TV RADIO Mini-musicals, puzzels en platen - magazine Commentaar NCR V met nieuw tv-amusement ONDER Hl ET PUIN r<31LUK Jan H. 0< >sterloo 9 DINSDAG 7 MAART 1967 en Louis Neefs met zorg naar Wenen (Van onze radio- en tv-redactie) BRUSSEL Dit jaar is de beurt aan de Vlaamse omroep BRT om Bel gië te vertegenwoordigen op het Euro visie Songfestival. U weet. dat de BRT dit om en om doet met de Waalse RTB. Louis Neefs is de uitverkorene, die met het liedje „Ik heb zorgen" naar Wenen zal gaan op zaterdag 8 april a.s. Dit is beslist in het druk-bekibbelde een=aantal liedjes om de voorrang heb ben gestreden. Mag er bij ons in Ne derland deining ontstaan bij elk natio naal festival, in België gaat dat nog steviger toe: aan „Canzonissima" deugt volgens critici en publiek nooit iets en over de keuze van het liedje is nooit Diikla-Ajax morgen horen en zien (Van c radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nog even de juiste tijden, waarop morgen kan worden ge luisterd en gekeken naar de wedstrijd Dukla-Ajax, want er zijn telkens wijzi gingen aangekondigd. Definitief is het nu als volgt. Rechtstreekse uitzending op Hil versum 2 en op Ned. 1: tussen 2.25 en 4.15 uur. Radioverslaggevers: Wim Hoogendoorn en Dick van Rijn. Televi siecommentaar geeft Herman Kuiphof. Volledige herhaling van de tv-repor- tage 's avonds op Ned. 2 van 6.30 tot 8 uur. De aangekondigde samenvatting op Ned. 1 vervalt dus. KRAAYKAMP WEER IN AYRO-SHOW HILVERSUM Johnny Kraaykamp is herstellende van de inzinking welke hem zijn ontslag bij de Sleeswijk-re- vue heeft gekost. Hij zal daarom zijn contractuele verplichtingen bij de AVRO-televisie nakomen en nog in en kele Weekendshows, samen met Rijk de (looyer, optreden. De eerstvolgende Weekendshow zal niet op zaterdag, maar op zondag 2 april vallen. Dit in verband met het feit dat de AVRO tv-zendtijd heeft op stille zaterdag en dit geen geëigende avond voor dol amusement wordt. De opnamen van de show worden op 23 maart gemaakt. Johnny Kraaykamp heeft toegezegd, zijn overeenkomst met de AVRO-tele visie, welke loopt tot juni, te zullen nakomen. De AVRO is hier content mee. Hoe het echter het volgende sei zoen zal gaan. of het „paar apart" dan weer het zaterdagavond-amusement zal helpen verzorgen, is nog een vraag, zegt de AVRO. 't Is overal hetzelfde (Van onze radio- en tv-redactie) T)ENKT U TOCH NOOIT, dat Neder- land alleen staat in klagen over slechte televisieprogramma's noch in versnippering van politieke partijen! Dat wordt zo graag gesuggereerdmaar ach, 't is overal het zelfde! Kijk naar Frankrijk. Daar heeft Marcel Leclerc, directeur van het Pa- rijse programmablad Télémagazine, dat befaamd is om zijn kritiek op al les wat de ORTF aan tv-programma's brengt, zich in het eerste kiesdistrict (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „We hebben een heel pakket nieuwe ideeën voor televisie-amusement", ver telt Dick van Bommel, hoofd van de afdeling gevarieerde program ma's van de NCRV-televisie ons. „Iets aparts wordt een serie mini- musicals die in oktober begint. Eerst verschijnt deze zomer een tv-platenmagazine, een beetje in de geest van „Pas geperst" en toch heel anders van opzet, ja, we gaan ook weer puzzelen in een uitzending die „Eén horizontaal" zal heten en nu a.s. zondagavond openen we een rij van drie uit zendingen Country- and Western songs, waarom bijzonder veel wordt ,Wat die mini-musicals betreft, die ko men in de plaats van de drie of vier grote musicalprodukties die we an ders per winter geven. Dat kan 't ogenblik niet meer, dat is gewoon te duur. Je weet dat daar een grote rolbezetting aan te pas komt, heel veel figuratie, dansgroepen, muziek tities... dat moet allemaal worden be taald en dat kost duizenden." „Maar wij hebben als NCRV-televisie een musical-naam hoog te houden en dus kunnen we de kijkers niet in de steek laten. Vandaar die nieuwe opzet. We zullen een verhaal of mis schien wel een trits verhalen die bij elkaar behoren, kiezen. Nee, ik kan nog niet zeggen, welk. We hebben de keus uit drie. Goed, zo'n verhaal of de serie wordt dan tot één grote musical omgewerkt en die gaat in zeven afgeronde afleveringen een maal per maand het scherm op." „De mini's krijgen een kleine rolbe zetting, maar we hebben nog geen acteurs aangetrokken: de opnamen beginnen pas in september. Er bestaat ook een mogelijkheid dat er enkele buitenlanders in optreden, zo dat we tot co-produktie met een an der land kunnen komen. Is ook nog niet beslist. Wat het precies wordt? Denk maar aan „Pension Hommeles" van vroeger, dat was in feite ook een musical-in-serie". De afleverin gen zullen waarschijnlijk voor de zondagavond zijn bestemd. ,Deze zomer komen we eerst met een nieuw platen-magazine, dat we „Pick-up" noemen. Dat verschijnt op maandagavond, eens per maand, zo'n half uurtje. We denken er over, Dick Passchier en Regine Clauwaert weer als presentatieteam uit te nodigen. Zij voldoen goed bij het kijkpubliek. Als het slaagt, gaan we er in de winter op een andere weekavond mee door." „Wordt het weer plaatjes draaien en praatjes houden?" wagen wij. „In zekere zin, ja. We besteden aan dacht aan nieuwe platen die uitko men en aan de artiesten die ze ma- Discussies Er zal hier en daar wel gemopperd zijn in de huiskamers, omdat gister avond een tijdlang twee discussiepro gramma's naast elkaar liepen. Dat was het gevolg van het ingeschoven debat over ontwikkelingshulp dat de NCRV op Nederland 2 hield, terwijl bij de VPRO „Ja, nee. geen mening" aan de gang was. Hoe moeilijk het onderwerp ontwik kelingshulp is, kwam duidelijk uit in de discussie waaraan vertegenwoordi gers van zeven politieke partijen en enkele deskundigen deelnamen. Het was bepaald geen fel debat; men was het vrij gauw met elkaar eens. Met terughoudendheid van de boerenpartij werd' geconcludeerd dat opvoering van deze hulp hoogst gewenst is. Van verschillende kanten werd zorg over het tekort op eigen betalingsbalans uit gesproken. Het debat stond in feite los van de vertoonde documentairereeks „Arm en rijk", al vormde het 't sluitstuk daar van. Voor de toehoorder was het geen gemakkelijk te volgen gesprek, niette min gaf het toch verruiming van in- Twee geschilpunten zijn in „Ja, nee, geen mening" aan de orde gesteld: de wenselijkheid van filmkeuring en die van demonstratievrijheid. Mr. P. A. Rogge, rechter in Rotter dam, verdedigde de filmkeuring tegen criticus Jan Blokker: de commissie legt normen aan van openbare orde en goede zeden en houdt op deze wijze zo de jeugd vrij van al te veel geweldda den in de bioscoop. Jan Blokker zei dat de bioscoopex ploitanten hiervoor de verantwoorde lijkheid zelf wel kunnen dragen en da* niet een groepje van vijf tot zeven personen van overheidswege dient aan te geven, wat een volwassen mens al dan niet mag zien. Men leest ook wat men zelf wil. Voor het onderscheid tussen thuis le zen en in het openbaar film kijken had hij geen gevoel. Er werd even fel gedebatteerd tussen beide heren en het publiek liet zich lichtelijk beïnvloeden door Blokkers argumenten. Half om half bleven de meningen, ook bij 16 wijzigingen in de stemmen van de toehoorders, in zake. meer de monstratievrijheid. Mr. A. Zeegers van de CDU trad als tegenstander in het strijdperk tegen drs. E. van Tijn, die een voorstel terzake bij de Amster damse gemeenteraad heeft ingediend. De heren waren goed aan elkaar ge waagd. Bij de NCRV kon men nog luisteren naar verrassende gospelzang door Mari on Williams en haar ensemble, die een zaal vol publiek meesleepte in haar overtuigd enthousiasme. Puzzelhoek Kruiswoord-puzzel zonder zwart ken. Die worden dus uitgenodigd in het programma. Ja, ook buiten landse, als het zo uitkomt. Toch blij ven we niet bij de zgn. hits, we ne men er ook platen van historische waarde bij. Het hele programma krijgt een beetje showkarakter. Al lerlei nieuwtjes over de artiesten zul len er ook een plaats in krijgen." „Pi Scheffer treedt er dus niet weer in op?" „Nee. Het idee van de show is nu an- „En hoe staat het met dat puzzelpro gramma? Is dat weer op reisge- bied?" ..Nee, het wordt echt iets voor gewone puzzelaars, iets met letters. Maar de opzet is nog niet rond. Binnenkort heb ik er meer nieuws over. Dit wordt echt een zomerprogramma, eenmaal per 14 dagen komt het op Ned. 2." Hiermee moeten wij voorlopig tevre den zijn, maar u hoort er nog van! Koorz 2 3 4 S 6 7 8 9 Horizontaal 1. plaats in Overijselloot van plant. 2. luitenant kolonel—muzieknoot. 3. muzieknootsoort van antilo pestok. 4. onbekende=zijtak Elbeachting. 5. rivier in Duitslandzware zoete wijnvoorzetsel. 6. gekheidmeisjesnaamjong var ken. 7. rivier in Rusland—myth, fi guurwater in Friesland. 8. scheik. element (afk)schraaltot de (afk)pauselijke encycliek (afk). 9. lipharenplaats in Utrecht. Vertikaal 1. een der Soenda eilanden—gewicht. 2. deel van een fornuis—geestelijke. 3. spelleiding muzieknoot mu zieknoot. 4. nummer (afk)staatsbedrijf (afk)muzieknootoude lap. 5. boomschaaldieren. 7. rivier in Ruslandboodschapper. 8. drietenige struiswater in Limb. 9. spleet—vertegenwoordiger. Oplossing vorige puzzel Horizontaal 1. borstelsa. 2. opolieopa. 6. oele^-ren—ha. 7. P.G.—erg-ader. 8. meierLeto. 9. Eistleren. Verticaal 1. Boskoop—me. 2. openregel. 3. romanleis. 4. sla—peer—et. 5. TilburgR.L. 6. Eeoaseale. 7. lompander. 8. Spaarnete. 9. aardAaron. lekprogramma. M& C£eestefijkebUliede Reclame. N TS:r 20 00 Jou vrijetijdsbe HE'H foogdisrrs: 22.35P- 22.40 fysica (21). Nieuws inN iSlamVi '3'ihr ss ssr zonderlinge 05 De ianoiAect?alPr£cn BtolSudtred christelijke organisa TELEVISIE sang Een paar jaar geleden heeft de NCRV-televisie eens een aantal afle veringen van de Amerikaanse Coun try- and Westernserie „Five hun dred miles from home" uitgezonden. „Toen die was afgelopen werden we overstroomd met brieven om meer", vertelt Dick van Bommel. „We had den niet kunnen denken, dat die uit zendingen zo waren aangeslagen, j Jammer genoeg moesten we toen ie dereen teleurstellen, er waren ge-1 woon geen afleveringen meer. Daar- om zijn we nu erg gelukkig dat we een nieuwe reeks hebben, al rijn het1 maar drie programma's van 25 minu ten." „Zondagavond a.s. beginnen we ermee op Ned. 1 om 9.15 uur, onder de titel „Mark Nashville-show". Het is een Amerikaanse zanggroep The Kerr Singers, die samen met solisten in een cowboyclub optreedt. Toen ze in het voorjaar van 1964 een toernee door Europa maakten, zijn deze op namen geproduceerd in de studio van München. In de eerste afleve ring is Jim Reeves nog te horen en dat zal heel veel kijkers een genoe gen doen". Dat is waar, want liefhebbers van de ze folkloristische muziek en zang hebben nog altijd Jim Reeves in ge dachten. Zij weten, hoe hij kort na dit Europese toernee tragisch is ver ongelukt. Op 31 juli 1964 sloeg in hevig noodweer een vierpersoons vliegtuigje dat van Batesville naar Tenessee ging. te pletter. Alle inzit tenden kwamen om het leven en een van hen was Jim Reeves, 40 jaar oud. die naar huis wilde gaan. Opmerkelijk Jim Reeves' carrière zowel als zijn hoog in ere gehouden nagedachtenis zijn opmerkelijk. Hij was oorspron kelijk beroeps - basketballspeler, maar een lelijke beenbreuk maakte een eind aan zijn sportieve loop baan. Aangezien hij geen vak had geleerd, maar van de middelbare school meteen de sport was ingedo ken, moest hij naar een baan om zien, die geen speciale opleiding ver eiste. Zo werd hij nieuwslezer bij een radiostation. Daar echter ontdekte men zijn bijzon der mooie stem en een test maakte uit dat hij ook heel goed kon zingen. Nooit had Jim in die richting ge dacht. maar toen hij eenmaal de kans kreeg om te beginnen schoot rijn ster ongelooflijk snel omhoog. In een paar jaren tijds was hij via optreden en platen wereldberoemd. Nu. drie jaren na zijn dood, is zijn stem nog altijd een begrip voor de liefhebbers van Western-muziek: zijn platen worden nog druk ver kocht zowel in Amerika als in Euro pa en andere werelddelen. Geen won der dus, dat kenners verrukt zullen zijn, hem zondag nog eens via opna men. kort voor zijn heengaan ge maakt, te kunnen zien. „We hebben", besluit Dick van Bom mel. „om de vragende kijkers een plezier te doen, gezocht naar series als deze en ik geloof, dat we nu iets goeds hebben gevonden". Samen met de Kerr Singers zult u o.a. Chet Atkins en Gus Backus. Yoka Beretty, huiselijk in badjas maar met georden de haren, zal vanavond zo te zien en te horen zijn in het cabaretprogramma .ledigheid", dat de KRO op Ned. 1 laai verschijnen. Behalve Yoka treden op Maya Bouma, Henk van Ul- sen en Hans van den Bergh. Het wordt een kritisch programma over de huidige zorg voor de vrijetijdsbe steding, waarbij men vooral niet tot ledigheid des dui vels oor kussen) mag vervallen. Er zullen stevige noten worden gekraakt, waarbij r.k. zelfspot niet ontbreekt. Dat gebeurt op de gebrui kelijke familiaire wijze, die niet elke kijker zint. Ver geet U daarom niet dat de NTS er op Ned. 2 een speel film tegenover zet. de harde matras met alle comfort van een zachte! VANAVOND TE ZIEN r cabaret „Ledighei James Baldwin 1 Amerikaanse film over zijn triest in Harlem, r Poolse speelfilm „As en diamant", langs overleden acteur Cybulski in VANAVOND TE HOREN r volksliedjes in de Haarlemse Waag. Kunst, cultureel progn r Contekst: de dingen doorpraten. de harde matras met alle comfort van een zachte! 45 Hij was die dag niet eerder thuisgekomen dan toen het al avond was geworden. Maohteld had hij niet meer gezien en hij had niet anders verwacht dan dat ze nu wel weg zou blijven. Doch de volgende ochtend was ze teruggekeerd alsof er niets was gebeurd. Achter haar „goedemorgen" had echter een vraagteken gestaan en toen hij niet direct de groet had beantwoord, was ze even blijven talmen. Hij had verder geen notitie van haar genomen en ze was aan het werk gegaan. Om halfeen was ze hem komen roepen, omdat het eten klaar was. Er was over het voorgevallene van die middag niet meer gesproken. Ze gingen beiden weer door het huis, zoals ze nu al bijna een jaar lang hadden gedaan. Alleen was er dit verschil, dat hun verhouding weer tot een zuiver zakelijke leek te zijn teruggekeerd. Toch beseft Carel, dat dit niet zo zal kunnen blijven. De drang van het bloed is sterk en ondanks zijn weigering haar te trouwen, verlangt de vrouw naar hem. Ze laat dit soms maar al te duidelijk blijken en hij moet zich dan geweld aandoen om zich te verzetten. Want hij wil geen moeilijkhe den. En hij- is ervan overtuigd, dat die er zullen komen als hij toegeeft aan de drift die in hem roert. Hij piekert erover hoe dit verder moet gaan als Machteld hem komt zeggen, dat er bezoek voor hem is gekomen. Hij wil vragen wie er is. Maar dan ziet hij de gast reeds achter haar staan. Met een paar grote passen is hij bij hem en met beide handen grijpt hij de hand, die de ander hem heeft toegestoken. „Samuel! Wat een verrassing!" roept hij verheugd uit. En de ander zegt ontroerd: „Carel!" Daarna komen de vragen. Hi; zou ze wel allemaal tegelijk willen stellen. Hoe is het in Amsterdam? Hoe maakt mijn broer Barent het? Wat voor werk heeft meester Van Rijn onder handen?. Maohteld staat daar nog in de deuropening. Ze kijkt naar Carel als verwacht ze een verklaring voor dit onverwachte bezoek. Pas als hij haar blik heeft ontmoet, zegt hij: „Mach- teld, dit is mijn vriend Samuel van Hoogstraten uit Amster dam." Terwijl Samuel haar met een lichte buiging de hand reikt, voegt hij eraan toe: „Hij is een veelbelovend leerling van de beroemde meester Van Rijn en.hij is ook dichter en schrijver." Samuel lacht verlegen, maar toch gevleid. Een rode blos trekt op langs zijn gelaat, dat nu nog jonger lijkt dan het al is. Carel ziet het en denkt: het is soms net een meisje. Dan zegt hij: „Ga zitten, Samuel." En tot Machteld: „We moeten dit bezoek vieren. Toe haal eens een flinke kan rode wijn in „De Toelast" Machteld. Zeg maar, dat ik morgen wel kom betalen." Als Machteld de deur achter zich heeft dichtgetrokken, zegt hij: „En vertel me nu eens gauw hoe onze meester het maakt." „Hij is nog altijd de meester", antwoordt Samuel en hij legt de nadruk op het laatste woord. „Je vraagt je wel eens af", vervolgt hij, „waar hij rijn werkkracht vandaan haalt Vooral nu hij het thuis de laatste tijd toch niet zo gemakke lijk heeft." „Daar had ik van Barent al iets over gehoord", zegt Carel. En hij vraagt: „Is het waar, dat Geertghe Dircx, die trompet- tersweduwe, het veld heeft geruimd voor die jongedochter uit.waar kwam ze ook weer vandaan?". „Van Ransdorp", vult Samuel aan. En hij vervolgt: „Tus sen Geertghe en Hendrickje Stoffels zo heet dat meisje uit Ransdorp boterde het al lange tijd niet. Je weet toch, dat die weduwvrouw de meester voor het gerecht had ge daagd en eiste, dat hij Jiaar zou trouwen?" „Nee, dat wist ik nog niet", antwoordt Carel. „En.hoe ia dat afgelopen?" „Ze heeft gelukkig geen succes gehad", zegt Samuel. En als Carel nadenkend voor zich uitstaart, vervolgt hij: „Zo zie je maar: als de liefde in het spel komt... Nee hoor, ik blijf maar liever vrijgezel, dan heb ik van die moeilijkheden niet te vrezen". Nu lacht Carel. Hij zegt: „Wacht maar, je bent pas eenen twintig. We spreken elkaar later nog wel eens". Maar onder wijl denkt hij: misschien ben jij wel het type om onge trouwd te blijven. Maar dan brengt hij het gesprek op een ander onderwerp door te vragen: „Heeft de meester op het ogenblik nog belangrijk werk onder handen?" Het is Samuel toevertrouwd verslag hiervan te geven. Hij Wordt vervolgd) ..Geldig'' nicosi huwelijk dore Gunther zal zijn plan orr dochter van een chauffeur, de donker harige stewardess Christina Franges- kou. te trouwen niet opgeven. Zijn vader, eigenaar van rijke ko permijnen op Cyprus, liet in twee dag- ouders wilde t B&CK &et/MD7 CP PC z/ctf SNet erf sff aé. ffF5Tf>NPSBeC>iefJltJS[ oorr.arf.s- maatregel lelling: ,,De politie is t de komende nacht in deze kiosk wordt cfe; veel later kon de eig< de kiosk aan het rekenen sla waarde van de „uit voorzorg" SUKKELTJE EN BRUUNKE ze allemaal verbaasd. „Pa: op: daar komt de bus' roept Bruunke en stap1 achteruit. „Hij is nog steeds heel" dansen de vriendjes. Hen- nie Haas is dol van plezier. „Ik ga er duizend blazen, tot al mijn sop op is!" roept hij en gaat aan de kant van de weg zitten. Maar nu zijn ei >m Hennie heen! „Zeg stop eens wel erg veel grote zeepbellen pel bellen!" waarschuwt Stikkeltje. Maar de bal len geven erg mee en laten zich niet uit elkaar duwen. „Help!" roept Hennie ineens bang!

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9