reeka^enda Commentaar Postkantoor Breestraat wordt gesloopt - verhuizing dit iaar omstreeks oktober Post Leiderdorpse winkeliers voelen zich benadeeld 4® ICTFE LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 JANUARI 196T f"TR5Fl Donderdag (12 jan Breestraat 19, 8 uur: zang- en Bijbel- zond voor alle belangstellenden, evang. der Schans en evang. Van Arkel: nd.: „Wat doet God in 1967"? School Breestraat 66. 10.30 tot 4 30 u.: ieeftentoonstelling. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 afd. uid-West Christenvrouwenbond. A. left te Wassenaar over creativiteit en ersoonlijkheidsvorming. Schouwburg. 8 uur: K. en O.-toneel kj Rott. Toneel met „Madame Princesse" ,t( Stadsgehoorzaal, 8 uur: concert De ra6tem der Volks en Jeugdkamerorkpst >i .eiden. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85 ;ttl5 uur: filmavond Israëlisch Na*., o ferkeersbureau. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: !nfeaagsche Comedie met „Een zondag in WflJew York". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: 'Hed Kamerorkest, met Janny van We bring clavecunbel en Frans Brüggen blok luit.' Vrijdag (13 jan.) Rijnsburgerweg 159. 8 uur: Leidse Smal- nfclmliga, jaarvergadering en bespreking iluid bij films. Sehooi Breestraat 66. 10.30 tot 4.30 u.: ^eeften toonstelling Stadsgehoorzaal, 8 uur: kunstkring (Voor Allen, concert Parrenin-kwartet Boshuis, achter Hoflaan 74. ruilbeurs yoor verzamelaars. Steenschuur 6, 8 uur: afd. centrum Christen-vrouwenbond. ds. H. Bou'.er (Leiden) over „Ik wou dat het alle da gen zondag was" Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscer,- trum Rehobot tienersoc. 't Venster, film .Whisky Galore" Den Burcht, 8 uur: Toneelavond chr. toneelgroep Amphis, opvoering van Antonius-clubhuis, Mare 43, 8 uur: lieuwjaarsbijeenkomst Bond van Speel tuinverenigingen voor Leiden. DEN HAAG Diligentia: 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met Janny van We ting clavecimbel en Frans Brüggen blok fluit. Zaterdag (14 jan.) L.H.J.-gebouw In den Moriaan. Lever.- aal 101, 8 uur: herv. jongerensociëteit, engelse film. Breestraat 19: jongerensoc. Boemerang. Ssballet Den Brcht, 8 uur: feestavond Smit Bóntgen Ontspanning. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- •um Rehoboth. open huis voor iedereen. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lied in de sche mering". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur Alicia de Lancha piano. DEN HAAG - Circus-theater. 8.30 u. im.: Ned, Danstheater, met Ned. Bai- «t-orkest. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u„ Concertgebouworkest Zondag (15 jan.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- irum Rehoboth. jongerensoc. 't Roefje, film „Whisky Galore" Maandag (16 janj Schouwburg. 8 uur: abonnementsvoor stelling. Studio met „Tango". K. en O.: cursus beeldende exoressie in wandlappen. Stadhuis 2 uur: gemeenteraadsvergade- DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieuwe Rott. Toneel met „Wie kan er twee heren dienen?" DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: cabaret Fons Jansen, „Hoe meer zielen". Dinsdag (17 jan.) Schouwburg 8 uur: abonnementsvoor stelling, Studio met „Tango". K. en O.: cursus spreken in het open- Breestraat 19, tot 8 u.: spreekuur Chr Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., jaarvergadering. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „Wie is bang voor Vir ginia Woolf?" DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur cabaret Fons Jansen. „Hoe meer zielen" Woensdag (18 jan.) Breestraat 19, 8 u.: ledenverg. Tuin. bouw en Plantkunde. K. en O-: cursussen „maak zelf Cadeau tjes" en ..Is de voorlichting door de i altijd juist?" Gymlokaal schooi Lusthoflaan, 8 i afscheid van B Eykhout en installatii Warnar. Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater en Ned. Balletorkest. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: cabaret Fons Jansen, „Hoe meer zielen". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Annerose Schmidt. Donderdag (19 jan.) Schouwburg 8 uur: K. en O.-toneel. Theater met fbsens „Spoken". Zaal Maranathakerk L. Morsweg. 8 u.: vrouwenadviescommissie voor woning bouw Leiden, voorlichtingsbijeenkomst over goed wonen. DEN HAAG Diligentia, 8.15 cabaret Fons Jansen, „Hoe meer zielen". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 Houten semi-permanent gebouw aan de Gerestraat zeker tot 1980 in gebruik (Van onze stadsredacteur) LEIÜEIS I\og dit jaar zal het zeventig jaar oude postkantoor aan de Breestraat definitief worden gesloten om vervolgens geheel te worden gesloopt zelfs de fundamenten zullen worden opgeruimd. Op eert terreinbegrensd door Gere straat4de Binnenvestgracht. Kraaierstraat en lste Gortestraatbegint de IS.V. Staal- en Houtbouwindustrie Kuipers te IS'ujispeet komende maand met de bouw van een H-vormig 75 meter lang en 35 meter breed noodpostkantoor. Dit houten paviljoendat tegen oktober van dit jaar in gebruik wordt genomenzal wat tie loketdienst betreftzeker tot 1970 dienst moeten doen en voor de andere hierin onder te brengen afdelingen misschien tv el tot 1980. In dit semi-permanente post kantoor komt ook een dag en nacht geopende zelfbedieningsruimte. Als het weer meewerktbeginnen nog deze maand de grondwerkzaamheden voor dit prefabricated gebouwwaarna in februari het heiwerk kan worden uit gevoerd. Speciaal de zware kluis vraagt een stevige fundering. Haags Toonkunstkoor, met Residentie- Orkest, Annette de la Bije sopraan, Ria Bollen'alt, Arjan Blanken tenor, Herman Schey bas en Hans Schouwman, klave cimbel. Vrijdag (20 jan.) Rapenburg IQ: jeugd-ontmoeting, cen trum Rehoboth. tienersoc. *t Venster, bet geheim van f 265.30. H.B.S. Kagerstraat 7, 2 urn-: beroepen- voorlichting voor de vrouwelijke eind examenkandidaten scholen v.h.m.o. Lei den, Oegstgeest. Woerden. Alphen en Gouda. De Ruif, Janvossensteeg 59, 9 uur: café. chantant. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Foyers Gehoorzaal, 8 u.: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „School voor DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Mama. kijk. zonder handen". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: aags Toonkunstkoor. met Residentie- Orkest, Annette de la Bije sopraan, Ria Bollen'alt, Arjan Blanken tenor. Herman Schey bas en Hans Schouwman, klave cimbel. Zaterdag (21 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, fête des clochards du Rapenbourg. K. en O.: cursus schilderen-witten. Breestraat 19: Boemerang-boerenavond met boerenkapel De Dorsvlegels uit Dwingelo. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: herv. jongerensoc., Schotse avond. Gehoorzaal. 8 uur: Ramses en Liesbeth, tour de chant. WASSENAAR Kievietkerk. 8.15 u.: meert Gerard Akkerhuis orgel en Frans Brüggen blokfluit. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tussen paard en DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk, zonder handen". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest met Arthur Gru- Zondag (22 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen trum Rehoboth. open huis voor iedereen. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kók. Rapenburg 9. tele foon 24807. Op zaterdag 14 januari is in Leiden aor spoedeisende gevallen, s morgens an 8 tot 12 uur, bovendien geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooi. gracht 48, tel. 21060. Apotheek R- van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 15 januari gesloten van 8 tot 24 uur. Camera (1. 2, 3 en 4 uur): Huwelijk Drinses Margriet (alle leeftijden); (7 en 9.15 uur): Een getrouwde vrouw (18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15): Operatie Opium (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De stem van het water (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De onover winnelijke gebroeders Maciste (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): The sand piper (18 jaar». Trianon (.2.30, 7 en 9.15 uur): Het seks- monopolie (18 jaar). Tentoonstellingen AcademiegeDouw scnnaertien van Kees Vollemans (tot 18 januari) De Lakenhal: tekeningen uit het Pren tenkabinet te Leiden vap het vroege landschap van 18 dec tot 16 jan., dag van 10 toi 4 u zondags van 1 tot 4 uur WASSENAAR: Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. tentoonstelling schilderijen Nancy van Overveldt en keramiek van Gijb I Zaalberg (van 16 jan. t.m. 2 febr., dag. 10 tot 5 u., ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u., zondags gesloten). Stationspostkan toor hekkesluiter; loketten terug naur Breestraat Zodra de verhuizing naar het permanente postkantoor heeft plaats gehad intern is nu reeds de voorbe reidende verhuisdrukte aan de gang kan worden begonnen met het slopen het oude gebouw, dat aan de Bree- straatkant vier lagen telt en aan de zijde van de Boommarkt drie. Bij liet slopen zullen zich ongetwijfeld vele problemen voordoen. Zo moet het ver keer op de Breestraat er geen hinder van ondervinden, terwijl het niveau verschil tussen Breestraat en Boom- markt ook de nodige voorzieningen vergt als men eenmaal aan het slopen van de fundering gaat beginnen. Waarschijnlijk wordt gelijktijdig het voormalige belastingkantoor naast liet postkantoor gesloopt. Met als gids de bijzonder enthousias te adjunct-directeur, referandaris A. de Rovaart, die zich heel erg ver heugt op de komende verhuizing naar het veel doelmatiger semi-permanente postkantoor aan de Gerestraat, hebben wij deze week een rondwandeling ge maakt door het oude postkantoor, dat binnen zijn gescheurde en gehavende :n veel ruimte bezit, die echter niet doelmatig kan worden gebruikt door de ondoelmatige indeling van het ge- Vocht en scheuren De op de vierde verdieping aan de Breestraat-kant gelegen voorma lige dienstwoning zou nu iedere wo ningzoekende afschrikken hoewel de woning nog maar nauwelijks zeven jaar leeg staat. Regenwater (dat via het lekkende dak regelmatig sporen nalaat op elke verdieping, tot de be gane grond toe) bracht het vocht in huis met alle gevolgen van dien. Het verkeer deed vele muren en ook vensterbanken scheuren. Schoonmaken i vele ruimten een ondoenlijke zaak geworden. Steeds weer moeten lichtleidingen worden afgekeurd. Men hoopt het deze winter nog uit te zin gen met de centrale-verwarmingsin stallatie maar daarmee is dan ook alles gezegd over dit onderdeel van het De rijksgebouwendienst oefent er regelmatige veiligheidscontrole uil omdat men niet het risico kan lopen, dat op een kwade dag een stuk gevel of een deel van een stenen vensterbank lar beneden stort. Op hetzelfde ongeveer 1800 m2 grote terrein tussen Breestraat en Boom- markt zal een nieuw gebouw verrijzen. Omdat dit moet passen bij de verdere bebouwing van de Breestraat. zal het exterieur een traditioneel karakter dragen. Definitieve schctsplannen zijn nog niet gemaakt. „Op papier" wordt er naar- gestreefd eind 1968 te kunnen beginnen met de bouw (die ruim twee jaar zal duren >- Ook dit is slechts weer een fase in het gehele plan. Want alleen de begane grond zal een postkantoor functie krijgen; hier komt de gehele lokettendienst. Het verdere gebouw zal worden bezet door de telefoon' dienst. De expeditie en de administratie zul len daarom ook na het voltooien van de nieuwbouw aan de Breestraat blij ven resideren in het semi-permanente De „lókettenvleugel" (aan de Gerestraat) van het semiperma- nente postkantoor, dat in de ko mende maanden wordt gebouwd tussen Gerestraat en Kraaier straat. Het houten gebouw krijgt een totale oppervlakte van 1500 m2 en het wordt H-vormig. De „poten" van de H waarvan dit lo- kettenkantoor er één is) worden 35 meter breed. Zij worden ver bonden door een hoofdgebouw, waarin de administratie wordt gehuisvest. In de andere „poot" van de H komt (aan de kant van de Kraaierstraat) de expeditie. De totale lengte van dit gebouw, dat zeker tot 1980 in gebruik zal blij ven. wordt ongeveer 75 meter. gebouw aan de Gerestraat. Evenzo blijft de nu reeds aan de Middelste gracht gevestigde besteldienst zitten waar hij zit. Dit alles in afwachting van de bouw van een groot stationspostge- bouw op het Schuttersveld, waarin alle diensten zullen worden gecen traliseerd, behalve de loketdienst, die aan de Breestraat blijft gevestigd. De noodbehuizing van de bestel dienst aan de-Middelstegracht en het semi-permanente gebouw aan de Gerestraat zullen pas dan kunnen worden ontruimd. Waarschijnlijk is het dan inmiddels 1980 of 1990 ae- worden. Nieuw meubilair Keren wij ten slotte nog even terug naar het dit jaar te bouwen semi-per manente postkantoor aan de Gerestraat dat een volledige nieuwe inrichting en nieuw meubilair krijgt. Dit paviljoen ligt 600 meter van het oude kantoor aan de Breestraat verwijderd. De ser- Nog dit jaar zal worden begon nen met het slopen van het ze ventig jaar oude postkantoor aan de Breestraat, dat totaal is „ver sleten" en dat als groot eerste klas-kantoor een belangrijke functie vervuil. Er ressorteren immers niet alleen acht stads postagentschappen onder maar ook een tweetal bijkantoren (Lei derdorp en Oegstgeest) en 14 hulpkantoren in omliggende ge meenten. Op dezelfde plaats tus sen Boommarkt en Breestraat komt een nieuw gebouw, dat gro tendeels door de Telefoondienst zal worden bezet. Van het post kantoor komt hier alleen de lo ketdienst terug, maar dan schrij ven wij al 1970 of later Foto N. van der Horst. PTT-loketten in VVV-kantoor op Schuttersveld aan het publiek zal hier groter zijn nu; daar kan men alle handelin- in hetzelfde gebouw verrichten, terwijl men nu nog vele mensen da gelijks eerst naar de Boommarkt en dan naar de Breestraat moet laten lo pen of omgekeerd. Voor mensen uit de richting station wordt de afstand echter groter, en daarom zijn al onderhandelingen gaan de tussen de rijksgebouwendienst en d< Vereniging voor Vreemdelingenver keer te Leiden over een interessant plan. Het is namelijk de bedoeling, zo spoedig mogelijk, als het kan dit jaar nog, op het Schuttersveld nabij de Rijnsburgersingel een nieuw stenen VV V-kantoor te bouwen, waarin noodpostkantoor wordt ingericht, dat zal blijven functioneren totdat de nieuwbouw aan de Breestraat is voltooid en misschien zelfs tot het grote stationspostgebouw er einde lijk staat in dit gebouw komt na melijk ook een bescheiden aantal lo ketten. Aangezien het mes hier aan twee kanten snijdt de VVV einde lijk onder een goed dak en de PTT ten behoeve van het publiek gehol pen aan een dienstverlenende ruim- - kon dat gebouwtje wel eerder op het Schuttersveld slaan dan sommige nu verwachten. Bewusteloze jongen door student gered LEIDEN De 19-jarige D. va Marle uit Leiden raakte gisteravond om half elf, vermoedelijk door uit putting, bewusteloos in het bad De Overdekte aan de Haarlemmer straat. Hij lag op de bodem van het bad. Een 23-jarige student ontdekte iiem en wist hem uit het water te ha len. Toen de jongen op de kant was gebracht, kwam hij tot bewustzijn. De EHD bracht hem voor onderzoek naar een ziekenhuis. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Andries Mar tin, z v J A Dietz en E J Verhoef. Anna, d v M Imthorn en J Wies- meijer. Bernhardine Marie Elise, d v J A den Horaer en A A S de Groot. Hans Ivo. z v P J Jansen en A S Gans. Peter Rudolf, z v P van Wee- ren en M Kramer. Michel, z v P Stolk en J M Brouwer. Bernard Cornelis, z v C H Edelenbos en S C W Kerk hof. Theodorus Jacobus Maria, z v J P P Heemskerk en F W T Kr of.. Ondertrouwd: A Hollebeek en J C Selier. J M A Pompe en A C den Daas. J T van der Ven en S Dusoswa. S Honsbeek en C M J Brusche. LAP de Kind en M A J de Block. W Gijs man en E E v Kooperen. H M Bron- meijer en J C Arnoldus. W Blok en J Jonk. R van der Vegte en P J van den Bos. Getrouwd: C J L Vermeer en J E Tegelaar. K Moerland en J P M van der Born. C Seriier en E K Leuering. J B Zwart en G M Paaixlekoper. A Groenhuizen en J Huner. J Nieuwen- huizen en I Heerius. C F Hansen en J M van Veen. Overleden: C M J Ruigrok. 75 jr. wed van T Straathof. J H Smit, 51 jr, man. G P M Kreike, 12 jr, zoon. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 11 januari Geslaagd: mej. A I van Herwaarden. Rotterdam: N den Heijer Den Haag; S W Hofman Den Haag: K D v d Stadt. Den Haag; R W Visser. Wasse naar: kand. ex. klassieke taal- en letter kunde. cym laude de heer J P A v d Vin. Den Haag: kand. ex. klassieke taal- en DR gaan zich bij de posterijen in -Cj Leiden op korte termijn grote veranderingen voltrekken. In onze krant van vandaag is daarover meer te lezen. Gezien de belangrijke plaats die de PTT als dienstverlenend be drijf in ons aller leven inneemt, leek het ons goed vrij uitvoerig op de komende veranderingen in te gaan. Na onze rondwandeling door het oude postkantoor kunnen wij de vreugde, waarmee directie en perso neel van dit kantoor de komende verhuizing naar het veel efficiëntere semi-permanente kantoor (dat aan de Gerestraat wordt gebouwd) te gemoet zien, ons heel goed indenken. Ook voor het publiek zal deze eerste fase van het totale vernieuwingsplan een vooruitgang betekenen, menen wij, vooral als op het Schuttersveld zo spoedig mogelijk tot de bouw van een VW-kantoor annex hulppost- kantoor wordt overgegaan. Over de nog ver verwijderde laatste fase van het plan, de bouw van een groot stationspostkantoor, is het laat ste woord nog niet g^egd. Begrijpe lijk, want wij leven niet meer in de tijd van de postkoets. In steeds snel ler tempo voltrekken zich op veler lei gebied de veranderingen, en steeds weer worden prognoses ach terhaald door de werkelijkheid. Ook de PTT moet met prognoses werken als het vernieuwing en uitbreiding van accommodatie betreft. Ons werd dit met een paar simpele voorbeelden duidelijk gemaakt. Hoe veel wegen de te verzenden kranten gemiddeld over toen of twintig jaar? Verschijnt een dik weekblad, waar van de PTT nu iedere week 600.000 exemplaren moet verspreiden, over bijvoorbeeld tien jaar nog? Derge lijke voor de individuele ontvangers van de krant of blad onbelangrijke facetten zijn van grote betekenis voor het PTT-bedrijf. Uit ervaring weten wij (deze week konden wij nog een paar steekproe ven nemen) dat Leiden zich in een goed geleid postkantoor mag verheu gen, waarvan de directie open oor leent aan gerechtvaardigde klachten met het doel de eventuele oorzaak daarvan weg te nemen. Wij hopen, dat dit ook in de toekomst zo zal blijven. Misschien wordt de dienst verlening nóg beter na het verlaten van het oude kantoor. Jeugdparlement kraakte opvoedingsnota LEIDEN Ook als jongeren er zelf over gaan praten hoe ouders met hun kinderen moeten omspringen, zijn de problemen niet van de lucht. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van het Leidse Jongerenparlement. Thijs Ouwerkerk, die als PvdA-„minis- ter" een nota verdedigde, waarin meer bescherming van kinderen tegen de ouders werd bepleit, zag zijn werkstuk door de andere jongeren gekraakt zo dat bet zonder stemming van de agen da werd afgevoerd. De WD-jongeren noemden de nota een ongelukkig, overbodig en door het Burgerlijke We'.boek achterhaald stuk werk. de jonge KVP-ers zagen er al leen maar ..kreten" in, de PSP-ers ver wachtten niet, dat met een enkele wets verandering het probleem ongedaan wordt gemaakt en een CHU-meisje vreesde, dat op deze manier he>t hele gezin uit elkaar zou worden gerukt. Thijs Ouwerkerk had voorgesteld naar mogelijkheden te zoeken om ver waarloosde kinderen sneller uit han den van de ouders te halen. Verder zag hij wel wat in kleine opvoedings internaten. Boeiende Israël-avond met zang en beeld LEIDEN Het Israëlisch Nationaal Verkeersbureau, de El Al Airlines en de Shoham Israël Navigation Co. ga ven gisteren in samenwerking een Is- raëlavond in restaurant Van der Heij den. In het algemeen zijn er twee mo tieven om naar Israël te gaan. Of men gaat uit belangstelling om een jong land in ontwikkeling te zien of men gaat naar Israël als naar een deel van het Heilige Land. Een combinatie van beide motieven is natuurlijk ook mo gelijk. De heer A. Arad, direoteur van het reisbureau, vertelde aan de hand van kleurige dia's iets over het land. Bij belse steden als Nazareth, Jeruzalem en Kapernaüm kreeg men te zien, maar ook moderne plaatsen als Haifa, Tel Aviv en Akko. Op deze manier kon men zich een goed beeld vormen van het dualistische Israël. Als muzikaal intermezzo trad op de zanger van de Rode Zee. een jonge Is raëliër uit Eilat. die enige volksliedjes zong, waarbij hij zichzelf op de trom mel begeleidde. Tot slot van deze avond draaide men nog enkele films. LEIDEN Dc afsluiting voor het verkeer van de westzijde van de Ber kenkade, te Leiderdorp, naar de Aca cialaan ter hoogte van het kruispunt Persant Snoepweg Van der Valk Bou- manweg - Acacialaan heeft midden standers, die hun winkels hebben in de Hoofdstraat te Leiderdorp, opnieuw in beweging gebracht. Hun zaken wor den, zo vinden zij, door dc geldende verkeersvoorziening benadeeld, door dat het met automobielen, brommers en fietsen bereiken van hun winkelge deelte in de Hoofdstraat voor het ko pend publiek moeilijker wordt. Ver scheidene winkeliers hebben hierdoor hun omzet nu reeds zien dalen. Belanghebbenden hebben een plaat selijke commissie opgericht, die zich ten doel stelt bij de bevoegde autori teiten wijziging in de huidige situatie te bepleiten. De winkeliers hebben daartoe de hulp ingeroepen van de rechtskundige Th. J. van der Heyden te Leiden, die is begonnen met ver keerstechnische voorlichting te vragen aan de Delftse verkeei-sdeskundige ir. IJ. M. D. Kentie c.i. Deze heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld. Op grond daarvan acht hij het uit oog punt van verkeersveiligheid niet nood. zakelijk, de bestaande afsluiting te handhaven. Ir. Kentie is van oordeel, dat bij het wegnemen daarvan geen afbreuk aan de verkeersveiligheid ter plaatse zal worden gedaan, indien en kele aldaar door hem voor te stellen voorzieningen worden getroffen. Hoofdstraat vanaf het kruispunt voor. Hiermee kan worden bereikt, dat de Hoofdstraat uit deze richting met elk vervoermiddel gemakkelijker bereik baar wordt. De heer Van der Heijden heeft aan B. en W. van Leiderdorp inmiddels be richt, dat ir. Kentie zijn rapport, voor zien van een toelichting met tekening, waarin ook secundaire voorzieningen worden verwerkt, binnenkort zal uit brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3