Raadslid wil wethouder de hand niet meer drukken Beledigd door uitspraak over PvdA Rijnsburg heeft nu eigen postduiven vereniging Visserijbedrijf boekte weer goede resultaten SCHEPEN^* Reddingsbrigade trekt flink aan de alarmbel 'Houdt de dief' werd als grapje beschouwd ■NIEUWE LEIDSE COUR ANT MAANDAG 30 JANUARI Politieke schermutseling in raad VALKENBURG VALKENBURG Omdat hij meent in het openbaar door wethouder P. Langeler (ar) te zijn beledigd, wil de heer D. Nasveld (PvdA) de wethouder de hand niet meer drukken, voordat deze zich heeft gedistancieerd van zijn op een ledenvergadering van de ARP gedane uitspraak, dat PvdA en VVD uit een stelletje nihilisten bestaan. De heer Nasveld deelde dit mee in de zaterdagmiddag gehouden gemeen teraadsvergadering in de toespraak waarmee hjj de nieuwjaarswens van de burgemeester beantwoordde. De heer Nasveld merkte op, dat procent van de leden van de PvdA belijdend christen is en 40 procent hu manist. „Ik wens me niet in het open baar door een wethouder te laten be ledigen". De nestor van de raad wenste de burgemeester toe, dat hij de kracht zal vinden een beleid te voeren, dat boven alle partijen staat en dat hij zich niet zal laten beïnvloeden door een wethouder, die zich door partij- chauvinisme wel eens laat gaan. Geloofsbrief Wethouder Langeler wilde niet op de opmerkingen van de heer Nasveld ingaan, althans niet tijdens de bewus te raadsvergadering. Zodoende werd overgegaan tot het onderzoek van de geloofsbrief van het nieuwe raadslid, mevrouw J- Mizee-Blok. Zii werd toe- gelaten. De burgemeester sprak daarna de heer A. C. de Haas (Gem. Bel-) toe. die de raad gaat verlaten. Hij zei, dat het hem speet, dat de heer De Ds. Van Bottenburg beroepen NOORDWIJK AAN ZEE Ds. H A- van Bottenburg heeft een beroep gekregen van de Gereformeerde Kerk te Voorburg. Geen topaanvoeren waspeen meer KATWIJK AAN DEN RIJN Top aanvoeren waspeen, zoals de vorige twee weken werden gesignaleerd, kwamen in de afgelopen week niet voor. De aanvoer van 1.144.000 kg in de vorige week zakte tot 891.000 kg. Uit de koelcellen komt nu erg weinig. Wat nu wordt aangeboden, komt prak tisch allemaal van de velden. De exporthandel was weer bevredi gend, hoewel naar Engeland wat min der werd verladen dan voorheen. Duitsland en België hadden voldoende belangstelling. Ook Italië levert even wel behoorlijke hoeveelheden aan ze oosterburen. De industrieën kochten ook nu weër, vooral die in België. De prijzen bleven matig en op ongeveer gelijke hoogte als vorige week De noteringen waren: Al f 470 tot f 7.40 per kist van 20 kg, All f 3,20 tot f 7,10, BI f 4,90 tot f 7.30. BII f 2 tot f 3,60, Cl f 1,40 tot f 7,30. C II f 1,20 tot f 3,70. De kwaliteit van de aangevoerde peen is vrij goed. De koolsoorten stonden niet hoog genoteerd. De hoeveelheden waren RIJNSBURG De Christenvrou wenbond hield vrijdag de eerste ver gadering in het nieuwe jaar. De presi dente mej. T. Veenstra opende de ver gadering, waarna mevrouw De Mooy mededelingen deed over de uitgaans dagen op 13, 14 en 15 juni. De dames gaan dan naar een conferentie-oord in Emmen. De ééndagstocht wordt een verrassingstocht (op 23 mei). Ds. Van Drie uit Leiderdorp sprak over de plaats van Maria in de r.k. kerk. Rome schakelde de mens in in het verlossingswerk. De mens is geen stuk hou; maar medewerker Gods. Zo heeft Maria meegewerkt in de tot- standkoming van het heil in Jezus ook niet groot. Alleen boerenkool was j Christus. Vandaar dat men bidt tot wat levendiger en noteerde van f 141 Maria met het idee dat zij als moeder tot f 30, verder gele kool f 8 tot f 11. dit doorgeeft aan haar zoon. Toch blijft groene kool f 8 tot f 29. rode kool f 7j Christus op de eerste plaats, ook in de tot f 14, spruiten f 25 tot f 91. Knol- r.k. kerk. selderie deed van f 11 tot f 30, prei u Haas gemeend heeft te moeten be danken en dankte hem voor alles wat hij in het belang van de ge meente heeft gedaan, voor het vele constructieve en goede werk. De heer De Haas kwam altijd eerlijk voor z'n mening uit en ondanks het feit dat hij een „import" Valken burger" is, is hij een goed Valken burger gebleken. De heer De Haas merkte op dat hij voor 75 pet. door zijn drukke werk zaamheden zijn functie heeft moeten neerleggen. Voor de overige 25 pet. had een artikel in de Rijnsburger van 4 januari j-L, waarin over de gemeen te Valkenlburg impertinente dingen werden gezegd, de doorslag gegeven- De overige agendapunten, ingeko men stukken en mededelingen en eer voorstel tot beschikbaarstelling van gelden aan het bestuur der Stichting Christelijke Kleuterschool tb.v. de in richting van een vierde lokaal, waar mee een bedrag van f 20.683 is ge moeid, werden zonder bespreking af gedaan. Wethouder G. Vis van Openbare Werken deelde mee, dat een groot aantal inwoners ongerust is voor grote grondaankopen door de gemeente. Hij ontkende ten stelligste, dat iemand door het gemeentebestuur gemachtigd zou zijn aankopen voor de gemeente te doen. In zijn nieuwjaarsrede had de bur gemeester opgemerkt, dat het inwo nertal vorig jaar een ongekende groei te zien heeft gegeven (203). Dit was vooral te danken aan de annexatie van een deel van de gemeente Voor schoten, waardoor in één keer 133 in woners aan de gemeente werden toe gevoegd. Over de woningbouw was de burgemeester bijzonder tevreden- Vele nieuwe huizen konden in het afge lopen jaar in gebruik genomen wor den. vele zijn in aanbouw. De vooruit zichten voor de woningbouw in Val kenburg zijn gunstig. RIJNSBURG Eindelijk is het dan zover. Ook Rijnsburg heeft nu eigen postduivenhoudersvereniging, De Snelvliegers geheten. Voorheen was er altijd samenwerking met de Katwijkse vliegers, maar dit ging niet langer. De vereniging bestaat uit 5 bestuursleden en 22 leden. Het bestuur is als volgt gekozen: M. Souverein, voorzitter; W. v. Zanten, 2e voorzitter; B. Paauw, secretaris, P. de Mooy, penningmeester; C. v. Doorn, algem. adjunct. Men hoopt eind april met de eerste vluchten te beginnen. Er zijn er in een jaar ongeveer 27. De duiven die mee moeten doen, worden bij de heer G. Nooteboom in de Brouwerstraat ge- Rijnsburgse Marktdagkoopjes Liter blik Hollandse snijbonen 0,98 Zoet zure uitjes, jampot 0,49 4 Closetrol 0,49 Blik gehakt, 500 gram 1.29 Belegen kaas, 500 gram 2,39 10 eieren 1,39 Lunchschotel. 150 gram 0,59 Gebraden gehakt - Haagse leverworst - Boterhamworst. Oublies, licht en lekker koekje 0,69 v. d. Mey's Zelfbediening IN DE HOFTUIN Christus in r.k. kerk de eerste f 28 tot f 38. andijvie f 49 tot f 80, uien f 6,40 tot f 8,60. schorseneren Al f 87 tot f 125, BI f 61 tot f 106, B II f 27 tot f 36, C 1 f 45 tot f 64, CII f 16 tot f 35. Weekagenda Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vanavond, f- uur in hotel Noordzee: diareportage over Zuid-Afrika. door de heer G. van Doorn leraar te Johannesburg. Vanavond, 8 uur in de zaai bij d- Ichthuskerk: de heer L. Kalsbeek ver telt over zijn reis near Israël. Morgenavond 8 uur in het wijkgebouw Abeelplein: bijeenkomst Jonge Kerk wiik zuid. KATWIJK AAN ZEE Donderdag avond om acht uur wordt een gemeen tebijeenkomst gehouden van de Gere formeerde Kerk (wijk ds. Pijlman) Dr. Van der Griend uit Oegstgeest hoopt te spreken. Gevonden in R burg: ganh en luiers RIJNSBURG Gevonden: 1 pak luiers, grijs kinderpetje, zwart nylon da- meshandschoen, gladde gouden trouw ring, blauw kinderfietsje. V.W. sleutel, twee wanten, rode kinderportemonnee oude jas, zwarte dameschoenen zw. dn mesfiets merk Gazelle, kinderhandsohoen grijs, bruine linker motorwant, gans, grij ze wollen sjaal, een donkere grijze da- meshandschoen, klein lampekapje wijn rood. bedelkettinkje. horloge nikkel met rokband. sjaal. 3 sleutels met Caltex- plaatje, kinderstep rood. Verloren: paar motor wanten, zilveren kettinkje, regenjack zwart, verzekerings papier van bromfiets, grote ronde kaas. grote sleutel, schooltas met portemonnee, groenachtige want. gasaansteker. zwarte damesfiets met zitje voorop, rodo step. leren étui met 2 autosleutels, damespor temonnee. akten tas met studieboeken, herenbril. herenpolshorloge, witte wollen sjaal, pechlamp, herenpolshorloge zwart bandje, sjaal groen-rood, rekenboek en taalboek, step rood-wit. kindera-mbandje bruine leren schooltas. De r.k. kerk worstelt de laatste ja ren met twee stromingen: in het wes ten wil men van deze verering terug komen. in het zuiden daarentegen is zij heel sterk. De paus heeft een moeilijke taak om ondanks alles te trachten de eenheid in de r.k. kerk te bewaren. Er ontspon zich na deze lezing een geanimeerde discussie. Nog geen land ijsbaan in Koudekerk KOUDEKERK In hotel ..Van Egmond" hielden bestuur en leden van de ysclub „Koudekerk" hun jaar vergadering. Daar voorzitter J. Ber- voets nog steeds in het ziekenhuis ligt. werd het voorzitterschap waargeno men door de tweede voorzitter, de heer P. Bervoets. Dat hef nog steeds goed gaat met de club. bleek uit het jaarverslag van secretaris J. van der Vis- De heer H. van Brakel, penningmeester, had een batig saldo. Over de „landijsbaan" waren er nog al wat vragen, maar zolang de ge meente geen grond heeft aangekocht, zullen de leden op het „Torentje" moeten schaatsen. H. van Brakel won tijdens de pauze de traditionele taart. Na de pauze deelde de heer Ber voets mee, dat een mooie verlichting is aangekocht zodat, als er dit jaar nog sterk ijs komt. het gehele „Toren tje" verlicht zal zijn. Koudekerks klaveriasnieuws KOUDEKERK De uitslag van de zesde ronde van de klaverjascompetitie van de v.v. „Koudekerk" luidt als volgt: 1 J Zweeris. 2 E Dorrepaal. 3 F v Vegten. 4 C Paling. 5 Sj de Wit. 6 C de Wit. Na 6 ronden heeft Teun van Vegten nog steeds de leiding met 31.822 pun ten. KOUDEKERK De CBTB- en de CPJO-afdeling Koudekerk-Hazerswou- de houden op 2 februari een contact avond in het verenigingsgebouw. Ds. Baas uit Krimpen aan de IJssel zal spreken, waarna de leden een klucht van drie bedrijven opvoeren. bracht. Daar worden ze voorzien een gummiring en vervolgens per vrachtauto naar Roosendaal gebracht. Per trein gaan ze verder naar de plaats van bestemming, waar ze worden ge lost hetgeen soms met meer dan 50.000 duiven tegelijk gebeurt. Wanneer de duif thuiskomt, wordt de gummiring van zijn poot gehaald en in een speciale klok gestopt, waarbij dan op de seconde nauwkeurig wordt genoteerd hoe laat de duif thuis was. Er zijn op het ogenblik in Rijnsburg zo'n kleine 550 duiven. Verwacht wordt dat dit aantal aan het begin van het vluchtseizoen zal zijn verdubbeld. Microkorfbal in Rijnsburg RIJNSBURG Zaterdagmiddag werden in de gymzaal aan de Korte- vaart de pupillen-Microkorfbal-wed- strijden afdeling II gehouden. Dit zijn de pupillen uit de B-klasse. Deze wed strijden. georganiseerd door de Leidse Korfbalbond, werden gespeeld met jeugdig enthousiasme- Dit enthousias me was tevens bepalend voor het spel peil. Wij merkten enkele veelbeloven de spelers op. De topscorer van deze middag was Nico Schaddelee, die in totaal drie doelpunten od ziin naam bracht. De uitslagen: Algemene BFluks B 00, Madjoe AZüiderkw. C 50. Madjoe A—Algemene B 10, Züider kw. CFluks B 02, Fluks BMad joe A 10, Züiderkw. CAlgemene B 02, Crescendo ADanaïden B 00, Noorderkw- BZüiderkw. B 10, Noorderkw. BCrescendo A 1—0. Züi derkw. BDanaïden B 01. Danaï den BNoorderkw. B 00, Züiderkw. BCrescendo A 11. IJMUIDEN De loggers en kotters vingen in de afgelopen week veel schol. Dat blijkt uit de aanvoerlijst. De schol staat hierop met rond 7500 kisteln als eerste genoteerd en dat is in tüden niet gebeurd. De prijzen waren over het al gemeen laag. De grootste twee soorten zakten maandag tot een lang niet gekend laag peil van f 21. De klekiere soorten trokken een iets betere belangstelling, maar over hield het bepaald niet. Uit de Noord brachten de treilers 5700 grote en 1700 kleine kisten schelvis aan de wal. De markit had een afwisselend verloop. De grote en de grootmiddel de den maandag f 50. woonsdag f 60 maar donderdag gemiddeld niet meer dan f 35. De braadschelvis had sterk de over hand. Dat was aan de interese best te merken. Die ebde bij de dag meer weg. Heel wat partijen belandden dan ook bij de kattencemtrale. Deze instantie kreeg ook een deel de 1600 kisten wijting te verwerken. Dat d in het bijzonder de diichte soort die de val van de kleine schelvis werd meegetrokken. Maandag en dinsdag moest men kpolvis met een lantaarntje zoeken, i op de volgende diagen was het aanbod met rond 2700 kisten heel wait ruimer. De kleine zwarte soort had de overhand moest met een steeds lagere notering genoegen nemen. Meestal zat men teeen de f 17. De produktne aan gul en kabelj viel hard tegen. Men bereikte een totaal ongeveer 1100 kasten en dat wai lange na niet voldoende om ill de be hoefte te kunnen voorzien. Bovendien nam de kleine gul meer dan de helft van deze aanvoer voor zijn rekening. De prijs bleef dan ook de hele week aan de stijve De kabeljauw zat steeds boven de hon- der gulden. De grootste gulsoort hand haafde zich redelijk. De inzet lag de meeste dagen boven de zestig gulden. Aan haring waren er allectn 2400 grote :n 2000 kleine gekochte kisten. Door het slechte weer in de Ierse Zee konden de weinnge Nederlandse schepen, die zrich og in dit visgebied bevinden, biizonder ehnig uitrichten. De makreelaanvoer had met 120 grote a 100 kleine kisten weinig om het lijf. De logger- en kottervloot tekende ook 200.000 kg tong. Deze produkbie ging vlot van de hand. In het begin van de week belandden de slips onder de drie gulden, maar later trad eer redelijk herstel in. Door de ruime aanvoer per schip zat er over het algemeen een lo nende besomming in. ivoer van platvis was geringer dan mogelijk was geweest. Een groot aantal schepen werd echter naar EVigelse havens gedirigeerd om de grote drukte aan het begin van de week in IJmuiden te kunnen ontlopen. Verder meende men daar eefci hogere prijs voor de schol te kunnen maken. In de meeste gevallen kwam men niet bedrogen uit. Vandaag aan de mark Voor de IJmuider maandagmarkt meld den zich onder meer de VL 115 Vooraan met 1110 kisten en 328 kleine kistetn schelvis, de IJM 37 Delft met 1020 kisten 240 kleine kisten schelvis, de VL 16 Voorloper met 1050 kisten, de KW 108 Alida met 47, de IJM 2 Neeltjc met 70, de WR 7 Maryanne met 48, de IJM 205 Voorzitter Produktschap vis optimistisch in zijn rede over het afgelopen jaar DEN HAAG De financiële uit-1doen veranderen. Spoedige klaarheid komsten van het Nederlandse visserij bedrijf in totaal zijn in 1966, ondanks de voortdurende stijging van onkosten, zeker niet teleurstellend geweest. Er zijn zelfs verschillende onderdelen van het bedrijf waarin men met grote te vredenheid op de bedrijfsresultaten te rugblikt. Voor elke individuele onder neming is het verschillend, maar het algemene beeld is gunstig geweest. De voorzitter van het produktschap voor vis en visprodukten, drs. D. J. van Dijk heeft dit meegedeeld in zijn jaar overzicht Het EEG-visserijbeleid, waar over al vele jaren is gesproken, kwam in '66 niet tot stand. liet lijkt echter niet dat dit ongunstige invloed heeft gehad op de bedrijfsresultaten, van een werkelijk ge mis aan een gemeenschappelijk visserij beleid lijkt wat het jaar 1966 betreft in feite nog geen sprake te zijn geweest. Voor het Nederlandse visserijbedrijf is een zo groot mogelijke vrijheid van be drijfsuitoefening gewenst. Van de E.E.G.- lariden is Nederland het sterkst op de export aangewezen. De heer Van Dijk betreurt het dat daarmee in het E.E.G.- rapport geen rekening is gehouden. De algemene tendens van autarkie, die z.i. aan het E.E.G.-verdrag eigen is, vindt hij ook in het visserijrapport terug. Maar Nederlandse visserijprodukten gaan naar welhaast alle landen ter wereld. Het volume van onze export naar derde lan den maakt ongeveer een achtste van onze totale visserij-export uit Voordelen in EEG Er zijn de afgelopen jaren in de EEG wel buitentarieven voor visserijprodukten opgebouwd, voordien kende Nederland nauwelijks invoerrechten voor deze pro- dukten. De beperkingen van de invoer binnen de EEG werden verminderd. Onze export is in 1966 zeer gestegen, vooral die naar EEG-landen. Volgens drs. Van Dijk hebben de voordelen van de gemeen schappelijke markt voor het Nederlandse isserij bed rijf zich het afgelopen jaar dan ook duidelijk gemanifesteerd. Wel moet het bedrijf waakzaam zijn, opdat het con tact met derde landen en de export naar die landen niet verloren gaan. Voor het Nederlandse visserijbedrijf is het volgens de heer Van Dijk belangrijk te weten, in welke richting het gemeen schappelijk visserijbeleid zal gaan. Nog belangrijker is het dat op korte termijn duidelijk wordt of nog meer landen tot de gemeenschappelijke markt zullen toe treden. Toetreding van b.v. de Scandina vische landen zou de gehele situatie bin- de gemeenschappelijke mark; weer gewenst, opdat verkeerde investeringen op langere termiin voorkomen kunnen worden. De heer Van Dijk constateerde dat in de tien jaren, dat het produktschap bestaat, het internationale verkeer in visserijprodukten zeer belangrijk vrijer is geworden. Van enige beperking van betekenis kan zelfs nauwelijks meer gesproken worden. Voor Nederland is die vrijheid een groot goed. Toch is er de noodzaak rekening te houden met de omstandigheden van het visserij bedrijf in andere landen. Daarvoor kunnen spelregels nodig zijn, opdat de vrijheid van handelen niet kan leiden tot ongunstige situaties, niet alleen voor het bedrijf in andere landen maar evenzeer voor het bedrijf in Neder land. S.G.P. Woubrugge WOUBRUGGE Voor de kiesver eniging van de S.G.P. spreek' woens dag 1 februari om half acht in de kerkzaal van de Geref. kerk ds. S. de Jong, Hervormd predikant te Houten. Wiron 8 met 147. de IJM 206 Win met 136, de WR 56 pes Nostra met 173. de KW 127 Klaziena Marijke met 171 Maarten sr met 133, de WR 45 Dieuwina KW 124 Sunsum Corda met 128, de KW 125 met 145, de KW 200 Antje met 140, de KW 167 Michiel met 138, de KW 166 Vertrouwt*! met 99, de IJM 207 Wron met 120, de KW 191 Deo Volenite met 120, de KW 183 Aleida met 150, de KW 155 Fiducia met 61. de KW 149 Arie Ja- cob met 230. de KW 172 Cornells Schaap met 96, de KW 26 Concordia met 67, de KW 128 Leuntje met 64, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 95. de IJM 54 Swift met 105, de KW 36 Stern met 70, de KW 187 Elly met 54. dfe KW 110 Rianne met de KW 71 Maartje met 45. de KW Margriet Jozien met 43, de KW 59 Flo- ris met 52. de KW 103 Wim met 70. de KW 160 De Vrouw Alida met 58, de KW 51 Ora et Labora met 105, de KW 220 met 45, de KW 93 Jeannette met 61, de KW 188 mei 40, de KW 137 Maartje Ja- coba met 61, de KW 136 Urania met de KW 169 met 63, de KW 226 Jacob met 75, de IJM 3 met 62, de KW 164 Helena met 50, de KW 17 Cornells jr met 62, de KW 119 IJsbrand met 92, de KW 114 Avontuur met 56, de IJM 73 De Hoop 3 met 70, de KW 29 Ada met 92, de KW 79 Zee-arend met 46, de KW 178 Dirkje met 64, de WR 25 Okko Bosker met 53, de IJM 81 met 40. de KW 162 De Vier Gezusters met 63, de WR 37 Sagitta met 62, de IJM 204 Verwachtilng met 43, de KW 28 Gijsbert Jan met 55, de IJM Adeodatus met 52, de KW 12 André met 67, de KW 92 Adriana Catharina met 58, de KW 72 Nico met 40. de KW met 35., de KW 105 met 33, de KW 193 Vrouw Pruna met 72, de KW 91 Jan met 68. de KW 11 Deo Volente 2 met 79 de KW 186 Anna Jacob met 54. de KW 211 Geertruida met 77, de KW 40 met 21, de KW 90 Alnilam met 145, KW 113 Wilma met 31, de KW 120 Flamingo met 32, de KW 34 Tiny met 75, de KW 24 Cornells met 48. de KW 116 V Gebroeders met 47. de IJM 46 De Hoop 4 met 85, de KW 173 Aquarius met 1C4, de KW 197 Willem Senior met 94, de KW 210 En Avant met 109, de KW 174 Cornelia met 72, de KW 190 Margaretha Chrïstiina met 207, de KW 74 Tetman Hette met 1750 kisten en 240 kleine kis ten schelvis, de KW 39 Wilhelmina Jo hanna met 1505 de KW 206 Yvonne Yo- landa met 182. de KW 195 Pieter Jacob met 171, de KW 126 Agatha Arie met "I, de KW 201 Tatjana met 170, de KW I Ermine met 97. de KW 194 met 127, de KW 148 Dirk van Beelcn met 60, de KW 134 Dirk Taat met 62. de KW 152 Soli Deo Gloria met 70, de KW 212 Marlena met 73, de KW 100 Alpha met 51, de KW 161 met 48, de IJM 5 Maria Elisabeth met 1050, de IJM 239 Nooitge- dacht met 74, de WR 61 Bastiaan met 124 kisten cfri 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 204 Peer Leonard met 153. de IJM 21 met 85, de KW 132 Jacoba Cat harina met 115, de. IJM 211 Wiron 2 met 90, de IJM 209 Meyert Menno met 98 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 202 Maria met 110, de KW 52 De Vrouw Anna met 56, de KW 54 Dirkje met 125 kisten en 25 stuks stijve Kabt1- jauw, de KW 87 Albatros met 75, de KW 8 Deining met 122 kisten en 44 stuks stijve kabeljauw, de KW 156 De Vrouw tje met 66, de KW 117. Mare Libe- met 97. de IJM 18 Gelria met 135 kisten eni 85 stuks stijve kabeljauw, de IJM 205 met 89 kisten en 85 stuks stijve kabeljauw, de KW 225 Azimuth met 78 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM 154 Protinus met 102 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 180 So- lea met 100 kisten en 60 stuks stijve ka beljauw. de KW 165 Alida Jacoba met 100, de KW 213 Jana met 85, de KW 123 Holland met 1100 kisten en 520 kleine kisten schelvis, de KW 88 Vrouw Im- metje met 70, de WR 33 Tiny met 76, de WR 57 Johanna Cornelia met 120 kis- 18 stuks stijve kabeljauw, de KW 215 Anna Henderika met 134. de KW 196 Aagje Adriana met 75 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de VL 34 Anita met 1147 kisten en 377 kleine kisten schel de VL 105 Elisabeth met 700 kis- ïn 339 kleine kisten schelvis, de VL 90 Caroline met 888 kisten. 340 kleine REILEN EN ZEILEN Eersfe lijst Friesland 27 Rotterdam 27 r 6.8.6 SCHEEPVAART Friesland 27 Rotterdam 27 r Ambon m Waiamedok Witte zee 26 Schiedam Amsteldiep 27 Aden Ancospray 27 WZW F Averdijk 27 NNW Azor Alcetas 27 ZO Kreta Amnion 29 WNW Havai Alberta 30 Start pt Archimedes 28 pass Alpha 28 pass Vhssingei Avedrecht 28 Vlissingen Atys 28 Bathurst nr C Acmaea 27 v Cabinas i Aldabi 30 Las Palmai Acila 29 Yokohama Alcor 29 Fremantle Alkmaar 28 verw Benghalis 27 Z Saigor a 27 Z Ne' Bornrif 27 Patellaria Breehorn 30 NNW Kp Te- Boreas 28 pass Vlissingen Beninkust 28 Bordeaux nr Dakar Berkhout 30 ZW Noordhin- der Breewijd 30 pass Northfore- i NO Pt Soe- 27 NO Lor Caltex Napels Clachs 27 O Dover Chiron 3 NO BhaO Chiron 30 NO Bahama's Caltex Leiden 29 Rastanura Camerounkunst 28 N Monro via nr Abidjan Caltex grichem 29 Whitega- Caltex Nederland 28 Dumai nr Kurnell Cumilus 28 Rotterdam nr Atl Caltex Eindhoven 30 pass G Claudia 27 Sevilla Dutch Master 29 verw Rote- dam Dutch Mate 27 verw Pr Tor- Dutch Sailor 30 verw Rotter- Donata 29 Noordhinder Dordrecht 28 Antw Dorestad 28 Rotterdam nr Teesport Dosina 30 W Adelaide Eos 29 Rotterdam Esso Rotterdam 27 NO Al- IgELINA Broere 28 pass Vlissinger Hill 30 Suez Cristobal Forest Lake Frans v Seumerei Terschelling 30 ONO dijk 2? pass Vlissin- Ganymedes 27 WZW Madei- •dijk 29 Z Kp Race Gorredijk 29 Boston r delphia Grebbedijk 29 New Y Rotterdam Guineekust 30 Freetow Hoogkerk 27 Londer Inca 27 W Las Pali ?alma"8 27 Z M; Kalydon 27 Nordenhan Hamburg Kelletia 27 NW Azoren Kamperdijk 29 W Kp Cot Katendrecht 30 Doha Kermia 30 Massawa Keizerswaard 28 pass Vli Korovina 28 Camrank Lekhaven 28 Rio Grande Leuvehaven 27 Aarhus Rotterdam Ladon 29 NW Aruba Loppersum 29 Rotterdam Lartes 28 Balikpapan i lembang Looiersgracht 30 pass bourg Merwehaven 27 Casablanca Masdam 30 Southampton Mataram 30 Pt Said Mentor 28 Patras Montferland 28 Salvador nr Pt Leza Musilloyd 28 Abu Ihabin Merseylloyd 28 Rotterdam nr China Mydrecht 30 Z Hongkong Neder Elbe 27 OZO Kp Hatt 27 Hamburg Nestor 28 Brmen nr Amster dam Nijkerk 29 East Londen Neder Weser 30 W Sicilië Neeltej Broere 30 Dowsing Neder Rhone 28 pass Kp St 28 RVOTTER- 'r U\VU illem II 27 Belfas Pr Alexander 28 pass Vlisi Radja 28 pass Vlissingen Rotti 29 Manilla Rochab 30 verw Baibao Rosbergen 31 Cartagena nr Scheldelloyd 29 ZO Rapa Stad Delft 6 Vera Cruz Antw Stad Utrecht 31 Hirohal Servaaskerk 27 O Doi Hd Silindoeng 27 ONO Ma Stacf Den Haag 27 NNW I Stad Zwolle 27 ZO Durban Str Banka 27 O Mauritius Str Clement 28 verw Statendam 27 Vobh Schiehaven 27 Duinkerker Casablanca Sliedrecht 29 NW Antiqua Schiedijk 28 pass Vlisi gen Sambas 27 Singapore Str Bali 29 Dakar Str Lombok 28 Adelaic Sepia 30 NW Cochin Skadi 30 W Gibraltar Solon 30 W Finisterre Str Chatham 30 verw Tubal 28 verw Rochester Tar., 27 O Recife Tjikampek 27 Zanzibar Utrecht 29 Calcutta Viliariaca la Recall Videna 27 Palanvoukom Mizusinia Van Riebeeck 30 verw I ha Vlana 28 Pt Miranda nr R Vasum 30 ZO Colombo Van Brakel 30 Dover Wonogiri 28 verw Duinki Wonosobo 27 verw Labuan Witmarsum 29 OZO Ha fax ifalche Vester :aria 2 Zonnekerk Zevenbergen 31 Cartagena St Maria Zuiderzee 29 verw Lissabon Arncb 28 ZO Kp St Vt himedes 30 Hamburg Ceres 29 Cristobal nr I Deneb 28 NO Algiers Dania 29 Amsterdam Diogenes 30 Cristobal i Vlissingen Phidias 29 Savona Socrates 28 A'dam i - VigO T Zaankerk 29 pass Vlissingi Visserij IJMUIDEN. 30 januari Besommingen in guldens: KW 127—9820. KW 200—7570, KW 187—6010. KW 172—5120, KW 93—6280, KW 173—10.200 WR 56—7670, WR 45—7880( WR 37—3910, WR 25—6960, WR 7—5440 WR 61—12.400 SCHEVENINGEN, 28 januari Visserijbe- richt. Notering per kilogram: grote tong: 6.00—6 25. gr middel 5.40—5.50, kl middel 3.65 —4.20. I 4.58—4.75. II 4.10—4.30, tarbot I 5.70 —6.20. II 3 704.30, III 2.60—2.80. IV 1.70— 1.80, griet I 2.40—2.50. II 1.30—1.70 Noti per 40 kilogram: gr middelschol 20.00—32.00, middelschol 26.00—30.00, kl schol 26.00—35 00, kisten schelvis en 30 stuks stijve kabel jauw, de VL 73 Elly met 900 kisten en 455 kleine kisten schelvis, de VL 1 Caro line met 870 kisten, 263 kleine kisten schelvis en 70 stuks stijve kabeljauw en de VL 112 Bets en Gerda met 920 kisten n 476 kleine kisten schelvis. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 71 kisten tarbot. 1032 ki9ten ton-g, 2736 kisten schol, 2160 kisten schelvis. 264 kisten kabeljauw. 2145 kisten koolvis, 1108 kisten wijting, 42 kisten gul en 829 kisten diversen, to taal 10.657 kisten plus 2105 stuks stijve kabeljauw en 843 kledhe kisten schelvis. Ledental loopt sterk terug NOORDWIJK De Noordwijkse reddingsbrigade heeft ernstige zorgen, ondanks alle vrolijkheid op de NRB- feestavonden deze dagen. Het leden tal is de laatste maanden teruggelopen 1200 tot 1000, terwijl de kosten van brigadewerk sterk zijn gestegen. Wat is een contributie-ontvangst van f 4500 per jaar als één nieuwe boot de brigade al f 5000 kost. Achtervolging in Katwijk KATWIJK „Houdt de dief, Houdt de dief", zo klonk het gisteravond Mn acht uur over de Zeeweg uit de mond van een dame, die in volle vaart achter een man aanstoof. Deze klassieke uitroep had echter niet de minste uitwerking. Andere Katwijkers die daar liepen of reden, dachten kennelijk, dat het een grapje was en ze reageerden niet. Intussen was het ernstig bedoeld. De Houdt-de-dief-roepende-dame had de man achter wie ze aanrende, op heterdaad betrapt bü het indringen van de woning van een familielid van haar aan de Zeeweg. Hij had al een ruit verbroken en wilde net naar binnen gaan, toen hy werd verrast. De inbreker sloeg op de vlucht en doordat de dame bij haar achter volging geen assistentie kreeg, kon hij ontkomen. De politie doet nu een dringend beroep op degenen die van de achter- •olging getuige zijn geweest, zich op het politiebureau te melden om te helpen by het opmaken van een signalement van de inbreker. Op de eerste feestavond sprak voor zitter B. de Jong zijn teleurstelling over deze gang van zaken uit. Een trouwe kern van ijverige wer kers offert geheel belangeloos en vrij willig iedere zomer vele uren op om voor de veiligheid in zee en op het strand te waken. Daarom zou iedere Noordwijker lid van de Noordwijkse Reddingsbrigade moeten zijn. De heer De Jong deed een hartstoch telijk beroep op de burgerij het bri gadewerk als lid of donateur royaal te blijven steunen. De NRB heeft plan nen haar menslievende werk nog uit te breiden mits het mogelijk blijkt dit te financieren. Dankbaar was de voorzitter voor de subsidies van de gemeenten Noord- wijk en Noordwijkerhout. Een groep leden van de NRB kwam op deze avond voor het voetlicht met de klucht „Hoera, 't is een jongen!" ALP HEN De afdeling Alphen aan den Rijn van de Gereformeerde Bond houdt woensdagavond om 8 uur in ge bouw „Rehoboth" de tweede winter- bijeenkomst. Ds. G. H. van Kooten uit Delft spreekt over: „Vragen rond de Heilige Doop". ALPHEN De A.R. kiesvereniging houdt woensdagavond om 8 uur een verkiezingsbijeenkomst in hotel Cen traal. De heer M. W. Schakel, lid van de Tweede Kamer, komt spreken. De leden in Aarlanderveen en Zwammer- dam zijn ook uifgenodigd. Leden van WD en PvdA zijn eveneens welkom; er is gelegenheid voor openbaar debat. 16.00, middelkabeliamv 41.005Ó.0Ö, jauw I 35.00—40.00, II 25.00—35.00, III 20.00- 33.00. Notering per 100 kg: groote kabeljauJ 100.00—130.00. Maandag worden vijf of zes trawlloggert aan de markt verwacht en van de kust enid kotters. SCHEVENINGEN. 30 januari Visserij) bericht. Totaal aan de markt: 1650 kiste verse haring, 35 kisten makreel. 210 kistó kabeljauw. 755 kisten koolvis. 680 kistei schelvis, 115 kisten wijting. 1200 kistei ihol, 30 kisten diversen. 20.800 irbot. kg toni - Visserij 11.150. SCH 22—25.000. SCH 63—17 700. SC8 307—23.600. SCH 323—20.200. SCH 69—770(1 SCH 91—8800. SCH 92—8500, SCH 48787C SCH 107—8770 SCH 251—11.600. K 106—400C Notreing per kg: gr tong 5.75-^-6, grm toni 5.15—5.52, kim tong 3.75—4 25 tong I 4.40-5 II 4.10—4 40, tarbot I 5—5.55. II 3.80—4. II 2.50—2.90. IV 1.70—155. griet I 2.50—2.75. 1.60—1 80; per 40 kg: grm schol 19—31 schol 25—36, kl schol 16—29, gr schelvis 20- 34 kim schelvis 1824. schelvis el 14—20. n kabeljauw 4449. kabeljauw I 30—35. II 25- 29. III 23—25, koolvis I 16—17, II 12—14 scha: 16—25. wijting gestript 12—26.30: per 100 k{ gr kabeljauw 100—135: per 50 kg: verse ha ring 19—27. verse makreel 30W. Verwachte aanvoer voor morgen: van de westkust de SCH 46 en SCH 236 en circa 15 kustvls Markten 'rijzen: le kwaliteit 4.10—4 40. 2e kw 1.80—4.00 3e kwaliteit 3.60—3.70 EDE. 30 januari Coop. Veluwse Eier- BI 5.60G.40. BH 2.20 Cl 1.41 3.60. CII 1 70. boerenkool 20—25. Aanve waspeen 86 000 kg RIJNSBURG. 30 januari Groentevei ling: peen BI 6—6.40 AI 5 30- peen 3.706 20. spruiten 62. boerenkool 18- 26 per kg; knolselderij 15—25 groene kool 1718 per kg: rode kool 8- ROTTKRDAM 30 januari Veer lanvoer 1325 dieren, waarvan 1325 slacht- kg: slachtrunderen I 3.9C stieren 4 30. II 35. 3 75. III 3.15—3.35. 3.05—3,35 Ovei voer groter handel prijshoudend UTRECHT 30 januari Paardenmarkt. Utrechtse paardenmarkt zijn jrstkoeien un deren: aan prijzen goed 3-jari 800—1200. 2-jarige paarden iarlee paarden 800—1200. 2-jarige paarden 1—950. veulens 300—650. hitten 700—900 ichtpaarden per kg geslacht gewicht 2.70 i 30, jonge slachtpaarden per kg ge wicht 3 30—3.60. De handel was rust Bedrijfsklaver jassen LISSE Stand van het bedrijfskla- verjassen na elf gespeelde partijen: 1 Hobaho I, 1511 punten; 2 Van Stein- 1489 punten; 3 Van Zanten, 1488 pun ten. 4 Elka 1487 punten; 5 De Meulder 1467 punten; 6 PTT 1463 punten; 7 Ho baho II 1462 punten; 8 Gemeente 1426 punten. De wedstrijden worden op 10 fe bruari voortgeze*. H. A de Vries' Ijzerhandel meldt dat de omzet in de laatste 3 maanden 14.4 pet hoger was dan een jaar tevoren, waardoor de index op 214 kwam 1960^"61 op 100 in het voorgaande kwartaal was de omzet-indej op 248 36 pet hoger.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4