Geef forel de ruimte KOERIERS NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 „Breng water in cultuur voor vis teelt riGE WIL KOOLWIJK: DIT IS DE VRAAG: Is het mogelijk in de Nederlandse wateren met enig succes forel uit te zetten? Wil Kool wijk zegt: Ja. Hij betoogt: Wij hebben schoon en zuur stofrijk water in overvloed, en daarin kan de forel naar hartelust dartelen en gedijen. Men praat en schrijft veel over vervuiling van onze binnenwateren, maar die ver vuiling betreft in hoofdzaak de grote en kleine rivieren en kanalen. Onze polders daarentegen hebben het schoonste en gezondste wa ter van heel Europa. Het is ten dele grond- en ten dele regen water. Door bemaling wordt het voortdurend afgevoerd en ver verst Het is, nogmaals gezegd, zuiver en zuurstofrijk. Daarom zeg ik: Speciaal de regenboog-forel heeft er levenskansen. Er komt nog iets bq, en dat is zeer be langrijk: Wie is Wil Koolwijk? Een geboren en getogen Amsterdammer, die, in 1914, het levenslicht aanschouwde „in een aquariumwinkel", zoals hij zegt, en wie de liefde voor de sport visserij met de paplepel is ingegeven. Ommekeer Tot zijn achttiende jaar werkte hij in de zaak van zijn vader, verkocht hen gels, voer en aquaria en trok er, als l het maar even kon. met een hengel op uit om langs de waterkant zijn hart aan zijn geliefde sport op te halen. Toen kwam de ommekeer in zijn leven. Hij had ontdekt, niet alleen dat hij bijzonder sterk was, ook dat hij de lenigheid bezat van een acrobaat. Zo kwam hij bij het echte blauwe bloed van het circus. Met zijn vrouw reisde hij als het acro- batenpaar De Wilco's door heel Euro pa. Hun nummer behoorde tot de glansnummers van het circus. De re censies. die over hun optreden wer- I den geschreven, waren vol lof over 1 hun door iedereen bewonderde prestaties. Rheuma Doch in welk land hij ook vertoefde, hij liet nooit na zich daar op de hoog te te stellen van d« stand van zaken in de sportvisserij. En in Denemarken deed hij de ontdek king van zijn leven. In de eerste plaats zag hij er de regenboog-forel, in de tweede plaats zag hij er een „viscultuur". die hem helemaal opge wonden maakte. De Deense exportcij fers van gekweekte zoetwatervis bio logeerden hem. Vijftien jaar geleden al wilde hij de acrobatiek eraan geven en Jets" met forellen in Nederland gaan doen. „Geschikt water genoeg", zegt hij. Het plan ging echter niet door. Hij zou blijven liggen tot begin I960, toen hij het circus wel vaarwel moest zeggen omdat de eerste verschijnselen van rheuma zich bij hem openbaarden. Kweek Wil Koolwijk vindt dat de Nederlan der* hun rijkdom aan zuiver en ge zond water achteloos over het hoofd zien. Hij zou dolgraag al dat water, wat hij noemt, bi cultuur willen bren gen. Zijn standpunt: „Wat in Denemarken kan, kan in ons land ook, en zelfs beter omdat ons klimaat gunstiger is voor de visteelt Duizenden boeren zouden een belangrijke bron van ne veninkomsten kunnen vinden door in het water rond hun land vis te gaan kweken. Dit vergt bijzonder weinig kennis of ervaring. Men hoeft er geen meter grond voor op te offeren en de investerings- en exploitatie kosten zijn gering. En de afzet? Geen enkele zorg. In Zuid- en Oost-Europa ligt een grote, niet te verzadigen markt voor vis soorten als karper, snoek, snoek baars, baars en forel. De boeren moeten van het water akkers ma ken". Concreet De forel heeft Wil Koolwijk helemaal te pakken en voor de forel zet hij zich met alle kracht in. Hij zegt, heel concreet, da forel, speciaal de regen boog-forel, hoort bij ons. Het is een pracht vis, zestienmaal sterker dan de karper, een echte vechter. Voor de sportvisser de beste vis, die er bestaat. En het enige wat je ervoor nodig hebt is zuurstofrijk water. Hij moet in onze wateren worden toegela ten. Bij wijze van „stunt" liet hij regen boog-forellen uit Denemarken naar Nederland brengen. En op een avond zette hij er. zonder daar ruchtbaar heid aan te geven, enkele uit: eer zevental in de Vinkeveense Plasser en 51 in de Amsterdamse Bosbaan. Toen in de Vinkeveense Pal Plassen een forel „aan de haak" werd gesla gen, was er een zeker enthousiasme bij de sportvissers, dat uiteindelijk tot gevolg had dat de Algemene Weesper Hengelaarsbond er een drie duizend aankocht en in de Vinke veense Plassen uitzette. Wil Koolwijk: Laaiende geestdrift voor forel Bosbaan zijn zeven forellen uitgezet I We hebben maar een forel terugge vonden. k zie op grote schaal geen kansen. Er zijn trouwens al veel eerder proeven I genomen. Het enige wat we zouden kunnen doen, is een forellen vijvertje creëren. Dan heb je ook kans op een terugvang. Nogmaals: Leuk experi ment. Maar ik zie het nog niet". Acht maanden geëist tegen twee jonge Noordwijkers DEN HAAG Tijdens een zitting van de Haagse rechtbank heeft de officier van justitie acht maanden ge vangenisstraf geëist waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van voorarrest tegen een 18-jarige leerling-carrosseriebouwer en een 21- jarige leerling-lasser uit Noordwijk. Het tweetal stond terecht wegens inbraak met diefstal in de dancing Casino waar zij het volledige instru mentarium van een concurrerende beatgroep hadden gestolen. De presta ties van 'bun eigen band waren niet bevredigend. Voorts was hun diefstal van zangzuilen en dergelijke uit een schuur te Valkenburg ten laste gelegd, eveneens ten nadele van een beat groep. En dat, terwijl zij zelf al voor drieduizend gulden welwillend be schikbaar gesteld door een der vaders aan instrumenten bezaten. De 18- jarige werd tijdens de rechtbankzitting geschetst als band- en bendeleider. Hij had van ziin pa ook al een auto gekregen. De verdedigster wees op aanpassings moeilijkheden van de gerepatrieerdi jongelui. Uitspraak op 9 maart. Enkele andere jongens zijn in deze affaire tot tuChtschoolstraffen veroor deeld. Oranjeboom begon goed Brouwerijen d'Oranjeboom alleszins be vredigend begonnen en de vrees dat de stijging van het bierverbruik zou ver vlakken, is niet bewaarheid, aldus presi dent-commissaris mr. L. A. ten Have. Men mag zeker op 14 pet. divident over vergroot kapitaal rekenen. Het nie brouwhuis te Rotterdam zal f3 miljoen investering vergen. Bouw en inrichting kunnen dit jaar beginnen en zullen twee tot drie jaar duren. De investering in dit boekjaar zal weer ongeveer f2,9 min belopen. Het bestuur zal elk jaar de herwaardering van vaste activa bekij- splitsing van voorzieningen en bestemmingsreserves overwegen. CP te Groningen met grote wijnomzetten boekte ruim 2 ton winst en heeft het dividend verhoogd van 8 tot 20 pet. De brouwerij op Majorca heeft het uitste kend gedaan. De onderhandelingen over bouw van een nieuwe brouwerij bleven slepen. Trio werd aan Wilson overgedra- ior 30 pet belang in Wilsons kapitaal. Bier blijft echter het belangrijkste. De verkoop van Skol-bier verliep bevredigend. Jhr. mr. M_ L. de Brauw (Nationele-Nederlanden) is tot benoemd. Het door de Nederlandsche Midderistandsbank gepubliceerde verslag laat zien dat het jaar 1966 voor de bank zeer bevredigend is geweest. - e voortgezette siielle groei van de N.M.B. blijkt duidelijk uit het ba lanstotaal Eind 1962 kwam dit to taal boven f 1 miljard, in 1966 werd de f 2 miljard ruimschoots gepas seerd. Voorgesteld wordt het divi dend .te verhogen van f 4,50 (9pct) tot f 5 (10 pet) per aandeel van f 50. Over de ontwikkeling bij de dochter mij'en wordt medegedeeld dat deze gunstig was. ■peju/o&ï yaw NIEUWS "'tdeSLCUTELSTAD Studentenverkiezing in Leiden LEIDEN Het eindresultaat van de deze week gehouden studentenver kiezingen is als volgt Ned. Studenten- Akkoord 14 zetels (in 1966 12 en in 1965 15); Progressieve Studenten- Organisatie 6 (7 en 8); Studenten Vak- Beweging 10 (11 en 7). In totaal werden 2918 stemmen uit gebracht, wat neerkomt op 44.2 pet van het aantal stemgerechtigde facul teitsleden, dat in totaal 6.599 bedroeg. Vorig jaar was de opkomst 41.1 pet. en in 1965 40.2 pet. De uitslag naar stemmen aantal was dit jaar: NSA 1372, PSO 579 en SVB 967. Leidse industriëlen gaan meer doen aan voorlichting LEIDEN De Leidse industriëlen willen een betere voorlichting. Gis teravond hebben zij daarover met elkaar van gedachten gewisseld. Be sloten werd op dit gebied in de na bije toekomst een aantal initiatieven te ontwikkelen. De neer M. C. Beau- chez uit Den Haag hield een cause rie. Er waren op deze door de Leidse Vereniging van Industriëlen belegde bijeenkomst meer dan 30 bedrijven uit Leiden en omgeving vertegen woordigd. Auto's tegen elkaar LEIDEN Op de Witte Singel botsten gistermiddag om ongeveer half vijf twee auto's op elkaar. De auto van een 41-jarige Leidenaar moest uitwijken voor een andere, waardoor hij op de linker weghelft kwam en de tegemoetkomende wagen, bestuurd door een 31-jarige vrouw eveneens uit Leiden, raakte. De man kreeg vlees wonden aan zijn gezicht en een wond aan zijn linkerbeen. De vrouw liep een hoofdwondje op. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Brrmdje bij Rijnland LEIDEN Op het terrein van de coöperatieve vereniging Rijnland aan de Roosevaltstraat is gistermiddag om streeks 5 uur brand uitgebroken. De brand ontstond, toen men op het ter rein ernaast bezig was olievaten uit te branden. Door de sterke wind sloegen vonken over op het terrein van Rijn land, waardoor het droge gras vlam vatte. De brandweer heeft de brand geblust Openingstijden Walenkamp LEIDEN In het bericht van gis teren over een tentoonstelling van gra fiek bij galerie Walenkamp stond, dat de galerie uitsluitend 's middags van 26 uur is geopend, behalve zaterdags en zondags. Dit laatste moet zijn: be halve zondags en maandags. De gale rie is op zaterdagmiddag dus wel ge- Gestolen brandkast zakte door carrier LEIDEN De afgelopen nacht is ingebroken in een confectiemagazijn aaji de Herengracht, waar men binnen kwam via een openstaand atelierraam. Ontvreemd werd een klein model brandkast met een inhoud van 300. Vanmorgen is deze brandkast terug gevonden op rijksweg 8 in de gemeen te Lisse. Het is gebleken, dat de in breker de buit vervoerd heeft met een inotorcarrier. De brandkast was echter te zwaar voor de houten bak, met het gevolg, dat deze het begaf De inbreker koos het hazepad, met achterlating van carrier en brandkast- Omzet Drie Hoefijzers BREDA De omzet van De Drie Hoefijzers is in het 30 september geëin digde boekjaar ondanks minder gunstig zomerweer 18 pet toegenomen. De bin nenlandse omzet overschreed de f60 mil joen. Het exploitatiesaldo was f7.94 (vo rig jaar 7,15) min tdgen f5,01 min f4.69 min., waarvan f406.000 emissie- kosten). Rentelast f0,84 (0,63) min., de winst nalbelasting steeg f 174.000 tot f 1,64 min., waarvan weer f300.000 wordt toegevoegd aan de extra reserve. Reeds voorgesteld is 14 (14) pet divi dend over verhoogd kapitaal. Groei, uit breiding van werkzaamheden, hervor ming in de richting van een houdster maatschappij en mechanisatie kenimer» ten het boekjaar. De nieuwe brouw huisgebouwen kunnen in de tweede, helft van hdt lopende boekjaar in b< drijf komen. De behoefte aan middelen is gedekt door een 7% pethypotheek vani f 3 min en voorts is een/7l/4pct hypotheek van f2,5 min. genomen, stor ting 2 januari 1968. De omzet vertoont thans een gematigde stijging, doch lasten en kosten nemen toe. Kosten besparing heeft de volle aandacht, om de rentabiliteit van het eigen vermogen te vergroten. Gezien de winstvoorspelling niet mogelijk. faillissementen (Opgegeven door Van der Graal Sc Co) Uitgesproken: P H J Overkamp (conf fabr.), Sniplaan 5. Doetinchem cur. mi N L v d Veen: JCMAM. Deuss (Au1 Hino-Nederland, Sloehaven, privé IJsbeerstraat 5. Nijmegen. J W M v d Grinten en mr J Meertens. Nijmegen: J F Janssen (blnnenhuisarch.), Wagenaarlaan 17. Ede cur mr. G Oostln- die; L J Helderman (tuinder) Haagweg 200. Leiden, cur .mr. W Taekema. Den Haag; A H Rietman (Doetex). Wijnbergseweg 41. Doetinchem cur. mr N L v d Veen; Be- mabo-Ned. N.V., Mijthenbergseweg 25. Arn hem, cur mr. J G B Domme ring; W van Baal (Mach. Houtbewerklngind. Reba. La- tensteinse Middenweg 5. Tiel), privé Burg Meslaan 63a. Drumpt cur. mr H v d Bij. Tiel; CV v.h. Kosters en Zn. (aannemers). Veenendaalsestraatweg 3a, Rhenen, en venn W en G Kosters te Eist, cur. mr. J v d Deurne, Ede; fa. Hill-Viss voorbakken] patates). Zesstedensingel 2 Edam, en venn. J Visscher (Warder), cur. mr. Pr. Mauritslaan k2. Beek Groene we- Houtbouw N.V. Veenoord Surséance: Voorlopig aan Bot en van •venter NV.. Middeldiepstraat 79. Slie- recht, verhoor 25/5 14 uur, bewindv. mr. T Kopelaar, Sliedreoht. en mr. a v d Hoek Oostvoorne. Aanvragen Koninklijke/Shell zestig jaar ROTTERDAM Zondag 26 februari is het 60 jaar geleden dat de Koninklijke Nederlandsche Mij tot Exploitatie van Petroleumbronnen en The Shell Trans port and Trading Company te Londen samengingen. Thans, nu bijna de helft van de verbruikte warmte en kracht door olie wordt geleverd, hebben de Koninklüke/Shell afzetgebieden in bijna elk land van de vrije wereld en zij leveren een zevende van de wereldolie- behoefte. Zij winnen dagelijks 4 miljoen vaten olie in 20 landen, hebben 450 tan kers in de vaart en 70 raffinaderijen in bedrijf. Zij geven werk aan 165.000 man nen en vrouwen van meer dan 100 na tionaliteiten. De Koninklijke had aan vankelijk oliebronnen en raffinaderijen, de Shell vooral tankers en olie-installa ties. Onder moordende Amerikaanse concurrentie vormden zij in 1908 een ge zamenlijke verkooporganisatie. In 1907 voegden zij alle werkzaamheden samen. In 1914/18 bouwden zü de raffinaderij op Curacao. Credietbank tevreden AMST RDAM De Nederlandsche Credietbank noemt 1966 alleszins bevre digend. De stijging van de winst oct. vrr" - - '8 pet, kosten 21 pet. Ziizalonveranderd 10 pci u «-li- 11 - 1—-1 len, waarvan 2 pet in aandelen B uit agio. NIEUW-VENNEP De cabaret groep van de Nieuw-Vennepse jeugd- sociëteit zal zaterdag het stuk „Asse poester" voor het voetlicht brengen. Muzikale medewerking wordt ver leend door het duo „de Oscari's" De zaal van het jeugdgebouw „de Rank" gaat om 19.30 uur open. Nauwelijks had Wil Koolwijk door mid del van een advertentie ln het vak blad De Nederlandse Hengelsport de vissport minnende Nederlanders daar van in kennis gesteld, of uit het gehe le land bereikten hem verzoeken om inlichtingen, en daarnaast bestellin gen. Kleinere en grotere visclubs, maar ook particulieren wilden van alles weten, want de forel is „in". Maar lang niet iedereen is zo enthousi ast over het uitzetten van forellen als Wil Koolwijk. En waarom niet? Vindt men, dat hij de forel enkel propageert om er in korte tijd heel rijk van te worden? Neemt men het hem kwalijk, dat hij naast winkelier' in artikelen voor de sportvisserij, ook directeur is van de Nederlandse Forel? Is men van oordeel, dat de regenboog-forel in Nederland geen kans heeft? Eerlijk Wil Koolwijk is een eerlijk man, die ervan overtuigd is, dat de regen boog-forel in de Nederlandse wate ren best is te houden. Hij is er ook van overtuigd, dat hij de sportvisser een groot plezier verschaft met de forel. En de sport staat bij hem op de voorgrond. Hij weet ook, dat hij van de forellen-leverantie nooit rijk kan worden. Natuurlijk, hij is een zakenman, maar geen keiharde zaken- Hij is een aardige man, die ag over de vissport vertelt en toet,, ft, dat hij zo af en toe zijn fantasie de vrije loop geeft, „zoals iedere sportvisser dat bij tijd en wijle doet". Nee. de bezwaren richten zich niet te gen zijn persoon, zij richten zich al leen tegen zijn idee. De heer Van Klaveren van de Algeme ne Weesper Hengelaarsbond is en thousiast. ..Het is aardig gelukt", geeft hij toe. „Soms zitten we nog maar vijf minuten aan de Vinke veense Plassen of we hebben al beet. En we vissen erop met spinnen, met visjes, met vliegjes, en ook met deeg. We hebben kunnen constateren, dat de forel die vorig jaar november is uitgezet, al aardig is gegroeid" Geluid Een ander geluid tiet de heer S. P. Zaagsma horen. onder andere bestuurslid van de Amsterdamse Hen gelaarsbond en hoofdredacteur van De Nederlandse Hengelsport Hii zegt: „Als experiment \ind ik het echt leuk. Ik ben zelf ook weg van forel. Al» het even zou kunnen, zou Ik zeggen: Zet uit die vis. Maar de meeste van onze wateren zijn beslist niet geschikt om regenboog-forel te houden. Bovendien voortplanten kun nen zc zich niet, wat er zijn geen paargebieden. Daarbij komt. dat de roofvisstand onder de forel geweldig ral huishouden. Gevraagd: huish. hulp. 1 middag per 14 d. event, enkele uren p.w. (3-k.flat), Van Vollenhovenpl. 74. tel.: 31277na 18 uur). Werkster gevr. 1 halve dag in de week. Mevrouw Plaizier de Kempenaerstr. 22 Oegstgeest. Tel. 52639. Jongens en meisjes die meer willen verdienen kun nen bij ons komen werken Aanmelden dagelijks wasse rij Nooit Gedacht, v. d. Valk, Boumanweg 184. Leider dorp. Na 7 uur Zijlsingel 5, Voor de verkoop van hoe. der shawls en handschoenen vragen wij verkoopster voor hele dagen en tevens ver koopster voor elke middag. Niet beneden 18 jaar. Van Velsen Donkersteeg 3. Hebt u verkoopcapacitei ten? Dan biedt de verkoop v. onze 2 bijbelse standaard werken u de mogelijkheid een uitstekend inkomen te verwerven. Wanneer u eens met ons wilt praten, schrijf dan aan onze afdeling ex ploitatie Bosch Keuning N.V., Postbus 1. Baarn. Jongen gevraagd voor de bloemkwekerij. Hoofdzake lijk kascultuur. J. Jungerius Oegstgeesterweg 271. Rijns- Te koop aangeboden n er zijn veel te ve«l voedselconcur- renten. Alle literatuur zegt dan ook: Wil je forel uitzetten, verwilder dan eerst de witvis en de roofvis. In onze Personeel gevraagd Zaterdagmarkt. Wegens gedeeltelijke opheffing Brushed nylon Damesnacht hemden Rosita f 12.95 nu 5.95. Brushed nylon dames- la's 19.95 nu 19.95 Kin- derpyama's vanaf 2.95. Nieuwstraat, hoek Hoogland- Kerkgracht. JAPIE. Zaterdagmarkt. Wegens gedeeltelijke opheffing Automatische Heren Para plu's 19.95 nu 9.95. Dames Paraplu's 12.95 nu 7.95. Da- met ond'-'iurken ronde hait tot 54 4.95. Nieuwstraat. hoek Hoogland- Kerkgracht. JAPIE Zaterdagmarkt. Wegens gedeeltelijke opheffing Wollen dames- en kinder wanten. Heren- en kinder handschoenen nu f 1.-. Ei paar damesslips tot 50 nu 0. Tweepersoons lakens 6.95. Nieuwstraat. hoek Hoogland se Kerkgracht. JAPIE. Zaterdagmarkt. De laatste gemoltonneerde directoires tot 54 4.95 nu twee stuks vijf gulden. Lange onder broeken. borstrokken nu 2.95 Herer/lanellen nu 3.95. Gro te slopen 1.75. Nieuwstraat hoek Hoogland se Kerkgracht. JAPIE. Te koop: Etna 77, kolen- convector, zwart, 13.500 cal Z.g.aai. Te bevragen zater dagmorgen: Thorbeckestraat 60, Leiden. Bugalow tenten. Nog 6 gr 4 pers. bungalowtenten met 1 jaar gar. van f 310 slechts f 249. Financiering mogelijk. Breedeveld. Haven 40 Leiden. Tel. 31340. Te koop: Moderne Franse wieg. Dijkstraat 18. Te koop aang.: kleuren kanaries, mannen broed '66 S. Prevoo. Zijlsingel 30. Te koop aang. Aquarium met vis, planten, verlichting, pomp en verwarming, inge bouwd in meubelstuk met boekenkast, groot 90x50x55 om. Visser. Hoflaan 159 Lei- dOn (ZW). Te koop: opvouwbare kinder- tevens wandelwagen en een haindnaaimachine. Naumann. Allebei ï.p.st. Spotprijs. Kaiserstraat 47. Aang. Amstel Puch bromfiets. Als nieuw. 1 jr. oud. Van f 850 voor f 245. Philips TV groot beeld f 225 Erres radio met drukknop pen f 75. Damessportfiets met remnaaf f 50. Lingestr. 110 Tel. 30184. Ga ook weer fietsen. Bij ons een enorme keuze ge bruikte en nieuwe rijwielen. Ook bromfietsen reeds vanaf f 95. Bij ons is uw gulden nog goud waard. v. d. Mey Middelweg 30. Leiden. Ook 's zaterdags geopend. Gebruikte onderdelen voor bijna alle merken brommers en scooters. Ook enkele prima Heinkel en Vespascooters aangeboden, en diverse lichte motorrij wielen. v. d. Mey, Middel weg 30 Leiden. Ook 's za terdags geopend. Gebogen noten ladekast je, frans klein bankstel om te overtrekken, grote maho nie hang of legkast, fraaie oude eiken ladekast m. besl, oude wieg, eiken oude kist, bronzen gaskroon. Inkoop Antiek enz. W. F. Kooreman Nieuwe Rijn 9. t.o. V D. bij Hoogstraat, Telef. 23261. Te koop een kinderwagen. Merk Koelstra. L. var. Eg mond. Piet Heins'raat 11. Rijnsburg, Tel. 01718—5159. „De Kastenspecialist". 125 maten en modellen hebben wi; in voorraad, ook op maat Linnenkasten - lade kasten keukenkasten commode's - bureaus. C. J v. d. Geest, Houtnandel de „Burcht", hoek Nieuwstraat Hooglandse Kerkgracht. Tel. 33078. 's maandags gesloten. Kachelpijpen, ellebogen ve.stekellebogen. roetzak- pijpen. schuifpijpen, pijp- sleutels. pijpringen. verloop- stukjes. nisbussen verstel- ba-e nisbussen kachelkil, kachelpoets, vuurspecie, as bestkoord, mica kachelruit jes. roosters, vuurpotten bij Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 511, Leiden Te koop grote party hang en legkasten Hangkasten v.a f40,-; Legkasten v a. f45 keukenkasten v.a. f37.50. Te zien: 's maandags- en don derdags 's avonds van 5'o uut en zaterdag s morgens tot 12 30 uur. C. Kuyt Dah- liastraat 14 (kelder) Gelie ve niet te bellen op nr. 14 Dames- en Hcrenrijwie- len. compleet vanaf f 125.— Groot tourisme rijwielen met 4 speed derailleur, vanaf f 240. EROBA: BSA, TRI UMPH, enz. Kinderrijwie len vanaf f 79 f 89 f 99. Fa Dl'SOSWA, Turfmarkt 1—3. Leiden. Telefoon 24409. Rashondjes te koop: Coc- kerspanieltjes. zeldzaam mooi Kom eens Kijken en maak uw keus bij J. Paauw. Geerweg 1, Zoeterwoude- 1 TOT 30 WOORDEN f 2,— ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op vprzoek) 20 ct. Nu of Nooit! Tijdelijk f 100 tot f 200 voor uw oude brom fiets. Enkele overjarige bromfietsen van f 958.- nu f 758,-; van f 938.- nu £738 -; var. f850,- nu f 480.- rirma D1SOSWA, Turfmarkt 1—3, Leiden, tel. 24409 Geen fili alen Kantoorboekhandel. Boek- en Papierhandel éLVé Nieuwe Rijn 83, Leiden. Ook uw Familïedrukwerk maken wij Visitekaartjes, verlo vingskaartjes, huwelijks- kaarten enz Stencilpapier, stencilinkt, correctine, sten- cillijm. hectografisch carbon LEUNE blijft goedkoper. Truien, vesten, werktruien enz. voor spotprijzen. LEU NE, Janvossensteeg 67, Lei der. Tel. 22415-32256. LEUNE blijft goedkoper. Winterjassen f 49, f 59, f 69 f 99. Regenjassen f 29. f 39. f 49. f 59. LEUNE. Janvos sensteeg 67. Leiden. Telef 224)5—32256. LEUNE blijft goedkoper Kostuums f 49, f 59. f 69 f 89, 99. Kolberts f 29. f39, f49 f59. LEUNE. Janvos sensteeg 67. Leiden Telef. 24415—32256 T.V. f 589.—. Dit bedrag betaalt u ons na inruil van uw oude toestel voor een 59 cm Philips TV volautoma tisch, serie 1967 Vraagt vrij- bli;vend proefplaatsing- WeBe. Haarlemmerstraat 63 Le den. Telefoon 32792. Jan Pluym heeft voor u: bankstellen, schemerlam pen rookstoelen. schuifta fels. losse banken hangleg- kasten, fauteuiltjes, mahonie kast. Te veel om op te noe men. Het juiste adres: Hooi gracht 51. Tel. 25955 70 Mooie cafésloeltjes, 4 banken (4 meter), tuinbank, 20 hang-, leg-, en boeken kasten, 20 stapelbedden, bu reaus v.a. 7.50, archiefkas ten 20.-. clubfauteuils, schuif tafels, divanbedden, piano's Jan Pluym, Hooigracht 51 Telefoon 25955 Te koop diverse bouw terreinen, recreatiegrond. bedrijfspanden en woonhui zen Doe uw aanvraag bij makelaarskantoor G den Teuling, Wilhelminaplein 8, Kaatsheuvel, tel. 04167-2191 Bij G. v. Brussel. Haar lemmerstraat 267, tel 22061. vindt u een grote sortering bruilofsliedjes. slingers, feestmntsen en andere feest artikelen. Het vanouds be kende en goedkoopste adres. Auto's en motoren ie koop aang. *iai ziuO, goed onderhouden. Te be zichtigen na tel. afspraak, tel. 22349. Leiden. Citroen Ami 1963 kleur groen met nieuwe m Denz. verbruik 1 18. Vraag prijs voor dit zeer goede wa gentje is slechts f 1750. Fi nanciering (2 jaar) met zeer kleine vooruitbet. mogelijk, rei. JZ28U, reiden. VW de luxe 1960 met rol- dak. Verkeert in goede staal Zeer goede motor. benz. ver bruik 1 12. Hij kost slechts 1650. Zorg dat u er bij bent. Fi nanciering (2 jaar) met kl. vooruitbet. mogelijk, tel.: 32280 Ledden. 0 Opel Kocord 1963 .Pas door rijksinstantie goedge keurd. Benz. verbruik 1 12. Zeer mooi en goed. Vraagpr. slechts 2450. Financiering (2 jaar) met zeer kleine voor- ui tbet mogelijk, tel. 32280 Leiden. Fiat 1500 1964. Verkeert in goede staat. De vraagprijs voor deze snelle en sportieve auto is slechts 2850. Hij kost overal duizend gulden mi Financiering (2 jaar) i zeer kleine vooruitbet. i gelijk, tel. 32280 Leiden Te koop aangeb. Fiat 1100 bouwjaar 1962. zeer mooie uitvoering, met slaapbanken pas nieuwe banden. Prijs f 1650. Paul Krugerstraat 19 Leiden. Fiat 1500 1962. iets moois met slaapbanken enz. f 2150. Fin. mogelijk met kleine aanbel Lage Morsweg 67 tel. 30692. Opel Rekord model 1962. Verkeert in zeer goede staat f 1950. fin. mogelijk met zeer kl. aanbetaling. Lage Mors weg 67. TeL 30692. Flat 600 model 1959 f 950. Fiat 60 model 1961 f 1450: Fiat 600 model 1962 f 1750 sportuitlaat, berm- lampen. schermspiegels. Fin. mogelijk met kl aanbetaling. 1 age Morsweg 67. Tel. 30692. Peugot type 404 met schuifdak slaapbanken, ra dio enz. f 2175. Fin, mogelijk met kl. aanbet. Lage Mors weg 67. Tel. 30692. Opel Rekord model '64. Prijs f 3450. Ve>keert in goede staat en is zeer goed onderhouden. Lage Mors weg 67. Tel. 30692. Voor autoplaatwerk naar Blonk's Autobedrijf. Nieuw straat 3341, Leiden, telef 30600. Citroën 2 CV (eend) '61. Zeer mooie auto, banden z.g.a.n. Prijs f 1450. Fin. mo gelijk met zeer kleine aan betaling Lage Morsweg 67. Tel. 30692. Aang. Opel Caravan. I.z.g.st. Bouwjaar'61. Keuring toegestaan. Prijs 1275, Financ. (2 jaar) zonder aan betaling mogelijk. Lombok- Aangeb. Skoda 1000 M.B. 1965 kleur grafiet weinig km gelopen, zo goed als nieuw. Herenweg 21-23 Noordwijk binnen tel. 01719- 2820. Zeg Ans, je hebt van avond toch autorijles bij „HERMIE". Geef mij op als cursist wil je, die is reuze goed hè? Dijkstraat 10. Lei den. Telefoon 41190 Neem rijles bij autorij school M.A.D.I. Van Baer- lestr. 4A, Leiden. Tel 2529Ü. Erkende autohandel „Fre- vato" Waardkerkplein 1 Leiden (bij Herengracht) telef. 32280, heelt steeds goede gebruikte auto's voor radig Laag in prijs, 3 maan den echte garantie. Financ. me: of zonder vooruitbeta ling mogelijk. Te koop: Volkswagen '66. In staat van nieuw. Ook mech. in topconditie. Gelo pen 55.000 km. Prijs f 1650. 's Avonds na 5.30 uur. Niet op saterdag. Roversbroekdijk 25. Lisse. 10 Rijlessen voor f 47.50 Losse lessen f 6.5G Fonkel nieuw lesmateriaal Gedipl. instructeurs. Bondsautorij- school „De Centrale", Bees tenmarkt 1, hk. Steenstraat. Leiden. Tel. 21532. Corlli- straat 50, Leiden, tel. 22287 Katwijk aan Zee' Rijnmond 10.3. tel 3765. Hij loopt weer puik met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scóoter- en bromfietsonderdelen naar T Struik, Groenesteeg 3. G en 3 Tel. 22026. Witte Pomp. Vrije benzine. Gratis wassen, doorsmeren en repareren. Na het tanken ontvangt u een bon. Met de ze bonnen kunt u uzelf be dienen. Benzinestation het Haagsche Schouw. Valken- burgseweg 1, Leiden. Telef. 01710- Fa. Poiiw Kraan en Zoon Diversen Jonge kantoorbediende zoekt rustige vriend of kon- takt met beschaafd meisje. Huiselijk type 1617 jaar. Orthodox NH. Br. bur. v. d. Blad onder no. 0832. Kampeershow. Sta- en tourcaravans. tentwagens alle tenten (40 modelenl Nergens zo'n keu» nu nog enorm wintervoordeel. De Tentenspecialist. Pascalweg 98115. R'dam-Lombardijet,. Tel, 010—197052. Iluisje^tentcn. tentdaken, onderdelen v. tenten, flets- n - regenkleding - auto- scooterparkeerhoezen. Brusse Zeilmakerij Middel weg 32 bij Kaasmarkt. Lei den. Tel. 25307. Vloerbedekking zelf leg gen. Heugafelt tegels in 6 kleuren 50 x 50 f 6.75 p. st. De Kleine Winst Haarlem merstraat 5153. .,Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze ln ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16, Tel. 26854. et u even op! Voor een mooie degelijke boodschap pentas, weekeindtas, school tassen, portefeuilles, porte monnees enz. Voor alle re paraties ook aan lederen kleding, natuurlijk naar: Stouten's tassenhuis. Lange Mare 71, Leiden. Telefoon 23680. t 10% Korting op kleding schoeisel, gashaarden, gas fornuizen, geysers, koelkas ten, radio. TV. wasapparaten meubelen, stoffering, bril monturen. speelgoed, keu- keiiuitzetten en serviezen cassettes, kampeerartikelen. verf. behang, kinderwagens, goud, zilver, uurwerken. Consumentenorganisatie Lin- kanto. Postbus 158. Leiden. Nachtservice vooi ge strande automobilisten 'J belt 01710—21496 b.g.g 20693 er. wü komen mei onze spe ciaal ingerichte L A D ser vicewagen. Werkplaat? ge opend tot 's avonds 10 uur Voor doorsmeren oliever- versen en onderhoud. Markiezen. Rolschermen Al Jalouzieën Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35, Oegst geest. Tel. 01710-53105. Wü verzorgen al uw drukwerk tegen blllüke prij zen. O.a visitekaartjes, ge boortekaarries, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64 Telefoon 24185 Naasi Muziekhande Hofenk IS de oude nog te goed U wilf een moderne was machine maar de oude is nog te goed om weg te gooien. Verkoop hem dan per Koerier en u hebt meteen een aardig bedrag voor uw nieuwe wens-machinel GEMEENTE ALKEMADE WEDEROPBOTIWWET Het Hoofd van het ge meentebestuur var. Alkema de brengt hierbij ter open bare kennis, dat burge meester en wethouders van die gemeente voornemens zijr. met toepassing van ar tikel 20 der Wederopbouw- wet aan A. E. Zoetendaal te Nieuwe Wetering in af wijking van het geldende bestemmingsplan voor het dorp Nieuwe Wetering vergunning te verlenen voor de bouw van een kas op het aan de Noordveenweg al daar gelegen kadastrale per ceel sectie D. nr. 1879. Belanghebbenden worden ervan in kennis gesteld, da» zij eventuele bezwaren teger het realiseren van voren- omschreven bouwplan bin nen 10 dagen gedurende welke termijn het plan ter secretarie (Bureau Open bare Werken) ter visie ligt schriftelijk ter kennis van burgemeester en wethouders kunnen brengen. GEMEENTE RIJNSBURG BEKENDMAKING ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 20 der Weder opbouwwet vergun ning te verlenen voor de bouw van een loods aan de Vliet Zuidzijde op de perce len kadastraal bekend gem. Rijnsburg. sectie B. nrs. 3i268 en 2842 (ged.) De eigenaren van de aan grenzende en nabij gelegen percelen worden in de gele genheid gesteld hun even tuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunn.ng vóór 10 maart 1967 schrifte lijk ter kennis van hun col lege te brengen Tot laatstgenoemde datum ligt het betreffende bouw plan ter gemeentesecretarie afdeling algemene zaken, ter inzage. Rijnsburg, 24 febr. 1967. Burg. en weth. van Rijnsburg, VOOR ADVERTENTIES 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 10