Quick Boys sneller Ter Leede deelt met Zwaluwen ral, ilïSS RCL bedwingt ook Zuidland: 0 2 Rijnsburgse Boys gaat er wat aan doen: verjongen L,NOORDWIJK RUSTIG WAAS OVER ZWAK HOOGVLIET: 1-2 %EUWE LEIDSE COURANT 13 MAART 1967 In Engeland zijn stemmen opgegaan om het profvoetbal van de zaterdag- r de zondagmiddag te verschuiven. Ook de League-wedstrijden, waar van hier een beeld uit de strijd tussen Leeds United (donkere shirts) en Tottenham Hotspurs met v.l.n.r. Saul, doelman Sprake en international Jackie Charlton, zouden daardoor niet meer op zaterdag worden gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) 18-|OOG VLIET Noord wijk heeft zaterdagmiddag Hoogvliet in eigen huis iet 1-2 verslagen, maar daarvoor hebben de roodbroeken zich nauwelijks 16-jruk gemaakt. De pupillen van trainer Ben van Duyl waren technisch en ictisch veel sterker en sloegen op het beslissende ogenblik rustig toe. Ver- er dan 1-2 liet Noordwyk het nog niet geheel veilig zijnde Hoogvliet in de 0|mnie!ige slotfase niet komen. Daartia geloofde Noordwijk het wel. Hoogvliet kreeg de gelegenheid om het spel in handen te nemen, maar veel gevaarlijk wenk heeft doelman Van der Niert eigenlijk niet op te knappen gehad. Van Kesteren en Anton Marijt gaven een klnaip staaltje verdedigen weg. Ver der dan 12 (in de 31e min. gescoord door linkshalf Hakvoort) lieten de rood broeken het enthousiaste Hoogvliet niet komen. In de slotfase trachtte Hoogvliet ver geefs de srtrijd te forceren, waardoor het overigens matige duel met enige rom melige tonelen werd afgesloten. Scheids rechter Wolters kdn in die periode de touwtjes niet strak genoeg meer aan trekken. iilie doelpunten Hn tweede helft Noordwijk was in de eerste helft 3jjjna doorlopend in de aanval. De j ödbroeken hadden de fikse storm 3 de rug, maar juist die wind éelde de roodbroeken parten. Een >ede pass was nauwelijks te geven ook met de afwerking van de nvallen ging het bepaald niet !&- n lijen dakje. Doelman Schouten aagde er op het allerlaatste ogen- I ik trouwens iedere keer in drei- J nde doelpunten (o.a. harde scho- n van Heemskerk, Weijers, Marijt Van der Lippe) op fraaie wiize voorkomen de hervatting liepen de zaken aan- llend bij Noordwijk veel gesmeerder. Mgvliet trok (gesteund door de wind) assaal ito het offensief, waardoor de 3 odbroeken de ruimte kregen om ge- 3 arlijke, snelle tegenacties op touw te tten. Halverwege die tweede helft sloeg iaïdwijk hard toe: in de twintigste buut maakte Arie Weijers dankbaar bruik van zijn vrijheid door een diep- Ipass doeltreffend af te ronden en nau- elijks vier minuten later was het op- l~ euw raak. Heemskerk wipte de bal een uitval over spil Van Dijk heen vervolgens ook doelman Schouten a kans te geven (0—2). JAAP VAN DER NIET 5y) rustige middag l( AMSTELVEEN—NDSM 4—1 Mar«- iden 0—1, Koppen 1—1 en 2—1. Peters 4—1 Rust en einde. Amstelveen uitte voor rust windvoordeei eoed im ZWART WIT—KOZAKKEN BOYS I. De Ruyter 0—1. Rust Dentro 11 n 2—1. Moeizame overwinning van Iwart Wit. HUIZEN—IJSSELM.VOGFLS 1—3. 5- Vreeswijk 10. Rust. Hei)nen 11, Ichipper (in ojgen doel) 12. Heijnen —3 Grotere routine en wat geluk lielpen de Spakenburgers aan 'el verdiende overwinning. AZVV—'S GRAV. SV 0—1 Rust M) In de laatste minuut besliste I deze weinig imponerende match o« gtrijd ten gunste van de Westlanderi ARIE VAN BEELEN SCOORT TEGEN 0RNAS HATTRIC (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Katwijk heeft zater dagmiddag in een vriendschappelijke wedstrijd Ornas op eigen terrein met 23 verslagen. De Katwijkers, die met Floor Schaap en Wim van Beelen op de plaatsen van Piet Guyt en Andries van Duyvenboden binnen de lijnen kwamen, liepen direct na het begin een 10 achterstand op toen Stuip een vrije schop ineens achter doelman Poot schoot, maar daarna namen de technisch betere oranjehemden het spel langzaam maar zeker in handen. Arie van Beelen zorgde na een kwartier al voor de gelijkmaker er» halverwege de tweede helft voltooide de jeugdige Katwijkse mid voor zijn hattric (13). In de slotfase bepaalde Ornas de eindstand op 23. DEN HAAG In Engeland, het land van de zaterdag- sport, voltrekt zich op het ogenblik een opmerkelijke omme zwaai. Volgens me dedelingen in De Sportkroniek (het gevestigde, toonaan gevende voetbal blad) is er onlangs een onderzoek ge houden, waaruit bleek dat drie van de vier Engelsen er tegenwoordig vóór zijn om op de zon dag professional sport te laten be drijven. Negen jaar geleden waren de voorstanders van profsport op zondag 16 en 24 jaar gaven leden heeft ingesla- nog ver in de min- te kennen liever op gen. De Engelse derheid. zondag dan op za- profclubs zien daar uit het onderzoek terdag naar prof- in de enige reële kwam voorts vast te voetbal te gaan kij- mogelijkheid om de staan dat meer dan ken. daling van het aan- Ommezwaai in Engeland: (prof)voetbal op zondag de helft van het kij kerspubliek bij voet balwedstrijden de League-wedstrijden liever op de zondag dan op de zaterdae zou bijwonen. De stem van de jonge ren gaf daarbij de doorslag: drie op de vier ondervraagden in de leeftijd tussen Het lijdt geen twijfel, dat de voor standers van prof voetbal op zondag aan de winnende hand zijn. Ook in het conservatieve Engeland zal men zij het schoorvoetend de weg moeten volgen, die het con tinent al zo lang ge tal toeschouwers een halt toe te roepen. De ontwikkeling in Engeland zal de voorstanders in ons land van verschui ving van de prof voetballerij van de zondag naar de za terdag tot nadenken en voorzichtigheid moeten stemmen, al dus De Sportkro- Bij het Engelse onderzoek, waarbij het vooral ging om na te gaan waarom de belangstelling voor het profvoet bal geleidelijk meer en meer afneemt, is overigens nog een ander (belangwek kend) punt naar vo ren gekomen: niet minder dan 28 pro cent van de onder vraagden klaagde over het gebrekkige comfort, dat op de velden aan de toe schouwers wordt ge boden. Met name liet gebrek aan over dekte tribunes werd daarbij als klacht één naar gebracht. Tussen Quick Boys en hot Veenendaalse GWV be- j matig in te spannen het wat tegenvallende GWV. De stond er zaterdagmiddag op 4e ranglijst geen verschil, pupillen van trainer Bas Wallaart zegevierden na een Maar qua voetbal toonden de in het geel gestoken Kat- 2-0 voorsprong by de rust met 3-0 en gaven daarmee wijkers op Nieuw-Zurid zich tooh duidelijk beter, het blauwwitte legioen weer de nodige stof tot dis- Vooral technischer en sneller. Met die twee wapens I cussie: „Zat er dit seizoen niet meer in dan een scha- overrompelde Quick Boys zonder zich eigenlijk over- mele vierde plaats (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Quick Boys-doelman Gerrie Vooys heeft zaterdagmiddag op Nie'uw-Zuid. waar windkracht acht de vele toeschouwers in de ,kuip" dicht opeen deed kruipen, neer moeite gehad om zich in de for- e storm staande te houden dan on der de stormloop van GWV. Voor- a de rust hoefde de Katwijkse doelman slechts zelden zijn handen uit zjjn mouwen te steken. Zijn col lega aan de andere kant onder de Veenendaalse lat, Wim van Dijk. had het daarentegen heel wat drukker. Keer-op-keer moest hij in actie ko- bij de gedurige Katwijkse storm- Alleen in het begin heeft het er 'en naar uit gezien dat Quick Boys het moeilijk zou krijgen. GWV ging direct na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Lub in de aanval. Voor al rechtsbinnen Schinkel en Van Lim burg toonden zich bijzonder actief en poogden met harde schoten snel suc ces te behalen. Met doelman Gerrie Vooys aan het hoofd sloeg de Kat wijkse achterhoede echter al die Vee nendaalse aanvallen af en na een kwartier ebde het GVW-overwicht langzaam maar zeker af. De bijna doorgebroken Quick Boys-linksbuiten Koos Klinken berg wordt even buiten het strafschopgebied door een van de verdedigers van het Veenen daalse GWV ten val gébracht- Scheidsrechter Lub komt reeds fluitend, toesnellen. Uit de vrije schop zal Leen A/mdewiel met een hard schot het derde en laatste doelpunt van de Kat wijkers scoren. wijkse middenlinie begon een ein deloze serie aanvallen op te bou wen en met de felle wind in de rug moesten de blauwwitten toch in de verdediging. Doelpunten De Veenendalers toonden zich ove rigens bijzonder ongeïnteresseerd. Toen zij eenmaal beseften dat zij het zeer lastig zouden krijgen, legden zij volledig het accent op de defensie. De Katwijkse stormloop kwamen zij ech ter niet zonder schade door. Uit een pass van Koos Klinkenberg opende Wim van der Plas na ruim een half uur spelen de score en nau welijks vyf minuten later konden de toeschouwers opnieuw juichen: een pass van Wim van der Plas bracht Cor van Duyvenbode in vrije schietpositie en tegen zijn harde schot was GVVV- doelman Van Dijk niet opgewassen (2—0). Verder dan een 'doelpunt' van rechtsbinnen Schinkel, dat scheids rechter Lub op advies van de (Kat wijkse) scheidsrechter afkeurde, om dat de bal de doellijn zou hebben over schreden, kwamen de Veenendalers Oppermachtig In de tweede helft is GWV er niet meer aan te pas gekomen. Met de straffe wind in de rug was Quick Boys oppermachtig. Dat de score niet hoger opliep dan tot 30 stopper Leen Aandewiel school vijf minuten voor het einde een vrije schop, toegekend omdat Koos Klin kenberg ten val was gebracht, van af de rand van het strafschopge bied haarzuiver in de bovenhoek kwam door het ruwe spel van de Veenendaalse achterhoede en het feit, dat de in het geel gestoken Kat wijkers zich niet overmatig wilden inspannen om te trachten de legen darische '10' weer eens op het score bord te krijgen GEEN DOELUNTEN IN VLAARDINGEN (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ter Leede heeft in de uitwedstryd tegen het laag geplaatste Zwaluwen met een ge- lykspel (0-0) genoegen moeten nemen. De Vlaardingers speelden bijzonder enthousiast en slaagden er de gehele wedstryd in de Sassen- heimse voorhoede, waarin vooral de linkervleugel Zandbergen- Van Biezen gevaarlyk was, het scoren te beletten. Aanvallend kwam Zwaluwen echter nauwe lijks tot (grote) daden. Zonder Van der Luit, De Jong en Lichtenberg Thijssen, Brokken en Zandbergen namen hun plaatsen in heeft Ter Leede zaterdagmiddag geen kans gezien de technisch zwak kere, maar bijzonder geestdriftig spelende ploeg van Zwaluwen op de knieën te dwingen. De Sassenhekmers gaven weliswaar bijna de gehele wedstrijd op het goed bespeelbare terrein de toon aan, maar met de afwerking wilde het niet zo best lukken. Midvoor Cock Versluis kon in de eerste helft door buitenspelpositie fraaie voor zetten vam de buitenspelers Van der Fange en Zandbergen niet afwerken en verder toonde de Vlaardingse doelman Boers over de nodige kwa liteiten te beschikken. Harde schoten van Dick van Biezen (opnieuw de grote animator bij de roodgele Bol- lenstrekers) stopte hij bekwaam, al had hij halverwege de tweede helft wel even de hulp van de lat nodig toen linksachter Van der Heide een vrije schop vanaf de rand van het strafschopgebied onhoudbaar ir van Leeuwen sloot de Sassenheimse achterhoede goed en de actieve aan voerder Wim van Ginhoven en Ben nie Barten onderbraken op het mid denveld meestal reeds de Vlaar dingse aanvallen. Toch was Zwalu wen kort voor de rust dicht bij een doelpunt toen Van Ree hard inschoot na een voorzet van De Graaff. De lat stond dat doelpunt echter in de FELLE SLOTLASE Halverwege de tweede helft werd de strijd feller en onvriendelijker om dat de Vlaardingers ten koste van alles de (kosbbare) zege wilden for ceren. Scheidsrechter Beülaart die overigens in zijn spelregelboekje het hoofdstuk „buitenspel" nog eens een keertje moet doorlezen, toonde evenwel tijdig zijn tanden. Bij Zwaluwen liet kort voor het einde Van Tol zich nog vervangen door Van Dongen. T HiWS'Gvr: i JPlUd i (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Er gaat in de ko mende weken en maanden heel wat gebeuren by Rijnsburgse Boys. In het kamp van de geelzwarten wordt ■sttig naar wegen gezocht om herhaling van het huidige, nu niet direct zo florissant verlopen seizoen, te voorkomen. Wantje en daar is iedereen het in bloemen- en tuinders- dorp over eens het was echt niet best dit jaar. Verjonging staat bovenaan het lijstje van de geelzwarten. Verleden week is daar in de competitiewedstrijd tegen IJsselmeervogels in Spakenburg een begin mee gemaakt en hoewel echt voetbal by WIJV (zoals de IJssel- meerclub officieel heet) onmogelijk is, was het optreden van de junior A. v. d. Meij zo hoopgevend, dat trainer Kluit er zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het Maassluise Excelsior nog eens twee probeerde: Gert van Eg- mond en Wim van Delft. Dit tweetal nam de plaatsen van de Rijnsburgse hoofdspelers Jacq. den Heyer en Hans Roem in en hoewel zij natuurlijk nog niet het peil hadden van deze geelzwarte troeven (beide door omstandigheden afwezig) deden zij verdienstelijk werk. „We hebben nog meer talentvolle spelertjes in de A-junioren (derde in hun afdeling achter UVS en SJC) rondlopen en drie krijgen in de komende competitiewedstrijden ook een kans'', vertelde het bestuur van de geelzwarten, dat er ook on- middellijk voor uitkwam dat het wat de Boys betreft met deze com petitie was gedaan. „Volgend jaar begint het voor ons weer echt. Eerst experimenteren (Van onze sportredactie) ZUIDLAND Donkere wolken (letterlijk en figuurlijk) pakten zich :aterdagmiddag samen boven de hoofden van de Zuidland-spelers toen bleek dat zij in de tweede helft met de sterke wind in de rug vol komen machteloos waren om de sterke RCL-defensie zeven doel punten tegen in de laatste negen wedstrijden op de knieën te krij- Zeifs aanvoerder Van Kempen, die de dreigende nederlaag (02) en het de gradatiespook wilde afwenden, trok naar voren. Maar ook hij slaagde er miet in om een gaatje In de hechte Leiderdorp se verdedigfingsmuur. waar in Thijs de Wit uitblonk, te doorbre ken. Daarvoor was het aanvalsspel te doorzichtig en de achterhoede van de roodwitte Racing eenvoudig te sterk. Het bleef na de ru9t lange tijd 0—1 en toen ledereen verwachtte dat de ge lijkmaker kwam, viel er juist een doel punt aan dc andere kamt. Bij een snel le doorstoot speelde midvoor Bert van Luik de bal door naar de vrijstaande Bas Ederveen. die doelman De Zwart handig de verkeerde kant opstuurde en feilloos in het lege doel schooti 02. Daarmee onitnam RCL het laaggeplaatste MM Zuidland alle hoop taat. In de eerste helft liep RCL met het wy.idje in de rug storm op de veste van doelman De Zwart. Mede dank zij het goede verdedigen van aanvoerder Van Kempen kon Zuidland In die pe- Dat doelpunt riode de achterstand tot één punt be perken. Joop Vcrsteege passeerde vrU spoedig na het beginsigtoaal van de scheidsrechter Schroots doelman De Zwart met een harde schuiver na een foutje van de Zuidland-achterhoed» overigens het enige doelpunt van de eerste helft. Een helft waarin beide ploegen nauwelijks kon den imponeren. De voorhoede van Zuid land faalde over alle linies (Warning, Reytenbagh en Van der Slot speelden te individualistisch, terwijl linksbuiten Bevaart niets had in te brengen tegen Een aanval van Zuidland op het doel van RCL. Voordat Reyten bagh echter gevaarlijk kan wor den, grijpt de Leiderdorpse doelman Henk Maaskant de bal klemvast. Links kijkt Teun Rietveld tevreden toe. Teske) en de Leiderdorpse doelman Maaskant heeft slechts een schot van be- tekenis (Van der Slot) te verwerken gekregen, hetge«i hij ook betrouwbaar deed. RCL bracht er eigenlijk nog het meeste van terecht, hoewel ook het plaatsen (mede door de harde wind) het een en ander te wensen overliet. Verder dan één treffer kwamen de pupillen van trailer Szalay echter niet. Scheidsrechter Schrootis keurde kort voor de rust mog een doelpunt van Van Luik af. SNELLE UITVAL Na de hei-vatting viel Zuidland fel aan. Tegen de hechte (versterkte) Leider dorpse verdediging konden de Zuidlan- ders evenwel weinig inbrengen. Ook stopper Van Kempen trok tevergeefs naar voren. In de slotfase stelde Eder veen na een snelle uitval de verdiende zege van RCL (de laatste 9 wedstrij den ongeslagen) veilig: 0—2. Voetbal-ballet in Rijnsburg: de jeugdige Rijnsburgse aanvalslei der Wim van Delft tracht tussen twee verdedigers van Excelsior M. (Verhaas en Van der Burgt) in een doeltreffend schot af te vuren. Scheidsrechter Van der Horst kijkt nauwlettend toe. (Foto N. van der Horst) nog in de bekerwedstrijden met een verjongd team en in de zomermaan den komen er nog wat nieuwe (goede) spelers bij. Nee, volgend jaar dan komt het weer!" Niet hoog De wedstrijd tegen Excelsior stond dan ook begrijpelijk op een niet al te hoog peil. De 22 spelers hadden nage noeg allemaal teveel moeilijkheden met de harde, dwars over het veld staande wind en het gebrek aan vol doende technische vaardigheid kwam duidelijk aan het licht. Het was daar door een nogal rommelige wedstrijd, waarin Rijnsburgse Boys in de eerste helft (met de wind in de rug) het meest in de aanval was. Het doelpunt viel in die periode echter aan de andere kant. Een uitval van Excelsior bracht Wil van Beunin- gen (na een misser van de zwak spe lende Bab Kralt) vrij voor doelman Driebergen: 01. Vrije schop Na de wisseling waren de rollen omgedraaid. Een sterkere Maassluise ploeg, die ech'ter moest toestaan dat de Rijnsburgers in de vijfde minuut gelijkmaakten. Een vrye trap van Bab Kralt bracht aanvoerder Van Klaveren vrije schietpositie en doelman Geurtsen was kansloos tegen dien* harde, lage schot: 11. Met dat resultaat kregen beide ploe gen goed loon naar matig werken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9