Weekagenda Duizenden kregen boer Koekoek niet te zien Eén maaltijd, bijles of uur salaris per week Naast sporthal Zuidwest nog ruimte voor instructiebad VOLKSOPLOOP VOOR GESLOTEN DEUREN VAN STADSGEHOORZAAL Angstkreten om vogels te verjagen NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 7 FEBRUARI 1967 Dinsdag (7 febr.) Zaal Petrakerk, 8 afd. Noord Chris ten vrouwenbond, W. C. F. Scheps te Den Haag over alcoholisme als maatschappe lijk probleem. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten Rijksmuseum Oudheden, 8 uur. prof. dr. W. Hensel (Warschau) ov< ten in de Middeleeuwen. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: politiek forum vo r de jeugd (jongerenparlement). De Lakenhal. 8 uur: Leids Acad. Kunst centrum jiddische liederen door zanaere- Lin Jaldati. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest Den Haag Schouwburg, 8 Nieuw Rott, Toneel met „Hamlet". Scheveningen Circus-theater, 8 Ned. Operastichting met Mozarts fan Tutte. Woensdag (8 febr.) Antonius-clubhuis, 8 uur, toneelavond Friese vereniging. Nieuwe Rijn 19, 8 uur: Tuinbouw Plantkunde, prijsuitreiking. Gehoorzaal, 2 uur: rectorale rede prof. dr. K. A. H. Hidding. Stadhuis, trouwkamer, 4 tot 6 u. spreek uur sociale raadsvrouw. Kerk Oude Vest 133, 8 uur: bijzondere zangavond Bijbel-kioskvereniging, mede werking Kees Deenik en verscheidene koren, sprs.: ds. J. M. D. van den Berg en ds. H. Post. Antoniusclubhuis, 8 u.: Selskip Fryslau toanieljoun. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Een appel voor de dorst". Ro- Donderdag (9 febr.) Breestraat 19 8 uur: evangelist C. der Schans over: Zon en Schild Gehoorzaal, 8 uur: kieskring Leiden K.V.P., sprekers mr. J. A. M. H. Lun- C J van der Ploeg en C F Kleisterlee Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afc Zuid-West Christenvrouwenbond, jaar vergadering, voordracht van J. B Ooster- Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneei Centrum met „Alleen op vrijdag". Den Haag Diligentia. 8 uur: Par renin-kwartet. Scheveningen Circus-theater. 8 uur Ned. Operastichting met Mozarts Cos: fan Tutte. Vrüdag (10 febr.) Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Politie- muziekgezelschap De Ruif, Janvossensteeg, 9 uur nam.: café chantant. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilavond voor verzamelaars. Schouwburg, 8 uur: K, en O.-toneel Centrum met „Alleen op vrijdag". Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, op drachtenspel. Volkshuis, 11.30 uur nam.: jazz-sociè- teit Folk Beat 14. nachtconcert.. Johnny Griffin. Marekerk, St. Anthoniuskerk (Zuid- West) en Bethlehemkerk (Driftstraat)l uur: bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag Oud-Katholieke kerk, Zoeterwoudse singel: gehele dag open i.v.m Wereld gebedsdag. Den Haag Schouwburg, 815 uur. Haagsche Comedie met „Tussen paard en Den Haag Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Comedie met „Het treurige lied van het trieste café". Zaterdag (11 febr.) Gehoorzaal, 8.15 uur: K. en O., Grie kenland danst in Leiden. Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, songfestival. Antonius-clubhuis, 10 uur voorm.: Ka merkring Leiden C.H.U., spr.: mr. H. K. J Beernink. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met „De Meteoor". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: De- Nieuwe Comedie met „Het treurige licc. van het trieste café". Zondag (12 febr.) Weggesaneerde winkeliers hebben voorrang bij de verhuur dagwinkels Vijf-Meiplein en Sterflat LEIDEN De gistermiddag gehouden raadsvergadering kenmerkte zich i Er komt mét de dagwinkels aan het rijen dik in de Breestraat Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider-apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553 De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Zuider-apotheek. De dienst van apotheek Voorschoten wordt op zondag 5 februari van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waarge nomen door de Zuider-apotheek. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): High and low (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Codenummer L (14 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Brandt Parijs? (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Agent 001, Operatie Jamaica (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Cul de Sac (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De prooi (18 jaar). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat lb maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u„ woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u, vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u„ zaterdag 8—11.15 u, en '3.30—16.30 u Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.3017.15 u„ donderdag 8.30—11.15 en 13.301815 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. en 1?30—18.45 u„ zaterdag 7.3011.15 en 13.30—16.30 u. Tentoonstellingen Academiegebouw, acad. historisch mu seum; van 4 te.m. 24 febr. tentoonstel ling over de geschiedschrijving van de Leidse universiteit van 1930 tot heden, op werkdagen van 9.30 tot 4.30 uur. Rapenburg 73: tentoonstelling schilde rijen. etsen en tekeningen van Theo Daa- men. tot 20 februari. De Lakenhal: tentoonstelling van kin dertekeningen (tot en met 19 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan etsen van Paulien Braat. Kleur-hoog- drukken van Cees Vlag. kleinplastiek van Piet Riethoven, van 6 tot en met 23 februari, dagelijks 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Tertvijl huiten een joelende en dringende menigte van zo'n 2000 man het verkeer aardig ontwrichtte, heelt de heer U. Koekoek gis teravond in de Stadsgehoorzaal op een openbare vergadering van de Boe renpartij eens even verteld hoe moeilijke problemen eenvoudig kunnen worden opgelost. Kennelijk niet alleen gedreven door dorst naar kennis, stonden de belangstellenden rijen dik in de Breestraat, ook ver na achten, toen potige ordebewaarders de deuren allang voor hen hadden gesloten. Luid toeterende auto's en bussen wrongen zich door de rijen heen-, totdal ten slotte het verkeer tot op de Rijnsburgerweg toe muurvast zat. Het publiek, dat zich de kans zag ontnomen de heer Koekoek in levenden lijve te aanschouwen, uitte zijn onbehagen (waariut, zoals bekend, de Boeren partij is voort gekomenmet het slaken van kreten, het werpen met con- cur rende pamfletten en het tot ontploffing brengen van een stuk of vijf rookbommen, die, gezien de penetrante geur die ze verspreidden, waar schijnlijk waren samengesteld volgens een geheel nieuwe, mogelijk aan het agrarisch bedrijf ontleende formule. De politie wist de zaak aardig in de hand te houden. Tot arrestaties ktvam het niet en de blanke sabel hoefde er niet aan te pas te komen; hoogstens werd er af en toe wat ge duwd en opzij gedrongen. voor de vuist weg de woningnood» de werkloosheid en de wanorde op de grote wegen op. Met een zeker welbe hagen constateerde hy dat geen van de drie kabinetten die het sinds de deel neming van de Boeren aan de regering voor het zeggen hebben e:>had, de pro blemen heeft unnen oplossen. Hij zag zelfs een dalend., curve, want elk van de kabinetten (-Marijnen, -Cals en -Zijlstra) vond hü slechter dan het voorgaande. De door de zuilen beschimpte Boe renpartij was steeds de enige geweest die echt voer het volk ha gepleit, meende haar lijsttrekker, en wel vo.. namelijk op grond van het feit dat zij voortdurend op belastingverlaging had aangedrongen. Tot zijn opmerkelijkste uitspraken behoorden zijn onthulling dat de Boe renpartij als enige de werkloosheid heeft zien aankomen Bewijs dat maar eens", riep iemand, en zijn opmerking dat de woning ood allang was opge lost als alle huizen voor de helft van de prijs waren gebouwd: dan zouden er nu tweemaal zoveel zijn. De zaal beantwoorde zijn rekenso met hoon gelach. Rekensom In de ondanks Li morrende menigte buiten voor slechts driekwart gevulde zaal ontvouwde de heer Koekoek, her haaldelijk onderbroken door gejoel, ap plaus, voetgetrappel en gezang (..Waar we heen gaan, Koekoek zal wel zien") intussen zijn politieke denkbeelden. Daarbij wierp hy zich op a-ls pleit bezorger voor de kleine partijen., die nog nooit regeringsverantwoordelijk heid hadden gedragi en dus ook niet aansprakelijk konden worden gesteld voor de janboel waarin ons land vol gens de heer Koekoek verzeild is ge raakt. Elke stem op een andere partij dan de vijf grote juichte hij daarom De chaos specificerend somde hy Geen animo voor vuilophaaldienst Leidse winkeliers LEIDEN Gezien de geringe animo, e er bij de Leidse winkeliers en an dere eigenaars van kleinere bedrijven blijkt te bestaan voor een veertien daagse kostendekkende ophaaldienst voor emballagemateriaal e.d., kan het plan geen doorgang vinden. Ruim 1800 bedrijven werden aange schreven, waarbij zij een gefrankeerde antwoordkaart ontvingen. Slechts 421 winkeliers reageerden, van wie 60 positief. Vijftien van hen wilden per keer meer dan een halve m3 embal lagemateriaal aanbieden. Omdat het uitgangspunt was, dat de eventueel te voeren extra op vuilophaaldienst kostendekkend moest zijn, gaat de oorgestelde regeling niet door. Jaarvergadering van Leidse huisvrouwen LEIDEN In de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal verzamelde zich gis termiddag een grote schare huisvrou wen om de jaarvergadering van de afd. Leiden bij te wonen. De leiding van deze vergadering had mevrouw W. H. van Dam-Nederhoed. Hoogtepunt van deze middag was de uitreiking van de Henriëtte van Herwaardenprijs 1967 aan mevrouw J. Zwart-Boom. die vele jaren achter de schennen haar werk voor de vereniging heeft gedaan. Uit het jaarverslag bleek, dat het de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Lei den met 687 leden goed gaat. De on derafdelingen met bridgeclubs en ke gelclubs draaien goed en het financiële verslag vermeldt een batig saldo. Uit het bestuur traden mevrouw A. C. Kriest-De Haan, penningmeesteresse, en mevrouw J. Rotteveel-Casteleyn, administratie-lid. Gekozen werden mevrouw A. E. C. de Geus-Eggink en mevrouw M. van Hoorn-Geel. Voorzitter Na de pauze kreeg behalve de heer Koekoek ook de heer H. Stikkelorum (buiben Boerenverband beter bekend als „Japie"), voorzitter van de Leidse Boerenafdeling, het druk. De debatten dreigden namelijk voortdurend uit de hand te lopen en soms deden ze dat ook werkelijk, ondanks de herhaalde lijk gedane mededeling van de voor zitter dat hy de voorzitter v»as. Nadat ds. A. J. Krct. gemeenteraads lid, het spits had afgebeten met enkele ..concrete vragen", werd de ondanks Afscheidsreceptie prof. Den Haan LEIDEN Donderdagmiddag om half vijf wordt prof. D. C. den Haan een afscheidsreceptie aangeboden in de receptiekamer in het academie gebouw, Rapenburg 73. Prof. Den Haan, die van 1 maart 1960 tot zyn benoeming tot hoog leraar in de algemene praktijk van de geneeskunde aan de medische facul teit te Rotterdam als universiteitsarts tc Leiden werkzaam is geweest, is de coördinator en initiator van nagenoeg alle activiteiten ten behoeve van de collectieve sociale studentenvoorzie ningen aldaar geweest. Tot de functies, die hij tot zijn ordi nariaat te Rotterdam heeft bekleed, behoren die van voorzitter van het bestuur van de Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting en van de Mensa commissie- Prof. Den Haan is lid van de com missie studentenaangelegenheden van de Academische Raad. voorzitter van de commissie ad hoc van de Academi sche Raad inzake studentenhuisves ting, lid van de interdepartementale commissie voor studentengezondheids zorg en lid van de werkgroep geeste lijke gezondheidszorg voor studenten. LEIDEN O; :e stadigenoot H. van Winckelmann is geslaagd voor het examen adspirant cursist VEV-A. Hij werd opgeleid door het instituut voor technisch onderwijs van de Leiidtsche Onderwijsinstellingen. alle onderbrekingen rustig verder gaande heer Koekoek het vuur vooral na aan de sche ion gelged over het NSB-verleden van sommige Boeren en over zyn bschuldigingen op dat punt aan leden van andere partyen. Vooral daarbij raakten de gemoe deren van de aanwezigen hevig ver hit en even, toen een van de Boe- renlijfwachten iemand wilde ver wijderen, dreigde de melk (waarvan de prijzen de Boeren zo hoog zit) over te koken, maar het bleef rustig, dat wil zeggen: rumoerig, totdat te gen elven de heer Stikkelorum, zeer duidelijk voorzitter toen, een eind aan de vergadering maakte. door een algemene vreugde over het plan aan de Boshuizen!aan een sport hal te bouwen en aan het Vijf-Meiplein en Jacques Urlusplantsoen dag- winkels. Wethouder Piena kon by de behandeling van de voorstellen in zake de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie „AHemansgeest" aan de Voorsehoterweg de verheugende mededeling doen, dat ryk en provincie tezamen 25 procent van de circa f 110 miljoen bedragende stichtingBko6ten voor hun rekening zullen nemen. bij 'het ministerie en deze grotere hal zal nu ergens in de Burgemeesters- en Professorenwijk worden geprojec- Het is te verwachten, dat uit het „rijkssubsidiepotje" een bijdrage van rond 250.000 zal worden verleend. Ook de Ned. Sport Federatie staat welwillend tegenover het plan, al is wel een tendens te bespeuren, dat de N.S.F- niet zo snel met een bijdrage zal komen indien het Rijk tot sub sidiëring overgaat. De door ons blad aangekondigde burgerijactie, had de volle instemming van de heer Sannes (die trouwens zelf een dergelijke actie heeft geëntameerd). Hoe meer geld beschikbaar komt, hoe eerder de sporthal zal kunnen worden gebouwd. Grotere hal later in Professorenwijk Voor de heer Van Aken (PvdA) was de beëdiging van dr. J. M- Roosen- schoon tot tweede loco-secretaris aan leiding op uitvoerige wijze te infor meren naar de eventuele mogelijk heden tot delegatie van een aantal werkzaamheden van de eerste secre taris. Dit onder meer op grond van de uitlatingen van de burgemeester in zijn nieuwjaarsrede van vorige maand, waarin van een overbelaste secretaris werd gesproken. Het voorstel tot bouw van een sys- teemspontlhal aan de BoShuizerlaan ontlokte verscheidene raadsleden op merkingen- Zo vroeg mej. mr. Kap- peyne van de Coppello (WD) of een snelle beslissing van G. S. is te ver wachten. Zij had met vreugde kennis genomen van de instelling van een actiecomité uit de burgerij ten be hoeve van de financiering, waarover ons blad enkele weken geleden be richtte. De heer Koopmans (PSP) vroeg of een betere scheiding tussen de twee helften van de ook als gym nastieklokalen te gebruiken sporthal mogelijk was en de heer Van der Vliet (prot-chr.) wilde wat meer zekerheid inzake de te verwachten financiële bijdragen. Voor de heer Van der Klugt (KVP) was de vreugde over de sporthal wat beperkt omdat de hal komt op grond, die aanvanke lijk voor een sporthal met instructie- bad was bestemd. De heer Versnel wilde weten, wanneer de hal in ge bruik kan worden genomen. Rijkssubsidie In zijn antwoord zei wethouder Sannes onder meer. dat naast de te bouwen sporthal nog ruimte over blijft voor een te zijner tijd te stich ten instructiebad. Het aanvankelijke plan voor bouw van een grotere sporthal op deze plaats is niet de ijs kast ingegaan. Het ligt nu te „rijpen" Meer parkeerruimte. Inzake de bouw van zes 'houten dag winkels op het Vyf-Meiplein wilde de heer De Kier (prot.-chr.) weten of het de bedoeling is de al aan de Luifel- baan gevestigde winkeliers van deze nieuwe winkelinogelijkheden te laten profiteren of dat tot uitbreiding van het branche-assortiment zal worden overgegaan. De heer Portheine (VVD), inha kend op de voorlichting door ons blad over deze zaak, merkte op, dat voor ambachtelijke bedrijfjes de mo gelijkheden gering zijn. De heer Lambermont (KVP) vond de opvul ling van de vlakte van het Vijf-Mei plein een goede zaak en hij wist, dat de dagwinkels snel bezet zullen zijn. aan het Jacques Urlutplantsoen verheugen zich momenteel nog niet in zo'n grote animo maar dat zal wel snel veranderen als de 336 flat woningen klaar zijn, verwachtte hij. Wethouder Piena antwoordde de sprekers, dat „weggesaneerde" winke liers voorrang zullen krijgen bij het verhuren van de winkels aan Vijf- Meiplein en Jacques Urlusplantsoen. ROOMS-KATHOLIEKE STUDENT IN TOUW VOOR PROTESTANTS TA1ZÉ „Eeuwenlang hebben ze hier zichzelf gezocht' (Van een onzer redacteuren) LEIDEN In de Argentijnse stad Zamora is dringend be hoefte aan een kleine vracht wagen voor het maatschappe lijk werk in de achterbuurten. In New-Delhi moet een arm en- apotheek worden gesteund. Haïti wacht op de bouw van vijf scholen, waarvan de toe komstige leerlingen op het ogenblik overigens meer be hoefte hebben aan eten dan aan onderwijs. Met deze en an dere „mini-projecten" zijn be dragen gemoeid van f 4.000 tot f 40.000. Dat geld is er (nog) niet. Als ook Leiden er iets aan doet, kan het er met pasen, al thans gedeeltelijk, wel zijn Geruggesteund door de pro testantse kloostergemeenschap van Taizé, heeft de rooms-katho- lieke student in de klassieke ta len C Jansen (24) een eenmans- aktie op touw gezet onder het motto „Oecumenisch bidden zon der handelen is nieuwe wijn in oude zakken". Zijn Leidse medestudenten (maar hen niet alleen) roept hij op één maaltijd, één bijles, één uur salaris per week. of „zomaar het geld dat u eigen lijk nodig had" af te staan ter verwerkelijking van de vijftien Taizése projecten. „Dat geld vind ik eigenlijk niet eens het belangrijkste", ver trouwt de sterk in oecumene ge- interesseerde initiatiefnemer Jansen ons toe. „Waar het om gaat is dat ze hier nu eeuwen lang zichzelf hebben gezocht; ze moeten nu ook maar eens aan hun medemensen gaan denken, aan de mensen op het zuidelijk halfrond". Zijn aktie is, zoals uit het mot to blijkt, bedoeld als aansluiting aan de zogenaamde week der ge beden voor de eenheid der ker ken, die van 18 tot 25 januari is gehouden. Doordat de mensen bij het oecumenisch avondgebed in de Pieterskerk, waartoe het initiatief indertijd mede van hem is uitgegaan, zal voor de ver wezenlijking van de projecten worden gecollecteerd, terwijl de Leidse studentenpastores en de confessionele verenigingen in Leiden ook verder alle mede werking hebben toegezegd. Voordat ik eraan begon, heb ik wel geaarzeld", bekent met het organiseren van akties wei nig vertrouwde Jansen, „maar toen ik die medewerking kreeg durfde ik het wel aan. Inder daad. je moet er natuurlijk voor oppassen dat je de mensen niet met steeds nieuwe akties gaat doodgooien. Maar zolang nog maar een procent van ons natio nale inkomen voor ontwikke lingshulp is bestemd, vind ik dit gewoon noodzakelijk". Simpel in Taizé.'van wie het initiatief is uitgegaan, wat laat reageren, miste hij een directe aansluiting, maar er blijven tot pasen, wan neer de aktie wordt beëindigd, nog genoeg weken over om de nieuwe zakken met nieuwe (klin kende) wiin te vullen. Een procent Omdat hij als student nu een maal de meeste contacten in stu dentenkringen heeft, verwacht Jansen dat hij daar de meeste responsie zal vinden, al is na tuurlijk iedere bijdrage (een uur salaris per week bijvoor beeld) van anderen minstens even hartelijk welkom. Tijdens studentendiensten en Toevallig met de kloosterge meenschap van Taizé in aanra king gekomen vorig jaar, tij dens een reis van de Christen- studentenraad is dit zijn eer ste „opdracht" als contactman in Leiden. Hij heeft zelf wat affiches gemaakt en een 5000 folders la ten drukken („uit eigen zak, ja, het zou natuurlijk een beetje gek zijn als ik die kosten in reke ning ging brengen"). Denkt hij dat hij, ondanks de beperkte opzet, succes zal heb ben?" „Geen idee", zegt hij. Het ene moment ben ik erg optimis tisch. maar het andere weer pes simistisch. De opbrengst kan f 10-000, maar ook f 800 worden. Al reken ik er eigenlijk toch wel op minstens f 2000 f 3000 bij elkaar te kunnen krijgen". En wat de bestemming van het geld betreft: „Ik kan ieder een de verzekering geven dat dat goed terecht komt Die broe ders van Taizé zitten zelf in die ontwikkelingsgebieden; ze we ten dus wat er nodig is en ze kunnen erop toezien dat de gif ten goed worden besteed". Vrijwel voortdurend ernstig kijkende Hagenaar, maar met zyn vrouw in het vroegere Dia- conessenhuis wonende Jansen besluit zijn folder met de woor den: „Laat pasen 1967 ook voor anderen verlossing zijn". Zyn gironummer staat er vetgedrukt boven: 299140, t.n.v. C. Jansen, Witte Singel 27 g. Leiden, „onder vermelding van het simpele woord: Taizé". Vijf-Meiplein ook meer parkeerruim te. Ambachtelijke bedrijven kunnen niet in de dagwinkels worden onder gebracht. Het ligt in de bedoeling alsnog voor deze categorie mogelijk heden in de nieuwe wijken te schep- Huzarenstukje Het nagekomen voorstel van B. en W. tot ihet instellen van een eis tot cassatie inzake (het rechbbantovonnis betreffende de onteigeningskwestie gemeente Leid en-Mo torhuis, werd door de heer Van Aken een „huzaren stukje" genoemd, zowel juridisch als financieel. Zijn fractie had te weinig tijd gehad zich goed in deze zaak te verdiepen en hij stelde daarom voor het punt te delegeren naar de rechts kundige commissie. Gezien de tijdnood wilde de voorzitter echter varen op het kompas van een cassatie-expert mr. Telders. De raad ging hiermee akkoord. Ten slotte werd nogal gediscussi eerd over het voorstel tot delegatie van bevoegdheid inzake verkeersmaat regelen- Speciaal de heer Van der Klugt vond dit een hachelijke zaak omdat sommige maatregelen ver strekkende gevolgen kunnen hebben. Wethouder mevrouw Den Haan ant woordde. dat B. en W. slagvaardig moeten kunnen handelen en dat de zaken eerst altijd in de verkeerscom- missie worden besproken- Naar aanleiding van dit punt zeg den B. en W- de raad een „iiwentari- satie" van de bij B. en W. berustende bevoegdheden toe. Aan dr. G. Kuperus werd eervol ontslag verleend als conrector van het Stedelijk Gymnasium. Leidse huisvrouw de rechter dankbaar DEN HAAG „En mag ik u vrien delijk bedanken," zo sprak een 51-ja- rige huisvrouw uit Leiden tot de offi cier van justitie bij de Haagse politie rechter, die een week gevangenisstraf voorwaardelijk had geëist vanwege de winkeldiefstallen door verdacht» ge pleegd. „U moet nog even wachten, want ik moet nog vonnis wijzen," waarschuw de de rechter. Dat viel ook nogal mee. Het werd zo als de officier had geëist. De winkelchef was geattendeerd op heit wat vreemde gedrag van de vrouw en hij hield haar dus in de gaten. Toen ze met een aantaü boodschappen de winkel verliet zonder te betalen^ tikte hy de vrouw op de schouder. „Ik schrok me naar", verklaard» ze en de rechter leefde mee: „Dat kan ik begrijpen". „Het was eerlyk de eerste keer," zni de vrouw. KATWIJK Bij de bestrijding van de spreeuwenplaag in de omgeving van het gemeentehuis heeft de politie thans haar toevluoht genomen tot het via luidsprekers ten gehore brengen van op de band opgenomen spreeu wenangstkreten. Gisteravond is de eerste poging ondernomen. Aanvankelijk vlogen de spreeuwen verschrikt alle kanten uit. maar latei- keerden ze terug. Op advies van Fau nabeheer zal de politie het een aantal avonden volhouden. Volgens deskun digen verdwijnt de spreeuwenplaag overigens over enkele weken automa tisch. wanneer het broedseizoen be gint. Boudewijn de Groot vrijdag in Leiden LEIDEN „Wij willen geen wereld met vooroordeel, onbegrip, discrimi natie. Wij willen geen machtsstrijd en voorbereiding voor een totale ver nietiging. Wij willen geen ongelijke verdelging der bodemschatten. Wij willen: zelf op onderzoek uit door vragen te stellen aan onze leef tijdgenoten in andere landen door middel van correspondentie, en zo doende met wederzijds begrip en vriendschap een andere basis in de wereld leggen". Dit zijn de woorden, waarmee de internationale krant voor jongeren „De Ark" zidh aankondigde. De Ark is het jongerenorgaan van de stichting „Wereldhandreiking". Een stichting, die zich ten doel stelt de jonge gene ratie een weg te wijzen voor haar toekomstige plaats in wereildverfoand en haar ogen te openen voor gelijk waardigheid van alle wereldbewoners. In september 1964 werd deze stichting in het leven geroepen. Als symbool heeft z(j gekozen de ARK van Noach, die tot zijn dieren sprak: „Jullie mo gen mee. maar op één voorwaarde: jullie deelt eikaars lot". Men wil iedereen tot het Inzicht brengen, dat wat in Afrika gebeurt fout is. een zweer op het westerse geweten en dat men de plicht heeft te helpen. In samenwerking met Rob van Hummel van de afdeling Leiden houdt men een contactavond in de Stadsgehoorzaal op vrijdag 10 febru ari met de ark-show '67, waarin naast een satirische cabaretgroep o.Lv. B. Jansma en de beatgroep The Fellows uit Leiden en de moderne volkstrou badour Boudewijn de Groot optreedt. De artisten die dit optreden verzorgen, doen dit geheel belangeloos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3