Biesheuvel op kabinet Redelijke volgende kans week VERLIEZEN LABOUR OVER GEHELE LINIE maak 'n Amerikaanse vliegtuigen opereren vanuit Thailand i- VLIEGRAMP IN V.S.: 26 DODEN Messetrekker voor drie weken in cel peekEScloppenburg CONSTANTIJN VLUCHT NIET „CHINA BOYCOT OVERLEG" Overstromingen bij Florence VRI1DAG 10 MAART 1967 In 1968 geen ruimte voor nieuwe taken Seen risico TNDONESIË kan geen onrust in eigen land hebben. Soeharto moet eens kunnen aanvangen met eer litieke, economische en financiële tering. u het conflict met Soekamo in zijn 'oordeel is beslecht, maakt hij de :aak niet af, zoals dat heet. Hij idringt aan op matiging, wil Soekarno ndhaven als president, en spreekt niet eens van berechting. Het inmiddels in vergadering bijeen lijnde volkscongres heeft veel kritiek (op die uitspraak. Velen willen Soe karno niet meer als president; eer aantal wil hem voor het gerecht 'at is nu wijsheid? Men zal aanvoe een Soekarno die in naam pre 'sident is kan nog genoeg interne spanningen veroorzaken, tderzijds geeft Soekarno steeds •og op van zijn aanhang op het ilatteland. Het is dus niet voorbarig veronderstellen, dat afzetting of rechting evenveel, zo niet meer aSjonrust veroorzaakt. Recente relletjes Oost-Java bevestigen dat. ;n we de tactiek van generaal Soe- xto gedurende het afgelopen jaar ;oed, dan moeten we wel tot de con clusie komen, dat hij gekozen heeft •oor een maatregel die een minimum risico inhoudt en ook nog per spectief biedt op een geruisloos ver dwijnen van Soekarno. et Javaanse hoffelijkheid bespaart generaal Soekarno te veel ge wichtsverlies, maar hij knabbelt wel door een salami-tactiek aan zijn aan- Kennelijk speculeert Soeharto erop, 'dat zijn positie nu onaantastbaar is, "J'dat het probleem-Soekarno een aan (belangrijkheid inboetend conflict is, en dat hij het zwaartepunt van zijn politiek langzamerhand kan verleg- r de economische sector. laf fende honden (JDE terechtwijzing van premier Wilson aan het adres van rebel lerende fractiegenoten, dat blaffen de honden slechts één keer mogen bijten en de tweede keer worden af gemaakt, zou wel eens historisch ten worden. graadmeter daarvoor is de uit lag van de drie tussentijdse verkie- igen, welke Labour één zetel en groot stemmenverlies hebben rilson meent de onbetwiste leider |te kunnen zijn. De kiezers hebben gisteren echter met hun stem tot (uitdrukking gebracht geen ja-knik- het Lagerhuis te wensen. In de partij gaan steeds meer en ook invloedrijke stemmen op, die niet van zins zijn zich bij de partij discipline neer te leggen. Het succes van nationalistische kan didaten, die in Engeland tot nu toe niet veel aanhang hadden, maar gis teren door hun optreden een con servatieve kandidaat aan de zege hielpen, bewijst ook in Engeland een zekere ontevredenheid over de al gemene gang van zaken. Daar komt bij, dat Labour sinds het aan de macht is gekomen nog weinig heeft verwezenlijkt en met veel te genslagen te kampen heeft gehad. Die tegenslagen zijn weliswaar gro tendeels een gevolg van de conserva tieve erfenis, maar Labour heeft nu eenmaal niet die magische glans, die een conservatief bewind na een jaar zonder resultaten merkwaardiger wijze nog wel uitstraalt. Regeringsverklaring nog vóór Pasen in Kamer (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het einde van een der kortste kabinets- crises van de laatste vijftien jaar komt snel naderbij. ..Het succes van de formatie- Biesheuvel is verzekerd," verklaarde KVP-fractieleider drs. Schmelzer gisteren. De kabinetsformateur zelf drukte zich gisteravond op een informele persconferentie ui teraard wat voorzichtiger uit: „Ik geef mijzelf een redelijke kans van slagen en ik doe dat in het licht van het laatste overleg, dat ik bijzonder be vredigend vond". Mr. Biesheuvel doelde op de bespre king gistermiddag van dr. Beel met de fractieleiders van KVP, VVD, ARP en CHU. Zij bereikten overeenstemming het kader, waarbinnen mr, Biesheuvel aan de portefeuilleverde ling en personele bezetting van zijn kabinet gaat werken. Hij formeert in een vertrouwde om geving: zijn werkkamer in het ministè re van landbouw en visserij. Volgende week Eind volgende week hoopt de forma teur de zaak rond te hebben. „Deze week zal nog weinig van mijn activitei- naar buiten blijken. Ik ga vrijdag zaterdag rustig studeren. Zoi werk ik niet. Wel wil ik op zo kort mogelijke termijn contact opnemen met de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen". Niets stond gisteren meer een forma tie-opdracht aan mr. Biesheuvel in de weg nadat 's middags de vier fractielei ders elkaar op de belangrijkste punten hadden gevonden. Na afloop spoedde adviseur Beel zich naar Soestdijk, en kele uren later gevolgd door mr. Biesheuvel. In de loop van de avond deelde het kabinet van de Koningin mede dat mr. Biesheuvel was opgedragen een kabi net te vormen, dat zal mogen rekenen op een vruchtbare samenwerking met de volksvertegenwoordiging. URBANA Bij Urbana in Ohio (VS) zijn een Amerikaans lijnvliegtuig en een licht particulier toestel neer gestort, op drie kilometer afstand van elkaar. Alle 26 inzittenden zijn om het leven gekomen: 25 aan boord van de DC-9 van de Transworld Airlines en de piloot van het kleine vliegtuigje, •n 54-jarige handelsreiziger. De toestellen zijn vermoedelijk met elkaar in botsing geweest. ;t was het tweede ongeluk dat de reek in Ohio heeft plaatsgehad en het derde van deze week in de hele wereld. De sheriff van Urbana wist te zeg gen dat de lichamen van de slachtof fers verspreid lagen op de plaats van de ramp. Geen van beide vliegtuigen sloeg voor het ongeluk alarm over de radio. De DC-9 was op weg naar Day- tona, 48 kilometer ten zuidwesten van aats van het ongeluk. jdefijne dropbonbonlekker en... goed voor u! DORDRECHT Zo rustig als ;n 39-jarige metselaar uit Gor- im gistermiddag bij de politie- hter was, zo woest was hij op avond in januari te keer ge in. Hij had veertien glazen bier [edronken en daarna drie mensen lishandeld. Twee van hen had hij iet een mes toegetakeld: de een zijn rechterarm en de ander in ijn nek en wang. Het derde slacht- 'ffer had een vuistslag op zijn ge licht gekregen. De politierechter, die uiteraard zeer 'einig over het gedrag van de metse- te spreken was, veroordeelde hem >t drie weken gevangenisstraf. De avond, die in zo'n bloedig drama 'as geëindigd, was heel prettig begon- >en. De metselaar had visite gekregen n door de nodige glaasjes bier was de 'emming opperbest. Op een gegeven noment was de metselaar op het heil oze plan gekomen met zijn gast naar en café te gaan, waar hij een verbou wing uitvoerde. In het café was de narigheid begon nen. toen een jongeman per ongeluk tegen de voet van de gast van de metselaar schopte. Een man, die de zaak had willen sussen, kreeg een fikse klap en de kelner, die er zich ook mee had willen bemoeien, kreeg een „jaap" over zijn arm. Buiten gekomen had een kennis van de metselaar, die op dezelfde avond nog een biertje met hem had zitten drinken, hem naar huis willen bren gen. Volgens de metselaar was dit nog al hardhandig gebeurd en dat had hij niet genomen. Wederom was het mes te voorschijn gekomen en de metselaar had zijn begeleider in de wang en in de nek gestoken. Ook het oor was er ge deeltelijk af, zo had de politie later geconstateerd. De metselaar beriep er zich op, dat hij niet meer had geweten wat hij deed. In geen tien jaar had hij bier gedronken, maar op de bewuste avond was hij door de knieën gegaan. De officier van justitie vond dit geen argument. De metselaar had in de eerste plaats na een gezellige avond thuis nooit meer naar het café mogen gaan en in de tweede plaats had hij zich moeten beheersen. De officier eiste een maand gevangenisstraf. Zetels Het zou raar moeten lopen als de formatie-Biesheuvel nog zou stranden op de portefeuilleverdeling en de perso nele bezetting. Bij alle betrokkenen is de bedoeling aanwezig, de probleem- ojes die daaraan vastzitten eendrachtig op te lossen. De formateur onderstreep te dit op zijn persconferentie. De vier fractieleiders hebben gister middag in huize Beel hun wensen over ministersposten kenbaar gemaakt. Som mige liepen parallel, andere vulden el kaar aan. „In elk geval", zei mr. Biesheuvel, „is het kader geschapen, waarbinnen ik kan werken. Voorts is mij de nodige soepelheid geschonken om bepaalde verschuivingen aan tc brengen zonder dat dit tot moeilijkhe den zal leiden. Ik geloof dat binnen dit kader een voor alle vier partijen aan vaardbare oplossing te vinden is." Hij suggereerde dat zijn lijstje van kandidaatministers nog vrijwel open is. „Ik heb geen personen benaderd. Wel is natuurlijk in verband met de bezetting van bepaalde posten over personen gesproken en er zijn al in ruime mate kandidaten aangeboden. En niet alleen door de KVP..." Voorzover er via-via al contacten waren, hadden die een volstrekt infor meel en voorlopig karakter. „De dames plegen dat wel te doen, zo in de stijl van: Hoe staat het met je man? Is-ie al gebeld?" Uitgangspunt Mr. Biesheuvel zei „in belangrijke mate" te kunnen profiteren van het werk van informateur Zijlstra en ad viseur Beel. Bij zijn informatie-arbeid kan hij uitgaan van het beknopte rege ringsprogram- in- hoofdlijnen, waaro ver thans volledige overeenstemming bestaat. Hetzelfde geldt voor de sleutelformu le voor de zetelverdeling: 6 zetels voor de KVP, 3 voor de WD, 3 voor de ARP en 2 voor de CHU. De fractielei ders hebben hun vertrouwen uitgespro ken in de formateur. „En daarmee was voldaan aan de voorwaarden voor een formatie, zoals ik me die had voor gesteld." De fdrmateur achtte de kans gering, dat de regeringsverklaring nog vóór Pasen zql worden afgelegd. Over het beknopte basisakkoord zal, gezien de overeenstemming, niet meer met de fractieleiders worden gesproken. Dat geldt ook voor de verdeling van de financiële ruimte. De prioriteitenbe paling is een zaak van het kabinet Dit start uiteraard gebonden aan de uit gestippelde hoofdlijnen op een basis van vertrouwen, niet op grond van ge detailleerde afspraken en garanties. Dit vertrouwen, waarvoor prof, Zijlstra en dr. Beel de grondslag heb ben gelegd, zal een vruchtbare samen werking met de volksvertegenwoordi ging mogelijk maken. Mr. Biesheuvel achtte het trou wens uitgesloten, dat bij een for matie de uitgaven al min of meer exact over de departementen kun nen worden verdeeld. Dat kan pas bij het komend begrotingsoverleg geschieden. Enig inzicht in de besehikbare ruimte bestaat overi gens wel. Het jaar 1968 zal wat. de begro ting betreft een jaar van stabilisa tie zijn. Er zal niet of nauwelijks ruimte zijn voor het aanvatten Toxopeus De formateur bevestigde, dat dinsdagavond „in een gesprek onder vier ogen" de laatste plooien tussen hem en WD-fractieleider mr. Toxo peus zijn gladgestreken. Het initiatief tot dit gesprek ging van dr. Beel uit. „We hebben de moeilijkheden uitge praat en het resultaat was: herstel van het persoonlijk vertrouwen. Garanties en wijzigingen van het pro- gram-in-hoofdlijnen waren niet nodig. Toxopeus bleek in uitvoering van het program onder een bewind-Biesheuvel Hoewel over de personele samenstel ling van het kabinet-Biesheuvel nog niets schijnt te zijn beslist, staat wel vast, dat Financiën naar de VVD, in casu naar oud-minister Witteveen, zal gaan. De KVP Is blijkbaar niet in staat een geschiktere kandidaat voor deze post te leveren dan de onaan vaardbaar geachte oud-staatssecretaris dr. Hoefnagels. De KVP maakt nu aanspraak op Eco nomische zaken en Sociale zaken. Voor EZ wordt prof. Steenkamp (KVP-sena- tor) genoemd en voor SZ de heer Van der Gun (NKV-secretaris). De KVP zou een van deze posten willen laten vallen als ze er Volkshuisvesting voor in de plaats krijgt Voor deze post wor den o.a. de namen genoemd van dc Amsterdamse wethouder Elzenburg en het Tweede-Kamerlid mr. Andriessen. In de „verzorgingssector" claimt de KVP Onderwijs en wetenschappen of Cultuur, recreatie en maatschappelijk Kleuter vindt halfbroer van zijn vader PERTH (Australië) Een driejarig jongetje, zoontje van de heer B. van Dalen, (27), een Utrechtenaar die on- werk. Voor beide is mejuffrouw Klompé kandidaat. Het wordt niet helemaal uitgesloten geacht, dat er ten behoeve van de KVP nog een vijftiende ministerpost gecreëerd wordt. Gedacht wordt aan een aparte minister voor Grondwetsza ken en aangelegenheden betreffende het kiesstelsel. Dat zou een aderlating betekenen voor Binnenlandse zaken: het departement dat volgens velen ligt te wachten op CH-fractieleider Beemink. internationale watersport- en kampeertentoonstelling Ship ahoy! Watersportliefhebbers, koers gezet naar de HISWA. Want ze liggen er weer... kano's en jollen, zeil- en motorjachten, en alle toebehoren. Goede reis, kampeerders! Ook üw bestemming is de HISWA. Want honderden tenten, van groot tot klein, staan er te wachten op lekker vakantieweer. Speciale attractie: grootse schepenschouw in de RAI-haven. lOtm 19 maart ^SSSSSSSSSSgeopentJ v: ,!OII VNO\BEREID TOT ELKE PROCEDURE WASHINGTON Het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft gisteren officieel bevestigd, dat militaire vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht van ba ses in Thailand af tegen Noord- Vietnam opereren. Volgens het Noord-Vietnamezen streven inplaats daarvan naar een propagandaoverwin- ning, omdat zij geen militaire zege kan behalen." Johnson wees erop dat de bombarde menten op Noord-Vietnam vijfmaal zijn onderbroken. „Iedere keer hebben de Verenigde Staten gelet op een te ken van bereidheid iets terug te doen, maar vergeefs. Er zijn zelfs in het ge- bommenwerpers. h„, fee» X, - -- Het feit was al geruime tijd be- serieus bereid is de strijd over te bren- zijn vader een halfbroer „op gespoord". Het jongetje placht bij het passeren van een garage een man aan te wij zen, die hij als „opa" betitelde. Kortge leden bracht Van Dalen zijn auto voor reparaties naar de garage. Toen bleek dat de monteur, naar Wie het kind herhaaldelijk had gewe zen. niet zijn opa was, maar zijn oom. Dick van Dalen. Deze. nu 52 jaar, was in de oorlog uit Nederland gevlucht. De heer Van Dalen verklaarde: „Ik was jonger dan mijn zoontje toen Dick Nederland verliet. Daarom herkende ik hem niet. Maar mijn kleine Bert zag blijkbaar een gelijkenis tussen hem en een oud portret van mijn va- UTRECHT Zuid-Slavië heeft in '66 voor 14,7 miljoen dollar aan Ne derland geëxporteerd, 8,5 min. dollar meer dan in '62. In dezelfde periode steeg de uitvoer van Nederland naar dat land van 12,8 tot 23,2 min. dollar De heer I. Ovanovic, secretaris van de Zuidslavische Kamer van Koophandel zei dit gisteren op de Utrechtse Voor- jaarsbeurs. kend, maar het is voor het eerst dat het Pentagon het officieel toe geeft. President Johnson heeft gisteren op een persconferentie gezegd dat de Ver enigde Staten bereid zijn ter oplossing van de Vietnamese kwestie elke proce dure toe te passen, die de andere par tij bereid is te gebruiken. Hij zei dat hij zijn oordeel over de strijd baseert op basis van gegevens die hem bereiken via diplomaten en andere bronnen overal ter wereld. Zijn eigen oordeel wijkt soms echter af van dat van andere leden van de regering. „Wij zijn bereid zonder of met waarden te onderhandelen, maar wij zijn niet bereid Amerikaanse jongens te vragen iets te doen, terwijl de ande re partij niets doet", verklaarde de president. PROPAGANDA Hij achtte de mogelijkheid van eer militaire overwinning van Noord-Viet- nam niet meer gen president. de conferentletafel", aldus de 9rote Wlectie mode lot uw dienst I Eén district conservatief LONDEN Grote stemmen verliezen van Labour kenmerken dc tussentijdse verkiezingen voor drie zetels in bet Britse Lagerhuis gisteren in drie districten ge houden. In Nuneaton en Rhondda. (van oudsher socialistisch bolwerk) behield Labour zijn zetels met moeite, maar in het district Pollok (Glasgow) moest Labour zijn zetel overdoen aan de conservatieven. Het percentage dat Labour behaalde daalde in de drie districten samen van 58,7 In 1966 tot 38,8. Zou zich een derge lijke verschuiving op nationaal niveau doorzetten, dan kregen de conservatieven b(j verkiezingen op dit ogenblik een zeer aanzienlijke meerderheid in het Lager- derheid van 93 zetels. Premier Wilson behoeft voor 1971 geen nieuwe algemene verkiezingen uit te schrijven. De grote stemmenverliezen van La- bour-kandidaten zouden volgens com mentatoren zijn ontstaan door de onbe heerste terechtwijzing, die premier Wil son vorige week de rebellen in de La- bour-fractie toevoegde: „Honden mogen maar eenmaal bijten: de volgende keer worden ze afgemaakt." Toen Huckfield in Nuneaton zfjn c winningsrede wilde houden, overstemden politieke tegenstanders hem met ..Waf- waf" kreten De grootste nederlaag leed Labour in Pollok. Met een meerderheid van 2.201 stemmen ging de zetel naar de conser vatieve kandidaat Wright. Iiy kreeg 14.271 stemmen. Douglas (Labour) kwam op 12.069. de kandidaat van de Schots- nationalistische party, Leslie, zeer ver rassend met 10.844 stemmen. Vijfmaal „Noord-Vietnam zegt dat de VS moe ten toezeggen dat de bombardementen voorgoed moeten worden gestaakt, voordat het onderhandelingen wil wegen." CONFERENTIE Johnson zei plannen te hebben later deze maand ergens In het Stille oceaan- gebied te vergaderen met de voor naamste Amerikaanse functionarissen in Zuid-Vietnam. Op een vraag over berichten dat am bassadeur Henry Cabot Lodge van zijn post in Saigon wil worden ontheven zei de president: „Er steekt geen waar heid in het gerucht dat ik naar een opvolger zoek." Hij zei nog niet beslist tc hebben over een mogelijke kandidatuur voor een volgende ambtstermijn in het Wit te Huls. Het kan zijn dat hij ovei enkele maanden hierover eer uitspraak zal doen. ATHENE Stelios Hourmouzios, se cretaris van koning Constantijn van Griekenland, heeft gisteren de geruch ten dat het Griekse koningspaar naar Denemarken zou uitwijken in verband met de onzekere toestand in het land „belachelijk en niet eens een ontken ning waard" genoemd. Wel zal het paar naar Kopenhagen gaan om het huwelijk bij te wonen van prinses Margrethe, de Deense troonopvolgster en oudste zuster van de echtgenote van koning Constantijn. VANISTENDAEL AFGETREDEN BRUSSEL De Belg Vanistendael heeft ontslag genomen als secreta ris-generaal van het internationaal ver bond van christen vakverenigingen. De Nederlander W Kreeftmeijer zal deze functie waarnemen tot de verkie zing van een nieuwe secretaris-gene raal in december '68. Naar het ver bond gisteren in Brussel bekendmaak te heeft Vanistendael nieuwe functies in een internationale organisatie voor hulp aan ontwikkelingslanden op zich genomen. Ivens geeft les in N.-Vietnam ROTTERDAM De Nederlandse ci neast Joris Ivens zal in Noord-Viet nam drie maanden lang cursussen ge ven in filmtechniek. Hij vertoeft daar op uitnodiging van de Noordvietna mese regering. :"'l0ÏÏ^L?„'^"vör%kjr."? Si j bour zegevierde door Jones met slecht* Vietcong, zal een groep jonge 2306 Stemmen meer. mannen en vrouwen opleiden tot cine- De vacatures waren ontstaan door over- 3S*1 regisseur of cameraman. lijden of aftreden van zittende leden. I Nuneaton was het district van de linkse' vakbondsleider Frank Cousins, die als MOSKOU De Russische president, Podgorny, heeft donderdag op een bij eenkomst in Moskou scherpe kritiek op de Chinese leiders geleverd. Deze zouden zich hebben verzet tegen het Noord Vietnamese aanbod tot onderhan delingen met de VS, mits de bombarde menten worden gestaakt. Het is de eerste maal dat het Krem lin in het openbaar gewag maakt van een belangrijk verschil van mening tussen Peking en Hanoi. Podgorny deed een beroep op de re gering Johnson voorstanders van een uitbreiding van de oorlog in Vietnam het zwijgen op te leggen. FLORENCE In de omgeving van Florence, het gebied dat vorig jaar no vember zoveel te lijden had van het wa ter, hebben zich als gevolg van regenval opnieuw overstromingen voorgedaan. Het water van de Arno in Empoli bij Florence steeg ruim twee meter. Een stuk van een noodbrug, na de overstro mingen van november gebouwd, werd TEKORT AAN RIJST IN ZUID-VIETNAM? SAIGON De Zuidvietnamese steden worden volgens het Russische persbu reau Tass door hongersnood bedreigd. De Zuidvietnamese premier, Ngoejen Cao Ky, verzocht woensdag de gouver neurs van een aantal provincies in drin gende boodschappen, hoe dan ook rijst het hoofdvoedsel naar de hoofdstad Saigon en andere plaatsen te sturen, voorraden in Zuid-Vietnam vroeger Een Amerikaanse woordvoerder in Saigon erkende gisteren dat de rijst— voorraden in Zuid-Vietnam vroeger een rijstexporterend land vorige week nog slechts voldoende waren voor twee weken. Het ministerie van economische zaken in Saigon noemde als oorzaken de ge deeltelijke mislukking van de oogst van vorig najaar. De Tass-correspondent merkte op dat het overgrote deel van het platteland onder gezag van het bevrijdingsfront staat, en de boeren weigeren rijst af te dragen aan de provinciale autoriteiten. lit, ik In Rusland In het zuidwesten van Rusland zijn ijsbarrières in de rivieren gebombar deerd. In de Oekraine en Moldavië is de rivier de Dnjester reeds zeven meter ge stegen: het hoogste peil in Ca laatste dertig jaar. Een aantal steden wordt bedreigd door overstromingen. Uw artikel Dominee Boezer in de raad kon ik niet waarderen. Mij trof het contrast tussen dit stuk en het geen u schreef over „biddag" in hetzelf de nummer. Dominee Boezer zal heus wel (een beetje?) gelijk hebben, maar waaruit blijkt nu dat hij dominee is? Het is al kritiek op deze en gene, maar wat ik mis is de evangelische bewogenheid, juist van een predikant. Het is niets anders dan „ik en nog eens ik". Is dit nu „zingen van een spijkerhard geloof", zoals Jules de Corte in een liedje schrijft? Linschoten J. R. Folkeringa Plan Lehner In Den Haag hebben we het plan Lehner. dat het openbaar vervoer eens zal regelen. Klachten genoeg. Mag ik er ook een uiten? Een goede zet is dat men met een HTM-kaartje nu ook op streekbussen kan rijden, maar de rest is in grote lijnen met permissie pet. Een bezoek aan fami lie in de Riddersdreef is een reis om Der, Haag voor mij. Maar. troost ik mezelf dan weer, aan alles komt een einde, ook aan het Plan Lehner. Als men maar genoeg tijd voor lenen krijgt. Den Haag L. m. Helge Berechting Dr. De Jong zei februari 1967 voor de t.v.: de Japanse martelmethoden waren wreder dan die van de SD. En verder: De Japanse kampen waren er ger dan die van Duitsland. Inderdaad. Ik heb er zelf jaren in gezeten. Alle Europeanen zouden op allerellen digste wijze zijn doodgemarteld door de Japanners als Amerika de atodVn- bom niet had gegooid, en de Jap moest terugtrekken. Toch spoort Wiesenthal alleen Duitsers op tot aan het einde der aarde, en tot in lengte van dagen. De Talmoed leert dat de niét Joden onbesnedenen, vee zijn. En ook leert de Talmoed dat de verraders van het Joodse volk op kosten van de hele Joodse gemeenschap moeten wor den opg-spoord. Kort -n goed het feldt hier een zeer eenzijdige zaak. >en Haag a. F. Lijbaart

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5