Weekagenda tapiflex Leiden krijgt parkeermeters met tarief van 10-50 cent Toestand in Zoeterwoudse school nu onhoudbaar Elektriciteits- en slachthuistarieven omhoog Nieuw drin plezier Dr. SCHOONHEIM GAAT ZANGZAAD UITDELEN Misschien kunstijsbaan in de Leidse Hout BADDOEKEN EUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 MAART 1967 Donderdag (9 maart) Breestraat 85 2.30 en 8 uur: modeshow odehuis De Groot Gehoorzaal: '«EIDATO. Kagerstraat 7, 8 uur: voorlichtingsbii- inkomst voor hoofden openbare en jzonder neutrale scholen in Leiden e.o. i voor alle ouders van vijfde- en sdeklassers over tegenw. en toekom- tige schooltypen en nieuwe structuur |emeentelijk vhm.o. Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur afd Juid-West Christenvrouwenbond. A. J. ruinhout te Den Haag over verkeer en terisme. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur. aagsche Comedie met ..De meteoor" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur anzi-kwintei. Vrijdag (10 maart) Turk. Steenstraat 2. 10 uur: opening ,f aasveetentoonstelling, ij Gehoorzaal: LEIDATO. j De Ruif. Janvossensteeg. café chantant Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilavond [Joor verzamelaars J Filmzaal universiteit. 8 uur: Salon idien, film en criminaliteit I, Rapenburg 10: jeugdontmretingscen il -um Rehobo'h tienersoc "t Venster lmavond met slapstick-films. Hal Bevrijdingskerk. 2 tot 4.30 en 7 >t 9 30: bevolkingsonderzoek tuberculose Oegstgeest: Het Witte Huis. 8 u.: Leidse malfilmliga, bezoek Noordwijkse film- lub. DEN HAAG Schouwburg 815 [aaagsche Comedie met „Voorjaars- ntwaken". DEN HAAG Diligentia. 8 15 led. Kamerorkest, met bas. SCHEVENINGEN Op Gouden Wie- en 8.15 uur: Residentie-vrouwenkoor iet solisten en kamerorkest. Zaterdag (11 maart) Kantine Doelenkazerne. 3 uur: jaar- rergadering afd. Zuid-Holland-Noord lond Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. Burgerzaal stadhuis, 3 u.: herdenkings- lijeenkomst t.g v 20-jarig bestaan Leidse leugd-Actie Zuiderkerk, 8 uur: Jeugd-kamerorkest lien de Reede. fluit. Gehoorzaal: LEIDATO. Breestraat 19: Boemerang soosavond. met goochelende disco-Jockey Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth soc. 't Roefje en 't Ven der, buitengewone ledenvergadering. Oude Singel 236 4 tot 5.30 uur: recep tie gouden jubileum afd. Leiden Ned. Chr. Bond werknemers in Hout- en Bouwnijverheid. Hookeykantine Roomburg. 8 u.: jazz- wciëteit Folk Beat 14, trio Dick van de Capellen. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur Haagsche Comedie met „Lied in de ichtmering". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: pianoduo Kontarsky. Zondag (12 maart) Hooglandse Kerkgracht 28 7 30 uur jeugdbijeenkomst De Hooglanders Volkshuis. 2.30 uur: popoentheater Fabella met JDe reis door de grond" Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. open huis voor iedereen OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. M. H. Trorrplaan 1, 3 uur: concert school- orkest Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum< .Mare 110. tel 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Doktcrsdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur d«* i buisarts raadplegen. Daarna 5x2 9 15 uur): Tobroek Camera (2.3' <14 jaar) Lido (2.30, (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Fantastiscn experiment (14 jaar) Rsx (2.30 7.15 en 9.15 uur): Kogel regen in Rimrock (14 jaar) Studio <2.30. 7 en 9.15 uur Pierrot le fou (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): De Bijbel (14 Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat lb- maandag geslotei dinsdag 9—11.15 a en 13.30—17.15 u woensdag gesloten, donderdag 1330- 18.15 u, vrijdag 9—11.15 a en 13 30— 18.4o u zaterdag 811.15 a en '3 3016.30 Van der Werfstraat 39: maandag er dinsdag gesloten, woensdag 811.15 er 13.3017.15 u.. donderdag 8 30—11.15 er 13.3018.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 a ar I.-.30—18.45 u.. zaterdag 7.30—11.15 er 13.30—16.30 u Tentoonstellingen De Hoeksteen. Levendaal 1: tentoon' stelling speelgoed, tot 15 maart, 10-12 er 2-4 uur. behalve zaterdags Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali beeld en droombeeld tol 1 oktobei Academiegebouw Rapenburg 73: ten toonstelling van schilderijen collages tekemngeD van Siet Zuijderland. van febr. tot 20 maart Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11. tantoonstelling van werk LEIDEN Dc tijdens de begrotingsbehandeling aangekondigde verho ging van de elektriciteitstarieven is nu concreet geworden in een voorstel van B. en W. aan de raad. De verhoging komt neer op f 0,50 per maand van het vastrecht, op 10 procent voor het winkel- en kleinbedrijf en op een klein percentage voor de grootverbruikers, wier tarieven al waren aange past. In totaal wordt die meeropbrengst voor de gemeente geraamd op f 659.000,- en voor dit jaar op f 500.000,- aangezien de verhoging pas kan ingaan by de eerste meteropneming na het raadsbesluit. afloop van de parkeertijd nogmaals geld in de meter te werpen om de parkeertijd te verlengen, terwijl voor en tegen de parkeermeters geen fiet sen of bromfietsen mogen worden ge plaatst. Parkeersituatie in binnenstad onder de loep Voorts krijgt de raad een veror- •ning voorgelegd, die de binnen kort in Leiden te plaatsen parkeer meters beoogt te regelen. Hoewel de momenteel gebruikte parkeerschij- en de situatie voor kortparkeerders n de binnenstad wel gunstig hebben beïnvloed, kleven er te veel manco's aan tijdrovende controle, ontdui kingsmogelijkheid door manipula ties met de schijf, onordelijk parke ren door het vaak ontbreken van parkeervakken en geen inkomsten bron tegenover de kostèn( perso neelslasten parkeerwachters e.d.). Parkeermeters werken, zo hebben ervaringen in andere steden aange toond, een betere distributie van dt parkeergelegenheid in de hand terwijl zij kostendekkend kunnen ziin. Op korte termijn zal daarom een plan voor het plaatsen van parkeermeters worden gemaakt, waarbij tevens de gehele parkeersituatie in de binnen stad onder de loep wordt genomen. Geen (brom-)fietsen en W. stellen als toekomstige parkeertarieven voor f 0.10 per half uur. f 0,25 per uur, f 0.35 per ander half uur en f 0,50 per twee uur. Men schrijft ons: Emmabloemcollecte zaterdag in Leiden Binnenkort wordt de traditionele Emmabloemcollecte gehouden door de Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der Tuber culose. Hieraan wordt deelgenomen door alle plaatselijke en provinciale verenigingen, die zijn aangesloten bij de KNCV en dus ook door de plaatse lijke vereniging van Leiden, één der oudste van ons land. De collecte wordt in de voorjaars maanden gehouden, omdat indertijd op 21 april Koningin Emma haar in trede deed in de hoofdstad. De Emma bloemcollecte herinnert nog elk jaar het vele, dat zij voor de ontwikke ling van de tuberculosebestrijding in Nederland heeft gedaan. De vraag zal zijn: „Is het nu nog nodig deze collecte te houden?" He( antwoord is „ja", want ook nu nog worden tuberculose-patiënten gevon den. Ook nu nog zijn grote bedragen nodig om de tuberculosebestrijding stand te houden. De medische hoofdlijnen zijn al die jaren gelijk gebleven: Het zo vroeg mogelijk opsporen van tuberculose; het behandelen van patiënten tot genezing is bereikt; De bescherming van gezonde men sen tegen besmetting met tuberkel- bacteriën. Dit alles kost geld. dat door parti culiere instellingen, weliswaar gesub sidieerd door de overheid, moet wor den verzameld. Daarom een woord van opwekking om deze collecte, die op zaterdag 18 maart te Leiden wordt ge houden, royaal te bedenken. LEIDEN Het bestuur van de plaatselijke vereniging tot bestrijding der tuberculose Huurautoverordening Voorts vermeldt de agenda de vast stelling van een huurautoverordening waarom de huurauto-ondernemers zelf hebben verzocht. De verordening geeft een regeling van de bedrijfs- en chauf- feursvergunninigen en van de ver plichtingen van de houders dezer ver gunningen. Zij maakt ook onderscheid tussen huurauto's en taxi's en geeft voorts regels met betrekking tot het innemen van standplaatsen met taxi's. Vernieuwing huizen Mauri tsst raat De woningen van het complex II de woningbouwvereniging Ons Belang het betreft hier 109 woningen in de Mauritsstraat en omgeving kun nen blijkens een ander voorstel van B. en W. aan de raad eindelijk worden vernieuwd. De restant-levensduur van de woningen na de vernieuwing wordt op 25 jaar geschat. In totaal gaat de huur na voltooiing der werkzaamheden met f 3,30 per week omhoog (f 1,35 voor een douchecel, f 0,80 voor keu kenverbetering en f 1,15 voor eer nieuwe schuur) Het rijk zal een voor schot geven op de kosten, die totaaJ f 881.000 zullen bedragen. Het aan nemersbedrijf P. M. du Prie (voorheen L. Zitman) gaat het werk uitvoeren. Contactorgaan Opnieuw stellen B. en W. de raad voor over te gaan tot stichting van een Maatschappelijk Contactorgaan. Op 18 juli van het vorige jaar werd ook een dergelijk besluit genomen maar G.S. verleende hieraan geen goedkeuring omdat de statuten niet voorzagen in preventief toezicht door G.S. Dit college wil de begroting de belangrijkste privaatrechtelijke handelingen aan zijn goedkeuring on derwerpen. In het nieuwe voorstel van B. en W. is met deze wensen reke ning gehouden- De slaohtihuistarieven zullen met gemiddeld 9 procent worden hoogd, als de raad akkoord gaat met een voorstel hiertoe. Treedt de hoging reeds 1 juli a.s. in werking dan wordt het tekort voor dit jaar teruggebracht van de geraamde f70.000 tot f24.000. De statuten van de Sportstichting dienen te worden gewijzigd aangezien de dagelijkse leiding niet meer berust bij de gemeentelijke inspecteur maar bij een directeur. Hiertoe hebben B. en W. de raad een voorstel voorge legd. Voor doortrekking Churchill'laan Een andere wijziging betreft de ben zinepompen/verordeningen van bui tengemeenten, die vervallen moeten worden verklaard voor zover ze nog gelden voor na de grenswijziging bij Leiden gekomen gebieden. Regeren is vooruitzien, vinden B. en W., en zij stellen daarom de raad voor een grondtransactie aan te gaan met Wemink's Beton. Wernink wil 6590 m2 ruilen tegen 9540 gemeente grond nabij de Hoge Morsweg indien de gemeente f 57.500 bijbetaalt B en W. gaan daarmee akkoord omdat de gemeente Leiden de grond in de toe komst nodig heeft voor de via een brug over de Rijn door te trekken Loze belofte van provinciecommissaris ZOETERWOUDE - In de school aan Cl111 ft J 0 de Zuidbuurt is de toestand onhoud baar geworden. De heer Straver vroeg 1 "I gisteravond in de gemeenteraadsver- Iz" 11"% /~l gadering of het niet mogelijk is de le- *-VXXItlvzl All gadering of het niet mogelijk is dc le den van G.S. uit te nodigen eens een kijkje te komen nemen. Men durft ziin kinderen amper meer naar de school te 1X1CCl* Wethouder Van Hofwegen zei, dat provinciecommissaris KLaasesz zeven jaar geleden bij zijn werkbezoek aan T f* ^TllTV"*Tl Zoeterwoude zei, dat men wat de OL1AJ. vil school betreft op hem kon rekenen. Er gebeurde evenwel niets. De voorzitter beloofde deze zaak in de bespreking die men op 21 maart met G.S. heeft, te zullen aansnijden. Vuilnisbak De heer Van Diemen drong er weer op aan iedereen een vuilnisbak te ver strekken. De voorzitter was van me ning dat het juridisch nog niet haal baar is een ieder te verplichten een vuilnisbak te nemen. Er wordt echter wel naarstig gezocht naar een oj sing. Verder zegde hij toe contact op te zullen nemen met de gemeente Zoe- termeer over de vuilstortplaats van die gemeente. De bewoners van de Zuid- buunt en de Weipoort ondervinden daar veel hinder van, vooral als da zaak daar weer eens in brand staat. De heer Bosman vroeg naar het plan >or de nieuwe noodslachtplaats. Op maart zal er de aanbesteding wor den gehouden. De heer Van Diemen heeft de oude noodslachtplaats weer aan de gemeente verhuurd tot 1 augus- Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Rijnlandse Molenstich ting om een subsidie, voorts waren er twee bezwaarschriften ten aanzien van de weigering bouwvergunningen van de heren Overdevest en Hoogenboom. Verder was er een stuk van de heer W. H. Th. Vink over een gemeente lijke vlag. Al deze stukken zullen in een volgende raadsvergadering aan do orde komen, voorzien van een pre advies van B. en W. Bij de instelling van de welstands commissie was het de heer Van Vliet die nogal wat bezwaren opperde. Hij vond. dat we al veel te veel geleefd LEIDEN Onder de titel Voorjaar vlak bij huis", wordt door Bijzonder Ker- kewerk (Open Deur-werk) van de Her vormde Gemeente zondagmorgen in het gebouw van de speeltuin aan den Ten Katestraat een bijeenkomst gehouden met Abeel (Gent), Verstookt (Antwerpen) en Vandenbranden (Antwerpen), van 4 tot 25 maart, geopend van 2 tot 6 uur. zon dag en maandag gesloten WASSENAAR KunatzaaJ Heuff, Hol laaD 7:: tentoonstelling van schilderijen van Adrian Stahlecker. en ceramiek vaD Henk Verberkmoes (van 27 febr. tot en met 15 maart, dag. van 10 tot 5 uur, ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags Van den gesloten) PLASTIC-OP-VILTTAPIJT is bestand tegen krassen, morsen en schuiven kan niet krimpen of uitzetten is heel eenvoudig schoon te houden; géén wrijfwas! is leverbaar in vele kleurschakeringen is ongelofelijk voor- HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 MIDZA een gevarieerd programma. Dr. P. L. Schoonheim zal een korte toespraak hou den, afgewisseld met fragmenten van vogelzang via de band. In verband hier mee kunnen bezoekers die een volière bezitten een pakje zangzaad voor hun vo gels ontvangen. De bloemen, die de zaal van de speeltuin zullen sieren worden meegegeven voor zieken Ieder wordt een kopje koffie aangebo- komen. Wie per auto atgehaalc1 wil wor den en weer thuis gebracht kan zich mel den Hoge Rundyk 14a, tei. 30234 if 40152. Men kan zunder persoonlijke uitnodiging of toegangskaart komen. Ieder, van wel ke overtuiging ook. is welkom. Frans blaaskwintet speelt in Leiden LEIDEN Het Franse blazers kwintet „Quintette a vent Frangaise" komt spelen op het derde concert van de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden. Op maandag 13 maart zal het Quin tette a vent Frangais concerteren in de Zuiderkerk op het derde concert van de Maatschappij voor Toonkunst. Dit blaaskwintet. bestaan uit Jean- Pierre Rampal, fluit. Pierre Pierlot, hobo, Jacques Lancelot, klarinet, Paul Hongne, fagot, en Gilbert Coursier, hoorn, zal werken ten gehore brengen van Joseph Haydn, Antonio Vivaldi. Wolfgang A. Mozart, Darius Milhaud. Arthur Honegger, Claude Debussy en Jean-Michel Damase. Opbrengst collecte LEIDEN De collecte voor de Groesbeekse Tehuizen heeft f 3546.44 opgebracht. worden. Als we nu ook ai moeten vra gen of we een hekje mogen opzetten, waar blijven we dan. De voorzitter zette uiteen, dat het alleen gaat om voorzorgsmaatrege len. Men kan niet alles toestaan. Wethouder Sies legde uit, dat men nu rustig een afscheiding van oude deurren kan maken zonder dat daar iets tegen te doen is. De heer Van Vliet ging met deze toelichting ak koord. Voor de uitbreiding van de parkeer gelegenheid achter het raadhuis vo teerde de raad f 9440. De heer Van Diemen van de Vrije Ly'st juichte het toe dat men bij het raadhuis het par keerprobleem zo oplost. Hij bepleitte, dat men dit vooral bij uitbreidings plannen ook zou toepassen. Wethouder Van Hofwegen deelde mee dat in de uitbreidingsplannen in het Westeinde wel degelijk hiermee rekening ds ge houden, voor elke woning een parkeer ruimte. Verscheidene punten, waarover wij al eerder schreven, gingen onder de hamer door. Ten aanzien van de kam- peerverordenirug vroeg de heer Van Leeuwen (KVP) om een soepele toe passing. De heer Van Vliet (P-C.) wil de weten of het college al heeft uitge keken naar een terrein waarop ge kampeerd zal kunnen worden. LEIDEN Op vragen van de heer W. J. J. Pompe (Noodraad) hebben B. en W. meegedeeld, dat het de bedoeling is een reconstructieplan voor het sportpark De Leidse Hout te doen opstellen met als belangrijk onder deel vergroting van de atletiekbaan tot een 400-meterbaan. B. en W. zyn van plan te bezien of in het kader van deze reconstructie een kunstijsbaan kan worden aangelegd. Op een vraag over de verkeerssitua tie bij het Haagsche Schouw delen zij mee, dat Rijkswaterstaat momenteel bezag is met de aanleg van een gelijk vloerse kruising en dat het verkeer zo goed mogelijk op de werkzaamheden attent wordt gemaakt. Over de pijpleiding, die van het ter rein van de Lichtfabrieken tot aan de Haarlemmertrekvaart loopt en die een doorn in het oog van de heer Pompe Dr. Van Bekkum in Leiden hoogleraar LEIDEN Vanwege het Leidsch Universiteits-Fonds is tot bijzonder hoogleraar in de experimentele trans- plantatiebiologie (faculteit der Genees kunde) aan de Leidse universiteit be noemd dr. D. W. van Bekkum te Lei den. Dr. Van Bekkum, die in 1925 in het toenmalige Batavia werd geboren, stu deerde tijdens de oorlog gedurende een jaar aan de landbouwhogeschool te Wageningen en van 1945 tot 1950 aan de Leidse universiteit. Na in 1950 het artsexamen te hebben afgelegd, pro moveerde hy in 1952 op een dissertatie, getiteld „Over de fysiologische beteke nis van het D-aminozuur oxydase". Zijn promotor was prof. dr. A. Querido. In 1952 werd dr. Van Bekkum ver bonden aan de afdeling radiobiologie van het Medisch Biologisch Labora torium R.V.O.-T.N.O., van welke afde ling hij drie jaar later hoofd werd. Sinds 1960 is hij directeur van het Ra diobiologisch Instituut T.N.O. te Rijs wijk (ZH.). Dr. Van Bekkum, die gespecialiseerd is in de radiobiologie en de transplan- tatiebiologie. is onlangs benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de radio biologie aan de medische faculteit te Rotterdam. Agenda Leidse raad Benoeming van de leden van de noor- er-com missie en van de zuider-commlssie Dt wering van schoolverzuim: verlenen van ervol ontslag aan dr Ir. A M van Deven- er uit zijn betrekking als leraar aan het lymnashim: opnieuw vaststellen van de tatuten van de Sportsiching: vervallenver- zinepompVerordeningei gelegen aan en nab(j de Hoge Morsweg: beschikbaar stellen van gelden aan de Woningbouwvereniging „Ons Belang'' ten behoeve van de uitvoering van buitengewone onderhouds- en verbe- teringswerken aan de 109 woningen var complex II; vaststellen van een verordening tot wijziging van de Elektrii nittg: vaststellen van een ver. gelende de heffing en Invordering ten voor het keuren van slachdier vlees en voor het gebruik van het Open baar Slachthuis (Verordening slachthuli rechten): vaststellen van een verdenlng, r< gelende het parkeren bij parkeermetei (PaTkeermeterverordening) en van ee verordening tot wijziging van Precarlc verordening: vaststellen van een verordt ning op het vervoer met huurauto's en taxi in de gemeente Lelden (Huurautoverordf ning): oprichting van de ..Stichting Maal schappelijk Contacorgaan Leiden" is, deelt het college mee, dat juist om esthetische redenen de leiding niet aan het oog is onttrokken. De definitieve leiding komt in de Willem de Zwijger- laan en in de brug over de Haarlem mer trekvaart. Openbare les in Boshuizen LODEN In de chr. nijverheids school voor meisjes „Boshuizen" aan de Toussaintkade worden op donder dag 16 maart openbare lessen gege ven. Bovendien kan via tentoonstel lingen en modeflitsen kennis genomen worden van de prestaties der leerlin gen. Het Gewestelijk Arbeidsbureau verzorgt een stand over voorlichting bij beroepskeuze, 's Middags van 2.30 tot 5 uur en *s avonds van 7 tot 9 uur is de school voor iedere belangstellen de vrij toegankelijk. Verkeerssituatie Wilhelminabrug LEIDEN B- en W. moeten de heer Th. Nijssen (Noodraad) naar aan leiding van diens kort geleden ge stelde vragen toegeven, dat de ver keerssituatie ten oosten van de Wil helminabrug niet ideaal is. Slechts tussen de Aarstraat en de Meerbur- gerkadc behoort de Hoge Rijndijk hier echter aan de gemeente Leiden. Tussen de brug en de Aarstraat be rust het beheer bij de provincie en van de Meerburgerkade af bij het rijk. B. en W. willen contact opnemen met provincie en rijk over gezamen lijk te treffen maatregelen. De ge dachten van het college lopen parallel aan de suggesties van de vragensteller. Deze luiden, het instellen van een stop- en parkeerverbod voor de rech terzijde van de Hoge Rijndijk, gezien vanaf de Wilhelminabrug; het instel len van een inhaalverbod in beide richtingen; het plaatsen van waar schuwingsborden voor slipgevaar bij de Wilhelminabrug en de Leider- dorpse brug. Autobusje sloeg over de kop LEIDEN Gisterochtend om kwart voor 7 botste op de Voorschoterweg een door een 45-jarige Alphenaar be stuurd autobusje tegen een ervoor rijdend busje, dat linksaf sloeg het zwembadterrein. Het aanrijdende busje sloeg over de kop; de 56-jarige bijrijder van de chauffeur, ook een Alphenaar, werd uit de auto geslingerd. De man liep hersenletsel en snijwonden op. In andere steden, zoals in Den Haag, waar deze foto werd ge maakt, heeft de praktijk al be wezen, dat parkeermeters een betere oplossing zijn voor het kortparkeren in de binnenstad dan parkeerschijven. Mede om dat het parkeren bij een meter geld kost, wordt een selectiever gebruik van de beschikbare par keerruimte gemaakt. De open parkeerplaats op de foto toont dit ook wel aan. Bovendien is betere controle mogelijk, terwijl parkeermeters kostendekkend zijn. WITTE WEEK VOORDEEL Charmant meerkleurig des sin. Royale maat 50 x 100 cm. Per stuk 3.50. Tijdelijk 2.95 HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA Onderzoek infecties bij Indianen LEIDEN De stichting voor weten schappelijk onderzoek van de tropen (♦VOTRO) heeft dr J. J. Laarman, lector in de parasitologie aan de rijks universiteit in Leiden, een subsidie toegekend voor een onderzoek over parasitaire darminfecties bij de bo- venlandse Indianen in Suriname. Dirt onderzoek wordt onder super visie van dr. Laarman verricht door de heer W. J. Terpstra, doctorandus in de biologie en doctorandus in d« medicijnen en medewerker aan hert laboratorium voor parasitologie van genoemde universiteit. Drs. Terpstra zal de tweede week van maart naar Suriname vertrekken, waai' hij eerst drie maanden in het centrale ziekenhuis in Paramaribo werkt Daarna zal hij zich vier maan den wijden aan het door de WOTRO gesubsidieerde onderzoek. De resul taten van dit wetenschappelijk speur werk zal de heer Terpstra te zijner tyd in een dissertatie neerleggen. Promotie te Leiden De Volkenrechtelijke 1 Godsdienst vrijheid" De promotor was pro<L mr H F van Panhuya ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN 8 maart Doet. ex. Ned recht de heer I M Hesscis (Arnhem) Burgerlijke stand van Warmond WARMOND Geboren' J J A Spaargaren. Herengracht 10; A J W van Haastregt. Straat ter Leede; M de Visser Wasbeek.aan 9; A T L M van Moorse! Dorpssiiaat 16, PCM van Leeuwen Warmunaastraat 10 Gehuwd: K D J Varkocz wonende in Duitsland Helmrted'.. en C M J Sikkinq Dorpsstraai 33 Toekomstig adrts: Helmstedt. Overleden: C Runsburger Herenweg 9; A G van Eden Hellegatspoider 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3