehouden. Voorganger zal zijn ds. W. Bakker. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 10.50 en 23.47 uur; laag wa ter 5 51 en 18.53 uur Extra aanbieding BOSCH volautomaat, 5 kg. nieuwste model met ïnrui' oude wasmachine van 1488.— voor 1198,— al winkel Beperkte voorraad v. LEEUWEN, Boslaan 279 Katwijk aan Zee. Tel. 4336 5500 1, waar deze vissoort zonder enige concur rentie op de eerste plaats beslag legde. De belangstelling nam gaandeweg toe. Vrijdag betaalde men voor de klein- middel en de schol 1 op de eerste afslag Dinsdag haalde men niet meer dan ƒ50,—. De tegenwerkende omstandigheden in aanmerking genomen viel de tongaan- 145.000 kilo niet tegen. De noteringen vertoonden echter een dalen de lijn. De kleinmiddel zakte vrijdag naar een laagste koers van ƒ3,87. Dinsdag sloot de markt nog op ƒ4,36. Ook de andere soorten moesten aan het eind van de week met lagere Driizeu genoegen nem. Makreel Bij de aanvoer uit de noordelijke contreien was de mkreel met 2000 grote 3500 kleine kisten het best vertegen woordigd. Voor de grote en betere kwa liteit was de interesse redelijk, maar de mindere soorten brachten het niet ver. de hoogste koers ƒ40.—. Die zakte later nog wat. In de meeste gevallen schommelde de laagste note ringen rond dertien gulden. De treilers namen ook een aanvoer van rond 3000 kisten koolvis voor hun reke ning. De kleine zwarte soort had de overhand en stond niet erg in de gunst. Weliswaar haalde men een iets hoger gemiddelde dan in de voorgaande week hield het bepaald niet. Vrij dag zakte het peil na een inzet van ƒ28, De grotere soorten bleven beter staande, maar veel zat er nief in. Zo ging men maandag voor de grote witte soort niet hoger dan ƒ120,—. Daar de vangsten per schip krap waren boekta men schrale besommingen. Schelvis De schelvis was met 500 grote en 350 kleine kisten bijzonder schaars en dat de prijzen best te merken. De grote en de grootmiddel staken maandag al met een hoogste notering van ƒ100,— fors van waL Later moest men wat stoom afblazen maar het gemiddelde was alleszins de moeite waard. Ook de pennen en de braadschelvis profiteerden van de sterk gestegen vraag. Laatstge noemde soort was vrijdag op de laatste afslag voor ƒ32,— te koop maar op de voorgaande dagen moest men heel wat meer betalen. De top noteerde men maandag met 70,Voor de katten- centrale was er niets te doen- De wijting trok zich kranig aan deze belangstelling op, zodat van de 1500 grote en 375 kleine kisten niets naar de kattencentrale verdween. Maandag ging de gestripte soort op de eerste afslag voor ƒ52,— van de hand. Op de andere marktdagen moest men een toontje lager zingen maar het gemiddelde over beide soorten was zonder meer aanvaardbaar. Bij de 1700 kisten gul en kabeljauw had de kleinste gülsoort een sterk over wicht. Dat had men te danken aan de redelijke vangsten van enkele kotters onder de Nederlandse kust. Voor deze schepen zat -er met een gemiddelde no tering van ƒ38.— zeker een reisje in. Kabeljauw De grote kabeljauw was met uitzonde ring van vrijdag aan de dure kant. Toen betaalde men niet meer dan 138, tegen 166,op maandag. De Noord schepen tekenden ook nog voor 225 grote en 600 kleine kisten haring. Indien het weer beter was geweest zou de pro- duktie zeker hoger zijn geweest, want voor het eerst sinds tijden kwamen in dit gebied weer behoorlijke scholen Men moet maar afwachten of zij er straks nog zullen zijn. De koers was over het geheel genomen niet slecht Meestal lag de inzet boven de dertig gulden. Alleen vrijdag zat men daar enkele guldens onder. Vandaag aan de markt. Voor de IJmuider maandagmarkt meld den zich onder meer de KW 120 Flamingo met 34. de W 113 Wilma met 22, de WR 51 Stella Maris met 32, de KW 96 Nico met 17. de KW 110 Rianne met 24, de KW 119 IJsbrand met 40, de KW 21 met de KW 105 met 39. de KW 221 Arie Jacob met 22, de WR 7 Maryanne met 85, de KW 178 Dirkje met 22, de KW 220 met 21, de IJM 3 met 25. de KW 160 De Vrouw Alida met 16, de WR 33 Tiny met 65, de KW 14 Zephyr met 10, de IJM 30 Adeo- datus met 30, de KW 210 En Avant met 50 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 79 Zeearend met 25, de KW 63 Margriet Jozien met 57, de W 103 Wim met 70, de IJM 81 met 14, de KW 106 Karla Ellen met 50, de KW 92 Adriana Catharina met 75, de KW 40 Alie njet 16, de KW 128 Leuntje met 135, de KW 11 Deo Volente 2 met 68, de IJM 45 De Hoop 1 met 12 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw, de KW 155 Fiducia met 117 kisten stuks stijve kabeljauw, de IJM 207 Wiron 6 met 60 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 205 Dirkje met 92, de IJM 209 Meyert Menno met 115 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 127 Klaziena Marijke met 94, de KW 193 Vrouw Pruna met 62 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 217 Cornelia met 65, de WR 45 Dieuwina met 94 kisten 110 stuks stijve kabeljauw, de IJM 73 De Hoop 3 met 63 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 108 Alida met 38 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 72 Leendert Jacoba met 40 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 200 Antje met 58 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de IJM 204 Verwachting met 23. de KW 169 met 43 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 116 Vier Ge broeders met 53 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arendje met 103, de KW 30 Ermine met 70, de KW 226 Jacob Senior met 64 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 62 met 34 kisten stuks stijve kabeljauw, de WR 56 Spes Nostra met 64. de KW 91 Jan met 39 kis ten en 120 stuks stijve kabeljauw, de KW 126 Agatha Arie met 39 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 185 Tokio met 60 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de IJM 239 Nooitgedacht met 50. de KW 186 Anna Jacob met 47, de KW 137 Maar- tje Jacoba met 53, de KW 148 Dirkje Beelen met 45. de KW 152 Soli Deo Gloria met 72 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Corda met 72, de KW 164 Helena met 48. de WR 25 Okko Bosker met 128. de KW 29 Ada met 74, de KW 197 Willem Senior >met 45. de KW 190 Margaretha Christina met 91, de KW 24 Cornells met 30 kisten 40 stuks stijve kabeljauw, de KW Jeannette met 35 kisten en 135 stuks stijve kabeljauw, de KW 88 Vrouw Immetje met 107, de KW 123 Jana met 70 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 206 Yvonne Yolanda met 122, de KW 146 Cor nells van Beelen met 63, de IJM 54 Swift met 106 kisten en 200 stuks stijve kabel jauw, de KW 59 Floris met 50 kisten er 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 194 Eben Haëzer met 150, de IJM 18 Gelria met 69 kisten en 65 stuks stijve kabel jauw, de KW 172 Cornells Schaap met kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, KW 67 Arie met 111 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW Alpha met 54, de KW 134 Dirk Taat met 36 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW 145 Anna Lydia met 52 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de VL 115 Vooraan met 635. de KW 17 Cornells Judith met 50. de KW 195 Pieter Jacob met 96 kisten 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 221 Arie Jacob met 54 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de IJM 205 Wiron 2 met kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 167 Michiel met 100 kisten er stuks stijve kabeljauw, de KW 12 André met 75, de KW 225 Azimuth met 79, de KW 173 Aquarius met 77 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 187 Elly met 44 kisten en 55 stuks stijve kabel jauw. de KW 161 Gijsbert Bastaan met 28 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw, de KW 00 Alnilam met 80, de IJM 206 Wiron 7 met 92 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 182 met 31, de WR 61 Bastiaan met 57, de KW 215 Anna Hendrika met 77 kisten en 30 stuks stijve stijve kabeljauw, de SCH 261 Onderne ming 1 183 kisten en 138 kleine kisten diversen, de KW 125 Maarten Senior met 108, de KW 117 Mare Liberum met 45 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 99 Maria Theresia met 72 kisten 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 149 Arie Jacob met 68, de KW 180 Solea met 50, de KW 42 Nicolaas Senior met 181 kisten en 92 kleine kisten diversen, de KW 54 Dirkje met 90, de IJM 154 Swift met 68 kisten en 40 stuks stijve kabel jauw, de KW 144 Cornelis den Duik met 170 kisten en 85 kleine kisten diversen, de KW 132 Jacoba Catharina met 50 kis ten en 65 stuks stijve kabeljauw, de VL 16 Voorloper met 290 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 156 De Vrouw Bregtje met 52 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Limanda met 6 WR 57 Johanna Cornelia met 75 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 212 Marlena met 57, de KW 34 Tiny met 53 kisten en 55 stuks stijve kabeljauw, de KW 165 Alida Jacoba met 55, de KW 222 Maarten Cornelis met 85 kisten, 2( stuks stijve kabeljauw en 17 kleine kis ten diversen, de IJM 46 De Hoop 4 met 70, de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 400 kisten en 216 kleine kisten diversen, de IJM 211 met 50 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de VL 121 Willem met 84 kis ten en 70 kleine kisten diversen, de KW 153 Francina met 440 en de KW 141 Willy met 550 kisten en 154 kleine kisten diver sen. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 17 kisten tarbot. 1491 kisten tong, 2035 kisten schol, 50 kisten schelvis, 440 kisten koolvis, 340 kisten makreel. 843 kisten wijting, 1244 kisten gul en 629 kisten diversen. Verder waren er 352 kleine kisten diversen 3329 stuks stijve kabeljauw. Opbrengst kerkelijke acties in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN I het afgelopen jaar, van 1 maart 196 tot nu, werd in het verjaardagsfonds van de Hervormde Gemeente bijeen gebracht f 2268, in het vierde kwar taal kwam binnen f 542,52. De in de Gereformeerde kerk gehou den bouwfondscollecte heeft f 200.42 opgebracht. Extra aanbieding 180 liter BOSCH koelkast (table top) met groot diepvriesvak van 488,— nu voor 378.— af winkel, v. LEEUWEN, Boslaan 279 Katwijk aan Zee. Tel. 4336 Hulpdienst lelr besti moeizaam J SASSENHEIM De hulpved dienst Bollen- en Duinstreek,] jaar geleden opgericht is om gevallen veehouders bij te staj een moeizaam bestaan, aldus \i d. Klugt in de jaarvergadtk vrijdag in „de Oude Post" gT is. Gedacht werd dat deze ha ningsdienst in een behoefte zï zien, maar het lijkt wel of e gezonde boeren zijn. Ook sj Van Leeuwen liet in zijn ja» eenzelfde horen. De heer J Rozendaal uit 9 adj. secretaris van de Holl. j Landbouw, sprak over „Er] met de diverse hulpdiensten I hieruit te leren is". Hij advis] leden door te gaan en de hulp] uit te bouwen. In tal van j lukt het- In Noord- en Zuifr zijn nu 22 hulpdiensten. Del doen het uitstekend, enkele rr krachten. De landbouworganisaties zich met deze zaak bezighoud? werk stimuleren. Er zijn af waar de bedrijfsverzorger de i duktieve tijd doorbrengt a! gehooid arbeider op een coö| melkfabriek of veevoederfabri dit is niet de juiste weg. Bet< de man bij verplichte toerbeu bedrijven te laten werken. De heer Rozendaal schatte vaste kracht f 12.500 per jaar komt neer op ongeveer f 5 Per veehouder zal dit bij een van 50 leden op ongeveer f jaar komen. De heer Rozenda de dit bedrag niet hoog. De heeft geleerd dat men het fj dat zo'n man er is. Na de causerie van de hee daal werd flink gediscussieerd vooral praktische problemen orde kwamen. Weinig interes in servicedie?ia SASSENHEIM Voor de^i gadering in „De Oude Post" e vereniging voor bedrijfsvoo o' Rijnstreek-West bestond goed?oi stelling. In zijn openingsw< gi voorzitter Vergeer, dat de g ir zaken met de melkmachine e dienst teleurstellend is. Er gan slechts 30 veehouders op, temu 300 werd gerekend. Desonda i men door. s Ondanks de service van de riers bleek er aan 85 pet vaie derzochte machines fouten te Het rapport over dit onderzi primeur op dit gebied, is land kend gemaakt, en velen he hun voordeel mee gedaan. Het ledental van de vereni 1 uit 5 afdelingen bestaat, bedr 'i een achteruitgang van 21 sed jaar. De jaarlijkse excursie c tember ging 's morgens naar r Nieuw-Vennep en 'smiddags3 proefboerderij De Bunzing j Ook werd weer een aantal c>J georganiseerd in de Landbou 1 te Leiden en Zoeterwoude. r praatochteniden was afwissele 8 en minder goede belangstel i zijn de moeite waard i.v.m. 1 kundige inleidingen, die wo houden. Een gedeelte van het batig worden bestemd voor de melk servicedienst en een ander 'j praatochtenden. Het aftred stuurslid W. v. d. Marei w kozen. DSVP-accordeoni voor bejaarden SASSENHEIM De Sasse accordeonvereniging DSVP studeren veel presteren") he dagavond in het KSA-gebo traditie in ere gehouden doo belangeloos op te treden voo iaarden en mindervaliden. De tot de laatste plaats bez j kon voor de pauze genieten op goed niveau staande spiel accordeonorkest onder leidinj heer G. L. de Zwart. DSVP| een groot aantal walsen, ouvertures en zelfs nog een dans. Als intermezzo was er „Fleurs du Mai", bijzonder speeld door de 10-jarige Yvo Steyn en de 9-jarige Corny In Na de pauze hield conferenc Heynen de bejaarden gezell met wat spelletjes en grapjes, medewerkenden aan heit pr< waren: de revuegroep De Nai de bekende selectie uit de „Oklahoma"), de goochelaar f val en Mister X. VALKENBURG Op de algemene ledenvergadering van de Raiffeisen bank bleek duidelijk de gunstige ont wikkeling. Er werd een winst van f 38.272,46 gemaakt, waarvan f 20 000 aan de reserve kon worden toege voegd. De rest is bestemd voor de post dubieuze debiteuren. Het nieuwe bankgebouw is geheel gereed. Op 8 april zal de officiële ope ning plaats hebben. De heer P. Piers is wegens het be reiken der pensioengerechtigde leef tijd afgetreden als kassier. Zijn opvol ger is zijn zoon R. Piers. Voorziibter S. M. Poot sprak de oud-kassier harte lijk toe. Hij noemde voorts de winst van 1966 de hoogste ooit door de bank gemaakt. Het bedrag aan spaargelden is van f957 393.38 in 1956 opgelopen tot f3.056.583,61 in 1966. Bestuur Bij de bestuursverkiezing werd de heeer G. van Leeuwen herkozen als lid van het bestuur evenals de heer G. Barnhoorn als lid van de raad van toezicht. De open plaats in de raad van toezicht .ontstaan door het over lijden van de heer J. A. v. d. Mdij. wordt thans ingenomen door de heer J. v. d, Meij Johzn. De heren Jac. v. d. Meij en Jac. Slootweg werden her benoemd als reserve-bestuursleden. Wegens het toenemen van de werk zaamheden van het bestuur en van de leden van de raad van toezicht werd besloten de preoenfieg stellen op f 250 per jaar. Besloten werd verder meq een middag en avond voor d ders te gehouden. Dat hebbel tegoed van de jubileumviering. Nieuwe bestuur^ voor CBC Valken} VALKENBURG De pil afdeling van de Chr. Bedrijfsi Centrale kwam bijeen in de I dc Hervormde kerk onder lei de aftredende voorzitter A} vekamp. In zijn plaats werd de heer J. Schoneveld Jzn., Ki weg 30, en in de overige dr tures koos men de heren W. R berg, T. Dijkhuizen en D. Buil Zowel de nieuwe voorzitter trictsbestuurder C. Zwijnenlbu de scheidende voorzitter hart) De heer Zwijnenburg belicht! enige aspecten van de huidil politiek. Met name in de k steensector hoopt men nog er beteringen te kunnen realisei Burgerlijke stam van Valkenburg VALKENBURG Geboren: v G L v d Water; Jan-Joost C H Dijkhuizen. Gehuwd: Th D M de Gunst Roode: N Wild en N v ToL

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4