Brand in LEIDERDORP VLEET Laatste flat Urlusplantsoen reeds in augustus klaar Korfballers Sassenheim weer vol vertrouwen Visserij nieuws bij de Engelse bejaarden wacht aardige week in K wijk KW 162 al pompend naar IJmuiden gesleept EHBO ers weggeroepen tijdens vergadering NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 FEBRUARI 19 Woondiscipline laat soms te wensen over LEI DEM De 336 uoaingxcet flatwoningen aan het Jacques Urlusplant soen bij velen beter bekend als de „verwarmde flats aan de Churchill- laan* verheugen zich in een grote belangstelling. Bij het gemeentelijk bureau voor huisvesting zijn sinds de bouw is gestart ettelijke honderden aanvragen binnengekomen van gegadigden voor deze doorstroomwonin- gen'. Woningen, bestemd voor mensen, die van goedkoop naar duurder of van groot naar klein wilden terhuizen. En sinds de Gemeentelijke Woning stichting er een goede gewoonte van heeft gemaakt geaccepteerde gegadig den gelegenheid te geven de ivoningen te komen bezichtigen, is het elke zaterdagochtend een drukte van belang op de bouwplaats. Met vrienden en familieleden komen eventuele adspirant huurders een kijkje nemen. Met opzet schrijven wij „eventuele" adspirant-huurders. want het is een publiek geheim, dat heel wat gegadie- den als zij eenmaal bericht hebben ontvangen dat zij voor een flat in dit complex in aanmerking komen, terug krabbelen. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft dit terugkrabbelen veelal finan ciële oorzaken. Op het laatste moment schrikt men soms toch terug voor de huur inclusief verwarming en wa ter voor de vierkamerflats f 152,- en voor de vijfkamerflats f 167,. terwijl ook de zekerheid, dat in de komende tien jaar elk jaar de basishuur met vier procent omhoog gaat een woordje meespreekt. Dan is er nog de onzekerheid over de woonbelasting. Andere factoren, die een financieel woordje meespreken, zijn byvoorfeeeld de feiten, dat de wo ningen zonder geiser worden verhuurd, terwijl in gang, keuken en toilet geen graniet of vloerbedekking is aange bracht, wat in vele andere woningen wel het geval is. Dat ten slotte de ver huizers een soort uniform tarief in re kening brengen, dat tussen de f 250.- en f 500.. sohommelt, laat sommigeD blijkbaar ook niet onberoerd. Piepklein kamertje Bij de beoordeling van de woningen zelf zijn de flinke, niet door een schoorsteen onderbroken woonkamer, de centrale verwarming met de daar mee verband houdende dubbele begla zing pluspunten. Negatief vallen in veler beoordeling uit de qua afmeting wat benepen keuken en het piepkleine kamertje tegenover de keuken, dat de begrippen vier- en vijf-kamerflats meer tot een formaliteit dan tot een werkelijkheid maakt Mede dank zij het grote aantal ge gadigden komen de 336 flats gemak kelijk vol. Laten wij de tien procent, die voor overheidspersoneel is gereser veerd, buiten beschouwing, dan bete kent dit complex een niet onbelangrij ke verbetering van de woningsituatie in het algemeen. De meeste huurders maken immers een goedkopere of kleinere woning vrij, wat op zichzelf ook weer aanleiding kan geven tot op schuivingen Politie greep in De flats echter zijn nog niet be woond. of er dient zich een nieuw pro bleem aan: woondiscipline. Meer nog dan in een „normale" flat wordt in een complex als het onderhavige discipline gevraagd van de bewoners. Men denke slechts aan de liften en de vuilstortko- kers, die van de bewoners en hun kin deren een bepaald verantwoordelijk heidsgevoel vergen. Trouwens alleen het feit, dat binnenkort op een toch beperkt stuik grond 336 gezinnen ofwel zo'n 1400 mensen en kinderen wonen, zegt al genoeg ten aanzien van de noodzakelijke woondiscipline. Nu reeds blijkt daaraan nogal wat te mankeren. Al enkele keren heeft de politie de via een afzonderlijke deur bereikbare bergruimtenafdeling moe ten „schoonvegen" zij blijken een geliefkoosde „vrijplaats" te zijn voor jongelui wat niet nodig was geweest als elke bewoner de deur achter zich op slot had gedaan. Voor het storten van grof vuil zijn enkele garages be schikbaar gesteld maar velen is de weg daarheen blijkbaar te veel. Fietsen en bromfietsen moeten regelmatig uit de centrale hallen worden verwijderd, waar zij soms zelfs de liftdeuren bar ricadeerden. De liften zelf zijn al ver scheidene keren door overbelasting blijven steken. Drie maanden vooruit Naar is te verwachten, zal dit in d« loop van de tijd allemaal wel wat be ter worden. Maar dat voor een derge lijk complex een meer dan gewone woondiscipline is vereist, heeft de praktijk nu al bewezen. Wat het verhuren van de 336 wonin gen betreft: het grootste blok met uitzicht op de Qhurchill-laan is reeds geheel toegewezen, terwijl ook van het tweede blok al een aantal wo ningen formeel is verhuurd. De ge meentelijke Woningstichting werkt na melijk steeds circa drie maanden vooruit. Begin augustus kan de laatste woning worden betrokken. Diefstal onder gymles LEIDEN Tien meisjes hebben bij de politie aangifte gedaan van diefstal vrijdagavond tussen 7 en 8 uur uit de kleedkamer van het gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht. De meisjes waren diaar bezig met gymnastiekoefe ningen en toen heeft men uiit de kle ding portemonnaies met kleingeld ge stolen. Hoeveel de buit bedraagt, h niet bekend. Paasvebo op 10 maart LEIDEN Op vrijdag 10 maart wordt de jaarlijkse paasveetentoon- stelling gehouden van de Vebo. Wet houder P. S. Harmaen opent de Vebo 's morgens om 10 uur tijdens een bij eenkomst iin de Turk, waarna de heer H. de Mooy, voorzitter van de Ohr. Middenstandsbond en van het Chr. Slagersorgaan, zal spreken over ..Markt vee en vlees.'' Sloot bij Voorstraat wordt gedempt LEIDEN Op vragen van het PvdA-raadslid M, van Aken over de regelmatig ernstig vervuilde sloot bij de Voorstraat, waarvan scheepswerf Boot-Leiden N.V. eigenares is, hebben B. en W. onder meer meegedeeld, dat genoemde N.V. bij het Hoogheemraad schap van Rijnland een verzoek heeft ingediend om de sloot te mogen dem pen. De gemeente wil hieraan medewer king verlenen mits de straatriolering in de Voorstraat en de huisriolering van percelen aan de Sumatrastraat, die thans op de sloot lozen, worden aangesloten op de gemeentelijke rio lering- B. en W verwachten, dat deze zaak spoedig zal zijn afgedaan en dat daarmee de gesignaleerde euvels tot het verleden behoren. Autoradio gestolen LEIDEIN Tussen zaterdag en zi dag is uit een geparkeerde auto op de Aaltje Noorderwierlaan na vernieling van een tochtraampje een autoradio gestolen. Verder is ingebroken in een kantoorboot aan de Kaasmarkt, waar de inbreker na het inslaan van een ruit een portemonnaie met f 15 mee- Juweliersruit met bakstenen vernield LEIDEN Omstreeks 9 uur gister avond hebben twee mannen gepro beerd de etalageruit van een iuwe Uersbedrijf aan de Haarlemmerstraat met bakstenen in te gooien. De ruit scheurde en werd gedeeltelijk ver nicld. Hierdoor trad de alarminstal latie in werking. Bij het horen van alarmschei namen de mannen j auto de vlucht. Voor zover kan w den nagegaan, is er niets gestolen- Belastingtarief vermakelijkheden mogelijk lager ZOETERWOUDE B en W. stel len voor dc tarieven voor de vermake lijkheidsbelasting te verlagen. Ze zijn zo hoog. dat ondernemers van verma kelijkheden er voor terugschrikken in Zoeterwoude iets op touw te zetten, waardoor de gemeente helemaal geen cent in het laatje krijgt. SASSENHEIM Voor de jaarver gadering van de chr. korfbalver. TOP in het KSA-gebouw bestond grote be langstelling. De samenstelling van het bestuur van de roodwitten heeft in het afgelopen jaar nogal wat wijzigingen ondergaan. Algemeen-adjudant S. Ka mer bedankte wegens militaire dienst en Tom Bergman (aspirantencontac ten) trok zich uit het bestuur terug, omdat hij zich niet met het beleid kon verenigen. Daarbij kwam nog, dat Wilma Sna- terse en Henny Kühn in oktober lieten weten, dat zij de werkzaamheden ver bonden aan het wedstrijdsecretariaat niet langer konden voortzetten. Voor zitter L. Westeneng nam hun taak toen over. Hij meende echter dat het niet juist is twee functies te vervul len en stelde dan ook zijn voorzitters functie vakant. In de voorzittersvacature werd nu voorzien door de benoeming van de heer J. J. van de Heetkamp. Penning- meesteresse Gré Imanse werd herko- terwijl Ali Duiker zich niet meer herkiesbaar stelde. Het bestuur telt op het ogenblik dan ook nog maar vijf leden: voorz. J. J. v-d. Heetkamp, pen- ningmeesteresse Gré Imanse, seer. S Kroes, wedstrijdsecr. L. Westeneng en de heer J. Stemfoort. Wat de contributieverhoging betreft bestond er vooral oppositie tegen het bestuursvoorstel de aspiranten inplaats f 1.25 nu f 1.75 per maand te ten betalen. Na overleg werd besloten twee etappes te doen. Per maart f 1.50 en per 1 september f 1.75. Uit het verslag van de secretaris werd duidelijk, dat er nog heel wat problemen zijn op te lossen: de bege leiding van de aspiranten, het coachen de senioren en de junioren, tral- ning en de financiering van de kleed gelegenheid op het in 1966 gereedge komen terrein aan de Menneweg. Het ledental is het afgelopen jaar iets teruggelopen (van 117 naar 110) Het financieel overzicht 1966 liet een nadelig saldo van f 555,84 zien. Tegenover deze wat pessimistische geluiden staan ook wat optimistische: een boven verwachting geslaagde be kerverkoop, een geslaagde sportmid- en dito spelavonden en de ver heugende positie van het eerste TOP- twaalftal in de tweede klas A: de eerste Het bestuur van de roodwitten ziet de toekomst dan ook weer met ver trouwen tegemoet. De gedachten gaan uit naar het aantrekken van mee nateurs en seniorleden. Want met de verhouding 2373 (aspirant/jun.-sen.) neemt TOP een unieke, maar niet zo aantrekkelijke plaats in de CKB in. J. H. Slobbe bij gouden jubileum gehuldigd LISSE De heer J H. Slobbe is zaterdag in het parochiehuis gehul digd in verband met zijn 50-jarig ju bileum bij de firma M. Beelen en zijt afscheid van dit bedrijf. Firmant Beelen. die als eerste sprak, noemde de jubilaris een man met groot verstand en verantwoordelijk heidsgevoel. die zich ook als secretaris an de KAB en in de Commissie tot wering van schoolverzuim verdienste- lijk heeft gemaakt. Hii bood een en- elop met inhoud aan. Waarderende woorden spraken ook de heren Leuven namens het hoofd bestuur van de RK Landarbeiders- bond. J. H. Salman namens het Ned. Katholiek Vakverbond te Lisse en na mens het personeel, en G. Vreeburg de Katholieke vereniging van ondernemers in het bloembollen val» De laatste bood de heer Slobbe een oorkonde aan. De meeste hilariteit wekte de laatste „spreker", een als „heer" verklede bollenpelster, die herinneringen op haalde aan de jaren dat de bollen- pelstersploeg van de firma Beelen on der leiding van de heer Slobbe werk te. Na het officiële gedeelte volgden een receptie en een feestmaaltijd in het patronaatsgebouw. Geslaagd optreden van De Lisbloem LISSE Het jeugd- en kinderkoor .De Lisbloem" heeft zaterdagavond in gebouw Rehoboth een uitvoering ge geven van „De pruik van de koning". Dc bekende koorleider S. P. Visser uit Hillegom wist er met de jeugdige zangeresjes en zangertjes een sublieme avond van te maken. De kostuums en aankleding toneel, waaraan zeer veel zorg was besteed, oogsttten veel bewondering. Als bijzonderheid mag wel vermeld worden dat de „koning" in de operette binnen 14 dagen zijn aandeel had in gestudeerd wegens ziekte van zijn „voorganger". Landbouwschap nuttig orgaan in de EEG SASSENHEIM In „Het Bruine Paard" had vrijdag de slotbijeenkomst plaats van drie voorlichtingsavonden voor de afdelingen van de Hollandse Maatschappij en de L.T.B. van de Duin- en Bollenstreek. De heer T- Brouwer, voorzitter van de K.N.T.B. en Tweede Kamerlid, sprak over de landbouworganisaties nu en in de toekomst. In het kort schetste hij de opkomst van de organisaties. Tot 1896 was er maar één, die zich op vaktech nisch terrein bezighield. Daarna, mede door enkele sociale encyclieken, kwa men de organisaties op principiële basis tot ontwikkeling. Er is een parallel tussen 1896 en nu. Het handhaven van het eigen milieu, met eigen organisatie op levensbe schouwelijke basis zag de heer Brou wer als noodzakelijk. Vooral nu ex tremisme en normloosheid hoogtij vieren. Hoe belangrijk het is tot een hechte samenwerking te komen als landbouworganisaties, één overkoepe lende organisatie achtte hij niet wen selijk. Het bestaan van drie organi saties naast elkaar kan een gezonde concurrentie bevorderen. Het Landbouwschap noemde hij een nuttig orgaan in de EEG en van be lang voor minister en Tweede Kamer, al zou er over de onderdelen moeten worden gediscussieerd. Sedert de op richting zijn de activiteiten op land bouwgebied toegenomen. Over de PBO de heer Brouwer, dat dit een or gaan is in dienst van de organisaties. Veilig Verkeer Sassenheim SASSENHEIM Voor de jaar vergadering van de Ver. voor Veilig Verkeer bestond veel belangstelling. De secretaris sprak in zijn verslag van een goed jaar. Bijna 200 scholieren slaagden o.l.v. wachtmeester v. d- Wees voor de verkeersexamens. Vier enveertig nieuwe verkeersbrigadiers werden opgeleid. De Shell-verkeers- school was aanwezig met een „unit" en men had een depot ingericht, waar iedereen de nieuwe verkeersregels kon halen. Het bestuur heeft een cursus „Ver- keerssleutel" in voorbereiding, waar in allerlei situaties i.v.m. de nieuwe verkeersregels aan de orde komen. Reeds veertig dames gaven zich hier voor op. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. W. J- van Gooi en A. B. van Ruiten herkozen. Burge meester J. Baron von Knobelsdorff dankte tijdens de rondvraag het be stuur voor alle activiteiten. Verder kwam het beruchte kruis punt Parklaan-provinciale weg ter sprake. De burgemeester zei, dat al leen van een totale reconstructie ver betering is te verwachten. De ver keerstelling in verband hiermee is klaar en binnenkort worden weer be sprekingen gehouden. Tot slot vertoonde men een drietal filmpjes over verkeerstekens, voor- rangsregels en verkeersfouten. Adspirantleden TOP hielden puzzeltocht SASSENHEIM Zaterdagmiddag hield de korfbalvereniging TOP voor de adsp. leden een puzzeltocht waar aan 54 jongens en meisjes meededen. Er was door de hele gemeente een route uitgezet met opdrachten waarbij de algemene ontwikkeling en intelli gentie op de proef werden gesteld. Finish was het Jeugdhuis aan de Ju- lianalaan, waai eerst een gezamen lijke broodmaaltijd werd gehouden, waarna de prijswinnaars werden be kend gemaakt. Drie inbraakjes in Leiderdorp LEIDERDORP Tijdens de brand aan de Hoofdstraat is in een drietal percelen ingebroken, twee aan de Ber kenkade en één aan de Acacialaan. Het recept was gelijk: intrappen van een ruit aan de achterkant. De buit pover: bij elkaar slechts enkele Bloenienfilms Vogelaar NOORDWIJK De afdeling van Tuinbouw en Plantkunde heeft geno ten van de bloemenfilms van de heer G. Vogelaar. Burgemeester Bonnike was ook aanwezig om de filmpresta ties van de heer Vogelaar te bewonde ren. Hij werd verrast met het verto nen van een film over zijn intocht in Noordwijk Uitslag verplichte inzendingen huis- broei: 1. A. J. Lindhout 26 p; 2. mevr. Bosman 25 p; 3 W. v. d. Zwart 24p; C. Lindhout 20% p; mevr. v. Rijn 19% p; P. v. d. Meer 18% p; A. Lindhout 18 p; mevr. Duindam 17% p. Voor het puntenstelsel behaalden P. v. d. Meer J. Schipper, B. Visser en,H. Jan- son ieder 4 p. en mevr. v. Rijn 7 p. Derde beroep voor ds. Van Rottenburg NOORDWIJK AAN ZEE Op- nieuw heeft ds. H. A. van Bottenburg ee beroep ontvangen. Ditmaal van de Geref. kerk te Groningen. SASSENHEIM Vrijdagmorgen is ;n personenauto, waarvan de be stuurder linksaf wilde slaan, in de Hoofdstraat van achter aangereden door een andere personenwagen, die bezig was met een inhaalmanoeuvre. De auto verspeelde zijn knalpijpen, achterlichten en werd ook flink be schadigd aan de motorkap. De andere wagen werd licht beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Bedrijf sklaverjai Lisse LISSE Na 13 partijen is de stand nu als volgt: 1. en 2. Hobaho I en Van Zanten, beide met 1779 punten; 3. Van Stein 1753; 4. Elka 1752; 5. De Meul- der 1748; 6. Hobaho II 1732; 7. P.T.T. 1723: 8. Gemeente 1687 Bethelkerk eind maart weer open RIJNSBURG Dt verbouwde Be thelkerk zal donderdag 30 maart weer in gebruik worden genomen. Vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april is de kerk open ter bezien uging. KATWIJK AAN ZEE Onze vroe gere plaatsgenote mevr. mr. N. M. de Goede-Lodder is benoemd tot rechter de rechtbank te Leeuwarden. Zij zal zich hoofdzakelijk met het kinder recht bezighouden. KATWIJK AAN ZEE Vanavond houdt de christelijke middenstands- ereniging haar jaarvergadering- Er zullen enkele interessante films den vertoond. IJ MUIDEN De afgelopen weck had in de IJmitidcr vishallen een vreemd karakter. Op de eerste dagen liep alles >on. maar aan het eind van dé week kreeg: men bijzonder weinig te erken De storm stond voora' dc visserij van de logger- en kottervlool danig in de weg. De schepen in de Noord konden aanvankelijk ook weinig uitrichten Later klaarde het in die contreien op. Men ving veel koolvis doch het was te laat tijdig de markt te halen. Donder dag en vrijdag werden in de rondvis- sector alleen ee-; beetje wijting en kleine gul aan de markt gebracht De koolvis belandde ook nu op de eerste plaats. Men bereikte een produktie van 5700 kisten. De meerderheid werd gevormd door de kleine zwarte soort die dan ook bijzonder weinig opbracht Veel meer belangstelling had men voor de grote zwarte en witte. Laatst genoemde soort deed dinsdag op de eerste afslag f252 De schol kwam met 5300 grote en 500 kleine kisten op de tweede plaats. De noteringen lagen steeds hoger dan in de voorgaande week De grote en de grootmiddel deden vrijdag gemiddeld veertig gulden en dat was aanmerkelijk meer dan de laatste tijd werd betaald Het beste gemiddelde was voor de goede kwaliteit tweetjes. Tong De tongaanvoer was aanzienlijk ge ringer dan in do voorgaande weken. Men telde een totaal van nauwelijks 100.000 kilo Het grootste gedeelte werd maandag en dinsdag in de markt gezet Cp de andere dagen was er bijna niets en da', betekende een geweldige sprong omhoog van de prijzen De tong 1. die nog niet lang geleden onder de drie gulden per kilo zat. deed vrijdag op de eerste afslag 18,7(." Dt VL 121 Willem en de VL 153 Liesje ei Rutger profiteerden geducht van dez< stijve vraag en boekten niet verwachte besommingen Schelvis De schelvisaanvoer had met 750 grote en 510 kleine kisten niet veel lijf De prijzen stegen dan ook met de- dag Zelfs de braadschelvis die geruime tijd een willoze prooi werd kattencentrale was een gewild artikel. Woensdag diende men gemiddeld zestig gulden te betalen. De kleinmiddel de pennen zaten toen dicht bij de honderd gulden. Deze ontwikkeling was voor de wijting bijzonder gunstig. Men noteerde aanvoer van 1000 grote en 100 kleine kisten. Vrijdag deed de gestripte aan het begin £71. ook de dichte wijting stond met een gemiddelde .'an ruirr vijftig gulden in de gunst. De vader landse katten zullen op dit gebied wel niet aan hun trekken gekomen zijn. De treilers uit de Noord zorgden 400 kisten gul en kabeljauw. Dat was veel te weinig, zodat de koers een sterk opwaartse lijn vertoonde. Voor de middel kabeljauw legde men vrijdag het lieve sommetje van f222 per kist neer. De KATWIJK AAN ZEE Zoals wij eerder berichtten, zal een groep Lowe- stoftse bejaarden dit voorjaar een be zoek aan Katwijk brengen- Zij worden ondergebracht bij leden van de plaat selijke afdeling van de algemene be- jaardenbond. De groep zal uit vijftig personen bestaan. De ontvangst is vastgesteld op maan dagmorgen 24 april om half elf in het gemeentelhuis. Daarna wordt een rond rit door de gemeente gesmaakt met onder meer een bezoek aan het be- aardencentrum Salem- In Riche za men vervolgens gezellig bijeen zijn. Rijnsburgse Marktdagkoopjes Edel kandijkoek van 98 nu 0.89 Lever. 100 gr. 0,69 Literblik Holl. snijbonen 1.09 Grote zak chips 0.59 Pak speculaas 0,98 Grote doos was 0,59 v. d. MEIJ'S Zelfbediening IN DE HOFTUIN Zwaar beschadigd door storm IJMUIDEN De storm die donderdag over de zuidelijke Noordzee raasde, is ook niet onopgemerkt voorbij gegaan aan de kotter KW 162 De Vier Ge zusters. Het schip kreeg in de middaguren een zodanige klap water te verwer ken, dat het achterschip zwaar werd beschadigd. Vooral de brug en het daaronder gelegen manschappenverblijf moesten het ontgelden. Een van de galgen werd verbogen evenals de radar-antenne op de brug. De schipper waarschuwde de schepen in de buurt. Een Ylaardingse treiler riep de KW 103 Wim op. De kotter IJM 73 De Hoop 4 bleef voor alle zeker heid in de buurt tot de Wim opdaagde. De KW 103 heeft De Vier Gezusters in de loop van zaterdagmorgen de f Jmuidense vissershaven binnengesleept. De kotter maakte veel water. De be manning van de KW 162 moest voortdurend pompen. De Vier Gezusters is aan de Zuidzijde afgemeerd. Verdieping van gereformeerd jeugdwerk KATWIJK AAN ZEE Zaterdag heeft de afdeling Zuid-HoHand-noord van de gereformeerde jeugdorganisatie een feestelijke jaarvergadering gehou den in de Triumfatorkerk, onder lei ding van mevrouw E. Lever-Wiersema. Het bleek, dat men zich in het afge lopen jaar heeft gericht op verdieping van het werk. Er werd bijvoorbeeld meer inhoud gegeven aan de taak van de rayonibestuurders. Dit betekende voor hen een grotere verantwoordelijk, heid, meer inspraak in het beleid, maar ook minder vrije tijd en meer aandacht voor het rayon dat zij vertegenwoor digen in het bestuur. Wat het vormingswerk betreft, kan worden gezegd dat organisatie en op zet van de cursussen veel van de aan dacht van de leiding vragen. Er is door het bestuur een scala van mogelijkhe den aangeboden aan de ouderbesturen waaruit zij zelf een keus kunnen ma ken. Dat deze opzet juist is geweest, bewijst het aantal leiders en leidsters die deze cursussen volgen. Het district telt volgens de opgave 1966: 2762 clubleden van 12 tot 15 jaar en 1504 clubleden in de leeftijd van tot 12 jaar. Totaal 4266 leden. Na dit huishoudelijke gedeelte sprak ds. L. Loosman uit Scheveningen over „Waarom doe ik jeugdwerk?" Er volg de een geanimeerde bespreking op deze met élan uitgesproken rede. Na de pauze begaf men zich naar de „spelenkermis". Op deze spelenkermis konden leidsters en leiders allerlei dingen zien, die zij hun op club kunnen toepassen. De cantororganist Jan Welmers ver leende muzikale medewerking. Piet van den Bosch declameerde „Dit is de tijd" van Jan Wit. Dinsdag worden de bollenvelden be zichtigd. Tevens staat die dag een be zoek aan IJmuiden op het programma, vanwaar men via De Zilk en Noord- wijk naar Katwijk terugrijdt Woensdag gaan de bejaarden met een Tritonboot de meren op, donder dag maken zij excursies naar de Uni lever en de Oranjeboomibrouwerijen en vrijdag, de vertrekdag, wordt in Katwijk gewinkeld. Biddag in Katwijk KATWIJK De Geref. gemeente in Ned. houdt morgen 28 febr. haar jaarlijkse biddag in het kerkgebouw aan de Louwestraat. Om 10 uur is er een leesdag en om 3 uur en 7.30 uur gaat ds. Van Beek te Oüheusden voor. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 5.49 en 18.07 uur: laac water 1.43 en grootste gulsooit was toen met ee| notering van honderd gulden voor di prijsbewuste kopers niet meer te Kleine gul De loggers en kotters voegden hieraaj 500 kisten kleine gul toe. Ook hiervoo, was de interesse groot. Vrijdag was d; inzet f81. Door de geringe vangst pe schip lagen de besommingen lager da) deze hoge prijs zou doen vermoeder Men kreeg ook nog 100 gro:e er. 401 kleine kisten makreel voorgeschoteld. De betere kwaliteit ging bij zonde vlot van de hand, maar deze geringi produktie was uiteraard bij lange n niet voldoende om aan de vraag 1 kunnen voldoen Vooral de visconserveij fabrieken visten voor de zoveelste wee) achter het net Woensdag no'eerde men een top vai zestig gulden. Hier en daar trof mei een paar kisten verdwaalde haring aar Een enkele liefhebber legde f54 nea paar Kleinhandelaren gelukkij te maken, doch voor de rokerijen e| de ronservenindustrie zat er niets in Al met al was het een week die niq lang in de herinnering zal voortleven Voor de komende dagen ziet het e beter uit. Door de goede vangsten i de Noord zal men in redelijke mai rondvis voorgeschoteld krijsen Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmuidd markt onder meer de KW 174 Cornell met 100 kisten, de VL 73 Elly met 12Q kisten en 146 kleine kisten diverse» de VL 105 Elisabeth met 1450 kiste en 55 kleine kisten diversen. d KW 67 Arie met 114 kisten en 3 stuh stijve kabeljauw, de KW 190 Margareth Christina met 80 kisten en 20 stijM kabeljauwen, de KW 125 Maarten Seniq met 65 kisten en 170 stuks stijve kabe! jauw. de KW 144 Cornelis den Dul met 1300 kisten en 17 kleine kiste diversen, de KW 88 Vrouw Immetj met 63 kisten en 250 stuks stijve kabel jauw de KW 93 Jeannette met 45 kistei de KW 167 Michiel met 75 kisten d 100 stuks stijv- kabeljauw, de IJM 20 Wiron 6 met 70 kisten en 125 stuks stiju kabeljauw, de KW 202 Maria met 1 kisten en de KW 221 Arie Jacob m( 123 kisten en 200 stuks stijve kabe'.jauï Verder waren er voor de lossing va 2 uur 15 vaartuigen met in totaal 61 kisten en 1425 stuks stijve kabeljau» voor de lossing van 5 uur 15 schepe in totaal 611 kisten en 1040 stuks stijv kabeljauw en voor de lossing van 7 uu 685 kisten en 900 stuks stijve kabeljauil Volgens de opgaven van de schippei bestond de aanvoer van 6665 kisten uj 5 kisten tarbot. 435 kisten tong. 121 kisten schol, 140 kisten schelvis. 2i kisten gul en kabeljauw, 3700 kistd koolvis, 450 kisten wijting en 380 kiste diversen plus 68 kleine kisten schelv» 66 kleine kisten makreel, 27 kleia kisten wijting, 25 kleine kisten harii) en 4240 stuks stijve kabeljauw. Proefvisserp In het raam van de structuurmaal regelen 1967 voor de visserijen heeft if directeur-generaal van de voedselvote ziening en de visserijen op advies v» de commissie experimentele vissei voorlopig besloten ook voor dit jaar I gelegenheid open te stellen tot ve kennings- en instructiereizen en reizc om nieuwe vistechnieken te beproeve In totaal kan men 17 expedities onde nemen, waaraan ongeveer 30 vaartuigl kunnen deelnemen. Men heeft voor a doel f 1,7 miljoen beschikbaar gestel Alle expedities zullen door deskundige worden begeleid. Extra aanbieding 180 liter BOSCH koelkast (table top) met groot diepvriesvak van 488,— nu voor 378.— af winkel, v. LEEUWEN, Boslaan 279 Katwijk aan Zee. Tel. 4336 Extra aanbieding BOSCH volautomaat, 5 kg. nieuwste model, met inruil oude wasmachine van 1498,voor 1198,af winkel. Beperkte voorraad, v. LEEUWEN. Boslaan 279 Katwyk aan Zee. Tel. 4336 S. DE VRIES ZELFBEDIENING (VLIET NZ 77) RIJNSBURG 4xl=? lees onze advertentie (in deze courant) op woensdag 1 MAART KATWIJK AAN ZEE Op de wjjj avond van de hervormde wijkgemeei te noord-west hoopt de heer J. Padmos, hoofdambtenaar rijkswatej staat, donderdag te spreken over i Deltawerken. Mevr. Grims uit Le derdoru zal zingen. Bestemmingsplan Lisse LISSE Van heden af ligt ged: rende een maand op de secretarie t) inzage het ontwerp van het bestel mingsplan Noord-Oost. NOORDWIJKERHOUT De afde ling van de EHBO hield haar 29ste jaarvergadering en wat in al die ja ren nog niet is voorgevallen, gebeur de nu. Juist toen men zou beginnen aan het op één na laatste agendapunt, de bestuursverkiezing, werd cursus leider en medisch adviseur dokter H. G. de Groof vanachter de bestuurs tafel aan de telefoon geroepen. Dat leek nog niet ongewoon, maar het werd anders toen dokter De Groof een minuut later in de zaal terug keerde en assistentie vroeg van enige EHBO'ers. Er was een voetganger bij Piet Gijzenbrug aangereden door een brom fietser en een gebroken been zou moeten worden gespalkt, alvorens het slachtoffer naar het ziekenhuis zou kunnen worden vervoerd. T oeneming Secretaris S. Verdegaal kon in zijn jaarverslag met vreugde constateren, dat de thans lopende cursus 34 deel nemers telt. Dat is 21 meer dan vorig jaar. Het aantal in Noordwijkerhout aanwezige E.H.B.O.'ers met geldig c ploma berekende hij op 45, maar d betekent, dat veel te veel eenma gediplomeerden hun kennis niet op p< houden en daardoor hun diploma lati verlopen. Ook moest hij constatere dat er weinig animo is voor wei strijden. De secretaris meldde dat men vol de cursus thans kan beschikken ovI een lokaal in de huishoudschool. Et ruim en verwarmd lokaal met koff van de zusters tijdens de lessen. B vendien staat de school vlakbij woning van dokter De Groof. Mevrouw Alkemade en de he Van Vuuren werden respectieveij! als voorzitster en bestuurslid herk zen. De plaats van de heer Peetoo werd ingenomen door de heer i Marijnus. Dokter De Groof ontving het i bruikelijke blijk van waardering pi; bloemen voor zijn vrouw. Bloemt ontving ditmaal ook mevrouw Alk made, omdat zij 10 jaar de hamer hee gehanteerd. Pennigmeester Warme dam vierde ook zijn tweede lustru in het bestuur. Hij kreeg een rokertj De Sunny Stars zorgden voor et klankrijk slotgedeelte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4