W^ËÊÈk: SCHEEPSRAMP TINA SCARLETT VOOR DUITSE RECHTBANK Minder huizen door te dure bouw Massagraf blootgelegd De Gaulle: troepen VS in Europa nodig Manchesters eenzijdig boek: beeld Uit de Haagse hof geplukt Meer belangstelling van ondernemers het Noorden voor 5 DINSDAG 17 JANUARI 1%7 Verkenning rpE oordelen naar hetgeen uitgelekt is over de Frans-Duitse bespre- j kingen hebben De Gaulle en Kiesin ger zich beperkt tot uitwisseling van gedachten en toenaderingspogingen. Nadruk wordt gelegd op wat beide landen samen willen nastreven. Het Is een geven en nemen, een afwegen van wederzijdse belangen, waarbij Kiesinger zich in een afhankelijke positie weet. Méér dan een terreinverkenning is de gedachtenwisseling te Parijs ech ter niet geweest. Daartoe laat een diplomaat als Kiesinger zich zelfs niet door een De Gaulle verleiden. Zo mag worden aangenomen, dat geen afspraken zijn gemaakt die van betekenis zijn voor de samenwer king in Europees, laat staan in At-1 lantisch verband. Het feit dat hierover niets is gezegd kan erop duiden, dat deze zaken met grote omzichtigheid worden behan deld. Wellicht meent De Gaulle dat de tijd in het voordeel van Frankrijk werkt. Binnen afzienbare tijd zal Kiesinger rich wat die samenwerking betreft duidelijk moeten uitspreken. Israël en Syrië akkoord met plan OeThant KLEEF Gisteren is te Kleef het proces begonnen rond de on dergang van de Deense veerboot Tina Scarlett, een van de grootste scheepsrampen die zich na de oorlog op de Rijn heeft voorge daan. Zeven personen onder wie de directeur van een Keulse werf ten ten dele in brand of werden gebi; en twee sleepbootkapiteins wor- k.erd. Opvarenden deden wanhopige De stuurman van de tanker, een botsing verwachtend, draaide de ont- luchtingskanalen van de ladingstank open om een explosie te voorkomen. De benzine die daarna op het water terechtkwam, verspreidde zich echter brandend over vele kilometers van de Rijn. Zeker vijftien schepen kwamen in een noodsituatie te den grove onachtzaamheid, het j veroorzaken van ernstig letsel, richt gingen het 'vege lijf te redden. De behandeling voor het Landesge- Kleef zal voor een groot deel !het veroorzaken van ernstig letsel gewijd zijn aan de resultaten de dood ten gevolg hebbend en'technisch onderzoek naar de oorzaak. 1 —«1 het in gevaar brengen van het scheepvaartverkeer ten laste ge- ultspraak 'wnvacht'. legd. NEW YORK Israël en Syrië zijn akkoord gegaan met het voorstel van VN-secretaris-generaal Oe Thant. De gemengde bestandscommissie van bei de landen zal nu zo spoedig mogelijk bijeenkomen om de spanningen, die steeds weer dreigen uit te lopen op een openlijk conflict, te verminderen. De gedelegeerde van Syrië in de VN ging onvoorwaardelijk akkoord met het plan van Oe Thant. Israël EU bleef meer gereserveerd staan, maar erkeren. raak- verklaarde zich toch akkoord. De Amerikaanse senator Javits heeft er bij president Johnson op aangedron gen met Groot-Britannië en Frankrijk een conferentie te beleggen om de vrede in het Midden-Oosten te garan deren. ROME Engeland kan bij zijn po gingen om toegelaten te worden tot de EEG op warme steun van Italië reke- (711,1 LIGE-N nen. Dit hebben de Italiaanse premier Moro en de minister van buitenlandse erklaarde giste-1 zaken, Fanfani, gisteren te Rome in 1 een eerste onderhoud met premier De ramp gebeurde op 7 oktober 1960. Twee doden cn 22 gewonden vormden CZij voltrok rich8™1* middags om twee Bel1 van de Keulse werf (die door het! Wilson van Engeland gezegd. uur. Dr Rijn m over „rol/afstand I ongeluk failliet is gegaan I. dat vlammen gehuld, men sprak MINISTER Luns is gisteren teruggekeerd van zijn bezoek aan Roemenië. Toen hij op Schip hol landde, werd hij opgewacht door journalisten, die hem bij zonderheden over zijn reis vroegen. Minister Luns stond hen gaarne te woord. te haast was geweest de Tina Scarlett waar inferno. In het ziekenhuis te Em-It»di? af te leveren. Hierdoor waren gewonden r mrr.lrn Van beide zijden van de Rijnoeve werden de branden bestreden, mas later laaide het kracht varen. Op last van hogerhand werd dit door twee sleepboten ge- daan. die volgens de aanklager te zwak waren om de Tina Scarlett in de juis- KMA heeft leerstoel (Van c 5 onderwijsredactie) Voorwaarden VOLGENDE week krijgt De Gaulle bezoek van de Britse premier Wilson. Deze-Frans-Britse besprekin- 1 1 l"ge,an;:r.rr„gcJdrrEu^rnsr voor raket-techniek gemeenschap. De Gaulle sprak in 1963 een veto uit over een desbetreffend Brits verzoek. Ook nü ligt dc beslissing in banden van de generaal. De Franse president zal politieke voorwaarden stellen, waaraan Lon den moet voldoen, wil het voor toe lating in aanmerking komen. Het is duidelijk, dat Wilson niet on middellijk bevestigend of ontken nend kan antwoorden. Ook hij zal trachten, het gesprek gaande te hou den. Hij bevindt zich thans te Rome, waar men Engeland gaarne als EEG- lid zal begroeten. Ook andere hoofdsteden zal hij be zoeken. Eind februari komt hij pas naar Den Haag. Vóór die lijd vallen er geen beslissingen. Het is zelfs de vraag, of vorderingen zullen zijn gemaakt op 25 maart, als te Rome het tienjarig bestaan van de EEG wordt gevierd. op. Bewoners van Emmerik vluchtten tevaa' r°ute te houden. in de kelders op het gerucht dat schip geladen met explosiev gen stond. Oorzaak BREDA Nederland heeft als een van de eerste landen in Europa een leerstoel voor raket-techniek. Gisteren aanvaardde dr. ir. J. M. J. Kooy in de aula van de KMA het ambt van ge woon hoogleraar in de raket-techniek j met een rede over de zwaartekracht. Prof. Kooy, die reeds vele jaren voor- loods van het schip. Theodor sprin- Janssen, verklaarde dat hij nooit eer- der op zo'n groot schip had gevaren. Hij was ook niet op de hoogte van de werking van het moderne roersysteern. Bovendien zou hij pas in Rotterdam de ramp 1 het commando overnemen. Voor het proces zullen 94 getuigen gedacht j uit Duitsland, Nederland en Dene- leepkabel marken worden opgeroepen. De zit ting van de rechtbank zal waarschijn- Ir. Witte bezorgd over woningwetwoningen Over de oorzaak weinig meer bekend geworden. In eerste instantie heeft aan het breken van 1 tussen de nieuwe 2000 ton veerboot Tina Scarlett, die met onge-1 lijk tien dagen duren, veer 80 personen aan boord voor' haar in dienststelling via Rotterdam naar Denemarken gesleept zou wor den en de Nederlandse sleepboot Mar- tin van de Firma Schelss uit Dor- drecht. Later is als mogelijkheid geopperd, land grote faam als ruimtevaartdeskun-jnaar de Belgische tankboot Diamant! dige. Hij is lid van de internationale toe, die 800 ton vliegtuigbenzine en' organisatie op dit terrein. 'dieselolie vervoerde. (Van onze soc.-econ. redactie) (Vervolg van pagina 1) j DEN HAAG In hun brief aan de Tweede Kamer, waarin de maatregelen voor het noorden be- I kend zijn gemaakt, wordt de ver wachting uitgesproken dat niet alleen een grotere belangstelling j van binnenlandse ondernemers voor vestiging van industrie zal U voert het adjectief ..christelijk Af-1 ontstaan, maar dat er ook van gezien van de vraag 111 hoeverre een dagblad dit kan zijn - ik wil niet twij-buitenlandse zijde een ruimere Christelijk? felën aan de bedoeling die eruit spreekt. Ze blijkt ook vaak. Echter: uw berichtgeving over Vietnam is duidelijk in zijn steun aan het Amerikaanse optre den. U stelt interesse zal zijn. De minister en staatssecretaris schrij- ven echter, dat in het buitenland een achter hen die napalm-aanzienlijk actievere acquisitiepolitiek ln Zuid-Vietnam SAIGON Onder uitgebrande resten van een gevangenkamp van de Viet- cong-rebellcn in de buurt van de Mc- I kong-delta hebben mensen van dc Amerikaanse inlichtingendienst giste- 1 ren een massagraf ontdekt, zo meldt het persbureau Associated Press1 gisteren. I Een Vietnamees, die de massaslachting overleefde door zich voor dood te houden, bracht de inlichtingendienst' op het spoor van het massagraf. Een- j j enveertig gevangenen, onder wie vrouwen en kinderen, werden door de Vietcong-rebellen vermoord toen de regeringstroepen het kamp nader den. Soms zal men moeten afzien van du re hoogbouw. En als er alleen maar kostbare grond beschikbaar is. moet men nagaan of in buurgemeenten goed koper kan worden gebouwd. 40 gulden UTRECHT Minister Witte vreest dat dit jaar het geplande aantal woningwetwoningen niet kan worden gehaald. De investe ringen vergen zulke hoge bedra gen, dat de laagstbetaalden er de dupe van dreigen te worden. In een vraaggesprek met Ruim Zicht, het blad van het Nederlands Katholiek vakverbond, ontkent de minister dat hij „kale" woningwetwoningen wil (die volgens de minimumeisen zijn ge- jbouwd). Hij heeft de gemeenten echterj monument voor zichzelf willen neerzet-, gevraagd, af te zien van luxueuze ten en hoge maar dure woongebouwen1 bouw (volgens de maximale eisen). Datplaatsen." De minister vindt een huur van veer tig gulden per week. zoals voor een woningwetwoning wordt gevraagd, te hoog, zelfs voor goedbetaalde handar beiders. „Er zijn stedebouwkundigen die een den. De ministers van financiën ran de EEC-landen zijn weer in Oen Haag bijeengekomen voor hun driemaandelijkse ontmoeting. De leiding van deze bijeenkomst be rust bij onze minister-president prof. dr. J. Zijlstra. Op de foto ziet men van links naar rechts nog de heren Debré en Strauss. Steun Antillen geregeld DEN HAAG Premier Jonekheer van de Nederlandse Antillen en vi ce-premier Biesheuvel tekenden giste ren in het Antillenhuis het protocol, waarbij de Nederlandse hulpverlening voor 1967 tot 1972 aan de Antillen 'wordt geregeld. Het gaat om ƒ240 miljoen, gedeelte leningen op gunstige voorwaar- hoefte aan een sterke impuls voor ce; industrialisatie het grootst is, op onaan- j vaardbare wijze zou verzwakken. Gebleken is dat in andere landen zo-[De gevangenen werden alvorens zij danige tegemoetkomingen worden gebo- deh. dat de aantrekkingskracht van de Nederlandse regionale faciliteiten on voldoende bleek. De nieuwe maatregelen zullen op kor te termijn worden uitgewerkt, opdat zij zo spoedig mogelijk kunnen worden toegepast. Binnenkort worden nadere medede lingen gedaan regering denkt te nemen om tegemoet te komen aan de moeilijkheden van een aantal gemeenten in de stimule ringsgebieden bij het aangaan van le ningen voor openbare werken. werden vermoord, wreed mishan deld, zo vertelde Lam Van Due (55). de man die het bloedbad overleefde. Zo vond men het lijk van een man van wie de armen met draad op de rug was gebonden. Sommigen waren doodgeschoten, anderen met een mes afgemaakt of doodgestoken met bajo netten of kapmessen, de stappen, die dc j Lam Van Due vertelde dat een Viet cong hem een klap op zijn achter hoofd had gegeven waarna hij met andere gevangenen in het graf werd gesmeten. Daarna gooiden de Viet- congs boven op de doden en gewon den handgranaten. Lam Van Due wist zich uit de massa lijken los te j werken en naar een rij bomen te strompelen. medeverantwoordelijkheid. En bij aat alles voert u de naam van Christus. Ik dacht, dat dit onder meer moet ii den: „néén" zeggen tegen alles wat dig is met die naam. legen oorlog, bew; pening. onrechtvaardige verdeling van de welvaart op deze wereld, want lief de. vrede, gerechtigheid zijn de kenmer ken van het Rijk van de Sjaloom^ Met alle waardering en is reeds besloten de behan-; an aanvragen van buitenlandse' ■i-ondernemers, die belangstelling hebben, voor vestiging in ons land, weer cen-j traal te doen geschieden en wel op het( departement van economische zaken. ,0j- de krant, brengt dat misschien abonnees l niet op, clan doet u er m.i. beter het adjectief „christelijk" weg te Den Haag P. J. Sprcij Opgepast ubazing las De ervaring heeft geleerd dat zulki een centrale behandeling, die de buiten-1 1 lander veel tijd en werk bespaart, op 1 zich zelf de geneigdheid stimuleert om land als vestigingsplaats te kiezen, aldus minister en staatssecretaris. hun toelichting op de rege ringsbesluiten zeggen de bewindslieden 1 dat deze de bedoeling hebben verlich- balopstónd>bijnSoéstdijk.VGeen zondags- ting te brengen in de moeilijkheden sport en dit wel? Dat noem ik niet erg I van structurele aard. waarmee in het principieel: nee. niet van twee walletjes 1 bijzonder de noordelijke provin eten! Overigens: wat vervelend was dei Zuid-Limburg te kampen hebben. De verhaal. Pas maar op met dat zeuren: j njeuWe maatregelen beogen slechts de het zou wel eens anti-monarchale gevoc- aantrekkelijkheid van deze gebieden lens op kunnen wekken bij die Neat.-, vectieine van nieuwe bedriiven tej^lWnTtLttm.dS^nS'n eaV op korte termijn te vergroten. Maatre- waardering voor „de rest" in de 1 gelen op langere termijn (verbetering 1 krant. van de infrastructuur) zijn daarom bij Rotterdam D. W. Tros huidige beslissingen niet genomen. Protest Ik vind het ronduit beledigend, dat Rotterdamse politiemannen ervoor moesten zorgen dat een groep jongeren, Roemenië vergoedt nationalisatie SCHIPHOL Roemenië zal 1,2 mil joen dollar betalen voor de nationalisa tie van Nederlandse bedrijven en een nog veel hoger bedrag voor Philips en de BPM, die de kwestie zelf met Roe menië willen regelen. 1 Dit deelde minister Luns gistermid dag bij zijn terugkeer uit Roemenië mee. Hij sloot er, zoals bekend, een aantal akkoorden. BONN President Dc Gaulle heeft het Duitse standpunt erkend dat de Amerikaanse troepen in Europa no dig zijn om het te verdedigen. Dit zei gisteren de Westduitse bondskanse lier Kiesinger op een persbijeen komst in Bonn waar hij onder meer zijn besprekingen met de Franse president toelichtte. Kiesinger zei voorts dat De Gaulle nog sceptisch staat tegenover de Britse toetreding tot de EEG. Over dit on derwerp werd echter niet uitvoerig gesproken vanwege het overleg van de Britse premier Wilson in de hoofdsteden van de EEG. De bondskanselier deelde verder mee dat Duitsland en Frankrijk gezamen lijk de vraag zouden nagaan in hoe verre de Amerikaanse belangen in Europa en de Europese belangen el kaar dekken en op welke punten zij tegengesteld zouden kunnen zijn. De vraag, of hij bemiddeling van Bonn tussen Parijs nodig vond beantwoord de Kiesinger ontkennend. DJAKARTA Duizenden dorpe lingen op Midden-Java zijn het afgelo pen weekeinde gevlucht toen de vul kaan Merapi tot een uitbarsting kwam. Het gebied binnen een straal van tien kilometer werd bedekt met lava en gloeiende as. De vulkaan komt elke vijf jaar tot uitbarsting. Volgens de minister zijn er ook ge-jV meenten die in hun nieuwe woningwet- om het leven gekomen bij een methaan- wonmgen geen arbeiders willen hebbengasontploffing in een goudmijn in de omdat zij deze woningen wensen te Oranje-Vrijstaat. Het aantal doden gebruiken gaat niet direct doorstroming. Doch het evenwel nog hoger kunnen zijn, daar ondermaatse woningen, tien mijnwerkers nog worden vermist. •oordvoerder van de de oorlog gebouwd, j.JPP voor de laagstbetaalden te reserveren.Virginia Gold Mine gezegd. AKTUEEL Staatsdeelneming anti-politieleuzen rustig kon demonstreren. „Er was geen wan klank geweest, de politie had de groep veilig door het verkeer geloodst", mi dat. terwijl de Rotterdamse politie door tactvol optreden hier het „happenen in de kiem smoorde. Je zult daar als igem bij moeten lopen en dan nog op een plaatje in de krant staan. En maar ad verteren „Goed. dat de politie ,c Schiedam C. A. de staat wordt gezegd dat de overheid er niet op uit is om een zekere zeg genschap in de onderneming uit te oefe nen. De ondernemer zal dan ook altijd gerechtigd zijn de betrokken participa tie in de toekomst weer van de staat over te nemen. De regering erkent dat het toeken- nen van rentesubsidies stellig bezwa- Dcijk ren oproept, met name de mogelijkheid dat de concurrentieverhouding metj reeds bestaande bedrijven wordt1 scheefgetrokken. Niettemin meent zij dat het nog lan ger ontbreken van elke mogelijkheid zulke subsidies te geven de concurren tiepositie ten opzichte van het buiten land van die landsdelen, waar de 'oe- Frans-Engels vliegtuigakkoord PARIJS Frankrijk en Engeland hebben gisteren in Parijs besloten door te gaan met het gemeenschappelijk pro ject voor de bouw van een supersone jager met verstelbare vleugels. Het akkoord werd bereikt na overleg tussen de Britse minister van Defensie., Denis Healv. en zijn Franse collega) Pierre Messmer heeft de centrale regering in New Del De ministers besloten in maart weer, hi aanbevolen sterilisatie verplicht tei bijeen te komen om te praten over de stellen voor de man of vrouw in een technische details 1 Sezm dat drie of meer kinderen telt- In mei 1965 gingen Healy en Volgens de volksvertegenwoordiger Messmer akkoord met de gemeenschap-werpen de door de regering aanbevo- prtijke bou» van da j«er Het project ten ^^rteregelmgsm.ddelen opvol- kwam echter in geva «nel stijgende kosten. INDIËR BEPLEIT STERILISATIE NEW DELHI De volksvertegen- zijn Franse collega I woordiger van de Indiase staat Pradesj DOOR Eén week weg. Vier dagen vorst en zon, twee dagen sneeuwvlokken en één dag warm water. Dan Neder land... mist. En steeds weer pas je je in een oogwenk aan. Gewoon doen wat er te doen valt. Dat is vier dagen wan delen geweest, twee dagen met post bussen de bergen door trekken en één dag terugkeren naar het stadse leven in de vreemde. Wat^ moeizaam afgedaald uit het gebeurd zijn daar ginds in het lieve vaderland? Onder een druipend afdakje van zeil staat een krantenstalletje. In ro de en zwarte letters schreeuwen de misdaden ze tegen. Het zijn de be roemde sensatiebladen die weg vliegen. Farah Diba en de Sjah. lord Harewood. koning Constantijr van Griekenland worden als extra snoepjes gepresenteerd. Ik weet niet ->f je lachen moet of verontwaardigd nu voor verschil een kroning of een huwelijk, als het maar koninklijk is. En ja hoor. Een stralende prinses Margriet wordt onder het zeildoek uitgegraven. Twee parapluies prikken me op zij, terwijl ik snel de koppen door vlieg. Een minuut later lig ik met prinses Margriet nog stevig vastge klemd in de sterke arm van een stoere alpinist, terwijl mijn benen len totaal andere richting uitglissen. De man laat een regen van klan- modderweg naar het stadje. Niet? dwazer dan een wintersportoord ir De kroning een vrouw los met een bebloemde hoofddoek om. een bebloemde para ten. De huizen stug toegedaan. Ir het centrum een zee van bontbe- bloemde parapluien boven hoge laar zen. Hangend voor souvenirswin kels, samengepakte menigten in dr konditoreien en ansichtschrijvers Nu verspilde niemand daar ten minste een beter te gebruiken ogen blik voor Auto's spatten langs, een ver keersagent staat in een tentwijdc jas te kleumen. Het barre leven is weer realiteit geworden en opeens komt het besef dat de wereld nu zo maar een klei ne week heeft doorgedraaid zonde jou. Zonder dat je er ook maar iet van wist. Wat kan er niet allemar •al zijn. Wat moet een republikeins 'and toch zonder vorstenhuis doen het volk leesvoer te geven? Enfin ik dring me tussen de grijp uage menigte en vraag de man oj 'üj ook Hollandse kranten heeft? Hij schudt mistroostig het hoofd. 'Titverkocht". Dan gaat er blijkbaar een lichtji jij hem branden. Hij houdt de a weglopende klant aan de mouw er egt: „Ik heb er nog één van drir '•sgen geleden. Van de kroning!" De kroning? Dan schiet er ook in mijn hoofd ^•1 lichtje. Natuurlijk, wat is dat voeten teruggevonden, maar mis mijn krant. Zie hem dan onder het •ertederde gezicht van de vrouw. Maar ze heeft al drie andere vrou- ven om zich heen. En de afstand'wordt steeds groter jmdat zij stapzeker de straat berg opwaarts gaan en ik al enige me ters afgegleden ben. De bruiloft wijkt steeds verder •an me. Alleen de roofmoorden, hu- velijksschandalen en hofgeruchten '.ijn nog een ogenblik onder mijn bereik. Ik laat ze voor wat ze zijn. En ga mijn leed vergeten in een konditorei. Aanpassen.... en doen wat er te doen valt! (Van een onzer redacteuren) TVTU de eerste aflevering van de serie uit het omstreden boek „De dood van een presi dent" is verschenen, zijn reeds enkele dingen duidelijk gewor den: Het boek geeft een eenzijdig beeld en berust voor een deel op speculatie (wat de schrijver toe geeft). Maar het verhult ook niet de kloof, die de Kennedy's tus sen hen en de Johnsons wensten. Te oordelen naar wat over de inhoud van het boek bekend is ge worden, heeft de familie Kennedy zich in een zeer delicate positie ge manoeuvreerd. In het voorjaar van 1964 voerde mevrouw Kennedy ge sprekken met de biograaf William Manchester. Van hem werd verwacht dat hij de visie van de Kennedy- familie en haar aanhang zou weer geven. Manchester hield zich aan de hem gegeven opdracht. Bij het samenstel len van het materiaal voor zijn boek raadpleegde hij alleen degenen, die de Kennedy's hadden geaccepteerd. Deze wijze van werken verklaart de eenzijdigheid van het boek. Dat Man chester zich hiertoe liet verleiden was gevolg van het feit. dat hij met de Kennedy's een zekere afkeer jegens de Johnsons had. Doorkruist Aan het eind van 1964 behaalde Johnson bij de presidentsverkiezingen echter een overweldigende overwinning op Barry Goldwater. De kansen van Robert Kennedy (broer van de vermoorde president) op de kandidatuur voor het presidentschap in 1968 leken toen verkeken. Publikatie van Man chesters boek had voor Robert de weg naar het Witte Huis moeten banen. Door deze opzet haalde Johnsons grote zege een grote streep. Getracht is naderhand, publikatie van „De dood van een President" uit te stellen tot kort na de presidentsverkiezingen van 1968. Robert Kennedy had zijn plannen veranderd en.besloot op 1972 te mikken. Bij verschillende gelegenheden zei hij met nadruk, in 1968 Johnson en Humphrey te zullen steunen. Tegen de achtergrond van Manchesters boek komen deze nadruk kelijke verklaringen in het juiste licht te staan. Niet voorkomen Een jaar geleden was het boek van Manchester gereed gekomen. Talrijke afdrukken werden naar door de Kennedy-familie aangewezen adviseurs gezonden. Ook vonden zij hun weg naar weekbladen in de gehele wereld, die men als het ware tegen elkaar liet opbieden ter verkrijging van publika tierechten. Toen beseften mevrouw Kennedy en haar zwager Robert pas dat de zaak hun uit de hand was gelopen. Gepoogd werd. publikatie van het boek te voorkomen. Toen dat niet lukte stelde de Kennedy-familie voorwaarden, die neerkwamen op een volledig herschrijven er van. Tenslotte werden gerechtelijke stappen ondernomen om nog te redden wat er te redden viel. Intussen was de inhoud van het boek overal uitgelekt Mevrouw Kennedy beperkte er zich ten einde raad toe te eisen, dat gedeelten, die haar privé-leven betroffen, werden geschrapt Proces Het Amerikaanse weekblad Look besloot, aan deze eis te voldoen Bui tenlandse bladen als Der Stern. Paris Match en Revu (Nederland) besloten echter de onverkorte versie te publiceren. De eerste aflevering is verschenen Look zal legen Der Stern (en wellicht ook de andere bladen) gerechtelijke stappen ondernemen. Daartoe is het na het akkoord met de fam>lie-Ken- nedy wel verplicht. Het is echter de vraag, of deze stappen enig resultaat zuilen hebben. Sensationeel is de eerste aflevering geenszins. Zij verliest zieh in een sterk n ^onverkwikkelijke partijstrijd in de staat Voor het spanningen als de vermoedelijke moordenaar van Kennedy. erige biedt lij een bijna geromantiseerd relaas van de enorme het leven van Lee Harvey Oswald, die gearresteerd ion wordTn naar van Kpnnpdv

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5