LIJST 8 No 1 van lijst 8 van DES, Ir. C. N. Meer rundvee, minder wolvee op de Leidse markt Leiclse-Hout-Ulo houdt Ned, Antillen-week uoenten. ^e/u/i fei Aee/ vee/ fefe, (jnlvanfe fy/ o/i de tMcoiUe imn co De krant kunl u niet missen, geen dag! KOERIERS STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ NIEUWE LEIDSE COUR ANT 8 MAANDAG 13 FEBRUARI 1* LEIDEN' Het is stil op de markten het is stil in de vee- en vleeshandel en het is stil rondom de mond- en klauw- «eerbestrijding. Dat is niet zo best. Markten en handel behoren levendig te zfyn en nn is het „de dood in de pot" met alle. en voor allen, nadelige ge volgen vandien. Het is te stil. Nu weten wij wel, dat om deze tijd van hei jw nooit de meeste levendigheid ten toon wordt gespreid, maar het is nu toch wel erg abnormaal. Het is werkelijk te hopen, dat men haast maakt om aan deze toestand een eind te maken; de grenzen moeten zo spoedig mogelijk weer open. Ondertusen werkt de natuur mee. Gisteren was het goed verkeren in de open lucht. Gebroiksvee: Het zachte weer heeft *ie aanvoer van gebruiksvee wel wat aan gemoedigd. De aanvoer was gisteren dan ook groter dan vorige week. De handel in melkkoeien was weliswaar rustig maar er was wel belangstelling. Zo ook voor de vare koeien, redelijk en wel prijshoudend. De aanvoer van jongvee was wat groter. Zo ook de nuchtere kalveren, waarvan er even eens wat meer waren, maar de Leidse markt is nooiit een nuchtere kalveren- markt geweest. Voor het overige was de handel stug. Notering: melkkoeien f900,f1275,—, f 1500,—, vare koeien f 600.—. f 975,—. f 1350.—, nuchtere kalveren (fok) f 140.— f160,—, f200.—. Slachtvee: Een goed aanbod van slachtrunderen en aangezien er ook wel vraag was. ging het met de verloop nogal vlug. Niet dat er sprake was hogere prijzen maar het zit er toch wei wat in. De vette kalveren gingen vlot van de hand en op deze afdeling was wel duidelijk dat er meer moest wor den betaald. De aanvoer was niet groot zodoende was deze afdeling spoedig ontruimd. Notering: slachtstieren f4.—. f4,20. f 4.40 per kg gsl. gew.. slachtkoeien f3,50. f4,10, f4,60 per kg gesl. gew., vette kadveren f 3.50, f 4,f 4,20 per kg levend gew., nuchtere kalveren f 1.40, 1,60 per kg levend gew. Wolvee: Voor de Leidse markt-be- grippen was het gisteren voor wat be treft de aanvoer maar een trieste zaak. Zolang de uitvoer naar Frankrijk stag neert. blijft het hier een levenloos beeld behouden. Weinig aanvoer dus maar desondanks een matige, langzame handel Notering: vette schapen f 100 f 120,f 140.fokschaoen f 140. f 175.—. Varkens: Alles buiten de markt om. Op deze afdeling van de veehandel heerst wel een complete chaos. Er is verschil tussen oost, west, noord en zuid- LEIDEN De leerlingen van de Leidse-Hout-ULO :ullen zich in de komende dagen (van 14 tot 18 febr.) intensief bezighouden met Suriname Nederland. Gisteren duurder, vandaag ;r goedkoper, dan te weinig aanbod dan plotseling te veel. In het oosten vervoersverbod en in de Alblasser- waarde en de Krimperwaarde blokkade door de inentingen. Er is geen notering te maken. Dit wat de slachtvarkens be treft. Slachtzeugen zijn en blijven duur en de biggen worden eveneens schreeuwend duur verkocht. Waar het allemaal heen moet: Geen mens die het weet. Zolang de markten gesloten blijven zal het wel blijven. en de Ned. Antillen. Het is langzamer hand een goede traditie geworden, dat men ieder jaar een bepaalde week houdt: na een kunstweek en een ge- schiedenisweek is het dan nu de beurt aan de overzeese gebiedsdelen. De leerlingenvereniging Elhaës i: met voorzitter Hans Wielaard en met enige onderwijzers druk bezig alles te regelen- Dr. G. D. van Wengen van het Volkenkundig Museum verleent mede werking en ook de stichting Sticusa en de heer Laurriers, rijksvoorlich- tingsambtenaar. Twee oud-Antillenbewoners. ir Kwestro en de heer Qualm, hebben de leerlingen al een en ander verteld over het dagelijkse leven in de West. Alle klassen hebben ook een bezoek bracht aan het museum. Dr. Van Wen- gen draaide voor de leerlingen de film „Wij Surinamers". Dinsdag 14 februari om 7.30 uur wordt de tentoonstelling in de school geopend. Daarna zal de heer Laurriers een inleiding houden over Suriname Op deze tentoonstelling zullen ook door de leerlingen zelf meegebrachte voorwerpen zijn te zien. Dr. Van Wengen zal donderdag 16 febr. het orkest Los Antillianos intro duceren. Vrijdag is er een speciale leerlingenavond. Dan zal de gymnas tiekzaal veranderd zijn in een Antil liaanse feestzaal met rietmatten en palmbomen. Op deze avond zal men afscheid nemen van de oud-gouver neur-generaal en de nieuwe verwel komen. Dit doen zij niet als gewone leerlingen, maar als creolen, indianen, hindoestanen en javanen. Onder lei ding van tekenleraar Labordus zijn alle klassen druk bezig met de kos tuums. Met drakendans, spijkerbed den en javaanse pantomimes zal het beslist een geslaagde avond worden. Snellere hulp mogelijk 'Laat schepen oranj boei meevoeren' SCHEVENINGEN Twee Terschi gers, schipper P. Lettinga van del dingboot Carlot en lichtwachter Tj K geven de schippers de raad een a oranje bal of boei aan een lange scj lijn mee te voeren, bijvoorbeeld ini kist op het dak van de stuurhut. 0; boei of bal kan men de naam vam schip afgekort vermelden, zodat bij seling kapseizen of zinken van het onmiddellijk de plaats van de ramp worden bepaald. Dit komt een hulpverlening uiteraard ten goede dat een reddingsvliegtuig dan dir nauwkeurige positie kan opgeven, de hulpverlening te laat te zijn. dan men toch in ieder geval de stoff resten van de omgekomenen berg twee Terschellingers deden deze in verband met het spoorloos verd van enkele vissersschepen. En ongetwijfeld nog veel meer complimenten over Uw uiterst chique bruidsrobe, die nu al pasklaar voor U op de confectie-afdeling hangt. Het zal niet gemakkelijk zijn om uit onze internationale collectie keuze te maken, want alle modellen zijn zo écht exclusief. Bijgaand model is een voorbeeld ven de lentebruid 1967. Deze cloqué zijden robe bestaat uit een lenge rechtvallende rok met een kort jasje waarvan hals en mouwen afgewerkt zijn met marabou Een klassiek voorbeeld uit onze collectie. 198. - Satijnen bruidstooi op kam 18.90 Bruidstas|e van satijn met koordgarnering. 13.75 Satijnen handschoentjes voor de lentebruid. (Diormodei) 6.50 Personeel gevraagd Winkelmeisjes gevr. Aanm textiel zelfbediening v. d. Spek. Kennedylaan 5. Lei den Z.W Tel. 41893. 9 Goedkope benzineWitte pompen op het terrein Haagse Schouw, Valken- burgseweg 1. Wij geven de hoogste kortingen Na lOx tanken gratis doorsmeren. Fa. A. v. d. Pouw Kraan 2 Zonen. „De Kastenspecialist' 12ö maten en modellen hebber, wij in voorraad, ook oo maat linnenkasten ladekas ten. keukenkasten commo des. bureaus. C. J v d. Geest Houthandel oe Burcnt hoek Nieuwstraat Hoog landse Kerkgracht Telefoon 33078 's Maandags gesloten 9 Sleutels, Lips, Yale, Auto contact- en voordeursleutels. Klaar terwijl U wacht bij: Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 5-11, Leiden. T.V. f 589- Dit bedrag be taalt U ons na inruil van uw oude toestel voor een 59 cm Philips T.V. volautoma tisch. serie 1967. Vraagt vrij blijvend proefplaatsing. We- Be. Haarlemmerstraat 63 Leiden, tel. 32792. 0 Te koop aangeboden I.z.g.st. zijnde kinderwagen met bijpassende plaid en een beklede wieg. T.e.a.b. Te be vragen: Mar Poststraat 63. Valkenburg Z.H. Te koop aangeb. i.z.g.st. zijnde Kinderwagen mt bij passende plaid en een be klede wieg. T.e.a.b. Te bevr. Mar. Poststraat 63. Valken burg Z.H, 1 TOT 30 WOORDEN 2.—. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 20 cent. Rijnsburg opgelet. Dins- dagmarkt. Komt nooit meer: brushed nylon damesnacht hemden. merk Rosita, 12.95 nu 5.95. Brushed nylon da- mespyama's 19.95 nu 10.95. Damesslips tot 52 1.25. Zie borden JAPIE. Rijnsburg opgelet. Dins- dagmarkt. Charmeuse da mesonderjurken. ronde hals, klasse goed tot 54 nu 4.95. Lange onderbroeken en borstrokken nu 2.95. Jon gens- en meisjes truien 6.95. Tienertruien 6.95. Zie bor den JAPIE. Te huur of te koop aang. moderne z.g.a.n. babypiano. Koopprijs f 1650 - Huurprijs f 35 - p mnd. Mossel Ver steege NV. Zoutmanstra.it 53 d. 's-Gravenhage. Telef 070333970. Nog enige duurdere was machines en centrifuges met schoonheidsfoutjes. dubbel wandig. volle garantie. Was machines vanaf f 155.-: t 210.-; f 310.-. De nieuwste Twinset combi's vanaf f 49ó- enz. Volautomatische trom melwasmachines f 735.-. Rir- ma DUSOSWA. Turfmarkt 1-3, Leiden. Tel. 24409. 9 Parterrebedrijfspand met bovenwoning bestaande uit i kamers en keuken, groot 56 m2 te huur aan de Lange- gracht. Voor serieuze gega digden gedurende de kan tooruren te bezichtigen. „LILO" Chemische Fabrie ken NV. Langegracht 95-99, Leiden. Wasserij Spronk. Laken- lakketservice. Lakens slopen ?n tafellakens 6 stuks ge wassen en gestreken voor 2.80. Uitsluitend brengen en nalen. W. Singel 14, Leiden. Wasserij Spronk. Auto's en motoren Zeg Ans. je hebt van avond toch autorijles bij „IIERMIE". Geef mij op als cursist wil je, die is reuze goed hè? Dijkstraat 10, Lei den. Tel. 41190. Erkende autohandel „Fre- vato" Waardkerkplein Leiden (bij Herengracht) telef. 32280 heeft steeds goede gebruikte auto's voor radig. Laag in prijs, 3 maan den echte garantie. Financ. met of zonder vooruitbeta ling mogelijk. 9 Autorijders. Uw schades worden snel en met modern materiaal herstel. Het lak werk gemoffeld in de aller nieuwste overdruk spuitca bine voor deskundige repa raties en variaties Automo bielbedrijf Rijnland N V Off. Ford dealer Afd scha des: Rooseveltstraat 19. Lei den Tel. 24647 9 Neem rijles bij autorij school M.A.D.I. van Baarle- straat 4 A, Leiden. Tel. 25290 J ivf (Interkerkelijke partij) KIEZERS! Zijt ge met ons o.m. voor: a. een regeringsbeleid overeenkomstig de ordinatiën Gods? b. handhaving van de beginselen der Reformatie? c krachtig optreden tegen Godslastering, zedenverwildering (lectuur, televisie, film enz.)? d. doelbewuste, krachtige handhaving van het gezag? c. degelijk financieel beheer (verlaging hoge staatsuitgaven j en der belastingen): bestrijding Inflatie? f. herstel onrecht Z. Molukken en stipte nakoming verdrag '62j Papoea-bevolking? Stemt dan op 15 februari a.s. op Lid der Tweede Kamer ding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's verkeers- instituut. Levendaal 171, tel. 22803. b.g.g. 41002. Erkend Gedipl. Betrouwbaar. 9 Kachel stuk? Reparatie en schoonmaken van olie- en kolenhaarden. Smederij se dert 1873. ÜUDSHOORN, Haarlemmerstraat 160. Tel 25799 9 Overhemden reparatie. nieuwe boorden 2.95 tn ny lon 3.75. Nieuwe enk. man chetten 2,50 in nylon 3,— Warnecke Haarlemmerstr 158 9 Haarden, voor kolen, olie en gas. Alle goede merken leverbaar Vakkundige plaatsing. Ook voor repara tie. OUDSHOORN, Haar lemmerstraat 160 Tel. 25799 9 Koopjes in wasmachines en centrifuges 127 en 220 Volt. Snelwassers f 139,50 Langzaamwassers f 212,50. Met 1 jaar garantie. OUDS HOORN, Haarlemmerstraat 160. Telefoon 25799. Strijkinricbting OZON v. uw fijne was. H. Rijndijk 34a. Tel 22675. 9 10 Rijlessen voor f 47.50 Losse lessen 6.50. nieuw lesmateriaal, instructeurs Bondsai school „De Centrale" listraat 50 Leiden, tel 3eestenmarkt 1, hk. S straat, Leiden. Tel. 211 Katwijk aan Zee: Rijm 103. Tel. 37f 9 Consumentenorgai Linkanto stelt U in alle aankopen huwelijksuitzet, woninj verrichten met 1015 pet. korting. Vraagt d<

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 8