KOERIERS Ondanks tegenstellingen in CHU eenheid gehandhaafd Terugkerend besef waarde Oranjehuis Respect eikaars voor overtuiging Ambtsgebed Staten in de politiek getrokken SCHEEPVAARTRERICHTF.N Marine gaat zoeken naar Willem Senior Toneelspelers vragen andere toekomst Derjagroep padvindsters vierde lustrumfeest Veiling Veur: fusie met Leiden Adjudant Schoonbeek te V'schoten met pensioen NIEUWE LEIDSE COURANT 10 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1967 Over zondagsviering te Noorduijk aan Zee NOORDUIJK De CHV-afdeling heeft gisteravond een geanimeerde ledenvergadering gehouden in De Rank. Er werden uiteenlopende ge luiden vernomen, variërend van een scherp protest tegen de als conserva tief gebrandmerkte politiek van lijst aanvoerder Beernink tot een plei dooi voor het meer ernst maken met het oorlogsvraagstuk. Hoofd schotel was een fikse discussie over het door wethouder De Geus in de gemeenteraad ingenomen standpunt ten aanzien van de uitbreiding van de openstelling van winkels op zon dag. Het beleid van de heer De Geus in deze werd enerzijds fel bestreden en anderzijds hartelijk toegejuicht. Over en weer citeerde men uit de in onze krant van zaterdag jl. afgedrukte ar gumentatie van de heer De Geus, waarbij deze zelf nog eens nadrukke lijk onderstreepte, dat het voor hem een principiële beslissing was, waarbij hij zich heeft laten leiden door zijn christelijke overtuiging. Als christen-politicus had hij ge meend de opheffing van discriminatie te moeten laten prevaleren, temeer omdat er van zondagsrust in feite toch al geen sprake was. mede door een beslissing van de centrale overheid. Vierde gebod De tegenstanders hielden vast aan het vierde gebod en zeiden de uit breiding ook uit een sociaal oogpunt te moeten verwerpen. Zij stelden dat Prov. Staten steunden gehuwde ambtenares DEN HAAG De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben met 54 stem men voor en 22 tegen de motie van me vrouw Dettmeijer-Labberton aangeno men, waarin werd aangedrongen om maatregelen te nemen om discriminatie van de gehuwde ambtenares tegen te gaan. Voordat deze motie in stemming werd gebracht, werd van de zijde Gedeputeerde Staten aangedrongen op verwerping van deze motie, omdat dit college vorig jaar reeds een brief had doen uitgaan aan alle openbare lichamen met het verzoek overeenkomstig de rech ten van de mens alle discriminerende bepalingen uit de ambtenarenreglemen ten te verwijderen. Ged. Staten zeiden, dat deze motie een enorm ei hoeveelheid, werk en grote kosten met zich zou bren gen, omdat het moeilijk zou zijn een onderzoek in te stellen bij de honderden waterschapsbesturen in onze provincie. Ondanks dit sterke argument besloot de meerderheid van de Staten toch de motie te steunen. het door de heer De Geus ingenomen standpunt in strijd is met de c.h.-be- ginselen. Het laatstgenoemde argument werd rn andere zijde ernstig bestreden. „In de CHU zijn over verschillende zaken verschillende opvattingen mi gelijk". Tenslotte zeiden ook de tegen standers, hoewel het standpunt van de heer De Geus en zijn mede standers in geen geval te kunnen delen, het toch legitiem te achten, het als een eerlijke overtuiging te respecteren. Er was een brief binnengekomen van een landelijke contactgroep die nauwere samenwerking met de ARP wil stimuleren en een daarop aanslui tende brief van het hoofdbestuur, waarin wordt geadviseerd niet op de voorstellen van de groep in te gaan. De afdeling vond nauwer samengaan met de ARP echter gewenst en besloot pogingen in het werk te stellen plaat selijk tot één of meer gemeenschappe lijke vergaderingen te komen. Voorts werd er op aangedrongen raadsleden van Gemeentebelang, die als een zui ver liberale groepering werd aange merkt. niet meer tot de protestants- christelijke fractievergaderingen toe te laten. Waarom? De heer J. de Raad hield een refe raat over: Waarom nog confessionele partijvorming? Hij gaf als zijn oordeel te kennen, dat het als christenen met als uitgangspunt het Evangelie samen beoefenen van de politiek nog altijd de voorkeur verdient boven blokvor ming, waarbij het materialistische eigenbelang de boventoon voert. Ook over deze stelling ontstond een leven dige discussie. Voorzitter De Geus sprak er slotte zijn erkentelijkheid over uit, dat men zo open en eerlijk met elkaar had kunnen praten zonder tot verket tering van eikaars mening over te gaan. Hij noemde dat één van de ver rukkelijkste aspecten van de CHU. Ds Graafstal in Naaldwijk Kritikasters en schimpscheuters bereikten hun doel niet NA MOTIE VAN DE PSP (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De H.S.P. heeft in de Provinciale Staten van Zuid-Holland een motie ingediend, waarin wordt ge vraagd het ambtsgebed af te schaffen. In 1962 is er in de Staten ook al het een en ander over te doen geweest. Toen werd met een meerderheid beslo ten het ambtsgebed te handhaven. Dit ambtsgebed wordt door de Commissa ris der Koningin bij het begin van de vergadering voorgelezen. In dit gebed wordt gevraagd om een zegen op de handelingen in de Staten, opdat deze ten gunste van het gewest mogen die nen. Vorige week al heeft de PSP tegen dit gebed geageerd. Daarop hebben de' frac tievoorzitters van o.m. de PvdA en de WD gezegd geen behoefte te hebben aan dit gebed. ..doch. men wijfie hierover geen uitspraak van de Staten uitlokken, omdat dit in 1962 reeds was gedaan. De PSP stelde, dat de niet-christenen tijdens het uitspreken van dit gebed wer den gedwongen tot een gedwongen eer biedige houding. Demonstratief wegblij ven zou volgens de PSP ook niet wense- Alchiba 31 Koeweit Aldabl 30 Las Palmas nr Rotterdam Ampenan 31 Aqaba nr Djibouti Amstelhoek 31 ONO Pt Dar Amstelmeer 31 NO Singapo AU Damhof 31 NW Bayon Anna 31 N Bilbao Ablda 31 N Atys 31 WZW Kp Vcrd ell Anne Christina 31 NNW Sa fi Avenir 31 Hiasboi Acteon 31 ZO Be Alkes 31 ZW Floi W L 31 WZW N« tails s 31 NO Barbados da 31 Burr Ji 31 Ilheu: ijk 1 Genua Andijk 1 Genua n Ameb 1 Valencl NO Noordhir Banda 31 Hongkong be Banggal 31 ZO Wight Bengalen 31 Antwerpen Benmkust 31 NO Madci Barendrecht 31 NO Mas Bern 31 W Goere Blitar 31 ZW Bat BUliton 3 1 NO Ba ha a a 31 Duinkerk Breeveld 31 Thames Batjan 1 Guayaquil Bernli BA Breehöm- 1 OZO Kp St Vin Barendrecht 1 Adi Caltex Am dlz Caltex Elndhovi 31 Z Ca 31 O Mom i 31 O Mom n 31 O Al Caltex E cSS Gorichem31 Dublin Caltex Napels 31 ONO Pt Soe Carlbtradcr 31 ZW Kurla Mu rla Crania 31 Barton Castor 31 Goeree Caltex Den Haag 31 ZZW Ka rachl Camitla 31 W Willemstad Cartago 31 N Azc Caltex Rotterdar CaraveUe 31 pass Vllssin- David 31 O Malta Delft 31 Leixous nr Barcelo- Dahomeykust 31 verw Mossa- a Smits 1 lie de Re n 31 N Virgin ell Ierland 31 ONO Azo Geestland 31 O S Miquel asterdijk 1 Boston NNO Las Pal- Geerije Buisman 31 ZW Ber Greuuedijk 31 Z Kp Ra Geert 31 W Pt Talbot ill Hansa 1 Hollandsdree£ ^Singapore Holendreeht 31 ZO Durba: Helios 31 ZW Start pl Henrica Thekla 31 O Si utlsum 31 O Charl pswlch Pionier 31 nca 31 ONO Ponce AN 31 Z Burlino anies Benedict 31 nr Casablanca Johannes Frans 31 Jurjen de Vries 1 pass Do- Kaaphoorn 31 NNW Kp Leeu Kara 31 Danang lata 31 Hongkong -s.1?a.n|h3a1' 2 Kloosterkerli I Wight ight Pt Said KopïöneUa 31 Berrc Kalydon 31 Oslo nr Kabylia 31 ZO B Kloosterdijk 31 L Kossmatella 31 WZW ierkerk 31 ONO Gibral- Lelykerk 31 verw Aqaba Lagkoeas 31 Dorong nr Slnga- Loc-sd recht 31 ZZO Mobile Labotas 31 Z Finisterre Loppersum 31 Bre Lycs rdrecht 31 Z Socotra Ma gas 31 Aigion Marie Sophie 31 Vlissingen Markab 31 W Kp ViUano Magas 31 ZW Aigion Maya 31 NO Barbados Mynias 31 vaq Ealermo Mainlloyd 31 NO Azoren Minos 31 NO Bougie Mintaka N 31 WZW Gtror Meta 31 ZO Poole Mcrwehaven 1 pass Wight Naess Lion 31 WZW Bom- i 31 NW Ale> •isch 31 OZi ia 31 Livoi Elbe 31 bal Niso 31 NO Pt S Amsterdam 31 Ne< Onoba 31 vn Finimicini n 31 NNW Pr Willem V 31 ZZW I as 31 O Sicieli. •rend 31 ZW A: e 31 NW Malta 31 NO George- Poeldijk 31 Tampico Pr Alexander 3! i lerdam 31 Cadiz Str Rlo 31 ZO 1 Setas 31 Cromer i 31 Z Kp St Vin- lijk zijn. Nadat de diverse fracties had den gezegd geen behoefte te hebben het verder over het al of niet wenselijk zijn van het uitspreken van het gebed te heb ben, diende de PSP de motie in. waarin werd gevraagd het artikel van het regle ment van orde, te schrappen, waarin wordt bepaald, dat het ambtsgebed be hoort te worden uitgesproken. Op verzoek van de fractie van de PvdA werd besloten de beraadslaging hierover op te schorten tot a.s. donder dag. Tot die lijd zullen de fracties zich over deze motie beraden. Het zal wel eens zo kunnen zijn. dat de meerderheid van de Statenleden voor deze motie voelen, maar toch zullen te genstemmen in verband met de komende verkiezingen. Mijnenvegers en duikvaartuig TLIT SCHEVENINGEN Het mijnenbe- strijtüngssquadro.. 127 van de Konink lijke Marine is gistermorgen om acht uur uit Den Helder vertrokken om het zoeken naar liet wrak van de op 3 de cember gezonken kotter SCH 225 ..Willem Senior" voort te zetten. Onder leiding van squadrancomman- dar>t luitenant ter zee eerste klasse J- W, Voet koersten de kuocmijnenvegers H-M. m-s. Sneek. Lochem. Steenwijik en Eist en het dui-kvaartuig Waalwijk naar de plaats, waar het laatst jria de ..sonar" echo's werden opgevangen. Een kikvorsman zal onderzoeken, wat zich op de aangegeven plaats op de zee bevindt. Vervolgens ^zal een duiker in stan daarduitrusting op onderzoek uitgaan. Een kikvorsman kan ongeveer een kwartier onder water blijven, een dui ker langer. Bij de aotie zijn ongeveer 180 man betrokken. De mijnenveger Haverbeke van de Belgische Marine doet niet meer mee aan de zoek-actie. Het duikvaartuig Waalwijk van de Kon -Marine een omgebouwde kust- mijnerrveger heeft het werk van de Haverbeke overgenomen Men heeft goede hoop met deze groots opgezette zoek-actie succes te hebben, zodat men in samenwerking met de Scheepvaartinspectie kan na gaan. wat de nog 9teeds mysterieuze oorzaak van het vergaan van de SCH 225 is- NAALDWIJK Juist wat kritikas ters niet wilden, wat schimpscheuters niet bedoelden, wat langharige niets- nutters en profiteurs van andersmans portemonnee tot elke prijs wilden voorkomen, is het gevolg van hun rookbommenactie, van hun vuilspui terij via radio en beeldbuis, nl. het terugkerend besef van de grote waar- ■an het Oranjehuis voor ons land de stampvolle concertzaal van Naaldwijk luisterden honderden naar de bezielende en enthousiaste woor den van ds. C. M. Graafstal van Er- melo die in deze jaarvergadering van de Chr. Oranje Vereniging een vurig Dleidooi hield voor een grootse mani festatie van trouw aan het Oranie- „Hou en trouw" draagt deze mani festatie als naam en ds. Graafstal zag in deze woorden een teruggrijpen naar de erkenning van de sterke ban den in de loop der historie gegroeid. Is het niet opmerkelijk dat juist door alle anti-acties het Vorstenhuis juist meer waardering, genegenheid en liefde ondervindt Procentueel is. de groep republikeinen od de terugweg Long en gemeen De soms smerige en onfrisse aan vallen hebben velen de ogen geopend, en doen zien dat het laag en gemeen is om leden van het Vorstenhuis via straatterreur door het slijk te slepen. Ons land gaat ten onder als de vrij heid verandert in straatterreur; de dagen voorafgaande aan 1940 hebben ons daaromtrent te veel geleerd. Talloze brieven die bij ds- .Graaf stal binnengekomen zijn getuigen van een onverwoestbare liefde voor Vor stenhuis en Koningin- „Hou trouw" grondvest haar streven op handhaving van het wettig gezag, steunend op de grondwettelijke heden, onschendbaarheid van nings rechten erkennend. Vol wachting zijn onze ogen gevestigd op Drakesteyn. waar straks een prinsen kind geboren mag worden. Ds. Graaf stal riep zijn hoorders op pal te staan voor het Oranjehuis en straks door massaal te vlaggen uiting tc geven van een onveranderde liefde Oranje, waarin God ons land en volk rijk heeft gezegend. De oproep van ds. Graafstal weer klonk niet vergeefs. Via oranjege- kleurde kaarten kon men adhesie be tuigen. een gelegenheid waarvan ruim gebruik gemaakt werd. Deze enthousiaste samenkomst op de verjaardag -vaji #rinses Beatrix ge houden, werd afgewisseld met spon tane samenzang van Oranje- er vaderlandse liederen. Met Wim Bouw man aan de piano bracht het meisjes- koortje „The Sunny Sounds" prettig te beluisteren liedjes ten gehore, ter wijl de toneelvereniging „Amicitia" groot succes oogstte met het blijspel: „Groeten uit Nice" onder regie van Niek Vink. AMSTERDAM De Nederlandse vereniging van toneelkunstenaars is verontrust over de gevarei. die het to neel bedlreigen. Naast de reeds eerder gesignaleerde overspanning werden nu genoemd: het niet kunnen voorkomen van artistiek-, sociaal- en organisato risch wanbeleid, gebrekkig toneelonder- wijs. het ontbreken van doelbewuste publiekvorming en de te geringe in spraak van de raad voor de kunst In het toneelbeleid. In een nota bestemd voor de na de verkiezingen te vormen ministerraad, dirirogit de vereniging er op aan, zoveel mogelijk het plan voor het toneel te realiseren. Tot de belangrijkste punten behoren: Voor elk gezelschap een eigen schouwburg om premières te kunnen voorbereiden. OEGSTGEEST In het feestelijk met vlaggen versierd koetshuis van kasteel Oud-Poelgeest heeft de Derjagroep van de Nederlandse Padvind sters met een gezellig etentje het dertigjarig bestaan van de groep her dacht. De groep omvat thans 86 kabouters, junioren, senioren en pioniers en 11 leidsters, die zich met de genodigden rond de fraai gedekte tafels tchaarden en om even over zes het welkomstlied aanhieven. De hoofdleidster, mej. J. Ykema, werd extra in het zonnetje gezet want zij is aan dit werk sinds de oorlog ver bonden geweest. De districtscommis saris van het district Oegstgeest, me- iw M. BonjerVan Dissel uit Noord wijk, riep dit feit in de herinne- rng terug. Mej. Ykema is de spil waar om alles draait. De gehele leiding doet het werk trouwens zeer goed. Mej. Ykema komt zo vaak als het nodig is naast de vaste vrijdagavond uit haar werk te Rotterdam over en dient de groep met grote trouw. Mevr. Bonjer bood haar een bloeiende plant aan en had voor de groep bloemen meege bracht. Namens he oudercomité sprak de heer Swaan. Bij een jarige komen fa milie en vrienden op visite en ook geeft de jarige zelf vaak een par tijtje. Zo is het hier ook. Veel na de oorlog gevormde groepen zijn alweer verdwenen, maar de Derjagr ep leeft. Namens alle ouders bood hij symbo lisch 20 houten krukjes voor het se niorenvendel aan aantal trassen voor kampeertochten. De heer G. H. W. Lignac, voorzitter van de plaatselijke commissie Oegst geest, roemde de goede samenwerking met de Derjagroep. Hij had twee boe ken meegebracht die de leiding van veel nut kunnen zijn. Hoofdleidster mevrouw Ligtvoet uit Noordwijkerhout bood als cadeau voor de senioren een set pannen aan. Aan wezig was voorts nog de leidster van de senioren, mevr. Smits. idem D': de heer C Schuil (Leiden); E: de heer A P M Meijknecht (Leiden) ïej C J Blacquièr (Voorburgj ie heer H P van Keulen (Lei- T Potjer (Leiden); idem K jciologie: de heren J F R M Velina Het reizen van de gezelschappen be perken en niet meer in doublure spelen. Voor toneelspelers een vaste vrije avond per week en meerjarige contrac- Het subsidie-stelsel vervangen door een andere vorm van financiering, waardoor aan gezelschappen een gro tere mate van verantwoordelijkheid wordt gegeven. Eventueel wijziging van de huidige stichtingsvorm van de gezelschappen. Mogelijkheden scheppen voor meer intensieve toneelpropaganda en betere publiekvoorlichting. Verbetering van het toneelonderwijs o.m. door coördinatie van de verschil lende academies, bevordering van ge specialiseerde opleidingen-regie en ef ficiënter lesprogramma en betere sala riëring voor docenten. Televisie De vereniging van toneelkunstenaars wenst ook de televisie-situatie in haar zorg te betrekken. Ontwikkeling van een eigen televisie-cultuur is noodzakelijk ze ker voor wat de dramatische productiën betreft. Volgens de NVT moet de over heid de financiële middelen beschikbaar stellen om de artistieke kwaliteit van de ze producties zodanig te verhogen dat zij met succes de vergelijking met buiten landse prestaties kunnen doorstaan. Per 1 januari 1968: LEIDSCHENDAM De buitenge wone ledenvergadering van de Coöpe ratieve tuinbouwveiling „Veur en om streken" heeft gisteravond besloten deze veiling per 1 januari 1968 op te heffen en met ingang van die datum een fusie aan te gaan met de Coöpe ratieve groente- en fruitveiling Leiden en omstreken en met die van Pijn- In 1966 bereikte de Coöperatieve tuinbouwveiling „Veur en omstreken" nog een omzet van f 7.239.000. Het terrein van deze veiling is in 1970 no dig voor uitbreiding van de Neder landse Spoorwegen. Personeel gevraagd Pr es.•commissaris K iiva Ir. J. Jager sr. tijdens vakantie overleden RIJSWIJK Tijdens een vakantie Flins (Zwitserland) is de directeur van de Tilburgsche Waterleiding- Maatschappij N.V. ir. J Jager aan een hartaanval overleden. Ir. Jager is 62 jaar oud geworden. In de waterlei dingwereld van ons land heeft hij vooraanstaande plaats ingenomen was bij zijn overlijden president-commis saris van 't Keurings-Instituut voor Wa terleidingartikelen Kiwa N.V. Rijswijk, bestuurslid van de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbe drijven in Nederland (Vewin) en lid van de Raad voor de Drinkwatervoorziening Voordien is hij jarenlang vice-voorzittei en voorzitter geweest van de Vereniging voor Waterleidingsbelangen in Neder land (VWN). Ook in het commissie-werk van deze verenigingen heeft hij een zeer actief aandeel gehad. De crematie is bepaald op donderdagmiddag twee febr. om 14.45 in het crematorium Nieuw Eykenduynen in Den Haag. Hieraan vooraf gaat een rouwdienst in de Her vormde kerk te Ginneken iBreda) aan de Ginnekenmarkt, welke dienst om 12.15 Bunk van Canada: lagere rentevoet OTTAWA: De Bank van Canada zal maandag de rentevoet verlagen van 5'i tot 5 procent, zo is officieel meegedeeld Leerling naaister. hebben nog plaats vooi handig meisje voor eer dig naaiwerk. Het Kleuter huis, Hoogeveen, Haarlem merstraat 7, Leiden. Telef. 01710—22498. Gevraagd in artsengezin huish. hulp voor halve da gen of enkele ochtenden per week. Aanm. na 8 uur 's avonds. Mevr. Straathof, Splinterlaan 136, Leiderdorp Gevr. Net meisje voor de morgenuren. Donderdag of vrijdag. Stadhouderslaan 7 Wij vragen een assistente voor onze administratie. Bij voorkeur ulo opleiding. N.V. Hema, Leiden. Tel. 23971. Te huur aangeboden v dame alleen gestoffeerde zit-slaapkamer en keuken. Te bevr. Valkenburgerweg 50. Rijnsburg. "ersoneel aangeboden B.z.a. kapster aan huis. Brieven ond. nr. 075) v. d. blad. Bijles aangeboden. Stu dent in Wis- en Natuurkun de heeft nog enige uren vrij voor het geven van bijles ir Wiskunde. Natuurkunde er Scheikunde. Br ond. nr 0753 bur. v. d. blad Te koop aangeoof VOORSCHOTEN Adjudant J. H. Schoonbeek uit Voorschoten heeft gis teren in Den Haag afscheid genomen van het korps der rijkspolitie in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Waarnemend-districtscommandant kapitein J. Vermeulen belichtte de veelheid van taken die de scheidende adjudant tijdens zijn politionele loop baan had verricht en in het bijzonder zijn werk van de laatste jaren op het districtskantoor in Den Haag. De heer L. J. van Aken sprak na mens de ijsclub „Voorschoten" harte lijke woorden tot de mede-oprichter van deze ijsvereniging. Jhr. Gevers Deynoot, oud-districts commandant, prees de scheidende ad judant vooral om zijn menselijkheid en zijn plichtsbetrachting. Veel Voorschotenaren waren bij het afscheid aanwezig onder wie oud-we* houder en ere-burger G. Schrama. Van 1951 tot 1956 was de heer Schoonbeek groepscommandant van de groep Voorschoten. Tien jaar was hij bestuurslid van de Voorschotense Sportraad. Behalve mede-oprichter van de ijsclub Voorschoten was hij initia tiefnemer van de hengelsportvereni ging „Onze Hobby". Tijdens de oor logsjaren verbleef de heer Schoon beek tweemaal in een gevangenis en wel in Amersfoort en in Rotterdam. Adjudant Schoonbeek is niet van plan thans te gaan rusten. Hij wil zich nog meer bezig houden met het Voor schotense verenigingsleven. Afscheid Lakenian VOORSCHOTEN Gisteren nam het gemeentebestuur afscheid van de heer M. Lakeman, die vanwege zijnj gevorderde leeftijd, 76 jaar. de wo ningcommissie ging verlaten. Wethouder Kamminga, die de burge meester verving, sprak woorden van dank tot de heer Lakeman, die sinds 1949 deel uitmaakt van de woning commissie. Het gemeentebestuur heeft zeer veel respect voor de man, die 17 jaar lang heeft meegewerkt aan de bevordering van een billijke verdeling der woningruimte. De voorzitter van de woningcommis sie, de heer Mol sloot zich aan bij de woorden van de wethouder en dankte de heer Lakeman voor zijn positieve inbreng in de commissie. De heer Lakeman bedankte de spre kers vobr de waarderende woorden en de boekenbonnen. 0 Een zingende kanarie. een mooie vogelkooi in verse uitvoeringen en dellen, kooi-standaards hangers. Zie onze schowroom Jan Vossesteeg73. Den Hol der Jan Vossesteeg 73, 75, 77 Den Holder aquaria in diverse maten, lichtkappen. aquariumtafels, filters, ver- warmers en thermostaten Den Holder, Jan vossesteeg 73. 75. 77. Den Holder- hengelsport artikelen werphengels werp- molens voor zeevisserij en binnenwater. schepnetten, leefnettep, vistassen, stoel tjes. hengelsportlectuur. Den Holder Jan Vossesteeg 73. 75. 77. 0 Postze_ Spotgoedkoop schillende prachtige verza melaar- en bijzondere zegels Gehele waarde ongeveer 320 Mark nu als reclame 25 Ne derlandse guldens Betaling onder rembours, zolang de voorraad strekt Briefkaart is voldoende. MARKENZEN- TRALE, Dempscherg 20. 1181) Wien, Oostenrijk „De Kastcnspecialist' 12:» maten en modellen hebbei wij in voorraad, ook op maat linnenkasten ladekas ten keukenkasten commo des. bureaus. C. J. v d. Geest Houthandel ne Burchl hoek Nieuwstraat Hoog landse Kerkgracht Telefoon 33078 's Maandags gesloten Dames- en hercnrjjwieleu, compleet vanaf f 125 Groot tourisme rijwielen met 4 speed derailleur. vanaf f243 EROBA BSA. Triumph enz. Kinderrijwielen vanaf 79.— .89.- fit,- Firma DUSOSWA. Turfmarkt 1—5 Leiden tel 24409 Duivenliefhebbers:.' Ta bakstelen, broedschalen, ste nen eieren, levertraan en vitamines, ontsmettingsmid delen. wel 5 soorten super- duivenvoer, prima gerst, alle bekende duivenboeken. N.P.O.-orgaan. alle maten duivenmanden. Enormi! Na tuurlijk ROBERS, Haven 24—26 A. Alle denkbare broedarti- kelen zoals: broedkooien, glazen inzetpotten, nestma teriaal, touwnestjes, voeder automaten, alle bekende op- fokvoeders en vitamines en daarbij enorme sortering vogelboeken en de beste soorten vogelzaden. Nu naar ROBBERS, Haven 24-26 A. 1 TOT 30 WOORDEN f 2,—, ELK WOORD MEER f 0,12. Vgor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 20 ct. Ijzerwaren, gereedschap pen, verfwaren, huish. arti kelen. Haarden en kachels 2e hands kachels, in prima staat bij: Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 5-11 Leiden. Dames, wij verkopen U alle soorten haarstukjes, hal ve- en hele pruiken en mo depruiken. in alle kleuren. Komt U eens even langs, U krijgt vrijblijvend advies - Desgewenst komen wij onze collectie ook bij U Kapsalon VAN TONGEREN Levendaal 104, Tel. 23612. Voor aannemelijk bod nog geheel nieuwe wasauto maat te koop. Moet weg. Tel. 01718-5394. (Voor 9 of na 16.00 uur). •Kimball orgel, zeer mooi met klokkenspel, leslie enz. Heeft gekost f 6200.-, nu 2500.-. Neon Fox orgel, m. ingebouwde radio f 500.-. Electrisch orgel, 4 spel, kl. luxe kast f 600.-. Pracht Leonhardt orgel. Cello, Bourdon, fluit, harp, mod. uitvoering, als nieuw, f 850,- fa. Kleywegt, Valeriusstraat 115, Vlaardingen. Tel. 010 345721. Te koop te Schiedam. vrije beneden en boven hui zen. Huur per jaar f 5563.48. koopsom f 35000.- k.k. Tel. 010—267523 na 6 uur. ZIG-ZAG naaimachines f 225.- tijdelijke aanbieding Kompl. elektr., knoopsgaten maken, afwerken, borduren, drie jaar garantie, gratis les. Eel of schrijf. Demonstratie bij u aan huis overd. of des avonds. H. Benning, Prins Frederikstraat 3. Leiden, tel 22578. Rijksgediplomeerd. ZIG-ZAG naaimachines Enkele demonstratie en oc casion modellen. Singer zig zag f 200.- onder nieuwprijs: Anker zig-zag f 165.- en f 190.-; Pfaff zig-zag I" 180.-: Naumann zig-zag f 100.- on der nieuwprijs. Bel of schrijf Demonstratie bij u aan huis. H. Benning. Pr. Frederikstr. 3, Leiden, telefoon 22578. Te koop te Schiedam, 6 vrije beneden en boven huizen. Huur per jaar f 5563.48. Koopsom f 35000 - k.k. Tel. 010-267523 na 6 uur. Te koop mooi 2 klaviers pedaalorgel. Te bevragen Tel. 01856-376. Te koop of te huur een lunchroom annex cafétaria. n centrum van grote plaats n Drente. Aanvaarding in iverleg. Makelaarskantoor .VAST GOED". Willemska de 19. Hoogeveen. Telefoon 05280-2525-3955. Te koop: zwart dwerg- poedeltje. teef. Te bevr. A Meivogel. Vinkenweg 20. Katwijk a d. Rijn Auto's en motoren Goedkope benzine! Witle pompen op het terrein Haagse Schouw Valken hui gseweg 1. Wij geven de hoogste kortingen Na 10 x tanken gratis dn.irsmer Fa. A. v. d. Pouw Kraan Zonen. Te koop: Volkswagen i.p.st. vaste prijs f 600,-. Te bevr. Dorpsstraat 132 of 132a Hazerswoude. Woningruil Omgeving Haagweg i.pr.st. verk. ruim woonhuis tegen billijke prijs. Grote tuin op zonzijde. Gevr. wordt een te huren 4 k. flat Niet in Noord. Br. ond 0750 bur. v. d. blad. Verhuizingen door het ge hele land onder garantie Fa C. A. Mostert zn Middelstegracht 89 Leiden TeL 01710-22085 Te huur aangeboden Aangeb. per 1 maart 1 of 2 kamers c.v., gebr. van che, keuken. Anjelierenstr. 18, Rijnsburg. Te huur gevraagd Vormingsleidster Stich ting Oud Poelgeest zoekt Oegstgeest ongemeub. ri me zit-slaapkamer of zitka mer en slaapkamer. Brieven onder no. 0755 bur. v.d. blad. Jiversen IS: Strtfkinrichting OZON uw fijne was. H. Rijndijk 34a. Tel. 22675. 0 Voor al uw verf. glas hang, kwasten, wezol, mi verven enz. naar Verfh. „De Pelikaan". Ook verhuur var plaktafels en afstoomappa- raten Pelikaanstraat 27 Lei den. Tel. 25813, na kantoor uren, tel. 31982. Autobezitters opgelet' Doe bet zelf. Auto spray spuitbussen verkrijgbaar In alle kleuren. Tevens leverer wij U alle bijbehorende ar tikelen. Fa. „De Pelikaan" Pelikaanstraat 27. Leiden Tel. 25813 na kantooruren tel 31982 Voor al uw transporten, expeditie, groot en klein Fa C A Mostert Zn Middel stegraebt 89 Leiden Tel 01710-22085 Agentschappen van bode- en liindiensten dooi bet ge- nele 'and Fa c A Mostert Zn. Middelstegrai ht 89 Leiden Tel 01710-22085 De Sleutelkoning. Biima- ken van alle sleu'els. repa reren van elk slot Haarlem merstraat 273 'bij de Over dekte) Tel 33985 Levering aan Rijk en gemeente Des maandags gesloten Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen O u visitekaartjes ge b-'ortekaartjes venovtngs- kaartjes Prima afwerking vlotte bediening Diuk k Service Halos Haar lemmerstraat 64 Telefoon 24185 Naast Muziekhanne. G Hofenk Trouwauto's.?? Bespreek moderne heerlijk ver warmde 8 pers. Chrysler's van H.G.T. Met wit ivooi of zwarte bruidscoupè Dir de Jong. Alleen: Zeeman laan 12A Tel. 23055 •Schriftelijk praktisch on wegt. Valeriusstraat derwijs dokters- cn tand-1 Vlaardingen. Tel. 010-345721. 0 10 rijlessen voor 47.50 Losse lessen f6,50. Fonkel nieuw Lesmateriaal. Gedipl. instructeurs. Bondsautorij- school „De Centrale". Corel- listr. 50. Leiden. teL 22287 Katwijk aan Zee. Riinmond 103 TeleL 3765. Sportschool de Vries, Judo - Jiu-Jitsu, Boksen, Conditietraining. Dames gymnastiek en massage. Les sen staan o.l.v. L N de Vries, Rijksgedipl. sportle raar. Meerdere malen kam pioen van Leiden, Zuid Hol land en Nederland. Inlich tingen Uiterste Gracht 136. Telefoon 42598. Hü loopt weer puik met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfietsonderd. naar T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. T.V Nieuws. Alleen bij ons alle merken TV toestel len, serie 1967. Met inruil van uw oude TV 48 cm beeld v.a. f550. 39 cm beeld va f625. Tel 33677—23296, Leiden T.V. Nieuws. Alleen bij ons alle merken TV toestel len, serie 1967 Met inruil van uw oude TV 48 cm. beeld v.a. f550. 59 cm. beeld v? f625. Tel. 33677—2329C. (ileubelhandel „Mors- poort". Ruimer keus eet- hoeken. bergmeubelen en bergkasten Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors- straat 58 0 Bezoek wasautomatiek „de Eendracht", Zoeterwoud- sesingel 14B Munten ver krijgbaar van 's morgens half 8 tot 's avonds 7 uur Zater dag van half 8 tot 12 uur v.m Uw wasgoed (6 kg) gor dijnen en dekens helder ge wassen. en gelijk gecentrifu geerd in 40 min. Droogkas- ten en stoommangel aanwe zig om uw was kastklaar te maken. O Koopt U contant? Via mze consumentenorganisa tie geniet U 10% korting ia 50 winkels op kleding, schoeisel, electrisjhe huis houdelijke apparaten meu- öeien. stoffering. textiel speelgoed. kinderartixelen. gasapparaten Inlicht! ^inkanto Postbus 158 den artsass., med. secretaresse, dierenartsass. leerl. analist, laborant (basisex.) apothe- kersass. med. en chem. labo rant. amanuensis, artsenbe zoeker, kinderverz., pedicure sportmassage, vooropl. v. verplegenden, analist en apoth.ass. Gratis studiegids bij: I.Me.Vo., afd. N.. Baljuwen laan 22. Amstelveen, tel. 02964—31840 ATTENTIE - ATTENTIE Maandag 6 februari 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (in gang Breestr.) grote Open bare vergadering van Boe renpartij. Spreker: de heer H. Koekoek. Bestuur Afd. Leiden DEN UYL 4 februari 1967 3 uur. Foyer Stadsgehoor- gordijnen naaien Telefoon 21766. Vakkundig. Scheme prijzen. Dit Tel. nr. bewaren. Compl. Indische rijsttafels thuisbezorgd. Billijke prij zen. Tel. 40810. Pianolessen. Peter Zwart Kerkstraat 5. Katwijk a.d. Rijn. Tel. 01718—2837. KIMBALL ORGEL r mooi met klokkenspel, leslie enz. Heeft gekost f 6200.-. nu f 2500.-. Neon Fox orgel, met ingebouwde radio f 500.-. Electrisch or gel, 4 spel. kleine luxe kast f 600.-. Pracht Leonhardt or gel. Cello. Bourdon, fluit, harp. moderne uitvoering, gig f 850.-. fa. Kley-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 10