prinses Sühnezeichen in moeilijkheden Strijd voor niet vrouw-in-ambt progressief genoeg f5.- Schijnwerper op Jean Foumet Chef portier Tiersma wordt predikant KWESTIE VAN DOORDOUWEN Een noord voor vandaag Sotheby weigert Mejuffrouw M. A. Thuno in Wending: CNV benoei L. de Grat Uw probleem is het onze.... MAANDAG 20 MAART W Na het hogepriesterlijk gebed gebeden te hebben trekt Jezus met Zijn discipelen over de beek Kidron. Weer ontbreekt iets' in het verhaal, zoals Johannes dit vertelt. Met geen woord staat hij stil bij de lijdende Christus in de hof van Gethsémané. Integendeel Johannes legt er steeds weer de nadruk op dat het initiatief bij Jezus ligt en niet bij Zijn vijanden. Dat blijkt heel duidelijk in de gevangenneming. Als er iemand gevangen wordt genomen wordt gevraagd: „Wie ben je." En als zijn geweten spreekt, deinst hij terug als hij ziet dat er geen uitweg meer is. Maar hier vraagt de gevangene: „Wie zoekt ge?" En als Jezus gezegd heeft: „Ik ben het", deinzen de gewapende tempel- wachters ontzet terug. De hele gevangenneming laat zien dat de wereld op zijn kop staat. Toch moeten we nog even nauwkeuriger kijken. Johannes legt sterke nadruk op de uitdrukkingen waarin Christus zegt: lk ben het Brood; Ik ben de Weg; Ik ben de Opstanding. Ook hier weer klinkt het: „Ik ben het". Johannes gebruikt deze woorden als een herinnering aan Gods Naam: God openbaarde Zich aan Mozes als: „lk ben". Christus openbaart Wie Hij is. De tempelwachters worden geconfron teerd met de Naam van God. Het heiligste gaan ze bezoedelen. We lezen vandaag: Johannes 18 1-14. Nestbevuilers genoemd (Van onze kerkredactie) 'gens en meisjes hebben van 1959 tot >1965 in het raam van deze actie vrij- FRANKFORT Rechtsradi-: willig en kosteloos „in de geest van de cale kringen in de Bondsrepubliek' verzoening en tegelijk plaatsvervan- srhrikken er de laatste tiid nietigend" opbouwwerk verricht in die lan- schrikken er de "Jd niet den. „waar de naam van Duitsland be- voor terug, de vrijwilligers van vlekt was door nationaal-socialistische de Aktion Sühnezeichen uit te maken voor „verraders" en „nest bevuilers". De actie ondervindt daarvan een financiële terugslag. Tal van projecten kunnen niet worden afgemaakt. de Berlijnse predikant dr. Franz von Hammerstein, voorzitter in het uitvoerend comité van de ac- in een voordracht te Frankfort. De reacties van de rechtsradicalen worden vooral buiten Duitsland met zorg beschouwd. Dat is daarom zo be treurenswaardig, omdat in de twaalf landen, waar de Aktion Sühnezeichen nu werkt, na aanvankelijke terughou dendheid nu een duidelijke positieve echo gehoord wordt, aldus dr. Hammerstein. Meer dan twaalfhonderd Duitse jon- schanddaden" Hoewel het aantal vrijwillige gevers al lang in de duizenden loopt, worden de financiële middelen steeds krapper. De uitzending van één vrijwilliger kost „Sühnezeichen" aan reisgeld, on derkomen, verzekering en verzorging 4500 gulden. O c LONDEN/JERUZALEM Het von Londense venduhuis heeft een schadeloosstelling van een half miljoen gulden voor het annule ren van de veiling van 23 Armeen se handschriften van de hand ge wezen. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG - Over het alge meen geldt het als progressief, zich te verheugen over het on langs door de hervormde synode genomen besluit, de vrouw vol ledig toe te laten tot de kerke lijke ambten en zich op te win den over degenen, die er zich tegen verzetten. Ik waag echter te betwijfelen, of een dergelijke houding wel zo progressief is. Dat schrijft mejuffrouw M. A. Thung in het maandblad Wending. De strijd voor de vrouw-in-het-ambt is haar niet progressief genoeg, om dat daaruit een overwaardering van het ambt spreekt. De veiling ging gelijk bekend niet door. toen de Armeense kerk in verzet kwam en liet weten, dat de manuscrip- i ten thuishoren in de schatkamer van 1 deze kerk in Jeruzalem. De verkoper, die nog steeds onbekend is. droeg So theby toen op. de manuscripten terug te geven aan de kerk, zonder kosten in rekening te brengen aan de eigenares- se. De onbekende bood vervoigens het venduhuis een schadeloosstelling aan Intussen is het nog steeds een groot raadsel, hoe de handschriften, welker waarde op vijf miljoen gulden geschat Mejuffrouw Thung acht het zinvol- [het ambt, lopen zij achter de ontwikke- .wordt, konden verdwijnen. De ma ler zich de consequenties van deze ont- i lingen aan en vragen zij om inpassing I nusenpten worden bewaard in eer wikkeling bewust te maken, dan zich in een kerkelijke structuur, waarvan klooster m een kluis. waarvan de sleu- te concentreren op formele gelijkstel- de houdbaarheid zelf momenteel ter *e.l we.er ,n e®n sa'e bewaard w'ordt> ling van man en vrouw ten aanzien discussie staat. «er alratel, heeft dte toever- van het kerkelijk ambt I trouw d zijn aan drie monniken en Dat laatste zou er namelijk opnieuw' Vandaar dat de ogenschijnlijk Z0| een aartsb.sschop. toe kunnen leiden, dat vrouwen zich te progressieve vraag om toelating veel bezig houden met zichzelf en hun van de vrouw in deze ambten mij eigen positie en te weinig met de zaak jn grond van de zaak niet pro- waarom het gaat. in dit geval de kerk. genoeg voorkom(." Wegwijzer voor VU-studenten AMSTERDAM Een groot aantal scholieren die dit jaar eindexamen ho pen te doen. hebben dezer dagen de kleurige Wegwijzer voor aanstaande studenten van de Vrije Universiteit ontvangen. Het boekje geeft prettig overzichtelijk alle informatie die be- langsteliende kunnen verwachten. Bovendien is er op zaterdag 1 april een „voorjaarsinlichtingendag" waarop men de jongelui en hun ouders weg- j wijs wil maken. Uit het aantal aanmel- I dingen blijkt een toenemende interes-1 In het voorwoord van de Wegwijzer) schrijft de conrector, prof. Lever: „Het karakteristieke „bijzondere" van deze j universiteit is dat zij georganiseerd is vanuit de overtuiging dat christelijk geloven niet alleen mogelijk is op het zich steeds uitbreidende en verdiepen de veld van de wetenschap, maar daar zelfs van de hoogste waarde is". De bedoeling van een inlichtingendag is zo tijdig informatie te verschaffen dat voorlopige studieplannen nog herzien kunnen worden. Men kan echter ook in zijn voornemen worden gesterkt en meer zekerheid krijgen dan studiekeu ze en keuze van universiteit juist zijn. NEW ORLEANS Officier van jus titie Jim Garrison heeft in zijn onder zoek naar een vermeend complot tegen president Kennedy, zijn eerste succes geboekt. Drie rechters hebben zaterdag nal het vooronderzoek tegen de zakenman Clay Shaw beslist, dat hij terecht zal moeten staan wegens samenzwering) tegen Kennedy. Shaw is zaterdag ech-j ter naar een ziekenhuis gebracht voor) rust en observatie. Dit op verzoek van een van zijn advocaten die verklaarde dat zijn cliënt ziek is. Ook voor HET WEEKBLAD VOOR DE VROUW VAN NU! Deze week: alles-voor-de- tuin. Vele pagina's met praktische knutseltipsdoor Piet Marée, die u helpt hjj het zelf maken, van leuke tuinmeubelen, een vijver en zoveel meer. Bovendien: een zeer aantrekkelijke aanbieding "bollen en plan ten voor tuin of bloembak! Natuurlijk ook wéér voor een verrassend lage prijs. cadeau Elke nieuwe I abonnee mag kiezen uit de beide welkom. ,ge geschenken: ir: het Prinses Lw Margriet Foto^he Nieuwe vormen In feite ontwikkelen zich namelijk allerlei nieuwe vormen van taakverde ling tussen gespecialiseerde organen, functies en instituten in de kerken. Daarbij ontstaan allerlei nieuwe colle giale en gezags-verhoudingen, die al lang niet meer corresponderen met het bestel van officiële ambten, dat het kerkrecht kent. Hand in hand daarmee groeit bij ve le ambtsdragers verlegenheid met het ambt. Zij stellen zich soms de beklem mende vraag, of er geen kloof is geko men tussen hun formele positie en de daarin feitelijk nog aanwezige wer- kingsmogeliikheden. „In de praktijk van het kerkelijk leven blijkt, dat vrouwen tegenwoor dig wel degelijk gehoor vinden, wan neer ze werkelijk wat te zeggen heb ben en dat zij ook in meer conserva tieve kringen gezag en erkenning kunnen ondervinden, zelfs dikwijls in leidende posities worddn geplaatst. conci„s|e v.n mejuffrouw Thunj, Vanouds hebben re btjyoorbeeld een h M s0ci0]0,i!0h belangt-,]ke rol gespeeld Uudleseeretarfaat v.n de Nederlandse wendige zending «n momenteel vindt daarom: ...Als vrou. men ze in vooraanstaande functies in_?u vormingswerk, studiegroepen, adviesra den, interkerkelijke organen, besturen. gespecialiseerde instituten, maatschap- j pelijk werk enzovoort. Dat is ook begrijpelijk... waar in de) samenleving de speciaal opgeleide be- roepskrachten en deskundigen zozeer onmisbaar zijn geworden, dat men zich niet meer de luxe kan permitte- ren. aan vrouwelijke beroepskrachten' voorbij te gaan." iven zich inzetten toelating tot Forum over „Kerk en pinksterbeweging" ROTTERDAM „Kerk en pinkster beweging" komen met elkaar in gesprek in een forum over dit thema dat de Civitas Studiosorum in Funda- men to Reformates (CSFR) donderdag' middag belegt. De forumleden zijn van de kant van de kerk ds. L. Huisman, predikant van de gereformeerde gemeente te Vlaar- dingen, en drs. S. Meijers, hervormd predikant te Ermelo. De twee anderen zijn evangelist H. Blankespoor uit Den Haag en de heer J. E. van den Brink, redacteur van Kracht van omhoog. De bijeenkomst wordt gehouden i: het Holbeinhuis aan de Coolsingel ei begint om twee uur. In Armeense kringen in Jeruzalem gaat het gerucht, dat de manuscripten na hun verwijdering uit de trezoor minstens door twee handen moeten zijn gegaan. Ook wordt beweerd, dat de patriarch van Jeruzalem, aartsbis schop Derderian zelf achter de ver koop moet hebben gezeten. De 23 handschriften zijn inmiddels op hun plaats teruggekeerd, maar ge bleken zou zijn, dat nog meer handschriften zoek zijn. HET WEER IX EITROPA Max. temp. Weer eisteren Nee Kopenhagen onbew. 5 Nice Frankfort Mlinchen Zürich "TV" Kook- hui Koekjes. tic Waarde f 5.% iha leid Neem ook een abonnement op Prinses per briefkaartbrief of telefonisch aan Prinses - WageningettJ* Tel.: 08370-6222 Op concertreis door Duitsland HAMBURG Na woensdag- jtroebeld beeld heeft gekregen avond j.l. het Rotterdams toekomstige positie van Jean Foumet Philharmonisch Orkest in de Sche- veningse Kurzaal beluisterd te hebben, woonde ik donderdag avond een concert bij van het Ra dio Filharmonisch Orkest in de Musikhalle te Hamburg, de tweede stad van West-Duitsland met bijna twee miljoen inwoners. Het is geen toeval, dat beide or kesten in één artikel genoemd worden. Immers, het Radio Filh. Orkest staat bij deze Duitse toernee o.l.v. de Franse dirigent Jean Fc>urnet. en 't is juist deze orkestleider' die rhet ingang van september 1968 bij het Rotterdams Philh. Orkest benoemd is. Benoemd als dirigent èn artistiek leider. Naast de mogelijkheid het orkest van de N.R.U. op één van de concerten van de (bijzonder succesvolle) Duitse toernee te beluisteren, schiep een toekomstige positie in Rotterdam. Men zou van mening zijn, dat Four- net bij voorbaat de samenwerking met Edo de Waard (de dirigent die in sep tember a.s. in dienst treedt van het R'dams Philh. Orkest) onmogelijk maakt door op te merken, dat hij (Foumet) als artistiek leider zal gaan optreden. Wij vroegen in eerste instan tie naar de mening van Edo de Waard alvorens naar Hamburg te vertrekken- Edo de Waard (Van onze soc.-econ. redac E UTRECHT In een buiter q algemene vergadering van hetty vanmorgen de heer L. de Gr Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten in af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels worden ingeslo- Vcrzoek van lezer: Door wie werd het boek „Aller afschrapsel" over de Afschejding in 1834 geschre ven en uitgegeven, en in welke tijd? (Wij hebben het gevraagd aan bi bliotheken. deskundigen inzake de lectuur over de Afscheiding enz.) doch tevergeefs. We geven het ver-, zoek dus aan onze lezers door. We vestigen nogmaals de aandacht erop dat we voortaan ten aanzien van boeken alleen vragen naar schrij ver, data. uitgever en dergeliike ge gevens publiceren en geen verzoe ken doorgeven om aan een derge lijk boek te komen). Vraag: Wij hebben een paar hui zen, die we aan onze kinderen wil len geven of verkopen tegen een renteloze hypotheek. Onze gedach ten gaan uit naar een jaarlijkse schenking van 2.000. Zij op hun beurt geven ons die 2000 per jaar terug als afbetaling van de koopsom. Bestaat die mogelijkheid? Antwoord: Dit is in beginsel mo gelijk. U verkoopt dan de huizen doch behoudt u het vruchtgebruik gedurende uw leven voor. De kinde ren blijven u de koopsom schu'riie en u scheldt daarvan iaarliiks 2000 kwijt. Dit kan vrij van schenkingsrecht want sche-'-:,",ë' aan kinderen zijn tot 2000 per jaar en per kind vrij. De verkoop moet notarieel geschieden. Deze jonge dirigent zei mij: „Ik i dat niet ik. doch een andere, meer er^ varen dirigent tevens artistiek leidei zou worden. Ik ben bijzonder gelukkig, dat dit Jcan Foumet zal zijn. Hij wordt de kapitein, ik neem graag ge noegen met de plaats van eerste stuur man. Men heeft mij toegezegd, dat ik als volwaardig dirigent naast Foumet kom te werken en ik zie de situatiej noemd tot secretaris van het bliksembezoek aan Hamburg de moge-1 straks in Rotterdam als bijzonder idc- "jk nationaal vakverbond, lijkheid het licht van de schijnwerper i aaj,» Ecn duidelijke uitspraak waaraan d6 heer Qe Graaf is al andermaal op^ Jean Fournet te richten, j „jets va|t toe te voegen. medewerker van het CNV voorP1 tor sociale verzekering. De v ting bestaat, dat hij als bes ook op dit terrein werkzaam i ven. Als secretaris volgt hij M. Schouten op, die tengevol een ernstig auto-ongeluk enkelf y den geleden overleed. Het is nl. gebleken, dat i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Je kunt er natuurlijk achteraf ge makkelijk hele dure verhalen over opdissen, maar ach,Het is doodgewoon een kwestie van doorzetten en doorbouwen en je niet laten beïnvloeden door stemmingen en tegenslagen". Zo beschouwt de heer J. Tiers ma, chef bewakingsdienst bij de NV Verenigde Glasfabrieken, zijn succesvolle theologische studie. Zondag 9 april zal prof. dr. C. van der Woude hem in Sexbierum (Fr.) bevestigen als predikant bij de Ge reformeerde Kerken in Nederland. De heer Tiersma, die zaterdag zijn 38ste verjaardag vierde, is dan ook een autodidact van het stugge „doordouwerssoort", een eigenschap die hem in het maatschappelijke le ven op sterk uiteenlopende terrei nen heeft gebracht, zonder dat hij nu direct van meet af aan de kan sel voor ogen had. Geboren in het Friese Langweer begon hij als timmermansknechtje, na met opvallend succes de am bachtsschool in Sneek te hebben doorlopen. De vijfjarige avond- va ktekenschool, mei tusen neus en lippen door het middenstandsdiplo ma en vervolgens ook nog het poli- tiediploma. werden daaraan met een maar even vastgeknoopt. Mis schien zou hij bouwkundig opzich ter. of tekenaar of iets van dien aard kunnen worden! Misschien, maar zelf had hij ei maar weinig fiducie in: „Of ik nou uitgerekend daarvoor zo geschikt was wist ik eigenlijk niet". Reclassering Die twijfel bracht Tiersma bij reclassering. Hij werd groepsleider bij de stichting „Het Hoogeland" Overdag erop uit met een stel Jon gens om hei te ontginnen en tabak en kruiden te verbouwen. En 's a- vonds de knapen bezig en onder de duim houden met ontspanning op zaal. Maar betrekkelijk snel bleek dat de reclassering hem toch niet zo veel perspectief te bieden had. Ge bruikmakend van het gemak dat zijn politiediploma hem gaf, sollici teerde hij bij de gemeentepolitie in Schiedam en niet tevergeefs: Agent Tiersma maakte snelle carrière, slaagde voor alle politiediploma's die theoretisch de weg naar de func tie van korpscommandant openen, en was binnen vier jaar hoofda gent. „En wat ga je nu doen?" vroeg toen de commissaris, die wel wist dat je zonder middelbare opleiding, ondanks alle politie-diploma's op de ze leeftijd geen kans maakt om inspecteur te worden. Hij adviseerde het Rotterdams Avondlvceum. Hoofdagent Tiersma. die intussen was getrouwd, volgde dat advies op en het was tijdens de tweejarige zogenaamde onderbouw van deze pittige opleiding dat bij hem het sluimerende jeugdidee van een theo logische studie weer wakker geroe pen werd. „Nu of nooit", daeht hij bij zichzelf. Het werd „nu", maar omdat de politiedienst met veel continuwerk toch wel moeilijk met de studie viel te combineren, veranderde hij van betrekking. Bij de Glasfabriek kon hij terecht als chef bewakings- dienst-annex hoofd huishoudelijke dienst, bedrijfsinspecteur en veilig heidsinspecteur. Het werd een functie met een vol le dagtaak, en soms meer. maar niettemin lukte de studie aan het avondlyceum bijzonder goed. Eenmaal het einddiploma op zak stond de hier Tiersma voor de keus van Amsterdam (Vrije Universiteit) of Kampen (Theologische Ho geschool). Om praktische redenen werd het Kampen, hoewel Amster dam (snelle rechtstreekse treinver binding met Schiedam) voor de hand scheen te liggen. „Kampen leed in die tijd aan bloedarmoede en ik dacht daar van te kunnen profiteren: de pro fessoren zouden voor een geval als het mijne vast wat meer tijd over hebben". Dat was scherp en juist gezien, want al spoedig bleek dat heel wat hoogleraren er wat voor over had den om student Tiersma, die alleen op zijn vrije dagen en in z'n vakan ties colleges kon lopen wat verder te helpen als hij zaterdags met een geleende of gehuurde auto bij hen aan huis kwam. Zo volgde op 10 juni 1966, vier en- eenhalf jaar nadat hij voor het eerst het gebouw aan de Oudestraat in Kampen was binnengestapt, het kandidaatsexamen en dezelfde maand het préparatoir examen voor :1e classis Schiedam. Vier maanden liep kandidaat Tiersma (alleen 's avonds en zon dags want overdag bleef hij de poorten van de Schiedamse glasfa brieken bewaken) stage in Vlaardin- gen met ds. Joh. Lever als mentor. Uit vijf beroepen koos hij Sexbie- óim. Niet omdat dat in zijn Friese geboorteland ligt. maar omdat deze gemeente het langst vakant was en omdat de classis Franeker het hoogste aantal vacatures had. De heer Tiersma is een man van orde, zakelijkheid en discipline. Ze ker ook van zelfdiscipline. Ge vraagd hoe het mogelijk was met een verantwoordelijke functie en een gezin met drie opgroeiende kin deren de zware studie te voltooien 'egt hij, beheerst gesticulerend: „Ik heb altijd erg systematisch gewerkt, ik hield me stipt aan de studie-almanak, wat praktisch nie mand doet. En verder: ach. als je eenmaal begonnen bent. stap ie niet halverwege uit de boot Het is half zes. Een portier me'd' zich af: „Nog iets van uw orders meneer?". Tiersma: „Nee dank je wel. tol morgen". Grote verwachting Na het concert in Hamburg vroeg ik Jean Fournet naar zijn mening over de situatie in Rotterdam. Hij was nog niet op de hoogte van de publicaties rond zijn persoon en be perkte zich tot de opmerking, dat hij grote verwachtingen koestert om trent de samenwerking met dit or kest Na het aanhoren van deze meningen kan men slechts concluderen, dat het R'dams Philh. Orkest zich gelukkig kan prijzen met Edo de Waard, die zal gaan bewijzen wat hij waard is en met Jean Foumet, een groot dirigent die door zijn internationale loopbaan wars is van eventuele plaatselijke intri ges. Het ensemble dat donderdagavond in de Musikhalle in Hamburg concer teerde zou door het bovenstaande op de achtergrond geraken. En zij verdie nen beter, want men is in de stad van Brahms voortreffelijk voor den dag ge komen. Nog wel met een werk van Brahms, nl. de Vierde Symfonie. De Fransman Fournet heeft deze compositie in een wonderschoon licht geplaatst en het orkest heeft uitmun tend gespeeld. Zo zelfs dat een toegift moest volgen, ook in Hamburg geer alledaags verschijnsel. Solist op dit concert was de Ham- burgse pianist Christoph Eschenbaeh in het 2e Pianoconcert van Bartok. Technisch razend knap gespeeld door deze musicus, die ook in ons land geen onbekende meer is. De concertreis van het R.Ph.O. om vat negen concerten in dertien dagen met een afstand van 3000 km- Op het programma staan. o.a. Watermusic van Handel, La Mer van Debussy en Sym- phonie Fantastique van Berlioz. Een succesvolle toernee met uitver kochte zalen cn een enthousiast pu bliek. Cultuur-export door een orkest, dat dikwijls in „de schaduw" van de microfoon werkt, doch dat ook in het buitenland een goede naam heeft we ten te veroveren. De aanwezigheid van de voorzitter van de N.R.U., mr. A. B. Roosjen, de grote bijval van het publiek, de inzet van een figuur als Foumet, het zijn aspecten die onderstrepen dat een ensemble als het Radio Filh. Orkest naast zijn veel omvattende taak bij studio-concerten op uitmuntende wijze in staat is de belangen van het Neder landse muziekleven op positieve wijze te onderstrepen. ADR. HAGER CHERBOURG - Vlakbij Bretagne is vanmorgen het 1147 ton metende West- I duitse schip Bern Wesch gezonken na j een aanvaring met de Panamees Helen e. i i Een van de dertien opvarenden zou om j het leven zijn gekomen. De Shell-tanker l Daphne uit Curacao heeft ziin stoffeliik overschot opgepikt. Het Zuidafrikaan.-e i I schip Drankenstein heeft tien beman-1 ningsleden opgepikt en de twee anderen zijn aan boord gegaan van de Helene, die op eigen kracht de reis kon voortzetten. Actie van Cj, voor Tibetan APELDOORN De Werel Werkcommissie van het lijk Jongeren Verbond gaat tie voeren om een YMCA-si voor een Tibetaans vlucht dorp in India te bekostigen. Tussen Pasen en Pinksteren de verkoop van sleutelring! voor dit doel moeten binne t Er is ƒ17.500 nodig, waai 4000 binnen is. ring nam hen gastvrij op enj.< enkele dorpen in waar zij eei bestaan -zouden moeten op De dorpen moeten leefgemeec pen worden en daar is me nodig dan een dak boven j< f Als enige organisatie kreeg CA van de Indiase regering ming om in de dorpen een gramma op te zetten, dat bes onderwijs, opvoeding en vrijf i steding. Daartoe heeft zij Y1 cretarissen in de dorpen neerd. De YMCA doet nu eer op alle aangesloten organisa bij te dragen in de salarislaste Giften zijn welkom op 1074537, ten name van meester WWW-comn-:ssie doorn onder vermelding „Tibe Beroemnnswi NED. HERV. KERK Aangenomen naar Renkum v. Hunnik): R. Holwerda te 's hoek-Nieuwdorp die bedankte Ambacht fvac. M. J. Kalvenhaar GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-IJss (vac. P. v. d. Spek): D. H. Bo Nijverdal; te Bergum: drs. A. Bo Witmarsum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tricht: G Schip! te Apeldoorn, die bedankte vooi veld-Giessendam; te Leiden- J. tp Amersfoort. Bedankt voor Aodiik-Oos!. Ei en voor Hoofddorn: D Hokk. Dordreeht OUD GEREF. GEM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2