Weekagenda Hoofd ulo-school veertig jaar bij het onderwijs 24 uurs autohulpdiensf Feitenkennis medici is in 20 jaar verouderd Nog geen verbetering op Leidse veemarkt GROFVUIb OPHAALDIENST. NIEUWE LEEDSE COURANT ZATERDAG 4 FEBRUARI 1967 Zaterdag (4 febr.) L.H.J.-gebouw Levendaal 101, 3 u herv. jongerensoc., sportmanifestaties, j Breestraat 19: Boemerang-sociëteit c j naval m.m.v. De Oelewappers uit Noord brabant. I Rapenburg 10: jeugdontmoetingscentrum Rehoboth, soc. 't Roefje, ijs. en sneeuw- i bal-bal m.m.v. beatgroep Why. Zondag (5 febr.) J Rapenburg 10: jeugdontmoetingscentrum j Rehoboth, 's middags disco-sociëteit iedereen, 's avonds open huis voor ieder- Groot Auditorium, 12 uur: Christen- Studentenraad, prof. dr. J. de Graaf te De Bilt over „Is een christelijk intelli- gentia gewenst?" Maandag (6 febr.) Gehoorzaal, 8 uur: Boerenpartij, sor I H. Koekoek Kleine zaa.l Gehoorzaal, 2.30 uur: afd Leiden Ver. Huisvrouwen, jaarvergade Den Haag Rolzaal Binnenhof, 8.15 uur: kamermuziek door leden van Re&i dentie-Orkesi. Dinsdag (7 febr.) Zaal Petrakerk, 8 afd. Noord Chris tenvrouwenbond, W. C. F. Scheps te Den I Haag over alcoholisme als maatschappe lijk probleem. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur I Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- I fonds Ned. Gemeenten Rijksmuseum Oudheden, 8 uur: prof. dr. W Hensel (Warschau) over poolse burch ten in de Middeleeuwen. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: politiek forum yo r de jeugd (jongeren-parlement). De Lakenhal. 8 uur: Leids Acad. Kunst centrum jiddische liederen door zangeres Lm Jaldati. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest Den Haag Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rott. Toneel met „Hamlet". Scheveningen Circus-theater, 8 uur Ned. Operastichting met Mozarts Cosi fan Tutte. Woensdag (8 febr.) Antonius-clubhuis, 8 uur, toneelavond Friese vereniging. Nieuwe Rijn 19. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, prijsuitreiking. Gehoorzaal, 2 uur: rectorale rede prof. dr. K. A. H. Hidding. Stadhuis, trouwkamer, 4 tot 6 u. spreek uur sociale raadsvrouw. Kerk Oude Vest 133, 8 uur: bijzondere zangavond Bijbel-kioskvereniging, mede werking Kees Deenik en verscheidene koren, sprs.: ds. J. M. D. van den Berg en ds. H. Post. Den Haag Schouwburg. 8.15 Ned. Comedie met „Een appsl voi Scheveningen Kurzaal, 8.15 u. sidentie-Orkest. met bas-solist Donderdag (9 febr.) Gehoorzaal, 8 uur: kieskring Leiden K.V.P., sprekers mr. J. A. M. H. Luns, C J van der Ploeg en C F Kleisterlee. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, jaar vergadering, voordracht van J. B Ooster- welder. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneei Centrum met „Alleen op vrijdag". Den Haag Diligentia, 8 uur: Par rendn-kwartet. Scheveningen Circus-theater. 8 uur Ned. Operastichting met Mozarts Cos. fan Tutte. Vrijdag (10 febr.) Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Politie- muziekgezelschap. De Ruif, Janvossensteeg, 9 uur nam.: café chantant. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilavond voor verzamelaars. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel Centrum met „Alleen op vrijdag". Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, od- drachtenspel. Volkshuis. 11.30 uur nam.: jazz-socië- teit Folk Beat 14, nachtconcert. Johnny Griffin. Marekerk, St. Anthoniuskerk (Zuid- West) en Bethlehemkerk (Drifistraat)3 uur: bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag Oud-Katholieke kerk, Zoeterwoudse- singel: gehele dag open i.v.m Wereld gebedsdag. Den Haag Schouwburg, 815 uur. Haagsche Comedie met „Tussen paard en stier". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Comedie met „Het treurige lied van het trieste café". Zaterdag (11 febr.) Gehoorzaal, 8.15 uur: K en O., Grie kenland danst in Leiden. Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, songfestival. Antonius-clubhuis, 10 uur voorm.: Ka merkring Leiden C.H.U., spr.: mr. H. K. J Beemink. Den Haag Schouwburg. 8.15 uur Haagsche Comedie met „De Meteoor". Den Haag Diligentia, 8.1Ó uur: De Nieuwe Comedie met „Het treurige liea van het trieste café". Zondag (12 febr.) LEIDEN Tijdens een bijeenkomst in de aula van de ulo-school aa Plesmanlaan gistermiddag werd temid den van burgemeester G. C. vail der Willigen en vele belangrijke personen uit de onderwijswereld, zoals de heer C. Boogaard, inspecteur van het lager onderwijs, wethouder S. Sannes, ad junct-gemeente inspecteur van het on derwijs, de heer J. J. van Riesenen chef van de afd. onderwisj, dr. J. M. Roosenschoon, de heer J. L. C. de,Wil de, hoofd en directeur van de ulo-school gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum bij het onder- Wethouder Sannes schelste in het kort zijn onderwijzersloopbaan. 1924 behaalde hij zijn bevoegdheid en na enkele jaren in Apeldoorn en omge ving kwam hij als onderwijzer in Bei- len terecht, waar hij in november 1936 tot hoofd van de ulo-school aldaar werd benoemd. Omstreeks 1950 kwam hij naar Leiden, waar hij na een klei ne periode aan de toenmalige school aan de Breestraat hoofd werd va Plesman-ulo, waar hij nu nog hoofd van is. De heer De Wilde ie iemand, aldus wethouder Sannes, die niet de weg timmert. Hij doet rustig en beheerst de taak, die hem is opgedra gen en geeft aan zijn personeel de juiste dosering verantwoordeüjkfheid Het feit, dat men weinig van hem hoort, is meestal een goed teken, om dat op de eerste plaats het belang van de leerlingen staat. Als dank voor zijn vele verdiensten op het onderwijsge bied overhandigde de wethouder de ju bilaris het geschenk, waar hij ambtshalve recht op heeft, namelijk een gratifikatie. Mevrouw de Wilde werd verrast met een bloemstuk je. Rapport Rijksinspecteur L. Stortebeker wil de de heer De Wilde, die, zoals hij zei, al heel wat rapporten had uitgereikt, eens zelf een rapport geven. Niet met cijfers, maar een modern rapport met omschrijvingen. Met de M.O. akte F rans en Duits heeft u, zo zei de heer Stortebeker iets bereikt, waar de gemiddelde ulo- niet meer aan toekomt. U bent all-round vakman geworden en lijst van bevoegdheden is daar het be wijs van. Wat vlijt en belangstelling betreft heeft de jubilaris zich ten volle gewijd aan de hem opgedragen taak. Er is een goede verhouding tussen col lega's, gemeentebestuur en inspectie. Dankzij uw inspanning is deze school gegroeid tot de hoogte, dit zij heeft. Hartelijk dank voor al deze diensten. De heer De Wilde is, n dan in de goede zin van het woord, man van het oude stempe l. Niet eenvoudig Als voorzitter van de adviesraad van het openbaar onderwijs sprak de heer H. Zunderman enige dankwoor den. Namens de oudercommissie zei de voorzitter van de oudercommissie, prof. dr. A. Quispel tot de 40-jarige jubilaris, dat het niet eenvoudig is om een goede school te maken en dat het voor een belangrijk deel aa nu is te danken, dat dit is gelukt. Hij overhan digde de heer De Wilde en zijn vrouw een plantenbak. Als vertegenwoordigster van de leer lingen sprak Marjolein Gravemeier. Zij zei, dat het met de moeilijke jeugd toch wel mee viel, getuige deze veer- LEIDEN Bij de opleiding van art sen moet tegenwoordig de nadruk wor den gelegd op het bijbrengen van in zicht, aangezien de ontwikkeling van de medische wetenschap zo snel gaat, dat de feitenkennis in de volgende twintig jaar waarschijnlijk grotendeels zal zijn verouderd. Bovendien zal de aanstaande arts onderwijs aan het ziekbed moeten ont vangen. Hiervoor is het nodig ook niet- universitaire ziekenhuizen in te scha kelen. Aldus gistermiddag jhr. prof. dr. J de Graeff bij de aanvaarding van zijn gewoon hoogleraarschap in de inwen dige geneeskunde. Zijn oratie was ge titeld ..Specialisatie in de genees kunde". In zijn rede constateerde prof. De Graeff, dat de toenemende specialisatie in de geneeskunde, mede dank zij de groei van de wetenschappelijke kennis, steeds nieuwe perspectieven opent voor Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Op zaterdag 4 februari, 'smoigens van tot 12 uur, is voor spoedeisende geval len bovendien geopend: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenb-urg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Zuider-apotheek. De dienst van apotheek Voorschoten wordt op zondag 5 februari van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waarge nomen door de Zuider-apotheek. De Oegstgeestse apotheek is geopend. (ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARA1IE DIENS1 TEL. 21496 b.g.g. 20693 Dokte rsdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna 5 maal bel films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): High and low (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Codenummer (14 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Brandt Parijs? (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Agent 001, Operatie Jamaica (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Cul de Sac (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): De prooi (18 jaar). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lindestraat lb: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u„ woensdag gesloten, donderdag 13.30 18.15 u, vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u., zaterdag 8—11.15 u. en 13.30—16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8-30—11.15 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u., zaterdag 7.30—11.15 en 13-30—16.30 u. Tentoonstellingen Academiegebouw, acad. historisch mu seum; van 4 te.m. 24 febr. tentoonstel ling over de geschiedschrijving van de Leidse universiteit van 1930 tot heden, op werkdagen van 9.30 tot 4.30 uur. Rapenburg 73: tentoonstelling schilde rijen. etsen en tekeningen van Theo Daa- en. tot 20 februari. De Lakenhal: tentoonstelling van kin dertekeningen (tot en met 19 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heufl, Hoflaan sen van Paulien Braat. kleur-hoog- drukken van Cees Vlag. kleinplastiek van Piet Riethoven, van 6 tot en met 23 februari, dagelijks 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondaes gesloten. Verder voerden nog het woord, de voorzitter van de algemene bond van onderwijzend personeel, afd. ulo, de heer G. J. Enzerink, de heer D. Voort man, namens de hoofden der ulo-scho len en de heer C. Akkerman, als colle ga en namens het personeel. Deze laatste gaf de jubilaris een grammo foon in koffer en een paar (klassieke) Tot slot van deze huldiging dankte de heer De Wilde alle mensen, die hadden gesproken, voor de vele woor den van lof. hem toegezwaaid. Jeugddienst L'dorp LEIDERDORP Morgenavond om zeven uur wordt een jeugddienst ge- houdlen. m.m.v. zanggroep en combi, in de aula van de chr. school Zijllkwartier, Splimterlaan 89. Wil men verzekerd zijn van een goede plaats, dan dient men tijdig aanwezig te zijn. Voorgan ger is ds. J. P. Honnef. Dr. Lelylaan en -viaduct afgesloten LEIDEN Ingaande maandag 6 fe bruari worden in verband met bestra tingswerkzaamheden de Dr. Lelylaan en het Lelyviaduct voor de duur van een week afgesloten voor alle rijver- keer. Daarom wordt de route van lijn 15 in de richting eindpunt Morskwar- ■tier tijdelijk als volgt. Vondellaan - Damiaan - secundaire baan Dr. Lely laan - Morslaan. In de nidhitiïng Station Leiderdorp wordt gereden via: Morslaan - Duiker- straat - Damiaan Vondellaan. De halten Lage Morsweg worden tij delijk verplaatst naar de Damiaan - Vondellaan. De halten Hoge Morsweg vervallen tijdelijk. Reizigers worden verwezen naar de tijdelijke halten Damiaan - Vondellaan, resp. naar het tijdelijke begin/eindpunt dat wordt ge vestigd aan de Morslaan, nabij de Dr. Lelylaan. ADVERTENTIE Th. J. var der HEIJDEN Dodelijk ongeluk in Leiderdorp LEIDERDORP Op de hoek van de Laan van Ouderzorg en de Splinterlaan is gistermiddag een ongeluk gebeurd dat aan de 49-jarige mevrouw A. Schef- fers uit Leiderdorp het leven heeft gekost Mevrouw Scheffers, die op een brom fiets reed. verleende geen voorrang aan een personenauto. Zij werd tegen het wegdek gesmakt en overleed op weg naar het ziekenhuis. Zij was ge trouwd en moeder van vier kinderen. het onderzoek en de behandeling van patiënten („advanced medical care"). Deze verheugende ontwikkeling heeft echter ook schaduwzijden. Deze betref fen vooral de integratie van de kennis, die door de verschillende deetepecialis- men wordt vergaard, en de opleiding van medische studenten. LEIDEN In de algemene toestand van de markt en de handel is nog geen verandering ten goede gekomen. Èr is nog maar weinig openbaar han delsverkeer; wel is door het oplopen der varkensprijzen (de oorzaak hier van is u de vorige week gemeld) het aanbod was verruimd, doch nu is de vraag naar varkensvlees aan 't afne men ten gunste van het rundvlees en hierdoor is de vraag naar slachtrunde- ren toegenomen. Het is en blijft zodoende een kring loop. De vleeshandel op de slachthui zen is wel is waar nog niet zo vlot, doch werden er hogere omzetten kregen en hierdoor bleven de prijzen stijf. De wat toegenomen vraag kwam goed van pas, want het aanbod van slachtvee was deze week (ook giste ren) ruimer. Overigens is het gehele markt- en handflbeeld nog zeer onoverzichtelijk en wat er buiten de markten (open- Buurt 13, maandag: Rijnsb-irgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Mariënpoel- straat, Kagerstraat, Braassemerstraat. Zweilandlaan. van Swietenstraat, Falje rilstraat, Houtlaan, Antonie Duycklaan, BeuningenLaan. van Slingerlandtlaan. Johan de Wittstraat, Johan van Olden- barneveltstraat, Fagelstraat, Leden- berchstraat, Hogerbeetsstraat Warmon- derweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenslraat. Lijsterstraat. Roxdborst- straat. Merelstraat, Wassenaarseweg. bestraat. Pioenstraat. IJioenhof. Linde straat., Re6edastraat, Pjeter :de La fcCourt- straat. Koninginnelaan. Acaciastraat. Tui- penstraat, Zoeterwoudsesingel (van He renstraat tot Lammenschansweg). Buurt 15, donderdag: Stationsweg. Pa viljoenshof, Stationsplein, Morssingel, Pesthuislaan, Piet Paaltjenspad. Morsweg Paul Krugerstraat, Pres, Steynstraat, Transvaalkade en hof. Joubertstraat, Wolmaranstraat, v. d. Tassstraat, Lopsen- straat, Rijnzichtstraat, De Wetstraat. Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- Buurt 16, vrijdag: Schelpenkade, An- dries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magdalena Moonstraat, Drie Octoberstraat, Duiven- bodestraat Staal wijkstraat. Buitenrust- straat, Kastanjekade. Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Dahlia straat, Anjelierstraat. LEIDEN Jeugdwerkleider Jan H. Bronswijk (27) noemt u hem alstublieft geen jeugdlei der heeft deze week met een paar leden van het comité „Vrou wen pakken het aan" meubeltjes gekocht voor zijn kantoor op de eerste verdieping van het Geref. Jeugdhuis. Dat vond hij maar een griezelige bedoening, vertelde hij mij gisteren, want hij heeft een hekel aan boodschappen doen. Al was hij wel blij, dat zijn kantoor nu wat sfeer begint te krijgen. Telefoon komt er binnenkort ook; voorlopig is het nog wat behel pen met het nummer van het jeugdhuis. Wie is die op 1 januari tijdens een kerkdienst in de Zuiderkerk geïnstalleerde Jan Bronswijk? Wat doet hij hier in Leiden en op wiens kosten? Vragen, die blij kens onze inlichtingen hier en daar zijn gerezen. Wie is hij Uiterlijk een jon geman met een door vrij lang blond haar omlijst vriendelijk ge zicht. Onder een zwarte blazer een signaalrode pullover en een wit overhemd. Als persoon een tot nu toe wat „zoekende" figuur met een langdurige interesse voor jeugdwerk en muziek hij kreeg onder meer orgellessen. Geboren en opgegroeid in Haar lem. Na het u.l.o. een tijdje kweekschool; toen bij de biblio theek in Umuiden zou daar in opleiding gaan maar het werk was niet zo boeiend als hij had gedacht en bovendien was hel vrouwelijk overwicht in het bi bliotheekwezen hem te groot naar de zin. Werd toen administratief correspondent van het Bureau Auteursrechten Muziek en heeft ten slotte gemeend in een adver tentie van het Landelijke Centrum Gereformeerd Jeugdwerk het be gin te moeten zien van zijn de finitieve arbeidskeus. Het werk trekt hem aan; hei is hem ook bekend. Allerlei fa cetten van het jeugdwerk hadden reeds zijn actieve aandacht. In Haarlem was hij hoofdleider van de gemeentelijke kinderkampen; daarnaast zat hij in allerlei tak- Jan H. Bronswijk, jeugri- werkleider in hel rayon Leiden van de Geref. Kerken en for meel in dienst van het Lande lijke Centrum Gereformeerd Jeugdwerk. ken van het kerkelijke jeugdwerk en in het bestuur van een Jazzso- Toen het contact met het cen trum was gelegd, werd hem ge vraagd of zijn voorkeur naar het oosten of het westen van het land zou uitgaan. „Naar het westen", zei sollicitant, want ik ben niet opgegroeid in het oosten en hier in het westen gaat alles wat snel ler". Hij werd aangenomen en het Landelijk Centrum Gereformeerd Jeugdwerk begon uit te zien naar een geschikte plaatsingsmogelijk heid. Die bleek, danjezij het al jaren active comité „Vrouwen pakken het aan" (met als centrale figuren mevrouw Ravesteijn en mej. K. de Jong) in Leiden te liggen. Het comité had al een flink bedrag bijeengebracht en al wordt een belangrijk deel van de jeugdwerkkosten door het Rijk gesubsidieerd, de plaatselijke Kerk moet toch ook nog bijdra gen. Bijna gooide de rijksperso-' neelsstop de plannen hog in de war maar op het nippertje keer den de kansen en zo kwam Jan H. Bronswijk als jeugdwerklei der naar het rayon Leiden, waar onder ook Leiderdorp en Oegst- geest ressorteren. HIJ HOUDT zich hier bezig met het georganiseerde ker kelijke jeugdwerk in verenigings verband plus het pas gestarte open jeugdwerk van de Geref. Kerk. Zelf vat hij zijn werk als volgt samen: adviseren, begeleiden, coördine ren en stimuleren. Dat een der gelijke „full-timer" (die een be langrijke bindende schakel kan worden) nodig is geworden, schrijft hij onder meer toe aan de hedendaagse mentaliteit. „Je ziet tegenwoordig steeds meer mqjisen, die buiten gezin en werk niets meer doen: daarom zijn er meer beroepskrachten nodig, die bovendien nok als dat nodig is naar wegen kunnen zoeken om het noodzakelijke aantal vrijwiligers op peil te houden". Binnenkort begint de nieuwe jeugdwerkleider aan de vierjarige urgentie-opleiding van de Sociale Academie in Den Haag een avondcursus.Daarnaast woonde en woont hij heel wat studiedagen voor jeugdwerkleiders bij. In Lei den begint zijn werk nu ook van de grond te komen. Vergaderin gen bijwonen, vele vergaderin gen zelfs, rapporten opmaken, ogen en oren goed openhouden en steeds meer de centrale figuur worden in het Geref. jeugdwerk in dit rayon. baarheid) gebeurt, is moeilijk te over zien, laat staan te controleren. Gebruiks- en mager vee. De was op deze afdeling vrijwel gelijk die van de vorige week, de handel was redelijk tot goed. De prijzen kunnen zich wel handhaven. De jongvee-afdeling was overeen komstig de tijd van het jaar maar ma tig voorzien en de handel was ver- Voor de nuchtere kalveren bestond bij de mesters een kalme belangstel- nlig. De verkopers proberen iets meei te vangen, maar uiteindelijk werd ge noegen genomen met de oude prijzen. Notering: melkkoeien f 1000, f 1275, f 1500; vare koeien f 625, f 1000 f 1375; nuchtere kalveren f 140, f 160. f 200. Slachtvee. De aanvoer van slacht koeien was gisteren iets ruimer; ook de vraag was wat beter, waardoor vraag en aanbod in evenwicht bleven, wel worden hogere prijzen bedongen. Op de vette-kalveren-markt was de aanvoer nog gering zij het groter dan een week geleden. Op alle vette-kalveren markten is een lager aanbod, zodat de hoge prij zen zich wel kunnen handhaven. Nuch. tere kalveren voor de slacht; rustig en prijshoudend. Notering: vette koeien f 3,50, f 4,10, f 4,60 per kg geslacht gewicht; vette kalveren f 3,70, f 4; nuchtere kalveren f 1,401,60 per kg lev. gewicht. Wolvee. Bij de vorige week vergele ken beduidend meer aanvoer, toch aangezien er alleen maar sprake is van afzet voor binnenlands gebruik de Ned. bevolking eet maar weinig lams vlees was de handel gisteren maar stug. Het aanbod was te groot voor de vraag (geen export). De eerste lam metjes (7) waren er weer de lente komt in zicht met hoop voor een betere toekomst. Notering: vette schapen f 100, f 120, f 140; fokschapen f140f 175. Varkens buiten de markt om De prijzen van de slachtvarkens lie pen begin van deze week nogal flink op, maar toen aanbod los kwam, ging het weer bergafwaarts. Begin deze week tot bijna f 3 toen f 2,95 en ten slotte werd het om en bij de f 2,90 per kg. Nu de biggenmarkten gesloten zijn, 't heel erg moeilijk hierover iets te schrijven. Wel blijkt het vast te staan dat de prijzen flink zijn gestegen. Deze diersoort blijkt op dit ogen blik zeer duur te zijn. Het wachten is op de markthandel. Aqua Hortus ook financieel geslaagd LEIDEN De aquariumhouders- vereniging De Natuurvriend heeft gis teravond in het Petruszaaltje (Lam menschansweg) haar 37e algemene jaarvergadering gehouden. Na een welkomstwoord, wierp de voorzitter, de heer W. Th. Nieboer, een korte terugblik op het afgelopen verenigingsjaar, dat zich weer ken merkte door een reeks van goedbe zochte voorlichtingsavonden en een sterke toename van het ledental mede dank zij een goed geslaagde ledenwerf actie en de grote verenigingstentoon stelling in de Hortus. Uit het jaarverslag van secretaris A de Jong, kwam op meer gedetailleerde wijze duidelijk naar voren, dat de ver eniging inderdaad op een weer zeer actief jaar kan terugzien. Naast de in totaal elf belegde bijeenkomsten, twee geslaagde excursies, een groots opge zette ledenwerfactie en een belang rijke uitbreiding van de verenigings bibliotheek, werd als hoogtepunt van het jaarprogramma, de alleszins ge slaagde tentoonstelling „Aqua Hor tus '66" georganiseerd, welk evenement 55-000 bezoekers trok. Het leden- im met niet minder dan circa 60 pot toe en bedroeg 261 per ultimo 1966 (vj. 160). Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer A. Gijzenij, konden de leden vernemen, dat het afgelopen verenigingsjaar weer met een verheu gend batig saldo kon worden afge sloten. Het batig saldo, dat uit het fi nancieel verslag van de penningmees ter der tentoonstellingscommissie de heer P. W. Dool, naar voren kwam. toonde aan, dat „Aqua Hortus *66" in financieel opzicht eveneens zeer ge slaagd kon worden genoemd. Dc periodiek aftredende heren A. de Jong (seer.) en A. van Gijzen (2e pen ningmeester) werden herkozen. Tot opvolger van de bibliothecaris, de heer G. Vermeij, werd de heer A. de Jong gekozen. De heer H. J. Velders, J. On derwater en H. Massaar werden be noemd tot leden van de nieuwe kas controlecommissie. Na de pauze hield de heer J. Visser >n lezing over de aquariumliefheb berij, waarbij hij in het bijzonder het kweken en houden van enkele planten en vissoorten onder de loep nam. Tij dens het projecteren van een aantal kleurendia's van de „Aqua Hortus '66" maakte de heer Visser bekend, dat tij dens de komende Leidato dank zij de medewerking van het verenigingslid E. C. Stol, ook een aquarium zal worden geëxposeerd met een aantal piranha's, de bekende vleesetende en vraatzuch tige vissen uit de Amazonerivier. l Een groep Leidse studenten heeft gepleit voor een onafhankelijk stu dentenblad omdat in het huidige geen onfatsoenlijke woorden mo gen worden geschreven. Wat hebben we nu. Zijn er dan geen schuttingen meer in deze stad OntWaarding De voorzitter van de Leidse afdeling van D '66, dr. A. de Waard, trad van de week ook op als voorzitter van een forum dat tijdens de verkie zingsbijeenkomst van D '66 in Den Burcht werd gehouden. Voordat de zaal mocht losbranden, stelde de heer De Waard enkele voorwaarden, waaraan de vragen moesten voldoen. Wie er zich niet aan hield, moest de zaal maar verlaten, zei hij. Toch wel terecht dat de democraten hun partij niet D '67 Kleurig Inbraak bij caféhouder in Leiden deze week. Buit onder meer fles sen met echt etiket, maar met on echte inhoud. Gekleurd water na melijk inplaats van sterke drank. Over gekleurd efbp staan gespro- Diependorst Na al die lange zinnen in dat hoge tempo moet die man wel dorst hebben gekregen, zo dachten de be stuursleden van de a.r. kiesvereni ging in Voorschoten en ze boden prof. Diepenhorst va zijn spreek beurt aldaar een fles geestrijk vocht aan. Overigens ook een goed principieel gebaar. Heeft Abraham Kuyper al eens niet wat gezegd over de anti these ten aanzien van calvinisten en chocolademelk? Bim-Bam-Bomhoff De Leidse hoogleraar dr. J. G. Bom- hoff is blijkens een artikel in het Leids universiteitsblad een voor stander van klokgebeier-op-zon- dag. Hij verschilt daarin van me ning met de filosoof dr. O. D. Duin- tjer, die in een stelling bij zijn proefschrift kerkklokken „atavisti sche werktuigen van een christelijk imperialisme" had genoemd. Die stelling in hetzelfde universi teitsblad toelichtend, schrijft dr. Duintjer dat de christenen gewoon hun eigen plaats moeten innemen, ponder opdringerige bom-barie". „What's in a name?" vroeg Shake speare indertijd. Professor Bom- hoff had het hem kunnen vertellen. Ouderliefde ZOETERWOUDE De gemeen teraad vergadert woensdagavond om 8 uur om de begrotingen te behandelen. Weet u wat er gebeurt als de PvdA in ons (nog) goede land de baas wordt? De afdeling Oegstgeest van de VVD voelt zich niet zo zeker van zichzelf en wil u alvast waar schuwen: ,JSr zal voor u als indi vidu geen plaats meer zijn. Hard werken zal geen zin hebben, want dan verdient men toch nauwelijks meer dan degenen die luieren. En als u desondanks uw hele leven lang hard hebt gewerkt en u hoopt uw kinderen de vruchten van uw ar beid uit ouderliefde ten goede te laten komen, dan wordt daar een stokje voor gestoken. Zielig hè? Zo proberen die rooie rakkers ook al de ouderliefde aan te tasten. Duiten Nog even de afdeling Oegstgeest van de VVD: „Omdat het christe lijke geloof en het liberalisme el kaar niet uitsluiten, zult u zich in de VVD ook als christen thuisvoe- len. De VVD heeft respect voor uw drang om vooruit te komen en door arbeid een behoorlijke positie te verwerven. Zij wil dit espect ho noreren door ervoor te zorgen, dat de gulden zijn waarde behoudt". Die harde gulden toch. Inderdaad: VVD. Voor Veel Duiten. Voorrecht Van de week liet een lezer ons weten dat hij het met ons over iets niet eens was. Dat kan gebeuren. Elke dag een krant vol en dan met alles kunnen instemmen is wel een her senschim. Maar hij voegde eraan toe: ,JSn dat is nou zo jammer want er zijn et- onder mijn beroepsgenoten toch al niet zoveel die uw krant lezen". Wij houden van onze lezers, ook van onze hooggeleerde, maar kun nen het echt niet zien als een gunst aan ons adres als iemand onze krant leest. Zoals het een voorrecht is, eraan te werken, is het ook een voorrecht haar te lezenDan zijn er zelfs dingen die men voor lief Voorkeur Biesheuvel in Leiden: „Zo dom zijn we nu ook weer niet, dat we al vóór de verkiezingen voorkeur voor PvdA of VVD uitspreken". En even later: ,Jk hoop dat de VVD verliest". Toch dom dus? Lunsheuvel Minister Biesheuvel op dezelfde a.r.-bijeenkomst in Leiden: Jk loop al een heel tijdje mee in de rege ring, een soort anti-revolutionaire Luns zou je kunnen zeggen". Onze buurman: „Alsof een gewone Luns al niet erg genoeg is".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3