TV Rood-China gezien met Amerikaanse ogen RADIO Commentaar Duitsers aan de camera Puzzelboek 66 DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos en VRIJDAG 13 JANUARI 1967 Perfecte show rïNGETWIJFELD zal iedereen die V gisteravond op Nederland 1 had ingeschakeld, met verrukking hebben gekeken naar de zowel technisch als artistiek uitmuntende show die de Girls van Takarazuka in schitteren de vaart op de planken van het Parijse Alhambra brachten. Vakwerk zoals men zelden ziet en dat in verbluffende va riatie, zo feilloos en schijnbaar moei teloos, dat het bijna een teveel aan perfectie was. Spijtig, dat we de veelkleurigheid van de heel fraaie en geraffineerd uitge dachte. de slanke figuurtjes altijd flat terende toiletjes en danspakjes niet konden zien; dat moet een lust voor het oog zijn geweest. Behalve perfect van opzet en uit voering was de show ook heel vrolijk. Ter toelichting werd de snelle op voering veelvuldig onderbroken doo- het naspreken van wat de „sterren'' alzo op vragen, in Parijs gesteld, ant woordden en verder vertelden van het programma. Op zichzelf heel boeiend, toch een beetje storend in het geheel, doordat het' scherm bij de overgangen telkens even donker werd. Een visueel man kement dat bij zoveel kundigheid slecht paste. Lauw Aan de show vooraf ging een lauw verkiezingsdebat tussen de heren Rool- vink en Toxopeus, die van drs. Hoo- gendijk vrij bekende vragen ter dis cussie kregen aangebodenOver eén punt bleef de kwestie bestaan: heeft voorzitter Berghuis van de ARP nu gezegd dat hij geporteerd is voor de PvdA of niet? In plaats van elkaar daarover flink in de haren te vliegen zeiden de bei de heren met vriendelijke nadruk: „We zullen het eens goed nakijken in de knipsels!" Het gesprek bleef gespeend van elke emotionaliteit en breidde zich als een trage olievlek over het halve uur uit. Een nieuwe aflevering van „dich ters dichterbij" besloot de uitzending. Evenals de vorige: geen programma voor degene, die zich aan de open hartige en onverbloemde taal in be paalde moderne verzen stoot. Wèl een voor wie belangstelling heeft voor al les wat poëzie is .of wordt genoemd, en daar al dan niet mee instemt. Die zal zich overigens zijn oren niet heb ben geloofd bij het gelach dat de in de zaal genodigden op niet-bedoelde momenten lieten horen. Officieel kleuren uit Amerika HTLVERSUM Na enige experimen tele uitwisselingen in kleuren tussen Amerika en Engeland wil het Ameri kaanse network NBC op februari via Early Bird de eerste officiële uitwisse ling van kleurentelevisie tot stand bren gen. Deze uitzending zal door met kleuren experimenterende Europese stations over het Eurovisienet kunnen worden opgevangen en desgewenst in zwart-wit aan de kijkers worden ver toond. aangezien West-Europa nog geen echte kleurcnkijkers bezit. Het programma wordt gewijd aan ex posities van werken van Picasso, te houden in drie Amerikaanse steden en twee Europese: Londen en Parijs. Een schilderij zal tijdens de uitzending wor den geveild ten bate van het herstel van door water beschadigde kunstschat ten in Florence. Er zullen beelden worden uitgewis seld tussen Engeland en Amerika. Hoe wel er in Parijs opnamen zijn gemaakt van het programma, kan Frankrijk we gens een afwijkend systeem voor kleu- ren-tv niet rechtstreeks aan de uitzen ding deelnemen. HILVERSUM In het licht van de komende verkiezingen zal de AVRO op vrijdag 20 januari a.s. via Ned. 1 een debat tussen de heren drs. W. K. N. Schmelzer en drs. J. M. den Uyl resp. fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer en lijsttrekker voor de PvdA, uitzenden. WAT IS DE KRACHT VAA MAO? HILVERSUM Wie zich zij het door Duits-Amerikaanse ogen gezien wil laten informeren over „Rood China vandaag", kan daarvoor zondagavond a.s. tussen 8.30 en 9.20 uur terecht op Ned. 2, waar de NTS een grote, in vrij heid gemaakte filmdocumentaire over dit onderwerp vertoont. „Door de recente gebeurtenis sen in communistisch China heeft; dit verslag van het dagelijks le-j ven onder het bewind van Mao Tse Tung een actueel karakter herkregen", zegt de NTS ons, ,.en daarbij hindert het niet, dat de opnamen voor dit werk gemaakt werden in de zomer van 1966". Verhalen over Rood China gaan ge censureerd het land uit en komen tot ons via brokken en stukken nieuwsvoorziening door de publici teitsmedia, maar daarmee is het uiterst moeilijk inzicht te krijgen in de beteke nis van alles wat zich op de achter grond van het nieuws afspeelt en van de grondslagen waarop het berust eri tot leven komt. Wij vernemen van de geweldige macht welke Mao Tse Tung over de 700 miljoen Chinezen heeft in zijn on metelijke land. Van de beroeringen wel ke over zulk een groot, uit één hand geregeerd volk gaan, hebben wij in fei te geen voorstelling, noch kunnen wij goed begrijpen hoe enorm groot dit land is en hoeveel stromingen en volksaarden er onder „de Chinezen" bestaan. Mogelijk brengt het Amerikaanse filmwerkstuk wat licht en inzicht in dit alles. Beelden zeggen dikwijls veel meer dan woorden kunnen uitdrukken Het was de Amerikaanse film- zoeken. Hieraan wil dit programma te gemoetkomen". maatschappij CBS (het grootste net work), die het plan opvatte, voorlich ting te geven uit China zelf, maar haar (Van onze radio- en tv-redactie) medewerkers kregen om politieke rede nen geen toestemming, het land binnen te komen. Wel mocht een Duits filmtcam vrij inreizen en zijn werk doen en dat werd dus door CBS uitgezonden. Het maakte een reis in de driehoek, die wordt ge vormd door de steden Sjanghai, Peking en Wuhan (een grote industriestad), daarbij behalve de drukke wooncentra ook het platteland aandoende. Er mocht zonder enige reserve wor den gefilmd op collectieve boerderijen, op een veerboot die de Jangtze bevaart en in woningen van Chinese families, Jarige Betsy Dornay nog eens op tv Pia Beek gaste bij Alberti's (Van onze radio- en tvredactie) HILVERSUM Na lange tijd zullen we de bekende pianiste Pia Beek weer eens op het scherm kunnen zien en wel in de show van vader en dochter Alber- ti, welke de AVRO op vrijdag 20 janua ri a.s. uitzendt. Pia treedt op met haar vaste begelei der, de bas-gitarist Thimen Hoolwerf en de drummer Gerard van Bezey. An dere gasten, die de Alberti's deze avond ontvangen zijn het Cocktailtrio en de cabaretière Mieke van Ingen. Kruiswoord-puzzel die gastvrij hun huizen openstelden. Ook konden authentieke opnamen wor den gemaakt van een ontmoeting met een groep rode pioniers van de commu nistische beweging. Objectief „Het is een objectief verslag gewor- ,den". vertelt de NTS, „en dat betekent j op zichzelf al een goed stuk voorlich ting. Maar de documentaire krijgt meer waarde, doordat drie commentato- ren die China kennen en in staat zijn vergelijkingen te maken tussen toen nu. er toelichting bij geven" Deze drie zijn de Nederlandse journa- i list Hans Koningsberger. Robert Guil- lain, de redacteur buitenland van het Franse blad „Le Monde" en de in Hong kong wonende schrijfster-arts dr. Han Suyin. Hans Koningsberger diende geduren de de tweede wereldoorlog in het Britse leger en woont nu in New York. Hij reisde na de oorlog door Rood Chi na en schreef over deze tocht het beek „Liefde en haat in China". Vraagt men ziah af, waarin Mao's kracht schuilt, dan hccfl Koningsber ger daar een antwoord op, evenals trou wens de twee andere commentatoren: zij tonen zich verbaasd over de enorme veranderingen, die zich onder Mao's be wind in de laatste jaren hebben vol trokken, met name in Sjanghai. „Deze eeuwenoude miljoenenstad", zegt Ko ningsberger, „was vroeger een broei nest van misdaad, opiumkitten en prostitutie en is nu een saaie stad ge worden, waaruit uiterlijk alle „zondig heid" is verdwenen." Robert Guillain maakte zijn eerste trip naar China in 1939. In 1949 was hij correspondent voor „Le Monde" in Sjanghai, waar hij getuige was van de vestiging van het communistische regi- j me. Na de publicatie van zijn laatste I boek, dat een verslag geeft van een in 1955 gemaakte reis door China, werd j hem voor tien jaar de toegang tot het land ontzegd, maar in 1965 mocht hij ongehinderd weer binnen komen. (Va radio- en tv-redactie) HILVERSUM Op donderdag 19 ja nuari a.s. zal een van onze oudste musi ci, de pianiste mevrouw Betsy Dor- nay-Culp, 84 jaar worden. Ter gelegen heid van deze dag zendt de NCRV-tele- visie dan nog eens haar solistisch optre den voor de camera's uit. Het is alweer enkele jaren geleden dat zij voor de NCRV-tv een recital gaf met werken van Chopin: twee noc turnes. twee walsen, twee mazurkas en de Ballade in As. Herhaalde malen, zegt de NCRV, is sindsdien door kij kers gevraagd om her-uitzending van dit optreden. Dat zal dan nu gebeuren als hommage aan de jarige. Mevrouw Dornay begon in de vorige eeuw haar loopbaan met een concert in haar geboortestad Groningen het programma daarvan krijgt u te zien maar haar grote bekendheid verwierf zij in Amerika als soliste, begeleidster en muziekpedagoge. Thans woont me vrouw Dornay reeds jaren in Scheve- ningen. Nieuw religieus tv-programma 10 11 u 3 8 ■■fï 1 I9 U12 rfn- 4 5 u 13 18 PM! ■2i r |2CM 72 2 26 1 1 H 128 124 |2 1 30 32 ■■■33 34 37 (Va i tv-redactie) HILVERSUM De NCRV begint op zaterdag 21 januari a.s. via Ned. 2 een nieuw religieus programma, dat maan delijks op het scherm zal verschijnen. Het is getiteld „Druk-werk" en laat gesprekken toe over aard en samen hang van meningen en misverstanden in de publiciteit over geloof, kerk en christenen van nu en morgen. Gesprekspartners zullen zijn prof. dr. H. J. van Zuthem. hoogleraar sociolo gie aan de VU. mr. A. W. Kist, direc teur van het vormingscentrum Oud Poelgeest bij Leiden en de heer N. van Gelder, plv. hoofd van de afdeling do cumentaire programma's NCRV-tele- De NCRV geeft hierbij de volgende toelichting: „Door de huidige publici teit aangaande geloof, kerk en christe nen wordt zoveel ter sprake gebracht, dat het nodig is, naar enige ordening te Horizontaal: 1 getimmerde bewaar plaats, 4 karakter. 7 land in Europa. 10 meisjesnaam, 24 Europeaan, 26 achting, de munt, 15 doorweekt, 17 ik (Lat), 18 soort, 20 lijk vaas, 21 livreiknecht, 22 meisjesnaam, 24 Europeaan, 26 achting 27 zwaardvis, 29 rivier in Engeland, 31 koord van een speeltuig, 33 vogel ,35 jongensnaam, 36 rijstbrandewijn 37 zij tak Elbe. Vertikaal: 1 zuivelprodukt, 2 stad in Italië, 3 achting, 4 van elk evenveel (op recepten), 5 giftslangetje. 6 hetzelfde, 8 kippenloop, 9 voorvoegsel, 11 telwoord, 13 naaste bloedverwanten van va derszijde. 16 stuk bouwland. 19 groen te. 20 vogel, 23 treurspel, 25 plaats in Friesland, 26 zijtak Douro, 27 bid (Lat). 28 huisdier, 30 rivier in Duitsland, 32 vaartuig, 34 koor van zangers. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1 Alkemade. 2 lianen. 3 karos, 4 Enos. 5 mes, 6 An, 7 Ellemeet, 8 s.l., 9 Kee, 10 zalm, 11 kadee, 12 sele- NCRV ging ui weer vooruit (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM „Ook in het jaar 1966", meldt de NCRV ons, „zijn wij in ledental weer vooruitgegaan. De net to-winst bedraagt 4.550 leden.- Op 31 december 1966 telden wij er precies 474.085". De NCRV is hiermede de enige Hil- versumse omroep, die geen ledenverlies heeft geboekt in de laatste jaren. „Gelukkig" Guillain, die dus de ontwikkelingen van China over een periode van tiental len jaren heeft kunnen volgen uit ei gen aanschouwing, herinnert zich nog de (na-oorlogse) tijd, waarin op koude winterochtenden tal van verhongerde en doodgevroren kinderen in de stra ten van Sjanghai werden gevonden. On der Mao is daarin grote verandering gekomen. „Onvoorstelbaar groot", zegt Guil lain, „was vroeger dc armoede onder de miljoenen kleine luiden en platte landsbewoners van China. Als je nu een Chinese boer vraagt: „Ben je geluk kig?" kan hij antwoorden: „Ik heb van daag genoeg te eten gehad" en dat bete kent voor hem eigenlijk „het geluk". Van dergelijke toestanden hebben wij als tegenvoeters van China nooit een goede indruk gehad. De schrijfster dr. Han Suyin is van de drie commentatoren het meest thuis in het land van Mao. Reizend op een Brits Hongkong-paspoort bezocht zij in de laatste tien jaren Rood China twaalf maal. Zij spreekt vloeiend Chi nees en vertaalt ook wat de Chinezen in deze documentaire zeggen. Uit dit alles moet U niet opmaken, dat de documentaire een stuk propagan da voor het communisme of voor Rood- China is. Zij bedoelt alleen te laten zien, hoe oorzaak en gevolg na elkaar zijn gekomen, waarom Mao zijn land regeert op de wijze die hij ervoor heeft uitgedacht, en hoe de bevolking die re gering en dat regime ondergaat. „Op het Amerikaanse kijkerspubliek heeft de documentaire diepe indruk ge maakt", vertelt de NTS ten slotte, „en die werd nog versterkt door het feit dat president Johnson CBS verzocht dc film in het Witte Huis speciaal voor hem, zijn familie en zijn naaste mede werkers te laten vertonen." Harry Hagedorn heeft de documentai re met ondertiteling bewerkt voor Ne derlandse uitzending. Ook vele andere televisielanden hebben belangstelling getoond voor het werk. I omwond om 7 uur is. hel voor tieners en al di muziek houden weer „verzamelen voor de beeldb zen. De VARA komt dan met een nieuwe aflet erin club, een programma dat er niet alleen bij de ji koek in gaat. Ditmaal een hoofdmoot van de zendtijd voor Tbc Animals, een Britse beatgroep die grote naam beeft gemaakt op toer- nees door Amerika, Japan en Scandinavië. Hier ziet u ze alle vijf en het zal u opvallen, dat drie van ben „ouderwetse kap sels" durven te drugen.maar The Animals durven nog veel meer, o.a. zich deze humoristische naam te kiezen.' Een andere gast in Fanclub is Margie Ball, die het na Knokke stevig voor de wind is geguan, zodat zij telkens een stapje hoger op dc sterrenladder kan gaan. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.00 uur Fanclub voor tieners en twens. 8.20 uur Achter het Nieuws. 8.45 uur show met Thérèse Steinmetz als middel punt. 9.40 uur Mies-en-scène. Ned. 2 NCRV 8.05 uur „Noem me maar Marcus", aflevering van „Liebermann en Liebermann". 8.30 uur Nederlands programma „Overal en ner gens". 9.15 uur Jazz met Jacobs. 9.50 uur Attentie met actualiteiten. VANAVOND TE HOREN Hilversum l VPRO en VARA 7.00 uur openhartig programma Ronduit. 8.05 uur discussie over werkloosheid. 9.00 uur Radio Filharmonisch orkest en solisten (stereo). 10.55 uur lichte platen in „Prettig weekend". Hilversum II \RL 8.00 uur operettemuziek op de plaat. 9.00 uur taalkundige rubriek. 9.35 uur informatief programma Radiorama. 10.40 uur programma over volksmuziek. 11.00 uur kamermuziek voor lichte orkesten en koren van Nederlandse en Vlaamse omroep. NRU wijdt zich aan Joodse programma's (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Met ingang van maandag 16 januari a.s. zal de Ned. Radio Unie io haar programma's regel matig Joodse uitzendingen brengen. Zij heeft daartoe medewerking verkregen van de Joodse Gemeente. Begonnen wordt met twee program ma's over Talmoed Tora. In het eerste, dat men kan beluisteren via Hilversum 2 tussen 9.30 en 10 uur, komt aan de orde de unieke plaats welke het „le ren" inneemt. Hierbij zullen enkele Tal- moed-fragmenten zgn. worden „voorge leerd". In het tweede programma (een week later te horen) ligt het accent op het totstandkomen van het voorschriften- stelsel, de Halaga. Hierbij zal een rab bijn een actueel vraagstuk behandelen. Aan deze uitzendingen werken mee Jehoeda van Dijk, Dov Hausdorfer, Lea Dasberg, Eddy Keizer en Gerzon Lange. door 76 Hou erover op! Jord trekt zijn voorhoofd vol rimpels. Mijn vrouw wil er niets meer over horen, dus spaar je de moeite. Jan. Jij moet alleen maar spelen en de mensen doen vergeten dat er gouden barken zijn. die wanneer ze te vol worden met aards goed, zinken. En we zijn toch op de vaart om thuis te komen? Je hebt gelijk, Jord Munde. Zeg tegen je vrouw dat ik verdwenen ben. Ze heeft me nooit erg mogen lijden. En.... je let op Margriet? Ik heb een man die goed is en betrouwbaar om voor de boot te zorgen. Margriet kan nu geen volk meer overzetten en oude Wendel is stekeblind. Maak je nergens zorgen over. Jord loopt nog een paar stappen mee, dan gaat Jan alleen verder. Vanavond zal de nieuwe veerman hem naar de overkant brengen en dan de verten tegemoet. Tot ziens, Jan Krebbe, tot ziens, als de kastanjes vallen en de regenluchten uit het westen naderen. En dan is het ook Arnouts tijd om te gaan. Hij komt nog een hele dag op het Basselt en ze drinken koffie bij Mar griet. Arnout kust haar voor hij gaat en als Margriet daar bij een dieprode kleur krijgt, zegt hij eenvoudig: Je bent nu mijn zuster. Wat nog gebeuren moet, zijn alleen maar wettelijke formaliteiten. Amy is niet zo flink als Margriet, die haar moet troosten als ze van de overkant komt, nadat de trein uit Wittestad vertrokken is, die Arnout naar het vliegveld moet brengen, vanwaar hij verder zal reizen. Ja, daar zitten we nu. zegt Margriet, als Amy eindelijk haar tranen afdroogt. Het doet je goed om eens flink té huilen, is 't niet? En nu niet meer. hoor! Weet je wat ik doe? De winkel op slot en we gaan varen. Hemmers boot ligt hier vlakbij. Je vader heeft hem gebracht, is dat niet vriendelijk? Als Jord een uur later om tabak komt. is er niemand. Maar als hij op de steiger staat, ziet hij in de verte de snelle boot, met een brede schuimbaan voor de boeg. Ze schiet vooruit, keert in een sierlijke bocht, schiet weer vooruit als een grote vis, die half uit het water opduikt en is dan uit het zicht. De lucht ruikt naar nieuw leven en overal is. het kruid opgekomen, tussen smalle jonge grassprietjes. In één nacht onder de wassende maan. Het kreupelhout heeft een dicht groen waas en de weilan den zijn bedekt door dat zacht tintelende goudachtige wat alleen in de lente te zien is. Nu zijn ze nog samen, Leda en Jord. Ze schikt twee borden op de tafel en twee kroezen voor de koffie. En dan eten ze zonder iets te zeggen. De oude hond eet mee uit Leda's hand en de twee jongere dieren wachten buiten op hun deel. Kunnen we straks naar de rivier roeien? vraagt ze. Zou je dat willen? Het is een bijzonder mooie avond. Ja, dat zou ik willen. Ze kijkt hem aan op een manier die hij niet helemaal begrijpt. Maar voor ze weggaan, ziet hij dat ze een pak in haar sjaal wikkelt. De brede gestreepte, die hij vorige winter voor haar heeft gekocht in Wittestad. Bij de baai is nog een kale plek in de oever, waar de schuilplaats van de nachtuil werd opgegraven. Maar eer het zomer is, zal die wel begroeid zijn. Jord duwt de boot los, langzame brede slagen. Wil je ver? vraagt hij, als ze buiten de baai komen. Ze kijkt om zich heen. Er zijn geen schepen, alleen een paar zeilboten, maar die zijn nog ver weg. Middenop, Jord, middenop, daar is het diep. Hij begint te begrijpen wat ze van plan is en roeit naar het midden van de rivier. Daar houdt hij de riemen in. Leda wikkelt het pak uit haar sjaal. Ook het papier uit Jan Kjrebbe's winkel maakt ze los en dan neemt ze het kistje mét de gouden bark. Jlij ziet haar gezicht beven en even komt het in hem op naar terug te houden van wat ze op het punt staat te doen. Even snel dringt hij die gedachte terug en dan raakt het kistje al het water. Leda laat het los. Nog even kijken ze naar de plek, maar het is sneller verdwenen dan het bewegen van een waterkanteling tegen hun boot. Als ze terugroeien zien ze de vele lichten van Wittestad en de eerste sterren. Leda zit zonder zich te bewegen met de handen in haar schoot gevouwen. Hij hoeft haar niet te helpen als ze aan het einde van de baai weer op de oever stoten. Licht, alsof ze nog jong is, springt ze op het zand, waar de honden haar tegemoet komen. En dan gaan ze langzaam terug, door de zwellende voor jaarsnacht, zijn arm om haar heen. En Jord hoort het van binnen in hem spreken als met een zilveren stem: Beter is het een stuk nuttig huisraad te zijn of een deur, die een huis beveiligt, dan een afgod van goud en zilver, die zich niet kan verweren als de dieven komen en hem stelen- Want het is alles ijdel wat onder mensen is en wiens bark niet vol is van licht, die zal in de branding zinken, want het licht is ook in de zon en de maan en de sterren, zodat men hen kan zien, en zij gehoorzamen Gods wetten en schijnen. En de wind gehoorzaamt God en waait over alle landen en de wolken drijven... EINDE SUKKELTJE EN BRUUNKE GRAMMOFOONPLATENP- TinrDimll nRAADOMRO di: I. Uit „1— i „Ernanl": III. .45 Ptpo de Cl« NTS: 20 00 journaal. VARA 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Muzikaal programma. 21.2.0 Fia- 'tal. 21.40 Mies en scene. Uitgerekend: consumen- oriek. NTS: >2.«5-'2.5P Journaal. "ederland II NTS: 20.00 nws in het kort. 20.01 :r. NCRV: 20.05 Lieberman Lieberman. rV-"cu:Ucion. _.._J Van mensen, dieren cn dingen. 21.15 Jazz met Jacobs. 21.45 Overdenking. 21.50 Atten tie. 22.10 STER. NTS: 22.15 Journaal. 22.30-23.00 ïe'cac: Belgïë. Nederlands prng- ka- 19.15 zoeklicht. 19.25 De weer man 19.30 Voetbal: rcchtstr. rep. v. d. wedstr. Gantoise-Ra- cing White te Gent. (I. d. pau ze ong. 8.15: journ.). 21.15 Ich fahre Patschold (Wiens brood men eettv-spel v. Horst Lommer. 22.50 Nws. 9.40 Stereo: -izing. 17.15 Lichte orkestmuz. 7.30 Radioweekjour- Hiiversum II. 298 m. Kro: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.1= Kamermuz. 7 30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen. 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn: gevar. progr. (8.30 - 8.32 Nws) 12.25 Marktber. 12.27 Med. t. b v. land- en tuinbouw. 12.30 Muz. v. Het Leger des 10.00 Nws. 10.02 Klas 1030 Licht Nws. 12.0: Nws. 13.02 tenshow voor de tieners. 14.00 Nws. 14.02 Velvet voices. 14.30 Toppers van toen. 15.00 Nws. ■7.02 Kiosk. 15.30 Bekenden uit :levisiekinderprogr. 16.00 Nws. 1.55 Eurovisie: Rugby. 8.00 Volksuniversiteit. 49. Daar is Honnie al en zij begrijpt alles. Een wenk en alle bijen laten Bruunke met rust! Dan vertellen de vriendjes van hun voorgenomen bezoek aan de Echte Beren. Hare Majesteit Honnie zegt zorgelijk: „Ik zou maar zorgen, dat je honing bij je hebt, dan zijn ze misschien wat minder brommerig, snap je? Wast: zet je jampotje daar. eens neer? delijk wegvliegen, 1; Op haar bevel halen de bijen uit de bijenkorf baar achter! Alleen: honing en vullen het jampotje ermee. Als ze ein- kant? FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11