Weekagenda Werkmans Wilskracht (65) gaf opmerkelijke uitvoering Vrijz. Hervormden in aula Asserstraat? JAZZ VAN NIVEAU LITTERIS MET „HELDEN" Welkom van de kerken aan Oegstgeestenaren NIEUWE LE1DSE COURANT MAANDAG 20 FEBRUARI 1967 Maandag (20 febr.) Gebouw Rapenburg 10, 8 uur: jeugd' ontmoetingscentrum Rehoboth. opening tentoonstelling „700 jaar Leiden". Volkshuis, 7.30 uur: uitvoering kinder- operettegroep „Maskerette". DEN HAAG Diligentia, 8.15 cabaret Fons Jansen, Hoe meer zielen. Dinsdag (21 febr.) Oude Singel 236. 8 uur: chr. Besturen bond, poging tot oprichting afd. Leiden Vrouwenbond C.N.V. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Antonius-clubhuis. 8 uur: K. ei dia-klankbeeld over Griekenland, ii spoor van Theseus. Museum Oudheden, 8 uur: prof. dr. H Brunsting over B. E. A. Rotiiers. DEN HAAG schouwburg, 8.15 Centrum met „De thuiskomst". DEN HAAG Diligentia, 8.15 cabaret Fons Jansen, Hoe meer zielen. Woensdag (22 febr.) Litteris Sacrum Schouwburg, 8 met „Helden". Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 ting sociale raadsvrouw. Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 O.-film van de maand Steenschuur fc'. 8 uur: ledenvergadering Lejdse ver. van postzegelverzamelaars DEN HAAG Schouwburg. 8.15 Ned. Comedie met „Een appel voc DEN HAAG Diligentia, 815 cabaret Fons Jansen, „Hoe meer SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 ir: Residentie-Orkest, "met violiste Groot Omroepkoor Donderdag (23 febr.) Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert. The Festival Strings Luzern. DEN HAAG Diligentia. 815 uur: cabaret „Adam en Eva" met het pro gramma „Tussen tafel en bed". Vrijdag (24 febr.) Het Boshuis, achter Hoflaan 74: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal, 2.30 en 8 uur: modeshow Gronheid. De Ruif. Janvossensteeg, na half 9: café-chantant. Zuiderkerk. 8 uur: Leids Kamerkoor, uitvoering Johannes-Passion. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Lied in de sche mering". 1DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romeo en Ju- J Aula school Asserstraat. 8 uur: afd fcentrum Christenvrouwenbond, jaarver- jgadering. Kerk Oude Vest, 8 uur: schoolmuziek- ivond ohr. lyceum. Filmzaal universiteit, 8 uur: in Salon Jlndien (unïv. filmkring). Bunuel. voor' {{zetting omstr. 10 uur op L.A K.-zolde: Zaterdag (25 febr.) (Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum t „Helden". Afd. Leiden Natuurhist. Vei stram jdexcursie naar Katwijk aan Zee, ver- "(trek met bus 41 om 13.35 uur Breestraat 19: Boemerang-soos- L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: disco- lal. Gehoorzaal, 2.30 en 8 uur: uitvoering ]chr. muziekvereniging Kunst en Genoe- (drum-, trompetter- en pijper- :orpsen). Aula chr. ulo-school Asserstraat, 7.45 ir: concert B-orkest Jeugdkamerorkes:. 'Jr.edewerking van blokfluitensemble .eidse Muziekschool. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: haagsche Comedie met „Voorjaarsontwa- f SCHEVENINGEN - Kurzaal, 8.15 Concertgebouworkest. Zondag (26 febr.) I Volkshuis. 2.30 uur: ..Het muzikale vo- T Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, open huis voor ieder- WASSENAAR St. Josephkerk. xklaan, 8.15 uur: uitvoering Requiem n Mozart en Magnificat van Bach door •mengde zangvereniging Stella Maris ledewerking van solisten en orkest. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: ipotheek Tot Hulp der Menschheid. looigracht 48. tel 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en ichtdienst van apotheek R van Breest Imallenburg te Leiderdorp wordt waar in door apotheek Tot Hulp der lenschheid. De Oegstgcestse apotheek en apotheek 'oorschoten zijn geopend film» Camera (2.30, 7 en 9 15 uur): De amou reuze avonturen vao Moll Flanders (18 aar); woensdag 7 en 9.15 uur: I"Amour i 20 ans (18 jaar) Lido (2.30. 7 cn 9.15 uur): De helden an leiemark (.14 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Wie is bang •oor Virginia Woolf? (18 jaar) Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Zeven te gen allen (14 jaar) Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): donderdag a vrijdag: De maagdenbron; zaterdag en zondag: Les in liefde: maandag en dins dag: Wilde aardbeien; woensdag en don- LEIDEN In de ongeveer halfbezette Stadsgehoorzaal gaf de harmonie- voor piano en orkestvan Weber en kapel Werkmans Wilskracht zijn dertiende lustrumuitvoering. Na de Eonchielli s Urendans verbluffende openingsfanfare (uit Turmmusik van Karl Marx), een scherp gelijnd, hard harmonisch klankstuk, door zeven metaalblazers staande geblazen, ~kon de voorzitter dankbaar van de moreel en financieel kerngezonde stand-van zaken gewagen. Werkmans Wilskracht, in vroegere tijden omvangrijker aan nu, is door kwaliteitsgroei geen gewóón teurgezelschap, zoals menig ander. Di rigent Blom verzekerde ons, dat mid delmatige ea niet-siuderende spelers het er niet uithaalden. Ze kunnen het tempo niet volgen en niet aan het veau reiken. De uitvoering stelde hem, meen ik, in het gelijk. Het gaat niet aan, aller lei goede blazers nader aan te duiden. Ik werd echter getroffen door het gladde klarinettenspel, de fraaie ho- botoon, het solide baswerk. In die vijf-en-zestigjarige maar niet op pensioen gestelde korps zitten ge vorderde en vérgevorderde muzikan ten, die veel vrije tijd aan hun prach tige hobby besteden. Het programma was voortreffelijk en ook nieuw; men zou .het vele ge zelschappen, als ze het ten minste aankunnen, toewensen. We hoorden eerst drie delen uil „Kleine parades" van Koos van der Griend. Moderne Franse invloeden van na Debussy zijn manifest: strakke helderheid, geesti ge satyriek afstand. Het korps speelde de-„suite Fran- gaise" van Darwins Milhaud vrijwel onberispelijk. Men ker.de er de intel ligente voorlichting van de heer Blom uit. Er zijn maar weinig gezelschap pen, die zich aan dergelijke kwetsba re muziek kunnen wagen. De kleine suite voor harmonie-or- Automobilist (79) rijdt tegen gevel LEIDEN Een gedeelte van d< Vlietweg werd zondagmorgen om streeks half twaalf stroomloos, toen een 79-jarige bestuurder met zijn auto tegen de zijgevel van pand 62 reed De schade was vrij groot. Een paal werd omver gereden en de zijgevel werd zodanig ingedrukt, dat de brand weer eraan te pas moest komen om de zaak te stutten. De auto kwam uit de richting Zoe- terwoude en raakte in de bocht aan het slippen. De bestuurder gaf toen gas in plaats van te remmen. Met het gevolg dat hij tegen het huis reed, waarin een rij-insbructeur woont- Per soonlijke ongelukken deden zich niet •oor. De auto werd zwaar beschadigd Auto ontvreemd LEIDEN In de nacht van vrijd op zaterdag is van de Morssingel ei Fiat 600 gestolen, die daar stond ge parkeerd. De kleur is gebroken wit het kenteken is JG-31-41. derdag: Het zevende zegel (al deze Ins- ar-Bergmanfilfs 18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De onge looflijke overwinning (14 jaar) Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn -p de volgende tuder geopend Lindeslraai lb maandag gesloter linsdag 9—11.15 u en 13 3017.15 u. voensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u. vrijdag 9—11.15 u. en 1330—18.45 zaterdag 8—11 15 u en '3 30—16 30 Van der Werfstraat 39: maandag en linsdag gesloten woensdag 8—11.15 en 3 30—17.15 u.. donderdag 8 30—11.15 »r 330—18 15 U.. vrijdag 830—11.15 u an .- 30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u Tentoonstellingen Rapenburg 10: tentoonstelling „700 jaar Leiden", jeugdontmoetingscentrum Rehoboth. opening 20 febr 8 uur, ver- ïr open tot en met 25 febr., 7.30 tot 10 Academiegebouw. Rapenburg 73: ten toonstelling van schilderijen, collages en tekeningen van Siet Zuijderland, van 22 febr. tot 20 maart. Academiegebouw, acad historisch mu- eum; van t.e.m 24 (ebr. tentoonstel- ng over de geschiedschrijving van de .eidse universiteit van 193( tot beden p werkdagen van 9 30 tot 4.30 uur Rapenburg 73: tentoonstelling schilde rijen, etsen en tekeningen van Theo Daa en tot 2(1 tebruart De Lakenhal: tentoonstelling van kin deriekemngen (tot en mei 19 febr.). «senaat- kunstzaaJ Heutt Hoflaan van Paulien Braat. «leur-hoog drukken van Cees Vlag klemplastiek Piet Riethoven van 6 tot en met 23 februari dagelnks 10 tot 5 uur ook <u "iinsdagavond var. 8 tot 10 uur zondag.' gesloten WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof. laan 7:: tentoonstelling van schilderijen Adrian Stahlecker. en ceramiek van Henk Verberkmoes (van 27 febr. tot en 15 maart. dag. van 10 tot 5 uur, ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten). kest van F. H. Schortr vond ik zeker zo goed als Milhauas drietal. Vooral de beginmars en de „blues" (met een uitstekende trombone-solo) zijn tref fend mooi. Twee marsen omzoomden al deze opmerkelijke composities. Vóór en na de pauze gaf accordeon- wereldkapmiocn Hcnny Langeveld met een door hemzelf gearrangeerd f-moll concertstuk (oorspronkelijk stalen van enorm technisch meester schap. Het was evenwel jammer, dat door de wat geforceerde contrastwer king en allerlei andere knapheids- effekten de eigenlijke muziek vaak op de achtergrond raakte. Niettemin was het uiterlijk allemaal interessant. En Langeveld speelde gratis, omdat W. W. hem destijds met een serenade had geëerd. Het korps gaf na de koffie een se rie Zuidamerikaanse stukken, knap en uitgebalanceerd, waarvan vooral „Luila-by of birdland"'. „Madeira" en „Maracaibo" door kleurige klank en prachtig ritme zeer de aandacht trok ken. Joh. i Wolfswinkel. LEIDEN Tijdens de jaervergade- ring op maandag 27 februari zal wor den beslist of de leden van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden voortaan in de aula aan de Asserstr. 1 ter kerke zullen gaan. Zoals bekend heeft de wijkgemeente Levendaal tien jaar lang gebruik ge maakt van deze ruimte. Toen de Vre- deskerk klaar kwam, ging men van de aula over naar deze kerk. De Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden had de zaal van het Leidse Volkshuis aan de Apothekers.dijk in gebruik. Om de leden gelegenheid te geven zich goed op de hoogte te stellen en een verantwoorde beslissing te nemen, wordt de vergadering van 27 februari eveneens in de aula aan de Asserstraat gehouden. Het geld, dat men heeft bijeenge bracht voor kerkbouw in Leiden, blijft staan. Men werkt verder aan verho- Carl Schulze-c.s. bij Folk Beat 14 LEIDEN Het optreden van het kwartet Carl Schulze. zaterdagavond in de hockey-kantine van het sport park Roomburg, is één van de aan trekkelijkste avonden van de Leidse Jazz Sosiety Folk Beat 14 geworden. Carl Schulize (vibrafoon), Ferdinand Povel (alt en tenorsax). Arend Neyen- huis (bas) en Martin van Duynhoven (drums) hielden de vele en dit keer opmerkelijk geïnteresseerde toeschou wers tot kwart voor een in de ban hun spel. De jamsessions kwamen hierdoor te vervalien. Hoogtepunten waren vooral de num- ers uit het laatste gedeelte van het optreden, toen duidelijk werd, dat Carl Schulze méér kan dan het alleen „aardig spelen van andermns nummers. In een aantal eigen compo sities en ook in het nummer Well you needn't van Thelonius Monk kwam de eigen stijl van de Amsterdammer naar Daarvoor hadden vooral Carl Schul ze en drummer Martin van Duynho ven hun kunnen 'i;i aantrekkelijke soloes laten horen. Wilde achtervolging van praalrijder LEIDEN De verkeersgroep van e rijkspolitie heeft vanmorgen een wilde achtervolging ingesteld op de bestuurder van een personenauto, die een stopteken neaezrde. De man reed in een Citroen ID, een type auto dat vaak bij bankovervallen wordt ge bruikt. Naar de rijkspolitie ons ver zekerde was in dit geval van een bankovervaller geen sprake: waar schijnlijk ging het hier om joyriding De auto is later in Katwijk terugge vonden. De bestuurder is nog niet achterhaald. Geld gestolen uit Zweilandbad LEIDEN Bij de politie is aangifte gedaan van diefstallen uit het instruc- tiebad aan de Zweilandlaan. Men heeft het voorzien op geld. dat in kleding is achtergelaten. Onder meer zijn op 17 februari tussen 6 uur en kwart over 9 een portefeuille met 24 gulden, één met 50 gulden en één met 27 gulden gestolen, terwijl ook een por- teimonnaie werd ontvreemd met klein geld. Het bestuur stelt ook voor een col lectief abonnement te nemen op het landelijke orgaan van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden „Kerk en Wereld": Het blad „Klanken" zal dan niet langer verschijnen. Jongen (4) gleed van brug af onder auto LEIDEN De 4-jarige Hans van der Linden uit Leiden kwam zaterdagmid dag om tien over vier onder een auto terecht, toen hij van de voetbrug van de Jan van Goyenkade afgleed en niet meer kon inhouden. Hij kwam op de weg te vallen juist vóór een auto. De jongen kreeg inwendige kneuzingen en een hersenschudding. De E.H.D. bracht hem naar een ziekenhuis. Motor tegen auto LEIDEN De 20-jarige motorrijder H. Snoeren uit Leiden botste zaterdag morgen om kwart over tien op de Hoge Rijndijk tegen een auto, die de weg opreed en geen voorrang verleende. De jongen kreeg een hersenschudding en moest naar een ziekenhuis worden ge bracht. De motor en de auto liepen ■e schade op. Jongen veroorzaakte brand in huis LEIDEN In een huis aan de Pas teurstraat is zaterdagmiddag om streeks 3 uur brand uitgebroken, toen 10-jarig jongetje, dat alleen thuis in de woonkamer met lucifers ging spelen. Hij deed dit'vlakbij plas tic speelgoed, dat hierdoor vlam vatte. De brand werd ontdekt door de 16- jarige P. Schlagwein, die een ruitje van de voordeur stuksloeg en de jon gen buiten bracht. De ijlings gealar meerde brandweer wist het vuur te blussen. In de woonkamer kregen het meubilair en het plafond brandschade. De bovenverdieping liep waterschade op. LEIDEN Kloppen met de titel „Arms and the man" doet de Neder landse vertaling „Helden" niet, maar dat neemt niet weg, dat het uitste kend de bedoeling van het stuk weergeeft. Als Shaw het romantische heldendom te lijf gaat, doet hij dat wel eens een beetje Don Quichotterig, maar die overdrijving is dan ook weer tegelijk de charme en het aantrek kelijke van zijn werk. Tegenover de romantische moed het slagveld stelt hij de moed zichzelf te zijn. Natuurlijk is dit geen absolute tegenstelling. Het stuk speelt in de tijd toen de oorlog soms nog als amusement kon worden gezien. Er zal, hopen wij, nu wel geen sterveling meer zijn die deze romantische kijk op zulk ver schrikkelijk gebeuren nog heeft. Wat dat betreft is het stuk dus wel uit de tijd. Wij moeten daar wel bij beden ken, dat het hele verhaal over de oorlog in de Balkan met alle beleve nissen van de verschillende personen nooit realiteit is geweest. Er is geen beroepshuursoldaat als onze Zwitserse ■riend Bluntschli die geen patronen maar wel chocolade meeneemt op zijn veldtochten. Shaw heeft deze Zwitser alleen nodig om tegenover alle snoeverij der ande ren te zeggen: -Mijn positie is de hoogst bekende in Zwitserland: Ik ben een vrij man. Bij een opvoering moet de bedoeling wel goed uitkomen, anders devalueert het stuk tot een niemandalletje met nauwelijks enige spanning. Over de af loop behoeft men na het eerste bedrijf niet meer onzeker te zijn. Wij vinden, dat Litteris Sacrum er zaterdagavond niet geheel is uitgeko men. In een stuk van Shaw moet tem po zitten, maar dat zat meer in het spreken dan in het spelen. Gevolg hiervan was. dat de tekst, vooral in het eerste bedrijf slecht de zaal inkwam en de typische Shaw-gezegden geen uitwerking hadden. Het publiek heeft el genoten, maar meer, dachten wij an een soort Shakespeariaanse om wisseling van gelieven dan van Shaw De regie (Dolly Bode) had de doch ter, gespeeld door Anneke Zwartjes, te weinig romantisch gemaakt. Anny Beerbaum-Meyer, als de moeder, sprak nogal hoog en te onduidelijk om goed verstaanbaar te zijn. Haar houding onden we ook niet juist voor deze rol. Ze had te weinig bluf. De mannenrollen waren beter bezet. Toen Albert Labardus als Sergius op kwam. presenteerde hij zeh dadelijk als het goede type. Dit schot in de roos kreeg terecht een open doekje. Hij hield het ook keurig vol, zodat zijn scènes met Toos Overdijk, de dienst meid, het beste toneelspel te zien ga- ACAD EXAMENS LEIDEN 17 februari, kand ex Duitse aal- en letterkunde D C N Vos (Den Haag); ;and een Arabisch- en Turkse taal- en lett erkunde. M H Custers (Heer L); doet ex Igemene taaiwetenschap: P Hendrik (Den Haag); doet ex II gen: C Th Koch (Lelden), H A M M Meijer (Leiden); semi-artsex; nej M V G Kagie (Leiden i. mevr A A Sta- eman von Ronnen (Rijswijk ZH). R Fast Den Haag). B S Wiemer (Den Haag), artscx: nevr S van Dam-Horowitz (Leiden), mevr A M N Ketting-van Oudenhoven (Den Haag), ej P Th J v d Stap (Voorburg). wel geloven, en dat is heel wat, want Blüntschli is, toen het stuk voor het eerst werd gespeeld, een zeer om streden figuur geworden in de beoor delingen. Vader Petkoff werd wat ongenuan ceerd gespeeld door Jan Bartelsman. Als majoor voldeed hij beter dan als liefhebbend vader. Aangezien men de zeer nauwkeurige décoraanwijzingen van de schrijver toch niet kon volgen, hadden Bob Hageman en Lex de Groot zetstukken gemaakt, die zeer goed voldeden. Ze waren praktisch en hadden een goede ruimtewerking. langdurig applaus toonden de DEGSTGEEST Het ligt in de bedoeling in de toekomst alle nieuwe inwo- aers van Oegstgeest een gezamenlijke welkomstgroet van de kerken te bezor gen. Tijdens een eerste bijeenkomst, waartoe het Gereformeerd-Hervormd Contactorgaan (initiatiefnemer) alle Kerken die in Oegstgeest zijn gevestigd in/of arbeiden uitnodigde, bleken de vertegenwoordigers van acht a negen kerken en groepen in principe voor zulk een oecumenisch visitekaartje te In „Hervormd Oegstgeest" wordt van Het welkomstboekje dit plan melding gemaakt. De gedach ten gaan uit naar een boekje, waarin de gezamenlijke kerken de nieuw inge- komenen verwelkomen. Zoals bekend, heeft men in Wormerveer al enige tijd een dergelijke methode van be groeting toegepast. Rondritten Leiden en badplaatsen LEIDEN In samenwerking met de VVV's van Leiden en de nabijge legen badplaatsen alsmede de firma Beuk te Noordwijk start de NZH in het komende seizoen met een drietal nieuwe rondritprogramma's. Men doet dit in eerste instantie ten gerieve van Leidenaars en de badgasten in Kat wijk, Noordwijk en Noordwijkerhout. Het gaat om de volgende rondritten: Een rondrit door Leiden en omgeving met bezoek aan de bloemenveiling Flora en een Rijnsburgse kwekerij; een rit uit Leiden, Katwijk, Noord wijk en Noordwijkerhout naar de Ken- nemerduinen. IJmuiden en de Lin- naeushof: een rit uit Leiden. Katwijk. Noord wijk en Noordwijkerhout naar Den Haag en Scheveningen met bezoek aar het landgoed Duivenvoorde ondf Voorschoten. Buit van f850 LEIDEN Zaterdag is in een per ceel aan de Leliestraat tussen half vier en 11 uur ingebroken, terwijl de bewoners afwezig waren. Men verniel de een ruit van de slaapkamer op de verdieping en doorzocht alle kasten. Vermist worden een portefeuille met f 350 en een bedrag van f 529. Fusie tussen tennisclubs LISSE Naar wij vernemen is het de bedoeling tot een fusie te komen tussen de Lisser tennisclub „Relax en ..Lisse en Omtreken". Op vrijdag avond 24 februari, Zai onder leiding van de heer Suurenuroek in De Witte Zwaan een fusievergadering worden gehouden. Voor het nieuwe bestuur zijn de volgende personen voorgesteld: mw T. BartenKallenberg, mw E. W. A. Beelen-Bijvoet, mw. M. T. M. Dahlkamp-v.d. Voorn, mej- M. J. Wil- teveen en de heren H E. W. Hofman. J. Osephius, C J. M. Schrama. G. A. Suurenbroek. A. P. M. van Werkho ven. A. C. Bouwman causerie. uit Lisse LISSE Meegedeeld is, dat namens de federatie acht spelers van de bedrijfs- groepenklaverjascompeti-tie zullen wor den uitgenodigd deel te nemen aan de landelij'ke kampioenschappen. De stand is nu: Hobato I 1646 p.: 2. Van Zanten 1643 p.: 3. Elka 1621 p.; 4. Van Stein 1610 p.; 5.. De Meulder 1606 p.; 6. PTT 1594 p.; 7, Hobaho II 1593 p.; 8. Gemeente 1551 p. Bestem mingsplan Dever LISSE Met ingang van vandaag ligt op de gemeentesecretarie geduren de een maand ter inzage het ontwerp een bestemmingsplan „Dever". Bij de gemeenteraad kunnen bezwaren worden ingediend tegen het plan. Contactavond suikerzieken LISSE De Nederlandse Vereni ging van Suikerzieken houdt voor alle leden in de Boller.streekgemeenten en de Kaag op donoerdag 23 februari om 8 uur een contactavond in hotel De Witte Zwaan. Dr. R. Vink, ver- bonaen aan het acad. ziekenhuis in Leiden zal spreken over „Jeugd en diabetes". Na de pauze houdt de dië tiste van het acad. ziekenhuis een Bloembollen-boycot beëindigd maar veilingen gaan door HILLEGOM Het bestuur van de Bond van Bloembollenhandelaren en de directie van de Coöperatieve Bloembollenveilingvereniging „H.B.G." te Lisse zijn het eens geworden over •oorwaarden, waaronder zal wor den besloten tot beëindiging van de boycot, door ca. 60 kleinere en grote re bloembollencxporteurs geprocla meerd tegen de H.B.G. Het doel van de boycot was het doen staken van de bloemenveilingen door II.B.G., maar het is duidelijk, dat deze veilingen ook de toekomst zullen doorgaan. Eveneens is echter duidelijk gewor den, dat bij de export de beduchtheid niet alleen bestond ten aanzien van de bloemenveilingen. Hierover is van ex porteurszijde veel ophef gemaakt. Er werd gesteld dat het veilen van bol- bloemen door een bollenveiling mid den in de streek tot ernstige repercus- in het buitenland zou leiden, •van de export schade zou onder vinden. Ondanks het feit dat de vele publi- Hillegom krijgt afdeling van Veilig Verkeer HILLEGOM Inplaats van de ver- keerscommissie, die met ingang van I januari j.l. van haar taak is onthe ven, wordt woensdagavond om 8 uur tijdens een bijeenkomst in huize Wel tevreden een afdeling van het Ver bond voor Veilig Verkeer opgericht. Districtscommissaris E van der Lin den zal spreken er. er wordt een film vertoond. HILLEGOM Het „Centraal co mité nationale feesten" (CCNF) zal op de avond na de blijue gebeurtenis op Drakestein een lampionoptocht hou den en nog een andtr evenement ver zorgen. Voorts worit een uitgebreid Koninginnefeest voorbereid. Er wordt hiertoe een huis-aan-huis collecte ge houden. citeit hieraan gegeven de honden, als ze nog sliepen, wel klaar wakker had moeten maken»is van moeilijkheden in het buitenland niets gebleken. Nochtans besloten aanvankelijk circa 50, later ruim 60 exporteurs géén zaken te doen met HBG, of, zo als het werd gesteld, alléén zaken te doen met veilingen, die zich uitslui tend bezig hielden met- de handel in bloembollen. Deze boycot-actie ging niet uit van de Bond van Bloembollenhandelaren, al is zij van de zijde van het bestuur van die Bond wel metterdaad bevor- medewerkers en -sters van de kerken persoonlijk aan de nieuwe Oegstgees tenaren laten overhandigen om te ver mijden, dat het tegelijk met reclame drukwerk in de prullemand verdwijnt. Weekend op Oud-Poelgeest OEGSTGEEST Voor kerkeraads- leden, medewerkers in kerkelijke ar beid en andere gemeenteleden wordt op 26 en 26 februari op Oud-Poelgeest een weekend gehouden over het thema ..Gemeente onderweg naar morgen". Onder- leiding van ds. H. Aalbers en mr. A. W. Kist zal men zich bezinnen op de wijze, waarop de gemeente haar taak en plaats ziet in de komende tijd. Fiks won eigen jubileumtoernooi OEGSTGEEST De korfbalvereni ging Fiks heeft i.v.m. zijn 40-jarig be staan voor de komende maanden di verse festiviteiten georganiseerd. Za terdag werd met deze evenementen begonnen met een microkorfbal-toer- nooi voor adspiranten en pupillen in „Flora" te Rijnsburg. Aan dit toernooi namen bijna 500 jongeren deel, ver deeld over 57 achttallen afkomstig uit 15 verenigingen. Ondanks de enigszins te kleine vak ken en de soms hinderlijke dakcon structie is er met veel plezier ge speeld; mede dank zij de goed lopende organisatie kan Fiks terugzien op een geslaagd toernooi. Het programma had men de allure van een „volwassenen- toernooi" willen geven door het te la ten uitlopen op een finalewedstrijd tussen de winnaars van de hoogste klasse. Duidelijk was wel, dat Fiks er bij deze opzet natuurlijk rekening mee heeft gehouden, dat het over een sterk adspiranten-A-team beschikt. Deze „speculatie" slaagde volkomen, want door overwinningen op Velocitas A (4—0), Boskoop A (51), Jodan Boys A (51) en Avanti A (10) speelde Fiks A zich zonder al te veel moeite in de finale. In de andere finale-poule speelde Warmond A met een achttal, waarvan de spelers en speelsters in de competitie in de juniorenklasse uitko men, die gezien hun leeftijd nog juist aan dit toernooi mochten deelnemen. De finale werd door dit team bereikt door overwinningen op KVS A (30), TOP A (1—0), Fluks A (2—0) en een gelijkspel tegen Pernix A (11). In de finale tegen Warmond A de monstreerde Fiks A nog eens, dat het zonder twijfel het sterkste achttal was Uitslag 31. De le prijswinnaars van het toer nooi waren: klasse A (14. en 15-jari- gen): Warmond A; Fiks A; klasse B (12 t.m. 15-jarig en) ODS A; Pernix B VES B; klasse C (12- en 13-jarigen): Jodan Boys B; Fiks C; VES C; klasse D (11- en 12-jarigen): Fiks D; Ons Eiland B; TOP E; klasse pupillen (9- en 10-jarigen): Avanti; Pernix. LISSE Dinsdagavond om 8 uur komt de Pluimvee- en Konijnensporl- vereniging „Lisse en Omstreken" bij een in Salvatori. Woensdag 22 februari vieren de Chr. gereformeerde jeugdverenigin gen hun jaarfeest in Rehoboth. Na de pauze wordt het stuk „Een huis vol inbrekers" opgevoerd. Aanvang 8 Woensdagavond cm kwart vóór 8 zal de studievereniging van de Ge reformeerde Gemeenie „Mandate Deï" de eerste jaarvergadering houden in het kerkgebouw aan de Tulpen straat. De afdeling Lisse van de Christe lijke Ouderenbond houdt donderdag 23 februari om half drie de jaarver gadering in Salvatori. Auto in Wetering Aarlanderveen AARLANDERVEEN Een inwoner an Nieuwkoop raakte gistermiddag omstreeks vijf uur met een tien minu ten tevoren bij een autoverhuurbedrijf in Nieuwkoop gehuurde personenauto net voorbij het kruispunt in de rich ting Alphen aan den Rijn, in een slip, waardoor hij de macht over het stuur verloor. Op de Witte Brug botste hij tegen de linkerlcuning om vervolgens in de Aarlanderveense Wetering te recht te komen. De man kwam er met de schrik en een nat pak goed af; de auto werd aan de voor- en onder- ;ijde zwaar beschadigd. De chauffeur zou hard hebben gere-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3