Steeds weer streven naar volmaakte chic Ernst Jan Beeuwkes: ,k Niet mooi, niet slank? Toch evenwichtig Koudekerkse jeugd legde slip- en bandexamen af NIEUWE LEIDSE COURANT MAAND \G 20 M AART DEN HAAG Applaus, geschuivel van stoelen en dan opeens een geroezemoes. De show is afgelopen. De spanning geweken. We nippen aan het glas cham pagne. de moderedactrices overleggen snel over de foto's, de uitverkoren klanten die de persshow heb ben bijgewoond, informeren al over tailleur zus en robe zo. En dan ontdekt iemand de ontwerper en be ginnen de gelukwensen. Ernst Jan Beeuwkes neemt ze hoffelijk in ontvangst. De vuurproef is weer door staan. Twee en een halve maand werken, denken, be sluiten en afkeuren zijn achter de rug. XJET BEGON in januari met een reis naar Parijs. Stoffen kopen. ..Waarom Parijs? Is dat", zo vraag ik. wat spits. ..omdat de materialen daar mooier zijn of puur snobisme?'^ Afwerend kijkt hij me aan: „Geen snobisme, absoluut niet. Hier zijn ook prachtige stoffen te krijgen, maar dan loop je veel meer gevaar, niet exclu sief te zijn. De keuze is in Parijs enorm Het wordt wel steeds moeilijker. Een meterprijs van honderd gulden is geen uitzondering meer en de materialen zijn zo samengesteld, dat je bij de ver werking voor duizend en één verras singen komt te staan". Na de inkoop het flaneren door Pa rijs. Een enkele show bezoekt hij. Dit maal was het Nina Ricci, die hem het meeste boeide. „De rokbroeken enz „Onzin, ondraagbaar, niet chic. Ik heb nog een ogenblik gedacht wat in de safariliin te brengen. Voor bepaalde types is die wel leuk. Maar het is al zo door de confectie opgenomen, dat het te algemeen Is. Ik heb die model len gewoon weer uit de collectie ge gooid". „De jeugdmode?" „Kan leuk zijn, maar waarom al die kinderen er zo armoedig bij willen lo pen is me een raadsel. Hoe korter de rok. des te mooier moest de stof zijn. Ik houd overigens niet van die korte rokken. Kijk eens, ik heb een klanten kring die ver boven de teenertijd is. Die vrouwen willep goed gekleed gaan en ik wil ze goed kleden. Het ife mijn grootste voldoening als een oudere vrouw, die niet hype^sl^nk isv die ijiet beeldschoon is enz enz.' mijn zaak.aiits Juffrouw Kootje vol zorgen voor de modepers. rondgaat om ieder een plaats te geven. Zijn vader mist geèn show. Steevast zit hij in het zelfde hoekje onder de trap. tussen kleedkamer en salon. Zo heeft hij op elk model de eerste en de laatste blik. De show Lilv van Pareren-Bles staat nu klaar, een seintje, ze kondigt aan: Monogram het eerste model komt binnen. Een simpel rood linnen jurkje met brede zoom en halsbies in donkerblauw. Over het rode linnen is het monogram EJB gestrooid. De sigaretten gaan uit, daar is nu geen energie meer aan te verspillen. Na het vijfde model is het er weer Dat gevoel van: ik moet toch nodig \vat aan mijn garderobe gaan doen. Of: zo wil ik de zomer door De lijn is veelal recht, maar zwierig geworden door voor- of achterpanden van platte brede plissé, die onder een smalle pas is aangebracht. Zo is er een robe-manteau in crème, de smalle platte kraag en de voorpan den afgebiesd met donkerblauw. Een complet in ruwe Indiase zijde De mantel is zevenachtste en sluit op de rug met een brede patte in de taille. Een zandkleurige wollen mantel met vier opgestikte zakken. De mantel gaat open en blijkt een binnenkant te heb ben van ivoorwitte wol, aan beide zij den te dragen. Een witte japon erbij, waarvan de coupenaden van het hals puntje uit naar de zijden lopen in een kegelvorm. Op heuphoogte steekzak- jép jn de^naad. Dit zien'we herhaald in 'een mantel waai' de lijn van de raglanmouw naar aéhtéren aöórtoöpt tot er een grote punt gevormd wordt, die tot de rok- om middenachter reikt. Nauwelijks felle kleuren, wel veel donkerblauw, bruine tinten, crème. ■oorwit. Rokken tot de knie. Er is een grijs tailleur, waarbij de ietwat geren- KOUDEKERK In het clublokaal ran de judoclub „Yoshi" werden on der belangstelling van vele ouders de examens voor pupillen afgenomen om zo in het bezit te komen van een slip of hogere band. Examinatoren waren de heer Goederaad f3e dan), de heer K. van Veen (2e dan), de heer Af. Hol (bruine band) en de leraar van „Yoshi", de heer Van Staveren (2e dan). De algehele leiding was in han den van de heer G. Dam. Dat er enorm hard was getraind bleek wel uit de hoge cijfers, die veie leerlingen behaalden Vooral Kees Goudkuil, Sjaak Alberts en Frans Ver boom haalden mooie resultaten met een puntenaantal van 2 x 9'è en 1 x 9 en gingen hierdoor enkele slips of banden omhoog. Na afloop dankte de heer Goederaad dc examinatoren voor het vele werk dat zij voor „Yoshi" hadden gedaan. Dat het me de vereniging goed gaat, blijkt uit het toegenomen aantal leden. Sinds de oprichting in 1965 is het ledental ver dubbeld (140). In apnl zullen de club kampioenschappen worden gehouden. De uitslagen van ue examens zijn als volgt: R. Nodelijk, K Wols, T. Mullens, A. Mullens. Coby Seühngerhout (6 j.). W. Kool. W Bennis, J. van der Horst Jongeren bezorgden bejaarden leuke middag HAZERSWOUDE Dankzij een •ütiatief van de jongeren van de Holl Mij van Landbouw hadd n de leden van de bejaardensoos zaterdag een leuke ontspanningsmiddag. Het was jammer dat de opkomst tegenviel. De weersom standigheden waren daar ook naar. Verscheidene bejaarden werden per auto opgehaald om de opvoering vj 'net toneelspel „In de vergulde os" De Jongeren zorgden ervoor dat er veel werd gelachen om het humoristi sche toneelstuk van Johan Blaaser. In zijn slotwoord dankte de heer C. Bos voer deze middag, die belangeloos voor de bejaarden werd gegeven. Agenda Woubrugge WOUBRUGGE Dinsdag: 7.30. wijk- gebouw: ledenvergadering Groene Kruis. Woensdag 22 maart: 8 uur. Jeugdland: ledenvergadering Veilig Verkeer. R. van der Meijden. J. Quak, (groene slipt; Elly Jongerblc.ec' én F. de Kam «gele slip»; Paul Kooi. Martin v.d. Meij. René Schreuder. Rens Wortman. Jos Lotens. Louk Kerseboom. Marcel de Bakker. René de Bakker, Inge Schaken- "speciale vermelding van de netste judoka'. Marjan Kroese. Doortje Ha- Monica de Bakker. Toos van Vel- Frarnz Verboon. Fred Rafain. Ger- brar.d van Aalst, Truus Colijn. Nellie ScheHingerhout, mevrouw De Lange, -ouw Dam, mev-.uw Van Velzen, Nico Alberts (oranje banden); Alfred Steenbergen, Gertjan Guldemond, an der Meijden, Paul van- Velzen, Eldert Rademaker, Lex Bubbers, Arie Diggele. Marti!' Bakker, Kees Goudkuil (blauwe slipt; Rob Lucas ine slip); Aad Hamers. P. Pont, Lee Wortman, Bram van Lui'k, Yoska Ra- S. de Wit, J. van der Werf, Ronnie der Born' (zwarte slip), Michel de Bakker Adri van der Post, Berto Ver net. Martin Kroese cn Albert Smits (zwarte slip); G. Velaema, R. Kruit, AL fred Vergunst, Theo Bezuijen, Hans Bakker. Bert van der Laan. Leo Smits. Jaap Kruit, Anrtc«marie Veldema. Fred Voskuil. Tijme Colijr., Gert van Stuiven- be: g. Theo Wansink en Piet van Diggele groene slip'; Greta Dam en Toosje van Gorkum. beiden 7 jaar, behaalden met grote cijfers de gele band, evenals Euge ne Schakenbos en Stef van Vliet; A. Bervoets behaalde de groene band. Modeshow in Koudekerk KOUDEKERK Voor de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zal de firma Niekerk-Van der Boom uit Alphen a/d Riin een modeshow houden. De firma Van der Voort ui< Hazerswoude zorgt voor bijpassende schoenen en tassen de rok dwars genomen lijkt te zijn. Het manteltje is afgebiesd, de zakjes zijn ook kleine biesjes. Door de materiaal verwerking is er een miniscuul ver schil in tint. Het lijkt eigenlijk zo ver schrikkelijk simpel, maar er zit een fantastisch vakmanschap achter. Elk kneepje Op het atelier heeft Ernst Jan Beeuwkes 26 mensen aan het werk, maar zelf kent hij ook elk kneepje van het vak. Dè 'Basis :\v'erct geïè'gd op Üe Eco'le Syndicat d? la' Couture in dé Parijse Rue Saint Roch'.'De 'kennis werdvér- diept tijdens stages bij de Parijse cou ture huizen. Terug in Nederland be gon Ernst Jan met -hoeden maken. „Waarom'', als de couture toch het hoofddoel is?" „Eenvoudig omdat je als beginneling niet zoveel kunt investeren". Elf jaar geleden nam hij een sprong nar die haute couture. Met succes. Een succes, dat steeds weer veroverd moet worden. Niet alleen voor zich zelf. maar ook voor die achterhoede van personeel. In zijn collectie toont hij ditmaal een chinchillacape en een Somalipanterjas. Stukken, die een burgermans kapitaal tje kosten. Ik ril een beetje bij de gedachte, dat ze „winkeldochters" zouden kunnen worden. Maar Ernst Jan wijst me de schoonheid: „Kijk eens, puntgaaf. En dat heb ik geleerd, met iets dat vol maakt is'Blijf jé nooit'zitten. Als iets piet goed [s kun je hel zo goedkoop maken als'jè'wilt, dé kenner zal het nog niet kopen". En zo streeft hij bij elk stuk naar die volmaaktheid. Het resultaat is een collectie die er het schoolvoorbeeld van is, dat mode voor elke leeftijd ge maakt kan worden. Alexandra Scholen kunnen Nieuw-Venneps groei nauwelijks bijhouden NIEUW-VENNEP De Vereniging voor Chr. Nationaal Onderwijs hield vrijdagavond in het Trefpunt haar jaarvergadering onder leiding van voorzitter Joh. Weststeyn sr. Uit oen overzicht van administrateur Van der Zwaard bleek, dat de financiële kant van de scholen momenteel net „rond" is maar dat de sterke groei van deze buurtschap zorgen geeft. Men ver wacht dit jaar negentig nieuwe leer lingen. Men heeft daarom besloten een nieuwe zelfstandige zesklassige school te stichten. Elke school zal haar eigen hoofd krijgen, voor wie bij de scholen een woonhuis zal worden gebouwd. De vierklassige ulo-school aan de Hoofdweg zal worden uitgebreid met twee noodlokalen en als lagere school worden ingericht. Men hoopt de school ossen 1970 en 1980 te kunnen vervan gen door een nieuwe, die tegenover de Chr. Geref. kerk zal worden gebouwd. De derde school komt in Nieuw-Ven- nep Zuid. Dit jaar wotxlen drie noodlokalen in gericht op het tenrein van de chr. kleu terschool aan de Veldbloemstraat. De definitieve school hoopt men in 1969 in gebruik te kunnen nemen. De Re- hobotihschool wordt gesloten aangezien zij nog sleqhlts 39 leerlingen telt. Persoonlijk Balletles in De Kaag DE KAAG Goed nieuws voor ballet liefhebbers. Mevr. Zwetsloot-Peeters. Ju- lianalaan 4. Kaageiland, eerder lerares aan de Operette-Balletschool „Morgen stond" in Den Haag. wil balletles e Het ligt in de bedoeling in april te starten. Er zal les gegeven worden aan twee groepen. Een groep voor kinderen van 4 tot 7 jaar en een groep voor kin deren boven de zeven jaar. De lessen worden op woensdagmiddag gegeven in de St. Willibrordusschool aan de Hoofd weg. Wie nadere inlichtingen wil hebben, kan zich tot mevr. Zwetsolot-Peeters Zo persoonlijk ook ontwerpt hij zijn collectie. De aangekochte stoffen wor den eerst met de mannequins bekeken. Wat bij wie het beste past. Dan komt tijd van „niets doen", die resul teert in een serie ontwerpen. Dan pas- nog eens passen. Veranderen vervolmaking zoeken. Hij ge looft in zÜn collectie. Tót de avond vóór de show. De foto's zijn al ge maakt. Voor elk goud stoeltje is een gast te verwachten. Op dat ogenblik zou Ernst Jan het allemaal anders willen doen. Ten minste, dat zegt hij in een soort plankenkoorts. De ochtend zelf is er nergens meet tijd voor. De mannequins, de kap per. de kleedsters, de lady-speaker, de bloemist en niet te vergeten juf frouw Kootje in de keuken staan allemaal paraat om de shof te laten draaien. De modepers heeft een streepje voor. krijgt vóór het begin in de wit- met-rode keuken koffie met cake. Juf frouw Kootje zwaait de scepter hier. zoals ze ook het huishouden van de ontwerper bestiert. Iedereen krijgt al les op tijd en smaak. Ernst Jan is overal, behalve in de salon, waar zijn moeder al zorgend De nieuwe ulo-school wordt komen de maand in gebruik genomen. De heren Weststeyn sr.. De Kok en Van der Poort werden in het bestuur gekozen. Nieuwe gemaal morgenochtend in gebruik HAZERSWOUDE Dinsdagmorgen wordt het nieuwe gemaal van de Rhijnenburgerpolder langs de Oost aart officieel in gebruik gesteld. Morgens wordt in hotel Van Eg- mond in Koudekerk een bijeenkomst gehouden, waar onder meer bestuurs leden en ingelanden van de polder van de partij zullen zijn- Het nieuwe gemaal, dat is gebouwd tegen de spoorlijn Utrecht-Leiden ten westen van de Oostvaart, neemt de plaats in van de Rhijnenburgep- polder-watermolen, die tot voor kort waterhuishouding in de polder voor haar rekening nam. In 1964 besloot de gemeenteraad in Hazerswoude de molen met erf en aanbehoren, het daarbij behorende woonhuis en de molenboezem te ko pen tegen de prijs van een gulden. In het aanbod van het polderbe stuur waren overigens wel een aantal voorwaarden gesteld, die burgemees ter en wethouders acceptabel voor kwamen. Zo diende de gemeente bijdrage te verlenen in do kosten de nieuwe bemaling en moest een verplichting van de polder worden overgenomen inzake de terugbetaling van renteloze voorschotten van provincie Zuid-Holland en de eniging „De Hollandse Molen". In to taal moest door de gemeente een be drag van 26.333 worden gefourneerd. Het college én de gemeenteraad achtte het in mei 1964 tevens van bij zonder belang, zowel uit historisch als uit cultureel oogpunt, dat de Rhijnen- burgermolen in stand wordt gehouden. De kosten van het nieuwe gemaal bedragen in totaal 115.000. Geremolen wordt show begint heerst in de kleedkamer de bedrijvig heid van een bijenkorf. ges loopt HAZERSWOUDE Het ziet naar uil dat de „Blauwe Wip" of „Ge remolen" in de Geer- en Buurtpol- der binnen met al te lange tijd zal worden gesloopt. De sloopvergunning is al aangevraagd. Volgens de heer H. de Kort. secretaris van de polder, is de molen niet meer te redden; de restauratie zou te veel kosten. Robe-manteau en ensemble L voor zomer '67. i I Johannes Passionh ui Alphen ALPHEN De christelijke ori umverenigiing Hosanna woensdagavond om 8 uur in de ventskerk met medewerking vat Residentie Kamerorkest een ui ring van de Johannes Passion. geheel'staat önderleiding van Ba Schuurman en als solist weaiken Ank Reinders. Marianna Diele Chris van Woerkom, Marius van David Hollstelle en Ht Schey, Simon C Jansen bespeelt orgel. Bridgen in Alphen ALPHEN Na twee avonden i t stand in de parencompetitie van dep phense Bridgeclub als volgt: 1 Ka T beek-Noordenbos 123,61; 2 echtpaar pe 123,02; 3 dames Aarts-Falkena 11 4 echtpaar Brink 118,05; 5 echtpaar pen 116,66; 6 Schouten-Van Wan 113,69; 7 Boot-Krumpelman 110,31 i Carsjens-Van Oort 109,52; 9 echt Matzinger 108,73; 10 mevr. v. d. Hju Stehouwer 107,94; 11 Van Heyni De Wit 107,93; 12 v. d. Helm-Visser 1( 13 Bultman-Koren 106,95; 14 echt ll Duin 106,55; 15 Harting-Korthals ltys 16 mevr. De Klerk-v. Winkel 105,5f> Tramper-mej. v. d. Vechte 104,7<v Bouman-v. Someren 104,76; 19 Got :-De Leest 103.97: 20 v. Sprang-) 103.97: 21 dames Hageman-Wolters 1( 22 echtpaar Smit 102.58: 23 echtpaai 102,58; 24 echtpaar Wijnand 102,18 dames v. Donk-Jansen 101.47; 21 Grauw-Nieuwenhuizcn 101.39; 27 paar Heeren 101.19: 28 v. d. Hulst 100.80; 29 Alman-Zijerveld 99,21; 30 lebos-Meirik 99.20: 31 v. d. Horst-' .62; 32 Starrenburg-mevr. Straver mevr. Bremer-Spijker 97,32; 34 Jong-Leeuwenhoek 96.82; 35 v. Leeu Rijnsburger 96,82; 36 echtpaar 1 95,23; 37 Jansen-Oppelaar 93,65; 38 lard-v. Galen 90.87: 39 De Groot- Werther 90.48: 40 v .d. Bos-v. Doorn 41 echtpaar v. d. Vechte 90,27; 42 burg-Walraven 87,30; 43 dames Ki eyer-Laros 86,91: 44 v. Eik-Van Cl 84,92; 45 mevr. Schouten-v. i 77.38: 46 v. Winden-v. Wijk 76,981 echtpaar Wilms 66.47: 48 v. d. Kriiff- 56.35. Woensdagavond zal er geen compel! wedstrijd worden gespeeld. Dan staa traditionele eierendrive op het prog Eerste paal in Benthuizen BENTHUIZEN Dinsdagm» 1 maart wordt de eerste paal g( gen voor de bouw van 18 bunga en een zelfde aantal garages aai Prins Bernhardstraat. Tennisbanen op '2 opril in gebruik HAZERSWOl'DE Wanneer een beetje meezit, zullen de twee nisbanen en het clubgebouw in woonwijk Rhynenburg op zaterda april in gebruik worden genomen, terdagmorgen in alle vroegte is eerste paal geslagen van liet clu bouwtje. dat achtenveertig vierk meter groot wordt. In het gebouwtje "bevinden zichl kele toiletten, een halletje, een kentje en een recreatiezaaltje-i barretje. Kleed- en wasgelegem zijn ondergebracht in het gymi tiekgebouw. dat zich in de onn dellijke nabijheid bevindt. Bij de nisbanen worden een ierras en zandbak voor de kleuters aangel Binnenk'j|t zal het voorlopig I voor hen die zich als voorlopi hebben aa^emeld. -rti rij lopig'

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 14