Stadsgehoorzaal wordt verkiezingscentrum Commentaar Goedkeuring maar geen geld voor gezondheidscentrum UNIEKE POLITIEKE STUNT OP DAG VAN KAMERVERKIEZINGEN Prominente polit voor tv-eircuit Kantonrechter streng tegen alcoholrijders Duidelijk Residentie-Orkest gaf zeer geslaagd concert Raadhuisplan gaat onder Hillegom de tafel Sassenheims burgemeester antwoordt raad In Leiden kermis op stille zaterdag? Vierde chr. kleuterschool in Leiderdorp begonnen Leidse politie rolde jeugdbende op NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 JANUARI 1967 (Van een onzer redacteuren) 1C1 Binnenkort verkeersles als straf LEIDEN De kantonrechter kende maandag geen pardon voor mensen die zich na het nuttigen van alcoholhoudende dranken in het verkeer be geven. Dat ondervond onder anderen een 46-jarige bloemengrossier uit Oegstgeest, die zichzelf „nog bekwaam genoeg" achtte om een auto te besturen maar die ondertussen een alcoholpromillage van 1 in zyn bloed bleek te hebben. En dan te weten, dat het reactievermogen by een half promille al beduidend vermindert, zoals de kantonrechter de bloemenman voorhield. LEIDEN Op 15 februari, wanneer de verkiezingen voor de Tweede Kamer worden gehouden, zullen de inwoners van geiden en omliggende plaatsen hun politieke belangstelling eindelijk eens goed kunnen botvie ren. De Stadsgehoorzaal zal op de avond van die dag warden ingericht als verkiezingscentrum. De meeste politieke partijen PvdA, KVP, WD, CHU, ARP, PP, CPN, Noodraad en D'66 zullen er domicilie kiezen om iedereen die het maar horen wil te vertellen wat zij van de uitslagen vinden. Ook de kiezers zelf mogen commentaar leveren; hun mening dringt in het hele gehoorzaalcomplex door via een gesloten televisiecircuit. De bedoeling van deze als „unieke politieke stunt" aangekondigde gebeurte nis is, de kiezer het gevoel te geven dat hij of zij meer heeft gedaan dan het hokje voor de naam van de uitverkorene roodgemaakt. gepropageerde openheid in de politiek nagestreefd en wordt op plaatselijk ni veau althans gedeeltelijk voldaan aan de alom gevoelde behoefte aan verkleining van de afstand tussen kiezer en gekozene. Wat dit laatste betreft: dank zij de enthousiaste medewerking van de ge noemde partijen is het zeer waarschijn lijk dat een aantal prominente politici hert uit de krant en van tv bekende ge zicht zal laten zien in Leiden. Zo hebben de VVD-ers mr. Geertse- ma en mr. Portheine toegezegd te zul len komenevenals de oud-ministers prof. Samkalden en mr. Vrolijk, beiden van de PvdA. Er is een kansje dat ook PvdA-lijsttrekker Den Uyl even langs komt. Van AR-zijde zijn toezeggingen gedaan door minister Bakker en mr. Geelkerken; als de heer Roolvink el ders niet te lang wordt opgehouden zal ook hij zich in de gehoorzaal laten zien. De praktijk toonde dat trouwens ook wel aan in de nacht van de 16de okt. Bij het Haagsche Schouw raakte de auto van de grossier in een slip om vervolgens tegen enkele afbakenings- tonnen en een vangrail te botsen. Dt> kantonrechter nam het de man zeer kwalijk, dat hij met zoveel alcohol toch nog achter het stuur van zijn auto was gekropen en met een snelheid 100 km had gereden. De officier eiste f250 boete en een half jaar onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De kan tonrechter verlaagde de boete tot f 160 en verhoogde de onvoorwaardelijke ontzegging tot negen maanden- Een 35-jarige koopman uit Lisse, die op 17 oktober na hetdrinken van „enkele borreltjes" in Warmond brok ken had gemaakt werd veroordeeld tot f 75 boete en onvoorwaardelijke in trekking van de rijbevoegdheid voor drie maanden. Kleuterleidster Toen een 20-jarige Voorschotense kleuterleidster voor het groene hekje kwam, die ondanks haar rijbewijs de meest elementaire verkeersregels niet bleek te weten, merkte de kanton rechter po, dat de rechter bin- Burgemeester opent nieuwe kantine LEIDEN Burgemeester Van der - Willigen opent volgende week woens dagmiddag omstreeks 12 uur de nieu we gemeenschappelijke personeels- kantine van de N.V. Verenigde Hout-, handel en de N.V. Ingenieursbureau Bouwnijverheid, gebouwd op de grens van de terreinen aan de Hoge Mors- weg. De kantine biedt ruimte aan 10Ö personen. Natuurvriend werkt mee aan Leidato LEIDEN In het kader van het voorlichtingsprogramma van de aqua rium. en terrariumhoudersvereniging De Natuurvriend sprak dë heer W. A. Tomey gisteravond in het Petruszaal tje aan de Lammenschausweg over Aquariumavonturen". Hij wees erop, dat een juiste verlichting en verwar ming van groot belang zijn voor het leven van planten en vissen in een aquarium. De heer Tomey illustreerde het gesprokene met een aantal dia's. De heer J. Visser vertelde ten slotte iets over de medewerking, die de ver eniging zal verlenen aan de Leidato, die van 2 tot 11 maart in de Stadsge hoorzaal wordt gehouden. Er zal een imitatiegrot worden gebouwd, waarin zes tropische aquaria en drie zeewater aquaria worden ondergebracht. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Thomas Johannes Nicolaas zn v N J Smit en M C W Sterke; Philip Arpad zn v H G P de Knocke van der Meu- len en M I van Wijk; Manuela dr v W G Kraft en A Staats; Monique dr v A Kroesemeijer en R Schou ten; Eric Wouterius Maria zn v A van der Veer en M J Koek; Ro- naldus Cornelis Maria z v H J M' de Groot en C M van der Lans: Franciscus Filippus Christoforus zn v J G M Büller en C M W Pe ters; Petronella Maria dr v F J van Nobelen en W A de Haas; Wil- helmina Maria dr v F J van No belen en W A de Haas; Johannes Margaretha Petrus Maria zn v J J Koelewijn en J J M Kromhout: Edward Fred zn' v E F van der Tang en P H van Loenen. OVERLEDEN: E Camphuisen 82 jaar man; J Swagers 3 iaar doch ter; M C van Hulten 74 iaar we duwe van W L Kooien: W Hensen 60 jaar man: A A Pijl 57 jaar man (rectificatie). nenkort waarschijnlijk de bevoegd heid krijgt een cursus in verkeersregels als straf op te leggen. De kleuterleid ster, die bij het afslaan een rechtdoor- gaande bromfietser geen voorrang had verleend, werd tot f75 boete veroor deeld. Een 20-jarige Leidse schilder en een 18-jarige scholier, ook uit Leiden, wer den tot f 5 boete en verbeurdverkla ring van inbeslaggenomen propagan damateriaal veroordeeld, omdat zij in de nacht van de 27ste augustus op blinde muren bij het Vijf-Meiplein pamfletten hadden opgeplakt met leu zen tegen de oorlog in Vietnam. Papyri in Leiden teruggekeerd LEIDEN De tentoonstelling van tekeningen en schilderingen uit de musea te Brussel en' Leiden „Kunst voor de Eeuwigheid" heeft, evenals in Nederland, ook in België grote belang stelling getrokken. Na de sluiting van deze tentoonstelling in Brussel zyn de voorwerpen uit Leiden, voornamelijk de geïllustreerde papyri, teruggekeerd. Zij zij thans weer, in dezelfde zaöl als voorheen, tentoongesteld, met als aan vulling een aantal voorwerpen, die, evenals de papyri, betrekking hebben op het Egyptische dodengelooflijkkis ten, lijkvazen, mummiemaskers, lijk- beeldjes en kisten voor lijkbeeldjes. Onder de collectie lijkbeeldjes bevin den zich die van twee Egyptische ko ningen: Seti I en Psoesennes I, de laat- sté een recente aanwinst van het mu- Voor deze tentoonstelling wordt, geen aparte toegangsprijs gevraagd. Auto in de brand door deken LEIDEN Op de Rijn- en Schie- kade is gistermorgen om ongeveer half acht een auto in brand geraakt. De eigenaar, een inwoner uit Leiden, had zijn auto, om deze 'tegen de vorst te beschermen met een deken afgedekt. De volgende ochtend echter liet hij zijn auto warmdraaien, maar vergat de deken, die onder de kap op de mo tor lag. Door oververhitting vatte de deken vlam met het gevolg, dat de motor grotendeels uitbrandde. De brandweer heeft het autobrandje met de nevelspuit geblust. Jaarvergadering in Rijnsburg RIJNSBURG Vrijdagavond kwart voor 8 wordt in de Jeugdhaven de jaarvergadering gehouden van de af deling van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsibond. Hoofdbestuurder I. Ver maas zal spreken. De vereniging Ex celsior te Sassertheim verzorgt een pro gramma van muziek, zang en toneel. Eigen net Hoewel het op 15 februari om Kamer verkiezingen gaat, zal in de Stadsgehoor zaal het accent worden gelegd op Leiden. De kiezers uit Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Katwijk, Noord- wijk, Rijnsburg en andere plaatsen uit de omgeving, zullen moeten merken wat dat rood maken van hun hokje voor conse quenties heeft. Dank zij op versohilende punten in het gebouw opgestelde televisie-ont vangers kunnen zij gewoon het NTS- programma volgen. Alleen wanneer er voor Leiden minder interessante uit slagen doorkomen (van Tietjerkstera- deel, Oranjewoud en Veenhuizerveld. om maar iets te noemen), wordt het gesloten televisiecircuit ingeschakeld. Een bekend journalist wie dat wordt, is nog niet bekend haalt dan wat mensen in de studio van de ge hoorzaal om ze hun mening te laten geven. De geïnterviewde kan prof. Samkal den zijn, maar ook meneer Jansen, die in de als café-restaurant ingerichte grote zaal zyn biertje zit te drinken en graag wil vertellen wat hij als PvcLA-Md of PvdA-kiezer van de terug gang (of overwinning) van zijn partij Radio en tv Behalve over de landelijke uitslagen wórden de aanwezigen in de Stadsge hoorzaal ook snel geïnformeerd over de uitslagen van Leiden per stembureau en over die van de plaatsen in de omgeving. Met medewerking van het hoofdstembu reau in het stadhuis komt elke uitslag zo spoedig mogelijk in de gehoorzaal, waar ze op voorbedrukte aanplakbiljetten di rect bekend worden gemaakt. De politieke happening begint des avonds om 8 uur en gaat door zolang het interessant blijft, desnoods tot de volgende morgen 6 uur. De partijen die niet enthousiast wa ren over dit plan en dan ook niet zul len meedoen, zijn de CPN en de SGP. Over de medewerking van de Boeren partij bestaat nog onzekerheid. Radio en televisie hebben grote be langstelling aan de dag gelegd voor het initiatief. Het is vrywel zeker dat de radio er aandacht aan zal besteden- Bij de tv Ligt de zaak iets moeilijker; als Leiden niet in het schakelprogramma van 15 februari wordt opgenomen, zal dat om technische redenen niet moge lijk zijn gebleken. De technische problemen in de ge hoorzaal zullen worden opgelost door de firma Ligtvoet aan het Gangetje, die de tv-oratvangers levert en het ge sloten circuit verzorgt. De organisatoren hopen dat hun stunt tot een blijvende politieke ge- interesseerdJheid bij de kiezer zal lei den. TN DEZE onduidelijke wereld be hoort politiek nu niet direct tot de duidelijkste zaken. Een niet gering aantal kiezers heeft de moed allang opgegeven en gelooft het verder wel wat zich op het Bin nenhof afspeelt. D^t deze gang van zaken niet zo erg bevordelijk is voor de werking van de democratie, begint langzamerhand ook door te dringen tot anderen dan de ach- en weeroepers-van-professie. Meer dui delijkheid. een grotere openheid, verkleining van de afstand tussen kiezer en gekozenen dat zijn zo een paar van die „artikelen" waar naar in de dalende politieke con junctuur plotseling een grote vraag is ontstaan. Het vervelende is al leen dat er wel veel tot verve lens toe over gepraat, geschre ven, maar weinig aan gedaan wordt. Duidelijk als het daar toch over gaat is in elk geval dat de vraag het aanbod overtreft. Het initiatief van de heer Milikan om zijn Stadsgehoorzaal op 15 fe bruari in te richten als verkiezings centrum kan daarom alleen maar worden toegejuicht. De man of vrouw uit Leiden en omgeving hoeft nu tenminste niet het gevoel te hebben dat hij of zij alleen maar een hokje invult (een van de mil joenen) en verder weg moet we- Te hopen valt nu alleen maar dat de door dit plan letterlijk mondig gemaakte kiezer ook zal komen opdagen, en niet alleen de toch al politiek geïnteresseerde. Het is natuurlijk niet zo dat na de „happening" in de Stadsgehoorzaal de politiek plotseling zo klaar als een klontje is, maar wie wegblijft heeft in ieder geval niet meer het recht zich over onduidelijkheid, ge slotenheid of lange afstanden te be klagen. Althans niet in Leiden. LEIDEN Wie wat kritisch gestemd is, omdat het programma noga! heterogeen van samenstelling was, naar de Gehoorzaal was gegaan om het Residentie Orkest te beluisteren, zal zeker tevreden huiswaarts gekeerd zyn. Dat was mede voor een groot deel te danken aan het optreden van de bijna dertigjarige pianist Vladimir Ashkewazy, dlie Brahms' 2e pianocon cert op zo indringende wyze wist te herscheppen, dat men in dit veel ge- speelde werk plotseling allerlei ongekende facetten ontdekte. Behalve virtuoos en briljant is Ash- kenazy ook uiterst bescheiden; hij speelt niet om te verbluffen met zijn kunnen; zijn tengere bouw eist licha melijk het uiterste bij een contrastrijk werk als dit, doch schijnbaar moeite loos worden we meegesleept van het fijnste, parelende pianissimo tot in drukwekkende, forse omstuimigheid. Het toucher blijft overal magnifiek, de ingewikkeldste loopjes, sprongen prestissimi weet hij onverwachte, Dch verantwoorde accenten te leggen. Gelukkig had dirigent Van Otterloo eenzelfde opvatting van het werk, zo dat de samenwerking goed, vaak jielfs uitstekend te noemen was, al onder kende men schoonheidsfoutjes. Suiker zoete romantiek werd gemeden; men zocht de spanning meer in de contras ten, ook qua volume, waarin een en kele maal het toelaatbare wat werd overschreden, doch die meestal over tuigend slaagden. Een minutenlang durend applaus was net welverdiende deel van de so list. die hierin terecht orkest en dirigent deed delen. Na de pauze ging men van modern terug tot de 18e eeuw; waarom men geen ander slot dan de „Kloksymfonie" van Haydn had kunnen bedenken, werd ons niet recht duidelijk; er zijn toch wel werken in de orkestliteratuur die beter op Pijper aansluiten. Overi gens was Haydns befaamde composi tie vooral in het Andante (uitstekende violen) en het virtuoos gespeelde laat ste deel zeker het beluisteren waard; het menuet zien we liever iets luch- HILLEGOM Van het schetsplan tot uitbreiding van het raadhuis kan niets komen. Wel is er pro-memorie een post van f300.000 in de begroting opgenomen voor het maken van eeu nieuwe raadzaal in de conciërgewoning. Ook is het nodig de wethouderskamer te wijzigen. Voor nieuw materiaal Ln het raadhuis is f 5000 geraamd. Overwogen wordt de af deling bevolking onder te brengen ln een SASSENHEIM Gistermiddag was de raad weer in voltallige zitting bij een voor de behandeling van de begro ting 1967. Alvorens daartoe over te gaan, ging de voorzitter in op de alge mene beschouwingen die maandag avond werden gehouden. De voorzitter begon te zeggen niet in te kunnen gaan op de aspecten die het landsbe lang raken- Over het vroeger en uit voeriger informeren van de raad zei hij dat dit niet mogelijk is i.v-m. de gecompliceerdheid van de vele zaken, waarvoor vaak deskundige adviezen moeten worden gevraagd en overleg moet plaats vinden. Hij was echter van mening dat de stukken "oehandelings- klaar en goed voorbereid aan de raads leden ter beschikking worden gesteld, zoals dat de taak is van het college. Wel ligt het in de bedoeling om in de toekomst informele bijeenkomsten te beleggen met deskundigen over be paalde problemen. Hij sloot zich aan bij de waardering van de heer Janmaat voor de Rijks politie. Over de politieverordening zei hij dat deze nog nieit is verouderd. Her ziening is niet zo eenvoudig i.vmi. de juridische aspeoten. Dé meeste sprekers hebben een lans gebroken voor het gezondheidscentrum- De rijksgoedkeuring is er, maar het kapitaal nog niet. Bezien wordt of bui ten de centrale financiering om niet een oplossing is te bereiken. Binnen kort is hierover een vergadering met de kruisverenigingen. Het ligt in de bedoeling als er gel den beschikbaar komen voor kapitaals- werken, met de raad nader overleg te plegen over urgentiezaken. In de toe komst zullen uitbreidingsplannen, be stemmingsplannen gaan heten. In ver- LEIDEN Het bestuur van de V.V.V. heeft het gemeentebestuur verzocht de begiin 1965 vastgestelde regeling voor het voorjaarslunapark zodanig te wyzigen, dat in het vervolg niet alleen op de drie dagen na Pasen ker mis kan worden gehouden op het Schuttersveld maar ook op de zaterdag vóór Pasen, en wel van 2 tot 10 uur. Openstelling van het lunapark op stille zaterdag zou volgens het WV-bestuur deelneming van de kermisexploitanten bevorderen omdat dan de deelnemers gelijke exploitatiemogelijkheden kunnen worden geboden als in enkele andere gemeenten, waar gelijktijdig een voor- jaarskermis wordt gehouden. Voorts zou het financiële risico voor de deelnemende kermisexploitanten worden verminderd r tijdens De „grootst mogelijke meerderheid" van het college van B. en W. heeft, ge zien het pre-advies, geen overwegende bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek. Mocht de meerderheid van de raad het eens zijn met de meerderheid van B. en W., dan stelt het college voor, de toe stemming voorlopig aan een termijn van drie jaar te binden. band hiermee komt er waarschijnlijk een nieuwe bouwverordening. Er zal l.z.t. een tussentijdse vergadering over één en ander worden belegd. Over het contact overheid-burgerij zei de voorzitter dat de deur van de gemeente-secretarie altijd voor het pu bliek open staat om moeilijkheden te bespreken, wat dan ook veelvuldig ge beurt. Over reclame op de sportvelden merkte'hij op dat het college hier niet enthousiast voor is. Het blijft toch ont sierend, hoe sierlijk de reclame soms kan zijn- Een stadion in de stadr. leent zich beter hiervoor. De rioleringswerken zullen in over leg met Hoogheemraadschap Rijnland tot stand moeten 'komen, antwoordde hij de heer Kruik. De meest noodza kelijke werken zullen in gezamenlijk overleg bekeken worden. Als er voor het parkeerterrein geen permanente oplossing kan komen, wordt er inder daad gedacht aan een noodoplossing. Over de plannen tot reconstructie van het kruispunt Parklaan-Provinciale weg is met de provincie overleg ge pleegd, binnen afzienbare tijd zijn hierover plannen te verwachten. Geeen mulo-klassen De woningbouw, w.o. de kleine huizen voor de bejaarden, noemde hij een uitermate zorgelijke zaak. Welke contingenten beschikbaar komen is nog niet bekend, maar be langrijker is de interesse en die is er niet voor te krijgen. Over de leegstaande woningen aan de Nar- cissenlaan zei hij dat het theoretisch mogelijk is deze te vorderen. Maar voor de huurprijs die ze moeten op brengen zijn geen huurders te vin den. De woningen zullen binnen kort tegen verlaagde prijs op de markt komen, daar de eigenaar fail liet is. De heer Gorter van repliek dienend, zei de voorzitter geen behoefte te heb ben aan mulo-klassen op de publieke tribune: het zou de nodige rust tijdens de raadsvergaderingen niet ten goede komen. Voor belangstellenden staan de deuren echter altijd gastvrij open. De belangstelling stimuleren achtte hij niet noodzakelijk. Het zwembad is een reële zaak, ech ter moeilijk te realiseren i.v.m. de gro te investeringen. Er is overleg met de gemeente Voorhout geweest en het resultaat was heel positief, maar di recte plannen zijn er nog niet. De rondvraag is indertijd op initia tief van de raad afgeschaft. Dit was een verstandig besluit. Alle punten kunnen op de agenda. Gevaar van een rondvraag is dat geen doordachte ant woorden kunnen worden gegeven. Na de beantwoording zei de heer Janmaat dat het niet in de bedoeling ligt van de KVP-fractie in het college van B. en W. mee te regeren. Als het gezondheidscentrum niet gereed komt, zal er een noodoplossing moeten ko men. De heer Gorter wees nogmaals op de telefoon van het huidige zwem bad. Hij bleef voorstander van een rondvraag. Mevr. De Meyer sloot zich bij dit laatste aan. Verder vroeg zij om meer borden voor verkiezingsaf fiches. De voorzitter was geen voor stander van gemeentelijke vooi'lich- tingsorganen. De pers vond hij het oeste voorlichtingsorgaan. Het gemis aan telefoon in het zwembad is geen bezwaar. Op enkele meters afstand van het zwembad zijn volop telefoon aansluitingen. Rondvraag voor belang rijke zaken is niet mogelijk, meende ny. Mevrouw De Meyer interrumpeer de dat een rondvraag met de burge meester als voorzitter mogelijk moest Hierna werden de begroting en de wijzigingen, bladzijgewijs doorgeno men, waarbij opmerkingen werden gemaakt en enkele vragen gesteld. Zo bepleitten de heren Van Prooyen en Mazee de belangen van tennis- en speeltuinverenigingen. Bij het punt studietoelagen zei de voorzitter dat de ambtenaren waar schijnlijk hun studie gaan volgen aan dagscholen. De heer Verschoor vond het presentiegeld van 2,50 per avond voor de B.B. wel heel laag. Naar aan leiding van een vraag van de heer v. d. Fange zei de voorzitter dat er nog te veel krotwoningen zijn. Bij de sanering zullen deze worden opge- FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graal Co) Vernietigd: B Renzema (fa, J B van Manen scheepswerf, e.d.). J van Tuinen- verbouwd gedeelte van het badhuis. De tegenwoordige behuizing is te duur. Er bestaat geen mogelijkheid een nieu we brandspuit aan te schaffen en ook de bouw van een hrandweergarage moet worden uitgesteld. Kredieten zullen wordien aange vraagd voor verbetering van de straat verlichting. De voormalige Ju'Lianaschool wordit gesloopt om op het vrijkomende ter rein een nieuw Kraisgebouw te stich ten. Het zal nog wel een jaar duren eer er van de bouw iets komt. Zwembad Voor een nieuwe, zweminrichting is de financiering bij het departement' van binnenlandse zaken aangevraagd- Verbetering van de Wiübelrninalaan is hopelijk binnenkort mogelijk door dat de grondafstand goede voortgang Er wordit nog gezocht naar de mo gelijkheid voor de vuilverwerking ge bruik te maken van in andere gemeen ten bestaande installaties. Het Van Nispeiwark wordt dit jaar open gesteld. Het restant krediet van 15.000 is nodig om dit gebruiksklaar af te leveren. De aanleg van de Hilllinenweg II (Elsbroekerlaan-Hdllegommerbeek) zal voortgang hebben. De Paralellesloot zal worden uitgebaggerd. Voor het bedrijf van Openbare wer ken staat de aanschaffing van diverse materialen op het programma- Door voering van de centrale riolering in di verse straten ligt in het voornemen. Verbetering van de parkeerterreinen Brouwerplein' en Pr. Bernhardstraat hebben de aandacht, evenals het bin nenterrein aan die Vosselaan. Voor de bouw van 50 w.w.-woningen in Meer en Dorp III en 34 en 12 elders en 16 garages worden kredieten aange vraagd. Het stichten van rioolgemalen heeft de bijzondere aandacht. Nieuwe ob jecten zijn: een nieuw hertenkamp en parkaanleg rondom de nieuwe zwem inrichting en het maken van een brug over de Hillegommerbeek ter hoogte van de Prins Hendrikstraat. tiger in de tutti, al blonken de fluit passages ertussen uit. Pijpers 6 epigrammen boeien vooral door het wisselende gebruik van in strumenten; trommels (en tamboerijn) in de eerste drie, violen en koperfan fare (4), houtblazers (5) en in hel slotdeel het gehele orkestrale palet Een grondige studie moet aan de uit voering zijn voorafgegaan; ondanks zijn kortheid was dit werkje zeker het be langwekkendste na de pauze. Het gehele concert, dat begonnen was met een luid meegezongen Wil. helmus getuigde van het hoge niveau, dat het Residentie-Orkest kan berei ken. Dra. A. van der Veen-Wiersma Rotogravure veroordeeld tot f 2000 boete DEN HAAG De Haagse economische politierechter, mr. S. Boas, lieeft de N.V Rotogravure te Leiden veroordeeld tót f 2000 boete terzake overtreding van de Wet op het Cadeaustelsel. Het betrof hier, zoals bekend, het feit, dat voor een kwartaalabonnement op e weekblad (Eva) een popje als cadeau Werd gegeven. Volgens de N.V, bestond er verwant schap tussen het blad en het popje, ooi dat in het blad een patroon voor het aa: kleden van het popje werd afgedrukt. De politierechter was evenwel van m hingt dat hier geen sprake is van et_ consumptieverwantschap" zoals de wet zulks vereist, omdat men een blad niet neemt terwille van het bedoelde patroon. De officier van justitie had vorige week ook f 2000 boete geëist. Pasgetrouwde vrouw ernstig gewond SASSENHEIM De 26-jarige vrouw C. P. M. uit Lisse, pas vrijdag j,L getrouwd, heeft gisteren een scliedelba- sisfractuur opgelopen toen zü bü de Carolus Clusiuslaan slipte met haar scoo ter doordat de bestuurder van eej sonenauto verzuimde voorrang te verle nen. In ernstige toestand is zij naar 1 academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht. Degene die achter op de scooter zat; kwam er met lichte verwondingen al. Tegen de automobilist werd een ext proces-verbaal opgemaakt in verb! met technisché tekortkomingen aan-" - -,-^j Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Norbertus Gerardus Johannes Adrianus. z v A G de Zwart en D C van der Lans, Beatrix- straat 32; Cornelia Geertruida, d van der Geest en S M van Werkhoven, Menneweg 40; Elisabeth Neeltje, d v J Klein en N Versteeg, Essenlaan 25; Ste phen, z v J van der Wagt en F Cloes- meijer, Linnaeushove 16; Johannes Cor nelis, z v F C Rewijk en M P Versluijs, Meidoornlaan 26. Ondertrouwd: Cornelis Jozef Zuider duin en Neeltje Meeldijk te Hillegom; Jacobus Adrianus Hoogervorst en nelia Elisabeth Catharina van den te Noordwijkerhout. Gehuwd: HCM van Ruiten en AMI Bruines te Zoeterwoude. toek. adres: Lis se, Hereweg 473a; G Booij en J M J Caspers te IJsselstein, toek. adres: Mo lenstraat 47. elsbur. zelfbediemngawnssc elinglaan 46,Utrecht tl:a België. W Mfirkerinjf lemer), Haaks- r M Z De Makrer, aar seweg 82. Neede. bewi: van Wienwald, Apeldoorn, verhoor HQ ur idem; J Biesheuvel (oliehandel, kwè- Oosteinderweg 55. Aalsmeer, bewindv. A J Fibbe, Haarlem verhoor 21/2 definitief tot 26/3 1968 en ontwerp-al •d N.V. Puddingfabr. Victrix B G Gor dijn. Alkmaar, vorderingen uiterlijk 11/1 "-ewindv. mr. S D Sluis, beslissing 25/1 LEIDERDORP Maandag is de vierde chr. kleuterschool in onze ge meente onofficieel gaan draaien. Zij 's ondergebracht in een lokaal van de openbare kleuterschool aan de Gruttostraat, waarin eerst de tweede openbare lagere school was gehuisvest die nu een nieuw permanent gebouw LEIDEN De politie heeft verleden week vrijdag een goede vangst gedaan. Zij arresteerde twee broertjes van 17 en 13 jaar, een 15-jarige jongeman en een 13-jarige jongen, die samen een jeugdbende hadden gevormd en Lei den en omgeving onveilig maakten met inbraak en vernielingen. De jon gens zijn uit Leiden afkomstig en allen scholier. Gedurende de laatste maanden van 1966 en ook in het begin van dit jaar waren zij actief. Zij braken enkele malen in in de kantine van 't Roombur gerpark, in een theehuisje aan de Leidse Hout, enige keren van de vuurwerkfabriek Kat, in de kantines van Fluks en Docos en tweemaal in het kantoortje van de Prov Waterstaat aan de Voorschoterweg. Verder sta len zij een paar keer een brom fiets. Ook bekenden ze een inbraak in het kantoor van een eierhandel en in het chr. lyceum aan de Kager- In Voorschoten brachten zij een be zoek aan Allemansgeest en in Oegst geest bezochten zij de kantine van het sportpark. Verder bekrasten zij nog twee auto's van politie-ambtenaren. De 17- jarige en 15-jarige zijn gisteren over gebracht naar Den Haag om te wor den voorgeleid voor de officier van justitie. in de omgeving van de Laan van Poeh geest heeft betrokken. De chr. kleuterschool aan de Splin terlaan (drie klassen) was te klein geworden en kan niet worden uitge breid. Hoofd van de vierde kleuter school is mej. C. Vermeulen. Het is de bedoeling, later een eigen school te bouwen aan de Tollenaarsingel. De vierde kleuterschool gaat ook uit van de Vereniging voor prot.-christelijk kleuteronderwijs te Leiderdorp. De andere scholen staan aan de Hoofd straat, Bernhardstraat en Splinta*- laan Echtpaar onwel door kolendamp LEIDEN Een echtpaar, dat woont in een perceel aan de Waldeck Pier- montstraat is gistermiddag om half een onwel geworden door kolendamp. De kolendamp is ontstaan, doordat de kachelpijp geheel met roet wa; vuld. De 82-;jarige C. Bouwman kon thuis door de EHD worden behandeld. Zijn 81-jarige echtgenote moest echter naar een ziekenhuis worden gebracht. De brandweer heeft de kachel buiten ge zet en de schoorsteen schoongemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4