AANVULLEND MOET VERANDEREN KOERSWINSTEN IN DE LOKALE AFDELINGEN Vakantiesfeer proeven op vrolijk landenfeest Ard of Kees en niemand meer KEES VERKERK LOOT GUNSTIG TERLENKA OP DE AÜTOWEC CNV-secretaris Tjeerdsma: Extra zorg voor het kleinbedrijf Exotisch eten en nuttige informatie Schenk op 5 km tegen Nilsson 7 ZATERDAG II FEBRUARI 1967 55 (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Pieter Tjeerdsma heeft het druk. Voor een vakver bondsbestuurder is dit niets bijzonders. Ook niet bij het CNV. Maar I de drukte van dit moment heeft een speciale reden. Tjeerdsma is als CNV-secretaris belast met de zorg voor onder meer de werk- gelegenheidspolitiek. I Nu in Nederland de werkloosheid! sterk is toegenomen wordt van alle kanten een beroep op hem gedaan. Overal in het land moet hij komen i spreken. Hij wordt ingeschakeld bij het werk van de Sociaal Econo mische Raad, die adviezen moet uit brengen aan de regering, hij moet present zijn bij het overleg v: vakcentralen, hij maakt deel uit van de delegatie naar de regering, neer gesproken moet worden ov benauwende stijging van de werk loosheidscijfers. Niet overvallen [Wie mocht menen, dat Tjeerdsma door dit werk wat is overvallen, die heeft het mis. Reeds lang tevoren, toen er nog geen werkloosheidswolkjes van enige betekenis te bespeuren vielen was Tjeerdsma reeds bezig met zijn studie van een verantwoorde arbeids marktpolitiek in Nederland. Twee jaar geleden maakte hij deel uit van de Nederlandse delegatie, die in Scandinavië een internationale stu die maakte van de aspecten van het wekgelegenheidsbeleid. Reeds toen stelde hij duidelijk, dat het in Neder land totaal ontbreken van een ar beidsmarktpolitiek een gevaarlijke zaak is, die in de toekomst grote moeilijkheden zou kunnen geven. Deze moeilijkheden zijn nu gekomen. Een beter werkgelegenheidsbeleid had deze moeilijkheden niet kunnen voorkomen, maar wel beter kunnen opvangen. Waardering Overigens is Tjeerdsma op het ogen blik gelukkig met de maatregelen, die de regering getroffen heeft ter verbetering van de werkgelegenheid. De kritiek, die hij had op het kabi- net-Zijlstra is thans weggenomen, nu de regering tot tweemaal toe een bedrag van meer dan 100 mil; ter beschikking heeft gesteld om werkloosheid ook op korte termijn te bestrijden. Van de juistheid vai het kabinetsbeleid ter bevorderin^ van de werkgelegenheid op langere termijn was het CNV van het begii af aan overtuigd, de kritiek gold aan vankelijk echter het uitblijven van maatregelen, die onmiddellijk reeds enige verlichting konden brengen in de steeds zwaarder drukkende werk loosheid. Het trof wat ongelukkig, dat de rege ring steeds met maatregelen kwam, vlak voor het moment, waarop de vakbeweging tot activiteiten over ging. Zo kwam de eerste 100 mil joen enkele uren voordat dé vakbe weging met de regering ging praten over het verstrekken van over heidsgelden voor de directe werkloos heidsbestrijding. De tweede 100 miljoen kwam zater dag, juist op de dag dat het CNV het regeringsbeleid op een voorlich tingscongres in Leeuwarden zoi bespreken en op een moment, waar- i op de redevoeringen al klaar en ver id zonden waren aan de pers. Sportief Maar Tjeerdsma wil hier sportief over heenstappen. G.*ont is zijn waarde ring voor de nota-Bakker. Het CNV juicht het toe, dat de regering heeft besloten de industrie financieel tege moet te komen bij aankoop van grond, het tot stand brengen bouwen en het kopen van machines. 4 Ook de mogelijkheid van subsidie op .1 rente en staatsdeelneming in bedrij ven zijn benutte kansen om de werk gelegenheid te bevorderen. nota-Bakker is er op uit een in- eppen, die bevor- goede werkgele- Eis twee weken voor belediging van Prinses AMSTERDAM Tegen twee redac teuren van het studentenblad Bik kel-acht, de 23-jarige student R. P. en 22-jarige F. B. heeft de procu- r-generaal bij het Amsterdamse ge- echtshof terzake van opzettelijke bele diging van- prinses Beatrix twee we ken gevangenisstraf geeist. In het nummer van Bikkelacht vari laart 1966 stond op de voorpagina een >to van prinses Beatrix met op haar Jhoofd getekend een paar agentjes mei knuppel. Op een van de binnenpaginas stond een foto van een spaarzaam geklede vrouw, die grote gelijkenis zou vertonen met prinses Beatrix en ver lucht met attributen als een kroontje, degen een een wimpel. De procu- -generaal vond de foto een „Dik- :elharde belediging voor de Prinses, zich niet kan verdedigen". genheid. De tweemaal ƒ100 miljoen van de regering voor directe werk loosheidsbestrijding zullen zo be steed moeten worden, dat zij pas sen in het uitgestippelde structuurbe leid van de regering. Geen wonderen Het CNV realiseert zich, dat ook met 200 miljoen geen wonderen gedaan kunnen worden. Op korte termijn biedt het waarschijnlijk 6000 man werkgelegenheid, maar de wijze van besteding van het geld (bijv. aanleg van havens en wegen, de bouw van bedrijfsgebouwen) kan in de toe komst aan een veelvoud van mensen werk bieden. Over het karakter van de aanvullende werken op dit moment is de heer Tjeerdsma minder goed te spreken, maar hij troost zich met de gedach te, dat de regering hierbij ook graag een andere kant uit wil. In Gorredijk (Fr.), Siddeburen (Gr.) en Borger (Dr.) geschiedt zoals staatsse cretaris De Meijer deze week consta teerde nog graaf- en spitwerk, dat veel doet denken aan de vooroor logse werkverschaffing: werk om te werken. Schop en kruiwagen Zo erg is het thans niet, maar in vele gevallen staan toch de graafmachi nes en andere mechanische appara ten doelloos aan de kant en wordt het werk met schop en kruiwagen verricht In sommige gevallen zijn schop kruiwagen onmisbaar. Soms wordt hiermee het werk ook beter en vlug ger uitgevoerd en dikwijls gaat het om mensen-, die gewend zijn met dit gereedschap om te gaan. Vele ge meenten in het Noorden van het land blijken er op aangedrongen te hebben geen werken voor subsidie af te wijzen, alleen omdat er graaf- en spitwerk aan verbonden is. De heer Tjeerdsma heeft hier echter geen vrede mee. "Een emotionele ont boezeming, zoals je die van een vak bondsbestuurder mag verwachten, wijdde hij aan het beginsel van het aanvullende werk. Hij vindt het woord „aanvullend werk" zelf al fout Alle werk dient te zijn in over eenstemming met de capaciteiten van de betrokken man. Het gaat niet om het domweg bezig zijn, om graaf- en spitwerk voor ongeschool den. dat onder meer normale omstan digheden weer moet verdwijnen. Onwaardig Een mens moet niet aanvullend tewerk gesteld worden, in die zin dat slechts voor een deel een beroep op zijn capaciteiten wordt gedaan. Tjeerdsma vindt dit onwaardig en een degradatie van de arbeidende mens. Zowel sociaal als economisch onverantwoord. De volle mens dient menswaardig op economisch verant woorde wijze te worden ingescha keld. I DEN HAAG De werkgroep mid- j den- en kleinbedrijf van de ARP I heeft een memorandum samengesteld 1 over de zaken die naar haar oordeel -bij de komende kabinetsformatie bij zondere aandacht behoren te krijgen. De werkgroep wijst er op dat de economische ontwikkeling de moeilijke positie van het midden- en kleinbe drijf steeds meer verscherpt. De struc turele moeilijkheden hebben voor ve len een zeer acuut karakter gekregen. Bij de economische politiek zal met de gevolgen voor de middenstand voortdurend rekening gehouden moe ten worden. Voor een goede integratie van het specifieke middenstandsbeleid in een algemene economische politiek is nodig dat een eigen bewindsman voor het midden- en kleinbedrijf optreedt. Verder moet gedacht worden aan een vestigingswet en de winkelslui tingswet. NKV contra «raaf- en spitwerk GRONINGEN NKV-secretaris W. Spit verklaarde gisteren dat de vakbe weging eensgezind is in haar opvatting over doel en karakter van aanvullende werkzaamheden zoals die op dit mo ment worden uitgevoerd. Met klem wijst het NKV demecha- nisatie waardoor nodeloos spit- en graafwerk moet worden gedaan af. Hij herhaalde, dat het NKV niets voelt voor het zomaar bezighouden van mensen: „Dit ontaardt gemakke lijk in het terugschakelen naar hope loos verouderde werkmethoden omdat het dan lekker lang duurt en veel meer handen nodig zijn om een werk klaar te krijgen", aldus de heer Spit op een bijeenkomst voor kaderleden in Groningen. Werken met moderne middelen, zegt NW HOOGEVEEN „Staatssecretaris De Meyer moet wat minder praten en zou wat meer tijd moeten besteden aan de problemen op zijn terrein in plaats van verzinsels de wereld in te sturen". Dat zeiden gisteren de vi- ce-voorzitter en de secretaris van het NW na een bezoek aan aanvullende werkobjecten in het Noorden. Het NW wijst elke arbeid af die niet meer in deze tijd past en het vin den dat aanvullende werken moeten worden uitgevoerd met moderne hulp middelen. FINANCIEEL WEEKOVERZICHT: AMSTERDAM De effecten beurs kon deze week vooral in lokale afdelingen behoorlijke koerswinsten bereiken, wat aan de vooravond van de Kamerver kiezing wel iets te zeggen heeft. Er blijkt uit, dat men met enig vertrouwen de uitslag tegemoet ziet en in de verwachting ver sterkt is. dat het beleid-Zijlstra straks zal worden voortgezet. De internationale fondsen waren soms een beetje aarzelend ge stemd en het is opmerkelijk, dat vredesgeruchten inzake Vietnam de New Yorkse beurs in haar hausse afremde. De beurs van Tokio was op die gehuchten zelfs zeer flauw gestemd, hoewel de kans op vrede in Vietnam nog niet zo zeker is. Zou op het pude strijdtoneel, dat een half miljoen Amerikanen in Vietnam het geweer heeft gebracht, het tijde lijk wapenbestand bestendigd kunnen worden, dan zou men overal blij zijn, mahr zekere repercussies op de Ameri kaanse economie zouden toch niet on waarschijnlijk zijn. Immers men moet zich nuchter realiseren, dat de oorlog Vietnam veel defensieorders bij de Amerikaanse industrie heeft gebracht en als die dreigen weg te vallen, dan :n zeker vacuum ontstaan. Na tuurlijk kunnen de enorme kapitalen, welke de oorlog in Vietnam Amerika kost beter op een andere en vreedza me wijze gebruikt worden en men kan ervan op aan dat president Johnson met zijn medewerkers aan dit aspect van de zaak ongetwijfeld aandacht zul len geven, maar het is niet onmogelijk, dat het toenemen van de vredeskansen tijdelijk een terugslag op de Ameri kaanse economie zou geven Voor de keus De verkiezingsstrijd in ons land houdt de aandacht gespannen en de moderne communicatiemedia, zoals tv en radio hebben stimulerend op de be langstelling gewerkt. Deze week merk te minister-president Zijlstra o.a. op dat premier Wilson van Engeland aai het herstel van de betalingsbalans voorrang moest geven. In dit verband is het opmerkenswaardig, aldus voegen wij aan de ministeriële uitspraak toe. dat de Britse premier in een rede de zer dagen gezegd heeft, dat men in zijn land voor de keus staat om „een laat-maar-waaien"-politiek te voeren of een beleid te volgen, dat inzake lonen en prijzen afgestemd is op de groei van de productiviteit. Wij zouden hier zeggen: men moet de Zijlstra-norm hanteren. Een merkwaar dige overeenstemming in hetgeen De Britse (labour) premier, na veel schade en schande wijs geworden, zegt en het geen de Nederlandse premier voorstaat sinds jaar en dag. Continental aan de Amerikaanse PANAM luchtvaartmaatschappij lan ger traineert dan hij verwacht had. Ter beurze vond men het zeer merkwaardig, dat nu het Parijse hotel weer een obsta- ring van het verwisselingsaanbod. Tot dusver is deze reden niet door Zwolsman in het geding gebracht. Het blijft nevelig rond de EMS en Zwolsman heeft nog steeds niet kla re taal gesproken in de vorm van nuchtere cijfers. Amsterdam nodigt vakantieland uit op toeristische manifestatie (Van onze redacteur toerisme) AMSTERDAM Vakantie land in het hoofdstedelijk Ha vengebouw: wat reisbureau folders de plannenmakende va- kantievierder beloven, bieden zomerse gastlanden op de bo venste verdieping van een weids panorama gevend cen trum op een presenteerblaadje aan. Gaat u van de zomer naar Israël, Marokko, naar Griekenland of Span je, of gewoon naar de Arden nen? Voor al die landen en nog véél meer kunt u tot eind deze maand in Amsterdam terecht. Voor informatie over het land dat u gaat zien, of alleen maar om alvast in de sfeer te raken. Wat dat eerste betreft: de infor- matrices ontvangen met open ar men, een stevig brok kennis en er varing en indrukwekkende stapels lectuur. En wat dat laatste aangaat: daarvoor zorgt chef-kok A.G.S. van der Valk van het Havenrestaurant, oud-hoofd van de keuken op Amsterdams vlaggeschip Oranje Hij is de man, die met exotische gerechten de inwendige mens ver zorgt tijdens deze toeristische mani festatie in het kader van het inter nationaal toeristisch jaar. Gerechten „Toerisme paspoort voor vrede" is het motto van de manifestatie: een Nederlandse start in een inter nationale actie onder aupsiciën van de Verenigde Naties. En VW-Amsterdam, de Algemene Ne derlandse Vereniging van reisbu reaus alsmede havenrestaurant-di recteur C. van Alten gaven het startschot en nodigden de wereld uit naar Amsterdam. Van daar dat nu alle voor de Ne derlandse toerist belangrijke vakan tielanden in schijnwerperlicht staan. Voor elk land of groep van landen is een dag vrijgemaakt om zich aan reislustigen te presenteren. In vrolijke stands, met films, folklo- re-avonden en niet in de laatste plaats met hun nationale gerech- Of het nu Griekse souvlakia is of Mexicaanse Chuletas la Ampurda- nese, Italiaanse Risotto a la Mila nese of Egyptisch Cous-Cous. Dat alles tovert culinair groot meester Van der Valk uit zijn keu ken op de dag. dat het betrokken land aan de beurt is. Mét natuur lijk een wijn of een ander drankje, dat typerend is voor het land. Tussen twee haakjes: er is tegen woordig ook een Belgische wijn, de Isca-wijn. De druiven ervoor ko men uit kassen in de buurt van Brussel. Op de Belgische dagen (27 en 28 februari samen met Neder land en Luxemburg) zal zij worden geserveerd om gasten de gelijkenis met Franse wijnen te laten erva- Variatie Een opgave, al die exquise gerech ten? Niet voor de man die dertien jaar lang de keuken van de Oranje verzorgde, gewend als hij is aan niet-alledaagse gerechten. „Als je cruises maakte van soms twaalf we ken, kon je de passagiers (en dat waren er steeds een slordige 800) ook niet elke dag Hollandse biefstuk met gebakken aardappelen voorzetten. Je zocht variatie". Een daarvoor liet chef-kok Van der Valk zich graag in buitenlandse havens uitnodigen. „Ik keek er in de keuken van hotels. In Rio de Ja neiro, in Tokio, in Casablanca en noem maar op. Zo heb ik de gehei men leren kennen". Dat hij die kennis in de praktijk weet te brengen, hebben honderden in Amsterdam al ervaren. Hij bracht ze ermee in de sfeer van het land, dat zij straks gaan bezoeken. Sfeer Sfeer: de toeristische stands van de buitenlandse verkeers bureaus brengen ze rijkelijk. Rotterdamse Elly Kuhbach stond er dezer dagen in een duur geborduurde harem broek de gasten te woord om hen te vertellen over Turkije, over het land, over de waterpijp, over de goedkope platina en gouden siera- „Turkije raakt steeds meer „in", zegt zij. En als Elly dat zegt neem het dan maar aan. Als hostess en secretaresse van de European Cara van Bus Holland-organisatie, is zij er al tientallen malen geweest en geen Turk zal haar verhalen verbe- Indonesië In Indonesië schijnt langzaam maar zeker het einde van het regiem van president Soekarno op komst te zijn ter beurze kon men hier en daar enige spekulatieve belangstelling voor met Indonesië verwante fondsen op merken. Men spekuleert er op, dat het eventueel wegvallen van Soekarno aan leiding zal geven tot het sneller uit de weg ruimen van bestaande remmingen economische en financiële betrek kingen tussen beide landen. Het heeft de aandacht getrokken, dat er een overeenkomst gesloten is tussen Indo nesië en Unilever inzake de teruggave bedrijven van dit concern. Men WERELDTITELSTRIJD SCHAATSEN IN OSLO OSLO Noorse schaatsexperts acht het mogelijk, dat straks derge- hebben nog nooit eerder in de rijke lijke overeenkomsten meer afgesloten geschiedenis van het hardrijden op de schaats eigen landgenoten zo zullen worden. Scheepvaartaandelen waren gesteund door het bericht, dat de Koninklijke Ned Stoomboot Mij. een onveranderd dividend van 71/» pet. over 1966 zal beta len. Genoemd fonds liep deze week kansloos geacht voor de wereldti tel als dit jaar. Zelfs in het mach tige Bislet-stadion, het schaats- strijdperk bij uitstek, werd de tot 95 pet. op, terwijl Scheep-] Noorse rijders geen enkel perspec- vaart Unie 4 punten kon monteren. gelaten voor een succes in de In Centrale Suiker was er drukke vandaag begonnen wereldkam- handel en dit aandeel kwam van 330 op 335 pet.: gisteren kwam het slot op 346 pet. Men blijft rekening houden met de mogelijkheid, dat er tussen de coöperatieve suikerfabrieken en de C.S.M. te eniger tijd een goede v van samenwerking wordt gevonden. Gist- en Spiritusfabriek steeg verder van 487 tot 524 pet. en ook hier zijn geruchten over een fusie met eer de orde van de ff ARNHEM Dc provinciale waterstaat van Noordholland zal het komen- ARNHEM De provinciale waterstaat van Noordholland zal het komen- 1 op die wijze de primeur van een belangrijke vinding op wegenbouwgebied, die in opdracht van de AKU door een particulier researchbcdrijf in Soester- berg is ontwikkeld. Proeven op de weg Edam-Oosthuizen hebben uitgewezen dat een weg met terlenka bijzonder goed bevalt. Het terlenka heeft een drukverdelende werking, zodat de kans op scheu- ten en verzakken aanzienlijk minder wordt. Een weg die normaal vijf jaar meegaat zal r.u tien jaar goed blijven. Ook de aanleg van de weg gaat sneller. In de rubriek der onroerend goed-aandelen viel Domus op met een koersavans van 30 punten (355 b.). ver oorzaakt door het dividendvoorstel van 16 pet. (v.j. 15 pet.). De Wereldhaven kwam van 373 op 394 pet. als nawer king van het gunstig verslag. De E.M.S. was weer in het zoeklicht door het exploit van mr. Polak tegen de Centrale Administratie Mij. (CAM) die het bekende en nog steeds uitblij vend verwisselingsaanbod namens Zwolsman moet uitbrengen. Mr. Polak sommeert de CAM (dus Zwolsman) om uiterlijk 18 dezer de omwisseling uit te voeren. 1 Kees allure Nevelis pioenschappen. Noren en Finnen, Russen en Neder landers allen waren ervan overtuigd dat het evenals in Deventer vorig jaar bij de Europese kampioenschappen en Gothenborg bij de wereldkampioen schappen een tweestrijd zou worden tussen Ard Schenk en Kees Verkerk. Beide Nederlanders vormen een klasse apart en zelfs de Rus Kaplan zal nau welijks een gelegenheid kunnen vin den een wig te drijven in de Neder landse coalitie. Na de voor hem zo teleurstellend verlopen Europese kampioenschappen in Lathi heeft Ard. Schenk hard ge werkt om het nu beter te doen en gelet op zijn jongste tijden zit een kans op succes er royaal in. Kees Ver kerk, die zijn wereldtitel verdedigt, kijgt het dan ook bijzonder zwaar, te- mee daar het tot de uitzonderingen be hoort dat iemand zijn titel kan proion- pioen. En als dat niet zo mocht zijn, blijft ook dit seizoen de tweede grote internationale titel in Nederlands be zit, want er is geen groter concurrent dan Schenk. Achter dit tweetal is duidelijk vacuum. Wanneer naast Schenk en Verkerk ook de overige Nederlanders bij de eerste zestien weten te eindigen, is het duidelijk geworden dat de toplaag van onze schaatsers op een nog hoger ni veau gekomen is dan vorig jaar. Toen xs kwamen zowel bij de Europese wereldkampioenschappen slechts vier Nederlanders in het eindklasse ment voor. Met de vervanging van ders zo meedogenloos aanpakken, detjBartling door Jorritsma is de kans op wanneer er een prognose moet worden I slagen stellig groot, wanneer de Rotter- gedaan. het haast niet anders kan of dammer een behoorlijke 5000 m zou Verkerk wordt opnieuw wereldkam-l rijden vanmiddag. MEEDOGENLOOS De heer Zwolsman heeft zich intus sen al verweerd door op te merken, dat de verkoop van het Parijse hotel echter een vechter van groot niemand dan hij alleen weet precies wat hij in zijn mars heeft. Zelfs een schier onoverbrugbare ach terstand bij de sprint maakt hem nog niet kansloos. Op de midden- en lange afstand kan een Verkerk-in-vorm zijn tegenstan- OSLO In Oslo is gisteravond de loting verricht voo: wereldkampioenschappen. Van de Hollanders lootte met na gunstig. Op de 500 m komt h(j uit tegen de Fin Launonen en weinig tegenstand ondervinden van de Engelsman Tipper. concurrenten echter al gereden, zodat h(j zich hierop kon concentreren. de eerste dag van de ie Kees Verkerk heel de 5 km zal hy hebben zUn 500 METER: Kaplan Schenk Verkerk Zimmermann Kleer Matusevitsi Gillarduzzi Stiansen Gray Thomassen Prusowski Höglin Keiler Nottet Antson Guttormsen Seljanin Fonvieille Widmer Maier Launonen Stmtz Tipper J. Nilsson Suzuki De Riva Uster Helen Duchet Ishiata Jorritsma Bollerud Sandler Le Bombarde Liebrechts 5000 METER: Kleer J. Nilsson Kaplan Stiansen De Riva Verkerk Sandler Thomassen Helen Matusevitsj Fonvieille Gillarduzzi Sellanin Keiler Duchet Gray Uster Schenk Zimmermann Strutz Launonen Prusowski Nottet Le Bombarde Suzuki Widmer Liebrechts Bollerud Höglin Jorritsma Guttormsen In de stand ernaast zegt 24-jarige Olympic-stewardess Rita Licher (welgesneden uniform, welbespraak te tong) met evenveel vuur: ga eens naar Griekenland. „Zag u Athene, Delfi, Olympia, Mycene? O, maar dan zag u Griekenland nog niet Vaar eens naar de eilanden. Dat is het echte Griekenland, het mooiste, indrukwekkend!". En ook zij kan het weten. Vijftien maal al was ze er. Griekenland is prijs voor elke vakantie. Informatie Bij warme aanbevelingen blijft het echter niet. De tentoonstelling biedt meer: objectieve informatie vooral. Aan de hand van folders, boeken en films kan de toerist zich volledig oriënteren. Er zijn al vijftien reisbureaus, die Rotterdamse Elly Kuhbauch: i harembroek vertellen over Turkije. middag- en avondtrips naar Amster dam organiseren om hun klanten alvast kennis laten maken met hun vakantieland. Daar vallen de geijk te pretcentra onder, maar ook Scan dinavië, Mexico, landen achter het ijzeren gordijn. Canada, Amerika Afrika. Want dat leert de manifestatie wel: het toerisme houdt allang niet meer op bij Europese grenzen. Tot en met 28 februari kan men zich over al die landen op de hoog te stellen- Elk land probeert zo aan trekkclijk mogelijk voor de dag te komen. Zo ontvangt Tsjechosluwa- kije op 22 februari het elftal van Ajax, dat straks tegen Dukla/Praag moet spelen. Andere landen zoeken wat anders. Welke die attracties zijn, staat meestal niet op papier. De heer J. J. Eekhart (VVV-Amsterdam): „er wordt geïmproviseerd. Evenals de hele manifestatie uit improvisatie voortgekomen. In tien minuten was ertoe besloten." De gast biedt dat echter al leen maar charme. De charme van het ongekunstelde. Zonder opsmuk wordt vakantieland ge presenteerd. Chef-kok A. G. S. van der Valk: elke dag een nieuw landenge- recht ditmaal onvervalste Griekse souvlakia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7