TV RADIO „Spel van de rollen", een brok levensfilosofie en Duitsland's grote kleurenplannen Puzzelboek TENTOONSTELLING ANTIQUITEITEN Tv in knel met voetbal r WOENSDAG 1 FEBRUARI 1967 „De vluchteling kreeg prijs (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het doet wel eens goed bij al het geharrewar rondom de vaderlandse televisie te vernemen, dat het in andere landen al net zo gaat, gecompliceerd omroepbestel of niet. Al valt er dan niets te verwijten aan ..de zuilen", tegengestelde kritiek, prijzende en boze brieven komen evengoed los. Jaarlijks stelt het grote Duitse pro grammablad „Hor Zu" (dat los staat van de omroepen, die geen eigen blad hoeven uit te geven) een aantal „gou den camera's" beschikbaar als televisie prijzen. Kort geleden was het weer zo ver en één ervan ging naar de hoofd rolspeler in „De vluchteling" (bij ons door de AVRO uitgebracht) David Jans sen alias dokter Richard Kimble. Daarover zijn heel wa' pennen in be weging gekomen. De een (blijkens een aantal gepubliceerde brieffragmenten) is het er geweldig mee eens, de ander noemt het schande en daar tussen in liggen vele nuances van ja en nee. Iemand schrijft: „Ja. ik vind dokter Kimble een prachtige acteur... maar waarom wordt de serie dan zo afge kraakt in de pers?" En er is ook een briefschrijver die meent er goed aan te doen te vermel den dat David Janssen slechts een to neelnaam is: „Er staat nog altijd Meier in zijn pas. zo heet hij ec niet anders!" Van welke zijde zo'n brief komt is niet moeilijk te raden. LONDEN De 65-jarige concierge van de Londense economische ho geschool, Ted Poole, is gisteren aan een hartverlamming gestorven op het ogen blik dat studenten de aula wilden bin nenstormen uit protest tegen de benoe ming van dr. Walter Adams tot hoofd van de hogeschool. Adams, die in Rho- desië gewerkt heeft, wordt ervan besohuldigd het regime-Smith te heb ben gesteund. Italiannse auteur Ltiigi Pirandello kwart eeuw na geboorte door VARA geëerd Een van de grootste schrijvers in Europadie in 934 de Nobelprijs won (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Morgenavond zendt de VARA op Ned. 1 eeniToch minder bekend spel uit van de, Italiaanse toneelschrijver Luigi; Pirandello, ter gelegenheid van het feit dat h(j honderd jaar ge leden werd geboren. „Het spel van de rollen" is de weinig zeggende titel van een stuk levensfilosofie, dat Piran dello op 51-jarige leeftijd schreef en waarin hfj op roman tische wijze de onmacht van sommige mensen om zich ge lukkig te voelen, aantoont. Hij doet dat via een in zijn tijd en land veel voorkomende „drie hoeksverhouding" welke ten slotte nergens toe leidt. Een van de voordelen van de televisie is het bekend raken met kunste naars. Velen, die boeken lazen zon der zich te verdiepen in de persoon van de schrijver, die concerten be luisterden zonder dirigent, orkest of solisten te kennen en weinig op de hoogte waren van toneelspelers, laat staan toneelschrijvers hebben door het directe contact met verschillende kunstvormen en hun beoefenaars via de beeldbuis, hun interesse verlegd en hun kennis verrijkt Wie nu hoort, dat de VARA „een Piran dello" uitzendt, verneemt daarmee niet meer alleen een klank. In de loop der jaren heeft de VARA dat vaker en met goed succes gedaan. Het deel van het Nederlandse volk dat minder in de toneelkunst was in gewijd. heeft Pirandello leren on derscheiden als een van de baanbre kers voor het moderne toneel, dat de realiteit aanvaardt en de onwezen lijke romantiek heeft verlaten. Pirandello i i romanticus: Opera de beste inset hij was een van de toneelschrijvers in diverse landen, die eigentijds werk leverde rondom de eeuwwisse ling en kort daarna en tijdens zijn leven als een van de „modernen" die heel veel „durfde", werd beschouwd. Een belangrijk aantal kijkers heeft nog altijd overwegend bezwaar tegen stukken, waarin een zgn. drie hoeksverhouding ten tonele wordt ge voerd: men ontkent liever het bestaan ervan dat aan het einde van de vorige eeuw schering en inslag was, maar in onze tijd bepaald ook geen onwerkelijkheid betekent. La ten we daarin eerlijk zijn. Iets an ders wordt het, wanneer een derge lijke situatie wordt opgehemeld. Ontevreden Dat doet Pirandello in zijn „Spel van de rollen" bepaald niet. Hij koos het thema „man, vrouw en minnaar" als een gangbaar gegeven in het verveel de familieleven in de „betere krin gen". Silia Gala is een ontevreden vrouw omdat zii vol haast het geluk na jaagt, maar het door die ongedurig heid telkens voorbijloopt. „Zij draagt", zegt Pirandello, „vele le vens in zich, maar haar kern, haar ware leven, weet zij niet te vinden en nog minder vorm te geven." Silia (U ziet Ann Hasekamp in deze rol) heeft haar man. Leone Gala. zijn congé gegeven. Ze kon het niet meer met hem uithouden zij wilde vrij zijn. Niettemin staat zij hem toe. el ke avond een half uurtje te komen] oplopen om te kijken hoe zij het maakt, en zij beschouwt dat als „een verlenging van haar gevangenschap".! Evenwel... als hij niet verschijnt maar bij de concierge informeert „of er nog iets bijzonders is", wordt zij nog kwader. Ook Leone kan zich in wezen niet van zijn vrouw losmaken Hij streeft er naar, zichzelf van alle emoties te ont doen en verder als toeschouwer zijn eigen leven en dat van anderen (lees: van zijn vrouw) als van verre en zonder echte interesse te bestuderen. Silia heeft zich ee geschaft, maar bij hem (Pim Dik kers) verveelt zij zich. Zij heeft Leo ne (Ton Lensink) nodig, zonder zich dat te willen bekennen en als er lan ge tijd „niets gebeurt" forceert zij de zaken door een dolzinnig duel hand te werken. Leone zal daarbij het slachtoffer moeten worden, want hij heeft nog nooit een degen hand gehad. En Silia verdeelt „de rollen", ziedaar de titel van het stuk verklaard. In feite spelen oerkrachten van liefde, jaloezie en wraak lijke rol en blijken verveling en koel heid slechts maskers te zijn. Kruiswoord-puzzel zonder zwart V Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Juist zeven maan den voor de start op 25 augustus a.s. komen de Duitse omroepen met feeste- illèh aanpakkéi „Opera's en daarna operettes en be kende filmseries zullen daarbij de beste inzet zijn," menen zij. Het hangt nl. van dc kijkers af. welke vlucht de kleuren-tv zal maken. Eerste en tweede programma mogen elk beginnen met 4 uren kleuren per week... zij zullen echter pas toestem ming krijgen voor meer. wanneer er boven de 100.000 kleurenontvangers zijn verkocht. „Tegen het einde van het jaar zou den er 100.000 kunnen zijn", veron derstelt de industrie, die de eerste toestellen op de markt heeft gebracht. „Moeten we afwachten", zegt de rege- Aan de televisiemakers dus de niet geringe opdracht, de programma's zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Men hecht de grootste waarde aan de kleuri ge, vrolijke opera. In het vooruitzicht wordt gesteld opvoeringen van ..Die lustige Weiber von Windsor" van Nico- lais, Bela Bartok's .Ritter Blaubarts Burg" en Orff's „Carmina burana." Wat operettes betreft, ook die moe ten de harten van de kijkers veroveren en hen doen verlangen een kleuren- toestel te bezitten. Het beste paardje wordt van stal gehaald' „lm Weissen Rösl" en daarna: „Polenblut." Heel belangrijk vindt de Duitse tele visie het ook, populaire filmseries in kleuren te gaan uitzenden. Gedaeht vordt daarbij aan Flipper en Bonanza. Nu is dat niet zo'n kunst want dit zijn al kleurenfilms, die men nu alleen maar in zwart-wit kan zenden en op vangen. Het tweede programma (ZDF) heeft de drie Sissi-films met Romy Schneider als verrassing klaarliggen. Maar er is variatie genoeg: aan bal letten zijn in voorraad uitvoeringen van Tsjaikowski's Notenkraker-suite en het Zwanenmeer. En dan heel kleu rige documentaires over Finland. .wa^rpp zij openingsavond, aanpakken. Startschot Heel veel stelt ZDF zich i de die menwerkende deelstaat-omroepen ko men pas de tweede avond aan de ZDF laat, zoals we u al mededeelden, Lou van Burg het startschot geven in zijn succesprogramma „Het gulden schot". Lou is helemaal „in" en er vol komen van overtuigd, dat dit begin het „Wij zullen met dat eerste gekleurde gulden schot zo'n sensatie teweegbren gen, dat de kijkers de volgende dag allemaal op een kleurenontvanger uit gaan" zegt hij. Voor de uiteending heeft hij zich een lichtblauw pak aan geschaft en zijn drie charmante helpsters zullen kleurrijke tiroolse jurk- ies dragen. Mag dat een spektakel zijn. de vol gende avond wordt het niet minder: de ARD heeft nl. alle „groten van de plaat" uitgenodigd en tot nu toe heeft alleen Barbara Streisand pas bedankt. Zeker weet men al. dat uit Amerika Nancy Sinatra, Harry Belafonte en Sammy Davis overkomen en uit Frank rijk Juliette Gréco. Mireille Ma- thieu en Sacha Distel Uitnodigingen zijn gegaan naar Nina en Frederik, Cliff Richard, Al Martino, Connie Francis en de Japanse Peanuts. Uit eigen land verschijnen in deze geweldige show (die honderdduizenden gaat kosten) o.m. Freddy Quinn, Hildegard Knef, Rudolf Schock, Heidi Brühl en Rex Gil- do. haar is. De sa- zijtak Elbe. 3. Door tWee deelbaar water in Friesl. - gesloten. 4. Ketting - scheik. element (afk) - voorzetsel. 5. Plaats in Gelderl. - spoedig. 6 Maanstand - telwoord - plaats in Gel derl. - afkorting van dona. 7. Over dracht van een wissel - behoudens ver gissingen (afk. Lat.) - deel van het oor. 8. Leeg - ontkenning - water in Friesland. 9 Plaats in de oudheid - stad in Duitsland - soort onderwijs (afk.). Vertikaal: 1. Plaats in Noord Bra bant - vogellijm. 2. Kant van een stroom - spleet. 3. Grassoort - zijtak Seine. 4. Zuster - water in Friesland - Limburgse klei. 5. Voedsel - plaats in Groningen. 6. Meisjesnaam - lied - be houdens vergissingen (afk. Lat). 7. Eu ropeaan - lieden van adel. 8. Muziek noot - mening. 9. Dwergvalk - water in Noord Brabant - jongensnaam. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Horizontaal: 1. Sela. 5. onna, 9. me lodie, 11. emmes, 13. oever, 15. neer, 17. rede, 18. ten, 19. Bemelen, 21. kolen, 22. sterkte. 24. sen, 26. Lena, 27. stee, 28. Erato, 30. Niers, 31. rendier, 32. kers, 33. Vertikaal: 2. Emmen, 3. leer, 4. als, 5. Odo, 6. nieren, 7. nevel, 8. Kent, 10. aren, 12. meester, 14. edeleer, 16. delta- 19. bok, 20. mee, 21. krater, 22. slem, 23. Enare, 24. stère, 25. nest, 27. sier, 29. ons, 30. nik. ROTTERDAMSE KUNSTKRING Witte de Withstroat 35 20 JANUARI t/m 5 FEBRUARI DAGELIJKS 10—5.30 's ZONDAGS 1Z—5. MlL.._. Actualitel- n. 22.55 Lichte ^rammofoon- Hilversum II.' 298 NCRV: 1p!30 Muziek van het Leger des Heilig 55''st 9'15 V^rll?e>aé^am" Lichte^ instrumentale muziek. overzicht. STER: 20.16 Re me NTS: 20.20 Verkiez.uit ding: P.v.d.A. 20.30 Deltas ken IV. documentaire 1 21.00 Het loon van de misd speelfilm (beide keuringei laar). 22.45-22.50 Journaal. film s In het kort. STER Reclame. KRO: 20.05 Ce- hitparade. 20.35 Het an- Reclam iaat. NTS: 22 15-22. ^Helgie. ^Nedertands pro^gr. denkt. 19.30 ^"veertiendaags man.fo 00 Nws °20 25 Amus ittmo worgen ochtendgym- foonmuzlek VPRO: 7.55 Deze ilitelten. 8.15 Lichte gram- onmuzlek (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding 9.00 Stereo: Klassieke pia nomuziek (gr). 9.35 Waterstan den. 9.40 Lichte grammofoon- muzlek. 10.00 Voor de kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen^ (fpr). Beursberichten. 12.27 Land- en déren. 13.50 Kerkorgelconcert. 14.15 Voordracht. 14.25 Over II. 298 m. KRO: Schoolradio. 10.01 15.15 Voor de •ren (opn.). 17.00 Het geheim an de klaverhof. hoorspel, sor de jeugd. 17.15 Klnderlied- nalen). NCRV: 9.00 Nieuws. 1Ó00 Nieuws. 10.02 Dixleland- muzlck.^10^30^Nieuwe langspeel- Nleuws. 12.02 Actualiteiten er Top Twintig. 14.00 Nieuws 14.02 Instrumentaal allerle (gr). KRO: 15.00 Nieuws. 15.0: Actualiteiten. 15.05 Sport. 160 Nieuws. 16.02 Actualiteiten televisie worgen Succes Pirandello's leven is altijd sterk beïnvloed door menselijke emoties hij heeft zeker filosofie nodig gehad om daaraan weerstand te bieden. Het begon al bij zijn geboorte: toen zijn moeder hem (op Sicilië) wachtte werd zijn vader getroffen door cholera. Ver van huis moest hij een lange kuur doen maar hij hield het niet uit en lang voordat hij uit het sanatorium werd ontslagen liep hij weg en kwam plotseling thuis. Zijn vrouw schrok zc hevig van zijn onverwachte verschijning, dat zij haar zoon Luigi direct daarna, enkele maanden te vroeg, ter wereld bracht. Dat gebeurde in 1867, maar de baby overleefde het. Hij werd een van Eu ropa's grootste schrijvers, en ver wierf daardoor in 1934 de Nobelprijs. Twee jaar later, 69 jaar oud, over leed hij. Zijn leven is voor een groot deel ver gald door de opgezweepte en onrede lijke jalouzie van zijn vrouw, welke ten slotte tot krankzinnigheid leidde. Dit heeft niet nagelaten een stempel te drukken op Pirandello's beschou wing van de vrouw in het algemeen, hoewel hij te scherpzinnig was om in de zieke houding van zijn echtgenote de vrouw op zichzelf te veroordelen in haar emoties. Pirandello studeerde in Rome en Bonn letterkunde, schreef zes romans. 251 novellen en een groot aantal to neelstukken en woonde vele jaren in Rome. waar hij in 1925 nog een eigen toneelgezelschap oprichtte. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Er staan hete potjes op het vuur voor de NTS zowel als voor de BRT (Vlaamse omroep) in band met een opeenhoping van voetbal wedstrijden om de diverse Cups. Om te beginnen heef' de NTS nog altijd geen aanbieding van de Itali aanse televisie betreffende een Eurovi sie-uitzending Inter Milan Real Ma drid op woensdag 15 februari (voor bestemd voor het 2e net). Maar die is nog wel te verwachten. Zorgelijker wordt het. indien er ooi- aanbiedingen komen voor de retour wedstrijd Real Inter en de Cup wedstrijd voor bekerwinnaars Vasas Standaard Luik... want die zijn alle maal bepaald op de eerste maart, juist de dag waarop bij ons de ontmoeting Dukla Praag is vastgesteld. 1". zegt de NTS. ..dat is dan ook nog de avond van de Nederlandse fi nale voor het Eurovisie Songfestival." Dit zijn de gasten, die vanavond (Ned. 2) in het KRO- tienerpr0gramma „Waauw" optreden: The Explosions". Zo te zien vier rustige jongens, maar dat wordt anders wanneer zij hun explosieven in het geding brengen. Vanavond wordt het, zegt de KRO, beat, beat en nog eens beat in de gedanste hitparade, waarvoor Douglas Squires en zijn Engelse dansgroep aantreden. Op de plaat zingen de Rolling Stones, The Cats uit Volendam. The Incrowd uit Den Haag en Tee-set uit Delft. En wie horen we nog meer, zij het in iets rus tiger tempo? Vera Lynn, die het opneemt tegen de jeugd. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.00 uur aflevering van de serie Mona. 8.30 uur film over de Deltawerken. 9.00 uur speelfilm (niet voor kinderen) „Het loon van de misdaad": priesterlijk werk onder misdadigers in St. Louis. Ned. 2 KRO 8.05 uur Tienerprogramma Waauw. 8.35 uur Amerikaanse documentaire over Oostenrijk's „overwerkte verleden". 9.15 uur tv-film uit de serie Hazel. 9.40 uur culturele rubriek „Cahier 3". VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 VARA en NRU 7.30 uur kunstrubriek Artistieke Staalkaart. 8.15 uur Concertgebouworkest, zangsolisten en koren in werken van Boulez en Debussy (stereo). 10.55 uur amusementsmuziek op de plaat. Hilversum 11 NCRV 7.55 uur Sem Nijveen en zijn trio spelen 8.30 uur de bas Herman Schey (70 jaar) zingt liede ren van Brahms. 9.30 uur Oor-zaken, gevarieerd amusementsprogram- FRANKFÓRT Een Westduitse fa briek heeft een objectief vervaardigd voor kleurentelevisiecamera's, dat meer dan tien kilogram weegt en meer dan een half miljoen mark heeft gekost. Het is een „zoom"-lens met brand puntsafstanden van 18 tot 200 millime ter. Voor de berekening van het sys teem zijn twee elektronische rekenma chines vijf maanden in bedrijf ge weest. Wanneer ze met grote slokken alsof het hun doen is de wijn hebben gedronken, gaan ze opnieuw de straat op. Het lijkt of het er nog feestelijker is geworden. Of zou dit komen doordat ze zich luidruchtiger en overmoedi ger gedragen dan ze al deden?... Ze hebben al gauw weer dorst en stappen opnieuw een herberg binnen. Dan hebben ze de smaak ervan te pakken. Overal waar het gezellig lijkt, gaan ze naar toe en naarmate ze meer drinken, wordt de verbondenheid van het groepje losser. Op een gegeven mo ment ontdekken Carel en Gerbrand, wanneer ze weer de straat op zijn gegaan, dat ze samen zijn. Carel merkt het 't eerst. Hij pakt Gerbrand bij een arm en vraagt hikkend: „Waar... waar zijn de anderen nou?"... Gerbrand kijkt verbaasd om zich heen. Dan begint hij te Jachen en constateert: „Ik zie ze niet meer. ze zijn weg. Helemaal weg zijn ze." „Dan gaan.... dan gaan we ze zoeken," beslist Carel. Hij draait zich om en Gerbrand volgt hem. Maar geen van beiden weten ze meer waar ze het laatst zijn geweest. Als ze langs een taveerne komen, waaruit, door het open deurgat, de vrolijkheid naar buiten klinkt, gaan ze erbinnen. Ze weten niet meer, dat ze op zoek waren naar de vrienden. Wat ze zoeken is de pret. En die is hier volop te vinden. Bier en wijn vloeien er overvloedig en in de hoek van het vertrek zit een vrouw, die kennelijk al meer heeft gedron ken dan goed voor haar was, te zingen. Toch is niet zij het die de aandacht op zich heeft gevestigd. Want er heeft zich een kring gevormd rondom een tafel, waarop een kleine bultenaar staat, die zo gulzig zijn bier drinkt, dat het witte schuim langs zijn kin op zijn kleren druipt. Hij smijt de kroes, als die leeg is. met een smak op de grond en schreeuwt, met een kinderlijk hoog en overslaand stemme tje: „Bier, méér bier!" „Goed", roept een grote, zware vent, die er met zijn rood verweerde gezicht uitziet als een zeeman, „goed, bier kun je krijgen, maar eerst je kunsten vertonen." Het mannetje lacht hinnikend. En het lachen wordt alge meen, zodat het davert door de kleine, benauwde ruimte, als het kleine kereltje, met een lenigheid die niemand ervan zou hebben verwacht, een salto heeft gemaakt en op zijn hand jes over de tafel loopt. Er wordt in de handen geklapt en „bravo" geroepen. Hij krijgt het beloofde bier. Van verschillende kanten wordt het aangedragen. Zonder te slikken laat hij het in het keelgat stromen. Het is ook een van zijn kunststukjes, dat hem een applaus en wederom bier oplevert Als hij de kroezen, de een na de ander, op de grond heeft gesmakt, staat hij even, met de armen op de borst gekruist, om zich heen te kijken. Hij ziet, dat aller ogen op hem zijn gevestigd en weet, dat er weer iets van hem wordt ver wacht. Met het kopje schuin laat hij de sluwe oogjes naar de dronken vrouw in de hoek glijden. Dan kijkt hij de kring rond en zegt: „Nou zal ik voor u mijn allermooiste voorstel ling geven, maar..." Hij wacht even om de reactie op zijn woorden te peilen. De grote rode kerel roept: „Je kunt zoveel te drinken krij gen als je lust of hebben kunt." „Nee", zegt het ventje, „nee nee, nou wil Elbertje eerst klinkende munt zien. mijne edele heren." Hij neemt de hoed van het hoofd en laat die rondgaan. „Eerst zeggen wat je gaat doen," roept nog de rode. Maar hij krijgt geen bijval. De beurzen worden te voorschijn gehaald en de penningen vallen in de hoed. De feestvierders zijn in een gulle bui. Het geld mag rollen vandaag en er komt zelfs zilver in de hoed terecht. He mannetje mag veel hebben gedronken, het is nog nuchter genoeg om zorgvuldig het geld te tellen en het in zijn beurs te bergen die het, onder zijn wambuis, aan een koord om de hals op de borst heeft hangen. Nog een ogenblik blijft de kleine man staan als-bij hem wambuis heeft dichtgeknoopt Door de spleetjes, die zijn saamgeknepen ogen zijp,, monstert hij de mapseii, cjig nu in gespannen afwachting om hem neen staan; Het lijkt of iedereen ineens nuchter is geworden. Want alle rumoer is verstomd. Het is zelfs zo stil geworden, dat men de geluiden hoort die van buiten komen. „Op zij," gebaart het ventje. En zwijgend maakt men ruimte aan één kant van de tafel. „Nu opgelet, edele heren, dan zult ge zien hoe een kleine man met een grote, schone vrouw vrijen kan." Wordt vervolgd) Oase v K^IRO„ Egypte en Zwit serland gaan proeven nemen met zand als genees middel. De grondstof zou genees kracht bezitten voor reumatische en huidziekten. Egyptische artsen hebben reeds geëxperimenteerd met een mengsel van woestijnzand en mineraalwater Het woestijnzand komt van een oase in West-Egypte. De eerste ontwikkeling is voor een kwart miljoen gulden een kliniek te bouwen in de oase. /H£>e/ipa4D oo&A De. wruD vceerav- STUWO <=H OMGeve* CXX>R_ STOF? (TC'JDT Ze /H fffiV evïfi/etsfïMcs KAIRO Hoe mooi meis jes ook mogen zijn, fluit er niet naar. Dit wordt in Kairo alle jonge mannen op het hart gedrukt. Mooie meisjes De gouverneur van Kairo heeft opdracht gegeven een wet uit te vaardigen die bepaalt dat alle mis dadigers zullen worden gearresteerd en kaalgeschoren zullen worden als zij zich zo onzedelijk gedragen om naar meisjes te fluiten. Ook beat-fans lopen in Egypte gevaar. Volgens een nieuwe wet is het dragen van een beatle-kapsel en broeken met smalle pijpen straf baar met ten hoogste drie jaar ge vangenis SUKKELTJE EN BRUUNKE 1. Het heeft dagenlang ge regend, maar nu is het droog. „Hè hè, eindelijk schijnt de zon weer eens" zegt Sukkeltje, uit het raam kijkend. „Ik zal de tuin maar eens gaan opknappen!" Urenlang is hij ijverig bezig. „Zo. dat is een heel ander gezicht, al zeg ik het zelf!" zegt Stikkeltje trots. Nu het tuingereedschap nog in de schuur zetten en klaar is Kees!" „Zou Bruunke aan onze afspraak denken?" vraagt Stikkeltje zich af, als hij in de schuur be zig is. Hij heeft beloofd, dat hij zou "komen, als het droog was!" Hij hoort een fietsbel. „Zou dat Bruunke zijn?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7