Hervormd Arnemuidt beperkt het dopen RH Wij mogen nooit eenzijdig zijn Uw probleem is het onze.... Nederlandse en Duitse officieren bespreken hun bijdrage tot vrede Betere Polen banden tussen en R.K. Kerk? Stem van de Andes" bouwt uit DONDERDAG 1 MAART 196^E' Een woord voor vai idaag Het verhaal van de voetwassing heeft meer betekenis dan een opwekking om de mindere te zijn van anderen. Het is tevens een symbolische handeling van wat Christus aan het kruis doet. Hij legt Zijn kleren af. Welke kleren? Niet alleen de kleren die Hij droeg. Hij legt de profetenmantel af. Een profeet wijst de mensen de weg naar de toekomst, naar Hem die onze toekomst is. Daarom roept Hij de mensen op tot bekering. Maar kan een mens zich zelf bekeren? Is de mens in staat Gods weg te gaan die de profeet wijst. Diep in ons hart beseffen we dat als het van ons afhangt we altijd weer zullen falen. Nu wijst Christus niet langer meer de weg. Hij gaat die weg. Hij legt Zijn koningskleed ai. Hij is de koning. Hij heeft de rechten. Maar wij hebben Zijn recht ontnomen. Wij hebben het recht in eigen handen genomen. Als Hij de Koning is, zijn wij op standelingen tegen Hem. Maar Hij legt Zijn konings kleed af om zich aan onze zijde te scharen en wordt onze Voorspraak bij de Vader. Hij legt Zijn priestertoog af. Een hogepriester moest in prachtige kleren gehuld zijn om God te vertegenwoordigen voor de mensen. Maar als hij verzoening deed, vertegen woordigde hij het volk voor God. Dan moest hij alles afleggen. Christus legt alles af om voor ons verzoening te doen. We lezen vandaag Joh. 13 1-17. Rabbijncongres beschuldigt kerk in Israël (Van e a onzer medewerkers) JERUZALEM De rabbijnen van Israël hebben zich verleden week op nieuw gekeerd tegen de kerken in het land. In een scherp gestelde resolutie op hun conferentie in het gebouw van het opperrabbinaat beschuldigen zij hen van het uitbuiten van de teruglopende conjunctuur, door mensen voor christendom ontvankelijk te maken met het verstrekken van materiële hulp. De plaatselijke rabbijnen worden opgeroepen, hun gemeenteleden te wij zen op „de werkelijke bedoelingen zending en missie". Tevens hebben de rabbijnen aan regering en parlement gevraagd stap pen te ondernemen, die het mogelijk maken zich met de wet in de hand te keren tegen missie en zending. (In januari publiceerden wij verklaring van de gezamenlijke kerken in Israël, waarin zij dergelijke be schuldigingen afwijzen. De kerken zeggen daarin onder meer: „Wij maken geen misbruik van de economische omstandigheden, om mensen tot beke ring te brengen, want wij weten veel te goed. dat het geloof een vhje gave van God is en van de kant van de mens een antwoord betekent zonder enige baatzucht." - Red.). Honden sterven aan kanker MüNCHEN De laatste dagen zijn in München veel honden overleden aan kanker. Het stadsbestuur ver moedt dat zij de ziekte gekregen heb ben door luchtvervuiling, vooral ver oorzaakt door uitlaatgassen van motor voertuigen. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels worden ingeslo- Yraag: Onlangs las ik bij u een atukje over de fuchsia's. Ben zelf een liefhebber, doch heb er thans slechts twee in mijn tuintje staan, die het buiten geweldig doen, beter dan binnen, 's Winters (wegens ge brek aan vorstvrije plaats) graaf ik ze diep in de grond, en in het voor jaar haal ik ze er weer uit en trek ze binnen wat voor, voor buiten. Maar hoe kan ik aan stekjes of plant jes komen voor die nieuwere soor ten? De soort, die ik bezit, heeft een paarse kelk. Hoe kan ik bekwame grond maken voor mijn kamerplan ten? Ik heb al enkele 2akken blad vergaard en in mijn tuintje leeg gestort. Ik heb er iets grond op voor het wegwaaien, maar het andere jaar was alles nog blad, terwijl ik het nog wel onder de drop van mijn schuurtje had gestort. Eindelijk heb ik het maar onder de grond in mijn tuintje gewerkt. Is het noodzakelijk mijn kamerplanten ieder jaar van nieuwe grond te voorzien? Antwoord: Bij de Kring van fuchsiavrienden, secretaris D. van Deelen, V. d. Valk-Boumanlaan 43. Woerden zijn alle inlichtingen te krijgen. In het augustusnummer van Groei en Bloei, het blad van de Kon. Ned. mij. van tuin- en plant kunde, komen enkele artikelen over fuchsia's voor. Het beste en het veiligste (met het oog op ziekten en ongedierte) is zui vere bloemistengrond te kopen en die in de gewenste verhouding mei kiel- of goede tuingrond, en onder toevoeging van gedroogde koemest klaar te maken voor alle kamerplan ten. U had het blad enige malen moeten omzetten om een goede ver tering te krijgen en er dan stalmest e d. door moeten werken. Ook is hel zaak na te gaan, welk soort blad u verzamelt. Of u ieder jaar nieuwe grond moet geven, hangt af van de groei Voor snelgroeiende planten is het wel nodig. Voor zwakgroeiende plan ten om de twee of drie jaar. Vraag: Met een kennis willen wij van woning ruilen (beide zijn eigen dom). Onze woning is het kleinst Daarom is er een meerprijs af gesproken. Hoe hoog of laag moeten beide woningen gewaardeerd wor den ter verdeling van de kosten'' Moet de belasting over beide wonin gen betaald worden, of alleen het hoogste bedrag? Is dit laatste het geval, hoe moeten de kosten ver deeld worden? Antwoord: Als beide woningen particulier bezit zijn. en niet tot be roep of zaak behoren, behoeft de opbrengst niet als inkomen belast te worden, evenmin als de aankoop prijs indertijd aftrekbaar was. U zal beiden een notaris moeten vragen te zorgen voor overschrijving van de koopakte. Het evenredig registratierecht var 5 pet. wordt bij ruiling geheven var de waarde van het duurste huis Aansprakelijk is de verkrijger maar men kan onderling een andere regeling treffen, een en ander me' advies van de notaris. De ruilwaarde van de huizer moet natuurlijk berusten op een be hoorlijke taxatie. Ook dit kan dr notaris regelen Wij nemen aan dat er op deze huizen geen hvnotheek rust. anders moet er een regeling getroffen worden met de geldschie ters. Dit Is een kostbare geschiede nis. Alleen van meelevende leden (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN De her vormde kerkeraad heeft besloten, voortaan alleen nog maar kinde ren tot de doop toe te laten van leden, die trouw kerkelijk mee leven. Is dat meeleven er naar het oordeel van de kerkeraad niet, dan moet de doop worden uitge steld, „totdat in deze droevige houding verandering komt". „Wij zijn niet graag iemand, wie dan ook, onaangenaam", zo motiveert ds. J. G. Abbringh het kerke- raadsbesluit, „maar het ging niet lan ger zo. Het komt maar al te vaak voor, dat ouders, die geen van beiden naar de kerk komen, hun kinderen toch ten doop aanbieden. De doopbelofte heeft de kracht van een de harde matras met alle comfort van een zachte; Meer zendelingen dan ooit tevoren NEUENDETTELSAU Volgens de Duitse zendingshoogleraar prof. dr. Georg Vicedom zijn er nu meer zende- lingen werkzaam in Afrika, Azië en La- tijns-Amerika dan ooit tevoren in de zendingsgeschiedenis. In een zendingsrede deelde hij mee dat er nu 44.000 protestantse en 60.000 rooms-katholieke zendelingen op de drie continenten werkzaam zijn. Met nadruk zei hij, dat ook in onze, tijd de Kerk van Christus niet groeit uit een programma dat gericht is op wereldverbetering, noch door te probe ren de jonge volkeren christelijk te beïnvloeden. De Kerk wordt geboren' uit de prediking van het evangelie. Nieuw leven wordt nooit geboren uit' sociale programma's, zei dr. Vicedom. Beroepi n gswerk NED. HF.RV. KERK Beroepen te Stadskanaal <2e pred.pl.>' G. Jonkers te Hazerswoude: te Schiedam 'wijkgem. Kethel - 2e pred.pl.): E. Ver waal te Lith en Ooyen (N -B te Tricht: kand. H W. v d. Toorn te Gouda: te N O. Polder (wijkgem. Emmeloord - vac. A. P Rasch): K. G. de Noord te Blijham; door de gen. synode tot leserpred.: kand P. Talsma te Den Haag. Aangenomen naar Baarn (a.s. vac. J. v Sliedregt - toez drs. Iz. Kok te Zegveld, die bedankte voor Delft wijkgem. 8. toez.). Wnddinxveen. Wierden '3e p.p.". Gameren. Brakel. Giessendam-Nederhar- dinxveld, Woudenberg '2e p.p. toez.) en Katwiik a. Zee 'Re p.p.). GEREF. KERKEN Beroepen te Middelstum: C. G Mak. legeipred te Zuidlaren; te Leidschen- dam (vac G. L. R. Riphagen): C. L. Tim- mers te Amstelveen-Zuid: te Onderden- dum en te Raamsdonkveer-Drimmelen: kand. H. Lenters te Geldermal=en: te Woerdense Verlaat-Nieuwkoop: W E Hoekstra te Lewedorp (Z.i. Aangenomen naar Deventer ivac. P C. L. de Jager): J. Jurgens te Vries (Dr.). die bedankte voor Aalten. Bergum. Dokkum. Hallum. Klazienaveen, Leeu- varden-Huizum 'vac. B. Berends) en Slddeburen: naar Beekbergen: H. J "Zwarts te Den Haag-West; naar Dedems- vaart <2e ber.v P S. Veldhuizen te 't Harde. GEREF. KERKEN (vrügem.) Beroepen te Alkmaar 'in samenwerking TT I UMrfo. Ook Polen wil Stangl eed. Het mag niet. dat iemand deze eed aflegt en daarna niet meer in d« kerk gezien wordt." De hervormde gemeente van Arnemui- den is van gereformeerde bonds- signatuur. Ds. Abbringh. die zestig jaar is. staat er sinds 1963. Voordien was hij predikant in Wilsum, Papen- drecht, Hoevelaken. Benschop, Oosterwolde (Geld.) en in IJsselmui- „Groen van Prinsterer" gaat weer vergaderen LUNTEREN De Vereeniging van burgémeesters, wethouders en gemeente secretarissen „Groen van Prinsterer" houdt op 5 en 6 april a.s. in „De Blije Werelt" haar Jaarlijks congres. Op de eerste dag zal prof. mr. P. J. Verdam, minister van binnenlandse zaken, spreken over „Openbare orde". En „Regionalisme" is het onderwerp, waarover mr. L. A. van Splunder. burgemeester van Almkerk, zal spreken op de tweede dag var congres Oecumenisch centrum te Hemmen (Betuwe* HEMMEN Een nieuw oecumenisch pastoraal centrum wordt deze zomer geopend te Hemmen op de Betuwe, ten zuiden van Wageningen. waar van 17 juni tot 1 september de gasten kunnen verblijven. let adres voor dit centrum is: ds A. F. L. van Dijk, Purmersteenweg 28 te Purmerend, tel. 02990 - 3431 tot 1 mei. Na 1 mei wordt het te Hem men. Molenpad. Drie dominees (rokken zieh terug en liepen niet mee in een Vietnammars, want zeiden ze: GRONINGEN Wij zijn ..anti-Amerika* in de kwestie Vietnam. Maar wij willen niet toegeven aan het modeverschijnsel in W est-Europa en Nederland, dat anti-amerikanisme" heet. Daarmee is ook Vietnam niet gebaatj Dat zeggen ds. L. Zwanenburg, ds. R. J. de Jong en ds. G. van den Berg. de drie gereformeerde pre dikanten, die mee betrokken waren in het vooroverleg voor de Gro ningse Vietnammars van zaterdag, maar uiteindelijk toch niet mee liepen. Wel bleven ze hun solidari teit betuigen, maar hun dominees- titel konden zij aan deze demonstratie van eenzijdigheid niet geven. Dat deze betoging beheerst werd door naïef anti-amerikanisme, bleek volgens de predikanten duidelijk uit het boe-geroep, waarmee mr. J. N Scholten onthaald werd, toen hij zei. dat de Amerikanen deze oorlog niet hebben gewild, maar de zaak uit de hand hebben zien lopen. Toejuichingen kreeg daarentegen de Amsterdammer Jan Blok, die sprak een verbond van politici, zakenlie- en militairen in de VS. die geen belang hebben bij stopzetting van de oorlog. Hij beweerde, dat de deelname van Amerika aan de Tweede Wereld oorlog eigenlijk een zaak was van deze ,oorlogsclan". Zelfs een hooggeleerde als prof. dr. B. Delfgaauw ontzag zich niet, de Viet- kong te vergelijken met de Onder grondse uit '40 - '45, waardoor hij de suggestie wekte, dat de Amerikaanse legers te vergelijken zijn met die van Hitier. En misschien wel het meest type rend: toen iemand voorstelde, het niet bij woorden te laten, maar ook met de portemonnaie te tonen, dat men de nood in Vietnam wilde lenigen, bleek it nu net helemaal niet aan te slaan. Eerst meedoen Hoe gaat dat met het opzetten van zo'n Vietnamcomité? Een paar mensen steken de koppen bij elkaar. Vertegen woordigers van politieke partijen, van jongerenorganisaties, een paar domi nees. een pastoor en dan zeggen ze: daar zouden ook gereformeerde predi kanten bij moeten zijn. Natuurlijk beloof je mee te dnen Het is barbaars, wat daar gebeurt. Men zegt, dat er al evenveel bommen zijn gevallen, als in de hele wereldoor log. En Nederland protesteert niet cp de juiste wijze en plaatsen. De zaak leeft niet. Dus je wilt meedoen aan een appèl op ons volk. Maar dan moet er een manifest op gesteld worden. En kijk, daar wordt dan in gepleit voor 1. stopzetting van de bombardementen op Noord-Viet nam; 2. erkenning van het Bevrij dingsfront als onderhandelingspartner; 3. zelfbeschikking voor het Vietnamese volk; 4. terugtrekking van alle buiten landse troejjen. Wij hadden op zichzelf tegen dat nifest geen bezwaar, als het maar dui delijk een beroep had gedaan, niet al- Vooral over dat laatste is men toen erg gevallen. Men zei: Neder land behoort nu eenmaal tot het westerse blok, dus wij moeten alleen een appèl doen op Vietnam. Wij zeiden: u wilt ons er als domi nees bij hebben. Maar dominees heb ben een woord voor de wéreld. Wij mogen niet eenzijdig één partij aan pakken. Wij moeten alle partijen wij zen op hun fouten. Men wilde ons niet tegemoet komen. Zo komt het. dat wij ons terug moesten trekken. ons wel soli dair bleven verklaren met de de monstratie. Ds. Van den Berg. die een de sprekers had zullen zijn, zorg de zelf voor een vervanger uit de gere formeerde hoek. Geen Mede Want wij moeten laten weten, dat wij geen vrede hebben met wat in Vietnam gebeurt. Daadwerkelijke, praktische hulpverlening aan de slacht- j offers daar mag niet het enige zijn. Op de laatste classisvergadering heb ben wij gevraagd, dat de Gereformeer de Kerken een ethische beoordeling zullen geven van deze oorlog. Want de zaak leeft niet onder ons volk. De gewone reactie onder de mensen is: Wat haalt dat demonstreren uit? Wat kan ik aan Vietnam doen? Wat weet ik er überhaupt van? Dat zeiden we ook, toen zes miljoen joden ver moord werden, weet u nog wel? Verder kom je nog altijd (ook onder de jeugd) de houding tegen van: de Amerikanen hebben ons bevrijd; ze zullen het ook in Viet nam wel goed doen. Men heeft zelfs tegen, ons gezegd: dat je in Nederland demonstreren kunt, heb je te danken aan de Amerikaanse legers. Maar wij willen ook hele maal geen anti-amerikanisme. kunnen maken van de kwestie-Viet- nam. Twee van hen zijn reserve-leger- predikant; de derde gaat binnenkort in dienst. Stel je voor, dat de Vietnamcrisis uitgroeit tot een „heilige oorlog" te gen China, waarin ook Nederland be trokken wordt? Die mogelijkheid zit er in. Wat dan? Wat moeten wij on ze jongens van 19 - 20 jaar dan adviseren? Een oorlog is vuil, is tot en met chaotisch. Je moet maar eens onder een regen napalm bommen liggen. Een oorlog is het allerlaatste. Misschien moet het tot dat allerlaatste, tot dat vuile handenwerk komen. Maar dan beslist niet in een roes, in een hetzecampagne of onder bombas tische leuzen, beslist niet in de ban van een heilige oorlog tegen het communisme, terwijl er nog andere wapens zijn. „Niet doori kracht, niet door geweld, maar! door Gods Geest Diepenhorst wil schiftend examen^ (Van onze onderwijsredactie) LEUVEN De universiteiten en gescholen in Nederland zullen binnetM3 enkele jaren onbetaalbaar zijn, tenzi; c er maatregelen worden genomen van 1 besparende aard. Dat heeft mirtistei) Diepenhorst van onderwijs en tenschappen in Leuven gezegd vc vereniging van Vlaamse professoren!1 Er moet een werkelijk schiftend n' propaedeutisch examen komen. Ook 1 verkorting van de cursusduur kom 11 in aanmerking. Slechts zij die daar- *r toe bekwaam zijn, kunnen lange tijd een zuiver wetenschappelijke oplei- ding krijgen, aldus minister Diepen- leen op Amerika, maar op alle partij- fcr te horen; ]aat dp kranteri dat elke kans aan te grijpen, die maa« doen daar heeft een kerkbode niets mee te maken. Mogen wij de Bij- I bel dan wel brengen bij je portemon naie (bij voorbeeld) en niet bij de we- I reldsituatie? Niet eenzijdig Wij wilden een veroordeling van1 élke inmenging in de buitenlandse aan gelegenheden van Zuid-Vietnam, niet alleen door de VS. maar ook door Chi na en Rusland, en een veroordeling van élke terreur, niet alleen de Ameri kaanse bombardementen, maar ook de Vietkong-intimidatie. Wij wilden in het manifest een dui delijke verklaring, dat een volledig ob jectieve en daarmee eerlijke beoorde ling van het politieke probleem Zuid-Vietnam voor ons een onmoge lijke zaak isen dat we ons daarom verre moeten houden van elke eenzijdi ge stellingname. Legerpredikanten Margriet werkt eens per week in ziekenhuis DEN HAAG Prinses Margriet gaat met ingang van volgende week eenmaal per week in het ziekenhuis de Lichten berg te Amersfoort werken als Roode Kruis helpster eerste klasse Voor de Roode Kruis helpster geldt met het oog op het behoud van het diploma namelijk de verplichting om een bepaald aantal uren per maand praktisch werk zaam te blijven. De prinses behaalde op 28 juni 1966 in de Listenberg het diploma. HET WEER ll\' EUROPA (Van een onzer redacteuren) ISERLOHN Vijfentwintig Duitse en vijfentwintig Neder landse christen-officieren hebben tijdens een driedaagse conferentie in de Evangelische Akademie Haus Ortlohn te Iserlohn bespro ken wat hun bijdrage tot de vrede zou kunnen zijn. De conferentie, georganiseerd door de Duitse geestelijke verzorging in overleg met de Nederlandse leger korpspredikant ds. C. M. Graafstal, be antwoordde volledig aan zijn doelstel ling: de officier te laten meedenken en meepraten over de belangrijke vragen rond oorlog en vrede. De deelnemende NAVO-landen na men het gesprek dan ook „hoog". Van Duitse zijde waren luitenant-generaal a.d. W. Meyer-Detring en luitenant-ge neraal Ubelhack aanwezig. Luite nant-generaal E. J. C. van Hootegem en de brigade-generaal J. B. Ludwig vertegenwoordifden de Nederlandse staf. De problemen waarom het ging wa ren zonder uitdrukkelijk te zijn uit gesproken duidelijk: De hereniging van Duitsland als ook de machtsstabi lisatie en de daarmee samenhangende ontwapening. Maar al kwam de ge- dachtenwisseling' uiteindelijk hierop wel neer. de bijdraeen van de luite nant-generaal a. d. W. Meyer-Detring en de brigade-generaal W. B. Ludwig waren algemener van opzet. Rekken Meyer-Detring betoogde dat oorlog tegen het einde van de twintigste eeuw nog lang geen totale oorlog be hoefde te betekenen. In dit verband bracht hij een voor de deskundigen nog onbekende theorie naar voren, die een opsomming van 44 scherp omschre ven mogelijkheden bevatte om de oor log zo lang te rekken dat inmiddels van vredesonderhandelingen sprake zou kunnen zijn. Generaal Ludwig sloot met zijn i'efe-L raat over het atoom hierbij aan. Metj pasklare antwoorden op het atoom-pro-L bleem kwam hij echter niet. „Maar d«f vraag of straks wel of niet van atoom-j bommen gebruik mag dan wel moetL worden gemaakt, dient te worden] besproken. Nu is er meer tijd voorL dan straks als in tien minuten de f, beslissing moet worden genomen." Dat de Duitsers% hun bijdrage tot dejt, vrede ook in het verleden zij danG ook het zeer nabije verleden heb-t ben geleverd, bleek tijdens een ex cursie naar de stad Espelkamp. Op dt puinhopen van munitie-fabriekenC werd daar onder supervisie van de; „Evangelische Kirche" een modernel stad gebouwd, waar reeds tienduizendF vluchtelingen uit alle delen van de we- reld een onderdak hebben gevonden.1 de harde matras met alle comfort van een zachte! Mindszenty wordt 75 jaar WARSCHAU Ook Polen wil de uitlevering hebben van de beruchte het kamp Soblbor. •W- Op 11 maart zal In „Bellevue" te Assen de Vuur-dae worden gehoude-n I "ó'mmlnSSn,' van de stichting Vuur. Tijdens deze prans stangl bijeenkomst die van 's morgens 10 Reeds in 1945 hadden Poolse autori- uur tot uiterlijk res uur duurt, rullen teiten een arrestatiebevel tettn de oor- heb ik van sparen willen weten, maar nu... Nu moest ik gewoon wel. want het spa'ren werd te aantrekkelijk. Mijn vrouw en ik sparen nu elk jaar 500,- en naast de normale rente krijgen we vanaf 1971 ieder jaar ook nog eens honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! En dat telt dubbel aan. Waarom informeert u ook niet eens naar de spaarbewijzen van het Premie Spaarplan? Alle Spaarbanken. Poskantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen zullen u graag inlichten. spreken ds. D. van Keulen, gerefor meerd predikant te Zeist, en de rooms- katholieke priester J. Horsthuls. logsmisdadiger uitgevaardigd. Pilichowski. directeur van de centra le commissie voor onderzoek naar nazi- i misdaden in Polen, heeft dit gisteren bekendgemaakt PREMIE SPAARPLAN Basis voor persoonlijk bezit ROME De Sowjet-Russische regering zou b(j de Poolse auto riteiten hebben aangedrongen de betrekkingen met de Rooms- katholieke Kerk te verbeteren. Dit is in Vaticaanse kringen verno men. De Sowjet-regering zou dit hebben ge daan naar aanleiding van het ver-| zoek van paus Paulus aan het I Russische staatshoofd Nikolai Pod- gorny, die onlangs het Vaticaan be- Moskou Moskou zou terstond na dit bezoek Warschau hebben verzocht zijn hou ding ten opzichte van de Rooms-ka tholieke Kerk te matigen. De Vaticaanse diplomaat bisschop Casaroli maakt een verkenningsreis langs de Poolse bisdommen. Op het ogenblik heeft hij echter de reis voor een kort bezoek aan Rome on derbroken. Het bezoek, dat bisschop Bongianino van het Vaticaanse staatssecretariaat aan Boedapest zal brengen wordt in verband gebracht met speculaties over de toekomst van kardinaal Mindszenty, die sinds de Hongaarse opstand in vrijwillige ballingschap op de Amerikaanse ambassade ver blijft. Er wordt met de mogelijkheid gespeeld, dat kardinaal Mindszenty, die 29 maart 75 jaar wordt zijn ontslag zal vragen. Het is overigens de vraag of de paus een dergelijk verzoek zonder meer zal inwilligen. (Van onze kerkredactie) QUITO Het oudste radiosta- tion, dat geheel in dienst staat van de evangelieverkondiging, „La Voz de los Andes" (de Stem van de Andes) wil dit jaar een kortegolf- zender in gebruik nemen van 100 kW. In 1968 moeten dan nog twee zenders van gelijk vermogen vol gen. Nu werkt de Stem van de Andes slechts met een vermogen van 30 kW. Achter de Stem van de Andes, die j in 1932 met haar uitzendingen begon, staat een Amerikaans zendingsge nootschap, de World Radio Missionary Fellowship, dat het uitsluitend van gif ten moet hebben. De helft van de in totaal 35 uur zendtijd per dag (op de korte en op de middengolf) wordt gevuld met program ma's in de Spaanse taal. Verder wordt uitgezonden in het Duits, Engels, Frans. Japans, Portugees. Russisch, Zweeds en in het Andes-dialect Que- chua. Het einddoel van de technische uit bouw zijn twee kortegolfzenders van elk 250 kW. De Stem van de Andes was ook het eerste radiostation in dienst van de evangelieverkondiging, die ook een eigen televisiestation in bedrijf nam. In ons land is do Stem van de An des goed op tc vangen in de vroege ochtend- en de late avonduren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2