'/eekagenda Leidse chr. bouwvakkers vierden gouden jubileum Interessant concert van lyceum-orkest Andere vormen van werkgelegenheid in bollenstreek nodig Jeugdkamerorkest leek vaak een vakensemble Prof. Thoenes kenschetste de LIA als actief en veelzijdig LTE LEIDSE COURANT tIZLL. 13 MAART 1967 Nog steeds een belangrijke rol f HAANDAG (13 MAART) ^lerkerk. 2.30 en 8 uur: concerten funst ('s middags jeugdconcert). lette a vent francais, fl Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot bevolkingsonderzoek tubar- lERDORP dorpshuis, ruilavood istenver. De Rijstreek. juni 7 tot L 8 tot 11 uur DINSDAG (14 MAART) itraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur ?el$ Emigratiecentrale. Tuis, 7 tot 8 uur: zittinfi Bouw- Ned. Gemeenten. raat 85. 8 uur: Ver. voor Pedago- mej. W M. Nijkamp, Amsterdam. „Worden onze kinderen lator Ikind dan vroeger?" zaal Gehoorzaal. 2.30 uur: Ver. rouwen afd. Leiden, lezing over ereiogde zuidvruchten di^kshuis, 8 uur: Leidse Jeugd-Actie discussebijeenkomst over ver- in de opzet van het jeugd- SDis. J. J. Brörens en A van lazaal Den Burcht, 8 uur: Film- 16 K. en O..korte Franse film* Eevrijdmgskerk, 2 tol 4.30 en 7 130 uur- bevolkingsonderzoek tuber- jdsgehoorzaal. 8 uur: Residentie- Herman Krebbers, viool pï HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Comedie met „Wie s bang vow (a WooLf?" 59) W Ier ifchi WOENSDAG (15 MAART) Gehoorzaal. 7.30 uur: afd. Leiden Chr. Reisvcreniging. jaarvergade- t dmet toeristische films, inleiding door j^er Kennedy. ekLakenhal, 8 uur: concert werk- hedendaagse muziek, kamer stadhus, 4 tot 6 uur: ar sociale raadsvrouw, louwburg. 8 uur: K. en O.-toneel. Rott. Toneel met „Strikt ge estraat 19, 8 uur: afd. Leiden Tuin- 1 Plantkunde, jaarvergadering. Bevrijdingskerk,. 9 tot 12 en 2 bevolkingsonderzoek tuber- Kloksteeg. 8 uur: Salon Velleman over filmzien iminaliteit Burcht, 7.45 uur: feestavond afd. Ned Chr. Bond werknemers w en Bouwnijverheid (50 jaar) HAAG Schouwburg. 8 15 uur Centrum met „Thuiskomst." DONDERDAG (16 MAART) ftane fa. Clos en Leembruggen Binnenve9tgracht,7.15 uur: ruil afd. Leiden Philatelica. zaal Gehoorzaal. 8 uur: afd Ned. Reis-Vereniging. films over u jije en Portugal. ia!. 8 K 11 I Filh. Orkest, soliste Nicole Henri Ihelpenkade 6, 8 uur: afd Leiden lurhist Ver., drs. W. J J C een reis door tropisch Afri- fnet dia'» Nijverheidsschool Boshuizen psaintkaae. 3 tot 5 en 7 ot 9 uur \tobare lessen, tentoonstellingen en Bevrijdingskerk. 9 tot 12 en i bevolkingsonderzoek tuber- jehoorzaal, 2 en 3 30 uur: jeiigdconcei- btmaandorkest (commissie esthetisehi 1 de schooljeugd) VRIJDAG (17 MAART) tobazaal Den Burcht, 8 uur: On; innegerlaand, van alles wat. ■laai Koningskerk (Noord), 7.30 uur jbeurs voor verzmelaar». Ruif, Janvossensteeg. na 9 uui café-chantant. Gehoorzaal. 8 uur: K. en O.-le- I over Joegoslavië ipenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, tienersoc. 't Venster gfestival. lal Bevrijdingskerk, 2 tot 4 30 en bevolkingsonderzoek tubei enschuur 6. 8 uur: afd. centrum ^sten-vrouwenbond, ds J Bos. le- redikani, ovei ..De militair thuis ei [dienst" 5ERDORP Dorpshuis. 8 uur O- concert door het trio Pim #OORSCHOTEN - Kasteel Duwen- irde. 8.30 uur: concert door Lida jus, cembalo, en Corn. Preuyt, cel- PEN HAAG - Diligentia. 8.15 uwe Komedie met „Mama. kijk f handen". ZATERDAG (18 MAART) prote zaal Volkshuis, 8 uur: De Ratel, Iturele filmavond, met muziekensem- preestraat 19: Boemerang-soort- Leidcn Natuurhist. Ver.: strand- Noordwijk aan Zee. vertrek s 40 Stationsplein 13.25 uur p.R.J -gebouw. Levendaal 101: Wiege- i-cabaret. lapenburg 10: jeugdontmoetingscen Rehoboth, soc. 't Roefje, dia- icussie-avond over „Christus in DEN HAAG Schouwburg. 8.15 1 che Comedie met „Tussen Daard «tier". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: LEIDEN Het bestuur van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid afdeling Leiden) heeft zaterdagmiddag in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de afdeling een drukbezochte receptie gehouden. Tientallen bloemstukken en schriftelijke gelukwensen vertolkten de gevoelens, die men in de kringen van de drie vakorganisaties voor dit gouden jubileum heeft en zeer vele receptiegangers kwamen deze gevoelens met een hand druk. vaak vergezeld van waarderende woorden en een geschenk, per soonlijk tot uitdrukking brengen. Onder hen waren: de vice-voorzitter van het hoofdbestuur van de N.C.B., de heer D. Leenheer; de voorzitter van de Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond. de heer F. Arnoldus; de voorzitter van de Leidse Chr. Besturenbond, de heer J. G. Lamers; de afdelingsvoorzitter de Alg. Ned. Bond v. d. Bouwbe drijven tevens afgevaardigde van de vereniging „Leidse Ambachtsschool", de heer Jac. Coster; de afgevaardigde van de centrale kerkeraad der Herv. Gemeente, dr. P. L. Schoonheim; de afdelingsvoorzitter van het Ned. Kath. Vakverbond, de heer Th. H. de Wilde; burgemeester Van der Willigen; de wethouders P. S. Harmsen en C. J. Piena; afgevaardigden van: de Chr. Bedrijfsgroepen-Centrale, de Samen werkende Patroonsverenigingen voor het Bouwbedrijf, de Chr. Metaalbe- drijfsbond, de Chr. Politiebond, de Ned. Chr. Ambtenarenbond, de Chr. Aannemersbond. de Kamer van Koop handel en Fabrieken. Zoeki U een goed ANKERHORLOGE voor 30.— en 40.— Of het allerbeste van 200.en 400,— Eterna. Certina. Prisma. Junghans. Ewe. Anker. Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 neeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten met „De zilveren fiets". 8.30 ïwe Komèdie met „Mama. kijk 3 der handen" SCHEVENINGEN Kurzaal.8.15 Residentie-Orkest, met cellist. ZONDAG (19 MAART) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- rum Rehoboth. ooen huis voor ieder- Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza apotheek. Doezastraat 31. tel 21313 Apotheek R. van Breesl Smallenburg te LEIDERDORP en de OEGSTGEEST- SE apotheek zijn de gehele week ge opend. Voorts zagen wij nog de presidente van de onlangs opgerichte Leidse afde ling van de Vrouwenbond in C.N.V.- verband, mevr. C. W. d'Haan-Bosma en de twee bejaarde mede-oprichters de thans gouden jubilaresse. de heren H. Singerling en A. Serlie, die uiteraard vele persoonlijke gelukwen- in ontvangst mochten nemen. Hand aan de ploeg a een algemeen welkomstwoord van de voorzitter, de heer C. Vis, ver tolkte de heer Leenheer in zijv felici tatietoespraakje de grote ivaardering, die het hoofdbestuur voor de jubileren de afdeling koestert. Hij herinnerde aan de strijd, die ook de Leidse pioniers in de chr. vakbeweging heb ben-moeten voeren voor de sociale voorzieningen, die nu als vanzelfspre kende feiten worden gezien. Met enkele voorbeelden mr de vele discussiepunten tussen de werkgevers- en werknemersorganisaties toonde hij aan, dat ook voor de Chr. Bond van Werknemers in de Bouwnijverheid de nabije toekomst nog een belang rijke rol is weggelegd. Ook u in de Leid- afdeling dient de hand aan de ploeg houden en voort te bouwen op het geen de pioniers tot stand brachten, aldus de heer Leenheer. De heer Coster, die de gelul* wensen •an de Alg. Ned. Bond v. d. Bouwbe drijven overbracht, prees de goede ver standhouding tussen de drie vakorga nisaties in de bouwnijverheid. Het 1 van zeer groot belang, dat er bij de diverse onderhandelingen door alle drie één lijn wordt getrokken; eerst dan zijn de belangen van de aangeslo ten leden het beste gediend, aldus de heer Coster. Sprekend namens de Chr. Besturen bond wees de heer Lamers op de moed, die de vakbondsleden indertijd moesten ipbrengen teneinde in de strij<" tegen .•ergruizing, sociale onzekerheid en onrechtvaardigheid te kunnen Tegevie- Mede dank zij de trouw en het werk van deze pioniers, oefent de vak beweging thans zo'n grote invloed op de samenleving uit. aldus de heer Lamers. film» Camera (2 30. 7 1 14 jaar) Lido (2.30, l er ,14 jaar) 1 9.15 uur): Fantoma? 9.15 uur): Tobroei i 9 15 1 fantastisci Luxor (2 experiment <14 jaar) Rsx (2.30 7 15 en 9.15 uur) regen m Rimrnck (14 jaar) S'udio (2.30 7 en 9 15 uur le fou (18 jaar) Trianon (2 en 8 uur): De Bijbel (1 jaar) Badinrichtingen De gemeentelijke oaamricnungen zijd jp de volgende ujder geopend Lindestraai lb maandag gesiotei tinsdag 911.15 u en 133017 15 u. woensdag gesloten, donderoag 13.30- 8 15 <i vrijdag 9—11.15 u en 13 3U-18 4c zaterdag 811.15 u. en '3 30—16.30 Van der Werfstraai 39: maandag er linsdag gesloten, woensdag 811.15 er L3.3Ü—17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 er 13 30—18 15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u it [,..3018.45 u.. zaterdaE 7.3011.15 er 13.30—16 30 u Tentoonstellingen De Hoeksteen. LevendaaJ 1: tentoon stelling speelgoed, tot 15 maart. 10-12 er 2-4 uur behalve zaterdags Galerie Walenkamp Nleuwsteeg 1' tentoonstelling van werk van Van der Abeel (Gent). Ve:stockt (Antwerpen) er Vandenbranden (Antwerpen) van 4 to 25 maart, geopend van 2 tot 6 uur. zon dag en maandag gesloten. Dr. Schoonheim behoorde tol de velendie zaterdagmiddag het bestuur van de gouden Leidse afdeling van de Chr. Bond van werknemers in Hout- en Bouw nijverheid de hand kwamen drukken. Foto N. van der Horst Woorden van waardering voor de gouden jubilaresse werden voorts nog gesproken door de heer Middelkoop (C.B.C.), wethouder Piena en de heer J. van Dam, districtsbestuurder van de N.C.B. Nadat de heer B. de Klerk Wolters, voorzitter van de jubileumcommissie, namens de leden het bestuur hulde dank had gebracht voor de wijze, waarop het zijn taak verricht, sprak oorzitter Vis tot slot nog een dank woord. Leidato: 29.000 LEIDEN De zesde Leidato heeft ongeveer 29.000 bezoekers getrokken. Hoewel daarmee geen record is geves tigd, zijn de organiatoren en standhou ders niet ontevreden: er zijn goede za ken gedaan en belangrijke contacten gelegd. Het Leidato-feest voor de standhou ders zal op 22 april worden gevierd Uit een onder hen gehouden enquête is gebleken dat sommige standhouders de toegangsprijs te hoog vonden. Ve len bleken een voorjaarsshow, zoal* die nu is gehouden, te prefereren bo ven een najaarsbeurs, omdat er in het najaar meer concurrentie is. Benzine overgetankt LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbekenden benzine gestolen uit de tank van twee auto's, die geparkeerd stonden in de St. Aag tenstraat. Uit de ene auto hevelde men 25 liter over en uit de andere 10 liter. Auto in Den Haag teruggevonden LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een pak huis annex werkplaats aan de Kool gracht. De dader ging er in een bestel auto vandoor. Kleur blauw en ken teken F. J. 36-38. De wagen is va morgen in Den Haag teruggevonden. OEGSTGEEST Het schoolor- kest van het Rijnlands lyceum gaf, onder leiding van dr. C. Vlanu de zikale wiskundeleraar, in liet gymnastieklokaal van de (nood-) school zijn tweede matinee-concert. De belangstelling was wat minder groot dan verleden iaar. De vorige keer stonden Nederlandse componisten uit de achttiende eeuw op het programma, nü Franse groter» en kleinere meestere Ook na dit conceit wil ik mijn gro te waardering over npt bestaan en de prestaties van het ensemble uitspre ken. Jonge mensen met een echte hob by, waarvoor ze, bij al hun reeds veel tijd vergende stuoie, veel uren en inspanning over hebben, verdienen het. zo af en toe eens te worden aan gemoedigd. Er spelen ook twte leraren in dit iet volledige gezelschap mee. Het mag worden aangenomen, dat ze een belangrijke simuians betekenen Het gaat er niet om, hoog over de prestaties van deze muzikale jon gelui op te geven. Dat ze. onder de rustige, milde, intelligente directie de heer Vlam in alle vijf uit gevoerde werken het klankbeeld in goede stijl, met verdienstelijke techniek, en redelijk sluitend menspel in klank omzettenis al heel De composities zeif waren ongelijk in kwaliteit, maai in elk geval de moeite waard om eens een keer te worden gespeeld. Veelschrijvers als Joseph Bodin de Boismortier (1691 1765) en Michel Corrette (1709—1795) zuilen op de onsterfe'ijkheid van hun proaukten trouwens wel niet hebben gerekend. Van de eerstgenoemde speelden de vijf vrouwelijke fluitisten een „Con certo pour cinq flütes traver siènes". Het klonk dikwijls heel aardig, ten del stond de klank ook nog vrij zwak op de benen. Het orkest speelde mooi gelijk en ngerig een Sarabande uit de des tij Is zeer geliefde opera „Phiïomèle" var. Louis de Lacoste (16701754). Marijnke de Jonfe een zorgvuldige, uzikale. nog wat bescheiden fluitiste (uit het orkest) soliëerde, betrouw baar door het ensemble bijgestaan in het Concerto opus i7. no. 5. van Jac ques Chnistophe Naudet 1762j. Na dc koffie kon men genieten van een werkelijk mooi Concerto (opus 26, no. 6) voor klavecimbel, obli gaatfluit en strijkorkest van Michel Corrette. Dc jeugdige Frank den Herder speelde hierin merkwaardig gaaf en muzikaal de clavecimbel- partij en Marjjnke de Jong heel vlot en welluidend die van de fluit. Het orkest besloot met een dans suite uit Rameau's opera „Castor et Pollux", muziek var. hogere kwaliteit dan die van het matinee-gemiddelde. De uitvoering, soms wat bedeesd of aarzelend, verdiende als geheel worden geprezen. Job van Wolfswinkel Kandidaats Spaans de heer Velasquez de eerste LEIDEN De heer P. R- Velasquez, geboren op Aruba, is als eerste aan de Leidse universiteit geslaagd voor het kandidaatsexamen in de Spaanse taai en letterkunde. Sinds het studiejaar 1965-66 is het ook in Leiden mogelijk kandidaats- en doctoraal examen Spaans te doen. Daarvoor kon men Spaans slechts kiezen als bijvak bij de studie in het Romaans. Dubbel jubileum bij De Verftou LEIDEN De bekende zaak in glas- en verfwaren Dc Verfton aan de Ho- gewoerd bestaat 15 maart 40 jaar. De eigenaar, de heer P. A. de Jong, viert die dag ook persoonlijk een jubileum: het is 25 jaar geleden dat hij bij zijn vader, de in 1960 overleden heer P. A. de Jong sr., in de zaak kwam. In de ooorlogsjaren trok de heer De Jong sr. zich uit het door hem opge richte bedrijf terug. Omdat zijn zoon zich meer tot de handel aangetrokken voelde, stootte hij het schildersbedrijf af en legde hij zich toe op de verkoop. Wel heeft hij de glazenmakerij aange houden. Over ongeveer een jaar doet een nieuwe generatie De Jong haar intrede in het bedrijf: de heer De Jong, nu 48 en in die 25 jaar nooit één dag ziek geweest, krijgt na diens diensttijd as sistentie van zijn zoon, ook een P. A. De jubilaris heeft het dubbele feest vanmiddag in de familiekring gevierd. Bromfiets in brand LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is door onbekende oorzaak een bromfiets, die in een brandgang aan de Lorentzkade stond, in brand garaakt. De brandweer bluste het vuur. Bij nader onderzoek bleek, dat de bromfiets niet van een van de omwo nenden was. maar elders was gestolen. Ter bestrijding van werkloosheid: LISSE Om de werkloosheid in de bollenstreek tegen te gaan, moet wor den getracht andere vormen van werk gelegenheid te vinden. De zgn. pendel biedt geen voldoende oplossing en wordt bovendien steeds moeilijker te realiseren. Het aantal bedrijven in Zuid-Holland is sinds 1959 teruggelo pen van 4010 tot 3750. Betekent een arbeidskracht gemiddeld een investe ring van t 60.000. in de bollenstreek gaat het om een investering van f 100 000. In Lisse ligt men met 3,7 pet. werkloosheid ver boven een gemiddel de van 1,6 in de hele provincie Zuid- Holland. Deze opmerkingen maakte zaterdag de heer W. Spit, hoofdbestuurder van het NKV. op een drukbezochte kader- LEIDEN Het Leidsè Jeugd kamerorkest gaf zaterdagavond on der Henk Briër een concert- van zeer goede Itwaliteit. De klank was des te ivelluidender omdat de, zelfs in deze tijd nogmerkwaardige Zuid er- kerkruimte het geluid gunstig ver werkt. Dankzij de technische vaardigheid, de soepele samenwerking, de verzorg de, dikwijls fraaie, voorname klank heeft men altijd weer neiging, dat jeugdige gezelschap als „beroeps" te beoordelen. Toch is dit niet eerlijk, want, hoe ver gevorderd ook een groot deel van deze spelers mag zijn. het zijn (nóg) geen vaklieden. Het is trouwens, bij scherper toeluisteren, aan bepaalde, zeer ..besmettelijke" werken (in casu: Mozarts Praagse symfonie, KV 504) wel te bemerken. Henk Briër vertelde mij, na een op merking die ik in de pauze daarover maakte, dat hij bij Bach niet van veel accentueren houdt. Dit was naar aan leiding van de uitgevoerde (eerste) Suite in C-groot, die naar mijn mening doorgaans te vlak. te weinig gearticu leerd verliep. De klank was wel bij zonder mooi, de opvatting heel sympa thiek, maar het geheel leek my wat te week, te arm aan reliëf. Bijeenkomst en receptie in Burgerzaal LEIDEN Zaterdagmiddag had in de Burgerzaal het hoogtepunt plaats van het uitgebreide lustrumprogramma van de 20-jarige Leidse Jeugd-Actie: de oofficiële herdenkingsbijeenkomst. Voor vele werk_ers-van-het-eerste uur was dit een goede gelegenheid elkaar weer eens te zien en te spreken; an dere genodigden gaven door hun aanwezigheid blijk van de waardering die zij voor de in de loop der jaren steeds veelzijdiger geworden L.JA hebben. Prof. dr P Thoenes vertolke deze algemene waardering in zijn her denkingsrede ..Op de drempel der meerderjarigheidwaarin hij stilstond bij de geboorte, de ontwikkeling en de toekomst van Leenden Jan'\ Voorzitter H. Zunderman hield vooraf een toespraakje, waarin hij onder anderen burgemeester Van der Willigen en diens vrouw alsmede eni ge wethouders begroette Een speciaal welkomstwoord richtte hij tot oud wethouder J. C van Schaik. die de beginperiode van de L. J A van zeer nabij heeft meegemaakt. Met voldoe ning constateerde de heer Zunderman dat in de afgelopen twintig iaar niel alleen het werk van de Leidse Jeugd Actie is uitgebreid: ook de basis van vertrouwen werd groter. Dat is te danken aan medewerking van parti culieren en aan het Leidse gemeente bestuur, dat steeds grotere bedragen voor de L.J.A op de begroting plaatst Sympathiek Prof. Thoenes noemde de 20-jarige leeftijd uitermate belangrijk. Het is wel een zeer aotieve periode in iemands bestaan. Hij stond stil bij dc oprichtingstiid van de L.J.A.: de pe riode kort na de Tweede Wereldoor log toen op alle terrein het wederop bouwwerk werd aangepakt. Werk. dat men zou kunnen kenschetsen als „het verknippen en verstellen van het oud» ondergoed De Leidse Jeugd Actie heeft zich in de loop van haar bestaan doen ken nen als een actieve, veelzijdige en on derzoekende instelling. Prof Thoenes liet enige facetten van het LJA-werk de revue passeren zoals de kerstboom verbrandingen, het cursuswerk, de speurtochten, de kampeerterreinen in Lcimuiden en Noordwiikerhout, het Jeugddorp, liet jeugdbuitencentrum De Korte Vliet en de vele rapporten, die onder auspiciën van de L.J.A. ver schenen Rapporten, die op sympathie ke wijze door onderlinge samenwer king ontstonden. Zich ten slotte bepalend tot heden en toekomst, constateerde prof. Thoe nes. dat het jeugdwerk momenteel grondig van karakter aan het veran deren is. Dit mede als gevolg van het generatieconflict. Ouderen menen vaak nog steeds „het" wel te weten, terwijl daarentegen de jongeren zeggen: zij denken wel dat zij het weten, maar zij weten hel juist niet. Volwassen zijn wil daarom niet zeggen: klaar zijn. maar: onderweg zijn. Er ligt, mede door de tendens naar verdere werktijdverkorting en dus meer vrije tijd. nog veel werk te wachten op de L.J.A. Prof. Thoenes verwachtte vruchtbare resultaten van de dit jaar te realiseren samensmel 'ing tussen de stichtr. g Leidse Jeugd Actie en de stichting „Leidse Jeugd- verblijven" De B-afdeling van het Jeugdka merorkest Leiden gaf tijdens deze bijeenkomst onder leiding van de heer P. Kunst een demonstratie van haar kunnen en voordat een recep tie begon, namen de genodigden be zit van het achterbordes van het stadhuis teneinde een serenade van het eerste Leidse jeugdorkest en drumband De Burcht in ontvangst te kunnen nemen. Het andere uiterste, dat o.a. bij Goldberg is te horen, is evenmin ge wenst, maar ook minder riskant. De barok is een typische even wichtsstijl en de waarheid ligt ergens op een mes scherp in het midden. Hier en daar sohommelde bij het jeugdorkest, waar schijnlijk door de genoemde oorzaken, de klank. Een prachtige uitvoering kreeg hierna Hendrik Andriessens „Varia ties en fuga op een thema van Jo- hann Kuhnau". Ik hoorde het van het jeugdorkest voor de derde of vierde keer, maar nu eerst hebben Briër en de zijnen mij op een ecla tante manier duidelijk, gemaakt, dat Andriessens compositie een meester werk is. De zes variaties contrasteerden, toonden duidelijk een eigen persoon lijkheid. Reeds het klankrijk en melo dieus voorgedragen thema was véél belovend. De finale sloot Briër effect- Ook de uitvoering van Herman Stra- tegiers merkwaardig frisse, open, kleurige „Partita in modi antichi" werd weer een bijzonder prettige ge beurtenis. Het tweede deel, pentato nisch, en het vierde (giocoso) zijn werkelijk briljante stukken. Dat men overal in kleurenpatroon en melodiek de grote tovenaar Rimsky Korsakow herkent, is niet storend. Opvallend knap en muzikaal werkten hier de houtblazers (fluit, hobo, klarinet', fagot). De fluitist Rien de Reede blies twee delen uit een fluitconcert van Mozart. Hij deed het uiterst zorgd en klankschoon, zonder een enkel bijgeluid, zijn wat te tere ver tolking paste het andante zeer goed, doch minder het rondo, dat door een bewuste verfijnning en iets te pre cieuze détailbehandeling, ook door het wat te langzame tempo, de gewenste onbekommerde joligheid miste- Het orkest besloot met Mozarrs Praagse symfonie (in D-groot). schoon, perfect werk. dat voor ons nog alle glans heeft behouden. De uitvoe ring. weer iets week. was zeer ver dienstelijk, voor zo'n amateurorkest zelfs voortreffelijk, vooral wat de klank betreft. Ik denk hier in 't bij zonder aan de strijkers. Smetteloosheid was hier natuurlijk nauwelijks te ver wachten. Joh. van Wolfswinkel Bromfiets gesloopt LEIDEN Een inwoner uit Wasse naar heeft zaterdagavond bij de politie aangifte gedaan van diefstal. Iemand had omstreeks 7 uur zijn bromfiets van de Haarlemmerstraat meegeno men. 's Nachts om 12 uur vond de politie deze op de Morssingel. Van de bromfiets was bijna niets over. Het achterwiel was eruit, de bedrading stuk, de benzinetank leeg, de koplamp vernield en de carburateur en de uit laat waren er afgesloopt. Verder had de dief ook nog geprobeerd hel motor-e^er]c[f1^."un1^8 blok mee te nemen. (Den Haag). bijeenkomst voor de bollenstreek. Hij betoogde dat de weckverminde- ring nu een ander karakter draagt dan bijvoorbeeld in 1957/58. Toen werd al leen maar een reservering van arbeids krachten gestaakt. Overigens was de heer Spit van mening dat de werkloos heid landelijk nog niet tot enorme ver ontrusting hoeft te leiden. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. H. Salman, voorzitter van de afdeling Lisse. Hij wees erop dat vestiging van meer industrieën in de bollenstreek steeds dringender noodzakelijk wordt De mening van een groot bollcnbedrijf als zou de bol lenstreek voor de bloembollencultuur uitgeteeld raken, deelde hij niet. Tijdens de discussie bleek men alge meen van gevoelen te zijn dat alleen een concentratie van kleinere eenheden de werkloosheidsproblemen kan op- Uitstekend jazz-trio LEIDEN Een zich tot het uiterste gevende bassist Dick van de Capelle heeft zaterdagavond in de goed bezette hockeykantine van het sportpark Roomburg samen met zijn trio-leden Chris Hinzen (fluit en piano) en Martin van Duinhoven (drums) bijna twee uur lang een bijzonder goed program ma verzorgd. Met een groot aantal eigen compo sities en slechts één niet-eigen-nummer onderstreepte hy de richting van zijn spel: zeer modem en zelfs af en toe naar de free-jazz overhellend. Als geheel kwam het trio overigens nauwelijks tot ensemblespeL Van de Capelle blonk uit door zijn grote technische vaardigheid en vin dingrijkheid. Van Duinhoven was op drums als vanouds goed, terwijl Hinzen zich op diverse instrumenten uitleefde. Zijn „blaasgedeelte" was het beste on derdeel van zijn spel. Timmerman (23) en lasser (25) gepakt LEIDEN Tijdens surveillance van de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 23-jarige timmerman uit Den Haag en een 25-jarige lasser uit Rijswijk aangehouden. Zij hielden zich op verdachte wijze op bij een snackbar aan het Vijf-meiplein. Nadere ondervraging bracht aan 't licht, dat zij in twee winkels aan het Bevrijdings plein geprobeerd hadden in te breken. Vermoedelijk zijn ze in hun werk ge stoord en gevlucht. Protestantenbond in Noordwijk vierde jubileum NOORDWIJK Gisteren heeft de plaatselijke afdeling van de Protestan tenbond een begin gemaakt met de viering van het zestigjarig bestaaxxs- jubileum. De zaal aan het Lindenplein was geheel gevuld, onder anderen met afgevaardigden van de Hervormde Ge meenten van Noordwiik-Binnen ca Noordwijk aan Zee en van het hoofd bestuur uit Utrecht. Het gemeentebe stuur was vertegenwoordigd door bur gemeester Bonnike. De dienst werd geleid door prof. dr. P A. H. de Boer uit Oogstgeest, die preekte over de laatste twee verzen van het Oude Testament, waarby hy als thema had: Continuïteit. De burgemeester hield een toe spraakje, waarin hij de gelukwensen van het gemeentebestuur overbracht, die werden beantwoord door voorzit- ter J. Wassenaar. Vervolgens ging men naar Het Hof van Holland, waar het bestuur reci pieerde. Vrijdagavond om acht uur wordt de jubileumviering voortgezet met een bijeenkomst in het gebouw aan het Lindenplein, waarop de heer taalden ker (Den P R Velasquea

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3