TV RADIO ANTIQUITEITEN Boeiende reportage over Indonesië Puzzelboek 1 Boycot van kruideniers Aanval op bewaker van gevangenis 11 DONDERDAG 19 JANUARI 1967 en Commentaar Teleaccursus over automatisering I (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Automatisering is ID onduidelijk begrip en een onder- trp dat algemeen genoemd en bespro- tn wordt. Wat verstaan we eigenlijk Bder automatisering en wat doen we nnee? Zeker is, dat wc, alvorens te ian praten over de gevolgen ervan jciale en psychologische) eerst moe- a weten wat de technische en prak- iche aspecten van automatisering in- juden." Van deze stelling is Teleac uitgegaan, Kn zij een nieuwe tv-cursus over au- imatisering op poten zette. Op maan- ag 30 januari (10.30 - 11 uur 's a- onds) verschijnt de eerste van 30 les- m in deze reeks op Ned. 2. Verschil de docenten zullen na de inleiding !oor drs. H. van Praag de cursus lei ten. Belangstellenden kunnen inschrij ft! voor schriftelijke begeleiding van e lessen, die voorgeschiedenis, actuali- tit en toekomst van de automatisering ehelzen. Het onderricht loopt tot en met 12 uni steeds op dezelfde zender en tijd n wordt in september voortgezet. Her ringen steeds op donderdagavond tan 11 tot 11.30 uur via Ned. 1. Documenten van overdracht in 2000 openbaar (Van onze radio-en tv-redactie) Isische volk vrij en onafhankelijk ge maakt na 350 jaar buitenlandse over- j In elk geval heel boeiend was de do-1 heersing. Ik ben God dankbaar, dat ik 'cumentaire reportage „Orde Baru"|t0t dit volk behoor", roept hij drama- over de ontwikkeling van de ..revolutietisch uit. 1965" in Indonesië, gemaakt door een j Duidelijk wordt gemaakt, dat Soekar- speciaal NTS-team met de journalist no.s ge,eide economie" (die hij in ande-1 £'n" 'onderzoek' ingesteld. Willem Oltmans als verslaggever. jre landen afkeek) de grote massa tegen J Bedoeling was een objectief verslag jicm f,eeft ingenomen, omdat de econo- te geven van de gebeurtenissen sindsIT1jsc|ie toestand sindsdien hoogst zorge- 1 oktober 1965, maar wat is objectief. js geworden. Voorlichting hierover: duidelijke tendens tegen het mistcn w|j jn de reportaKe. maar de WOrdt OllderVTCKiSd -4- l«™li- - O DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid ir. C. N. van Dis (sg) heeft minister Klompé (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) gewaagd of de resultaten van het onderzoek naar de achtergronden van de souvereiniteitso- verdracht aan Indonesië inderdaad pas in het jaar 2000 openbaar zullen wor den gemaakt. De voorganger van me- juffrouw Klompé. mr. M. Vrolijk, heeft Zomaar een dominee Ini'iil-puzxel Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. Woud, 2. ieder, 3. voor, 4. iruchtje, 5. sporeplant, 6. voorzetsel, 7. telwoord, 8. lied, 9. voegwoord, 10. fi guur in het kaartspel, 11. doodgoed juiste oplossing leest men verti caal 12 de naam van een plaat Noordholland. opstandige communisme en de loyali teit welke president Soekarno dat be kwam in de reportage natuurlijk wel goed uit. De eerste, lachwekkende beelden van Soekarno, een „grote vriend" presente rende aan het team, vestigden er al goed de aandacht op, dat zijn rol vrij wel is uitgespeeld. Interviews met di- hooggeplaatsten, met de journa list Loebis en een aantal leidinggeven de, toen nog niet maar nu openlijk te gen Soekarno agerende studenten, be vestigden deze indruk terdege. Vanzelfsprekend komt Soeharto in dit overzicht naar voren als de grote man. Zijn rustige verklaringen droegen wel een indringend karakter: „Wij ge loofden echt, dat de PKI (Commu nistische partij) streed voor de belan gen van het Indonesische volk. Dit bleek niet het geval te zijn. Tweemaal werden wij geplaatst voor een gebeur tenis door de PKI veroorzaakt, een der de zullen wij voorkomen; wij stellen alles in het werk om herrijzing van de PKI te voorkomen. De journalist Loebis verklaarde voor de camera's, dat het grote probleem ir Indonesië de verhouding tussen presi dent Soekarno en Soeharto is: immers Soekarno is wel president, maar volkscongres (geleid door Soeharto) re geert in feite. Toch noemt Soeharto zichzelf in de reportage „assistent van de president." Soekarno verklaart, dat zijn eigen grootste prestatie in de jon ge staat Indonesië is geweest, dat hij een zo gemêleerde bevolking op 3000 eilanden wonende, tot één natie heeft gevormd: „Wij hebben dat Indone- 1 2 3 11 5 6 7 8 9 K) 11 Stap van fabrikanten in prijzenoorlog AMSTERDAM Fabrikanten van merkartikelen leveren niet meer de levensmiddelenbedrijven van Dirk van den Broek en Jac. Hermans, die hun prijzen met vijf procent hebbea verlaagd. Inmiddels hebben beide kruideniers minister Bakker (economische zaken) telegrafisch verzocht tussenbeide te Jwme'K TM r be Vereniging Viva hebben ge vraagd de levering van merkartikelen te hervatten tot de rechter OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. bedeesd, 2. antenne, 3. aandeel, 4. roerend, 5. legende, 6. onderin. BAAR- LO-DELDEN. dat de econo- het land in de i bod komt. Hulpmiddel bij tv-luisteren (Vai e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Belangrijk nieuws voor slechthorenden: er bestaat een goed hulpmiddel voor het beter verne men van het televisiegeluid en wel de zgn. ringleiding, waarvan het gebruik vrij onbekend is. Om er meer aandacht voor te vragen zendt de NTS op woensdag 25 januari (Ned. 1 7.40 uur) een 5-minutenfilmpje uit dat alles goed aantoont. Vrijwel elk gehoorapparaat is voor zien van een knop, speciaal bestemd voor ontvangst van het televisiegeluid via een ringleiding, welke men kan •aanleggen in de kamer waar het tv-ap- paraat staat. Het filmpje laat zien, hoe de ringlei ding moet worden aangebracht: men kan kiezen tussen een ring van klein formaat onder de stoel of een grote door de gehele kamer. Twee Nederlandse verenigingen van slechthorenden hebben het filmpje la ten vervaardigen. Men kan dus op de daarin gegeven voorlichting vertrou- geding uitspraak heeft gedaan. De,gen maatregelom de levensmiddelen be drijven niet meer te bevoorraden kwa- lificeren zij als „discriminatie". Mag inspecteur leerboeken schrijven DEN HAAG Is de minister van mening dat het op de weg ligt van inspecteurs bij het onderwijs zich bezig te houden met het schrijven van leer boeken bestemd voor de takken van onderwijs waarbij ze als inspecteur werkzaam zijn?" Dat vragen de Kamerleden Vermoo- n en Vis (soc.) aan de minister var onderwijs en wetenschappen, prof. Die penhorst. De Kamerleden stellen deze vraag omdat drie inspecteurs bezig zouden zijn met het schrijven van leerboeken voor het vak aardrijkskunde. De Ka merleden vragen ook of de be windsman niet van oordeel is dat lera ren en onderwijzers door het verschij nen van leerboeken geschreven door in functie zijnde inspecteurs zich in hun vrijheid van keuze beperkt kunnen voe len. NTS verzekerde mischc toestand tweede uitzending Een opmerkelijke indruk van het ge zag, dat de militair georganiseerde op positie voerende studenten in Indonesië hebben, gaf de reportage eveneens. Hiermee en met verscheidene andere situatie-verklaringen, o.m. met beelden van het proces tegen Soebandrio, werd in redelijke mate voldaan aan de be hoefte tot nadere informatie. Technisch bekeken is de documentaire een zeer behoorlijk stuk werk. ALKMAAR In de recreatie zaal van de Alkmaarse strafge vangenis heeft een aantal gede tineerden, naar thans hlijkt. op zaterdag 7 januari een bewaker onverhoeds aangevallen en hem een prop papier in de mond ge duwd. Zijn collega, die juist bin nenkwam stelde onmiddellijk de alarmschei in werking, zodat hulp kwam opdagen en de aangeval lene kon worden bevrijd. Omdat men in de strafgevangenis niet wist of dit al of niet als een soort generale repetitie moest gelden het was eerder op de dag al onrustig ge weest onder de gedetineerden werd de Alkmaarse politie „verhoogd waak zaam" op de gevangenis, hetgeen be tekende, dat een aantal extra mannen van de gemeentepolitie op het bureau werd geconsigneerd. Toen in de avonduren van die be- rnchte 7-de januari alarm volgde ging een contingent agenten onmiddellijk naar de gevangenis, waarze wer den omsingeld door gevangenisperso neel, dat dacht met ontsnapten van doen te hebben De hele kwestie van de „opstand" is thans in onderzoek. Daarin wordt ook de overweging betrokken dat het niet juist inoet worden geacht een bepaal de categorie gevangenen in dit ge- v^.„zware, jongens" in ..één ^gevange nis onde£ té bréngen. In vakkringen eieu wordt meer-en meer op spreiding van kort 1 cate6°r'eën gedetineerden aangedron- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Onder de titel „Zo maar een dominee" zenden CVK en IKOR op de avond van zondag 29 janu ari a.s. (7.05 - 7.30 uur Ned. 1) een programma uit, waarin een predikant uit een middelgrote Nederlandse stad antwoordt op vragen, die hem door zijn gemeenteleden zelden of nooit1 den gesteld. Netty Rosenfeld en Lies Westenburg hebben de voorbereiding van deze uit zending in handen. Klankbeelden vrijmetselarij (Van c radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Wij eten geen klei ne kinderen meer, alleen met St. Jan een gebakken pater!" Dit is het motto van een dubbel klankbeeld, dat Fred van Leeuwen voor de Ned. Radio Unie heeft gemaakt over vrijmetselarij en waarin hij ais lid van de r.k. kerk wil afrekenen met „de fabeltjes rondom de ze instelling". Daarbij geeft hij tevens inzicht in het hoe en waarom van de „mysteriën" der vrijmetselarij. Het is kenmerkend voor de geest van de tijd, dat ook de door de eeuwen heen gesloten en vooral van r.k. zijde verguisde vrijmetselarij nu opening van zaken geeft. De vele geheimzinnig heden, al dan niet terecht aan deze orde toegekend, gaan niet meer op in deze tijd van openhartigheid en het kweken van begrip voor eikaars geeste lijke overtuigingen. Het klankbeeld, zo meldt ons de NRU, gaat uit van de Maastrichtse loge „La persévérance" en geeft een indruk van de locale geschiedenis en de alge mene principia van de vrijmetselarij. Men hoort de stemmen van enkele plaatselijke leden en ook die van mr. H. Zeelvalking, die de functie van ad ministrateur van de Orde der Vrij metselaren onder het Grootoosten der Nederlanden heeft. Deze orde bestaat binnenkort 250 jaar. Wilt u deze klankbeelden horen, dan moet U op de avonden van maandag 23 en maandag 30 januari a.s. tussen 9.25 en 10 uur afstemmen op de NRU, Hilversdm I. Bandopnemer voor t v-programma's De NCRV zendt vanavond op Ned. 1 het tweede en laatste deel uit van het belangrijke Engelse televisie spel ..Oorlog en Vrede", bewerking van Tolstoj's ge lijknamige roman. De ideeën van de grafelijke auteur, de vijandschap uit de wereld te bannen door zowel personen als instellingen met elkaar vrede te laten sluiten, ver weven zich in dit stuk van het verhaal met het Russische familieleven uit het begin van de vorige eeuw. Tolstoj's ideaal, 'waarbij hij uitging van de goedheid van de eenvoudige mens, is tot op de huidige tg nog niet verwezenlijkt. Op de foto een scèng uit het spel met voor de kijker naar het eerste deel al vertrouwde persoon lijkheden. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS en NCRV 7.10 uur gewestelijk nieuws. 7.30 uur sportrubriek. 8.20 uur actualiteiten. 9.00 uur tweede deel tv-spel „Oorlog en vrede". 10.20 uur de pianiste Betsy Dornay-Culp, vandaag 84 (Van o e radio- en tv-redactie) Minister Luns in radio-interview HILVERSUM Na lang wachten is Jaap van Meekren er in geslaagd mi nister Luns een lang radio-interview af te nemen voor het KRO-zaterdagoch- tendprogramma op 21 januari a.s. Dit gesprek is te horen tussen 11 en 12 uur; het wordt enkele malen onder broken door een grammofoonplaatje zo als dat gebruikelijk is in Djinn. Nieuwe schakel blindenzorg VRIES (Dr.) Het eerste Neder landse tehuis voor zwakzinnige blinde kinderen wordt hier 1 februari geo pend, om te beginnen voor 36 kinderen, die door 27 personeelsleden worden ver zorgd. De kinderen zullen hun verdere le ven in het tehuis doorbrengen. Omdat er nog veel meer zwakzinnige blinde kinderen in ons land zijn, heeft de stichting De Brink in Vries plannen voor de bouw van verzorgingspavil joens. Ook elders in Nederland zullen soortgelijke inrichtingen verrijzen. Rotterdamse Kunstkring WITTE DE WITHSTRAAT 35 TENTOONSTELLI N G HILVERSUM De Japanse in dustrie heeft een nieuw soort beeld band-apparaat in de winkels gebracht, waarmee men zelf televisieprogram ma's kan registreren. Het toestel wordt aan de tv-ontvan- ger vastgemaakt en neemt de uitzen ding nauwkeurig over. Men kan die dan daarn'a op filmdoek vertonen. De "prijs is voor de liefhebbers niet onoverkomelijk, hoewel aan de stugge kant: plm. 2000. Maar je kunt er pret mee hebben! Ook jeugd naar de stembus AMSTERDAM Tegelijk met de Ka merverkiezingen op 15 februari ne men meer dan 100.000 scholieren var 15 tot en met 20 jaar deel aan na- maakverkiezingen. Evenals in 1963 wordt dit georga niseerd door de redactie van de schoolbladen Reflector. Blik-Opener en Antenne. De politieke belangstel ling op de scholen is wel gegroeid: 1963 kwamen 290 scholen met 32.000 stemmen uit, nu hebben 871 scholen gevraagd om 119.000 stembiljetten. De leerlingen vormen zelf stembureaus en het totaal wordt op een centraal bureau geteld. De einduitslag wordt de dag na de verkiezingen bekend, en het zal interessant zijn de resulta ten te vergelijken met de werkelijke verkiezingen. jaar, speelt. 8.05 i actualiteiten. 9.20 uur tweede deel vah de reeks „Coronation Street". 9.45 uur BBC-film uit onbekende landen: de Apa Tanis. 10.30 uur (CVK/IKOR) Dichterbij Hilversum I AVRO 7.30 uur (IKOR): het gezag in de kerk. 8.05 uur Omroeporkest en harpist Edward Witsen- bung: stereo-concert. 9.15 uur hoorspel „Meneer Hu^o". 11.55 uur nieuwe platen in Discotaria. Hilversum II NCRV 8.10 uur aflevering van „De fdmilie Leenhouts". 8.35 uur Steravondprogramma Samen uit. - samen thefls. 10.15 uur religieuze informatie „Wijd als de wereld". 10.45 uur Wim van der Panne bespeelt het orgel van de Amsterdamse Mozes en Aaronkerk. HOOFDDORP Het tandartsente kort in Haarlemmermeer neemt ontstel lende vormen aan door de snelle groei van deze gemeente. De tandartsen kun nen het werk nauwelijks meer aan. De laatste maanden verdwijnen er ook uit de gemeente. Het gemeentebestuur heeft de tandartsen uitgenodigd tot een gesprek om een oplossing te zoeken. Moeder beaamt het „Ja, Claartje is stout." Alsof ze wil laten zien hoe lelijk moeder poes toch wel heeft gehandeld zo'n klein poesje aan zijn lot over te laten, haalt ze uit huis een kommetje met lauwe, met wat water verdunde melk, dat ze voorzichtig in de bek van het diertje probeert te gieten. Vader houdt, terwijl de kinderen op hun knietjes naast het mandje zitten en nieuwsgierig toekijken, het kopje tussen twee vingers vast. Maar het blijkt niet eenvoudig te zijn om het poesje te laten drinken. De meeste melk komt op het dekentje terecht. Moeder geeft het niet direct op, maar ten slotte schudt vader het hoofd en zegt: „ik zou er maar mee ophouden." „Ja," zegt moeder. En ze laat erop volgen: „Jammer Voor de nacht mag het mandje in het achterhuis staan, „aar het warm is. Voor Carel is dat een hele geruststelling. Want dat het poesje de hele nacht in de koude en donkere schuur zou moeten blijven, vond hij wel heel erg. Natuur- in huis is het 's nachts ook donker. Maar daar dreigt geen gevaar. Met de gedachte aan het poesje, dat nu lekker warm en veilig ligt, valt Carel in slaap. De volgende morgen, als hij wakker is geworden, loopt hij. zo uit bed, op zijn bïMo voetjes naar het achterhuis. Het is nog vroeg. Vader ett moeder slapen nog. Uit de bedstee, waarvan de deuren mei een grote kier openstaan, hoort hij het luide gesnurk van vader. In het nog schemerige ochtendlicht doet Carel de ontdek king, die hem in een felle huilbui doet uitbarsten. Op zijn tenen is hij binnengeslopen, bang dat hij het poesje wakker zou kunnen maken. Bij het mandje gaat hij op de hurken zitten en kijkt naar het diertje, dat stil op het dekentje ligt. Voorzichtig aait hij het met een vinger over het kopje. En dan bevangt hem de schrik. Hij strijkt verder met de vinger over het gestrekte rugje. Het voelt koud aan en het poesje blijft bewegingloos liggen. De dood is voor de jongen nog onbekend. Toch is hij er ineens van overtuigd, dat het poesje dood is. En dat ook de twee andere poesjes dood zijn, maar dat vader en moeder dit hem én Barent niet hebben willen zeggen. Plotseling overweldigt hem het verdriet en barst hij in snikken uit. Met de ellebogen op de stenen vloer gesteund ligt hij vooro ver met het gezicht vlak bij het dode poesje en huilt Zo vindt vader hem als hij door het snikken wakker is geworden. In zijn sterke armen draagt hij hem naar de kamer. Daar legt hij hem in de bedstee naast moeder. Zelf komt hij ook nog terug onder de dekens. En in het warme holletje tussen vader en moeder in huilt Carel zich in slaap. De droefenis om het dode poesje slijt. Later ervaart d* jongen, dat de tijd alle wonden heelt, al blijven er vaak littekens achter die lelijk kunnen steken. De dood is in de buurt gebleven, nadat hij de poesjes is wezen halen. Want als Carel en Barent en het zusje weer een dag bij buurvrouw Griete zijn geweest en vader hen 's avonds is komen halen, is er weer een kindje. Maar er is geen vreugde zoals anders en er klinkt geen kindergeschrei uit het wiegje. Het broertje, dat die dag is gebracht, heeft slechts even geleefd. Het is een engeltje geworden bij onze Lieve Heer in de henel, zegt vader. Maar zijn stem klinkt vreemd. Echt blij omdat het kindje een engel is geworden, is vader vast niet. En moeder evenmin. Ze ligt in de bedstee en huilt In de weken en maanden die volgen ebt het verdriet weg. Het wordt weer als vroeger in huis. Moeder is beter en doet haar werk. Als vader van de school is thuisgekomen, pakt hij soms weer, net als vroeger, verf en penselen en schildert O, dat schilderen! Carel en Barent staan dan stil toe te kijken hoe vader de kleuren op het paneel brengt en onder zijn handen een landschap met bomen en bloemen groeit. Het is heerlijk als vader schildert. Als ze erbij mogen kij ken, beleven zij de prettigste uren van de hele dag. Toch zakt deze heerlijkheid in het niet bij het geweldige gebeuren, dat Carel naar school mag. Met andere kindéren van zijn leeftijd komt hij bij vader in de klas. Hij gaat lezen, schrijven en rekenen leren. Eh hij is nog maar een paar weken op school als er de, héle dag feest is, omdat admiraal Heyn de Spaanse vloot heeft verslagert en met een schip vol zilveren matten is teruggekeerd. De kinderen heb ben gezongen en gespeeld en 's avonds mochten ze met de ouders gaan kijken naar het grote vreugdevuur, dat op een weiland achter het gemeentehuis was ontstoken. Carel ervaart al gauw, dat de school wat anders is dan pret maken. Er mag eens zo'n feestdag zijndie kwam er ook een jaar later toen de prins bezit nam van Den Bosch maar op alle andere dagen moet er ijverig worden geleerd. Dat valt niet mee, Carel is er veel te ongedurig voor. Wordt vervolgd) Mooie knieën LONDEN Londense recht bank heeft in zijn uitspraak bewezen met de mode mee te gaan. De 20-jarige Linda Wood kreeg een schadevergoeding van tienduizend gulden toegewezen omdat zij een lit teken op haar knie had overgehouden van een verkeersongeluk. Zij zou hier door met minder charme een mini rokje kunnen dragen. De rechter had waarschijnlijk zelf wel plezier in het minitieuze kledingstuk. OEVftL bt AACC.T DUS RDND OOI oE.«mem DE ZO KJ Merk loos BERLIJN Karlfried Roes ier, een 40-jari- ge werkloze Westberlijner heeft vorige week op een ongebruikelijke manier werk ge zocht. Op zijn fiets reed hij naar de grensovergang bij de muur met een brief aan de Oostduitse leider Ulbricht vroeg hij daar om een baan. Toen hij zijn brief daar had afgegeven en weer wilde opstappen wilde de vopo's hem niet zo maar laten gaan. Ondanks een paar waarschuwingsschoten ging hij er als een haas vandoor. Nu zit hij in een eWstberlijnse gevangenis. Zonder werk en zonder fiets. 10.30 Morgendienst. 11.00 Llch- 18.30 Stereo: Metropole 18.S5 Gesproken brief. »».uu Voor de kleuters. 19.05 Klass. en moderne liederen (gr.). IKOR: 19.30 Gezeggen, gezeg de. gezag: ondermijning en handhaving van gezag in kerk en theologie. AVRO: 20.00 Nieuws. 20 05 Stereo: Omroep- ork. en solist: moderne en klass. muz. 21.15 Meneer Hugo, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Discotaria. 23.55-24.00 Nieuws. 19.10 Radiokrant. 19 30 Sb d^man^af. praatje. 19.50 Licht platenprogr. 20^10 ^De^ fa*~m» men uit Samen thuis, g. tot ge\; NCRV:" 20.20Attentie 5 Licht Instrumentaal V 1 Oorlog W|jjl al. NTS: 22.4! 'auze. 23.00-23 .rogr. lnstruktle <151. tal. VARA: Street. T V-film. 21.45 fllmreportage. lands progr. 18.55 Zandmannetje, bo. de kleine zw i Tienerklanken. 5: 11.30 Kla Licht ork. 1-.-. land- en tuinbouw. 12.3 de landbouw. parade. 13.00 Nieuv 12.40 Sport- i Actualiteiten Symfonie - (ftr.) iraracht. 15.30 Voor ou- steraars. 16.30 Bariton o. 17.00 Klanken uit lerlka. 17.30 Nederl. mi litaire orkesten (opn.) 18.00 Ge- platenprogr. 18.55 Op bet ■d af. praatje. - III. 9.00 rolijk plat 17.25 Muzikale aanwinst HIlvV iz.oo Nieuws. ïz.oz Bultenl. persoverz. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nieuws. 13.02 Bul tenl. persoverz. 13.05 Gevar. platenprogr. 14.00 Nieuws. 14.02 Bultenl. persoverz. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nieuws. .02 Licht muziekprogr. 16.00 leuws. 16.02 Oude platen. ,30 Licht platenprogr. 17.00 leuws. 17,02 Actualiteiten. lualltelten. - 298 taalles Hilversum II. 298 m. NCRV: inetje. 7.00 Nieuws en herh. SOS-ber verver 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: 19.55 Lichte orkestmuz. 7 30 Nieuws Nederlands. 7.30 Nieuws. 7.32 Stereo: Nws. 20.25 Bonanza. 21.15 Amuscmentsmuz. 7.40 Radio 22.15 Reportages krant. 8.00 Nieuws. 8.10 GewiJ Delvaux over de muziek (gr..) 8 beroepen in de 18.32 Stereo: Llchti ereld. 22.55 Nw 9.00 Voor de zieken. 9.35 nin isn derland 1. NTS/N 45-12.00 Schooltelevisie. Het hol is meer dan ruim genoeg! En gek: Het lijkt wel of er iemand woont. Twee „iemanden" zelfs! Grote „iemanden". Stikkeltje fluistert: Mis schien wonen IIIER de Echte Beren wel!!" Daar klinken ineens heel zware dreunende voetstappen heel zwaar dreunende stemmen! Stikkeltje en Bruunke grijpen elkaar angstig beet: het ZIJN de Echte Beren! Stikkeltje wacht ze niet af „Vlucht", roept hij Bruunke toe, wegsnellend. maar die arme plakkerige Bruunke kan zich nu zo slecht bewe gen, hij struikelt en valt FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11