Eén minuut goed voetbal Ter Leedc deklasseert Heerjansdam tot 2e rang Oegstgeest en Rouwkoop van laatste plaats na overwinning TOPVOETBAL OP ZATERDAG: VERWARREND, MISLEIDEND RCL verovert ook bij Haagse JAC punt: 0-0 SIZO behoudt kans door zege op Marken ARC verliest ongelukkig bij Zwaluwen: 2-0 NIEUWE LELDSE COURANT Kt MAANDAG 23 JANUARI 1967 Jac. den Heyer schiet geelzwarten naar zege op Kozakken Boys (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Topvoetbal op zaterdag Het is een noga] verwar rend en zelfs ook wel een beetje een misleidend begrip. Dat is zaterdagmid dag weer eens duidelijk naar voren gekomen in het duel tussen Rijnsburgse Boys en Kozakken Boys (21). Een wedstrijd uit één van de vier topaf- delingen van de zaterdagmiddagsectie van de KNVB. -1 Er stonden binnen de moeilijk zichbare kalklijnen van het gladde Rijnsburgse terrein tweeentwintig hardwerkende jonge mannen, die er echt wel voor wilden werken. Met levensgrote rugnummers od de ach terzijde van hun shrirts konden ze lankmoedig in toom gehouden door de zwak leidende arbiter Wolf- fenbuttel hun status van top- voetballers in het geheel niet waar maken. Zelfs de wetenschap, dat het zaterdagvoetbal technisch en tak- tisch nog lang niet is volgroeid en de 22 Boys misschien niet beter kon den, maakte van de voor de schaarse toeschouwers mqt duur geld betaalde vertoning een lachertie. Het was namelijk in het geheel geen (Van een onzer verslaggevers) HEERJANSDAM Ter Leede heeft zaterdagmiddag Heerjansdam met de neus op de harde feiten ge- drukt: de „Dammers" mogen dit seizoen geen enkele aanspraak maken op de titel. Voor eigen pu bliek deklasseerden de roodgele Sassenheimers de witbroeken tot een tweederangsclubje. Met de kansloze 04 nederlaag mochten de He er jansdammers zelfs nog niet eens klagen De terugkeer van international Vis ser, die voor het eerst sinds zijn enkel breuk weer in het eerste elftal van de „Dammers" meespeelde, heeft voor de op de ranglijst zo hooggeplaatste Heer- jansdammers niet het gewenste resul taat opgeleverd. Integendeel: Ter Leede strafte resoluut alle foutjes af en maakte daardoor voorlopig een eind aan alle kampioensaspiraties. Al in de tiende minuut kroop de anders zo luidruchtige, chauvinistische Heerjansdamse aanhang de schrik om het hart: de Sassenheimers waren bij zonder sterk van start gegaan en hadden hun grote favorieten in de ver dediging gedrukt. Toen Van der Pas tot overmaat van ramp verkeerd op zijn doelman Kooiman terugspeelde, was Cock Versluis er als de kippen bij de Bollenstrekers naar een 01 voor sprong te schieten. Ter Leede bleef aandringen. De pu pillen van trainer Kantebeen hielden het tempo hoog en overdonderden daarmee het trotse Heerjansdam. De achterhoede van de in het wit ge stoken „Dammers" wankelde en vijf minuten later konden de jochies aan het scorebord met beteuterde gezichten opnieuw in actie komen. De hardwer kende Dick van Biezen had een hoek schop weten te forceren en daaruit had doelman Kooiman de bal uitgere kend voor de voeten van de attente aanvalsleider Versluis gestompt Tot aan de rust vond Ter Leede het toen wel mooi genoeg. Zonder overi gens in de verdrukking te raken doelman Piet van Leeuwen heeft het ïauwelijks moeilijk gehad hielden ie roodgelen de verdiende voorsprong itevig vast. Vijf minuten na de hervatting sloeg Ter Leede het wanhopig terugvechten de Heerjansdam volledig k.o.: rechts buiten Van der Fange „had" het op eens en tegen diens harde schot was Kooiman kansloos (03). Toen inter national Visser een kwartier later een scherpe voorzet in eigen doel werkte (04) geloofden de Sassenheimers het wel en bespaarden daardoor Heerjans dam een grotere nederlaag. Tien minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Bax liet Van der Fange zich nog vervangen door Fijnen. Dick van Biezen was in de Sassen- heimse ploeg hoewel hij ditmaal niet scoorde opnieuw de grote uit blinker en gangmaker. In de achter hoede speelde Van der Heide een grote Bab Kralt is Van der Heuvel te snel af. Doelman Gertjan den Heyer kijkt gerustgesteld toe. topvoetbal. Het predikaat verdien stelijk paste zelfs niet eens Sanering in het zaterdagvoetbal l(jkt dan ook wel bittere noodzaak ge worden. Het is bijna ondenkbaar, dat er in Nederland zo'n vijftig puur amateu ristische clubs rondlopen, die dit „top voetbal" spelen. Alleen een zeer scherpe selectie kan misschien het kaf van het koren der zaterdagvoetballers scheiden. Voor Rijnsburgse Boys en Kozakken Boys is er in de vorm van zaterdagmid dag spelen nog heel wat werk aan de winkel om tot de eventuele elite van de zaterdagsectie door te dringen. De beide clubs, die tot de „betere" (gezien de standenlijst van 2B) kunnen worden ge rekend, kwamen namelyk zoveel ele mentaire .velopvattingen tekort, dat er met uitzondering van enige opwindende ogenblikken tijdens het duel in Ryns- burg maar weinig aantrekkelijks te ge nieten vieL Spectaculair roL eerste helft. Rijnsburgse Boys nam toen tegen de verhouding in een verrassende 20 voorsprong door twee treffers van Jacques den Heijer. Rijns burgse Boys dacht er toen na amper zestig seconden goed voetbal al te zijn, maar werd zeven minuten later hard met de neus op de feiten gedrukt, toen Piet Timmer de Werkendamse achter stand tot 21 verkleinde. De Rijnburgse invaller doelman Gert jan den Heijer 'doelman Driebergen en achterspeler J. Heemskerk staan wegens een schorsing nog steeds buitenspel, ter wijl ook de tweede invaller van zater dag, Breedijk er misschien wel eens naast kan komen te staan, want hij liep Bergaftvaarts Vanaf de 32ste minuut ia het met het toch al niet zo beste voetbal steeds ver der bergafwaarts gegaan. Hoewel de Werkendammers krampachtig probeer den de versterkte Rijnsburgse achter hoede te overrompelen, werd het spel er niet beter, maar alleen rommeliger op. Het laatste fluitsignaal van de vriende- lijke Wolffenbuttel tot tweemaal toe wilde hU geen speler uit het veld sturen wegens (een poging tot) natroppen kwam dan ook als een vcrademimg. Leiderdorpers weer wei nig sch olvuardig (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG RCL heeft zater- dagmiddag weer een kostbaar puntje aan het schamele totaal toegevoegd. In de uitwedstrijd tegen het wissel vallige Haagse JAC behaalden de rood-witte Leiderdorpers een felbe- vochten doelpuntloos gelijkspel. Van redelijk voetbal heeft hot handjevol toeschouwers echter niet kunnen ge nieten. De gewijzigde RCL-voorhoede Bas Ederveen. Bert van Luyk, Wim Blom en Joop Verstegen heeft de gewenste schotvaardigheid niet in het roodwitte team teruggebracht. Weliswaar werkte i-ooral Wim Blorr. bijzonder hard. maar tegen de hechte Haagse achterhoede kon men weinig inbrengen. Ook de Leiderdorpse achterhoede bleef de gehele wedstrijd de Haagse voorhoede de baas. Met de volijverige secretaris Teun Rietveld op de plaats van Aat Keijzer liepen de zaken verdedigend bij de Racing naar behoren. Toch kregen beide ploegen in het ma- tige duel, dat zich voornamelijk op he middenveld afspeelde, wel enige kans Bij JAC verschenen Van Dulleman (voo. de rust) en Slijster (halverwege de tweede helft) alleen voor doelman Maas kant, terwijl voor RCL Ederveen en Blom in fraaie scoringsposities misten. Kort voor het eindsignaal van scheids rechter Sohroots moest Blom zich nog laten vervangen door Mooldijk. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Rouwkoop heeft zaterdagmiddag de kleine aan- i hang in Vlaardingen een aangename verrassing bezorgd. De VoorscJiote- j naren versloegen het als tweede geklasseerde TSB op eigen terrein met 01 en deden daardoor de fatale rode lantaarn over aan Wassenaar, dat by Maasdijk met 13 roemloos ten onder ging. Hagenaars vergeefs door te druk ken. Het begi/noffensief werd door de Weteringers bek waai., opgevangen en toen Jan van Heek de goeie Onnas-dcelman voor de derde maal kansloos passeerde, was de spanning verdwenen. Wim van Tol en Co van Heek (2) hertaalden de z.'ge op 61. De sterk verdedigende tactiek heeft Rouwkoop de onverwachte zege opgeleverd. De technisch wel betere Vlaardingers liepen zich geheel stuk op de soms uit acht spelers bestaande Voorschotense verdediging en de snelle uitvallen van de zwart witten waren zelfs nog iets gevaarlijker. Een van de verrassende uitvallen leverde Rouwkoop inia de hervtniumg de volile winst ap: nadat linksachter Van Ommen tiegen de par4 had gescho ten en Roest voor een leeg doel te hoog had gemikt, was het in de 28ste minuut toch raak: de Vlaardtrngse achterhoede bleef voor vermeend buitenspel staan en daarvan maallate 1 linksbuiten Bar- mentlo ommilddelilrijk gebruik door doel man Van Noordennen te passeren (01). In de sldtifase had Rouwkoop nog die beste kansen op 02. maar met Derde klasse A West I (Van onze sportredactie) LEIDEN SIZO heeft in de derde klas A west 1 zyn kampioenskansen in eigen hand gehouden door Marken op eigen veld een forse 60 neder laag te bezorgen. Vooral schutter Bob de Jong had met drie doelpunten een belangrijk aandeel in de zege. ARC bracht het er in Hoorn heel wat minder best af en verloor onverdiend met 20 van hekkesluiter Zwaluwen. HCSC bleef in 3A aan de leiding door een 41 overwinning op Blauw Wit, terwyl Wartburgia door een ruime 51 nederlaag tegen PVWA uit de kopgroep wegviel. IJmuiden handhaafde zich bij de kanshebbers door met 32 van Zandvoort Meeuwen te winnen. SIZO is bij Marken niet op de ver wachte zware tegenstand gestuit. De gastheren gingen weliswaar sterk aan vallend van start, maar bleken niet bij machte om een vuist te maken. SIZO nam nadien het initiatief over en ver overde in de eerste helft door doelpun ten van De Jong, De Vries en weer De Jong een veilige 3-0 voorsprong. Na de rust trok Marken weer vergeefs ten aanval. De Vries, Van der Jagt en op nieuw De Jong bepaalden de eindstand op 6-0. Slecht voethal Van goed voetbal was bij Zwaluwen '30ARC nauwelijks sprake. De Hoor- ners gingen er op het zwaar bespeel bare veld nogal fors tegenaan en zo doende konden de Alphenaren vrijwel niet in hun spel komen. Arbiter Spel had bovendien een zwakke middag. Hij kende de thuisclub zonder meer een strafschop toe, toen een van de Hoornse voorwaartsen tegen Kraan op botste nadat hij kort tevoren Oosterom had gevloerd. Het vonnis werd door aanvoerder Inda feilloos voltrokken: 1-0. In de tweede helft heeft ARC alle mogelijke moeite gedaan om het ver lies weg te werken de Alphense doelman Zwezenijn had niets te doen maar de roodzwarten hadden daar mee geen succes. Timmer en Boesveld werden steeds weer op de meest onre glementaire manieren afgestopt. Acht minuten voor het eindsignaal kreeg Vermaas bij een uitval van Zwaluwen de bal tegen zijn bovenarm en opnieuw wees de scheidsrechter naar de stip. Anton Spel schoot vanaf elf meter raak: 2-0. Uitslagen: ZwaluwenARC 2-0; HCSC—Blauw Wit 4-1; Wartburgia— PVWA 1-5: Marken—SIZO 0-6; Zandv. MeeuwenIJmuiden 2-3. Stand HCSC 13 8 2 3 18 30-18 SIZO 12 7 3 2 17 33-14 IJmuiden 12 7 1 4 15 29-25 PVWA 12 6 2 4 14 29-27 Wartburgia 12 5 2 5 12 19-29 Blauw Wit 11 5 1 5 11 25-23 ARC 12 5 1 6 11 21-24 Marken 12 4 0 8 8 17-31 Zandv. M. 13 3 2 8 8 15-24 Zwaluwen 12 3 1 8 7 16-30 SSS—DE ZWERVER 3-1. Rozendaal 0-1. B. de Vlieger 1-1. Rust. J. Tros 2-1, J. Tros 3-1. Verdiende zege voor SSS. GVW-DE GEUZEN 2-1 J. v. d. Bo- venkamp 1-0. Rust. De Jonge 1-1. Hoe- deman 2-1. Sensationeel slot van een slechte wedstrijd. ZCFC—SHO 3-3. Zwier 1-0. v. Benne- kom 1-1. Rust. A. Laks 2-1. Dekker (eigen doel) 2-2, Zwier 3-2. v. Bennekom 3-3. Aantrekkelijk duel met mooie goals. RWHZWALUWEN 1-1. In 't Veld 1-0. Rust. Van Genderen 1-1. Goed ver dedigend Zwaluwen ontregelde het flan- valsspel van RWH, 's-GRAV. SV—IJSS.VOGELS 3-0. Rust 0-0. Stolze 1-0 en 2-0, Dijkhuizen 3-0. Herboren 's-Grav. SV die volkomen ver diend won. EXC. M.NDSM 2-1. Verhaas 1-0, Manshanden 1-1. Rust. Van 't Hoff 2-1. Betere spelopbouw van Exc. AMSTELVEEN—HOOGVLIET 1-1. Rust 0-0. N. Verburg 1-0. Van Dijk 1-1. Sportief duel met juiste uitslag. Niet cadeau HAZERSWOUDE Koploper Capelle heeft in Hazerswoude de punten van de Boys niet cadeau ge kregen. Vooral in de tweede helft boden de Hazerswou denaren ver woede tegenstand. Zy konden even wel niet voorkomen dat de Capellc- naren met 02 de punten verover den. Op het zwaire veld konden de Ha- zerswoudse Boys en CapelLe niet im poneren. Het p-- l.sen was bijzo der zwak en ook de afwerk' r vam de nog al traag opgezette aamvalilen li-t veel te wensen over- Capelle nam iin de 25e minuut d'oor Leen Boers de leiding spill Tor had kont tevoren zijn doeLmam Vam Arkel reedis op de lijn moeten as sisteren en wat Hazerswoudse Boys ook probeerde, die achterstamd kon zij niiet meer wegwer/ i. Halverwege de tweede helifl werd de stirijd beslist toen Vam Ark el een hard schot vam De Jong liet glippen en ook Tor er niets meer aan kon doen. Raap horst en ScheEin-gerhout hadden daar voor overigens de kam0 op de gelijk maker onbenut gelaten. Zesmaal uit slof OUDE-WETERING Op eigen terrein is SVOW tegen het Haagse Ornas danig uit zijn slof geschoten. De Weteringers, die het overigens zonder Pecht moesten stellen Ger- rit Bos nam zijn plaats in, terwijl Vreeken als gevaarlijke linksbuiten fungeerde legden na een 21 voorsprong bij de rust zonder veel inspanning met 61 op de zege be slag. De betere conditie van SVOW heeft op het zware, maiar goed bespeelbare terrein de doorslag gegeven- De Hage naars radkiten na een kalf uur al in ademnood en de ruir.e Wateriingse zege geefit da au vam een beeld. Co vam Heek (uit voorzet "an e'-en) en Jain van Heek ven SVOW i de 5e en 20e minui een vor-nspront pas kort voc- de rust ka Onnas te .en- scoren: De Graaf zorgin de 43' nd- nuut voor 21. Na de hervatbng trachtten de Verdiend puntje ROTTERDAM In de Maasstad is Koudekerk tegen het hooggeplaat ste Insulinde goed voor de dag ge komen. De Koudekerkers lieten zich niet door de Rotterdammers intimi deren en sleepten onder leiding van de schotvaardige Albert Zweeris met 33 een verdiend puntje uit de ove rigens matige strijd. Koudekei -rr-ssend1: direct na het begiinsiiginaal van scheildisreohfcer Van der Kwast had Albert. Zw renis succes (01) en toen Veeiknrk im tl- twintigste minuut nogal fortuiiraijlk de gelijkmaker op het scorebord bracht, had de Koudiekcrkse aanvalsleider diaairoD direct een doei keffend ant woord klaar: 12. Wanneer de paal drie minuten later niiet een schot van Zweeris had gekeerd, was het zelfs 13 geweest. Nu werd net nog voor de rust 22, to Van Duinen werd gevloerd en De Haard bij het memen vam de strafschop geen fout maakite. Od dezelfde wiize kwvm iin de 14e minuut vam de tweede helft het derde Rotterdamse dioeik>urat tot stand: 32. Twintig minuten vóór het eindsignaal vam scheidsrechter Van der Kwast zorgde Albert Zweeris voor de juiste, puntenverdeling: 33 Teleurstelling DE LIER Katwijk heeft het in het Westland enigszins laten liggen. De oranjehemden, die vooral in de eerste helft domineerden, kwamen niet verder dan een wat teleurstel lend gelukspel (111. Voor de ru9t gaven d'e Kaïtwijkers. .volledig de toon aan- De Westlanders moesten keer op keer alle zelen bij- zertiten .maar verder dan een doelpunt van midvoor Ariè Geijternan in de 16e minuut k warnier de orantiehem.den niet. De paal (bij een schot vam Geijternan) was De Lier daarbij overigens wel be hulpzaam. Na de hervaitJtiwg waren de rollen omgedraaid. De Westlanders beheersen het matte spel en ndivell mden ver diend im dé 'twk '.igste minuut door Cees Zoon dé stand: 11. Katwijk mocht daarna niet klagen toen 't Veld de paal en de lait tirer Ook doel man Koot was goed od dreef. Sombere toekomst LISSE Voor het Ter Aarse TAVV gaat de toekomst er langza- merhand somber uitzien. De blauw witte Ter Aarders slaagden er ook zaterdagmiddag in de streekderby tegen Lisser Boys niet in een kost baar winstpuntje te veroveren (3— 1). Ook het vertoonde spel gaf wei-, nig vertrouwen voor de nog reste rende vijf wedstrijden Het handjevol toesohouwers in Li.-ue heeft van de streek 1by nauwelijks kunnen genieten- Op het veüte vc'.d kwamen beide ploegen slechts raag uat de voeten, ter\ ij. ook het plaatsen (vooral bij TAVV) ndat best was ver zorgd. Toch namen dé Ter Aarders in de tiende minuut de leödirg: linksbinnen Wim Janssen gaf Lisser Boys-doelman Wim Lange-veld me', een fraai schot het nakijken (01). Daarna gingen de technisch betere Ballen -kers echter de matige strijd beheersen en dat re sulteerde reeds voor de rust in een 21 stand. Beat Mondmuam maakte -i de 40e minuut gelijk en op de valreep schoot stopper Den Blanken (op ziin huid gezeten door Mondriaan) im eiigen doel. Na de rust was alleen het derde Lis ser doelpunt van Jaap van der Poel het vermelden waara. Geladen Oegstgeest IJSSELMONDE Oegstgeest heeft zich voorlopig van de onderste plaats gedistanoieerd. De Oegstgeesr tenaren kwamen zaterdagmiddag in de uitwedstrijd tegen het niet al te sterke Insulinde „geladen" binnen de lijnen en de 03 zege (na een 02 voorsprong by de rust) was ook beslist niet onverdiend. De versterkte verdediging van Oegst geest heeft het nogal m itige dur.. ge- heeil beheerst. Met invaller-doelman Paauw en aanvoerder Hogewondmg aan het hoofd greep de geelzwamte achter hoede siteeds weer resoluut in. terwijl de IJsaelmondse vend kgere op hun beurt veel moeite haddien met de snel le en zeker ndet ongevaarlijke Oegst- geestse uitvallen. Henk Selier en De Jager hielpen Oegstgeest in de eerste heift aan een 02 voorsprong en na de wisseling lebben de geelzwarten die winst met m<zet van alle k. verdedigd- Hen k Selier maakte halverwege ie tweede heift aan allU onzekerheid een evnde: 03.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 10