Weekagenda Commentaar Kostersechtpaar Zonneveld nam jaar afscheid na dertig Ds. L. Doorn predikant van Herv. Zoeterwoude Enveloppe met f300 gestolen Kermis Scholier van zeventien ongedeerd uit autowrak Gevestigde en vertrokken personen Treurige toestand na sluiting van markt nieuwe leidse courant MAANDAG 16 JANUARI 1967 Maandag (16 janj Schouwburg, 8 uur: abonnementsvoor- lelling, Studio met Tango". K. en O.: cursus beeldende expressie in randlappen. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: iieuwe Rott. Toneel met „Wie kan er wee heren dienen?" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: abaret Fons Jansen, „Hoe meer zielen". Dinsdag (17 jan.) JSchouwburg, 8 uur: abonnementsvoor- ïlling, Studio met .Tango". K. en O.: cursus spreken in het open- Breestraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. inigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds y ied. Gemeenten. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon. led. Natuurhist. Ver., jaarvergadering. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: int lét Gomedie met „Wie is bang voor Vir- inia Woolf?" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: ibaret Fons Jansen, „Hoe meer zielen". Woensdag (18 jan.) Breestraat 19, 8 u.: ledenverg. Tuin. ww en Plantkunde. K. en O.: cursussen ,,maak zelf cadeau* les" en „Is de voorlichting door de pers iaj iltijd juist?" j. Gymlokaal schooi Lusthoflaan, 8 uur: ,|u (scheid van B. Eykhout en installatie H w Farnar. Stadhuis, 4 tot 6 uur; zitting sociale rudsvrouw. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: lei Danstheater en Ned. Balletorkest. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: eeobaret Fons Jansen, „Hoe meer zielen" 'er SCHEVEN IN GEN Kurzaal, 8.15 uur: aj Kidentie-Orkest. met Annerose Schmidt Donderdag (19 jan.) Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel. heater met Ibsens „Spoken". Zaal Maranathakerk L. Morsweg, 8 u.: rouwenadviescommissie voor woning- ouw Leiden, voorlichtingsbijeenkomst ver goed wonen. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur iharet Fans Jansen, „Hoe meer zielen". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: iaags Toonkunstkoor, met Residentie- Irkest, Annette de la Bije sopraan, Ria ellen'alt, Arjan Blanken tenor, Herman ichey bas en Hans Schouwman, klave- (nbel. Vrijdag (20 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoeting, een- him Rehoboth, tienersoc. 't Venster, het eheim van f265,30. H.B.S. Kagerstraat 7, 2 uur: beroepen- oorlichting voor de vrouwelijke eind ig uamenkandidaten scholen v.h.m.o. Lei- dea, Oegstgeest. Woerden. Alühen en Gouda. De Ruif, Janvossensteeg 59. 9 uur: café. ft hantant. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 uur: milbeurs voor verzamelaars. s Gehoorzaal, 8 u.: afd. Leiden Ved. Chr. Reisvereniging. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: laagsche Comedie met „School voor mwwen". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Mama kijk. tonder handen". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Haags Toonkunstkoor, met Residentie- Orkest, Annette de la Bije sopraan, Ria Bollen'alt, Arjan Blanken tenor. Herman Schey bas en Hans Schouwman, klave cimbel. Zaterdag (21 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- irum Rehoboth, soc. 't Roefje, fête des dochards du Rapenbourg. K. en O.: cursus schilderen-witten. Breestraat 19: Boemerang-boerenavond et boerenkapel De Dorsvlegels uit Dwingelo. LH.J.-gebouw, Levendaal 101: herv jongerensoc.. Schotse avond. Gehoorzaal, 8 uur: Ramses en Liesbeth, tour de chant. WASSENAAR Kievietkerk, 8.15 u.: concert Gerard Akkerhuis orgel en Frans Brüggen blokfluit. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tussen paard en stier". HAAG Diligentia. 8.15 uur. De Nieuwe Komedie met ..Mama, kijk. tonder handen". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest met Arthur Gru- oiaux viool. Zondag (22 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- 'vum Rehoboth, open huis voor iedereen. Doktersdienst Voor een dokter 5 maal 2 bellen. Welke apolbeek? Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok Rapenburg 9, tele foon 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg fo Leiderdorp en apotheek Voorschoten cijn de gehele week geopend. Films Camera (1, 2, 3 en 4 uur): Huwelijk Prinses Margriet (alle leeftijden), (7 en uur); Een getrouwde vrouw (18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15): Operatie Opium <14 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De stem can tiei water (alle leeftijden). Hex <2.30. 7.15 en 9.15 uur), üe onover winnelijke georoeders Macisle (14 jaarj. LEIDEN ochtend na Het kostersechtpaar Zonneveld-van Heeringen nam gister- m dertig jaar afscheid als koster en kosteres van de Doops gezinde kerk. Het echtpaar zag zijn taak overgenomen door de heer Joh. Ondenvater en zijn vrome, afkomstig uit Baarn. Het afscheid had plaats tijdens de ochtenddienst, waarin ds. H. van Bilderbeek sprak Qver liet aan Efeze 4 ontleende thema: „De eenheid van de Gemeente van Christus Hij schonk aandacht aan de taak van de koster in de Gemeente. Na de eigenlijke dienst sprak dokter S. A. de Graaff, vice-voorzitter. Deze releveerde, dat in 1939 mevrouw Zon neveld- van Heeringen tot kosteres werd benoemd. Haar man had toen nog een volledige dagtaak. Pas na zijn pensionering werden de „rollen omge keerd". Dokter De Graaff haalde her inneringen op aan de oorlogsjaren, toen regelmatig nog voedselpakketten konden worden uitgedeeld aan be hoeftige gemeenteleden. De heer Zonneveld heeft zich in de loop der jaren ontpopt als een vaardig meubelmaker. Ook verbouwde hij eens de kansel om prof. Van Gilse (de toenmalige voorzitter van de kerke- raad) en ds. A. J. Snaayer tijdens de bezettingsjaren gelegenheid te geven onder te duiken. Schemerlamp Driemaal maakte het echtpaar een orgelrestauratie mee; voorts zag het de verwarming vervangen door Bloemist Buurman schoot voor de Mytylschool LEIDEN Bloemist J. Buurman, die het bruidsboeket vervaardigde voor prinses Margriet, trad zaterdag avond op in het KRO-televisieoro- gramma Het Gulden Schot ais promi nente schutter. Kees Schilperoort trachtte in een vooi afgaand praatje wat meer aan de weet te komen over de bloemen, die prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven eikaar in de voorbije jaren via de heer Buurman toestuurden en over het bruidsboeket zelf. In zijn antwoord toonde de bloe mist zich bescheiden. Hij zei nooit iets te hebben vermoed toen vóór de ver loving van prinses Margriet hij regel matig bloemenzenaingen van mr. Pie ter van Vollenhoven moest verzorgen. Over het bruidsboeket vertelde de heer Buurman, dat hij er vyf tot zes uur aan had gewerkt. Minder zeker van zijn zaak werd hjj toen hij het prominentenschot moest lossen maar hij speelde het toch voor elkaar f 560 bijeen te schieten, welk bedrag hij bestemde voor de My- tylstichting. Brandkast open gebrand LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag heeft men ingebroken in het pand van C. A. aan de Botermarkt. Via de achterzijde kwamen de daders binnen. In het kantoor van de bedrijfs leider probeerden ze de kast open te branden. Kennelijk hadden ze niet vol doende gas of zuurstof bij zich, want kwamen niet verder dan tot een van 20 bij 17 cm. In de brandkast zat echter geen geld- Wel is uit de verkoopruimte een suède jasje, maat 54, gestolen. Rookartikelen en radio gestolen LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden inge broken in de stationsrestauratie van de N.Z.H. Ze kwamen na vernieling van een spiegelruit aan de achterzijde. Uit een glazen vitrine zijn ontvreemd 34 pakjes zware shag, 15 pakjes vloei, 43 pakjes sigaretten en 38 dozen sigaren. Kennelijk dorstig geworden dronken de dieven voorts twee flesjes limona de leeg. In diezelfde nacht is uit een etalage kast van e enradiohandel aan de Haar lemmerstraat een transistorradio ge stolen ter waarde van f 55. Feest bij Smit Röntgen LEIDEN In de vrywel tot de laatste plaats bezette grote zaal van Den Burcht hebben zowel de leden van de Smit Rönt gen Ontspanningsvereniging als de geno digden zaterdag volop genoten van de feestavond, die jaarlijks één der hoogte punten van het winter programma dezer vereniging is. Tot het welslagen werkten mee con ferencier Ger Roeland, het Lawland Trio met een keur van Nederlandse liedjes. Haak Overloop met zijn spre kende eend Sherry in een komische goochelshow. de imitator en parodist Jacques de Beer. en het Surinaamse sex-tet Sonora Paramarera. Voorts kwamen vooral de jongere SRO'ers aan hun trekken door het tweemaal optreden van het tiener zangeresje Sandra, begeleid door haar broer Franky (gitaar) en haar pa (bas gitaar). De avond werd afgerond met een dansfestijn. Cilinders gestolen ter waarde van 97 LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een motorhandel aan de Gioenesieeg. Men forceerde een ruit en stal uit de eta lage een cilinder met zuiger en een cilinder zonder zuiger, tezamen met een waarde van f 97. i 9.15 uur): The s Het seks- Studio (2.30, piper (18 jaar) Trianon (2.30, 7 en monopolie (18 jaar). Tentoonstellingen WASSENAAR: Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7, tentoonstelling schilderijen Nancy Overveldt en keramiek van Gijb oliestookinstallatie. Het inde steeds de vrijwillige bijdragen. Dokter De Graaff bood tenslotte een staande schemer lamp aan. Namens de gemeente overhandigde mej. dr. C. Hovens Greve, oud-lid van de kerkeraad, de heer Zonneveld een enveloppe met inhoud. Ook de kinderen van zondagsschool en knutselclub lie ten zich niet onbetuigd. Namens de commissie voor het oud papier volgde de heer A. Meester het voorbeeld van dr. Hovens Greve. Mevr. Zonneveld kreeg verscheidene bloemstukken aan geboden. Nadat ook ds. Van Bilderbeek had gesproken, dankte de heer Zonneveld voor alle goede woorden en geschen ken. ZOETERWOUDE Gisteren was hel voor de Hervormde gemeente van Zoeter woude een blijde dag, want na een vaca- tnre-tijd van vijf maanden kreeg deze gemeente weer een eigen predikant, de persoon van ds. L. Doorn, uit Hulzen. In de morgendienst werd de heer Doorn in zjjn ambt bevestigd door de consulent Zoeterwoude, ds. J, Th. W. Quak, uit Koudekerk a. d. Ryn. Ds. Quak sprak de tekst Luacs 9, vers 13a, de v ding van 5000 mensen, met vijf broden twee vissen. Hij schetste het wonderlijke ambt van predikant in deze dynamische tijd. De mensen zijn dynamisch, kritisch nuchter. De predikant zal in zijn essen tiële taak voorop moeten staan, ge steund door zijn medewerkers, om de Gemeente het geestelijke voedsel te ge ven. zoals Jezus dit ook bedoelde. gen. Spreker vroeg de Gemeente haar predikant te ontvangen met liefde en gebed, opdat hij gesterkt mag worden in zijn moeilijke ambt- De handopleg ging egschiedde door de bevestiger al leen. In de namiddagdienst hield ds. Doorn zijn intrede. Hij preekte over de tekst, Johannes 10, vers 11: „Ik ben de goe dehe tèxzaadeed.rren en de goede herder, de goede herder stelt zijn leven voor de schapen." Hij liet uitkomen, dat de predikant er is om er van te getuigen, dat Jezus de goede herder is en dat Hy ons roept om Zyn getuigen te zijn. Zo is de Gemeente geroepen om van Hem te getuigen, een LEIDERDORP Op klaarlichte dag (zaterdagmorgen tussen half elf en 12 uur) is ingebroken in een huis aan de Berkenkade. Men kwam binnen via een openstaand bovenraam van de keuken. In de slaapkamer van het huis haalde men de gehele linnenkast overhoop. Vermist wordt een envelop pe met ƒ300. Bridgen in Leiderdorp LEIDERDORP Uitslagen achtste ronde ladderwedstrijd Leiderdorpse bridgeclub: 1. Groep Rood 1 Tijssen—de Winter 601 anten 2 Gerlich—van Leeuwen 567. 3 Loof -Witkamp 558. 4/5 Plas—De Vries 537 Jans—Pouw 537, 6 dames Jans—Van Zc veld 533, 7 dames Van der BijlZwanen- dames HoogervorstZani" ;n 507. II. Groep Z< :htpaar Verduin azi, 2 der—De Jong 521 4 d h 518. 5 echtp; Blom—Danz Altink— Kieft 492 8 Var kroesbeek 511, ■sgoed 507, 7 Duyker— ïr Koog—Wessels 489. i 1 Karstens—Karstens n Klaveren 530, 3 ccht- 4 echtpaar Danz 490 5 Henegouwen—De 485. 7 mburg 479. Damen— Schippers 471. IV Groep Geel: 1 echtpaar Schutte 498. 2 echtpaar Lenaers 483 3 mevr. Van Schon- del—heer Bosse 468. 4 Van Berge Hene gouwen— Brummelkamp 467 5 Veldhuyzen— Van Vliet 466 6 De Koning—Van -Zonneveld 453. 7 echtpaar Stokhuysen 449 8 dames Bosse—Wessels 406. Raadsvergadering in Warmond WARMOND In afwyking van het vastgestelde schema zal de eerstvol gende raadsvergadering niet worden gehouden op 24 januari, maar op dins dag 31 januari. In deze vergadering zal de begroting voor 1967 worden be handeld en ook die van het waterlei dingbedrijf. Twee zusjes tijdens douchen onwel LEIDEN In een perceel aan de Antillenstraat zijn zondagmorgen om tien over half elf twee zusjes van het gezin Ruis, 11 en 3 jaar, die samen on der de douche stonden, door gebrek aan zuurstof onwel geworden. In de douche-cel was een branden de butagaskachel neergezet, waardoor Zaalberg (van 16 jan. i.m. 2 febr., dag. I het gebrek aan zuurstof ontstond. De 10 tot 5 u„ ook op dinsdagavond van 8 E.H.D. heeft de kinderen voor onder tot 10 u., zondags gesloten). 'zoek naar een ziekenhuis gebracht. ieder in zijn ambt of werk. De nadruk werd gelegd op het feit, dat Jezus Christus de goede Herder is en wij de schapen van Zijn weide. Dat de Ge meente daar naar toe groeie. Want Jezus stelt zijn leven voor de schapen. Hij heeft dit gedaan aan het kruis, ter verzoening van onze zonden. Jezus zegt: Ik zaïl hen weiden tot in eeuwig heid. Bij deze intrede waren ook aanwezig burgemeester Detmers. deken Van den Boom, ds. Van Achterberg namens de classis Leiden, ds. Hengstmangers uit Heemstede, collega's uit de ring Al phen a. d. Rijn, ds- Kronemeyer, gere formeerd predikant te Leiden. Na de dienst was er gelegenheid te feliciteren in Ons Huis, waar o.a. ge sproken werd door burgemeester Det mers. deken Van den Boom. ds. Van Achterberg, namens classis en ring. ds. Hengstmangers, de voorzitter van de jeugdraad, de heer D. Hulsbos, en de scriba van de kerkeraad, de heer G. H. van Kampen, die allen hun besite wen sen aan ds. Doorn en zijn vrouw aan boden. Ds. Doorn sprak zijn dank uit aan allen die belangstelling hadden ge toond. In beide diensten was het kerkge bouw geheel bezet. Een goede dag voor predikant en Gemeente- Joy-rit eindigde in het water ZOETERWOUDE Zondagmorgen vroeg werd de aannemer C .Paarde- kooper door de politie uit zijn bed ge in de sloot langs de Dr. Kortmannstraat beid, met de mededeling, dat z'n auto lag. Verantwoordelijk hiervoor was een 25-jarige jongeman uit Zoeterwoude. Deze had de auto weggehaald voor de woning aan de N oordbuu r t se weg. De rit eindigde in de sloot bij de woning van de familie Elderhorst langs de Dr. Kortmannstraat. waar de weg een flauwe bocht maakt- De dader meldde het ongeval zelf bij de politie. BEJAARDENSOOS ZOETERWOUDE Morgenmiddag om twee uur hoopt men in De drie Eendjes aan de Hoge Rijndijk te starten met een bejaardensoos, uit gaande van de Meerburgparochie. Niet-rooms-katholieken zijn ook van harte welkom. ZOETERWOUDE Woensdagavond om half acht wordt in de Meerburg- kerk aan de Hoge Rijndijk een inter kerkelijke gebedsbijeenkomst gehou den raad voor algemene zaken van de Geref. Kerk hebben zich met een brief tot B. en W. en de gemeente raad gericht, waarin zij vragen, het verzoek van het bestuur van Vreem delingenverkeer om de voorjaars- kermis ook op paas-zaterdag te mo gen houden, af te wijzen. De kerke raden gronden dit verzoek op de overwegingen die ook wij, in ons Commentaar van donderdag, tot uit drukking hebben gebracht. Zij ach ten het in strijd met de stijl die ten opzichte van de stille week en vooral van de goede vrijdag en de stille zaterdag in acht mag worden geno men.. „Het is een betreurenswaardige zaak, dat men nu op commerciële gronden uitbreiding wil geven het besluit van 1963''. Wij hadden deze reactie van kerke lijke zijde verwacht. Reeds in werd bezwaar aangetekend tegen de kermisvoorbereidingen in de stille week. Deze mening kon in enkele jaren niet zo grondig zijn gewijzigd, dat nü het verzoek om van uitbrei ding van de kermis tot in de stille week af te zien, achterwege zou blij ven. De beide kerkeraden zijn te prij zen om de snelheid waarmee zij heb ben gereageerd, en ook om het feit dat zij dit niet afzonderlijk maar sa men hebben gedaan. Dat zij bij de verspreiding van hun bezwaarschrift de pers over het hoofd hebben gezien, is een betreurens waardige nalatigheid, temeer omdat de kerkeraden de mededelingen over een mogelijke kermis op paas-zater dag van de krant ontvingen. Is de pers opzettelijk gepasseerd, dan moe ten wij wel zeggen, dat het inzicht van de betrokken ambtsdragers in de functie van de pers in het demo cratisch samenspel hopeloos achter ligt en dat het staan en functioneren van de Kerk temidden van de men sen door geheimzinnigdoenerij en een onderonsjesmentaliteit alleen maar kan worden geschaad. Op Katwijkse boulevard KATWIJK AAN ZEE Een zeventienjarige scholier uit Noordwyk, die nog nooit een auto had bestuurd, is zondagmorgen om vier uur met een te Noordwijk ontvreemde auto op -de Katwijkse Boulevard met hoge snelheid tegen een lantaarnpaal gereden. De lantaarnpaal werd uit -de grond gerufet, de auto veranderde in een hoop schroot, maar de scholier stapte rustig tus sen de ravage vandaan en liep het strand op om naar Noordwijk te wan delen. De Katwijkse politie had intussen evenwel haar Noordwykse collega's gewaarschuwd, die de jongeman op het strand konden aanhouden. Hij verklaarde naar een fuifje te zyn geweest, waarna hij door alcohol houdende dranken overmoedig geworden, zijn wilde rit was gaan maken. Meisje (12) ernstig gewond door auto LEIDEN De 12-jarige Christina van der Mark uit Le.den is gistermid dag om ongeveer ha J vijf op de Lam mermarkt aangereden door een auto. Zij was met een paar andere kinderen aan het verstoppertje spelen en stak zonder op het verkeer te letten de weg over. Zij kreeg een schedelbreuk, hoofdwonden en ernstige verwondin gen aan haar beide knieën. De E.H.D. bracht haar naar een ziekenhuis. Feestavond Eben Haëzer LEIDERDORP In Irene gaf de jomgeliiugsvereniging Eben Haëzer een feestavond ter afsluiting van de her denking van haar 80-jarig bestaan. Na opening door voorzitter j. de Haas werd een gevarieerd programma ten tonele gebracht. De aanwezigen ver maakten zich er uitstekend mee. Het muzikale gedleelte werd op verdienste lijke wijze verzorgd door de Gold's leerlingen van de Christelijke kweek school te Leiden. Bejaardensociëteit bestaat tien jaar WARMOND Woensdag 18 januari zal het tien jaar geleden zijn, dat de bejaardensociëteit werd opgericht.. Elke woensdag van de week bezorgt deze vereniging de bejaarden een pret tige middag. Voor deze lustrumdag is dan ook een feestelijk programma sa mengesteld. Van 3 tot 5 uur houdt men kaart wedstrijden. Daarna volgt een uurtje met een hapje en een drankje. Ook zal men een broodmaaltijd ver zorgen. De toneelvereniging van St. Matthias geeft 's avonds half acht een voorstelling als besluit van deze lustrumviering. Regenboogklasse viert haar 50-jarig bestaan WARMOND Dit jaar zal de Re genboogklasse 50 jaar bestaan. Er zal op zaterdag 22 juli, direct na de Kaag- week een Regenboog-weekeinde wor den gehouden, vier wedstrijden, ge volgd door een feestdiner. Bovendien zal men een fraai gedenkboek uit geven. In de week van 5 t.m. 11 januari LEIDEN Gevestigd: W van dei Zwaan en fam, v d Brandelerkade 22: F Erthler en fam, Brahmslaan 47; W J M Kloos en fam, Lammenschansweg 45; H T Hartevelt en fam. Lekstraat 15; C J Kruijs en fam. Spaarnestraat 184: R M G Taytelbaum en fam, Hogewoerd 138; W P J Koster. Herensteeg 21a; M Kup- ferschmidt. Klikspaanweg 13: B T M Koster. Herensteeg 21a: D W Flintcr- Klikspaanweg 42: C N van Dijk- Viergever, Poelgeeststr 18: R J J Beek, Haagweg 22; C L Harrevelt, Ho gewoerd 156; F W J H Amen ,v d Bran delerkade 22; R Cornelisse, Haagweg 210; C J Harts. Tulpenstraat 1; C E Ho- geneschMcCafferty. Zoeterwoudsesingel 78; N E Oele, Lorentzkade 25; B M Hani, Varkenmarkt 7; G R de Ruiter, Leeu- werikstr 35: W P Siwpersad, Hooigracht 42; J A L Wurzer, Joh de Wittstr 33; J L Emanuel. Rijnsburgerweg 5; F Sleeswijk Visser, Nieuwe Rijn 95; W W Nijdam, Tesselschadestr 11: J H A Stapel. Hogewoerd 71; A J Verbout, Buys Ballotstr 59; C M Karstens. Hout laan 55; S C Martineau, Rijnsburger weg 10; T M van der Beugel, Rapen burg 12; R A Visser, Hooigracht 8: A L C M de Jongh, Witte Singel 27; O P W Foeken. Rapenburg 117a; M C Bins, Kloksteeg 14; H W O Roeters van Gen nep, Oude Singel 58: G M Dekker, Zoe- terwoudseweg 124; J Scheer, Kersenstr 25; M E Menckeberg, Hogewoerd 156: J G Gaarlandt, Levendaal 159a) E J Jonker. Herengracht 43: W J C van der Loo, Hogewoerd 87; C J F J Hoek, Evertsenstr 69; A C M Arends. Vree- wijkstr 3; J C J Eekhout, Vollersgracht 12; M L Kooijman, Haagweg 43; G J E Zuuren, Tulpenstraat 1; A Koeman. Witte Rozenstr 50a; P Hartman, Witte Singel 50; J M M A Verhallen. Doeza- str 37: D A J M Loeff, Witte Singel 80; E W de Jong, Hoge Rijndijk 85; W Be- r. Hooigracht 74; J H Nauta, Oude Rijn 27; K E Hovius. H van Goijenkade Ook Leidse veemarkt in last LEIDEN Ondanks alle alarme rende berichten is vrijdag toch markt gehouden, zij het op zeer beperkte schaal. Onze voorspelling van vorige week is uitgekomen; door de getrof fen Nederlandse maatregelen heeft het buitenland de grenzen gesloten. Er is een treurige toestand ontstaan die evenals begin vorig jaar, Nederlandse handelsbalans zeer gro te schade zal berokkenen en hardwerkende zelfstandigen in grote nood zal brengen. Men had hier geen nationale van mogen maken, maar regionale maatregelen moeten treffen. De ooi- zaak van al deze (komende) ellende treft in de eerste plaats de Neder landse instantie. Men heeft bij wijze van spreken om buitenlandse maatregelen vraagd door alarmerende maatrege len te treffen. Het middel wordt er ger dan de kwaal. Nota bene is van uil Duitsland op enkele plaatsen ir het oosten van het land de zo gevrees de dierenziekte binnengedrongen sluit men in geheel Nederland de varkensmarkten terwijl de bron niet het westen maar in Duitsltnd te zoeken is. Gezien de ervaringen van het ge jaar kon men weten hoe Frank rijk zou reageren; nu ligt niet alleen de varkensexport lam. maar komen ook de andere diersoorten (wolvee) in grote moeilijkheden. Nu kan men dit alles wel bagatel liseren en beweren dat dit alles maar een klein gedeelte van ons volk treft; dacht men het begin vorig jaar ook, maar toen is onze handelsbalans dusdanig verslechterd dat het gehele volk de dupe is geworden. Moet dan de mond- en klauwzeer niet worden bestreden? Natuurlijk, en zeer be slist; afgezien nog van de vraag of men niet veel eerder het oosten had moeten inenten (varkens), is de wij ze waarop het thans gebeurt onzes in ziens funest. Als nu Italië ook nog sluit, worden de brokken nog groter. Zoals is opgemerkt wel markt, maar zeer beperkte aanvoer. Rundvee nog aardig goed, geen varkens en zeer weinig wolvee. Aanvoer van ge- bruiksvee als vorige week; handel rustig en vare koeien iets meer aan voer; handel redelijk. Jongvee weinig omzet. Notering: melkkoeien f 950, f 1250, f1450. vare koeien f600, f 1000. f1350. Slachtvee. Aanvoer normaal van slachtrunderen en de handel redelijk, mede door het feit dat Zwolle geheel „dicht" is. Ook de slachtstieren de den het aardig goed en de prijzen zeker niet lager dan de vorige week. De vette kalveren, weinig in getal, werdén gedrukt door de alar merende berichten; niemand durft meer iets err als men de grens niet eer over mag is alles waardeloos. Notering: slachtstieren f4. f 4.20. f4,40 per kg. gesl. gew.; slachtrunde- en f3,50, f4,10, f4,55 per kg gesl. gew.; vette kalveren f3,30, f3,70, f4 per kg levend gew. Wolvee. Aangezien Leiden een ex portmarkt is en Frankrijk en België „dicht" zijn. is er geen aanvoer en geen handel. Ruim 100 dieren werden voor slechte prijzen verhandeld. Ook was de kwaliteit niet zoals Leiden ge woon is. Notering: vette schapen f85, f115. f125; vette lammeren f90. f 110, f130. d.w.z. ondanks de zeer kleine aan voer f 50 per lam minder dan de vo rige week. la; S C Niekoop. Hogewoerd 142: A P Eland, Schelpenkade 21; E C A Stotijn, Hogewoerd 129 M A Spek, Rijnsbur gerweg 10; J W A Swen, P de la Court- str 9; F J P Montens, Kastanjekade 13; J B F Schuttevaer, Doezastr 37; J H W Q ter Spill. Klikspaanweg 15: W F H Adelaar, Klikspaanweg 7: A M A te Meij. van t Hof f str 26a: P J E van der Lin de. Korte Mare 22: L van Noort, Burg- gravenlaan 177; H K Garvelink, Groe- nesteeg 37b; R S Brink, Aalmarkt 6; C W Brink, Aalmarkt 6; J Pronk, Hoge Rijndijk 128: M D Stevens, Hoge Mors- cjijk 25e; J H Zegwaart, Rijnsburgerweg 10; G Prins, Plantijnstr 91; E G M var Vliet, Herenstr 144: J Brusse, Wagner- plein 116; D Stoelendreijer, Hansenstr 12; N C Seijffert, J van Goijenkade 29; A Wipkink-Bakker, Wagnerplein 78; P Wijnmaalen, Bakh Roozenboomstr 36; B de Ru, Hooigracht 58; F M C Veenman, Bachstraat 37; L E Rijnsburger, Deci- mastr 32a; D L de Gier. Meerburgerka de 28; J B van de Velde, Leliestr 51; K Driebergen, Rijnsburgerweg 185; G Boogmans. de Sitterlaan 123 B; Nugte- ren, Hoefstraat 3; M J van der Weijden. Herenstraat 39; J P Harpe, Joh de Witt str 44; C J A Jörg, Klikspaanweg 7; W M Jansen, Kernstraat 25a; A C Ringers, Oude Rijn 5; G Schaap, Groenhovenstr 11; H Burger, Kennedylaan 38; J H Hols- wilder, Lieven de Keystr 11; D veren, Kennedylaan 38; F J M Cuijpers, Stieltjesstr 43; M J Kapaan-Gouw, ws t/o Galgewater 16; G van der Plas. De- bussystr 13; C C van Kuijk, Groenho venstr 4; C W E Schadee. J van Goijen kade 32: T M A ten Hengel, Debussy- straat 13; H J M Lammers, Rijnsburger weg 10. Vertrokken: H Steffelaan en faan, ab Haagweg 51, Duitsland; B H Bouwmees- teir en tam, Dijkstra-at 33, Egmond aar Zee, Eisenhouwerstr 52; A M Prins- Spiereaiburg en fam. Vijf Medpleim 140, Wassenaar. Louisestraart 7; B Landheer en fam. Wasstraat 25, 's-Gravenhage, Betje Wolffstr 244; M J de Bock en fam, Javastraa/t 16, Bergen op Zoom, Guido Gazellelaan 93; H H Pardoen en lam, Wiardi Beckmanstmaat 25, Haar lem, Kopenhaigestraat 63; AP Bode- ker-van Eeden, Rijndijk 231, Duitsland; H S N Kho, Pres Stieinstraalt 38a, Oegst geest, Joh Ev ertsen laan 4; H C J der Linden, Boshuizenlaan 38a, Utrecht, Pieter Nieuwlandstr 65; P A Wilmer, Boshuizerkade 81, Arnhem, Magerhert- stnaat 13: W Peeters, Klikspaan-weg 43, Alphen a/d Rijn, Ccderstr 39: H J C Rij, Witte Singel 88, Rotterdam, Mo len-laan 13: T Hanmsem, Fagelstraat 35, Delft. Houttuinen. 6; J G van Heusen, Nachtegaallaan 7. Canada; M M W L Schellens-Kessen, Zoeterwoudse Singel Amstelveen. Kathleen FerrierLaan 10) A M van Za-n-ten-de Wolf, Celebes- straat 28, Amsterdam, Kamérlingh Qn- neslaan 9; A P M Roseboom, Korevaar- straat 3, Venlo. Herungerweg 122; R G Duunsma. Noordeinde 2a. Utrecht, J M de M Keizer laan 341: C N J Staphorst Koordeinde 2a. Den Helder, Buitenhaven 5: M C E M Buijs. Hooigracht 15. Was senaar, van 01 d er, to ar neveld-tweg 14; C C G van Zanten, Fnamchimonitlaan 15. Amsterdam, Kamerllng-h Onneslaan 9; M A van Polanem Rijnsburgerweg 10, Leiderdorp. Acacialaam 28; A M C Sta- venuiter. Witte Singel 66. Medemblik, Oosterhaven 26; J Kien jet, Hoflaan 114. Helmond. Willem Bering) sstraat 26; C Corba, Lod v Deijsselstr 12, Oegstgeest Endegeesterstreatweg 5: G Sira. Rijn en Schrekade 33, Oegstgeest, Endegees- terstmaa<tweg 5; A L van der Willigen Catson-ides, Stationsplein 40. Oegstgeest, End-egeesterstnaatweg 5; H van aer Staaij. Boerhaavelaem 7. Oegstgeest En- degeesterstraatweg 5; B H Oomens-van Nieuwe Veanendaalseweg 51; A Stógter, Raam, Hogenbcetsstraat 9. Rnen-en, Joubentstraat 22a. Oegstgeest, Ende- geesterstraatweg 5; A Kroezen, Noora- einde 2a, Hardembeng, Sïbculo D 29; N F Paardekooper, Diefsteeg 17, Voorbuig, Essesteynstraat 172; J Lagendijk-Berg hout Beethovenlao-n 2, Oegstgeest Bn- degeesteretraatweg 5; J H A Kleijweg en £am, Morsweg 47, Alphen a/d Rijn. Sperwerstr 8; A Carrière-Visser en fam, Moddermansstraot 27, Dordrecht, Stier straat 1; R P Meesters en fam, Jan Kel- denmainsstr 7, Zaandlam, J H Ca-rdijnaal- str 27; PPM Groenewegen en fam, van Swietenstraat 27, Enschede. Oliemo- lensinged 226; C J Knoeee-BdeLaar en fam. Rijn en Sohjckade 115b. Katwijk, Noord Boulevard 11; W A NedeiUof en fam. Rich Holstraat 40, Zandvoont, Fah- renheitstr 50; M E Pon son en fam. War- monderweg 45, Nederlandse Antillen; A L Meijer en fam, Boenhaavelaam 40. Broelle. Hamerstraat 7; G Gressie en fam. Me'idoornstraalt 23, Leiderdorp, Jach-tslotpad 1; R L de Vries en fam. Aanstraal 13, Tanzania: B de Jongh er fam. Rapenburg 75, Nederlandse Antil len: J van der Hoorn en fam. Breestraat 143, Woubrugge. van Wassenaarstr. 14; Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5; G M J van der Plas, Hooigracht 11-29, Brummen, Arnhemsestraat 60: R Koren- hof-de Roode, Waardgracht 129, Oegst geest, Endegeesterstraatweg 5; J P M Mijssen, Buys Ballotstr. 53, Oegstgeest, Borneostraat 11; M E Boonstra, de Laat de Kanterstr 2, Velsen, Planttenweg 10; A J van Kesteren, de Sitterlaan 89, Kat wijk, Drieplassenweg 17; E M Kleenput, Meerburgerkade 17, Oegstgeest, Ende geesterstraatweg 5: M C van den Berg. Haarlemmerweg 80, Oegstgeest, Ende geesterstraatweg 5; Jonkheer H A van Adrichem, Boogaert Nieuwgteeg 2, 's-Gravenhage, Kerkhofln 11a; W W Mul ler, Oude Vest 47, Rotterdam, Vrede man de Vriesstr 3; C Wendt, Leuven straat 48. Hazerswoude, Hobbemastraat 35; M van der Kaag, Lijsterstraat 31, Oegstgeest, Terweeweg 56; P Meijer. Morsweg 110, Smallingerlang, Manger Catsperk 31; T Raatsie, Rijnzichtstraat 23, Oegstgeest, Regentesselaan 38; J L Meijer-de Rooij, Rijn en Schiekade 115a. Smallingerland. Manger Catsperk 31; N Dela Cruz, Rijnsburgerweg 10, Duits land; J M A Juffermans, Klikspaanweg 8, 's-Gravenhage, Laan v Meerdervoort 615; A Hollander, Meidoornstraat 14, Wassenaar, Schouwweg 26; J Leefmans. Diamantlaan 66. 's-Gravenhage, Laan van NO Indië 204: I LastreLla, Rijns burgerweg 10. Philippijnen; L N Wolf, Hogerwoerd 165a, Voorburg, Laan van NW Oosteinde 41; C C van den Bcrg- Schouten, Rijnsburgerweg 10. 's-Gra- venhage. Gevers Deynootweg 114; A A Steenbergen. Witte Rozenstraat 50a. Delft, v Blommesteinstr. 30a; P J M Steijn, Hoge Rijndijk 316. Noordwij- kerhout, Wassenaarseweg 7; N Holswil- der, Calandstraat 35, Delft, Frank v Bor- selenstraat 28 II; D van der Voort, Transvaalkade 9a, Ermelo, 's-Heerenloo 25: A Boogert, Corellisstraat 21, Rotter dam, ab Karei Doorman; G P M Brou- da Costastraat 30, Rotterdam, Park haven 21; H Coveen. Fagelstraat 46. Apeldoorn, Amsivarilaan 3; Arjono. Rijnsburgerweg 100. Indonesië; G Pra- wirodudirdjo. Rijnsburgerweg 100. Oegst- feest, Dorpsstraat 9; A I M Eibers, ijnsburgerweg 140, Rotterdam. Vege- lin-gsoond 120; D A Mohamed. Pasteur straat 34a. Marokko: J R Kroese, Rijn kade 13. Katwijk. Noord Boulevard 11; HHP Thijssen, Surinamestraat 20, Bar- neveld, Wolweg 170; E M Slotboom, Scholtenstraat 18, Eindhoven, Bredalaan C C van Goor, Utrechtse Jaagpad s-Gravenhage. De Savornin Lohman- laan 262; W Munoz Rodriguez, Zeeman laan 11. Spanje; A van der Waals, Am- bonstraat 13, Dordrecht. Zoutmanstraat J M A Touw, Charl de Bouroonhof A E C Bekooij, Dillenburgerstr. 3a, Voorschoten. Leidseweg 96; E Bekooij Dillenburgerstraat 3a, Voorschoten, Leid- 3; C J E Scheffelaar, Kanaal straat 3. 's-Gravenhage, Oliviastraat 35; C D Affourtit. Lingestraat 4, Leider dorp, Laan v Ouderzorg 137; E Koe- voets-Rooi jakkers, Hogewoerd 98, Lei derdorp. Zuilestein 8; M Belghiti, Kraai- erstraat 2. Marokko: K B E H Hadda- oui Kraaierstraait 2. Marokko; A Ka- bach, Kraaierstraat 2. Marokko; A Sab- bar, Kraaierstraat 2. Marokko; H A Koe- voets, Noordeinde 13. Leiderdorp, Zuile stein 8; D Nieuwenhuis, Plantsoen 31 Hong-kong; A C Elbers-Simon. Plant soen 54, Rotterdam, Vegelingsoord 120- K Lahdab, Varkenmarkt 7. Marokko! M J Krommert-Ruiterman. Apothekers- d'jk, 29a 's-Gravenhage. Hoefkade 61: A van der Waals-Bink, Hooigracht 11-29, Dordrecht, Zoutmanstraat 7; A M I Al SnieMCEV5,'.RySWiik ZH' Cr°"h0Ut- laan 28. E K M van Aller, Hooigracht 72. Hilversum. Eemnesserweg 218- M Fat- heddine. Nieuwe Beestenmarkt 8. Ma- m? rfiiu A„Sawri' Lammermarkt 58. Marokko, M M H Ajouaoui. Nw Bees tenmarkt 8, Marokko; M Ziani. Nw Bees- tenmarkt 8, Marokko: A Bedet. Oude Rijn 46, Baarn. Pr Marielaan 4; J A Po f, R?y van Zuydewijn, Nieuwe Rijn 12, Vught, Leeuwensteinlaan 39.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3