0 10 11 13 14 2-3 Verdiende nederlaag zaterdagvoetballers van Holthaus speelt met lijnen Zaterdagteam viel tegen Voor Laseroms „avontuur" f 36.000 geëist Bondscoach Kessler liet verstek gaan Met het vechtpetje verdween laatste spoortje burger Leipzig schakelt Benfica uit: 4-3 Reusachtige krokodil in visnet gevangen T TTOENSDAG 8 MAART 1967 VOORJAARSBEURS BOUW+VERWARMING UTRECHT Nog 5 beursdagen m u Voordelige reis- en entree-biljetten op de N.S.-stations verkrijgbaar. Geopend behalve zondag. !Van onze sportredactie) DAM Het Nederlands al heeft de misschien \i estelde verwachtingen in d< Vjd tegen de zondagamateur kunnen waar maken. Na de goede oe fenwedstrijden tegen De Baronie en SW werd op een zeer goed resultaat gerekend tegen het zondagamateurelf- tal. Goed, het is bepaald geen debacle ge worden zoals nu ruim twee jaar ge leden toen het zaterdagteam in Leeu warden met 73 klop kreeg van de zondagformatie. De kleine 3—2 neder laag is stellig eervol, hoewel volkomen verdiend. En de marge had nog wel iets groter mogen z(jn als we zuiver letten op spelkwaliteit. Zowel technisch als tactisch kwamen de zaterdagvoet ballers duidelijk tekort. Althans, spe lend zoals gisteravond. i Johan op het kritieke moment beneden hun normale prestaties bleven. Het was als of er een druk op alle spelers lag die zij niet gemakkelijk kwijt konden. Het is duidelijk, in technisch opzicht zjjn de zaterdagvoetballers nog de mindere, de vooruitgang is toch aanzien lijk. 't Zou echter de prestaties gis- Overigens is er kennelijk nog niet vol doende geoefend om tot een Olympische selectie te komen. Volgende week dins dagmiddag zullen zo'n 25 spelers naar derling wedstrijdje te spelen. Da; de eigen centrale trainingsploeg. esten nog slechts vjjf oefenweken de wedstrijd tegen de Fransen op :ek in Zeist zal a Afgaand echter op de wedstrijd van dins dagavond hebben we over wat de za terdagspelers betreft wel zo'n vermoe den dat voor de Olympische selectie verder zullen afvallen Leo Pluimgraaff uitkomen), Jan den 1 i Olympisch team 'edstryden volledig uit vorm ook de nog wat Jan Gouman. de laatste test blijven wel volop het Nederlands zaterdag- 4e Rotterdamse voetbalvereniging Sparta in een kort geding voor de president van de rechtbank, mr. J. G. L. Reu der, een schadevergoeding van 36.000 gulden wegens het plotselinge vertrek van voetbalcrack Theo Laseroms. Laseroms verdween op 15 februari plotseling met vrouw en kind naai Amerika, waar hij bij de „wilde Ame rikaanse voetbalclub" Pittsburg Phan toms een contract heeft getekend, ter wijl hij tot 1 jqli 1968 bij de Rotter damse club verplichtingen had. Mr. J. L. Janssen van Raay, die de gedaagde en de Amerikaanse voet balclub verdedigde, wees erop dat Laseroms mocht weggaan omdat er sprake was van positieverbetering. In Nederland was de heer Laseroms voetballer naast een gewone dage lijkse betrekking. In de V.S. is he voetballen zijn inkomen geworden waarmee hij bovendien driemaal zo veel verdient. Daar de sport in Ne Olympische testmatch op De Vaan (Van sportredacteur Meindert Leerling) ROTTERDAM Een qua voetbal zondermeer beter spelend zondag-amateurelftal heeft dinsdagavond voor 2500 toeschouwers op het sportpark De Vaan in Rotterdam verdiend met 32 gewonnen van het zaterdagelftal. In deze krachtmeting, bedoeld als laatste testwedstrijd voor de vorming van een Olympische selectiegroep, heeft het zaterdagteam gerekend naar de mogelijkheden volop kans gehad een gelijkspel of meer te bereiken. Gelet evenwel op het zo wel technisch als tactisch surplus van de zondagamateurs hadden de cijfers zelfs nog wel iets groter mogen uitvallen dan de kleine De zaterdagvoetballers kwamen niet voorzet i fensie met de uitstekend draaiende v.d. Giesen, Schinkel en Kralt alsmede een na een zwakke start knap herstel lende keeper v. d. Laan tot de laatste minuut overeind bleef, want anders zou het ongebreidelde enthousiasme van het In rood gestoken zaterdagteam niet voldoende zijn geweest om het klasseverschil te kunnen compense- Leuk duel Op zich was het een leuk duel, waar bij het moordende tempo van de eerste twintig minuten na rust lang niet meer haalbaar bleek. Teleurstel lend was dat de voorhoede van het zaterdagteam althans zeker Hoekse- ma en Diepeveen tegenviel. Pluim graaf. actiever dan ooit, stal mede door twee gave doelpunten de show, terwijl v. d. Beek ook niet faalde. Diepeveen kon echter behoudens de beginperiode weinig goed, terwijl Hoeksema een knappe eerste helft afsloot met het missen van een kans voor open doel, waarna hij in de tweede helft niet meer in het stuk voorkwam. Daarbij moet ook worden vermeld, dat door het falen van Den Rooyen het middenveld zondermeer in bezit was van de zondagspelers. Voor de als een paard werkende en zeker ver dienstelijk spelende Nieuwstraten was de overmacht van de twee uitblinkers J. de Wit en Schurink meestal te groot. Gelukkig dat Kralt af en toe kon bijspringen. De jonge rechtsback Gouman faalde niet, maar bleek nog onvoldoende te zijn gerijpt om in dit milieu al volop mee te kunnen. Moeilijke keus Over het geheel bezien zal het voor coach Plooijer een moeilijke zaak wor den uiteindelijk een verantwoorde se lectie toe te passen. Zuiver op techniek gebaseerd maken er weinig voetballers kans. Althans gemeten naar de presta ties van dinsdag. De zondagvoetballers bleken technisch beter begaafd, kon den sneller handelen en vonden elkaar beter in de combinaties. Dat leek in de onstuimige beginfase fataal te worden voor het zaterdag team. Maar de eerste stoten werden goed opgevangen en er kwamen zelfs kansen. Toch scoorden de zondagspe lers na 17 min. als eersten toen uit een i links Schinkel de bal half Laan niet afdoende kon ;n De Ridder raak schoot ingrijpen (0-1). Ferm terugvechtend maakte het terdagteam na 21 minuten gelijk toen Pluimgraaff uit een hoekschop Hoeksema met een ophaal de bal houdbaar achter keeper De Rijk joeg (11.) In de slotfase van de eerste helft en het begin van de tweede helft (Delmotte was reeds vervangen door Balkhoven en in de rust Ouwens door M. de Wit) kwam het zaterdagteam steeds sterker opzetten. Maar zonder directe spitsspelers en met een sterke zondagdefensie leek de strijd in even wicht te blijven. Na 26 min. kogelde De Vos echter laag in de uiterste hoek en acht ir' ten later was v.d. Laan kansloos bij een afstandsschot van De Ridder (13). Nadat Diepeveen ten val gebracht verkleinde Pluimgraaff de achterstand beheerst tot 23, i verder dan een kopbal rakelings de lat kwamen de zaterdagvoetballers toch niet in dit door arbiter Brouwer bepaald niet feilloos geleide duel. pleegd. Mr. Kaulingsfreks merkte op dat hoe de zaak ook wordt bekeken het duidelijk is dat de vroegere Rotter damse voetballer bij Sparta onder con tract stond. Door zijn plotselinge ver trek heeft hij contractbreuk gepleegd. Ter compensatie hiervan zal een scha devergoeding moeten worden betaald, aldus mr. Kaulingsfreks. Hij eiste 36.000. Niet in Rotterdam, maar Praag! (Van een onzer sportverslagge vers) ROTTERDAM Bondscoach Ge- org Kessler zit hoog en droog Tsjechische hoofdstad Praag het bijwonen 7 kla Ajax. Hij heeft er wellicht niet het minste vermoeden van wat hem boven het hoofd hangt, wan- hij donderdag in Nederland mers, chef d'équipe van de Olym pische ploeg was echter duidelijk in zijn wiek geschoten. Het bleek "de I dat coach Kessler dinsdagmorgen terugkomt. Hij zal zich echter wel licht bij het bondsbestuur van de KNVB moeten verantwoorden voor het feit dat hij gisteravond niet aanwezig was bij de test-wedstrijd tussen het zondag- en het zaterdag- amateurelftal. i vroe8 4e heer J. Egberts, de "ve'd'strijd Du- i der bondsbestuurslid, telefonisch had laten weten dat hij niet zou ko men. Deze had het voor kennisge ving aangenomen. Zo- gemakkelijk zat het de heer Remmers niet en het valt aan te nemen, dat het laatste woord over deze zaak nog niet is gevallen nu de heer Kessler kennelijk zijn plichten verzaakt. Het is minder correct tegenover de zaterdagvoetballers de heer Plooijer, trainer en coach van de zondagvoetballers met de gehele se lectie te belasten. Hoe goed bedoeld ook, hij kan haast niet anders dan zijn eigen spelers voorop stellen. Alleen al door het feit dat hij ze beter kent. Overigens was het gisteravond bij Zwart Wit wel een toeloop van tal van officials. Naast diverse bondsbestuursleden, sectiebestuur ders en vrijwel volledige tech nische commissies was zelfs ook dokter De Jongste van de Neder- hetjlandse Sportfederatie aanwezig. Hij laconiek:is de man die de Olympische atle- „Hij heeft mij volledig volmacht ge- ten straks medisch in Mexico zal Begin januari is bondscoach Kessfer belast met de selectie en de vorming van een nationale ama teur-equipe die ons land in mei en juni moet vertegenwoordigen in de wedstrijden tegen Finland. Bij de eerste oefenwedstrijd van het zater dagelftal tegen De Baronie zag de heer Kessler gespannen toe. maar bij de overige oefenwedstrijden schitterde hij door afwezigheid. Zo ook gisteravond. Siem Plooijer. de trainer zondagamateurelftal. laat de selectie geheelheiden. En ging het gisteravond jr." j mers niet om selectie voor de Olym- Bondsbestuurslid Fokke Rem-1 pische Spelen 1968 Ajax op tv: weinig nadeel voor bedrijven het zaterdagelftal hard i gaat echter rakelings ove waardoor de nederlaag bleek. AMSTERDAM - De beslissing van de NTS om de Europa Cup-wedstrijd Dukla-Ajax, die vanmiddag in Praag is gespeeld vanavond weer via Neder land 2 op het scherm te brengen, heeft wellicht een chaos in het. Nederlandse en vooral Amsterdamse bedrijfsleven voorkomen. Zou de wedstrijd alleen vanmiddag te volgen zijn geweest, dan zou de rij van aanvragers voor een snipperdag niet te overzien zijn geweest. Nu is dat tot normale proporties teruggebracht. Alleen bij Werkspoor bleven vandaag veel plaatsen onbezet, omdat de snipperdagen reeds vroeg Bovendien heeft het feit dat Ajax „slechts" 11 'neeft gespeeld in de thuiswedstrijd weinig animerend ge werkt. Een fikse overwinning van de Amsterdamse club zou stellig hebben betekend dat velen hoe dan ook de wedstrijd 's middags hadden willen volgen. De wedstrijd in Praag wordt over dag gespeeld, omdat het veld van Dukla geen veldverlichting heeft Russin vestigt snelheidsrecord MOSKOU De Russin Jevgenia Martova heeft een nieuw wereld-snel heidsrecord voor vrouwelijke piloten gevestigd. Zij vloog met een E-76 straalvliegtuig een gemiddelde snel heid van 2.130 km. per uur. De 28-jarige Russin verbeterde hier mee het sinds 1964 op naam van de Amerikaanse Jacqueline Cochran staan de record van 2.097 km. (Van redacteuren) EUROPACUP VOOR TEAMS TOT 23 JAAR BERN Niet minder dan zeventien inden hebben zich aangemeld voor het s houden Europese bekertornooi voor nationale ploegen, bestaande uit spelers onder de 23 jaar. Het zijn Oostenrijk, Bulgarije, Tsjeohoslowakije, Finland, Frankrijk. Oost-Duitsland, Griekenland, Italië, Nederland, Noorwegen, Polen, Roe- Spanje, Zweden, Zwitserland, en Zuidslavië. landen zullen bij loting vervolgens door elk den worden uitgedaagd. De wedstrijden sullen worden gehouden in het land van de bekerhouder binnen drie maanden, nadat de uitdaging is gesteld. Per kalen derjaar zullen slechts drie van dergelijke ontmoetingen mogen plaatsvinden. disv >"i ;i r: - weliswaar op eigen terrein de tweede de achtste finales tegen Lokomotive Leipzig 57.000 toeschouwers. LEGERPLAATS 't HARDE Voor de verrassing van de dag zorgde gisteren bjj de oefening Schootstafel de 23-jarige sol daat N. Bey uit Den Haag. In 1964 zwaaide hjj af en vorig jaar was hij bij het Regiment Van Heutz, waarbij hij is inge deeld, al een keer onder de wa penen geweest. Hij behoorde dus zeker niet tot hen, die aan de mini-mobilisatie hadden deel te nemen. Maar zijn werkgever zei gistermorgen: „Zeg, jij hebt toch ook zo'n Soldaat Bey: „Jazeker!". Werkgever: „Dan moet jij onmiddel lijk opkomen". Bey was daarop zijn uniform gaan aan trekken en op de trein gestapt. Die treinreis verliep echter niet zo vlot. In Utrecht vergat Bey over te stap pen, zodat hij in Ede-Wageningen te recht kwam. Vandaar 't Harde gereisd, niet hoefde te zijn- hij hij helemaal Sigaren Sr was een dienstplichtig kanonnier. Die belde 't Harde en zei: „Ik werk in Amsterdam, maar ik woon in Vlis- singen en daar ligt mijn uniform. Nu hoor ik, dat ik met de meeste spoed moet opkomen. Ik zal dus maar niet eerst naar Vlisslngen rei zen, doch me in burger in 't Harde melden. Zeker wel goed, hè?". O.K., zei 't Harde. Sr was nog een dienstplichtige, dat was de eerste dienstplichtige: Bodde- (Van moderedactrice) Onvervalste Ajax-supporters zijn het gelijkspel tegen Dukla be paald nog niet als een bezwaar voor hun club om door te drin gen tot de halve finale van de Europa-Cup. De aanval van Ajax staat immers op het punt we reldberoemd te worden al is de verdediging van Dukla bezig zich eenzelfde faam op te bou wen. In ieder geval geloofden deze vakantiegangers-voor-een- paar-dagen erin. Anders hadden zij zich niet zo fraai uitgedost per karavaan naar Praag bege- i AMSTERDAM Dick Holthaus heeft met een evenwichtige en smaakvolle collectie laten zien hoe hij de mode 1967 van Parijs interpreteert. Hij lanceert een rechte smalle lijn en een lijn, die de piramidevorm aanduidt. Op elk van deze twee gegevens weet 1 hij een collectie te houwen. Nemen we eerst de rechte lijn. Deze wordt versmald door de dubbel ge stikte lengtenaden, steekzakjes in die naden, lange smalle plastrons en lage opgezette zakjes, die een klep met knoopsluiting hebben. De rechte rok heeft een meestal kort split middenvoor. Achter het split een stukje stof, zoals we al jaren kennen bij de loopsplitten midden achter of en dat vaker een rok-broek. Soms ook is de rok een broek. Dus ook het achterpand in pijpvorm. Maar men moet wel heel goed kijken of de mannequin moet heel rare spron gen maken om die broek te herken nen, zo rokkig ziet het er uit. Veel langlijnige knoopgamering, waar bij de knopen bepaald niet klein zijn en dikwijls in „goud" of „zilver" uitgevoerd. Gevernist Op pakjes, rokken, mantels, broeken werden koperen schakelkettingen gedragen, tussen de schakels en als breloques geverniste noten. Heel mooi waren de driedelige tail leurs: rok met voorsplit, mouwloos puntvest en colbertjasje met aange geven taille. Er werd een foulard- strik bijgedragen. De andere lijn. de pyramide, behoudt de smalle schouderpartij, meestal door een plastron, van daar af valt de rok (kort) gerend of zelfs met een klok in de rug uit. Onder deze japonnen worden de bloomers, dej katoenen pofbroeken gedragen. De T tentmantel heeft het zelfde principe. Jongens vernielen maar veel meer volume. Holthaus O lanceerde met nadruk de manteau- robe, een mantel naar uiterlijk maarlrlon niet helemaal losknoopbaar, dus een j At># A/ Li!IVkz-Il japon. HASSELT Drie jongens van onge veer twaalf jaar hebben aan de gere formeerde kerk zoveel schade toege bracht, dat er voorlopig geen diensten in gehouden kunnen worden. Uit baldadigheid hadden de met ijzeren staven ongeveer kostbare gebrandschilderde glas- Holthaus. Hij loonde mooie tinten geel. zacht groen, gebroken wit, leverkleur en opvallend veel zwart. Dat laatste vooral voor de „petits-robe", het uitgaansjurkje. ke uit Apeldoorn. K. T. Boddeke, 21 jaar en kanonnier. Van alle 98 kleinverlofgangers, die zich gisteren in 't Harde hadden te melden was hij - de eerste. Om 9.28 uur stapte hij de poort binnen. In 't Harde hadden ze gezegd: Wie zou de eerste zijn? Nou, dat was dan kanonnier Boddeke. Ze hadden hem best bloemen mogen aanbieden en een kistje sigaren namens de gene raal, want Boddeke moet direkt na de radio-oproep van zeven uur op pad zijn gegaan, zonder er lang over te hebben nagedacht. Traag Goed dan, Boddeke was de eerste, en toen duurde het een hele tijd voordat de volgende kleinverlofganger zich meldde. In de morgenuren liep het trouwens niet zo vlot. Om half twaalf waren er pas negen kleinver lofgangers binnen, en die kwamen ook van ver IJmuiden, en een klein dorp in de nabijheid van 's-Hertogenbosch. 's Middags voerden de treinen er meer aan. Met de trein van vier uur arri veerden er een kleine twintig, allen uit de richting Rotterdam. Toen was zo ongeveer de helft van het aantal te verwachten kleinverlofgangers aanwezig, en meende men in 't Har de te mogen zeggen* dat de oefening wel zou slagen. Het doel van de oefening Schootstafel was tweeledig. In de eerste plaats wilde de legerleiding weten hoe lang het nu duurde voordat die Char- lie-batterij in haar geheel op sterkte was, en in de tweede plaats of die kleinverlofgangers nog voldoende ge oefendheid bezaten om direkt in geschakeld te worden in een oefe ning van het grote geheel. Met dat „op sterkte komen" liep het wel los, en dat was vanzelfsprekend, want niemand had er bezwaar tegen nog eens voor een paar dagen onder de wapenen te zijn. Een paar dagen, niet meer natuurlijk. En of ze nog voldoende geoefend zijn zal in de komende nacht blijken, als ze het in stelling brengen van de vuurmonden gaan beoefenen. Bezwaar Nee. niemand had er bezwaar tegen om na vier maanden klein verlof weer eens bij „de hap" te zijn. Er belden zelfs kanonniers op die yijf jaar al met klein verlof waren, en die zeiden: „Hebben jullie geen fout gemaakt, horen wij er ook niet bij?" Jammer voor hen, maar xij hoorden er niet bij- Ze kwamen de poort binnen en keken nieuwsgierig rond of er veel veran derd was. En dat viel wel mee. Alles stond er nog en iedereen was er nog. De fourier zwaaide nog de scepter in het magazijn en gaf hun de „plunje- baal," waarin ze alles terugvonden wat zij bij het kleinverlof hadden ingeleverd. Toen vanmorgen om tien uur de balans werd opgemaakt, bleëk dat zich 94 van de 98 militairen hadden ge meld. Eén soldaat had bericht ge stuurd, dat hij nog zou komen, een was als chauffeur van een vrachtwa gencombinatie „en route" en twee militairen hadden nog niets van zich laten horen. Ze zagen iedereen weer terug. En ze gaven aan hun verrassing daarover uiting op een wijze, die bij soldaten hoort De opmerkingen vlogen flitsend heen en weer, opmerkingen die sloegen op een of ander voorval Daarom waren ze direkt ook helemaal „in." 't Was net of ze niet weg wa ren geweest. Ze trokken hun vechtte- nu aan en zetten hun vechtpetje op, en daarmee verdween het laatste spoortje „burger," dat hen nog aan kleefde. Ze voelden zich weer „thuis," weer on der ons en ze vonden het best zoals het ging er is geen moeder Provo-centrum wil lijk lenen art" heeft in een brief nister Diepenhorst gevraagd om een mogen lenen van het anato misch laboratorium in Utrecht. De leiders van het Maastrichtse „la boratorium", de heren G. Brouwer en drs. H. Mol, hebben dit lijk nodig om te tonen dat het sacrale karakter van de doodstaboe leidt tot destructie. Dit willen ze doen op 11 maart op uitnodiging van de faculteitsvereniging van de psychologiestudenten aan de rijksuniversiteit te Utrecht, die dan een studieweek over het provotariaat ;vijfïï Stien Kuiser op Jaan Eden baan ^AMSTERDAM Wereldkampioene De jongens zijn door de politie op- j pjien. Kais®r p1 donderdag op de Jaap gesloten. Hun ouders zullen moeten be- aan deelnemen aan de open Am- talen. De gereformeerden houden hun I diensten voorlopig in het hervormde jters! Bij de heren staat eveneens de Am- verenigingsgebouw. I sterdamse titel op het spel. BANGUI Vrijwel in het centrum van Bangui, de hoofdstad van de Cen- traal-Afrikaanse Republiek, waardoor de rivier de Oebangui stroomt, is in een visn-t een reusachtige krokodil van viereneenhalve meter lengte en een ge wicht van 420 kilo gevangen. In het algemeen komen slechts krokodillen van twee meter lengte in de rivier voor en zelfs deze worden zelden binnen de grenzen van de stad aan getroffen. Indien het Afrikaanse geloof worden vastgelegd aan de hand opgeslokt, dan is de reus van Bangui 660 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7