Een intense getrouwde vrouw Oegstgeester raad stelt verkeerseoramissie samen HIT DRAAIBOEK Samenwerking met Leiden bepleit in Voorschoten ruw NU Vijf collectanten ontvingen oorkonde na trouwe dienst Inspirerend concert van Stem des Volks en JKL Gebedsweek in Oegstgeest Beeld voor Oegstgeest NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 JANUARI 1967 LEIDEN Voor het eerst in de ge schiedenis van het al ruim een eeuw bestaande college van collectanten der Leidse Hervormde diaconie is gister avond tijdens een bijeenkomst in de Turk aan vijf ..veteranen", ereleden van het collegeeen oorkonde voor langdurige trouwe dienst uitgereikt. Onlangs werd in de statuten van dit college de bepaling opgenomen, dat aan Auto in de brand LEIDEN De auto van een 37- jarige Leidse mevrouw raakte gister avond om ongeveer half negen op de Rijnsburgerweg in de brand. Zij had namelijk de motor afgedekt met kran ten tegen de kou de vorige dag, maar had vergeten deze er vóór het rijden af te halen. Het gevolg was, dat tij dens de rit de kranten door overver hitting vlamvatten, waardoor een brandje ontstond. De elektrische be dradingen werden vernield. De brand weer maakte 'met de nevelspuit een eind aan het brandje. PROMOTIES TE LEIDEN LEIDEN, 11 januari De heer N Sjerp, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld .,The geology of the ididro-porma area (Canta- brian mountans, Spain)". De promotor was prof dr. L U de Sitter. De heer J Middelhoek. geboren te Rot terdam. en thans wonende te Oegstgeest. is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld ..The dielectric beha viour of the four straight chain heptanols". De promotor was prof. dr. C J F Böttcher ereleden, die 25 jaar of langer deel uit maken van dit collectantengezelschap, een oorkonde wordt uitgereikt. Deze avond kwamen daarvoor in aanmerking de heren D. Stigter (45 „dienstjaren"'). G. Stigter (40), Joh. van Weeren (37), Joh. de Tombe (35) en M Roos (30). Bovendien werd af scheid genomen van de heren D. e Stigter. De voorzitter van het college, de heer W. Heyloo, was beide broers er- kenetlijk voor hun grote trouw en plichtsopvatJting. ..Tientallen jaren ach tereen was u zondag aan zondag trouw op uw post. Op eenvoudige wijze hebt u in uw werk blijk gegeven van uw liefde voor de kerk", aldus de heer Heij'Loo. De voorzitter van het college van diakenen, drs, H. Vas. wees o.a. op de Leidse Studenten Raad wordt een vereniging LEIDEN Gisteren, tijdens de eer ste vergadering van de Leidse Studen ten Raad onder zijn nieuw dagelijks bestuur, hebben NSA, PSO en SVB zich gezamenlijk uitgesproken voor het omzetten van de Stichting LSR in een vereniging. De oplossing van deze reeds jaren lang slepende kwestie betekent, dat er in Leiden een algemene studentenver eniging komt ter behartiging vai belangen der Leidse studenten. Deze vereniging zal o.a. bestaande faciliteiten, zoals studenten-advocaat, almanak en reducties, blijven verle nen en nieuwe daaraan toevoegen. LEIDEN Onder de geïnspireer de leiding van Henk Briër concer teerde gisteravond voor een volle Stadsgehoorzaal de afdeling Leiden van „De Stem des Volks" met als begeleidend en ten dele ook soliërend orkest het Jeugd-Kamerorkest Lei den, dat immers eveneens Briër tot dirigent heeft. Het programma was gevarieerd, ge tuigde van een oorspronkelijke pro grammakeuze, al was het voor ons niet helemaal nieuw. Bachs cantate no. 29, „Wir danken Dir, Gott", hoort men niet zo vaak en toch is zij bijzonder interessant en boeiend, om te beginnen al omdat Bach de muziek van het openingskoor later heeft gebruikt voor het Gratias agimus en het Dona nobis pacem van de Hohe Messe. Na een wat ongelijke sinfonia bleek het numeriek vrij sterke koor al da delijk goed op dreef. De vocale solisten zongen hun aria's in het algemeen met veel talent, zoals de sopraan Leny Stevens-Ridderhof die bovendien later nog schitterde in haar goed liggende middendeel van het Kyrie uit de mis in c K.V. 427 van Mozart; verder de alt Marianne Dieleman die zich goed heeft ontwikkeld en wel wat belooft te worden. De tenor Cees Borger zong zijn aria met grote durf en meestal met veel succes, hetgeen wel een prestatie was gezien de hoge ligging en de uitgebrei de melisma's. Het timbre is nog wat scherp en er waren enkele onzekere momenten. Hans van de Leeuw zong de bariton- passage evenals later nog een aria uit de fraaie cantate no. 70 met veel over tuiging en talent, misschien wel wat te dramatisch en te „opernhaft", maar dat kwam ook wel doordat het orkest soms iets te enthousiast en te luid ziin gang ging. Mozarts fagotconcert K.V. 191 moest wegens verhindering van de solist worden vervangen door het al vaker gespeelde concert in d voor hobo en viool, waarin opnieuw Han Kapaan, hobo, en Joke Hartzheim, viool, talent vol solieerden. Jammer dat het eerste deel wat gejaagd ging. Het eigenlijke niveau van het J.K.L. kon intussen worden waargenomen in Handels concerto grosso in g op. 6 no. 6. niet het eerste werk uit dit opus dat het J.K.L. ons bracht. Voorgaande Hiindel- uitvoeringen door dit orkest werden hier intussen in de schaduw gesteld het klonk opmerkelijk verzorgd en muzikaal. Tenslotte, na het reeds genoemde Kyrie, sloot het koor de avond af met een briljante weergave van Mozarts jeugdige Te Deum K.V. 141 in C, een goede repertoire-vondst en een hoogte punt op deze avond. Briërs gaven als koor- en orkestdirigent tezamen met de geestdrift der uitvoe renden maakten dit concert tot een inspirerende gebeurtenis. We vermelden tenslotte nog dat zo wel in Bach als in Mozart hel nieuwe concertorgel van de Stadsgehoorzaal met veel succes is gebruikt, bespeeld door Ada van der Bent. en dat het naar onze mening uitstekend heeft vol daan. Er zal in de toekomst stellig nog veel gebruik van worden gemaakt. Dr. J. van der Veen. stijlvolle wijze, waarop beiden steeds hun taak in de kerk vervulden. De voorzitter van het college van kerkcollecten, de heer G. G. Brinks, schonk aandacht aan de collegiale sa menwerking tussen beide colleges. Behalve met een oorkonde werden de heren D. en G. Stigter met enkele geschenken verrast. Op de foto: De vijf „veteranen". V.l.n.r. de heren Joh. de Tombe, D. Stigter. M. Roos, G. Stigter en Joh. van WeWeren. Nieuwe lectoren aan Leidse universiteit LEIDEN Aan de universiteit zijn drie nieuwe lectoren benoemd: dr. J. Oort tot lector in de algemene patho logie. dr. H. E. Derksen tot lector in de fysiologische fysica en dr- A. de Waard tot lector in de enzymologie- Alle drie waren al als wetenschappe lijk werker aan de universiteit ver bonden. Dr. J. Oort, die in 1928 is geboren, legde op 25-jarige leeftijd het arts examen te Leiden af. In 1957 promo veerde h-ij tot doctor in de faculteit der geneeskunde op een proefschrift getiteld „De hypophysis cerebri bij Larus Ridibundus". Dr. Derksen. die in 1926 is geboren, volgde het middelbaar onderwijs te Leiden en studeerde vervolgens aan de universiteit aldaar. In 1952 legde hij het doctoraal examen natuurkunde af. In 1965 promoveerde de nieuwbe noemde lector met lof op het onder werp „Axon membrane voltage fluc tuations". Dr. A. de Waard, die in 1928 is ge boren, studeerde scheikunde aan de universiteiten te Utrecht en Leiden, in welke plaats hij in 1954 het doctoraal examen aflegde. De resultaten van arbeid in Londen vatte hij samen in een proefschrift getiteld „Investiga tions on the intermediates in the biosynthesis of fatty acids and choles terol". waarop hij in 1958 te Utrecht promoveerde VOORSCHOTEN Gisteravond werd de behandeling van de gemeen te begroting voor 1967 geopend met de algemene beschouwingen der vijf fractie-voorzitters. Alle fracties spra ken hun waardering uit over het col lege van B. en W. en zorg over de financiële toekomst van de gemeen te .De politieke aardverschuiving in de gemeenteraad na de laatste raads verkiezingen deed vier nieuwe frac tie-voorzitters liet woord voeren. Al leen dr. Pels (PvdA) sprak voor dt veertiende maal zijn politieke credo uit in de raadzaal. De heer Schuurman voerde namens de KVP het woord. Voor Voorschoten is de tijd van consolidatie nog niet aangebroken en er dient te worden ge zocht naar een dekking van de uitga ven gebaseerd op prioriteiten, waar bij het meest doelmatige beheer der geldmiddelen ter hand zal moeten worden genomen. De KVP heeft nog steeds niet het gevoel dat Voorscho ten uit de rijksregelingen datgene krijgt wat redelijk is. Legende Mr. Kloosterman (prot christ groep) stelde, dat het gemeentelijk beste dingsprogramma zit ingeklemd in de budgettering van hogere publiekrech telijke lichamen en wel zodanig, dat slechts 15 procent van de gemeente lijke uitgaven door eigen inkomsten wordt bestreken. De gemeentelijke autonomie is een legendie gewordrf Dr- Pels (PvdA) was de mening toegedaan, dat een tekort van driehonderdduizend gulden de raad niet in paniek mag doen geraken. De ervaring leert de raad, volgens dr. Pels, dat aan CAMERA Dc Fransman Jean- Luc Godard is een filmer die ook in Nederland van zich heeft doen spreken. Tot zijn bekendste films behoort Een getrouwde vroutv (Une femme mariée), waarin een jonge vrouwmoeder van een kind, een diepgaande verhouding heeft met een toneelspeler. Met de filmische uitbeelding van deze door de vrouw ook als zodanig gevoelde conflictsituatie heeft Go dard tegelijk een indringende studie gegeven van de vrouw, de erotiek en de liefde. Op een vraag van de getrouwde vrouw aan haar minnaar wat liefde eigenlijk is, komt nauwelijks een bevredigend antwoord. Het is symp tomatisch voor de hele film: Godard stelt een probleem: het vinden van een oplossing, het bedenken van een antwoord of een moraal laat hij aan de toeschouwer over. Het is niet de enige reden waarom zijn film hoge eisen stelt aan die toeschouwer. Godard is ontegen zeggelijk een bijzonder origineel en vindingrijk cineast, die de mogelijk heden van het medium aan alle kanten uitbuit. Je moet zijn film ten minste twee keer zien en dan is het nog de vraag of je niets hebt gemist. Het is een van de kwaliteiten die deze Getrouwde vrouw kenmerkt en het is niet moeilijk er nog een stuk of wat op te noemen: de speels heid als tegenwicht tegen de over wegende ernst, de intensiteit waar mee het probleem gestalte wordt gegeven en bovenal de ingetogen heid, kenmerk van het ware. Anderzijds moet worden gezegd, dat Godard niet helemaal is ontko men aan een zekere cerebraliteit, hoezeer ook juist het gevoel en de uitbeelding van gevoelens in deze film domineren. (Bovenste-plankwerk) Prinses Margriet CAMERA Elke middag om 1, 2, 3 en 4 uur is op breed doek en in kleuren een reportage te zien van het huwelijk van prinses Mar griet met Pieter van Vollennhoven. The Sandpiper O O OEGSTGEEST. In het raam van de „week van gebed voor de eenheid der christenen" (18 tot 25 januari) worden in Oegstgeest drie bijeenkom sten belegd. De eerste op woensdag 18 januari in de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan, de tweede op zon dag 22 januari in de R.K. kerk aan de Rhijngcesterstraatweg en de derde op dinsdag 24 januari in de Hervormde Groene of Willibrordkerk. Alle samen komsten beginnen om half acht 's, avonds en duren ongeveer 35 minuten. Zeven kerken nodigen iedereen uit tot bijwoning van de gebedsweek samenkomsten in Oegstgeest, namelijk de Doopsgezinde Gemeente Leiden- Oegstgeest, de Evangelisch-Lutherse Gemeente Leiden-Oegstgeest, de Ge reformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente van Oegstgeest, de Oud- Katholieke Kerk Leiden-Oegstgeest. de Remonstrants Gereformeerde Gemeen te Leiden-Oegstgeest en de R.K. Kerk van Oegstgeest. Gevolgd wordt de liturgie, die door de Wereldraad van Kerken te Genève en het centrum „Unité Chrétienne" te Lyon is opgesteld en die gedurende de gebedsweek in vele landen ter wereld wordt gebruikt. Het thema luidt dit jaar „Geroepen tot eenzelfde hooD" (Ef. 4 4) Do. Bouland V VD) weer in de raad OEGSTGEEST Drs. J. A. Bouland zal in de gemeenteraad terugkeren. Hij is benoemd in de vacature van mr. M. J. van Emde Boas, die uit Oegstgeest vertrekt. Van 1959 tot 1966 had de heer Bou land reeds voor de VVD zitting in de raad. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen van vorig jaar fungeerde hij wel als lijsttrekker, doch hij zag toen af van het bezetten van een zetel in da OEGSTGEEST In de commissie voor verkeer en openbaar vervoer, die de gemeenteraad woensdagavond zal samenstellen, zullen alle aangelegen heden ter sprake worden gebracht, die het verkeer en het openbaar ver voer in de gemeente betreffen. De commissie (een commissie van bijstand van het college van B. en W.) zal bestaan uit vier leden en een voorzitter, tvelke laatste functie wordt bekleed door de burgemeester. strepen op het wegdek, voetgangers oversteekplaatsen e.d. De praktijk heeft bewezen dat de bevoegdheid var B en W in deze zaken snelheid in he tot uitvoer brengen van dergelijke be sluiten heeft vergroot. Cursus over ruimtevaart OEGSTGEEST. De afdeling Oegstgeest van K. en O. heeft een nieuwe cursus op het programma staan. Ditmaal is het onderwerp „Ruimtevaart". De cursus omvat vier lezingen, die om 8 uur in het Rijnlands lyceum beginnen. De eerste voordracht wordt op dins dag 24 januari gehouden door de heer F. P. Israël. Hij zal de motieven voor de beoefening van de ruimtevaart be handelen. De tweede lezing (14 februari) wordt verzorgd door drs. B. N. Swa- nenburg (medewerker Instituut voor cosmische straling te Delft). Onder werp: „De wetenschappelijke aspecten van de ruimtevaart". Vervolgens op 28 februari de heer Th, Julius over „De technische aspecten van de ruim tevaart" en tenslotte (14 maart) dr. M. P. Lamsberg, als medicus verbon den aan het Nationaal luchtvaartkun- dig-geneeskundig centrum te Soester- berg, over „Medische aspecten of: de in de ruimte". Diensten in het einde van ieder jaar alles in orde komt. Een begroting is slechts een raming en de socia listische woordvoerder vroeg zich af of sommige ramingen wel juist geschieden. De VVD-fractie sprak zijn vertrou wen uit in het college bij monde van mr. Westerman, waarna de heer Scheps (BP) een begroting met een tekort een onding noemde. Hij bleek voorstander van het inhalen va broekriem. Met uitzondering van de Boerenpar tij spraken alle fracties over de in tergemeentelijke samenwerking. De heer Schuurman (KVP): „Het alge meen welzijn van Voorschoten hangt samen met dat van onze omgeving en we moeten over de grenzen heen kijken. „In dit verband wees de heer Schuurman op de mogelijkheid te ko men tot stichting van een sporthal. (Mr. Kloosterman (prot. christ.) was er voor (nu de annexat.iestrijd met Leiden is uitgestreden!), zo snel mo gelijk stappen te doen om tot inter communale samenwerking, met name met Leiden, te komen- Deze samen werking dient dan niet te blijven bij vuilverbranding, rioler.ings- en drink watervoorzieningen, maar ook op het gebied van het culturele leven, het marktwezen en het plan 's-Graven- woude. Mr. Westermann (WD) deelde de positieve houding van het college in zake de intergemeentelijke samen werking. maar de WD heeft nog geen behoefte aan een stadsgewest en aan districtsraden met verorde nende bevoegdheid zoals in Eindho ven en Tilburg, uitsluitend een coör dinerend overleg-college. Dr. Pels (PvdA) adviseerde college meer naar de buren te kijk/1 dan naar vrienden zoals Schoten in België. Subsidies Als bijdrage tot het verkrijgen van evenwicht tussen inkomsten en uitga ven verzocht de KVP de subsidies nader te bezien. Subsidies mogen vol gens de KVP nooit esn permanent karakter krijgen, zij moeten gezien worden als „aanmoedigingspremies". Jaarlijks moeten de subsidieverlenin gen kritisch worden bezien en B. en W. worden verzocht de post subsidies eens goed uit te kammen. krijgt de bevoegdheid zelfstandig voorstellen aan B en W te doen en op het terrein van het verkeer of het openbaar vervoer deskundige personen om schriftelijk of mondeling advies te vragen. De vergoeding voor het bijwonen van een commissieverga dering bedraagt f 20. De raad heeft zich woensdag ook uit te spreken over de vraag of het treffen van bepaalde maatregelen aan B en W al dan niet wordt gedelegeerd. Het betreft hier maatregelen als de plaatsing van ge- en verbodsborden en het aanbrengen van doorgetrokken \.w 1 HOWW TV "t". m Macha Meril in haar door leefde rol van een getrouwde vrouw. nog altijd niet van de Holly wood- sfeer te kunnen losmaken. Het sterrenechtpaar Richard Burton en Liz Taylor maakt zich dan ook rondweg belachelijk in de film „The Sandpiper", waarin Richard als geestelijke verliefd wordt op zijn voor mooie kunstenares spelende Liz. Het sentiment druipt van het stemmingsvol gekleurde doek, voor al aan het eind, wanneer Richard van twee vrouwen tegelijk houdend, besluit beiden achter te laten, na nog een laatste blik te hebben ge worpen op Liz, een eenzaam figuur tje op een verlaten strand. Zielig hè? (Voor wte graag krokodillentranen met tuiten huilt). Het seksmonopolie TRIANON Het valt niet mee voor een titel als „Kiss the girls and make them die" een redelijke vertaling te vinden, maar het gaat wat ver er dan maar „Het seksmo nopolie" van te maken. In de eerste plaats is ook na het zien van deze film niet duidelijk wat dat precies is en in de tweede plaats is de seks nogal ver te zoeken. Het is de maker kennelijk meer te doen geweest om wat geweld, ook altijd een aardige trekpleister. Het varieert van een eerlijk vuist gevecht tot operaties met de meest verraderlijke wapens. De prijs voor de origineelste film zal de regisseur wel nooit krijgen, want het thema van het misdadige genie dat de we reld wil vernietigen, maar wordt gedwarsboomd door een geheim agent (een tweelingbroer van James Bond, zo te zien) komt de gevorder de bioscoopbezoeker nogal bekend voor. Hoe langer de film duurt, hoe meer hij gaat lijken op een pudding, die bij de innige slotomhelzing wel volkomen in elkaar is gezakt. (Sterk verhaal) Gebroeders Maciste REX ..De onoverwinnelijke ge broeders Maciste" is de zoveelste improvisatie over het oeroude thema van sterke mannen die elkaar be vechten en zwakke vrouwen die er op zijn gebouwd om te worden ge liefkoosd. Gestreden wordt voor de vrijheid, die men opnieuw met kracht moet bevechten. (Hard tegen hard). Prolongaties LIDO „Operatie Opium". Strijd legen verdovende middelen met veel spanning en sensatie. LUXOR „De stem van het wa ter" Fantastisch film van het Neder landse leven, die iedere Neder lander eigenlijk moet gaan zien. In zijn genre blijkt Haanstra opnieuw onovertrefbaar. Gr roene Kerk OEGSTGEEST. In het eerste half jaar van 1967 beginnen de kerkdien sten in de Groene of Willibrordkerk om half 10 en 11 uur inplaats van om 9 uur en half 11. Zoals bekend maken (tot het gemeentecentrum aan de Lijt- weg gereed is) de Hervormde Gemeen te en de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden al een half jaar samen gebruik van de kerk. Vorig jaar leed het kerkbezoek zeer onder het vroege aanvangstijdstip van 9 uur. Tot 1 april heeft de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden nu de dienst van half tien, de Hervormde Gemeente kerkt om 11 uur. In het tweede kwar taal worden de rollen omgedraaid. Zodra de vrijzinnige diensten in het gemeentecentrum kunnen worden ge houden, krijgt de Hervormde Gemeen te de gewone aanvangstijd van half 11 in de Groene of Willibrordkerk terug. Aanbesteding zwembad OEGSTGEEST. Woensdag zyn de oorbereidende werkzaamheden aan het nieuwe zwembad in de Overveer- polder (grondwerk, waterpartij) aan besteed. Het is nog niet bekend aan wie het werk (kosten ruim een ton) wordt gegund. In de loop van de volgende maand hoopt de gemeente de bouw van het eigenlijke zwembad openbaar aan te besteden. Verlichte wegwijzers OEGSTGEEST Aan de Leidse- buurt en op het kruispunt Rijnsburger weg - Warmonderweg - Nachtegaal laan - Leidsestraatweg komen verlichte wegwijzers van de A.N.W.B. De kosten worden geraamd op f 7500, welk bedrag i W. de raad voorstellen te vote- Aan de gemeente Leiden is ge vraagd te participeren in de kosten van de wegwijzer op het kruispunt War monderweg - Rijnsburgerweg. O OEGSTGEEST Een school gaand meisje anno 1966 dat stelt het schetsontwerp voor van het beeld voor het plant soentje aan de Marelaan (bij de Marijkelaan). In opdracht van de „commissie kunstop drachten" heeft de beeldhou wer Pieter d'Hont (bekend van o.m. zijn „Maigret") te Utrecht het ontwerp vervaardigd. B. en W. stellen de raad voor de commissie te machtigen de beeldhouwer de definitieve op dracht voor het maken van het beeld te verlenen. Een krediet van f 12.000 is vorig jaar al voor een en ander uitgetrok ken. Het beeld krijgt een hoogte van ongeveer 1,20 meter en zal op een voetstuk worden geplaatst. OEGSTGEEST Enkele percelen grond in de Morsebelpolder, ten noor den van het Oegstgeester kanaal, kun- van mevrouw H. J. S. van Hasselt- Voorst Vader te Den Haag-worden aangekocht. Het is voor de gemeente van groot belang deze percelen, die aansluiten op reeds eerder aangekocht land, in bezit te krijgen. B. en W. stel len dan ook voor de 6 06.80 ha aan te OEGSTGEEST Voor f 300 kan de gemeente een strook grond overnemen van de heer G. W. Schoneveld, De Kempenaerstraat 71. B. en W. stellen de raad voor hiertoe te besluiten. De grond is bestemd voor trottoir en in dien noodzakelijk, gedeeltelijk voor ryweg of parkeerstrook. De heer Scheps (BP> had de in druk, dat door vele verenigingen de gemeentekas wordt gezien als de zak van Sinterklaas. Mr. Kloos terman (prot christ.) was getrof fen door de indrukwekkende lijst van subsidieverleningen. Het is de protestants-christelijke fractie min der duidelijk welke beleidslijn in dit opzicht wordt gevolgd. Een groot deel van h«t tekort wordt mede veroorzaakt door de reinigings dienst. De KVP toonde aarzeling op het punt van drastische verhoging van de reinigingsrechten, daar onder andere deze dienst als een sociale tak van dienst moet worden gezien. De VVD-fractie was ook doordrongen van de sociale taak van deze dienst, maar was ook de mening toegedaan, dat een deel van deze lasten dient te wor den gedragen door de burger, al naar vermogen. De KVP was voorstander van het bouwen van zelfstandige bejaardenwo- ningen en het bouwen van premie-wo ningen, zowel koop- als huurwoningen, om zo tot een juiste doorstroming te komen. De VVD stelde, dat de gemeente af dient te zien van het bouwen van woningwetwoningen, daar deze bouw thans niet meer tegemoetkomt aan de minstdraagkrachtigen doordat de huren te hoog zijn. Dr. Pels (PvdA) wees op het grote aantal leegstaande woningen en ver zocht stappen té ondernemen, waar door deze koophuizen eventueel huur huizen zouden kunnen worden. Voorlichting Alle fracties spraken over de voor lichting aan de burgerij. Het college van B. en W. werd uitgenodigd spoe dig de burgeravonden uit te breiden van kennismaking met nieuwe bewo ners tot hernieuwde kennismaking met reeds jaren in Voorschoten ge vestigde inwoners. Door alle fracties werd gewezen op de slechte aan- en afvoer naar het dorpscentrum- Verzocht werd spoedig verkeersmaatregelen te nemen. De heer Scheps (BP) zag graag invoe ring van parkeerschijven. De heer Schuurman (KVP) roerde het beleid inzake de bouwgrond aan. Er zal een duidelijk verschil moeten bestaan in de grondprijs voor com- merciëële objecten als benzine-ver- kooppunten. winkels enz. en de grond prijzen voor woningbouw, welke grondprijs een toelaatbaar peil gaat bereiken. De beplantingsdienst werd over het algemeen door de raad te zwaar be- 'onden. De VVD toonde met cijfers aan, dat Voorschoten wat groenvoor ziening betreft boven zijn stand leeft. De fractie-voorzitters drongen aan op het totstandkomen van de spor- noba, verzochten om een parkeernota en VVD, PvdA en BP zagen graag meer concentratie bij de schoolvoor- zieningen. Het openbaar vervoer kwam er minder goed af. De WD bepleitte nogmaals het ingebruik nemen van het oude station Voorschoten. Leiden telt nu ruim 5500 gereformeerden LEIDEN Het aantal bij dc Geref. Kerk ingeschreven leden steeg in 1966 met 19 doopleden en 15 belijdende le den tot in totaal 5533 2419 belij dende leden en 3114 doopleden. Bij de belijdende leden domineert sterk het aantal vrouwen 1806 tegen 1308 mannen; bij de doopleden zijn de man nen in de meerderheid: 1273 tegen 1146 ingeschreven vrouwelijke doop leden. Corrie ten Boom in Oegstgeest OEGSTGEEST. Volgende week vrijdag (20 januari) komt de evange- liste Corrie ten Boom spreken in de Gereformeerde kerk aan de Maurits laan. De bijeenkomst, waarop iedereen welkom is, begint om 8 uur. Raadsagenda OEGSTGEEST Woensdag 18 jan. n half 8 komt de raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: benoeming van twee leden van de commissie van toezicht op het be jaardencentrum Hofwijck; instelling van een commissie voor verkeer en openbaar vervoer en tot delegatie van de bevoegdheid tot het nemen van ver keersmaatregelen aan het college van B. en W.: vaststelling verordening op het beheer van het grondbedrijf; mach tiging aan de commissie kunstopdrach ten tot verlening van opdracht tot ver vaardiging van een beeld; overname van een strook grond bij De Kempe naerstraat 71; aankoop grond in Mor sebelpolder; verzekering gemeentegel den; krediet voor verlichte wegwij zers; salarismaatregelen voor gemeen- tepersoneel voor 1967. Poëzie en proza voor N.C.V.B. OEGSTGEEST. Onder het thema „Het kind in poëzie en proza" (decla matie met verbindende tekst) ver zorgt mejuffrouw F. de Wit een deel van het programma van de N.C.V.B. - vergadering van maandag 16 januari. De bijeenkomst begint om 8 uur in gebouw Irene. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST GEBOREN: Nico- laas J Th zn v T H van der Maat en JAP Stokman; Petra dr v K W Wies- sing en A FM Koks; Els dr v K W Wiessing en A F M Koks; Eduard P A zn v J P J van der Salm en C A Brug man; Johannes Th J zn v J AM Smit en M van Rijn; Antoinette G H dr v A P Roodvoets en D van der Veen; Jan zn v O Hartman en M E van Lut- tikhuizen; Sylvia dr v W P van der Valk en J Wielders. GETROUWD: F A M van Straalen en C F M Sonneville; J D Buiskool en M C Vrind; J H Wieffering en I E Schuilenga.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5