voor Loutikov en Spasski VCVo VOLWAARDIGE BOND BINNEN NCSU Hoogovenschaaktornooi Nederland moest Van Lreet wordt bedreiging afkeuren Westlandse bedr ij ven naar Waddinxveen? Zoeken naar Pieter Albert wstaakt SUBTERRANEANS werpen zich serieus op rhythm en blues Bezetting van orkest van Duke Ellington AZNAVOUR GETROUWD Condors iTop-40 7 DINSDAG 17 JANUARI 1967 Eurovisiespel (Van c radio- en tv-redactie) (Van onze sportredactie) BEVERWIJK Van Geet trekt zich weinig aan van de reputatie van zijn tegenstanders in het Hoogovenschaaktornooi. De vijfde ronde bracht hem tegen de Zuidslavische grootmeester Ciric en hoewel de partij ook in de twee zitting niet tot een beslissing kwam, lijkt winst voor onze landgenoot niet meer te voorkomen. Hiermee bezet hij na deze vijfde ronde, waarin weer hard om de punten werd gevochten de derde plaats, onmiddellijk achter de Russen Loutikov en Spasski. Weet hij deze partij te winnen, dan heeft hij de fraaie score van ZVz uit 5! Nederlands sterkste schaker Hein Donner. blijft bij al dit geweld achter. In de eerste zitting kon opponent Larsen niet tot winst komen, maar later op de avond consolideerde hij zijn positie en bereikte hiermee zijn eerste overwinning. Kuijpers kon tegen remisekoning Ghitescu inderdaad niet verder komen dan een verdeling van het punt. SPEKTAKELSTUK Het spektakelstuk was maandag Spasski-Pomar. Lange tijd hield de Spanjaard stand, maar tegen de tijd- controle moest 'hij een doorbraak van Spasski toestaan, die de Rus met win nend voordeel afsloot. Szabo kon weer plaatswinst boeken, maar Langeweg maakte het hem wel erg gemakkelijk. Een simpele blunder betekendë direct verlies van Lange weg. Kavalek-Darga was theoretisch gezien uiterst boeiend. Toch kwamen zij al na 22 zetten remise overeen. Ree speelde in de avondzitting remise met Robatsch, waardoor hij op gelijke hoogte kwam met Pomar. Scholl verbeterde zijn positie in de meestergroep aanzienlijk door een zege op de Fin Westerinen, terwijl Van Scheltinga eerste kan worden als hij kans ziet zijn afgebroken partij tegen Marovic in winst om te zetten. Van Wijngaarden zakte verder terug nu ook Ostojic van hem won. Brede- wout hield de Hongaar Szily op remise. De Spanjaard Medina Garcia behaalde eindelijk een halve punt en wel tegen Enevoldsen. Maandag werd ook de eerste ronde 1 van de damesgroep gespeeld. Mevr. Heemskerk had wel een bijzonder goede start door van de Roemeense Nicolau te winnen, terwijl mevr. Tim mer niet achter bleef met een over winning op Katja Jovanovic. Beide dames waren favoriet voor de eind zege. Mevr. Vreeken brak haar partij tegen Karakas af, en ook mevr. Mul der kwam in eerste instantie tegen Kokanovic met tol een beslissing. Eerste remise van Loutikov BEVERWIJK Gligoric heeft de eer opgeëist de eerste speler te zijn, die koploper Loutikov heeft kunnen bedreigen. De Rus speelde van meet af aan op re mise. De Joegoslaaf voelde hier weinig voor en trachtte een goe de positie te verkrijgen, wat hem ook lukte Na dertig zetten stond Gligoric stellig beter. In tijdnood echter moest hij dit laten schieten. Uit eindelijk mocht hij blij zijn met het halve punt. t>or.„. S dXC6 5. PC3 f6 6 Thd8 18. Tel Td2 19. b3 Pc6 20. C3 Pe5 21. Pd5 Td3 22. I.fl Lxf4 23. PxX4 Txc3 24. Pd5 Lxd5 25. Pxd5 26. Teel Tb2 27. Txc5 c6 28. Pxf6 Pd3 29. Tg5 Pf4 30 .Kh2 Td2 31. Tgl Kd8 32. e5 Ke7 33. Pe4 Tc2 34. e6 b6 35. a4 a5 36. Khl KxeG 37. Tgel Kd7 38. PfGt Kd6 39. PeBt Kd7 HILVERSUM Zoals verleden jaar juli al bekend werd, heeft de werkgroep Drama van de NTS in die maand aan Eurovisie laten weten, dat Nederland in december 1966 niet zou kunnen meedoen aan opvoering en uitzending van het stuk, dat toen in „Het grootste thea- ter ter wereld" (d.i. alle Eurovisielan- j den) zou worden vertoond. Het ging om I een werk van de Oostenrijkse schrijver Fritz Hochwalder, getiteld „Der Befehl". De werkgroep Drama, gepresideerd door NCRV's David Koning en bestaande de hoofden van de afdelingen drama alle omroepen, was na lezing van het spel unaniem van mening, dat de mentaliteit, die hieruit sprak moeilijk verenigbaar is met de in Nederland heersende opvattingen omtrent gebeur tenissen in de Tweede Wereldoorlog, met name de jodenvervolging. Deze verantwoorde weigering van de NTS is weer in het nieuws gekomen, nu het Duitse weekblad Der Spiegel er de zer dagen verwijtend over schreef, zulks met het oog op het feit dat ZDF, het tweede Duitse tv-programma, vrijdag avond a.s. het spel zal uitzenden. De ove rige Eurovisielanden hebben het reeds op hun programma gehad. Andere Duitse bladen namen het be richt over en correspondenten seinden het naar hun buitenlandse (ook Neder landse) bladen. „Een bericht, opgehaald uit het stof van het archief', zegt de NTS, „het is zes maanden oud". AMSTERDAM In de nacht van zaterdag op zondag is uit een woning aan de Amsterdamse Oranje Nassau- laan voor 10.000 gulden aan juwelen er een geldbedrag van 3000 gulden gesto len. De bewoonster was enige tijd afwe zig. De dieven verschaften zich toegang tot het huis door een raam op de eerste etage te forceren. De juwelen bevon den zich in een afgesloten kast. UITSLAGEN Grootmeestergroep: SpasskiPomar 10. ReeRobatsch VzLoutikov Gligoric VzVz, GhitescuKuijpers *4Vz, KavalekDarga 1414, CiricVan Geet afg., DonnerLarsen 01, Szabo—Lange weg 10. Meestergroep: NainggolanUjtelky 01. SziliyBredewout VzScholl Westerinen 10. Medina GarciaEne voldsen 14Vz, MarovicVan Scheltinga afg.. Van WijngaardenOstojic 01, Kei lerTatai 1414, SandorKaraklaic 14—14. Damesgroep: KouchnirSzota 10 VreekenKarakas afg., Velat de Colomi- nasEretova 01, HeemskerkNicolau 10, Timmer—Jovanovic 10, Mulder Kokanovic afg. HANS REE Grootmeestergroep: 1. Loutikov 414, 2. Spasski 4, 3. Van Geet 2'4 en 1 afg., 4/7. Donner. Ghitescu, Kavalek en Gligoric 214, 8. Ciric 2 en 1 afg. uit 4, 9. Szabo 2 uit 4. 10/14. Langeweg, Darga, Kuijpers, Robatsch en Larsen 2, 15/16. Pomar en Ree 114. Meestergroep: 1/3. Karaklaic. Ostojic en Tatai 314. 4/5. Sandor en Van Schel tinga 3 en 1 afg., 6. Ujtelky 3. 7/10. Bre dewout. Szily, Scholl en Keiler 214,11/12. Enevoldsen en Westerinen 2. 13. Marovic 114 en 2 afg., 14. Nainggolan 114. 15. Van Wijngaarden 1 en 16. Medina 14. NTS maakt werk van schaatsen (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Evenals verleden jaar zal de NTS weer ruim aandacht besteden aan reportages van de Euro pese en de wereldkampioenschappen schaatsen. Zo zult U op zaterdag 28 januari kunnen kijken naar de Europese wed strijden welke in Lahti (Finland) worden gehouden en waar die dag de 500 en de 5000 meter tussen 3.55 en 6.45 uur worden verreden en op za terdag 11 februari naar dezelfde af standen. die dan worden gereden in de strijd om de wereldtitels in Oslo. Bob Spaak gaat als commentator naar beide landen en alle uitzendin gen komen op Ned. 1. MOSKOU De Russen hebben op 5 januari een Westduitse student Volker Schaffhauser (25) uit Heidelberg, gear resteerd. Hij wordt beschuldigd van il legale activiteiten. De student was 30 december naar de Sowjetunie gereisd voor een toeristisch bezoek aan Lenin- consul Schaffhauser te mogen bezoe- grad. Goede samenwerking met NeVoBo (Van een onzer sportredacteuren) UTRECHT Het verbond van christelijke volleybalverenigingen zal een volwaardige bond worden binnen het raam van de Neder landse Christelijke Sportunie. Het voorstel tot vorming van een ge heel zelfstanige organisatie werd gisteren op de jaarvergadering van VCVo in Utrecht besproken. Een en ander is het gevolg van de uitbreiding in ledental (SSS uit Nieuwendijk meldde zich gister avond als 61ste lid). Per 31 december telde de VCVo 2656 leden. De grote zelfstandigheid zal pas gerealiseerd kunnen worden nadat nieuwe statuten zijn vastgesteld en ko ninklijke goedkeuring verkregen. Het VCVo zal binnenkort een vergadering beleggen, waarin de nieuwe statuten zullen worden opgesteld. Men zal dan ook kunnen rekenen op meer subsidie van de overheid. De matig bezochte jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. van Zweeden leverder verder weinig nieuws op. De heer Van Zweeden merkte op dat de verhouding met de Nevobo goed was, ondanks het feit dat het VCVo een brief deed uitgaan be treffende de zondagsrust. Financieel sterk Financieel staat de VCVo er niet slecht voor. Zoals bekend wordt hei tekort grotendeels gedekt door de NCSU die op de jaarvergadering ver tegenwoordigd was door haar direc teur de heer J. Kalisvaart. Ook prof. Burgemeester bij installatie commissie Tuinbouwcentra (Van onze correspondent) WADDINXVEEN Door de verdere uitbreiding van Europoort zullen in de toekomst steeds meer tuinbouwbedrijven uit het West- land naar elders moeten worden overgeplaatst. Het feit, dat de re gering 2000 hektare heeft geresveerd voor de tuinbouw in het ge bied rond Waddinxveen, geeft te denken. Nadrukkelijk verklaarde burgemeester C. A. van der Hooft bij de installatie van de com missie Tuinbouwcentra, dat dit zijn persoonlijke mening was. EEN jaar geleden heetten zij nog De Kick, nu de Sub terraneans. Toen een gerucht makende beat-groep, nu een duo, dat zich op de rhythm en blues heeft geworpen. LJIJ en zij een creatie voor 11 hem en haar, geïnspireerd naar ontwerpen van Cardin. Hij draagt een zwarte pantalon, groene rib-trui en oranje vest, zij een grijsgroene overgooier met oranje rib-jumper. DEN OEVER Na twee dagen ver geefs speuren naar de vermiste kotter Pieter Albert heeft de leider van de Wieringer opsporingsvloot, schipper H. Doesburg van de Cornelis Ferdinand via radio-Scheveningen laten weten, dat de acties gestaakt zullen worden. Een groot aantal schepen en vliegtui gen heeft aan het zoeken van de Wie- ringen 6 deelgenomen. 22 Wieringer kotters voeren tenslotte uit in een laatste poging. Er werd echter geen spoor van het schip gevonden, dat drie mannen aan boord had. Aan de hand van kaarten toonde de burgemeester de vooroorlogse situatie van de Waddinxveense landbouw en die van heden. Burgemeester Warnaar heeft direct na de oorlog de stoot ge geven tot een geweldige ontwikkeling van de tuinbouw in dit gebied. In de toekomst zal Waddinxveen een plaats moeten worden met ruim 25.000 inwoners. Doordat steeds meer be drijven, en niet alleen tuinbouwbedrij'- ven, zich in Waddinxveen geen vesti gen, zal dat minstens 30.000 worden. Waddinxveen is een gemeente met een groot agrarisch achterland, veel in dustrieën èn een gemeente waar het Marsmuziek voor inbrekers PAPENDRECHT Het nieuwe kan toor van de Algemene Bank Neder land heeft een uniek alarmsysteem. Inbrekers, die het gebouw 's nachts binnendringen, worden verwelkomd met luide marsmuziek. Zij hoeven hun werk ook niet in het donker te doen, want als zij één stap over de drempel hebben gedaan, gaan alle lichten aan. Tegelijkertijd wordt op het dak een groot zwaailicht in werking gesteld. Als eerste nummer staat de mars Bridge on the river Kwai op het pro gramma. goed wonen is. Op aandringen van de regering moest in het streekplan Rijn en Gouwe 2000 hektare beschikbaar worden gesteld voor de tuinbouw. Gezien de plaats van de veiling en het streekplan komt het grootste deel van de nieuwe tuinbouwbedrijven op het grondgebied van Waddinxveen. Om wilde bebouwing tegen te gaan zijn reeds besluiten genomen over uitbrei dingsplannen. Het gemeentebestuur staat bij de steeds toenemende vestiging van tuin bouwbedrijven" voor grote problemen. 1800 tuinderijen betekenen 1800 schoorstenen en 1800 rookpluimen bo ven de gemeente.. Wanneer hiertegen niet tijdig maatregelen worden ge nomen is de luchtverontreiniging bo ven de plaats een feit. En is het afgelopen met de funktie van woongemeente, aldus burgemees ter Van der Hooft. De commissie zal plannen bestuderen de bedrijven met aardgas te laten werken; deskundigen van de Gasunie zijn van mening dat dit mogelijk is. De heer J. van de Roovaart is dooi de commissieleden benoemd tot voor zitter, de heer W. Meijer tot secretaris. Waddinxveen wil de tijd voor blij ven. Juist daarom is de ingestelde commissie dringend noodzakelijk. Mo menteel hebben zich reeds 40 bedrijven gevestigd, die allen aan de stede- bouwkundige eisen voldoen. J. H. Christiaanse, voorzitter van de NCSU, was na de pauze aanwezig. Besloten werd om op Hemelvaarts dag in de sporthal Margriet te Schie dam het grote VCVo-tornooi te hou den. In Hengelo zal op Tweede Pink sterdag het noordelijke VCVo-tornooi worden georganiseerd. Ook volgend jaar hoopt men een tornooi op louw te zetten. Als voorlopige kandidaat voor de organisatie werd Irene uit Bilhoven aangewezen. De aktie Steunt Samen Sport werd onder de hamer gebracht door de heer Kalisvaart. Met deze aktie steunt men niet al leen de eigen vereniging maar ook de christelijke sport, aldus de NCStl- directeur, die de vergadering besloot met een kort woord. OMROEPWET HAALT HET (Vervolg van pag. 1) Gezamenlijk Een groot aantal sprekers vond de zendtijd die voor het gezamenlijk pro gramma van de NOS is uitgetrokken te ruim. Het wetsontwerp opent de moge lijkheid deze stichting 25 tot 40 procent van de zendtijd te geven. De mee9te woordvoerders vreesden dat met name het minimum van 25 pet. te hoog gesteld was en dat de NOS zich tot zesde omroepzuil zal ontwikkelen. De anti-revolutionaire afgevaardigde Schakel diende gesteund onder meer door de heren Baeten en Kikkert een amendement in om de minimum zend tijd van de NOS op 15 pet. van het totaal te stellen en de verdere verde- Openheid De heren Kikkert, Baeten en Schakel toonden zich in grote lijnen tevreden over de openheid die het ontwerp-Om- roepwet in het bestel bracht. Er is een redelijk evenwicht tussen het histo risch gegroeide en de nieuwe tijd, al dus de heer Kikkert. De heer Schakel noemde de regeling zo open als het maar zijn kan. Ze is alleen afgesloten voor personen die via geldmacht willen meedoen. Uitermate kritisch toonde mevrouw Van Someren-Downer (lib.) zich. Zij noemde het aanhangige voorstel een wetsontwerp ter bestrijding van Tele- vizier en sluiting van de ether. Men wil volgens haar conserveren wat 40 jaar geleden gegroeid is. Ande re gegadigden wordt onder het mom van openheid het bestaan onmogelijk gemaakt, aldus de liberale woord voerster. Zij meende dat de overheid het karakter van geen enkel blad mag aantasten. In een motie vroeg zij hier over een uitspraak van de Kamer. Mevrouw Van Someren diende te vens een motie in waarin zij vroeg TE- LEAC de rechten van een autonome zendgemachtigde te verlenen. De definitieve bezetting van het or kest van Duke Ellington, dat zater dag. 28 januari twee concerten geeft in De Doelen te Rotterdam is be kend. Leider-pianist-componist Du ke Ellington komt met: Cat An derson, Herbie Jones, Cootie Willi ams en Mercer Ellington, trompet. Lawrence Brown, Buster Cooper en Chuck Connors, trombone; Russell Procope, sax-clarinet; Harry Car ney, baritonsax-clarinet; Paul Gonsalves, tenorsax; Jimmy Hamil ton, clarinet-sax; Johnny Hodges, OOSTDUITSE VREDESMEDAILLE PETE SEEGER: De Amerikaanse folksinger Pete Seeger heeft in de Oostberlijnse Hootenanny Club de Oostduitse vre- desmedaille gekregen voor „zijn ver diensten als wereldbekend zanger en vechter voor vrijheid, gerechtig heid, sociale vooruitgang, zijn strijd tegen onderdrukking en elke vorm van rassendiscriminatie". De jeugdige bezoekers waren en thousiast over de liedjes van Seeger, vooral over zijn protestlied tegen de oorlog in Vietnam. De Hootenannyclub van Oost-Ber- lijn maakt deel uit van de jeugd- en sportclub aan de Karl Marx Allee. Negram/Delta komt binnenkort met twee langspelers van Hollandse artiesten op de markt. Op de ene lp worden de successen van Cowboy Gerard verzameld, op de andere de grootste toppers van Bob Smit. Voor nog geen tientje zullen ze te koop zijn. Op slot Freule Wttewaal van Stoetwegen (c.h.) noemde het wetsvoorstel een slecht compromis. Er wordt open heid geboden, maar in feite gaat volgens haar de deur op slot. De regeling van het auteursrecht was volgens haar niet overeenkomstig de regels van het behoorlijk maatschappelijk verkeer. Van de kleinere fracties verklaarden de CPN, de PSP en de Boerenpartij zich tegen het wetsontwerp. De GPV- afgevaardigde Jongeling zei veel moei te met deze wet te hebben en ook de afgescheiden vrije boer Voogd toonde weinig enthousiasme. Bij dit monsterdebat, waarin 17 spre kers het woord voerden, werden maandag tien amendementen ingediendl Belangrijk hierbij is het verzoek van de heer Baeten om de omroepverenigin gen die een studio exploiteren, een ex tra bijdrage uit de luistergelden te ge- De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. mejuffrouw dr. Klompé, antwoordde de Tweede Kamer vandaag. altsax. John Lamb, bas; Sam Woody- ard, drums. Tijdens het optreden van Ella Fitzgerald wordt Ellington in het or kest vervangen door pianist Jimmy Jones en Lamb door bassist Bob Cranshaw. Op zijn Europese tournee heeft het orkest concerten gegeven in Pa rijs, Milaan, Rome, Düsseldorf, Zürich, Frankfurt, München, Kopen hagen, Stockholm, Oslo, Berlijn en Hamburg. Na Rotterdam volgen nog Brussel, wederom Parijs, Lyon, Lon den en enkele andere Engelse ste den. The Creation, beroemd en be rucht door de schilderende „stage- act," maakt tijdens de tournee door ons land (begin februari) ook een opname voor het NCRV-tv-pro- gramma Twien. Onlangs is de groep uitgebreid met een lieftallig meisje. Tina heet zij. Surfgroup Check uit Den Haag heeft twee nummers opgenomen, die de prestaties van de Beach Boys vrij dicht benaderen. De Haagse rhythm and blues-, groep Mack, die reeds zeer veel pu bliciteit krijgt, gaat binnenkort bij Negram/Delta een single opnemen. De Franse zanger Charles Azna- vour (43) is in Las Vegas (Nevada) getrouwd met het 25-jarige Zweedse fotomodel Ulla Thorssell. De chansonnier en zijn blonde bruid struikelden tot grote hilariteit van het kleine gezelschap gasten over de Engelse huwelijksformule. Op de traditionele vraag antwoordde Azna- •our met „oui" de charmante Zweedse zei „I do". De Engelse zangeres Petula Clark was de getuige van de bruid, Sam my Davis Jr., die te laat kwam, om dat zijn vliegtuig vertraging had, was de getuige van de zanger. Onder de gasten waren Azna- vours twintigjarige dochter Patricia, die de korte plechtigheid huilend bijwoonde, de filmacteur Kirk Doug- as en de zangeres Edie Gormez. Het paar werd in de echt verbon den door rechter John Nowbray, die verleden jaar Brigitte Bardot en lunther Sachs trouwde. Via een communicatiesatelliet vverd de huwelijksvoltrekking rechtstreeks per televisie naar Euro pa uitgezonden. De platenmaatschappij Polydor zag wel wat in deze Haagse knapen, Downy Boy Jason en Sleepy John Baker (die in het gewone leven John Bakker en Henk Jantzen he ten). Zij maakte gelijk de lp Down to Earth op Polydor 736.064, een plaat met tien nummers, meest eigen composities van de Subterraneans. De ex-Kicks verwekten destijds veel opschudding door tijdens hun optreden voor duizenden guldens aan elektrische gitaren en verster kers kapot te trappen. Dit geld verslindende optreden kostte kapi talen en was dan ook een van de redenen om naar andere mogelijk heden te zoeken. Zij vonden die in de rhythm en blues en werden zo enthousiast, dat zij beroeps zijn geworden. De prestaties van de ex-leerling van de Haagse Kunstacademie en de vroegere zeeman zijn niet onopge merkt gebleven. Kortgeleden tra den zij op in het tienerprogramma van de AVRO Moef Ga Ga. Met de NCRV wordt onderhandeld om op te treden voor de camera's van Twien. John Bakker heeft zo langzamer hand wel wat ervaring gekregen in de „muziekbusiness'. In Austra lië speelde hij een tijdje in een beat-groep en toen hij zijn vriend Henk Jantzen (in Parijs) ontmoet te, hebben zij het eerst in Frank rijk geporbeerd. Down to Earth is dan ook een bewijs geworden van hun capaci teiten temeer daar de meeste songs eigen composities zijn. Met een kwijnende mondharmonica en zuiver „bluesy-ritme" wordt de juiste sfeer bereikt. Ondanks al deze ingrediënten is de plaat geer. opvallende prestatie geworden. Het is hoofdzakelijk te wijten aan de combinatie van de songs, dat de plaat erg monotoon is uitgeval len. Nummers als Psycho-brain washing blues en Mr. Judge had den het ongetwijfeld beter gedaan op een singletje. Nu is er slechts een enkele uitschieter. Hoewel cp de plaat maar één nummer van Dylan wordt gebracht (Long tine gone) ademt de hele lp wel de sfeer van Bobby. De Hagenaars zeggen er zelf van: „Het belangrijkste is niet dat het een bestseller wordt, maar dat we er voldoening van hebben." Wij waahten op hun eerste singletje (volgens hen staat het al op de band) dat misschien méér heeft te bieden. Petula Clark zangeres van het jaar Petula Clark is door de toonaange vende Amerikaanse muziekbladen Music World en Cash Box uitgeroe pen tot de beste zangeres van het jaar. Van alle artiesten heeft zij vorig jaar de meeste langspeelplaten over de hele wereld verkocht: vijf mil joen! Binnenkort zal Petula Clark de ti telsong uit Cmarles Chaplins nieuwe film „Countess from Hongkongêé in het Frans opnemen: „C'est ma chanson". TOP Protestzanger Antoine doet op 23 januari mee aan het Songfestival van San Remo. De Argentijnse-Spaanse gitarist Alberto Cortez heeft op initiatief van de Spaanse televisie een show opgenomen, die wordt uitgezonden in Zwitserland, Nederland en Duitsland, speciaal voor de Spaanse gastarbeiders in deze landen. Vreugde in het bescheidenRotterdamse beatwereldje! Voor de eerste maal een nummer van en Maasstedelijke groep, de in opkomst zijnde Condors, in Veronica's Top-40. Binnengekomen op 24 en met goede kansen op een hogere plaats: Tomorrow. Manager P. Schaap, enthousiast: „Ik had er wel op gehoopt, maar zo'n sprong had ik niet verwacht, 't Loopt storm in de win kels, de platenmaatschappij kan de vraag nauwelijks bijhouden!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7