STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ KATWIJK Hongaars staatscircus trekt door Nederland TASMANIË IS EEN GEBLAKERD EILAND EEG-ministers onwillig tegenover Nederland ,EEN STEM IN HET VENSTER" Draait de aarde? - eens een brandend probleem Nritrwi: leidse courajtt 9 DONDERDAG 9 FEBRUARI Ï96T 1 In Waalwijk en Dongen: Bedrijven vragen kortere werktijd WAALWIJK Elf schoenfa brieken, twee lederwarenfabrie- ken en een confectiefabriek uit de rayons Dongen en Waalwijk heb ben verkorting van de werktijd aangevraagd. De betrokken be- idrijven hebben een totale perso neelsbezetting van 322 mannen en 102 vrouwen. De meeste bedrijven, die werktijdver korting hebben aangevraagd, zijn ge- j vestigd in het rayon Dongen. Hier zijn 82 mannen en 101 vrouwen werkzaam. 1 De overige bedrijven 40 mannen en j een vrouw ressorteren onder het ray on Waalwijk, j In het licht van de totale gere- i gistreerde werkloosheid in dit gewest lijkt het percentage van de mannelijke beroepsbevolking in de schoen- I derindustrie niet verontrustend: 3,1 pro cent. Landelijk zijn er 254 werklozen in deze sector, het gewest Waalwijk j telt er 52. Aan de heersende ongerustheid zal j wellicht een einde komen, als straks weer een begin wordt gemaakt met de I nieuwe schoen- en ledercollecties. Dan groeit de kans, dat de ingeschrevenen weer van de werkloosheidsregisters kunnen worden afgevoerd. Tournee van zeven maanden DEN HAAG Op 22 maart geeft Tony Boltini op het Malie veld de première van zijn nieuwe programma met medewerking van het Hongaars Staatscircus uit Boedapest. Tony Boltini heeft enige tijd in reus een beatgroep laten optreden. Hij heeft hiermee enorme succesen ge boekt, maar er waren ook veel kri tische geluiden te beluisteren. Men vroeg zich af, of Boltini met een beat- tent door Nederland trok of met een Op uitnodiging van het staatscircus bracht het echtpaar Boltini enige we ken in Hongarije door, waar zij kennis maakten met dit circus. Boltini raakte hiervan zo onder de indruk, dat hij besloot met de beat te stoppen en het rasechte staatscircus naar Nederland te halen. In totaal werken ongeveer 300 mensen mee aan het nieuwe program ma, onderwie 120 Hongaren. De Hon gaarse artiesten onder leiding van di recteur Bela Kradi nemen het grootste lBalans van bosbrand: 100 doden en 3500 daklozen HOBART Op het door grote bosbranden geteisterde eiland Tasmanië is het vuur voor het j belangrijkste deel bedwongen. Er zijn reeds 49 doden geborgen. Men neemt aan dat ongeveer honderd mensen in de vlammen zijn omgekomen. De Australische premier Holt heeft vandaag een bezoek aan het getrof fen gebied gebracht. De regering zal plannen opstellen voor de opbouw van de verwoeste steden en dorpen. De premier van de deelstaat Tasma- Na drie maanden wachtgeld weer aan het werk DIRKSLAND De vorig jaar nc vember op wachtgeld gestelde werkne mers van de biscuit- en chocoladefa briek Victoria kunnen maandag 20 fe bruari weer aan het werk. Ongeveer zestig werknemers werden eind vorig jaar met behoud van salaris voor onbe paalde tijd op wachtgeld gesteld. Het betreft een nevenvestiging van de NV Victoria te Dordrecht. Texoprint moet ontslaan ENSCHEDE Als gevolg van de sa mensmelting van de nv Stoomweve rij en de Boekelosche Stoomblekerij nv, beide deel uitmakend van het Texo- print-concern, zullen enkele tientallen personeelsleden de directie schat dat het er hooguit dertig zullen zijn in de komende maanden overcompleet worden. Zij zullen moeten afvloeien. Indien dat niet vrijwillig mogelijk is, moet e: ontslag gegeven worden. Met de vakbe weging is een regeling besproken. Sterke Russische schaatsploeg op [weg naar Deventer DEVENTER De Russische da mes-schaatsploeg komt op volle sterkte naar Deventer om daar volgende week deel te nemen aan de wereldkampioen schappen hardrijden. De 32-jarige Va- Icntina Stenina en de 27-jarige Lydia Skoblikova zijn zonder twijfel de grootste troeven van de Russen uit dc ploeg van totaal zes meisjes. Woensdag is het team uit Moskou vertrokken. Via Noorwegen, waar men in enkele oefenwedstrijden zal starten, Eian de Russinnen naar Deventer. Va- ntina Stenina, Lydia Skoblikova, Lasma Kauniste, Irina Jegorova, Gali- na Nevedova en Ann Sablina hebben de taak er voor te zorgen dat onze landgenote Stien Kaiser geen kans de twintigjarige Russische hege- bij het damesschaatsen te door boeken. Sinds 1948 wonnen de Russinnen alle titels. Behalve in 1951 toen een Finse kampioen werd. Stenina, echtgenote van de Russische herentrainer Boris Stenin is de meest ervaren rijdster. Zij werd wereldkam pioene in 1960, 1961 en 1966. Skoblikova werd kampioene in '63 en '64. Zij werd beroemd tijdens de Olympische win terspelen in Innsbruck 1964 De overige leden zijn wat minder be kend. Jegorova won in Innsbruck een zilveren medaille en Kauniste is een opkomende ster. Zij werd dit jaar der rie bij het nationaal kampioenschap. BURNLEY IN KWARTFINALE NAPELS Burnley heeft zich woensdag in Napels geplaatst voor de kwartfinales voor het tornooi om de iaarbeursstedenbeker. De tweede wedstrijd tegen Napels leverde vooi ■j 10.000 toeschouwers een doelpuntloos j ;elijkspel op. De ontmoeting in Bum- I ley werd door de Engelsen met 30 I gewonnen. In Turijn won Juventus de eerste wedstrijd met 3—0 van het Schotse Dundee United, na bij de rust met 10 te hebben voorgestaan Slechts 3.000 toeschouwers woonden deze wedstrijd nië, Reece, zei dat de ramp het eiland tien jaar achterop heeft gebracht. De vanmorgen opgemaakte balans meldde 3500 daklozen en honderden gewonden. Dertig kilometer buiten Hobart woedt alleen nog brand in fruitkwe- kerijen. Een harde wind heeft daar vanmorgen de vlammen nog aange wakkerd. Boven het hele eiland Tas manië hangt een drie kilometer hoge rookkolom als een zichtbaar bewijs van de ramp. Op plaatsen waar vroe ger weiden en wegen zijn geweest, liggen nu kadavers van duizenden schapen en stamboekvee. In de verwoeste steden zijn acties op touw gezet om de daklozen en de slachtoffers op te vangen. Gevange nen zijn ingezet bij de evacuatie. De stroomvoorziening en telefoonverkeer zijn nog steeds niet hersteld. Duizenden arbeiders en schoolkin deren hangen doelloos bij de stads- ruïnes rond, omdat hun fabrieken en scholen zijn verwoest. De schade van de ramp wordt op 40 miljoen gulden geschat. PLUNDERAARS In de buitenwijken van Hobart heb ben gisteren plunderaars meubels en elektrische apparaten uit de verlaten huizen gestolen. In de omgeving van Margate is gis teren een groep van 150 schoolkinde ren door de vuurzee ingesloten, toen zij uit school kwamen. Met behulp van een politieman wisten de kin deren zich zo in een goot te instal leren dat zij daar konden wachten tot het gevaar was geweken. Het Australische Rode Kruis heeft ;n begin gemaakt met het zenden van dekens, lakens, babyvoeding en dergelijke eerste hulp artikelen. Ook zijn twee Australische oorlogsschepen "Q"" het getroffen gebied gestuurd. het programma voor hun reke- Omlijsting De zigeunerkapel onder leiding van Joseph Farkas mèt zangeres Irene Zambo zorgden voor de muzikale om lijsting. Dansgroepen in klederdracht, ballet, acrobaten, clowns, paardendres- suur, trapeze, springplankacrobaten èn Hongaarse spreekstalmeester (met tolk) zullen een beeld geven wat men in Hongarije onder een circus verstaat. Dc hoge kwaliteit, die het circus we reldberoemd maakte, is vooral te dan ken aan de zogenaamde artiesten-ho geschool te Boedapest, waar adspi- rant-circus artiesten met staatssubsi die een opleiding van enige jaren krij gen. De opleiding is veelzijdig. Niet alleen worden de kneepjes van het vak bijge bracht, maar de leerlingen worden ook onderwezen in cultuurgeschiedenis en talen. Veel „afgestudeerden" hebben in het Hongaars Staatscircus een plaats gekregen. Behalve Hongaren treden ook enige Nederlandse circusartiesten op. Memenraket In de stallen vindt men onder meer acht olifanten, zes kamelen en 18 klei- Hongaarse paarden. Het is in Hon garije geen gewoonte roofdier-num mers in een circus te presenteren, zo dat de leeuwen en beren dit keer ontbre ken. Als speciale stunt staat in de piste :n drie-loops raket opgesteld. Men moet met zijn tijd meegaan, vindt To ny Boltini. Schoot men vroeger uit een kanon een acrobaat de lucht in, nu doet men dat door middel van een raket met drie mensen tegelijk. De circus-trein bestaat uit 200 wa gens. Er zijn speciale wagens bij voor de Hongaarse artiesten, omdat de rege ring daar bepaalde eisen stelt wat be treft hun huisvesting. Het is de bedoe ling om in tweehonderd plaatsen in Ne derland en België de tenten op te slaan. De tournee duurt tot oktober. Prof. Gerritsen ontving Bredius-medaille HAREN Op het gemeentehuis van Haren (Gr.) heeft prof. dr. D. J. Ger ritsen de Bredius-medaille, de hoogste onderscheiding in de Nederlandse zwemsport, in ontvangst genomen. Deze medaille wordt jaarlijks uitge reikt door het bestuur van de Amster damse zwemclub aan diegenen of die instelling, welke zich gedurende een lange periode buitengewoon verdienste lijk hebben gemaakt voor de ontwikke ling van de zwemsport in Nederland. Prof. Gerritsen heeft zich vooral toe gelegd op het schoonspringen. Hij was tevens de grondlegger van de eerste Nederlandse trampoline. Prof. Ger ritsen is lid van verdienste van de Ko ninklijke Nederlandse zwembond. rotterdammer 24 Het hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandse wielrenunie heeft de heren L. J. Slaats (Waalwijk) en C. Westemeng (Amsterdam) benoemd tot lid van de sportcommissie van o'e KNWU. Vee-invoerstop onbillijk (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De EEG-minister- raad weigert de invoerstop voor vee en vlees uit Nederland als ge volg van de heersende mond- en klauwzcerzickte op te heffen. Mi nister Biesheuvel heeft de raad hier dringend doch vergeefs om verzocht. De veeartsenijkundigc diensten uit de EEG-landen hadden geconstateerd, dat er geen bezwaar was tegen het vrij geven van het Nederlandse vlees voor het onderlinge handelsverkeer. Europacup basketbal Slavia Praag won van Real Madrid PRAAG Silvia Praag heeft woensdag in de Tsjechische hoofdstad de retumwedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinales van het tornooi om Europese basketbalbeker voor landskampioenen met 8774 (4637) jewonnen. De Madrilenen zegevierden echter in de eerste ontmoeting met 99—75, zodat zij zich ondanks de neder laag in Praag voor de halve finales plaatsten Sparta Praag heeft zich woensdag in de thuiswedstrijd geplaatst voor de fi nale van het tomooi om de Europese beker voor dames basketbalteams. De Tsjechische dames wormen met 66—59 (3329) van het Poolse Wisla Krakau. De eerste ontmoeting had een 6158 zege voor Wisla opgeleverd. ZEIST Met een niet-complete groep is bond^oach Georg Kessler woensdag opnieuw aan de training van de kandidaten voor het Nederlands elf tal begonnen. Zo ontbraken Keizer en Swart wegens blessures. De training die op 1 en 8 maart zal worden onderbroken met het oog op Ajax Dukla, zal daarna worden toe gespitst op de interlands tegen Oost-Duitsland (5 april) en Hongarije (10 mei). De ministerraad voerde echter aan, dat er zich de laatste weken toch nog weer enkele zogenaamde springgevallen buiten Overijssel hadden voorgedaan, zodat de ministerraad het onverant woord achtte de invoer uit Nederland vrij tc geven. Het bestuur van het produktschap voor vee en vlees toonde zich hier over gisteren ontstemd. De invoer stop kost ons land wekelijks een ex- portverlies van honderdduizenden guldens. Het argument van de zo genaamde springgevallen werd als een „smoesje" afgewezen. De veterinaire diensten hebben ons land niét gevaarlijk genoemd voor een verspreiding van de ziekte in andere landen. Er waren al eerder incidentele gevallen van de ziekte buiten Overijs sel bekend, maar de veterinaire autori teiten uit de EEG-landen zagen dit nie't ernstig in. Politiek Het produktschap oordeelde dan ook. dat de afwijzing van het verzoek tot het vrijgeven van de Nederlandse ex port vooral was ingegeven door han delspolitieke overwegingen. Het mond en klauwzeer wordt gebruikt om de belangrijkste producent van vee en vlees binnen de EEG de voet dwars te zetten ter bevoordeling van de vee houders in de andere EEG-landen. Mr. F. van Dijk. voorzitter van het produktschap deelde mee, dat de mi nister en het departement van land bouw nog s'ceeds pogingen aanwenden in Brussel om de exportstop ongedaan te maken. Hij vond de situatie niet hopeloos. Gunstig De preventieve inentingen in ons land hebben dit jaar gunstig gewerkt. De ziekte heeft daardoor lang niet de omvang van vorig jaar bereikt. In het bestuur van het produktschap werd de wens uitgesproken in het najaar in alle grensgebieden tijdig met inentingen te beginnen, reeds voordat er sprake is van ziektegevallen, zodat het uitbreken van een nieuwe epidemie wellicht voor komen kan worden. Ds. Abma in Lisse: SGP geen hofnar maar hoveling LISSE Het Tweede-Kamerlid ds. H. G. Abma uit Gouda sprak gister avond voor de afdeling Lisse van de Staatkundig Gereformeerde Partij. Zoals in vroeger tijden aan het hof een hofnar was om de koning en zijn hovelingen op de lange winteravon den wat te vermaken, zo lijkt het of de grote partijen de kleine partijen ook vaak zien als groepen waarom men zo af en toe eens lachen kan. Maar is dit zo? Ds. Abma wilde het zo stellen, dat de grote partijen de kleine partijen vaak moeten zien als een „sta in de weg". Men vindt ze soms maar wat lastig. Dat kleine partijen niet veel te be tekenen hebben, heeft de historie wel anders geleerd. Spreker herinnerde aan de tijd dat ds. G. H. Kersten het ge zantschap bij de paus ten val bracht, waardoor de regering aftrad. Ds. Abma zei, dat de SGP voor de grote prot.-chr. partyen een waarschu wing is en blijft en het aan haar te danken is dat deze partijen niet nóg meer verwaterd zijn. Nederland, aldus ds. Abma, is do delijk ziek. Er is een afkeer van Zijn geboden. Daartegen moeten wij op komen. Het gezag wordt ondermijnd; men wil van geen banden weten. Het gaat om geld en goed, geweld en seks. Dat zijn de machten van deze tijd. De SGP wil waarschuwen voor alles wat hieruit voort kan vloeien. De SGP-er hofnar of hoveling? Ten tijde van koning Darius was Daniël trouw in godsdienstig opzicht. Hij zocht driemaal daags Gods aangezicht Zo is ook nu een biddend volk nodig voor Katwijk: 33741 KATWIJK Het aantal inwoners nam in januari met 75 toe van 33.666 op 1 januari tot 33.741 op 1 februari. Het aantal steeg door geboorte en vestiging met respectievelijk 63 en 184 en daalde door overlijden en vertrek met resoec- tievelijk 15 en 157. KDC weer van start KATWIJK AAN DEN RIJN Na enige weken onderbreking werd deze week weer een flink aantal wedstrij den gespeeld in de onderlinge borden competitie van de damclub KDC. In de beide klassen is men tihans tot de helft gevorderd, hoewel er reeds tekening in de strijd gaat komen. Toch is het nog moeilijk een betrouwbare voorspelling te doen, daar hiervoor de kansen nog te wisselvallig zyn. Uitslagen: hoofdklasse: T. van der PlasJ. van Duivenbode 2-0, H. Klin kenberg1J. Passohier 0-2, J. Schone- veldH. Voorzaat 0-2, Ar van Beelen -J. Zwaan afgebr. Eerste klasse: J. HeemskerkC. de Winter 2-0, Fr. SpierenburgAnt. Ver hoog 2-0, H. KoelewijnAb van Bee len 2-0, M. L. DijkstraJ. van Slooten 2-0, H. BrouwerJ. Zadel 0-2, IJ. Rijn dam—C. de Mol 0-2. In de promotiewedstrijden van de Zuidlhollandse damtbond speelt KDC 1 morgen in Gorkum tegen GDC 1 al daar, terwijl dinsdagavond een wed strijd gespeeld wordt in Vlaardingen tegen VDV 1. Toneelspel in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Volgende week dinsdag en donderdag za] Come- dia Marina in Musica het blijspel „Daar- moet je een vrouw voor zijn" opvoeren, een stuk van de Britse schrijver Terence Dudley. VRIJDAG 10 FEBRUARI A.S. 8 UUR N.M. KAPEL DER NED. HERV. KERK ONDER WERP: De weleerwaarde Heer Ds. W. CHR. HOVIUS plaatselijk predikaiSt. ALLEN, zowel mannen als vrouwen, hartelijk welkom. HET BESTUUR. KATWIJK AAN ZEE Draait de aarde? Deze vraag is vroeger een ge weldig strijdpunt geweest, waarbij Kerk en wetenschap lijnrecht tegen over elkaar stonden. Ook de gedachte dat op de hemellichamen dezelfde bergen en kraters voorkwamen als op onze aarde werd als heiligschennis Spreeuwenplaag op Gemeentehuis KATWIJK Na 0112e publikatie van vorige week is de Katwijkse spreeuwenplaag landelijk nieuws geworden. Vanmorgen bracht het dagblad Trouw dit aardige tekeningetje, waarop een be zorgde burgemeester Duiker en een actieve gemeentesecretaris Tieleman bezig zijn met het op- tuioen van een brandweerman- vogelverschrikker als laatste redmiddel. VISSERUMEUWS h DE VLEET IJMUIDEN In de Noord ving op 61 NB weer veel koolvis. De treiters die ter hoogte van 64 NB onder de Noorse kust op haring aasden, lieten niets zich horen. Wellicht is in dit geval geen bericht goed bericht. Tussen 57 en 58 NB bestond het assortiment byna uitsluitend uit schelvis, die bovendien klein stuk was. Dc eentonigheid werd slechts zelden doorbroken door een paar mandjes kabeljauw, gul en wUting. De loggers, kotters en treilers noordkant van de Silverpit gingen rustig hun gang en lieten soms trekken aanteke- van 110 kilo tong en een mand of acht andere vis. Dit betrof voornamelijk schol en wijting. In enkele gevallen kon bovendien een paar op buit beluste kabeljauwen boven water halen. Bij de routeboeien bereikte men i gemiddelde trekken van 50 kilo tong paar manden andere vis redelijke resultaten. Dichter onder de Nederlandse kust waren de schepen over een groot ge bied verspreid. Zij moesten wel uitzwer<- omdat de vangsten veel te wensen overlieten. Zo kon men bijvoorbeeld maar heel weinig kiene gul machtig worden. De spanvissers bleven ondanks hardnek kige pogingen in gebreke. Ze vingen geen haring Gisteren Aan de IJmuider markt verzorgden zes lartuigen een aanvoer van '2960 kisten s, waarvan 760 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 1575 kisten koolvis, 110 kisten n kabeljauw, 290 kisten kien: 100 kisten schol, 20 kisten diversen, 165 stuks stijve kabeljauw en 5000 kilo tong. Verder waren er nog 410 kleine kisten schelvis, 20 kleine kisten wijting en 60 kleine kisten makreel. De koolvis was sterk in de meerder heid en dat was aan de prijzen best te merken. De kleine zwarte koolvis zakte ;n inzet van f26 tot f21. De grote :e soort begon met een notering van f 124 niet slecht maar werd spoedig oo een koers van f67 gedrukt. De grotere scholsoorten waren met een ;emiddelde van nauwelijks twintig gul len weer goedkoop. De tweetjes zorgden 'oor een fikse uitschieter door op de eerste afslag voor f62 van de hand u> De schelvis herstelde zich over de hele linie van de klappen van de laatste dagen. De grootste soort haalde een top van f70 en trok de andere soorten in gunstige zin mee. De braadschelvis, die geruime tijd een willige prooi van de kattencentrale werd, bereikte nu een aanvaard gemid delde van f32. Zelfs de wijting kwam beter voor de dag. De dichte soort bleef vijf gulden boven het minimum. De ge stripte wijting haalde op de eerste afslag een mooie koers van f-lfi België. De Belgische visaanvoer ging in 1966 ten opzichte van 1965 achteruit vai 48.078.009 kilo tot 47.297.304 kilo. De op brengst daalde van 689.939.601 franc tot 683.811.770 franc. De verre visserij bij IJs land bereikte een geringe produktie. De vangst aan kabeljauw nam 3.175.709 kr.lo tot 2.439.171 kilo, de schelvis- produktie van 1.0471269 kilo tot 567.368 kilo. Evenals in Nederland wisten de kot- r tong en schol te vangen. De produktie van eerstgenoemde soort steeg 3.160.888 kilo tot 3.917.040 kilo, die van schol van 3.531.528 kilo tot 5.256.177 kilo. De haringvisserij had niet veel om het lijf De vangsten daalden van 785.711 kilo tot 426.744 kilo. Met de makreel ging het nog slechter. Van deze vissoort haalde 029 kilo op tegen 140.185 kilo in 1965 Frankrijk. De driedaagse reis die dc Franse pre mier Pompidou door Bretagne en Nor- mandië heeft gemaakt kenmerkte zich door vele incidenten. Bij betogingen raak ten verscheidene demonstranten gewond. Bretonse vissers protesteerden tegen de lage prijzen die voor hun vis wordt be taald door de invoer uit het buitenland. Honderden vissers stelden zich op om de premier en zijn gevolg op te wachten. Zij werden door de politie uiteengedreven, waarbij nogal hardhandig werd opgetre- Vandaag aan de markt. Voor de IJmuider donderdagmarkt meldde zich onder meer de KW 44 Rijn mond 3 met 700 kisten, 750 kleine kisten schelvis en 200 stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten kleine gul en 1000 kisten ge kochte haring. Dat kopen valt overigens ■HËHIHl Verscheidene schepen stropen Ierse en Schotse havens af, maar konden ntet aan hun trekken komen. Dit lot trof onder meer de KW 42 Nicolaas Senior. beschouwd. Zelfs werd beweerd, dat de hemellichamen werden voortge duwd door engelen. Aldus gisteravond de heer L. Kals- beek in kleuterschool De Klimroos waar hij sprak voor de christenvrou wenvereniging Hoornes. Bewijsvoering De heer Kalsbeek ging uitvoerig in op de bewijsvoering, die niet. te weer spreken is. Vroeger meende men, dat het draaien van de aarde niet was te rijmen met duidelijke bijbeluitspra ken (Jozua, Psalm 9, Psalm 104). De Kerk en de geleerden Gallileï en Copernicus hebben daarover strijd gevoerd, waarbij enerzijds de Bijbel niet goed werd gelezen en anderzijds de natuur niet goed werd verklaard. Ook Luther zei. dat Copernicus een Het probleem van de draaiende aarde, drie eeuwen geleden nog een brandend vraagstuk, is nu achter haald. Maar het probleem geloof- wetenschap blijft. Denk alleen maar aan de evolutietheorie. Veel misver stand ontstaat, wanneer men de Bijbel gaat beschouwen als een na tuurkundeboek, terwijl hij dat niet is. De Bijbel is veel meer: het boek waarin God zich aan de mensen openbaart. Er volgde een levendige bespre king onder leiding van presidente me vrouw Murk-Verheul. De nog jonge afdeling ademt een frisse geest, telt vele jonge leden en heeft een met zorg samengesteld pro gramma. Op 8 maart komt politie- inspecteur J. van der Landen spreken over mens en object, op 12 april de heer Buurman uit Leiden over bloe- menschikken en op 10 mei wordt het winterseizoen afgerond met een bij eenkomst waaraan alle leden een bij drage zullen leveren. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag' hoog water 4.11 en J6.21 uur; laag water 0.01 12.21 uur. RIJNSBURG In de nacht van op woensdag had op De Vliet aanrijding plaats tussen een per sonenauto en een vrachtwagen- Hier bij werd de personenauto ernstig be schadigd. De vrachtwagenchauffeur die eerst was doorgereden, heeft zicb later vrijwillig gemeld. RIJNSBURG Morgenavond van aoht uur tot kwart over negen wordt de hervormde kerk een bijeenkomst gehouden in het kader van de vrou wenwereldgebedsdag. VOORSCHOTEN Geboren: John, z F van der Horst en T P Bos: Johannes, v N van Namen en J Segaar; Maria H, v W Schroot en J M Spitzers; Geertje E Chr, d v L F Gijsbers en J Hollander; Johannes Th P. z v P H A van der Hulst en A M E l'Ami; Derrnes A O, z v A Breedijk en V E Streeder; Miranda I. d v W van Turenhout en M Verheul: Mar cel. z v T van Drunen en J van den Berg; Sietske, d v A L Wouda en J H Berk huizen, Anthonius W, z v A W Douwes en -C de Niet; Thérèse M, d v H A Ver boon en K de la Rie- Gehuwd: Josephus M van Ulden te Maastricht en Gerardina M P C Pieter- se. der Kroft. Be grot i ngsbehandeling N oordwij kerhout NOORDWUKERHOUT Vrijdaf- middag om 3 uur begint de raad aan de behandeling van de gemeentebegro ting 1967. Voordat de fracties de algemene be schouwingen houden, worden enkele agendapunten afgewerkt. Daarvan noemen wij de vaststelling van een verordening op de drank- en horecabelasting en de behandeling van enkele bezwaarschriften tegen de hon denbelasting. Tevens stellen B en W voor de uitkerings- en pensioenveror dening wethouders 1963 te wijzigen en de salarisregelingen voor het gemeen- tepersoneel per 1 jan. 1967 aan te pas sen aan de daarvoor door het rijk ge geven regels. Plan-Raiffeisenbank aanbesteed NOORDWUKERHOUT Het plan van architect J. Brandt tot uitbreiding en verbouwing van het bankgebouw van de Raiffeisenbank aan de Dorps- ringweg is vandaag aanbesteed. De laagste inschrijver was de fa. Zeeman en Vnk uit Hillegom met een insohrijfsom van f 239.080. De hoogste inschrijving met f 274.000 was de fa. Van Breda uit Sassenheim. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. NOORDWUKERHOUT Op vrij dag 10 febr. concerteert de chr. mu ziekvereniging De Harpe Davids in hotel Van der Geest. Na het concert wordt de avond verder gezellig door gebracht met een muziekje en een dansje. Hervormde Gemeente Valkenburg beroept VAUCENBURG De Hervormde Gemeente heeft een beroep uitge bracht op ds. G. Zonneveld te Kerk- werve-Serooskerke. Ook r.-k. deelneming aan gebedssamenkomst VOORHOUT Op vrijdag 10 fe bruari om acöit uur 's avonds worden zowel vrouwen als mannen verwacht in het kerkgebouw van de Hervorm de gemeente voor een oecumenische gebedssamenkomst, die door vrouwe lijke leden van de rooms-ka th. en prot kerken wondt geleid. Het is voor het eerst dat ook van rooms-kath. zijde •hieraan wordit meegewerkt VOORHOUT GEBOREN: Liduina P A, d v A P de Ridder en W M G Langeveld; Petrus G, zoon van G P Heemskerk en M A Heemskerk. GEHUWD: H M Luyten, 27 jaar en P C J Bakker, 19 jaar. Freet meer Freucl VOORSCHOTEN De „Jonge Letter Kring", opgericht om jonge kunstenaars de gelegenheid te geven zich op hun eigen manier aan het pnbliek voor te stellen, houdt in het Cultureel Centrum vrijdagavond een „Walk in Culture". Aanvang 8.30 uur. Deze .,Walk in Culture' bestaat uit een „Liitèrère Voordracht" door Jan Paul ten Hoopen van het werk van o.a. Gerrit Achterberg, Slawamir Mrozek, Federico Garcia Lorca en Allen Ginsberg en uit 'n cabaret dat de titel heeft: „Freet meer Freud" met Ellen Verhey, Henk Willem Randwijk, Wilbert Stembord en Jan Paul ten Hoopen- "Het geheel wordt afgewisseld door een modeshow met modellen uit Boutiaue .Pussycat" uit Den Haag. VOORSCHOTEN De Vrouwenwe- reldgebedsdagbij eenkomst wordt gehou den vrijdagavond om 8 uur in de her vormde dorpskerk. Het onderwerp van het gebedsuur zal zijn: „Zijn Koninkrijk zal geen einde nemen". Raad Warmond besloot tot belastingverhoging WARMOND De vergadering van de raad stond voornamelijk in het teken van de komende belastingver hogingen. Vooral dc in te voeren loon belasting gaf aanleiding tot discussie. Het college van B. en W. heeft uit voerig beraadslaagd over de vraag wie bij de rioolbelasting als belasting plichtige moet worden aangemerkt: de eigenaar of de gebruiker e.q. be woner. De meerderheid bleek van me ning te zijn dat de eigenaar het meest profijt van dit onderdeel van gemeen telijke zorg heeft. De heer Weyers vroeg of na deze verhoging weer een nieuwe te ver achten is en of dan met zekerheid kan worden aangenomen dat de extra uitkering uit het gemeentefonds zal worden verstrekt. De voorzitter ant woordde dat inderdaad een nieuwe verhoging onvermijdelijk zal zijn, wil men een extra uitkering ontvangen. Of deze dan ook zal worden gegeven, kan niet met zekerheid worden ge zegd. Het voorstel van de meerderheid van B en W werd aangenomen, waar bij de heer Schepers aantekening ver zocht tegen de verhogingen te hebben gestemd. Om de begroting van het waterlei dingbedrijf sluitend te maken werd besloten de tarieven met vijf cent per kubieke meter te verhogen. Goedgekeurd werd het voorstel tot verhoging van de vergoedingen van het personeel vrijwillige brandweer, de verhoging van de subsidies voor de muziekverenigingen en de verhoging van het presentiegeld voor de leden van het stembureau. De heer Sche pers vond dit laatste niet nodig. Aan de Leidse Volksuniversiteit werd een bedrag van 1 subsidie toegekend voor ieder uit Warmond afkomstig lid. Ook het voorstel tot vaststelling van de subsidieregeling jeugdwerk gaf stof tot discussie. Het voorstel van de financiële commis sie om in deze regeling op te ne men dat, wanneer door B. en W. af wijzend op een subsidie-aanvrage wordt beslist, men in beroep kan gaan bij de raad, werd door B. en W. overgenomen. B. en W. werd nog in overweging gegeven na te gaan of het niet moge lijk is jeugdleiders-cursussen te sub sidiëren. De voorzitter zei dat deze zaak niet zo eenvoudig ligt maar dat elk geval op zichzelf beoordeeld zal worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9