Alle stijlen broekmode Inflatie liep harder dan het dividend Van Mierlo in BVD- commissie Van je je familie moet het hebben.... Keukenhof dit Balpen verboden cadeau bij aankoop benzine KOKOS LOPERS jaar op eerste lentedag open Deel Hoge Morsweg heet nu Morsweg Amateurduikers willen SCH 225 fotograferen Bel-O-fasf HEREN OVERHEMDEN - 9.95 - Rijksmiddelen toegenomen JUHWI LEIDSE COURAHT 4 DONDERDAG 2 MAART 1967 Drs. Bijlsma zal 7 dagi en niet eten DEN HAAG Voor Pmn zal dr». TJ. Bijlsma uit Den Haag .'.even dagen in hongerstaking gaan om de landen er toe te be- tionaal inkomen af te staan aan ontwikkelingshulp. Deza doctorandus in de politie ke en sociale wetenschappen meent dat dit zonder veel econo misch ongerief mogelijk zal zijn als de rijke landen de eerder in de vorm van leningen gegeven ontwikkelingshulp omzetten in schenkingen. Dit geleende geld betekent straks een ondragelijke laat voor de arme landen, aldus dr. Bijlsma. Woningbouw nam in januari toe DEN HAAG In januari zijn 9.134 mtuwt woningen gereedgekomen. In ja nuari 1966 bedroeg dit aantal 5.942 en in dexelfde periode van de jaren 1961 t/m 1965 gemiddeld 4.713. Volgen» gegevens van het Centraal bu- Cu voor de statistiek werd in januari onnen met de bouw van 8.291 wonin- i (januari 1966 6.225). FBI arresteert leden Ku Klux Klan HATTLESBURG Twaalf leden van de Ku Klux Klan, ondar wie de „grote tove naar" Bowes, zijn gisteren in Hatties- burg (Mississippi) door de FBI gearres teerd. Zij worden er van verdacht mede plichtig te zijn aan de moord van vorig Jaar op de strijdlustige negerleider Ver- De twaalf •chuldigd te neoDen gezworen slachtoffer zijn burgerrechten seggen: een federaal misdrijf, in tegen stelling tot moord. Alle twaalf zijn op prije voeten gesteld nadat per persoon •en borgsom van vijfduizend dollar (Van ons* moderedactrice) AMSTERDAM Wanneer de knoopaluiting ook nog gelijk wordt, zullen dochteT en zoon, en zelfs wel moeder en zoon of vader en dochter allemaal het zelfde colbertje kunnen aan trekken, als de mannelijke en vrouwelijke modelijn zich voort zet. Dat dachten wa zo, toen wc bij Metz e fraaie broekpakken-nieuwe-stijl bewonderden. Er zijn driekwart jas sen. gedragen op lange pantalons, zo wel effen als een combinatie van fijne ruitjes met unie. De pantalons lopen op de voet wijd uit, maar sluiten vrij strak om de knie. Er worden echte overhemden bij gedragen, zelfs met button-down kraag. En lange stropdas sen, die nogal breed zijn. Dat jongetje-meisje zagen we ook bij de corduroy pakken, bestaande uit short en lang jasje. De short kan recht zijn of klokkende pijpen hebben. In het laatste geval is het een schijn-rok. Koperen kettingen met grote schakels worden als ceintuurs gebruikt; vaak te pa*, maar ook wel eens te onpas. Wordt er een kort rokje gedragen, dan heeft de blouae een aangeknipt pofbroekje. Dat „kruippakje" kan ook gebruikt worden op het strand over het badpak. Onder wijd waaiende kor te rokken een wit katoenen broek met brede kanten stroken, waar nog een lintje in de kleur van de jurk doorge ien is. En tenslotte de harembroek met een brede band om de enkel onder de lan ge terrasjaponnen, die dan een zeer hoog split middenvoor hebben. Jurken Gelukkig kunnen we nog te kust en te keur als we die zichtbare broek niet begeren. Kiezen we bijvoorbeeld een trapezejurk in een lila-groene ruit met een heel bijzondere mouw. Aan de kop was een lip geknipt, die de schouder vormde. Verdekte voorsluiting en een hoog afstaand boordje. De mantel is nauwelijks een mantel meer, meer een robe-manteau. Sommige sluiten zelfs op de rug. Grappig waren de mouwlo ze mantels, die gehaakte mouwen had den gekregen. Donkerblauw, veel camelkleuren, grijzen en crème overheersten, wordt voor de jonge garde het oranje, geel, groen en lila verkozen. AMRO verwacht geen crisis AMSTERDAM Ben depressie in 4e betekenis van de jaren dertig is niet mogelijk, set dr. J. R. M. van den die tijd aanzienlijk verbeterd. Spre kend als lid van de raad van bestuur merkte hij op dat het jaarverslag de term „recessie" had gebruikt in eco- nomisch-wetenschappelijke zin. Vroe- fer sprak men van regressie. Met recessie bedoelt men een verminde ring of stilstand van de groei. Een aandeelhouder meende dat hel publiek onvoldoende voorlichting ont vangt en maakte de pers tot zonde bok, omdat deze de zaken te roos kleurig zou voorstellen. Hij wilde weten of Nederland na Zuid-Italië het armste land van de Euromarkt zou zijn, maar dr. v. d. Brink ging hierop met in. Op de klacht van een aandeelhouder over de verhouding tussen hetgeen de fiscus en de aandeelhouder ontvangt, merkte dr. v. d. Brink op dat de staat inderdaad 44 miljoen belasting ont vangt van de bruto-winst en de aan deelhouder slechts 24** min. Maar elke onderneming moet nu eenmaal 47 pet van de belastbare winst vooi belasting afzonderen, zodat de aan deelhouder altijd een veel lager per centage ontvangt dan de staat. De laatste vier jaren zijn de kosten van levensonderhoud 22 pet gestegen en de waarde van het geld is 18 pet gedaald. De regelingslonen namen met 50 pet toe, zodat het werkelijk inko men van de werknemers flink Mj vooruitgegaan. Voor de gepensioneerden echter heeft de bank sinds 1962 weinig kun nen doen en thans is besloten 2)1 min. te bestemmen voor toeslagen vroegere werknemers, om althans stuk van het waardeverlies van geld goed te maken. Met alles rekening houdend is dividendinkomen van aandeelhouders slecht» 16 pet gestegen. Dat minder dan het waardeverlies geld. Aandeelhouders zyn er, ook al was er een aanzienlijke vermogens vorming binnen de onderneming, rela tief het slechtst afgekomen. De raad van advies is uitgebreid tot 36 leden door de benoeming van d€ heren B. E. Ruys, J. W. Hupkes, ir. O. J. van der Vorm, dr. ir. J. S. A. J. M. van Aken (Staatsmijnen), drs, J. Bons (Bijenkorf), J. J. A. Berger (burgemeester van Groningen). Het dividend is bepaald op 14 pet. P. Plokker nam afscheid NCB (Van o e soc.-econ. redactie) UTRECHT De heer P. Plokker, durende dertig jaar plaatselijk bestuurder van de Nederlandse christe lijke bond van werknemers hout- en bouwnijverheid, nam gisteren een drukbezochte receptie theid van zijn werkkring bij dt christelijk* vakbeweging. Zijn betekenis als plaatselijk bestuur- ir werd onderstreept in eer toespraak van de wethouder van socia le zaken van de gemeente Utrecht, de heer A. van Koningsbruggen, die de heer Plokker de eremedaille in goud van de Orde van Oranje Nassau opspeldde. Plokker, die thans met pensioen gaat, werd in 1907 te Katwijk aan Zee geboren. In 1928 werd hij als timmer man reeds lid van de NCB. In 1937 volgde zijn benoeming tot administra teur van de afdeling Utrecht van ae NCB. Als plaatselijk bestuurder hac hij vele contacten met de diensten van sociale zaken en het gewestelijk beidsbureau. Niet meer praten over oorlogsverleden ASSEN De heer G. Dieters uit Annerveenschekanaal mag (op 1.000 boete) geen uitspraken doen over het oorlogsvt Sultan Hamid II: veel bereidheid bij bedrijfsleven UTRECHT Sultan Hamid II van Pontianak heeft tijdens zijn „good- will-bezoek" aan ons land zowel bij de overheid als bij het bedrijfsleven de bereidheid gevonden om met Indonesië samen te werken op financieel-econo- misch gebied. In een gesprek met het ANP zei de sultan dat zijn besprekin gen de basis hebben gelegd voor het herstel van oude en versteviging nieuwe activiteiten in Indonesië. Men wil hier niet de indruk meer vestigen te willen domineren. zo zei hij. In de koloniale periode kregen bij voorbeeld alleen radiotoestellen van Nederlandse firma's een kans en pas dasma d« Duitse merken. Nu is de situatie anders en is een normale con currentiepositie ontstaan. D* sultan gelooft dat na de recente gebeurtenissen in Indonesië de periode ▼UB herstel i» begonnen. „Ik heb volle dig vertrouwen in de regering van ge- «eraat Soeharto". De sultan gaat zijn legering binnenkort rapport uitbren- De Asser rechtbankpresident deed deze uitspraak gisteren in een kort ge ding dat de heer Lambers had aan gespannen tegen de voormalig NSB-districtsleider in Drente, de h« Dieters. De heer Lambers had een dwangsom van ƒ10.000 per overtreding Links: corduroypak met rechte short. Rechts: een klokkende short, die al» een rok valt. Roken in de restauratie mag weer (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Goed nieuws voor hen, die het roken niet kunnen laten: de directie van de Nederlandse Spoorwe gen. heeft besloten het rookverbod in de restauratie-rijtuigen op te heffen. Datum van ingang: morgen. Twee jaar geleden werd het rookver bod ingesteld, maar het kon slechts weinig waardering vinden bij hen, die onder het nuttigen van een kopje koffie of na een klein hapje een trekje wil den doen aan hun pijpje, sigaret of sigaartje. En in de loop van die twee jaar hebben de bedienden heel wat ge- rokers onder de reizigers zullen e dankbaar om zijn. Senaat krijgt gegevens over von Kielmansegg DEN HAAG Minister De Jong (de fensie) is bereid de Eerste Kamer na dere inlichtingen te geven over de AF- CENT-bevelhebber von Kielmansegg, die in de oorlog behoorde tot de Duitse pantserdivisie in Polen. Een nieuw onderzoek is volgens de be windsman, die gisteren in de Senaat zijn begroting verdedigde, niet nodig. Voorts zegde minister De Jong toe te laten onderzoeken of het mogelijk is de kruitfabriek in Muiden te laten overplaatsen naar een polder, zodat zij geen gevaar meer voor de bevolking kan opleveren. Er hebben zich (zoals bekend) al twee explosies op deze fa briek voorgedaan. De produktie moet worden gehandhaafd om Nederland niet geheel van het buitenland afhan kelijk te maken, aldus de heer De Jong. „Werkstaatje" dief gevonden BARNEVELD De 21-jarige Barne velder A. I., die lang werd gezocht wegens diefstallen, heeft door zijn zak agenda te verliezen zichzelf bekend gemaakt. Een kiosk-exploitant vond de agenda gisteren en de data die erin stonden klopten precies met de data en plaatsen van vele inbraken. Toen was het voor de politie een eenvoudige zaak: I. kon thuis worden gearresteerd. In de agenda stond ook een aanranding vermeld. Dat bekende hij prompt. DEN HAAG De fractievoorzitter van D'66, mr. Van Mierlo, is gisteren door de Tweede Kamer benoemd in de commissie voor de Binnenlandse veilig heidsdienst, welke commissie overigens tezelfdertijd een andere naam heeft ge kregen, namelijk: de vaste commissie voor de inlichtingen- en veiligheids diensten. Ook de fractieleiders van d* vijf grote partijen maken er deel van uit. Het Kamer-presidium werd uitge breid met mr. Aantjes (a.r.), jonkvrou- we mr. Wttewaall van Stoetwegen (c.h.) en de heer H. J. Lankhorst (pac. sec.). Vorige week waren al aangewe zen resp. mr. Van Thiel (kath. v.), drs. Nederhorst (soc.) en de heer Zegering Hadders (lib.). DURHAM Amerikaanse artsen hebben anderhalf jaar geleden het le ven van een vrouw, wier lever niet meer werkte, kunnen redden door haar bloedsomloop rechtstreeks In ver binding te brengen met die van haar man en van haar vader. Voorzitter uit kritiek op toeristenwezen Voor SOLA naar FA. CORVER HAARLEMMERSTRAAT 88 LEIDEN TELEFOON 24197 Haagse politierechter meent: DEN HAAG Het zou oogluikend zijn toegestaan, dat een ballpoint als geschenk werd verstrekt bij benzine, zo had men een 48-jarige exploitant van „witte" benzinepompen medege deeld, vooral omdat er reclame op de pen was aangebracht. Deze mededeling van de politie werd gelogenstraft door de uitspraak van de Haagse politierechter, die de exploi tant veroordeelde tot f 75 boete we gens overtreding van de wet on het Cadeaustelsel. Bij afname van totaal honderd gulden aan benzine werd. een vierkleurenpen bij zijn pompen te Den Haag en Leiden ver strekt. Reeds eerder had hy van zich doen spreken, toen rond kerstmis fles champagne als geschenk werd geboden. Toen bleek, dat dit niet was toe gestaan, staakte verdachte ook diefllB gifte, wat ook was gebeurd met de ball points, waarvan hij er duizend in voor raad had. De officier van justitie, mr. R. G. Beer zag geen „consumptie-vedband" tussen de ballpoint en benzine, wat de wet vereist om een cadeau toe te staan. Verdachte merkte evenwel op, dat veel automobilisten hun bemzinever bruik willen noteren, doch dan vaak niet in het bezit zijn van een pen en hem daarom vragen. Dit bracht hem op de gedachte van het cadeau. De officier vond toch de relatie tussen benzine en de pen niet aanwezig eir eiste f 150 boete. j. mr. F. J. de Gier herinnerde er als verdediger aan, dat hem volgens de jurisprudentie wel is toegestaan on asbestplaatje cadeau te geven bij hoewel een dergelijk plaatje ook voor iets anders ban worden gebruikt. Dergelijke cadeaus worden wel vaker verstrekt. Er is hier wel sprake van „nuttigheidsverba nd" en men krijgt ker ballpoints cadeau. Zij bepleitte ont slag van rechtsvervolging. De politierechter, mr. S. Boas deelde het standpunt niet en vond dat in deze het consumptievenband te ver is t* en veroordeelde daarom verdachte tot f 75 boete. TOT 11 MAART GRATIS OMBOORDEN vaq alle niet meer kon doen. Aan het eind van de behandeling kon haar lever zijn normale functie weer uitoefenen. De vrouw, haar man en haar vader, die allen dezelfde bloedgroep hebben. Pas LISSE De Keukenhof, die dit jaar voor de achttiende maal wordt gehouden, zal op 21 maart zonder of ficieel vertoon worden geopend. Deza vroege datum is gekozen met het oog op de paasdagen, die dit jaar al in maart vallen. Ook is rekening ge houden met de door de zachte winter veroorzaakte vroege bloei van de ge- Voor het eerst is dit jaar ook aan dacht besteed aan het zogenaamde bijgoed, zoals irissen, anemonen, pri mula's en cyclamen. Deze bloemen zijn te bewonderen in een bij het thee huis aangelegde bijgoedborder. Het parkeerterrein is verder uit gebreid en dank zij de medewerking van de spoorwegen zal ook nu weer een aantal treinen in Lisse stoppen. Anders dan vorig jaar zr#.len dit maal uitsluitend beelden v/n Neder landse kunstenaars worden geëxpo seerd. Het was de bedoeling dat er ook Duitse beelden zouden komen, door een ambtelijke fout kon dit plan geen doorgang vinden. Gezien het succes van de vorig jaar het paviljoen gehouden postzegel tentoonstelling, zullen ook nu post zegels worden geëxposeerd. Een ander experiment, de intro- ructie van hostesses, zal niet wor den herhaald, omdat de gastvrou wen niet aan de verwachtingen hebben voldaan. Bedroevend Tijdens een gistermorgen gehouden persconferentie heeft Keukenhof- voorzitter mr. Th. M. J. de Graaf kritiek geuit op de manier waarop in Nederland de toeristische activiteiten worden gecoördineerd. Naar zijn mening is het VVV-wezen te veel onderhevig aan versnippering, waardoor veel werk in de lucht blijft hangen. De VW-instanties, zei hii. werken te veel naast elkaar .en hun activiteiten dragen te veel een toe vallig karakter. De ANW zou niet alleen public relations officers moeten aantrekken, maar ook wetenschappelijke mede werkers, die de leiding zouden kun nen steunen. De heer De Graaf noem de het bedroevend dat een zo zwaar gesubsidieerde instelling er nog steeds niet in is geslaagd een duidelijk co- ordinerend beleid te voeren- Hij vond het ongehoord dat bij voorbeeld een pamekeling uit de rand stad Holland een onjuist telegram naar het buitenland kon zenden met de mededeling dat Nederland geen hotel bedden meer had. Ondanks zijn kritiek was de heer De Graaf van mening dat ook in 1966 met de VW's de samenwerking goed is geweest. Hoewel het weer slecht was, vooral met de paas dagen, trok de Keukenhof toen toch nog 710.000 bezoekers. Leiden heeft nu ook een Roomburgerpad LEIDEN Het deel van de Hoge Morsweg tussen het viaduct en d spoorwegovergang bij Wem ink heet nu Morsweg, wait een wijzigin van de huisnummers betekende. De nummering van het deel van de Mors- weg, dat bij de Morspoort begint, is voortgezet. Het sinds de grenswijziging tot Leiden behorende deel van de Hoge Morsweg van de spoorwegover gang tot het Haagsche Schouw blijft Hoge Morsweg heten. Aangezien de haakse aansluiting van de verbindingsweg bij het rk bejaar dencentrum op de Roomburgervveg ook de naam Roomburgervveg heeft gekregen, is aan de voortzetting van de Roomburgerweg langs het Rijn- en Schietonaal de naam „Roomburger pad" gegeven. Consequenties van de grenswijziging zijn vernummeringen van de VÜetweg in het voormalige Zoeterwoude en ver nummering van de Hoge Rijndijk. Hoewel de wijzigingen hier en daar Marine: Dat is te gevaarlijk niet te gevaarlijk is en ook moet wor den uitgemaakt of de berging, ,wan- r die althans mogelijk is. de moeite SCHEVENINGEN Drie amateur duikers zijn van plan te duiken naar het wrak van de SCH 225 om de stof felijke overschotter van de beman ningsleden te bergen en foto's te ma ken voor de scheepvaartinspectie. De Marine vindt hun plan onverant woord en in Scheveningen voelt men niet veel voor een schip voor de jongelui (24, 22 en 18 jaar) beschik baar te stellen, maar ze willen toch doorzetten. Tom van der Linden, radio- en monteur, Tom van 't Hof, student biologie, en Aad Overklift Vaupol Klein, student werktuigbouwkunde, duiken regelmatig in hun kikvorspak- ken in de Noordzee. Zij denken er over een wrakkenploeg te vormen om de schroeven van gezonken schepen buit te maken. Dat kan volgens hen aardig wat opleveren. Intussen heeft minister Biesheuvel in de Eerste Kamer verklaard, dat onderzocht wordt of het mogelijk is de SCH 225 te bergen. In de eerste plaats moet worden bekeken ot het WIT de universiteit de faculteit der rechtsgeleerdheid ao Droef- schrift getiteld „Over methoden van be gripsvorming in het recht" (een studie getvaserd op Jeremy Benttoams exuoeltieleer). De promotie geschiedde cum laude Pro motor was prof. mr. J P Glastra van Loon. De heer S I Miranda, geboren te Parama ribo en thans wonende te Lelden. Is ge promoveerd tot doctor In de geneeskunde op proefschrift getiteld .Percutane transhe- patlsche cholanglografie". De promotor was ACADEMISCHE EXAMENS HAARLEMMERSTR. 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA Agaealyeeum ging naar Studentenhuisvesting LEIDEN De stichting Studen tenhuisvesting heeft het v-oormaligc gebouw van het Agneslyceum aan de Oude Vest aangekocht. De onder handelingen hierover waren tijdje geleden op dood spoor gezet door de in augustus 1966 afgekoi de bestedingsbeperking. problemen hebben geschapen zo werd de bij een der bewoners van het voormalige deel van de Hoge Mors weg afgehaalde was later op een ander nummer terugbezorgd hebben alle betrokken bewoners, voorzover thuis waren, enkele weken geleden be zoek gekregen van. een ambtenaar der afdeling bevolking. Voorts worden aan de betrokkenen twintig gratis adres- wijzigingskaarten verstrekt. Leidse koopman schopte en sloeg erop los DEN HAAG Fraaie mameren houdt u er op na", schamperde de of ficier van justitie bij die Haagse recht bank. De 20-jarige koopman vit Dei den, die terecht stond, had het daar dan ook wel naar gemaakt. In de Dorpsstraat in Warmond was hij met zijn auto midden in de straat blijven staan om met een andere auto bestuurder een praatje te maker». Toen een andere automobilist na lang wach ten begon te toeteren, was hij achter uit geredën en tegen de andere auto opgebotst. Daarna had hij het portier van de auto opengetrokken, de chauf feur er uit gesleept en er op los ge slagen en geschopt. Omdat de officier krachtig optreden hiertegen noodzakelijk vond, eiste hij vier weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De rechter was het er volkomen mee eens- Opgeruimd staat netjes, maar je kunt het ook te opgeruimd willen heb ben. Dat ondervond een huisvrouw uit Alphen, die een vuilnisman met een bezem te lijf was gegaan, toen deze wat vuil uit een emmer had laten ral- De officier vond dat bezems ir geordende maaitsühappij anders bruikt moeten worden en eiste wegens mishandeling f50 boete. Ook daarmee was de rechter het eens- Am bonnezen willen naar Indonesië DJAKARTA Drieduizend Ambon- nezen in Nederland hebben de Indone sische ambassade in Den Haag te kennen gegeven dat zij naar Indonesië willen repatriëren. Dit werd bekend gemaakt door de gouverneur van de Indonesische provincie de Molukken, kolonel Latumahina, na terugkeer in van een bezoek aan Neder- der Leeuwen. Roermond). J N Zaal. Amsterdam: doet ex economie: A Sie- bellnk. Amsterdam. H Meyer, Amsterdam. W van Muiswinkel, Veis en. SJ Zondervan. t 3p«- Open drives van de Ldorpse bridgeclub LEIDERDORP Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan houdt de „Leiderdorpse Bridgeclub" op maan dag 20 maart en dinsdag 4 april twee open bridgedrives. Aan deze drives ton door iedere bridger uit Leiderdoro en omgeving worden deelgenomen. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt f 2 per persoon per avond. Men kan ook voor beide driv-es inschrijven. Gelegenheid hier voor bestaat bij de secretaris-penning meester. A. G. de Winter, Hoogmade- seweg 33, Leiderdoro, telefoon 40420, giro 71 15 72 of bij de wedstrijdleider. P. M. E. van der Bijl, Hoge Rijndijk 221. Zoeterwoude-Rijndijk, telefoon 26860. giro 37 83 23. Beide drives wor den gehouden in „het Doroshuia"- Uitbreiding secretarie Leiderdorp aanbesteed LEIDERDORP Op uitnodiging van burgemeester en wethouders heb ben gisteren vijf Leiderdorpse bedrij ven ingeschreven voor de uitvoering van de verbouwing van het pand Hoofdstad 6 tot gemeentesecretarie. Hoogste inschrijver was de heer A. van Osnabrugge voor de prijs van f 66.300. De laagste inschrijving was an Aannemersbedrijf G. S. Nagtegaal Zoon met de som van f 59.475. De kosten van de verbouwing zijn begroot op f 60.100. De gunning is aangehouden. Van Katwijk naar België gevlucht LEIDEN Gisteren is in België waarschijnlijk de 21-jarige jongeman aangehouden, die maandag 20 februari aan een achtervolging van de politie wist te ontsnappen. Of het de betrok kene inderdaad is, moet nog nader worden geverifieerd door de uitwisse- ling van foto's. De Nederlandse jongeman werd morgens bij een routine-controle te Noordwijtorhout aangehouden, terwijl hij in een personenauto met een Frans nummerbord reed Hij kon geen ken tekenbewijs overléggen en sloeg op de- lucht, achtervolgd door de politie. In Katwijk raakte men zijn spoor bijster. De politie vermoedt, dat de auto, die in beslag is genomen, was gestolen. Uit Frankrijk heeft zich evenwel nog geen eigenaar gemeld. De rijksmiddelen hebben over januari f 1534,6 miljoen opgebracht tegen een jaar tevoren f 1207,7 min. De opbrengst der afzonderlijke midde len was in januari 1967 (1966) in miljoe nen guldens: Niet-kohier-belasting kost- prijsverhogend: invoer 61,7 (56,7), om zet 250,6 (190,3), benzine 13,6 (6,6), olie 5,4 (5;7), tabak 63,9 (50,7), alcohol 15,6 (14.4), bier 7,3 (6,5). wijn 2,7 (2,9), sui ker 9,2 (8,8), zegel 8,5 (7,3), registratie 23,9 "30,2), motorrijtuigen 24,6 (23), op centen 7,1 (6,1), op inkomen, winst en vermogen: loon 320.7 (221.4) m, divi dend 29 92,1), commissarissen 1,5 (1,1), kansspel 0,4 (0,3), successie 18,8 (17,5), kohierbelastingen:' inkomen 532 (367), vennootsoh. 87.8 (58), vermogen 25,7 (21,9), grond 9 (10,1). personeel 14,4 (8,2), De opgelegde aanslagen waren: Boekings tijdvak 1966/67 en 1967/68 (vorig jaar 1965/66 en 1966/67): Inkomsten 184,9 en 0,6 «223.7 en 0,4), venn.seh. 87,8 en -16.4 (-14,1 en 108), vermogen 25,7 en 27.7 (19,5 en grond -0,3 en (0,01 en personeel 14,4 en 24 (14,5 en

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4