Nien instellingen werken namen in Oegstgeest lentrum voor hulp aan ejaarden en anderen na lotsing yegpakken bromfiets Robeco ziet inflatiehaard in belasting Bouwvakkers demonstreren ünch dirigeerde in Leiden RJPh.O. Pater Jelsma besprak de R.K. catechismus Internationals licht verdeeld Oranjevereniging over Oegstgeester feesten Brits disconto verlaagd Grote stijging Wallstreet Zee-aquarium heropend na grondige restauratie E LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 MAART 1967 fSTGEEST Dezer dagen wordt de notariële acte verleden van de nene stichting dienstverleningscentrum Oegstgeest". De arbeid van instellingen wordt in deze stichting gecoördineerd en gestimuleerd, verwarmend om in een breed samengesteld bestuur, waarin tien werkende instanties elk een stem hebben, te ontdekken dat alle ver- n wegvallen ter bereiking van het éne doel: opbouw van het „open" denwerk ten behoeve van de zelfstandig wonende ouderen. Ook niet de hulpbehoevenden kunnen steun van de stichting ontvangen. jchreven reeds eerder over de i van het dienstverleningscen- H i Se na het gereedkomen van het pte- annex gezondheidscentrum Lijtweg kunnen worden ge- d. Voor uitbreiding van de iten kan in de toekomst ook de Gereformeerde kerk aan- te pand aan de Julianalaan 1 voorgenomen verbouwing) Itheden bieden. Voorlopig huurt benodigde lokaliteiten in het aan de Lijtwea. Tien bekend, werken in de stichting de R.K. kerk, Hervormde Ge en Gereformeerde kerk van iest, de Nederlandse vereniging naatschappelijk werk „Huraa- afdeling Leiden, de Unie van lijke Vrijwilligers, het Groene n het Wit-Gele Kruis, het Ver- egstgeester huisartsen, de Stich- iterkerkelijke gezinsverzorging Stichting huishoudelijke en ge- rlichting. deze instellingen hebben res- elijk in het bestuur zitting: me- J. M. Sollewijn Gelpke-Man- (penningm.), mevrouw H. W. ys-Swellengrebel, de heer Ger- Jong (secr., Warmonderweg •vrouw C. W. Heybroek-Spiele. O. J. Samkalden-Meijers (die met drs. B. Cox als adviseur tijk voorzitter het dagelijks be- ormen), mejuffrouw E. C. Hoo- irn, arts, de heren G. van de J. H. Meissner, arts, E. Broe- en mevrouw W. A. Rasker- algemeen bestuur verheid heeft het grote belang e samenwerking op brede basis en zai zeer waarschijnlijk be- jn de bezoldiging van de be- achten en de kosten van appa- 5TGEEST Een 12-jarige jon- Oegstgeest, die stiekum de lts van zijn zusters vriendin pakt botste gisteravond om 8 de bocht bij Buitenrust (Rjjn- <g) frontaal tegen de 18-jarige itser A. J. van Oostenrijk uit die de Leidenaar L. Koolhaas p had- Alleen de duo-passagier (liohit) gewond. De brommer 12-jarige knaap werd geheel de andere ldcht beschadigd. etselaar viel van steiger 5TGEEST De 20-jarige met- h van Polanen uit Leiden viel orgen om kwart voor acht van m drie meter hoge steiger aan aanbourw zijnde winkelcentrum Irislaan. Hy kwam met zijn rug -p een kruiwagen en iiep in- verwondingen op. Na behan- n het Academisch ziekenhuis huiswaarts keren. Immer tegen auto 5TGEEST Een 53-jange me nt Oegstgeest reed gistermiddag uur met haar bromfiets tegen staande auto op de Rhijngees- itweg. Zij brak haar reehar en liep een hoofdwond op. werd naar het Academisch «lis gebraohit. De voertuigpn zijn sdhadigd. ratuur voor negentig procent te sub sidiëren. De in de stichting samen werkende Kerken en Humanitas zul len de ontbrekende tien procent dra- September In april verschijnt in het tijdschrift .'oor maatschappelijk werk een oproep /oor een leidster, die zo mogelijk per 1 juni in dienst zal komen voor het voorbereidende werk opdat per 1 sep tember 1967 het dienstverleningscen trum kan beginnen. Er komen een spreekkamer voor de leidster, een ruime recreatiezaal voor de bejaardensociëteit, een behoorlijk ingerichte keuken voor het uitzenden van maaltijden onder leiding vai U.V.V., een badkamer en hobbyruim ten. Ook zal er gelegenheid zijn voor bejaardengymnastiek en wellicht (in de recreatiezaal) voor het gezamenlijk gebruiken van de maaltijd. Het ver strekken van huishoudelijke eandere Jiulp aan bejaarden zal geschieden samenwerking met de Interkerkelijke stichting voor gezinsverzorging. Voor het verkrijgen van voldoende hulp zullen de Kerken en Humanitas een beroep doen op dames uit de ge meente. Men hoopt dat een soort adop tiesysteem mogelijk zal zijn, waardoor medewerksters bejaarden in haar geving kunnen bijstaan. Het arbeidsterrein van de stichting dienstverleningscentrum omvat Oegst geest en het tot kerkelijk Oegstgeest behorende deel van Leiden, met totaal ruim 1400 zelfstandig wonende bejaarden. Toneel in lyceum OEGSTGEEST Vanavond wordt voor de laatste maal in de gym nastiekzaal van het Rijnlands lyceum Herman Heyermans' „De wijze ka ter" opgevoerd door de leerlingen. Jan Kok uit Noordwijk aan Zee maakte bij de voorstelling van woensdagavond deze opname van zijn medescholieren. In deze scène aan het hof van links naar rechts: Bart van Holk, Derk Willem Tulp als de kater, Otto Cramwinckel, Erit Eggink en Karin Kraaykamp. ROTTERDAM Wil de staat doen om de koopkrachtdaling van gulden te vertragen dan moet hi) zelf minder kopen, aldus het jaarverslag van Robeco (Rotterdamsch Beleggings- Consortium Dan zal hij de overspanning op de arbeids. en goederenmarkt e betalingsbalans verlichten Wil hij hel levensonderhoud goedkoper maken, dan moet hij de belasting verlagen. Ais de inkomstenbelasting de helft var salarisverhoging wegneemt, dan zal de werknemer buitensporige eisen gaan stellen om een redelijk inkomen te ver werven. Dit geval doet zich reeds bij een huisvader met drie kinderen, die f 32 000 verdient. Het tarief der inkom stenbelasting is een ingebouwde inflatie- haard Minder belasting van vennoot schappen en spaarders zal betere finan ciering van de vergroting der produktie- capaciteit mogelijk maken. Robeco heeft door juiste belegging de waardedaling van het aandeel beperkt tot 11 procent, terwijl de Dow Jones- index voor 30 industriëlen 18 procent achteruitging de Nederlandse beursindex 21 procent, die voor internationale fond sen 25 procent Het dividend is f9.60 (vorig jaar 9,25) per aandeel over het met 2'a procent agio-bonus verhoogde kapitaal, een inkomstenstijging van f 0.59 De baten beliepen f84.2 <79,7> miljoen de kosten f 1,98 <1,78) min ce wins: f82.2 (78> min. het kapitaal was f430,1 (419,6) min., de waarde per aandeel f 192 (215) het vermogen f 1506,2 min., beursomzet f 150 min., de verkoop f84 min. hoger dan de aankoop. Amerikaans belang f605 (723) min. of 40 (43) procent, dat in internationalen 10 (12) procent, overig Nederland 7 (8» pet., in liquide middelen 10 pet Sterke Nederlandse fondsen zijn goedkoop ge kocht dank zij Amerikaanse verkoop druk Het Phiiips-belang is verminderd, dat bij Unilever goedkoop vergroot. Ge kocht zijn Blaauwhoed, Bijenkorf, Meneb.i Nat -Nederlanden. Nill-mij, Scheepvaart- Unie, RVS, Wyers, verkocht Excelsior. Nijverdal, Stokvis voorts zijn verworven KJCPL, Drie Hoefijzers. Indoheem. minderd Bols. Duitse belangen zijn groot, goede F"anse aandelen voordelig gekocht, Britse meer verkoclu dan ge kocht.. Belgische gekocht. Bij Japanse fondsen is men weigevaren. Nederlandsche Kabelfabrieken: Divi- dendvoorstel 1966 (1965) 16 (16) pet, 6 pet interim op aandelen (307) per winstbewijs. DEN HAAG Enkele tientallen bouwvakarbeiders hebben gisteren hun werk in Den Haag. Rijswijk en Delft tijdelyk neergelegd omdat zij niet akkoord gaan met de resultaten van de cao-onderhandelingen. Van middag werd in Den Haag een pro- testbijeenkomst en demonstratie ge houden. Een groepje trok onder leiding van de heren C. Struikman en B. Versluis langs bouwwerken De protes terende bouwarbeiders waren van plan om naar het kantoor van de Neder landse Bond van Bouwondernemingen aan de Van der Spiegelstraat te gaan om hun eisen tot verkorting van de werkweek, tot uitbreiding van het aantal vakantiedagen en tot een gro tere loonsverhoging kracht bij te zet- WARMOND De paasverzilvering van de landbouwvakantiebonnen i dinsdag 21 maart van 7.30 tot 8.30 ten huize van de heer F. Walra Herenweg 68. Een geheel aan de muziek gewijd programma Hbisterauond ttoor het Rotter- Whilharmonisch Orkest in K. en feester-serie' uitgevoerd onder b van de befaumde Frans-Ame- dirigent Cnarles Miinch. De- 75-jarige maestro behoort ik tot de generatie der onver dirigenten, die helaas aan tterven is. hij dirigeerde hier en ook toenden konden we 'endige, vitaie zowel geraffi- als dramatische directie be- 'en; deze had in geen enkel iets aan intensiteit ingeboet. it het orkest nog wat schom- ioms in Fauré's prachtige, uit pterende toneelmuziek bij Mae- s Pelléas et Mélisande, refeds elegische stukken is een ge- pid, met name in „La mort de ijde". die men daar niet altijd in Roussels derde symfonie pt overwicht van Münch over an het orkest praktisch kt. Men kan van Roussel hou- iniet, Münch hield in elk geval pe „neo-barokke" motorische. Tongen maar soms toch weer öuziek een warm pleidooi dat verking niet miste 'e Henriot staat bekend als een specialiste en zij gaf daarvan duidelijk blijk in haar weergaloos knappe vertolking van Ravels piano concert in G uit 1930. Het stuk moge op zichzelf in de hoekdelen wat steriel en soms bijna banaal zijn. het virtuoze vuurwerk in de pianopartij en ook in vele orkestpartijen is zó adembene mend mits goed verklankt, dat een uit voering nooit nalaat indruk te maken. Met Münch als beproefde medewer ker en met een briljant spelend or kest bereikte Nicole Henriot een ni veau, dat voor verdere verlangens nau welijks meer ruimte liet. Door een ietwat vreemde program ma-volgorde besloot de avond met de een kwarteeuw eerder door Ravel ge componeerde Rhapsodie Espagnole. een betoverend orkestwerk dat. on danks reminiscenties o.a. aan Debussy's Trois Nocturnes van 1899, van een ver bluffende oorspronkelijkheid is. Met name de Prélude la nuit en de Féria openen geheel nieuwe banen, zoals Strawinsky zich enkele jaren nadien zou herinneren in de Vuurvogel waarin sommige motieven van Ravel bijna letterlijk werden overgenomen. Een schitterende avond was dit. waarvan velen hebben genoten. De grote bekoring van het Franse impres sionisme en neoclassicisme heeft ook in onze tijd niets van haar kracht verlo- Dr. J. van der Veen OEGSTGEEST Op uitnodiging van het Gereformeerd-Hervormd Con tactorgaan kwam gisteren op de gemeente-avond in het Zendingshuis pater S. Jelsma msc (Odijk) de nieuwe catechismus van de R.K. Kerk bespre ken. Voorzitter dr. J. van der Grient verwelkomde de vele aanwezigen, die in de pauze via een bandopname van de heer L. Osinga in Port Harcourt iets te horen kregen over het gebied, waarvoor hervormd en gereformeerd Oegstgeest gezamenlyk een actie voeren. In de nieuwe R.K. catechismus, een „bestseller", komt de mens centraal te staan en dat is een winstpunt ten op zichte van de vorige leerboeken. Het mens-zijn wordt omschreven als een samen bestaan met elk ander in het heelal, een begaafd zijn met een vrij heid die zich echter nog waar moet maken. De mens heeft een oneindig verlangen naar de vervulling, naar goedheid, vrede gerechtigheid. Dat is moeilijk te rijmen met onze gebroken wereld. Jezus Christus nu is bij uitstek de Mens, die deze verlangens èn het doelgerichte pogen ze werkelijk te maken in zich verenigt. In het gedeelte over de ethiek wordt gesproken over het spontaan menselijk aanvoelen van wat goed is, hetgeen voortvloeit uit Paulus' woorden dat „heel de mensheid naar Christus toe geschapen is". Een zekere erkenning van de „ongelovige" spreekt uit de opmerking in de catechismus: „Waar liefde en goedheid zijn, daar is God". Pater Jelsma vond zijn persoonlijke geloof niet nauwkeurig in de catechis mus beschreven. Het is ook niet moge lijk in 1967 het geloof van dè R.K. gemeenschap in één boek te omvatten. Voor wat geest en mentaliteit betreft, spreekt het werk wel ongeveer uit wat er in R.K. Nederland leeft. Pater Jelsma kon het wel aanvaarden als de Beurs van l\ew York Aten. Topeka 41% «H 41 "j 82 82+1 79% 36^ 3C' 36' - 145 1443, 1447* 3434% 35 Un. royal vVesiingh vVoolwortb Ford Motor KLM - geo oi 31 V& 311/4 31% 48». 49% 50% 507a OECUMENE De door velen geuite kritiek op de te geringe aandacht voor oecumenische zaken achtte hij juist. Ook voor hem het teleurstellend geweest dat alles wat op het terrein van de oecu mene is gebeurd en nog steeds plaats heeft, vrijwel geheel wordt voorbij gegaan. „Daarom is het toch nog eer kerkelijk document gebleven, een boek van de Kerk over de Kerk. Jammer, in een tijd waarin niet alleen de Kerken, maar de hele wereld open komt te liggen". Aldus pater Jelsma, die na de pauze vragen beantwoordde. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Brigitta AM, dv H A Veldhoven en A C Borst; Josephine W, dv J J Hogervorst en G E Kokshoorn; Rudolf M, zv M A M Koppers en E J Coret; Marjan G. dv H J Schoonheim en V J I Wacker- zapp; Martinus J, zv J T de Mooy en M v d Haak; Hendrik J, zv J F N Roosjen en N de Graaf; Jack C, zv J C Smit en L v d Oever; Birgitte, dv R. Blomsma en M W G W Snellink. Ondertrouwd: A Lugthart en J A M Vooijs. Getrouwd: H Hangelbroek en M C J Jansen Schoonhoven, P Bergman en W I M v Iterson. A Hoek en N Ravensbergen. Overleden: M Dreef, ev J Smit: F C Noest; E J Schumacher, ev W Schui temaker; D B Wagenaar. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 2 t.m. 8 maart LEIDEN Gevestigd tussen 2 en 8 maart: A van Reeuwijk en fam, Bachstraat 520: W Maan en fam, J Ur- lusplantsoen 310; R Jong en fam, Joh ee Wittstraat 15; J Labordus en fam, Pa-ra- maribostr 40; A G M Driessen, Nieuwe Rijn 23a; R J Erbrink, Klikspaanweg 10; G M L Wisohoff, de Ridderstr 16; G van der Putten, Groenhovenstr 11; van der Hoeven, Oude Vest 91; J M der Nol-Grootveld, Hooigracht 38; E A Arendsen, Kennedylaan 62; J Ring, Witte Sing 56; P Brouwer-Bienefelt, Apothekersdijk 11a; J C Vreeling, ahhooi- gracht 38; M Schaffer-van der Pijl, Bachstraat 192; MBA Ben Moha, Kraai- erstr 2a; H Helmus-Algera, Lam- menschansweg 13; J T Stoffer, Valdezstr 1; B I B J Omar, Kraaierstr 2a; N J L M van den Brink, Nieuwe Rijn 104; A R Engels, Steenschuur 16; L S Pedersen, Gangetje 6: J. C. H. Slot-v Veen, Hoge- woerd 34; J T Vos. Hogewoerd 165a; P P Secci, Varkenmarkt wC P Sloos, Ca- landstr 61: H W Verheij, Joh de Wittstr 33; B J M ten cate. Joh de Wittstr 44; N den Hollander, Witte Rozenstr 21; A M Miedema, Rijnsburgerweg 118; S Bergsma, Hooigracht 15; J M B Gui- neau, Dillenburgerstr 13; A van Alphen, Kennedylaan 62; J M van de Rest, Rijnsburgerweg 10; M P Stuifzand, Charl de Bourbonhof 29: H M Lange- voort. Rijnsburgerweg 110. Vertrokken tussen 27 februari maart: H M van der Hulst-van Amster dam en fam. Corn Schuytlaan 46. Haar lemmermeer. Hoofdweg 994; A Vlieland en fam. Abraham Crijnssenstraat 1 Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 7; S Post en fam. Houtmarkt 7, 's-Gravenha- ge, Pippelingstr 47; M A Schreu- der-Scholten en fam, v Vollenhoven- plein 46. Algerije: M W E Brittijn-Hoog- enboom en fam van Speijkstraat 19, La ren N.H., Remizeweg 6; GJ Jillings er fam, Temminckstraat 8, Nederlandse An tillen; T M J E Jagers-Lampo en fam, Hoge Rijndijk 109a, Ver. Staten van Noord Amerika: H Kruijskamp en fam, Maresingel 56, Oegstgeest, Phoxln 6; J van der Zwan en fam, Lorentzkade 69, Nootdorp, Nieuwveenstr 16; G E Sweet en fam. Bruggravenlaan 69. Leiderdorp, v d Valk Bouman-weg 38; W F Verberg AMSTERDAM. 16 maart De stem ming voor de internationale waarden is vanmorgen licht verdeeld geweest met kalme handel. Unilever en Kon. Olie hebben de winst van woensdag goed kun nen handhaven op resp. 95,10 en 129,70 in tegenstelling tot de vaste stemming van Philips gedurende de voorbeurs met als hoogste koers 88,90 was de eerste verhandeling in de officiële beurs 87.40 zwak. Op deze prijs bleef dit fonds 80 cent beneden de voorgaande slotprijs. Later daalde de koers nog tot 86.7C vervolgens weer aan te trekken tot 87,20. De handel in deze hoek was zeer klein. Morgen, vrijdag, maakt Philips de jaar cijfers over 1966 bekend. De beurs wacht in spanning. AKU gaf aanvankelijk 30 cent prijs tot 53,20 doch kon dit verlies later weer inlopen. Hoogovens werd 6 punten hoger op 360 geadviseerd. Deze maatschappij keert over 1966 een or anderd dividend van 20 pet. uit. Dit dividendvoorstel werd door de beurs gun stig ontvangen. Wallstreet sloot woensdag zeer vast. Hierin hadden de autofondsen een groot aandeel. Philips verbeterde er bijna dollar doch dit was vanmorgen in sterdam niet van invloed op de koers van deze aandelen. De scheepvaartsector was actief en vast tot zeer vast. De dividendverhoging van Rott. Lloyd tot 12(10) pet. werd gehono reerd met een koersstijging voor dit aan deel van 6 punten tot 143. Ook Scheep vaart-Unie was zeer vast met een ver betering van 4Vt punt. De overige scheep vaartaandelen stegen een a twee punten. De cultures waren aan de zwakke kant. Daarentegen was de staatsfondsenmarkt wederom vast met ruime handel. Morgen, vrijdag, staat de inschrijving open op f 150 min. 6% pet. obligaties B.N.G. tegen 100 pet Deze lening heeft thans de wind goed in de zeilen door de discontoverlaging. De belangstelling zal dan ook bijzonder groot zijn. Als gevolg van lokaal aanbod daalde Philips tot 86. Daarentegen srteeg Uni lever tot 95.80, Olie tot 130.20 en AKU tot 53.80. Hoogovens boekte een punt winst op 355, KLM plus 4 gulden op 415. Deli 2 gulden lager op 68.30. In de le periode boekte Ned. Kabel punten winst op het onveranderde divi dend van 16 pet over 1966. Ned. Aanne ming Maatschappij was 7 punten hoger, Mijnbouwkundige Werken plus 8, Ned. Gist 5, Ned. Papier 4, De Spaarnestad 5. Nederhorst 5 en Kon. Zout plu3 6 pun ten. Mosa was 4 punten hoger op 219 niet aan te komen. Ned. Export Papier 4 punten hoger bieden op 81. Alb. Heyn daalde tot 875 (891), daarentegen Simon de Wit 4% punit hoger, Bi mann daalde 4 punten op het dividend- voorstel. Vier punten lager waren e eens Hoogenbosch en Wessanen. Ver. Glas ging 6 pun-ten achteruit. OEGSTGEEST Demonstraties van een groep kunstwielryders uit Hoensbroek op het A SC-terrein en van een scooterclub by De Voscuyl zijn enkele van de feestelijkheden die de Oranjevereniging voor Koninginnedag (dit jaar op 1 mei) organiseert. Gisteravond werden ze tydens de leden vergadering in Het Witte Huis besproken. Er komt geen optocht van la- gere-schoolkinderen, maar wel van 670 kleuters, die in.de zaal van Ende geest en in gebouw Irene voorstellingen krijgen aangeboden. De traditionele feestmarkt wordt niet gehouden op het terrein aan de Lijtweg (dat parkeerterrein is gewor den en van het A.M.F. niet voor an dere doeleinden mag worden ge bruikt), maar op het braakliggende veld bij het molentje aan de Irislaan. tegenover het in aanbouw zijnde win kelcentrum. Vermoedelijk wordt daar ook het vuurwerk afgestoken. Verder staan op het voorlopige pro gramma de lampionoptocht (29 april), kinderspelen in dc omgeving van de Louise de Colignylaan (o.m. trottoirte kenen), de aubade en poppenkastvoor stellingen. De jubilerende korfbalver eniging Fiks organiseert voor 1 mei een sportdag (korfbal) voor alle scho len. Overleg daarover is nog gaande. De jaarlijkse dodenherdenking in 't bos van Wijokerslooth wordt gehou den op 3 mei. Secretaris A. Koerten las de notulen en het jaarverslag en penningmeester A. Gaykema kon een batig saldo van ongeveer f 1500 melden. In de nieuwe kascommissie hebben zitting de hereii B. J. Moolenaar en Jansen; de heer W. N. Steur werd herkozen in het bestuur. De voor hem laatste ledenvergade ring werd bijgewoond door de ere voorzitter, burgemeester H. L. du Boeuff. In een hartelijke toespraak zei deze onder meer, dat Oegstgeest voor wat betreft de viering van Koningin nedagen een zekere vermaardheid heeft gekregen. In zijn dankwoord prees voorzitter N. van Weizen de goede verstandhouding met het ge meentebestuur en facn, Kraalerstraat 3. 's-Gravenhage, Hoenderloostraat 92; E M van der Leek-Bink en fam, Hooigracht 45, Lei derdorp, Pinksterbloem 72; R van der Hoorn en fam, J P Coenhof 13, Bever wijk, Alzettestr 130; J Kramp-Verkuij- len en fam. Anna van Saksenstr 12, alei- derdorp. Pinksterbloem 22; J J M Schmitz, Noordeinde 2a. Tegelen, Lijster laan 45; A H Wentink. Noordeinde 2a, Theden, Gld, Bergweg 89: W C Duursma-Schuurman, Cosijnstraat 26, Voorst, Dorpsstraat 43; H E Huizer-Kla- verwijden, Charl de Bourbonhof 5, Lis- se, Julianastraat 52; E L Aitatus, Boer- haavelaan 2, Zeist, Dolderseweg 125; I J 66; B J Buiter, Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, Fr Hendriklaan 6; M I van Sonsbeek-de Groot, Nic Beettssbraat 3, Leidschendam, Veurse Achterweg 133; J J de Rooij, Witte Rozenstraat 21, Rijswijk, ZH, Sir, W Churchillaan 237; G M van der Molen, Oude Vest 113, Leiderdorp, Zuilestein 2; P Smidt van Gelder, Consciënstraat 14a, Amsterdam, Burg Hogguerstr 1175; M van Effe- rink-Heemskerk, Lokhorststraat 23, Kat wijk, J Th de Visserstraat 130; E H Stomps. Rapenburg 4, Leidschendam, Burg Cn van Necklaan 148; H R van Mosseveld van Speykstraat 24, Breuke- len, H Aersestraat 10; M W M Si- mon-Vreeburg, Sumatrastraat 42a, Duitsland: J MR Verweerd, Rijnsburger weg 10. Rotterdam. Nieuwe Binnenweg 33; M Keijzer-Gouw, Morsweg 256, Amsterdam, Amerbos 24; J P de Winter, de Genestetstraat 92, Utrecht, Hogelan- den WZ 74; W J M van Cleef, Boter markt 25, Ver Staten van Noord Ameri ka; J C Strauss-Karstens, Apothe kersdijk 34, Guinée; J M H U van der Blom, Raamsteeg 53, Haarlem, Gasthuisvest 47; E S J M van der Lin den-Linthorst, Rapenburg 57, Warmond, Brug Ketel aarstr 11; M J A A Ram bon net, Oude Rijn 25, Haarlem, Baarn 27; P van Duffelen, Bakh Roozenboomstraat 22, Vlaardingen, Valeriusstraa/t 82; E L Henkul, Rijnsburgerweg 10, Leidschen dam, Westvlietweg 80; M T Wil- lems-Kok, Hoflaan 6, Hazerswoude, Hob- bemastr 11; M J Janmaat, Meerhof 10, Haarlemmermeer, Kruisweg 889; L M Hettinga, de Sitterlaan 43, Nijmegen, Voorstadslaan 219; H A N Versluys, Pie- terskerkgraoht 2a, 's-Gravenhage, Breit- nerlaan 267; C H Brinkman, Pieterkerk hof 26, Arnhem, Eusebiusplein 30; A W Bisschop, Rijnsburgerweg 167, Zwitserland; J E Baars, Houtlaan 5J>, s-Gravenhage, Scheveningseweg 42; B CAI Delvlgne, Lage Morsweg 63, Ver ge, Lobelialn 159; J J van Hooven, Rich wiel, Rijn en Schidkade 7, 's-Gravenha- Staten van Noord-Amerika; M Aande- serstraat 121; J P van Braam Houck- Holstraat 19. Katwijk, J T de Vis- geest, Langebrug 39a, Bloemendaal, de Genestetweg 5: F Bolterauer, Morsstraat 11, Oostenrijk; G J van der Bent, Nieu we Rijn 25, Amstelveen, Uilenstede 20; A L van der Ree-Toet, Hartesteeg 2, 's-Gravenhage, Hoefkade 1254; J M Hes sels, Pieterskerkgracht 2a, Arnhem, Weg langs het Haze griet je 29; W C M Klein Breteler. Plantage 8, 's-Gravenhage, Bo- reelstr 34. LONDEN Het Britse bankdrsconto is 16 maart met een half tot zes procent verlaagd, ICI (Imperial Chemical Industries): De koers van de 30 miljoen 15-jarige obligatielening is bepaald op 99M pet, de rentevoet op 6 pet. Voor de in schrijving bestond van Nederlandse zij de ruime belangstelling. Hollandia Kattenburg sluit te Alkmaar AMSTERDAM Hollandia Katten burg sluit het atelier te Alkmaar en zal het gehele personeel overbrengen naar Amsterdam. Met de vakverenigingen is overleg gepleegd. Maxwell Petroleum Holding zal een eerete interim-dividend over 1967 uitke ren van 18 pet of f 3.60 per aandeel van f 20. NEW YORK De effectenbeurs was donderdag zeer vast met drukke handel, waardoor de tikker tegen het slot achter op geraakte. Alleen auto's waren ver deeld Chrysler verloor na 3 punten voor uitgang op woensdag thans doch General Motors steeg ongeveer een punt. De gemiddelden stegen door een winst van 4V« van Du Pont Enige staalfabrie ken maakten Kleine winsten. De markt werd gesteund doordat de commissie van het Huis van Afgevaardigden do investerinsgaftrek in sommige gevallen terugwerkende kracht wü geven. Schen- ley en Lorillard gingen nog iets vooruit. Douglas daalde 2, American Airlines steeg ruim 2 punt wegens plannen voor aandelensplitsing Westinghouse. Control Data Lily Tulip, Pubicker Industries en United Nuciear wonnen ongeveer een punt IBM tegen het slot 7, Alcoa 3. De omzet was 12.17 aandelen. Van de 1466 verhandelde fondsen sloten 724 hoger, 434 lager en 238 onveranderd. De index van Dow Jones voor 30 industriëlen steeg 14,43 tot 868,49; goederen contant 0.47 tot 140,52 termijn 0,62 tot 137,83: Standard and Poor voor 500 aandelen $90.09 425 industriëlen «1.06 tot $96,70; 20 spoorwegen S 0,35 tot s 47,20; 55 nuts bedrijven 0,13 tot 69.71. Hoogovens: Ir. B. J. Helders heeft tegen 31 maart op de meest eervolle wijze ontslag ontvangen als directeur der dochter Industrie te Vaassen. Als op volger tegen 1 april is voorgedragen ir. C. Regoort. Binnenkort ook haaien te bekijken openbare werken, verkeer en sport zaken, mr. A. J. Dankelman opende woensdag het verbouwde en geres taureerde zee-aquarium aan de Palace- straat. Ook wethouder B. Bol van Economische Zaken was bij de opening aanwezig. De toegangshal van het aquarium werd geheel vernieuwd. Er kwamen ni» toonbanken en vitrines en alles werd ge schilderd. Door het gehele gebouw den de electrisohe leidingen vervangen. De aquaria werden opnieuw ingericht en de technische installatie werd uitgebreid met een waterpomp, «en filtermachine a De visstand werd belangrijk uitgebreid. In het aquarium zijn nu ook tientallen tropische vissen te bekijken. Veel vissen zijn wel besteld maar nog niet aangeko men. Een zeer fraai (en kostbaar) exem plaar is die balis toipus comspiciluir.. Het diertje heeft enige eigenaardige gewoon ten, Wanneer die vis honger krijgt, wordt het lichter van kleur. Heeft de vis een maal iets verorberd, wordt de kleur waai donkerder. By het aquarium wordt een laborato rium gebouwd, dat gebruikt kan worden door hoogleraren en biologieleraren Devaluatie peso in Uruguay MONTEVIDFO Uruguay heeft de waarde van de peso verlaagd van 79. 4079,80 tot 85,5085.90 per doller. Een reden is niet opgegeven maar financiële kringen noemen dit een duidelijke weer slag van de devaluatie in Argentinië met 40 procent De nationale bank heeft exporteurs gewaarschuwd dat de tarieven en grondslager, der aanslagen wellicht een wijziging zullen ondergaan Nieuwe president Calvé ROTTERDAM Unilever meldt dat ir. S. J. Eelkman Roorde, president directeur van NV Mij tot Exploitatie der Oliefabrieken CalvéDelft en NV Meng voeder T-Delfia te Maarssen 31 maart met pensioen gaat. Zijn opvolger bij Calvé wordt 1 april mr. G. J. F. van der Gaag, thans directeur, die tevens direc teur blijft van Valvé-<De Betuwe NV te Delft cn Koninklijke Mij De Betuwe NV te TieL President-directeur van UT- Delfia wordt ir. G. Kingma thans marketting directeur. Mr. v. d. Gaag is in 1923 in Den Haag geboren en heeft te Leiden gestudeerd. De Italiaanse minister van nijverheid heeft te Casalpusterlengo 50 km van Milaan een fabriek voor waspoeder, toiletzeep en schuurmiddelen van Lever Gibbs geopend met 28 ha oppervlak en 600 werknemers. Deze heeft ƒ50 miljoen gekost De Nederlandse ambassadeur aanwezig en burgemeester mevrouw M. Beraabei is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. deze bezoeken zeker stimuleren. Men aanwezigheid van het laboratorium zal verwacht, dat het laboratorium volgend» week in gebruik kan worden genomen. De totale kosten van de restauratie en verbouwing bedragen ongeveer f 100.000. Achter het aquarium staat een water, reservoir voor 45.000 liter. Men heeft plannen om in het reservoir patrijzen te maken. Het publiek kan dan de be wegingen en gedragingen volgen van enige haaien, die men in het aquarium wil hebben. Het zee-aquarium is dage lijks geopend van tien tot zes uur. Directeur Unilever Indonesië ROTTERDAM Binnenkort vertrekt ir. K. H. Veldhuis thans directeur vai» Unilever-bedrijven in Duitsland naar Indonesië om als directie-voorzitter van Unilever-Indonesië een herstelprogram ma op te stellen. De oud-directie-voorzit ter jhr. I. E. B. Quarles van Ufford zal hem vergezellen. De in 1964 onder re- geringstoezicht geplaatste bedrijven zijn weer aan Unilever overgedragen en Uni lever heeft drie maanden gelegenheid om leidinggevende functionarisssen, technici en specialisten inzake produktie en marktbeleid uit te zenden om plannen vodr herstel, modernisering, uitbreiding en spreiding uit te werken. Unilever heeft een olieperserij, een zeep. en margarine- fabriek te Djakarta en een fabriek voor zeep en toiletartikelen te Soerabaja met 3600 werknemers. Hoger omzet Boersma DEN HAAG De Nederlandsche Aan neming Mij voorheen fa. H. F. Boerma meldt over 1965 (1965) f90 (76) miljoen geldomzct. Zij blijft streven naar nauw keurige voorbereiding. mechanisatie, produktiviteitsvergroting en speurwerk In samenwerking met medic, moeten middelen gevonden worden om het ziek teverzuim te verminderen. De nog me: uitgevoerde werken bedragen f 115 (121) min. Het bedrijfsoverschot was f6,96 (4,64) min., reme f0,31 (0.31) rr.ln., tegen kosten fl.96 11,63) min., afschrijving f2,66 (1,7) min. belastingvoorzicning f12 (0,55) min. bouwreserve f0,2 (01) min en de winst f 125 (0,97) min. Reeds voorgesteld is 20 (19) procent dividend op oude en 10 procent op f 300.000 nieuwe aandelen. De bouw van drie tunnels verloopt bevredigend. De directie heeft vooreerst vertrouwen. Tweede curator Beeren WEERT Een tweede curator is be noemd naast mr S. H. F. Smeels in de faillissementen der Tricotagefabrieken e-i der Handelsonderneming van het Frans Beeren en Zonen namelijk mr J. H. Jacobs te Breda. Beide zullen kantoor houden ten kantore van beide vennoot schappen te Weert.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 21