Weekagenda Jeugdcentrum laat 700 Leidse geschiedenis zien jaar Leidse Jeugdactie gaat vierde lustrum vieren Pieterskerk als leidraad genomen Terreur Gesprek tussen mevr. Den Haan en provo Bernard de Vries MEL WE LEIDSE COURAJNT ZATERDAG 11 FEBRUARI 1967 Zaterdag (11 febr.) Gehoorzaal, 8.15 uur: K en O., Grie len! and danst >n Leiden. Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- rure Rehoboth. jongerensoc. 't Roefje angfestival. Den Haag Schouwburg, 8.15 uu: laagsche Comedie met „De Meteoor" Den Haag Diligentia, 8.1o uur: De lieuwe Comedie met „Het treurige lieu an het trieste café". Zondag (12 febr.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen um Rehoboth open huis vooi ïedereeii olkshuis, 2.30 uur: poppentheater Fa- ella, „Het levende evenbeeld." Maandag (13 febr.) Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Al n. Irtgrid Haebler, piano. Breestraat 85. 8 uur: Vereniging voor edagogiek Leiden, mr. dns. H. J. ulsma over het probleem van de oude- Gerzon. 8 uur: modeshow voor instaande moeders. Schouwburg, 8 uur: Theater met 'rommelen in de nacht." Dinsdag (14 febr.) Schouwburg, 8 uur: Theater met dommelen in de nacht." Breestraat 19. 7 uur: spreekuur Clir ni gratiec ent ral e Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- nds Ned. Gemeenten, kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afde- ig Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, de- jnstratie van handwerk door stichting ied Handwerk. Schelpenikade 6, 8 uur: afdeling Lei- n Natuurhist. Verendginig, drs. A iuw over een botanische reis naai- Thai LEIDEN Op een keurig in zwart-wit uitgevoerd affichetvaar- mee zo langzamerhand tvel heel Leiden en omgeving zal zijn volge plakt, kan men lezen, dat het jeugdcentrum Rehoboth een unieke tentoonstelling gaat houden over het ondencerp „700 jaar Leiden'. Als kleurige blikvanger staal midden op dit affiche het Leidse wapen afgebeeld met twee vuurrode sleutels. Op de achtergrond staat het silhouet van de Pieterskerk en dit is meteen het tliema, 'waaromheen deze tentoonstelling is Op de persconferentie in een boven zaaltje van het jeugdcentrum was voorzitter G. Knotter met assistentie van de heer R. J. Spruit, die onder wijzer is aan de Bethlehemschool te Alphen a/d Rijn en als hobby „Oud- Leiden" heeft, bereid alles uit de doeken te doen. De heer Spruit is als belangrijk deskundige het „brain" van deze ten toonstelling. Het idee is ontstaan het najaar '66 en door een van de le den geopperd. Toen wist men nog niets van het zogenaamde 700-jarig bestaan van Leiden, want dat is in feite onjuist. Leiden bestaat namelijk al veel langer dan 700 jaar. De eigen lijke formulering luidt, dat het 700 jaar geleden is, dat Floris V op 19 december in 1266 officieel de stads rechten verleende en de oude privi leges bevestigde, zoals de Winkler Prins zo mooi weet te vermelden on der het hoofdstuk Leiden. Traditie K. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: IC. en O.-film- ond, Griekenland vandaag, land, volk cultuur, dr. P. F. Kühler, consul. HAAG Schouwburg, 8.15 uu ntrum met „Alleen op vrijdag." DEN HAAG Dilligentia. 8 uur: Ver. mermuziek. Tel Aviv kwartet met JCHEVEN IN GEN Circus-theater, i musical „Heerlijk duunt hk Woensdag (15 febr.) '"breestraat 19. 8 uur: Tuinbouw er intkunde, ledenvergadering, kleine tui- iuiderkerk, 8.15 uur: concert Collegi- Musicum. Gehoorzaal, 8 uur: politieke bijenkorf, ■kiezingsuitslagen, commentaar van al- partijen. )EN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: d. Danstheater. peDEN HAAG Diligejjtia, 8.15 uur: Juglas Davis, celle, met piano. jBCHEVENINGEN Circus-theater. 3 musoial „Heerlijk duurt het j' iCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 i 1S jidenltie-Orkest, met violist. Donderdag (16 febr.) Sehoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert Philh. Orkest. )EN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: jjegsche Comedie met „Lied in de sche- k- rang" vEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: 0Jisterdams Strijkkwartet. Vrijdag (17 febr.) rehoorzaal, 2.30, 7 en 9.15 uur: mo- how Libelle. rapenburg 10: jeugdontmoertingscen- Rehoboth, tienersoc. 't Venster, ge- erd bal en oalbairet. Ruif, Jaravossensteeg: oafé-chan- aal Konirfgskerk (Noord), 7.30 uur: Ibeurs voor verzamelaars, embrand-lyceum, 8 uur: Oudercon- t, dr. E. H. F. van der Lely over ;g en onderwijs in een automa- rende welvaartsstaat. H. .J-gebouw. Levendaal 101: ten- 'f igtelling van creatief werk. EN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: gsche Comedie met „Voorjaarsont- e' EN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Het treurige van het trieste café." fjCHEVENIN GEN Oude Kerk. 8 Ghr. Oratoriumvereniging, Johan- •Passion. Zaterdag 18 febr.) M ehoorzaal. 8 uur: uitvoering Werk- ir ns Wilskracht m.m.v. accordionist my Langeveld. reestraat 19: Boemerang-filmavond. !n>-H..J-gebouw, Levend-aal 101: ten- «telling van creatief werk. 11 cliouwburg, 8 u.: Litteris Sacrum, op- l' rang v n .Helden". HAAG Schouwburg. 8.15 uur: :he Comedie met „Je kunt het it weten." j^EN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Het treurige vani het trieste catfé." CHEVENINGEN Circus-theater, uur: Opus 13. CHEVENINGEN —'Kurzaal 8.15 Re- "üe -Orkest, met pianist. |l|CHEVENINGEN Oude Kerk. 8 Chr. Oratoriumvereniging, Johan- a -Passion. Welke apotheek? eopend voor spoedeisende gevallen ïtraal-apotheek, Breestraat 74 tel. Op zaterdag 11 februar is in i voor spoedeisende gevallen, des rgens van 8 tot 12 uur. uovendien pend: Doeza-apotheek.. Doezastraat 31. 21313. Apotheek R. yan Breest Smallenburg Maar goed, toch 700 jaar Leiden- Het is voor jeugdcentrum Rehoboth langzamerhand een traditie geworden elk seizoen een tentoonstelling te houden. Twee jaar geleden hield men er een over de jaren '40'45 en ver leden jaar over Suriname en de Ned. Antillen. Met enig goed recht kan men dus zeggen, dat de mensen van het jeugdcentrum over enige tentoon - stellings-) ervaring beschikken. Men heeft een commissie van ongeveer zeven man in het leven geroepen, die de opzet en de details regelt, terwijl de jeugd verder de gehele organisatie op zich heeft genomen. Het was in het gebin een beetje moeilijk, vertelde de heer Spruit, om dat men eerst alles moest aftasten er een uitgangspunt zoeken. De ten toonstelling mocht niet te specialis tisch zijn en voor iedereen toeganke lijk. Maar aan de andere kant moet zij ook „wetenschappelijk" verantwoord zijn. De organisatoren geloven wel de juiste formule te hebben gevonden, en deze is ontsproten aan het brein van de heer Spruit. Volkstypen ALS centrum en leidraad door de tentoonstelling heen, heeft men de Pieterskerk gekozen, een gebouw, dat de 700 jaar geschiedenis heeft „meegemaakt". Dit uitgangspunt moet men echter niet te strak nemen en er zal heus wel van worden afgeweken. Er zijn prenten te zien van middel eeuwse toestanden, van de beelden storm en het kruitschip, terwijl ook Leidens ontzet, dat nog ieder jaar trouw wordt gevierd en herdacht, niet wordt vergeten. Bü beelden uit de 17e eeuw valt vooral de nadruk, naast de stadsge- gezichten, op bepaalde volkstypen, waarbij men ook aandacht zal schen ken aan een bekend figuur uit de 16e eeuw, de schilder Lucas van Levden, van wie in de Lakenhal het drieluik hangt over Het Laatste Oordeel. Verder laat men uit de 17e eeuw iets zien over de Sterrenwacht en over de wetenschap uit die tijd. Men hield zich namelijk toen bezig met de bestudering van de lucht- Hiervan heeft men apart hoekje gemaakt. Uit de daaropvolgende twee eeuwen zijn kostuums te zien en voor Leiden spe cifieke volkstypes, die onder ver pauperde omstandigheden leefden en van wie hier en daar nog fotografische afbeeldingen bestaan. Volkstypes, zo als de knoop van het spoor, Mie, de gifmengster, de poppenmuts en het orgeltje van Brampie. Ook de laatste metalen kruisridders zullen niet ont- Fotoserie te Leiderdorp is de gehele week ge opend. De Oegstgeester apotheek i: zondag 12 februari gesloten van 8 tot 24 Apotheek Voorschoten is op zondag 12 februari gesloten van 8 tot 22 uur. Doktcrsdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts bellen; daarna 5 maal 2 bellen (ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARATIE DIENST 24 uurs aufohulpdienst TEL. 21496 b.g.g. 20693 Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur)- Kasteei i Zweden (18 jaar). Lido (2.30 7 en 9.15 uur): Agent 07/ i Operatie Bosporus (18 laari Luxor (2 en 8 uur): Brandt Parijs.' Rex (2 30 7.15 en 9.15 uur' Seks happening (1P jaar). Studio (2.30 7 en 9.15 uur» Cul-de- ac (18 jaar) Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Eet! miljoen jaar geleden (14 jaarj Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn _>p de volgende tijden geopend Lindestraat lb maandag gesloten tinsdag 9—11.15 u. eu 13.30—17.15 ul. woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en .3017.15 u„ donderdag 8.30—11.15 en 13 30—18 15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. en L-.30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. Tentoonstellingen Academiegebouw, acad. historisch mu- •urn: van t.e.m. 24 febr. tentoonsteJ- ïg over de geschiedschrijving van de Leidse universiteit van 193C tot heden, op werkdagen van 9.30 tot 4.30 uur. Rapenburg 73: tentoonstelling schilde- ien. etsen eD tekeningen van Theo Daa- en. tot 20 tebruart üe Lakenhal: tentoonstelling van kin dertekemngen (tot en met 19 febr.) Wassenaar- kunstzaal Heult Hoflaan sen van Paulien Braat. tïleur-boog trukken van Cees Vlag Kleinplastiek Piet Riethoven, van 6 tot eD met 23 februari, dagelijks 10 tot 5 uur. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten. yOOR wat de 20ste eeuw betreft, wil men zich beperken tot de wijk, waarin het jeugdcentrum staat, dus Langebrug, Breestraat en om geving en Rapenburg. In aansluiting op de tentoonstelling in de beneden zaal zal men in de kleine zaal boven een fotoserie zien onder het motto „Verleden en heden". Men kan er foto's zien van de Pieterskerk en het Jean Michelhofje, van het Gerecht en het standbeeld Van der Werf (foto van het oorspronkelijke ontwerp en van de medaillons op de sokkel). Naast deze tentoonstelling zal men op de dinsdag- en donderdagavond in de Pieterskerk een excusie houden. Eerst een bijeenkomst in de con sistoriekamer, waar men met dia's en bandrecorder iets zal vertel len over bouw en geschiedenis van dit kerkgebouw en daarna een rondwan deling door de kerk. Men heeft ook de laatste stovenzetster en enkele kosters uitgenodigd iets te komen ver tellen over hun werk Eén kwartje Aan de totstandkoming van deze tentoonstelling hebben vele instanties meegewerkt. In de eerste plaats het gemeente-archief en verder het Aca demisch Museum, het Natuurkundig Museum en het stedelijk museum „De Lakenhal" (materiaal en vitrines). Verder heeft de heer Spruit zijn par ticuliere verzameling aangesproken, terwijl ook verzamelaars van plaatjes van Oud-Leiden werk hebben afge staan. Eerste burger van Leiden, burge meester G. C. van der Willigen zal de tentoonstelling maandag 20 februari om 8 uur openen, waarna deze tot en met 25 februari is te bezichtigen, elke avond van 7.3010 uur. Overdag zul len scholen uit Leiden een bezoek aan de tentoonstelling brengen onder deskundige leiding. Het is gebleken, dat van de zijde van de scholen een grote belangstelling voor dit gebeuren bestaat. Reden genoeg om aparte ex cursies te houden. De entree bedraagt slechts een kwartje; dat is heel weinig, als men bedenkt, dat men zeven eeuwen Leiden kan zien. Leiden is tenslotte een stad met een roemruchte geschiedenis. i Pieterskerk toen zij nog een toren had. Deze is al eeuwen geleden loodrecht ingestort. an de Leidse ge- burge meester benaderd naar aanleiding van een paar gevallen van „straat terreur" in de binnenstad. Er zijn ruiten ingeslagen, andere vernielin gen aan panden aangericht, muren beklad met leuzen, inbraken ge pleegd en auto's beschadigd, terwijl samenscholingen van jongelui de Maarsmansteeg op zaterdagmiddag onbegaanbaar maken en steegjes in de omgeving van de Breestraat tij dens het weekeinde toonbeelden van onrust zijn. Zonder te willen suggereren dat groepen jongelui Leiden langza merhand in de rij van onrustige ste den hebben gemanoeuvreerd, zou den wij de vragen aan de burge meester wel willen ondersteunen. Uit liet dagelijkse politierapport ko men vrij regelmatig feiten naar vo ren die een verscherpt toezicht wenselijk maken, al moet er direct aan worden toegevoegd dat wij waardering hebben voor de wijze waarop de Leidse politie bij ver storing van de openbare orde pleegt op te treden. Die waardering wordt nog sterker als wij letten op nog altijd te veel open plaatsen in het politiekorps. De stad wordt alsmaar groter en veeleisender en de sterkte van het korps houdt daarmee geen gelijke tred. Als dan mag worden gecon stateerd dat Leiden wat de open bare orde betreft in het algemeen een regelmatig beeld vertoont, is dat mede te danken aan het verstandige en beheerste optreden van de poli tie, wat bij de volksoploop deze week op de Breestraat en tijdens de bewuste politieke vergadering in de Gehoorzaal nog eens duideliik is ge- Dat maakt echter klachten als aanhef genoemd niet minder ernstig. Een onderzoek daarnaar en naar de middelen om dergelijke gedragingen te voorkomen is dan ook zeker op zijn plaats. Het is te hopen dat de mogelijkheden binnen het politie korps om tot een effectiever veillance te komen nog niet zijn uit geput. Is dat wél het geval, dan is het de hoogste tijd, hierin te voor zien, personeel maar wellicht ook materieel. Rood 9 Groentehandelaar met sinaasappe len tegen huisvrouw in Noordwijk van wie 'hij weet, dat ze PSP stemt: „Deze zijn tien keer zo rood, me vrouw, en tien keer zo sappig". Inderdaad, terwille van de smeer likt de kat de kandeleerSinaas appels komen nog altijd uit het rechtse Spanje en zijn tien keer zo Oratüe. Het vorig jaar geopende Jeugd dorp aan de Voorschoterweg speelt uiteraard een rol in de viering van het vierde lustrum van de Leidse Jeugdactie. Er zullen vijf speciale vakantie weken in worden gehouden. Dit jaar zelfde status als Sportstichting LElDEiS De stichting Leidse Jeugd-Aclie, die door haar vele activiteiten zo'n 16.000 van de 30.000 Leidse jon geren tussen 6 en 23 jaar bereikt, bestaat dit jaar twintig jaar. Om dat te vieren, is een uitgebreid lustrum programma opgesteld. Afgezien hiervan wordt 1967 toch gedenkwaar dig voor de L.J.A.: binnenkort heeft namelijk de samen voeging plaats van de exploitatiestichting Leidse Jeugd- verblijven en de stichting Leidse Jeugd-Actie. De hieruit te formeren gemeentelijke stichting Leidse Jeugd-Actie krijgt dan dezelfde status als de Sportstichting. Een discussie-avond op dinsdag maart in het Leidse Volkshuis met als gesprekspartners onder anderen wethouder mevrouw Den Haan er provo Bernard de Vries met als onder werp „Wat verwacht de jeugd van d< huidige samenleving en wat is hierop het antwoord van de ouderen?''; een officiële herdenkingsbijeenkomst in de Burgerzaal op zaterdagmiddag 11 maart met als spreker prof. dr- P. Thoenes en met medewerking van het Jeugdkamerorkest Leiden; expositie over 20 jaar L.J.A. omstreeks eind mei; vijf weken jeugdvakanticdorp in het Jeugddorp aan de Voorsehoterweg van 10 juli tot en met 11 augustus. Landelijk unicum Op 29 juli 1947 werd de L.J.A. op gericht; pas op 28 december 1950 volgde de officiële stichting ervan. De L.J-A. is voortgekomen uit de kort na de bevrijding (op 25 juli 1945) in Utrecht opgerichte Nederlandse Jeugd gemeenschap, waarvan op dezelfde dag een district Leiden werd gevormd. Doel was het jeugdleven op gang te brengen- In Leiden werd het district na korte tijd omgezet in een jeugdcommissie, die het gemeentebestuur van advies diende. Hieruit groeide de Leidse Jeugd-Actie. met een dagelijks be stuur, waarin de drie .zuilen" een vertegenwoordiging kregen. De Leidse Jeugd-Actie maakte een gezonde groei mee en zij ontwikkel de zich tot een landelijk unicum op dit gebiedDe groei wordt ook wel gedemonstreerd door de begrotings bedragen: in 1947 moest men het in totaal met f 10.000,doen; voor dit jaar staat meer dan een half mil joen gulden op de begroting. Direc teur G. Steinbach, in augustus 1954 als adjunct-secretaris bij de L.J.A. gestart, beschikt nu over 8 mede werkers, van wie enkelen in part time verband. Breed terrein Het werkterrein van de L.J.A. is breed: clubhuiswerk en jeugdzorg; vorming werkende bedrijfsjeugd; open sociëteitswerk; werk voor de georga niseerde jeugd; jeugdactiviteiten- clubs; jeugdrecreatie; jeugdservice. Indirect heeft de L.J.A- zodoende een stimulerend contact met 16.000 jongeren. Zij fungeert voor de ge meente als een officieel adviesorgaan de breedste zin. Overheid en parti culieren vinden elkaar hier op bijzonder gelukkige wijze. De verschillende programmapunten zullen wij in de komende maanden in onze weekagenda opndmen. Over de internationale jeugdmuziekweek die van 25 maart tot 2 april wordt ge houden, kunnen wij nog berichten, dat dan jeugdige musici uit Duitsland en Zwitserland naar Leiden zullen komen. Dameskapsalon in Lei/Is ziekenhuis LEIDEN Het Elisabeth-ziekenhuis aan de Hooigracht heeft in navolging van andere ziekenhuizen in het land als enige Leidse ziekeninrichting sinds kort een eigen dameskapsalon, die „Maison Elisabeth" werd gedoopt. In het souterrain is een voormalige admi nistratieve ruimte ingericht en volle dig voor het kappersbedrijf geoutil- Mr. J. G. Bergmeijer, algemeen di recteur van het ziekenhuis, had nog niet goed en wel *n inleidend woordje gesproken, of de vrouwelijke patiën ten stonden al in .de rij voor een af spraak. In luttele ogenblikken werden al twintig klanten genoteerd voor de volgende dagen. De dames kunnen nu het ziekenhuis verlaten zo verzorgd als ze maar wil len, want er is ook rekening gehouden met wensen op het gebied van de huid verzorging. Een specialiste houdt op bepaalde uren zitting. Het zyn overi gens niet alleen de vrouwelijke patiën ten met wie rekening is gehouden, ook de leken-verpleegsters en de religieu zen (het ziekenhuis is geheel geëman cipeerd) kunnen, als zij dat wensen, het nodige aan hun coiffure laten doen. De salon, die iedere werkdag ge opend is, behalve op zaterdagmiddag, is geïnstalleerd door de heer B. F. Louwe en mevr. P. v. d. Heijden, die ook de exploitatie van het kappersbe drijfje hebben. Sien i Van de week ontvingen wij een door Beppie Nooij eigenhandig on dertekende brief, waarin zij ons meedeelde dat Het Amsterdams volkstoneel nog eenmaal „Rooie Sién" in Leiden zou opvoeren, en wel „in De Nieuwe Schouwburg". De datum waarop dat zou moeten plaatsvinden: 11 februari 1967. Van ons mag Beppie in de nieuwe schouwburg komen spelen. Maar tegen de tijd dat het zover is, zal het wel „Dooie Sienzijn ae- worden. Bliksem(s) 9 Advertentie in Leidse blaaen de af gelopen week: „Internationale we tenschappelijk uitgeverij zoekt een handige bliksem". U loopt achter, heren. De experi menten van de heer Benjamin Franklin zijn al jaren geleden ai- gerond. Oprispingen 9 De maandagavond in de Stadsge hoorzaal gehouden openbare ver gadering van de Boerenpartij is niet zo'n erg groot succes geworden. De Boeren vinden dat zelf ook, ge zien deze advertentietekst: „Door het indringen van op relletjes be luste elementen moesten 1200 men sen nog buiten de grote zaal blijven toen Koekoek sprak". Mooi hoor. om achteraf te komen vertellen dat al die lijfwachten van Koekoek toch op relletjes uit waren. Harder 9 Voor u gelezen in Hervormd Ring- blad Ter Aar en omgeving over de opkomst van een kerkdienst op de zondag van de Europese schaats kampioenschappen: „Kees Verkerk trok harder dan kayididaat Alma". Jammer, kandidaat Alma wéér geen wereldkampioen. Plechtig 9 In datzelfde Ringblad over ouder lingen en huisbezoek: „De ouder lingen pogen gestatig door te gaan". Voor ons hoeft het niet zo plecht- stadig. Spijkerschrift Een Leids journalist heeft in zijn krant prof. dr. K. A. H. Hidding van de week laten zeggen, dat het Wes ten eigenlijk nog steeds in een voor-historisch tijdvak leeft. Alsof voor-christelijk nog niet erg ge noeg was. Voortaan maar een krant in spijker schrift. collega. Vogel geschrei 9 In het weekblad De Rijnsburger: Moet men als christenvolgers acht geven op vogelgeschrei of zien wat er in de Schrift staat Wat Koekoek en Den Uyl betreft, ligt het misschien ivel duidelijk, maar hoe moet het nu met Rooi- Plagen 9 Noordioiik heeft Katwijk met zijn munitiedepot bedreigd, de Katw'ij- kers hebben donderdag wraak ge nomen door de spreeuwenplaag waardoor zij werden geteisterd over te hevelen naar Noordwijks grond gebied. Nu begrijpen we waarom de ge meente Katwijk onlangs ook een rattenbestrijder in dienst heeft ge nomen. Richting Noordwijk blijft het parool. Uituyl en 9 De PvdA laat Hillegom lelijk rechts liggen. Eerst kwam Vondeling niet opdagen en nu heeft de aangekon digde rode karavaan weer verstek laten gaan. Alleen Den Uyl kwam even aanwippen, maar hij stond met zijn mond vol tanden toen hem werd gevraagd waarom het woord bejaardenniet in het socialisti sche program voorkomt. En maar net doen of vadertje Drees er niet meer is. Uituylen en op nieuw beginnen. Melk Een 30-jarige chauffeur uit Rijns burg stond woensdag voor de poli tierechter. omdat „hu flesjes melk had gestolen en onder invloed van drank verkerend een auto had be stuurd". Ja. meneer uit Rijnsburg, een glaasje melk op, laat je rijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3