Leiderdorp heeft eigen vlag Romme: Medezeggenschap moet veroverd worden Gevestigd en vertrokken Frans Molenaar start Zweden nemen in hart van Parijs suggestie over van Kees Verkerk Man driemaal aangereden Deur koelhuis viel dicht: twee doden REGELING HULP AAN ZIEKE ZEELIEDEN Onverantwoordelijk rijden wordt duur betaald Vragen Leidse Noodraad ovei kunstijsbaan en verkeer Voorschoten^ rioolwater gaat naar Leidse installatie NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 31 JANUARI 19Ö (Van onze moderedactrice PARIJS - onderneming om als buitenlander Parijs met een haute couturecollectie r het voetlicht te komen. Zelfs Ita liaanse huizen, die in eigen land al naam hadden gemaakt, is het niet ge lukt een voet aan de grond te krijgen. Men moet de jonge Frans Molenaar, leerling van Pipart, dan ook wel be wonderen, dat hij in het hotel Conti nental zijn carrière als couturier durf de beginnen. Binnenkort hoopt hij in de Van Baerlestraat te Amsterdam 2\jn eigen huis te openen. Een eerste collectie is altijd een vraagteken, een oordeel over de capa citeiten van de ontwerper mag men dan nog niet vellen. Maar de leer school van Molenaar is degelijk, kunst zinnig en gevarieerd geweest. Dus mo gen we hem met vertrouwen zijn gang laten gaan. Hij had in ieder geval reeds het verstand getoond een kleine collectie te maken, ongeveer zestig modellen, waaruit zijn kunnen bleek. Even ver standig was zijn rechte lijn, die meer vrouwen staat dan de zwierende ge valletjes. ces, dan zou hij dat altijd delen met i zijn medewerkers of dat nu de top- .?n!fJi5,!?.t^,nannequins de naalsters °P bet atelier waren. Zijn weduwe en zijn zoon zetten het was er dan nu Wonderlijk genoeg waren de japon nen geïnspireerd op een kledingstuk, dat in Frankrijk bij heel wat mensen onaangename herinneringen oproept. Namelijk op het schoolschort, dat jon gens en meijes plachten te dragen: lang lijf, opgestikte ceintuur en stro ken aan de schouders. Die schorten waren zwart en men zegt, dat ze ver boden werden omdat menige boeze laar een heel schooljaar werd gedra gen zonder ooit gewassen te worden! De japonnen van Heim waren fris en fleurig en in het programma stond, dat dit model geïnspireerd is op de gedachte, dat een vrouw eigenlijk nooit ouder wordt dan twintig jaar. Wat wel optimistisch (en fantastisch) Het openingsstuk was blauwe japon in tuniek stijl. Zijn tweede model was in grijs. De tuniek had grote ovale uitsnijdingen onder de armen, waaronder dezelfde stof was aangebracht. Ook de mantels hadden dergelijke dichtgemaakte „kijkgaten". Bij de mantels viel de halsafwerking op. Ietwat bootvorming was een brede biais aangezet, die vóór hoog tegen de hals opstond. De kraagloze mantels hadden een heel diepe (tot de taille) en brede (van de schouders afgerond) uitsnijding, waaronder dan de japon als een plastron zichtbaar werd. Ook door het lange rugsplit schemerde de Tailleurs-deux-pièces, die in de rug sloten, met iets langere manteltjes en rokken met prettige loopwijdte. Ook hier veel oranje, rood, donkerblauw. Als hoeden helmen, zoals de bouw vakkers in Parijs plegen te dragen. Voor de avond harembroeken, bloot middenrif en een met pailletten be zaaid lijfje, waarbij een wijde cape gedragen wordt, die voor en achter heel lang valt. De rechte avondjapon nen deden het bijzonder goed. De collectie van Jacques Heim 1 omhuld door de droefheid, die in huis heerst, nu kortgeleden de ont werper overleden is. Het personeel De Parijse modehuizen werken ver der, de inkopers gaan er af en aan. Het modenieuws echter is voorlopig ten einde. Een vervolg zullen we spoe dig binnen eigen grenzen zien, wan- donker- neer de Nederlandse ontwerpers hun inspiratie verwerkt hebben. STOCKHOLM De Zweedse schaatsbond heeft zich gehaast de sug gestie, die Kees Verkerk direct na af loop van het Europees kampioenschap in Lathi naar voren bracht, over te nemen. Verkerk stelde toen voor in het reglement van de ISÜ (Internationale Schaatsfederatie) een artikel op te ne men, dat bij een temperatuur van meer dan 15 graden onder nul de wedstrij den moeten worden uitgesteld. BEEMSTER Op de Purmerendweg in Beemster is gisteravond de tuinder G. Degeling vlak bij zijn woning bij het oversteken verongelukt. De man werd door een personenauto aangereden, kwam via de voorruit van de auto op het wegdek terecht en werd vervolgens nog overreden door een truck met oplegger en een tweede personenauto. Hij overleed ter plaatse. UTRECHT „Het is wel duidelijk dat het recht op medezeggenschap op het grootste deel van onze belangrijke ondernemers moet worden veroverd. Ik vind dit net zo duidelijk als het droeve feit, dat de vakbeweging kostbare ja ren die als het ware tot de verovering uitnodigden, verloren heeft laten De bovengrondse welvaartsverdeling ten gunste van de arbeider is bevor derd, maar het ondergrondse klimaat voor duurzaamheid van rechtvaardige welvaartsverdeling is verwaarloosd, al- dit KVP wil beslissing ni- O werper overleden is. Het personeel T> 111 1 treurt oprecht. Heim torende niet er- KakkeF DeSPFeKeil gens ver boven ziin mensen, maari 1 Geen tv-debat van Den Uvl en Toxopeus (Van parlementsredactle) DEN HAAG De liberale lijsttrekker mr. E. H. Toxopeus zal, naar thans blijkt, morgen niet met zijn socialistische colle ga drs. J. M. den Uyl debatteren in de tv-ultzending van de Party van de Ar beid. In een uitzending van de VVD had de heer Toxopeus de P.v.d.A. beschuldigd van „schijnheiligheid, kiezersbedrog en het gooien van zand in de ogen van het publiek". Dit was voor drs. Den Uyl aanleiding de heer Toxopeus uit te dagen voor een televisie-debat op 1 februari om zyn beschuldigingen waar te maken. De WD-lijstaanvoerder vindt het bij nader inzien echter niet nodig de be schuldigingen nog eens in het openbaar uit te spreken Verder wil hij het laatste woord in de uitzending hebben. Drs. Den Uyl heeft dit van de hand ge wezen, hetgeen blijkt uit de brief die hij zijn collega heeft gestuurd: „Zeer geachte DEN HAAG-i De KVP-fractie in de Tweede Kamer wil de algemene maat regel van bestuur inzake de den voor opsporing van olie en aar in de Noordzee in een vergadering de Kamer bespreken. Zoals gemeld heeft minister Bakker met deze maatre gel nogal wat kritiek van de zijde van de PvdA gekregen. Met die opsporing moet zo spoedig mogelijk worden begonnen, aldus drs. Schmelzer gistermiddag op een verga dering van de KNBTB in Schevenin- gen. Daarom zal er, indien de regering met een wetsontwerp zou komen, naar gestreefd moeten worden dat dit voor 1 juni in de Tweede en Eerste Kamer is afgehandeld. heer Toxopeus, ik heb u niet de helft onze tv-uitzending aangeboden om i mijn bezwaren te komen luisteren. Ik heb deze zendtijd aangeboden i schuldigingen waar te maken. U bent er blijkbaar niet toe bereid. Dat stelt mij te leur. Hoogachtend W. G. J. M. den Uyl". Roemeens bezoek aan Bonn BONN Cornelius Manescu, de Roe meense minister van buitenlandse za ken, is gisteren in Bonn aangekomen om de laatste hand te leggen aan de vestiging van de diplomatieke betrek kingen. Zijn bezoek heeft tevens de uit breiding van de economische en cultu rele betrekkingen ten doel. Roemenië zal na Rusland het eerste communistische land in Oost-Europa zijn waarmee West-Duitsland diploma tieke betrekkingen onderhoudt. In 1957 verbrak Bonn de betrekkingen met Zuld-Slavië omdat dit land Oost-Duitsland ging erkennen. Caltex Nederland gaal splitsen DEN HAAG De twee moedermaat schappijen van Caltex Standard Oil Company of California en Texaco gaan hun bezittingen en activiteiten in twaalf Europese landen splitsen. Deze reorganisatie is het gevolg van snelle groei en veranderde verhoudingen van de concurrentie. De maatschappij kan zich nu concentreren in andere blijft de bestaande toestand gehandhaafd. Wat de splitsing betekent voor Caltex Nederland is nog niet bekend. Vermoed wordt, dat het personeel dat bij de split sing is betrokken, wordt overgeplaatst nCaltex-r r andere maatschappijen MELBOURNE - De 54-jarige Jan var den Berg uit Robinvale in Australië er een jeugdige Australische konijnenjager zijn bezweken aan de gevolgen van een gedwongen verblyf van drie uren in een koelhuis, waarvan de blijkbaar defecte deur achter hen was dichtgevallen. Zij werden in bewusteloze toestand aangetroffen door het tienjarig zoontje van de heer Van den Berg dat met zijn moeder naar het koelhuis was gegaan omdat vader nog niet was thuisgekomen voor het middagmaal. Beide mannen overleden vijf uur later in het ziekenhuis. Volgens de politie schijnen de opgeslotenen bij hun pogingen om zich een uitweg te verschaffen een koperen leiding te hebben gebroken waardoor het giftige koelgas vnj kwam. .Naardens echtpaar in Duitsland verongelukt FRANKFORT Op de autosnelweg tussen Keulen en Frankfort is gister morgen nabij Montabaur een Neder lands echtpaar afkomstig uit Nahrden. de heer en mevrouw Staartjes om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak raakte de auto waarin het echtpaar reed van de rijbaan af, doorbrak de midden bermbeveiliging en botste vervolgens frontaal tegen een tegemoetkomende auto. Johnson onderzoekt homaanslagen WASHINGTON President Johnson zal alles in het werk stellen om de daders van de bomaanslagen op Zuidslavische diplomatieke posten te la ten arresteren. Hij noemde de aansla gen „laakbaar" en ze zeer te betreuren. dus prof. Romme, oud-fractieleider van de KVP, in het NKV-blad Ruim zicht. Hij antwoordt hiermee op een artikel prof. Kleerekoper, die de medezeg genschap „niet meer dan een fopspeen" heeft genoemd. Hij vindt dat het recht tot medezeggenschap niet kan samen gaan met het stakingsrecht. „Het is een gedachtengang van ie mand, die van arbeiderszijde wordt af gevaardigd. Een gedachtengang, dat behartiging tegelijkertijd van het ïg van de ondernemers en het be lang van de arbeiders een echte onvere nigbaarheid van functies is", aldus prof. Romme. Dit verwaarloost naar zijn oordeel de medemenselijkheid binnen de onderne ming, de grondidee van de onderne ming als gemeenschap, waartoe men niet alleen behoort voor zichzelf. Het is de oer-ouderwetse, telkens als een du veltje uit het doosje opspringende klas senstrijdgedachte VERWONDERING OVER UITLATING ROBERT KENNEDY nator Robert Kennedy in Londen en ParRs, dat de komende drie of vier weken beslissend zouden kunnen zyn voor de toestand in Vietnam. „Ik weet niet waar hij op doelt", aldus woordvoerder Christian, „de hele komen de tijd is beslissend. Dat dit vooral voor de komende weken geldt js mij niet dui delijk". Robert Kennedy intussen heeft gisteren _i Parijs besprekingen gevoerd met mi nister Couve de Murville en andere hoog geplaatste functionarisen. Vietnam en an dere internationale vraagstukken vorm den hoofdschotel van gesprek. DEN HAAG Indien zich op eenl Deze regeling is het resultaat van schip dat langs de Nederlandse kust een bespreking, die gistermiddag in vaart' een zieke of gewonde bevindt, Den Helder is gehouden tussen mstan- zal de gezagvoerder zich via Schevenin- ties die bij het reddingwezen zijn be- gen-Radio met een arts van het Rode] trokken. Kruis te Den Haag in verbinding moe-j ten stellen Aanleiding tot de bespreking was Deze arts bepaalt dan or het schip een recente opmerking van het hoofd koers moet zetten naar de dichtstbij- van de geneeskundige dienst aldaar zijnde haven of dat een arts met een die meende, dat een arts te snel werd reddingboot, zonodig met een helikop- opgeroepen naar een schip te komen, ter naar het schip moet worden ge- terwijl achteraf bleek, dat de reis tever- bracht om hulp te verlenen. geefs was gemaakt Arabische klucht in F/V: EGYPTE GOOIT IN JEMEN GASBOMMEN NEW YORK De ambassadeur van Saoedi-Arabië heeft bij VN-secre- taris-generaal Oe Thant een klacht in gediend over gasaanvallen op Jeme- nistische dorpen door Egyptische vliegtuigen. De Arabische ambassa deur heeft de secretaris-generaal ge- vraagt maatregelen te treffen om her haling te voorkomen. Volgens het persbureau Associated Press zouden bij de gevechten 20.000 Jemenitische en 30.000 Egyptische mi litairen om het leven zijn gekomen. Door de gasaanvallen zouden meer dan tien burgers het leven hebben verloren. Atoomwapens voor Frans leger in West-Duitsland PARIJS Frankrijk overweegt zyn troepenmacht in West-Duitsland na 1970 van atoomwapens te voorzien, die echter volledig onder Franse controle moeten biyven, aldus is gisteren te Parys door Franse functionarissen gezegd. De zegslieden verklaarden dit in een commentaar op de oproep tot nauwe Frans-Duitse militaire samenwerking door Diederich Zimmermann, voorzitter van de defensie-commissie van de West- duitse Bonsdag. Deze samenwerking zou volgens Zim mermann kunnen leiden tot gezamenlijk beheer van atoomwapens naar het Ame rikaanse „dubbele-sleutel-systeem". waar bij een in een bepaald land gestationeerd atoomwapen alleen kan worden gebruikt als de plaatselijke militaire commandant van het land en de Amerikaanse com mandant gelijktijdig een controlepaneel bedienen Ruim 2000 artsen naar Vietnam WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft vandaag 2229 artsen opgeroepen voor de oorlog in Vietnam. Deze dienstplicht is een gevolg van onvoldoende vrijwilligers. Bovendien zwaaien deze zomer een groot aantal artsen in Vietnam af. Zuid-Vietnam zal 3 februari ter ge legenheid van het Vietnamese nieuw jaar 28 Noordvietnamese krijgsgevan genen vrijgelaten. Vorig jaar waren het er 24. Drie Noordvietnamezen besloten toen niet meer naar het Noorden terug te keren. LEIDERDORP Leiderdorp is van zyn vlaggcnproblcem af. Burgemeester Gallas kon gisteravond aan de raad me dedelen, dat het ontwerp van de vlag door de Hoge Raad van Adel is goed gekeurd. Verenigingen en dergelijke krij gen binnenkort een schrijven waarin staat, dat zy zich kunnen opgeven om in het bezit van een vlag te komen. De meeste voorstellen gingen met vlag en wimpel onder de hame. door. De heer J. de Groot (WD) vond bij de ingekomen stukken geen rekest aan de leden van de raad van de winkeliers, die protest hebben aangetekend tegen af sluiting van de Berkenkade. Dit schrijven is bij hc. college in be raad en staat ook op de agenda van de commissie strafverordening. Ook was er een schriftelijke vraag van drs. J. Vlieger (P.Chr.Gr.) of het moge lijk is om het personeel van de Reini gingsdienst ook, evenals het overige ge- meentepersoneel, op Goeu^ Vrijdag geen dienst te laten doen. Het college zal schriftelijk antwoorden. Bij het voorstel tot afbraak van de wo ning Kerklaan 8, welk werk onderhands zal worden aanbesteed, vroeg drs. G. van 't Klooster of het niet rechtvaardiger is publiekrechtelijke lichamen openbaar aan te besteden. Het college was het daar niet mee eens. De aannemèrs zijn nu bekend en wij hebben ervaringen -et slopers. Aanbesteding Over het voorstel een subsidie uit het cultuurfonds beschikbaar te stel len voor de stichting muziekschool Lei derdorp van f24.780, werd nog even van gedachten gewisseld. De heer J. Boot ProtChr.) vont. het een groot bedrag voor het fonds. Ziet het college niet een andere financieringsmogelijk heid? Dan komt er geld beschikbaar voor andere doeleinden, die nu niet kunnen worden gerealiseerd door geld gebrek. Het werk is enorm uitgegroeid, aldus de voorzitter. De school telt 440 leerlin gen en 15 leerkrachten. Er is een gesprek gaande met Prov. Staten omtrent subsi die. Wij hebben veel waardering voor het vele werk dat het bestuur van de school verzat. Grcmdverkooj) Meer discussie was er b'i het voorstel tot verkoop van een grondstrook aan dok ter D. A. de Leeuw op de hoek Loeve- steinv. d. ValkBoumanweg. De heer Van 't Klooster adviseerde het college er niet op in te gaan. Misschien kunnen wij het later beter gebruiken. De heer M. Kleisz was het daarmee eens. Verhuren goed, maar niet verko pen. De heer Van 't Klooster vroeg stem ming. Het voorstel werd met 103 stem men aangenoir De raad wilde ook nader geïnformeerd worden bij het voorstel tot wijziging raadsbesluiten inzake grondverkoop. Het ging vooral om het bouwterrein dat grenst aan het voormalige Voordorp. Wat gaat er met het Voordorp-terrein ge beuren? Uit oriënterende gesprekken Is ons duidelijk geworden, aldus burge meester Gallas, dat de ligging van de grond uitstekend is. Maar het be staande plan houdt in dat er te wei nig parkeerruimte komt, wat voor een daar te vestigen gebouw weinig aantrekkelijk is. Een wyziging in de oppervlakte van de verkochte grond betekent, dat er 52 in plaats van 58 woningen kunnen worJ - gebouwd. Met deze wijzigingen heeft het college de situatie met enkele gegadigden weer onder ogen gezien. In dit stadium is het moeilijk nadere mededelingen te doen, maar met meer parkeerruimte zijn de mogelijkheden vergroot en wij zijn se rieus in gesprek met gegadigden. De heer R. Poels (WD) vroeg het col lege goede aandacht te besteden aan de mogelijkheid zaalruimte beschikbaar te V iJde chauffeurs voor de rechter LEIDEN Voor de 30-jarige chauf feur uit Leiden, die gisteren voor de Leidse kantonrechter verscheen, zijn de geldzorgen voorlopig nog niet van de baan. Wekelijks lost hij een schuld van f 1.000 aan de gemeente Leider dorp af en tot overmaat van ramp werd hij ook nog eens tot een boete van f250 veroordeeld. Voor iemand die binnenkort gaat trouwen is dat niet zo leuk, maar vol gens de officier van justitie en de kantonrechter had hy het allemaal aan zichzelf te wijten. Op 16 oktober was de chauffeur 's avonds op de Persant Snoepweg ii Leiderdorp tegen een lichtmast ge botst, wat hem op twee processen- verbaal was komen te staan: een we gens de aanrijding en het andere om dat hij zonder W.A.-verzekering reed. De gemeente Leiderdorp diende een schadeclaim by hem in van ruim f 1000- Volgens de chauffeur had hij de auto de vorige avond tweedehands ge kocht en nog geen gelegenheid gehad voor de verzekering te zorgen- De kantonrechter vond dat hij dan met rijden had moeten waohten. De aanrijding weet de chauffeur aan het feit, dat hij verblind was door een tegenligger, maar de officier was van mening dat daarvan geen sprake kon zijn geweest. Hij hekelde het ge brek aan verantwoordelijkheidsgevoel van verdachte en eiste f200 boete subs. 40 dagen voor het ontbreken van de verzekering, alsmede intrek king van de rijbevoegdheid gedurende zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Voor de aanrijding zelf eiste hij f75 subs. 15 dasen. De rechter maakte er resp. 200 Uitzitten Een 19-jarige scholier uit Katwijk hoorde f 150 boete subs. 30 dagen en de voorwaardelijke intrekking van zijn (pas verworven) rijbewijs voor de tijd van zes maanden met een proef tijd van twee jaar tegen zich eisen. In november was hij in Rijnsburg met zijn bestelauto .uit de bocht ge vlogen volgens de getuigenverkla ringen omdat hij veel te hard reed, wat de soholier zelf hardnekkig ont- De rechter veroordeelde tot f 100 subs- 20 dagen en de geëiste voorwaar delijke ontzegging. Op de opmerking van verdachte dat hy, als scholier zonder inkomen, de boete niet" kon be- Orgel Marekerk voltooid LEIDEN De orgelbouwer Flen- trop te Zaandam heeft de restauratie van het orgel van dt Marekerk vol tooid. Toen het enkeie maanden gele den weer bespeelbaar was, ontbrak nog een aantal registers. Na de ope ning van het orgel (n de Stadsgehoor zaal heeft de fa. Fientrop de restau ratie van het kerkorgel voortgezet. Zondag jl. reeds was het volledig te horen. Ds. Geursen 10 febr. naar Australië LEIDEN Ds. M. W. J. Geursen deelde zondagmorgen in de Marekerk mee. dat hij met zyn vrouw en een van zijn kinderen op vrijdag 10 febru ari per boot naar Australië hoopt te rug te keren. De predikant is drie maanden met verlof in ons land ge weest. Het was hem een groot genoe gen. zijn relatie me! de Leidse Herv. Gemeente te hernieuwen. talen, antwoordde de rechter: „Dat is geen bezwaar: u kunt de straf ook gaan uitzitten". Met eenzelfde geldboete, maar de onvoorwaardelijke intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van een jaar. werd een 22-jarige onderhoudsmonteur uit Lisse naar huis gestuurd. Hij bleek de maoht over het stuur te hebben verloren na het gebruik van bier en jenever. Een wandelaar kon zich ternauwernood'in veiligheid stel len. De door de rechter afgezwakte eis luide 150 boete subs. 30 dagen. krijgen. Dit heeft zeer zeker onze aan dacht, aldus de voorzitte. De rekening 1965 en de begroting 1967 van de zwem- en polo-vereniging De Does werden aanvaard. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter nog mee, dat op 15 februari in het Dorpshuis gelegenheid zal zijn de verkiezingsuitslagen op de televisi volgen. Inbraak in winkel met grote buit LEIDERDORP De afgelopen nai, is ingebroken in een zelfbedieninj zaak aan de Frederik Hendriklaani de Oranjewijk. De inbrekers kwam binnen via een openstaand toil} raampje. Voor enige honderden g; dens aan sigaretten, sigaren, nylc kousen en huishoudelijke artikel hebben de daders meegenomen. De 1 woners, die boven de winkel wont hadden niets gehoord; pas vanmorj om 8 uur ontdekte men de diefstab LEIDEN Twee leden van de Nood- raadfractie in de Leidse raad hebben B. en W. enige schriftelijke vragen voorgelegd. Fractievoorzitter W. J. J. Pompe kwam met de volgende vragen: Hiermee verzoek ik u voor mij na te gaan of: a. Ten behoeve van de sintelbaan de Leidse Hout een vriesinstallatie kan worden aangeschaft, waardoor deze sintelbaan in de wintermaanden als kunstijsbaan kan worden gebruikt. Inbraak in Prytaneiun LEIDEN In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in het Pry- taneum aan het Rapenburg, waarbij 35 flessen drank, 30 dozen sigaren en 208 pakjes sigaretten werden buitge maakt. Een gedeelte van deze buit is alweer terecht. In diezelfde nacht is ingebroken bij een caféhouder aan de Hoge Rijndijk, waar men uit de etalagekast 5 flessen jenever meenam en een fles wijn. Te vens namen de dieven een aantal fles sen mee, die waren bestemd als clamemateriaal. In deze flessen met echt etiket zat geen sterke drank, maar gekleurd water. In verband met deze diefstallen heeft de politie twee 18-jarige scholieren aangehouden. Buit van f 700 LEIDEN Vannacht is ingebroken in een pand aan de Plantage, waar de dader binnenkwam via een open staande serredeur. Uit een van de ka mers stal hij een geldkistje met ƒ200 en twee spaarbankboekjes met elk een tegoed van ƒ500. Verder eigende de dader zich uit een benedenvertrek, waar hij drie damestassen leeghaalde, :en bedrag van 15 toe. Mutaties bij Lissone Lindeman LEIDEN De heer S. J. Boersma, tot en met vandaag chef van het kan toor Leiden van het Reisbureau Lisso ne Lindeman N.V., is met ingang van morgen overgeplaatst naar het kan toor te Arnhem. Hij wordt opgevolgd door de heer J. G. van Beek, tot nu (toe chef van het kantoor te Deventer. LEIDEN Zoals wy al uitvoerig hebben bericht, wordt eind dit jaar de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie „Allemansgeestt' aan .de Voorschoter- weg in gebruik genomen. De stic-h- tingskosten bedragen ruim f 9 mil joen en de totale capaciteit wordt 165.000 „inwoner-aequivalenten". Met Voorschoten is overeengeko men, dat deze gemeente gelijk met het gereedkomen van de eerste fase (75-000 inwoner-aequivalenitcn) haar rioolwa ter naar de Leidse installatie mag af voeren. B. en W. van Leiden stellen de raad voor, hiertoe een overeen komst aan te gaan met de gemeente Voorschoten. Voorts vraagt het college een kre diet van f 2 miljoen (waarvan eerder een kleine drie ton beschikbaar was gesteld) voor aanleg van een trans- portriool ten dienste van Zuidwest en van de Lammenschansweg en omge ving. Naar mijn mening bestaat in ort omgeving een zo grote behoefte een kunstijsbaan, dat een lonende t- ploitatie wel verzekerd is. b. De verkeerssituatie bij het krul Eunt Haagse Schouw overzichtelijk an worden gemaakt door het plaats] van aan de nieuwe situatie aangepa] borden. c. Voor de pijpleiding, die van 1 terrein van de Lichtfabrieken loopt de Haarlemmertrekvaart, binnen re< lijke termijn geen andere oplossing k worden gevonden. De huidige situa draagt zeker niet bij tot vergroti van het stadsschoon en is bepaald h derlijk voor vele bewoners van d< omgeving die deze pijpleiding v] voor hun ramen zien. De heer Th. H. Nijssen kwam met volgende vragen over de verkeer! tuatie bij de Wilhelminabrug: In verband met de gevaarlijke keerssituatie op de Hoge Rijndijk ti sen de Wilhelminabrug en de Leidi dorpsëbrug verzoek ik u mij mee dele of het mogelijk is de volgen verkeersmaatregelen te treffen. a. het instellen van een stop parkeerverbod voor de rechterzij van de Hoge Rijndijk (gezien vanaf Wilhelminabrug) b. het instellen van een inhaalverb in beide richtingen; c. het plaatsen van waarschuwinj borden voor slipgevaar bij de Wüh minabrug en de Leiderdorpsebrug. Studenten wilier onafhankelijk blad LEIDEN De moeilijkheden ron om het Leids universiteitsblad, waa van wij enige tijd geleden in een terview met hoofdredacteur Johan Wit melding hebben gemaakt, hebb de afdeling Leiden van de Studente vakbeweging aanleiding gegeven e motie in te dienen in de Leidse st dentenraad. Zoals bekend heeft de uitgever het blad, de heer Stenfert Kroese, zwaar gemaakt tegen het gebruik zijns inziens onfatsoenlijke woorde waarop enige redacteuren hun funct hebben neergelegd en de hoofdreda teur een vetorecht is toegekend. De inhoud van de door de SVB in gediende motie luidt als volgt: „D( LSR spreekt haar voorkeur uit vo( structuur waarin het periodie van de Leidse universiteit wordt gegeven door een stichting waarvï het bestuur, in meerderheid benoem door de LSR, zich onthoudt v menging in het beleid van de redai tie." Bovendien heeft de SVB onder Leidse studenten een bulletin vei spreid, waarin wordt aangedrongen de uitgave van een onafhankelijk blai Inmiddels heeft de fractie Progressieve Studentenorganisati (PSO) in de LSR haar ongenoege over dit bulletin uitgesproken, dat zi verkiezingsstunt van de SV1 LEIDEN Gevestigd in de week 19 t/m 25 januari: T O Wolda en fam. Cobetstr 53: L Huijding en fam. Thorbeckestr 62: R W Visser en fam. Doelensteeg 12; P H Mans en fam, Kermstraat 13; H J Egberts fam. Breestraat 49; H J Ubbink en fam, Burggraven-laan 10; P van Leeuwen, Morssfmaat 8; A Ligbvoert-Hulsbos, Her man Gomberstr 2; B Zaki, Kraadersbr 2; M vam der Kaaiden, W-agimerplein 64; M J Vogelezang, Langegracht 75; J C W Em- brechts, Kapteynstr 65; A Westmaas, Su- matrastr. 44a P A J van Rijthoven, Me- zenstraa-t 2: J Koese. Middelweg 36: E M F Steenhuis, Kemvedylaan 60: F keL Verdamstraat 54: T G ter Horst, César Fnanckstr 14: T H E Engelberts. Haagweg 52;'B Harsal, Kraaierstr 2: J Willems-Ebeling, Diamantlaan 20; A Be- nali, Nieuwebrugsteeg la; M H M Loef. Haamlemmeratr 204; B M Slimane, Knaai- enstr 2; J A Trompert, de Goejestr 60;A n dei- Bliek. Joh de Wittstr 36; M L Cohen, Monsweg 174b; M L van Dron- gelen, Rijnsburgerweg 10; E A A Laheij, Rijnsburgerweg 10: C A M Jansen. Pie terskerkgracht 2a: E J Riekerk, Hugo Grootstr 10: C M Kroes, Nieuwe Rijn E M van Kranenburg-Wassenaar. Gerrit Doustr 5: M M Hettinga. de Sitterlaan 43; P C J H M Rusman, Utr Jaagpad 17: A D Flohil, Witte Singel 11; H M J Meijer, Oude Vest 33; N J Plank, Papengnacht 25a; M Akkerman, Houtlaan 55: P J Wijnnobel, Lopsenstr 15a; F A H Peet er s, Plantsoen 51; B Lan- geveld, Rijnsburgerweg 10; J Jebbink, Zoeter w singel 59; P H C Fretz, Leven- daal 168: A M van der Graaff, Noordein de 2a: H Meijer, Kennedylaan 32: M A Wesselius, Lage Rijndijk 43a: C J M Jonkman van Oldenbarneveltstr 31; J J in de Meulengraaf, Warmonderweg 39; H Panman, Wagnerplein 36: E A Pronk. Nieuwe Rijn 56; H M J Lippits. Zoeterw singel 60: T J de Vos, Noordera- de 2a; H W Nell, César Franckstr 8; A C P M Kolen, van 's-Gravensandestr 15; J J M Schmitz, Noordeinde 2a: P E Rie kerk, -H de Grootstr 10; D Wassink, Mo- lensteeg 23a; T Goslings, Rijnsburgerweg 42; A H Wen-tink, Noordeinde 2a; J W Boekhoorn, Kortenaerstr 67: R Bolland, Zoelerw singel 67; J A M Ebbers, Noord einde 2a; W Wieringa-Westveer. Wag nerplein 4: F W A baron van Asbeck, Hartesteeg 2a: A M Hubeek, Bachstraat 126; L Mon-né, Oude Singel 66: J M T M van der Ende-van Riel, Oranjegracht 25a: SEW Weijenberg, Lijsterstr 4: J Es-Salki, Potgieterlaan 29; J M van der Werf, Rijnsburgerweg 10; H F van Harte- velt, Kerastiraat 17a; J M W van der Jagt-Zwetsloot. Lange Scheistr 1; T van der Burg-van Evert, ws Zoeterw wel 11a; J W Roerink, Damlaan 17; A H M Koele- man, Roodborststr 18; LM Ruhaak, Houtl 48; C C M Werkhoven, Utr. Jaag pad 15; J A G JGommers, Rijnsburgw 10: J B Wewerinikie, de Meij van Streefk str 34; N P Onderwater, Wolsteeg 2; W van der Kooij, Surinamestr 38; A L F Klomp, Langebrug 2a; A W de Kort, Ou de Vest 191; E A Alers, Vlietweg 66; K van der Kndjff, Hoge Rijndijk 192. Vertrokken in de week van 16 t/m 5 januari: S Stapersma en fam, Bronkhonststraat 15a. Lisse, van Spedjkstraat 63: M M de Boeok-v d Krogl en fam, Roomburger- weg 14, Terbedjden, Wagenstraat 50: J Neuteboom en fam, Haagweg 112, Ha- zerswoude, Potgietenln 91: L S Tjho er fam, Terweepark 3, Oegstgeest, Ouden hoflaan 12; T van Ree en fam. He renstraat 142, Utrecht, Hugo de Grootstr 14: H van Klaveren en fam, Doezastraat 32, Amstelveen, Camera Obscuralaan 174; M Petra en fam, BTahmslaan Krommenie, Volwerf 16; :C van den Hoek fam, Nieuwe Rijn 29 a, Groningen, Taco Mesdagstr 33; G L C Huff ener en fam, Hoogl Kerkgracht 8, Hazerswoude, Hobbemastr 17; N R L Taswell en fam, Herengracht 25, Groot Bnittannië; M C Ligtvoet, Houtlaan 55, Rotterd, Gordel- weg 160: P Being, van Oldenbarnev str 22, Brede. Veumestraat 46; L D Seiaro- ne-Hooft. Rijnsburgerweg 101, Delft, H Gorterhof 154; P van Driel, Rijnsburger weg 10; Oegstgeest. Deutzstraat 9: M M Kruis. Rijnsburgerweg 10, Heemskerk, In- gen Houszstr 100: C T A J Langeveld. Rijnsburgerweg Deutzstraat 9; W Diepeveen, Rijnsburger weg 34, Delft, Jan de Witstr 10; Jonk heer J L Stratemis, Bilderdijkstraat 1, Duitsland: J Meintniger, Konin-ginnelaan Oegstgeest, Louise de Colignylaan 66: G S Rietkerk. Hogewoerd 14, Delft, Huy- terstraat 1; E R Havermans. Plantsoen 's-Gravemhage, Nieuwe Parklaan 67; L C H M Braam, v d Brandelerkade 26. Utrecht, Obrechtstraat 4; M Bartelsman, Franchimonitlaan 25. VIaardingen, v Ho- gendorpln 202: J P Penh oogt, Thorbec- kestraat 42. Haarlemmermeer, Van den Berghlaan 305; D H A Springer, Ver straat 20: J H M Brinkmar Arnoldus, Munnikenstraat wijk. Duinoord 19: C W Heemskerk-Brou wer, Sumatrastraat 6. Katwijk, Boult vard 63 a; F J Verlinde, V Slingelandi 9, Oegstgeest. Straatwei 74: B de Boe- Kmeppelhoutstraat 25, Oostel ling werf, Ap pelscha Kerkhoflaan 16; H J Toon® Noordeinde 2a, Bergen op Zoom, Sibeli usst/r 14; E K Pikaair, Apothekersdijk 2! Delft, Verwensddjk 4: M Schouten Rijnsburgerweg 10, Nederlandse Antil len; A Bougrini, Kra-aierstraat 2, Marok ko, W van Leenen, Levendaal 's-Gravenihage, Deimanstr 396; M Gouri ne. Korte Langestraat 2. Marokko; E Hulsker, Bakh Roozenboomstr 35, Cans- da; M van Rijn, Nieuwe Rijn 27a Utrecht, Achter St Pieter 18; L J J Winden. Rijndijk 31, Zuid-Afrika: Hoogland. Cronesteinkade 4, 's-Hertogen- bosch, Philips de Tweedestr 61 II; J C van 't Hofl, Lammenschansplein Voorburg, Fonteynenburghln 7; N Mi- chiielsen, Boerhaavelaan 232, Oegstgeest Aert v Nesln 605; S Kuiken, Rijnsbur- gerw 10. Noordoostp, Plein Almère 3; A Vallentgoed. Coornhertsstr 28, Haar lem, Visserseinde 18; T Braak, Hoge woerd 97a, Wageningen, Eykmanstraat 3: K B L Lahjaji. Kraaierstraat 2, Haarlen Hillelommerdijk 369; C C West broek, Mandemakerssteeg 7, Wassenaar, Binnenweg 6; J F Bruinsma, Rem- brandtstraat 27, Utrecht, Biltstraat 216: P de Rijk, Vondellaan 26, Arnhem, Verwol- delaan 14; N Lachiimsky. Hugo Grootstraat 2, 's-Gravenhage, Atjehstr J A Kutterink, Klikspaanweg 7, 's-Gra venhage, Ant Duyckstr Joostensz van IJseldijk, Witte Singel 27, Voorburg, Kon Wilhelminaln 377: F Uijlenbroek, Witte Singel 95, Den Helder. Buitenhaven 5; U de Sitter. Nieuwe Rijn 35, Groningen. St Lucasstr 8a; Tettero-Kruisman, Lorentzkade 72, 's-Gna- venhage, Roggekamp 345; T J Geels, P J Blokstraat 15, Soest, Kampweg 1; P J M Develing van der Waalsstr 28, Leidschen- dam, Santhorststr 18; A Kooien, Korte- naerstraat 95, 's-Gravenhage, Haverkamp M P L G van Waardhuizen, Sta tionsweg 16, Amsterdam. Raphaëlplein 141; F J van Tienen. Mariënpoelstraat 4. •Maastricht. Tongersestr Fcsten, Rijnsburgerweg 10, Nijmegen, St Annastraat 28: L de Vet, Pieter Bothstraat 18. Papendrecht, P C Hooftln 66; M C Jansen, Utrechtse Veer 13, damstraat 56, Amsterdam, Nieuwe Kei- Amsterdam, lé Helmersstr 104; :P H A- zersgracht 50; C A M Ruiter, Coran- ronds, Vliet 34, 's-Gravenhage, Ba-listraat tijnstraat 28. Hillegom, Hoofd-164

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4